Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (7)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Т595.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Чуйко 
Видова та типологічна трансформація сучасних святково-обрядових заходів (на матеріалі Придніпровського регіону України): автореф. дис... канд. культурології: 26.00.04 / Світлана Іванівна Чуйко ; Харківська держ. академія культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.14 + Т3(4УКР)64-7
Шифр НБУВ: РА366232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гаєвська Т.І. 
Народна обрядовість в Незалежній Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Т.І. Гаєвська ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено дослідження унікальної соціально-політичної, історико-культурної та духовної ситуації функціонування української обрядової культури за умов утвердження державної незалежності. Показано своєрідність ціннісного змісту обрядовості в історичній ретроспективі та за сучасних умов. Уточнено сутність поняття "обряд", проведено його смислову диференціацію щодо понять "ритуал", "церемонія", "свято", "звичай", "традиція". Висвітлено специфічний внесок традиційно-обрядової культури в процес формування етнокультурної ідентичності, що складає неповторність української національної культури. Показано місце і роль української обрядовості в широкому контексті політико-правових, ідеологічних, соціокультурних, світоглядних процесів, пов'язаних з утвердженням ідеї незалежності України. Встановлено позитивний вплив утвердження національної незалежності на активізацію наукового вивчення обрядовості. Відзначено, що справжня сутність обрядів, повнота їх соціокультурних функцій викривлювалась, применшувалась або перебільшувалась язичницькою, християнською та комуністичною (атеїстичною) ідеологіями. Показано, що православна церква та ідеологічні інституції радянської держави усвідомлювали величезний культурний потенціал народної обрядовості та використовували різні заходи з метою інтегрування її цінностей у власні ідеологічні доктрини та структури. З'ясовано, що адміністративне впровадження нових обрядів (запозичених з християнської Візантії, революційної Франції та новоутворених у радянські часи) є частиною природно-історичного спонтанного процесу еволюції народних обрядів, що змінювала їх форму, трансформувала сутність і призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Т595.14 +
Шифр НБУВ: РА346598

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ятищук О.В. 
Побут та звичаї українського народу в творчості Г.Ф.Квітки-Основ'яненка: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.В. Ятищук ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості використання етнографічного матеріалу у художній, публіцистичній та епістолярній спадщині Г.Ф. Квітки-Основ'яненка, проаналізовано культурно-просвітницьку та фольклорно-етнографічну діяльність письменника. Розкрито регіональну та локальну специфіку побуту, характерні особливості звичаїв та обрядів українців Слобожанщини. Показано еволюцію народних вірувань, демонології, християнських обрядів, сімейної обрядовості. Розглянуто процес формування українського народного костюма, приділено увагу народній кулінарії. Зроблено цілісне й об'єктивне оцінювання побуту та звичаїв українського народу у формуванні його культури. Висвітлено внесок Г.Ф. Квітки-Основ'яненка у дослідження та збагачення народно-побутової культури українців, осмислено значення творчого доробку письменника для сучасної етнографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-5 + Т595.14 + Ш5(4УКР)5-4 Квітка-Основ'яненко Г.Ф. 54 +
Шифр НБУВ: РА362502

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського