Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (151)Книжкові видання та компакт-диски (167)Журнали та продовжувані видання (472)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-183$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Чеботар С.І. 
Економічні реформи у Польщі: українсько-польські порівняльні дослідження: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.І. Чеботар ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання трансформації економічної системи Польщі за умов перехідної економіки. Розкрито методологічні аспекти сутності економічної політики. Проаналізовано особливості формування державної стратегії регулювання економічних процесів. Висвітлено економічний зміст та механізми роздержавлення та приватизації у Польщі. Особливу увагу приділено державній підтримці сільськогосподарських підприємств та малому бізнесу. Розглянуто основні напрями та механізми грошово-кредитної, податкової, зовнішньоекономічної політики у Польщі та можливості адаптування окремих позитивних сторін для України. За результатами аналізу практики трансформації економічної системи Польщі визначено важелі та механізми удосконалення окремих елементів економічної політики, придатні для застосування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)0-183 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА315542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шкурупій Л.О. 
Механізм державного регулювання трансформаційної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.О. Шкурупій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання державного регулювання трансформаційної економіки. Розроблено науково-практичні основи адаптування теоретичних концепцій, накопиченого світового досвіду ефективного державного регулювання економіки до конкретних історичних умов України. Запропоновано механізм реалізації соціально-економічних функцій держави, що безпосередньо стимулюють ринковий характер трансформаційних процесів. Науково обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення державного регулювання трансформаційної економіки України. Висвітлено концепцію державного регулювання трансформаційної економіки України; модель державного регулювання, що передбачає створення соціально орієнтованої економіки, на підставі реформування відносин власності, податкової та інвестиційної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА313373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Толмачова Г.Ф. 
Регулювання розвитку малого підприємництва у перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ф. Толмачова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні положення з метою удосконалення державного регулювання розвитку малого підприємництва за умов перехідної економіки на державному та регіональному рівнях. Узагальнено та систематизовано сукупність умов розвитку даного підприємництва (організаційних, економічних і правових) в економіках ринкового та перехідного типів. Встановлено, що найбільш істотно впливають на розвиток зазначеного підприємництва організаційно-економічні умови - процеси структурної перебудови економіки, прискорене зростання невиробничої сфери, інноваційні процеси у всіх галузях господарювання, економічні кризи тощо. Визначено головні ознаки суб'єктів малого підприємництва України за умов перехідної економіки: низький технічний рівень, незначну інвестиційну активність, неконкурентоспроможність продукції вітчизняних малих підприємств на світовому ринку, тінізацію діяльності суб'єктів підприємництва та низький управлінський рівень суб'єктів підприємництва. Сформовано багатофакторну модель регресії, яка визначає вплив регіональних особливостей на розвиток малого підприємництва. Наведено концептуальні положення регіональної політики підтримки даного підприємництва, які включають комплекс організаційно-економічних, правових і фінансових умов його розвитку. Запропоновано новий підхід щодо розробки регіональних програм підтримки зазначеного підприємництва, який базується на багатоваріантному методі, комплексній оцінці зовнішнього середовища та потенціалу розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА311326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Раменська С.Є. 
Реструктуризація власності в умовах ринкової трансформації (українська практика в контексті міжнародного досвіду): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Є. Раменська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано міжнародні аспекти реструктуризації власності за умов ринкової економіки. Розглянуто особливості української практики в контексті міжднародного досвіду. Запропоновано й обгрунтовано концептуальні підходи до перспективного розвитку системи власності в Україні в контексті міжнародного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-183 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА310765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Федоренко В.С. 
Становлення ринкової форми обміну в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.С. Федоренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню обміну в системі суспільного виробництва та становлення його ринкової форми. Розкрито суть, місце та роль обміну в економічній системі. Висвітлено головні умови та основні тенденції процесів формування ринкової форми обміну, його особливості у перехідній економіці України. Розроблено систему рекомендацій, спрямованих на процеси демонополізації та дебартеризації економіки, які сприяють становленню ринкової форми обміну. Проаналізовано проблеми еквівалентності обміну на національному та світовому ринках. У міжнародному аспекті розроблено систему аналізу внутрішньогалузевого обміну як одного з показників якості функціонування ринкової форми обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА310742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дідич О.-Г.О. 
Структурні реформи в країнах Центральної та Східної Європи: теоретичні та прикладні підходи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.-Г.О. Дідич ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості структурних трансформацій у країнах Центрально-Східної Європи та в Україні. Розкрито суть категорій "структурна трансформація" та "структурні реформи". Визначено тенденції структурних зрушень у перехідних системах. Проаналізовано ефективність функціонування певних адміністративних одиниць України з урахуванням структурних змін. Визначено деструктивні наслідки здійснення неефективних структурних реформ. Запропоновано підходи та методи оцінювання ефективності структурних трансформацій. Висвітлено динаміку основних макроекономічних показників країн ЦСЄ та України у взаємозв'язку зі структурними реформами. З використанням методів математично-статистичного аналізу визначено вплив даних реформ на економічне зростання перехідних економік. Запропоновано концептуальні підходи до їх моделювання та програмування у перехідних економіках. Акцентовано на необхідності наукового обгрунтування програмних заходів структурної побудови економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(45)0-183 + У9(44)0-183 + У9(4УКР)0-183 +
Шифр НБУВ: РА361886

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Власенко Н.В. 
Трансформація відносин власності в умовах інверсійного переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Власенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто методологічні основи дослідження трансформації відносин власності в інверсійній перехідній економіці та особливості їх реформування в Україні. Визначено трансформацію економічних відносин як перехід системи з одного стану в інший шляхом утворення трансформ, розкрито відмінності трансформації від інших форм переходу. Проведено порівняльний аналіз підходів до розкриття сутності відносин власності, розроблених у марксистській та неоінституціональній теоріях. Обгрунтовано необхідність синтезу даних концепцій на підставі принципу методологічного плюралізму. З використанням даного принципу розкрито зміст процесу трансформації власності (внутрішньої структури, форм та прав) у інверсійному та класичному типах трансформації через розгортання та реалізацію сумісно-розділених економічних відносин. Проаналізовано хід реформування власності в Україні. Показано обумовленість деформацій процесу приватизації неспецифікованістю прав власності та особливостями форм реалізації привласнення у змішаній економічній системі з директивно-плановими засадами. Запропоновано напрямки оптимізації перетворення відносин власності в Україні, пов'язані з комплексом заходів у руслі пріоритетного розвитку інтелектуальної власності та трансформації приватно-корпоративної власності з метою становлення різноманітних форм власності на базі процесу сумісно-розділеного привласнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.3 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА312356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ларіна Я. С. 
Трансформація відносин власності у перехідній економіці України (на прикладі промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я. С. Ларіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання трансформації відносин власності в Україні за умов перехідної економіки. Розкрито основні методологічні аспекти сутності відносин економічної власності, з'ясовано місце власності у трансформаційних процесах, досліджено економічний зміст і механізми роздержавлення та приватизації в Україні. Особливу увагу приділено ефективності функціонування підприємств у постприватизаційний період. Розглянуто вплив трансформації відносин власності в Україні на рівень розвитку продуктивних сил, зокрема, на основну продуктивну силу - людину, а також взаємодію відносин власності та інвестиційної діяльності. На підставі аналізу практики роздержавлення у постсоціалістичних країнах запропоновано важелі та механізми удосконалення процесів трансформації відносин власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183 + У9(4УКР)300-183
Шифр НБУВ: РА312767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Папаіка О.О. 
Удосконалення розподільчої економічної системи регіону в умовах ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.О. Папаіка ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи розвитку розподільчої економічної системи регіону, які базуються на елементах і факторах продуктивних сил суспільства, механізмах управління і регулювання відносин між виробниками продукції та послуг, а також державою. Обгрунтовано необхідність удосконалення даної системи регіону за умов ринкових перетворень виключно з метою створення середовища стабілізації та наступного нарощування виробництва, механізмів перерозподілу доходів між державою, виробником і власником капіталу. Запропоновано методичні основи обліку у розподільчій економічній системі регіону за даними про податковоздатність регіону та згідно з комплексом характеристик стосовно продуктивних сил суспільства. Розроблено принципову модель аналітичного господарського паспорта суб'єкта діяльності. Наведено рекомендації щодо системного використання у практиці державного управління методичних підходів з питань налагодження партнерських відносин між державою та суб'єктом діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183 + У049(4УКР)60
Шифр НБУВ: РА311403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ігольников А.Г. 
Управління економічними реформами в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.Г. Ігольников ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, організаційно-методичні та прикладні проблеми управління реформами. Наведено результати аналізу десятирічного проведення радикальних ринкових реформ, визначено та згруповано численні причини економічної кризи, виявлено її особливості у порівнянні з циклічними кризами надвиробництва. Розроблено систему пропозицій щодо удосконалення управління реформами для виходу екноміки з кризи. З метою удосконалення управління реформами та виходу з кризи обгрунтовано необхідність їх переорієнтування із перетворення економічної системи на реформування продуктивних сил. Удосконалення ринкової економічної системи та формування інфраструктури запропоновано здійснювати для стимулювання розвитку продуктивних сил. Доведено ефективність посилення державного регулювання економічної діяльності, у тому числі цін, тарифів на послуги, оплати праці залежно від її важливості для розвитку народного господарства, складності, умов, небезпеки та результатів праці. Показано доцільність удосконалення у взаємозв'язку пенсійного забезпечення та тарифів на житлово-комунальні послуги з ліквідацією пільг і привілеїв. Обгрунтовано необхідність розробки довгострокової єдиної національної програми проведення реформ. Розроблено її зміст, порядок підготовки, затвердження та формування державної команди реформаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-183-21
Шифр НБУВ: РА321050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Опришко В.О. 
Формування ринку акцій у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.О. Опришко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено причини та умови історичного виникнення акціонерних товариств і ринку акцій. Розкрито механізм функціонування ринку акцій, досліджено його вплив на економічну ефективність підприємств та соціально-економічний розвиток країн у цілому. Визначено й охарактеризовано сучасні тенденції розвитку ринку акцій у економічно розвинутих країнах. Охарактеризовано емісії та формування ринку цінних паперів за умов перехідної економіки України. Проведено комплексний аналіз ринку акцій в Україні, зокрема, його функціональності, а також виділено його характерні особливості та основні напрямки формування. Запропоновано методичні та практичні рекомендації щодо задіяння ринку акцій в інтересах соціально-економічного розвитку України у контексті основних сучасних тенденцій розвитку ринку акцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183 + У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА311401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Василевич С.В. 
Формування та розвиток національної господарсько-економічної культури в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.В. Василевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано підхід до розкриття суті національної господарсько-економічної культури. Розглянуто передумови її відродження, розкрито основні компоненти, сфери прояву, форми, функції та показано її місце в системі соціально-економічних та організаційно-економічних відносин. Зроблено висновок, що господарсько-економічна культура є фактором економічного зростання, регулятором економіки. Проаналізовано причини низького рівня розвитку господарсько-економічної культури населення України. Показано роль, яку відіграють сім'я, школа, наукові заклади у процесі формування та розвитку національної господарсько-економічної культури. Доведено необхідність реформування системи економічної освіти в Україні, захисту сім'ї, освіти, науки відповідно до потреб та можливостей сучасного розвитку економічної системи та згідно з соціальними орієнтирами на майбутнє. Підтверджено висновок, що всі високоефективні економіки виростають на власній національній культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У9(4УКР)0-183 +
Шифр НБУВ: РА325999

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського