Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)0-55-56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Васильєва Т.А. 
Багаторівнева система прийняття інвестиційних рішень як основа управління науково-технічним прогресом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Т.А. Васильєва ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до формування системи прийняття інвестиційних рішень з метою управління науково-технічним прогресом. Розкрито значення та основні напрямки управління науково-технічним прогресом, проаналізовано роль інвестиційного аналізу в даному процесі, а також проведено порівняльний аналіз основних положень оцінки інвестиційних проектів за умов різних економічних систем. Розроблено оригінальні методичні засади формування системи прийняття інвестиційних рішень, наведено схему багаторівневої оцінки проектів, основні положення аналізу та механізм розрахунку показників ефективності на кожному з рівнів оцінки. Обгрунтовано необхідність зміни механізму обліку фактора часу та амортизації в інвестиційному аналізі, запропоновано удосконалені методичні підходи до розрахунку показників "чиста теперішня вартість" та "індекс рентабельності", а також практично перевірено застосування нового механізму на базі реальних інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-21 + У9(4Укр)0-55-56
Шифр НБУВ: РА316547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Новицька Ж.А. 
Державне регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку промислового міста: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Ж.А. Новицька ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Уточнено теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення державного управління соціально-економічним розвитком промислового міста на базі визначення та використання його інноваційно-інвестиційного потенціалу. Проаналізовано сучасний стан, особливості та тенденції інноваційно-інвестиційної діяльності у промисловому місті. Уточнено понятійний апарат і систему показників оцінки інноваційно-інвестиційного потенціалу адміністративних районів міста. Розроблено методичні підходи щодо використання логістичних принципів у процесі управління інноваційно-інвестиційною діяльністю. Розроблено методичні рекомендації щодо формування державної програми соціально-економічного розвитку міста та його адміністративних районів з урахуванням інноваційно-інвестиційного потенціалу територіальних одиниць. Розроблено моделі стратегічного розвитку міста, на базі яких обгрунтоваано основні напрямки інноваційно-інвестиційної політики та державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + У9(4УКР)0-55-56-21,01 + У9(4УКР-4ДОН-2Д)0-55-56-21,01 +
Шифр НБУВ: РА337740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Васильєва Т.А. 
Діяльність банківських установ на ринку інноваційного інвестування: методологічні засади: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Т.А. Васильєва ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банків. справи Нац. банку України". — Суми, 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні положення формування та розвитку ринку інноваційного інвестування, а також науково-методичне забезпечення банківського фінансування інноваційної діяльності суб'єктів господарювання. Визначено суть, призначення та специфіку ринку інноваційного інвестування, здійснено його сегментацію. Формалізовано суб'єкти й інфраструктурні підсистеми. Визначено особливості кругообігу та специфіку формування вартості, попиту та пропозиції товарів на ньому. Здійснено аналіз системної взаємодії фінансового ринку, ринку товарів і послуг, а також ринку факторів виробництва у процесі інвестування в інновації, структуризацію елементів чистого внутрішнього продукту за критерієм інноваційності. Визначено напрямки суб'єктно-об'єктного взаємозв'язку банківської системи та ринку інноваційного інвестування, сформовано теоретико-методологічне підгрунтя функціонування банків на ньому та державного стимулювання цього процесу. Розроблено концептуальні засади формування системи спеціалізованих інноваційно-інвестиційних банків в Україні. Удосконалено організаційно-економічні та правові засади участі банків в інеграційних об'єднаннях на дослідженому ринку, загальні напрямки та фінансові механізми трансформації взаємовідносин держави та банків за умов реалізації загальнодержавної програми розвитку венчурного бізнесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 + У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА358256

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гриценко Л.Л. 
Інвестиційне проектування в системі управління науково-технічним розвитком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Л.Л. Гриценко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито значення та систематизовано основні напрямки управління науково-технічним розвитком, проаналізовано теоретичні та методичні підходи щодо формування організаційно-економічного механізму інвестиційного проектування, обгрунтовано необхідність розробки багаторівневого підходу щодо його здійснення. Сформульовано концептуальні засади формування системи інноваційно-орієнтованого інвестиційного проектування, його принципи та основні положення, обгрунтовано її роль як інструмента управління науково-технічним розвитком. Зазначено про необхідність врахування специфічних складових під час розробки техніко-економічного обгрунтування проекту в межах цієї системи. Висвітлено теоретико-методичні підходи щодо урахування науково-технічного фактора під час розрахунку показника "межове значення періоду окупності". Удосконалено науково-методичні підходи щодо розрахунку нормативу дисконтування, запропоновано механізм його галузевої диференціації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 +
Шифр НБУВ: РА342628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кузнєцова А.Я. 
Інвестиційно-інноваційна діяльність та система її фінансового забезпечення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / А.Я. Кузнєцова ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади, методичні та практичні рекомендації щодо розвитку системи фінансового забезпечення інвестиційно-інноваційної діяльності та її впровадження шляхом реалізації регуляторної політики. Розкрито суть і визначено місце та роль інновацій у теорії економічного зростання. Розглянуто сучасний стан фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності, удосконалено методики фінансування інвестиційно-інноваційних проектів за рахунок власних і залучених коштів. Обгрунтовано приципи розвитку національної інноваційної системи. Наведено пропозиції щодо розвитку банківських і небанківських форм фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності, а також оцінено вплив міжнародного капіталу на фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності. Розкрито багатоаспектність фондового ринку у механізмі фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності. Розроблено концептуальні напрями реформування чинної системи її фінансового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 +
Шифр НБУВ: РА339860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Петрушевська В.В. 
Механізми державного регулювання і стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності в матеріальному виробництві: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Петрушевська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс науково-методичних положень і рекомендацій, спрямованих на активізацію інноваційно-інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання шляхом удосконалення механізмів державного регулювання, стимулювання та ринкових методів прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано, що державна інноваційна політика може бути ефективною за умови створення адекватного організаційно-економічого механізму регулювання та стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності. За цього серцевиною такого механізму повинне стати створення організаційних структур управління інноваційним процесом на макро-, мезо- і мікрорівні. Запропоновано методи розрахунку величини сукупного державного ефекту для визначення державних пільг і гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55-56-21,01 +
Шифр НБУВ: РА340645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бондаренко О.О. 
Оптимізація інвестиційного забезпечення інноваційної складової економічного зростання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.О. Бондаренко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні підходи і наведено практичні рекомендації щодо планування стратегій оптимального інвестиційного забезпечення інноваційних процесів, спрямованих на економічне зростання у транзитивній економіці України. Метод оптимізації інвестиційного забезпечення інновацій розроблено на основі досліджень виробничої функції як трихфакторної моделі економічного зростання, необхідними елементами якого є реальні капіталовкладення, зайнятість населення у економіці й темп нематеріалізованого науково-технічного прогресу (інноваційна складова економічного зростання). Розвиток традиційних підходів у запропонованій моделі полягає у використанні темпової форми виробничої функції (рівняння темпів приросту) в якості цільової функції для визначення оптимальних пропорцій приросту факторів розвитку. Дана умова забезпечує багатоваріантність вибору стратегій зростання у випадку різних сценаріїв розвитку та обмеження на прирости ресурсів. У якості доповнень до традиційних методів відбору і моніторингу інноваційних проектів запропоновано використовувати розроблені таблиці співвідношень граничних значень ризику і прибутковості, а також методи мережевого планування і управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-56
Шифр НБУВ: РА309511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Опанасюк В.В. 
Становлення та особливості розвитку венчурного капіталу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.В. Опанасюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретичні положення та наведено практичні рекомендації щодо розвитку національної економіки шляхом запровадження венчурних механізмів фінансування інноваційної сфери. Розкрито суть поняття венчурного капіталу та запропоновано методи визначення економічного ефекту використання даного капіталу. Розглянуто економічну категорію "венчурний капітал" у контексті триєдиної системи соціально-економічних, економіко-організаційних і економіко-правових форм, що його структурують. Висвітлено механізми використання венчурного капіталу з метою забезпечення інноваційного розвитку економіки України. Запропоновано шляхи розв'язання проблем формування інституційних умов розвитку даного капіталу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 + У9(4УКР)293.3 +
Шифр НБУВ: РА338165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Золотаревська Л.Я. 
Управління діяльністю інноваційних фондів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.Я. Золотаревська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано економічну природу інноваційних фондів як спеціалізованих інститутів, що поєднують інноваційні та інвестиційні процеси завдяки виконанню відповідних функцій розробки й оцінки нововведень, накопиченню розподілу та управлінню використанням інвестиційних ресурсів. Розроблено нові підходи щодо визначення методів управління інноваційними процесами в Україні за рахунок комбінації важелів прямого та непрямого державного регулювання: завдяки створенню та діяльності державних і недержавних інноваційних фондів і формуванню умов, що сприяють інвестуванню інноваційної діяльності фондами відповідно до критерію самофінансування. Сформульовано принципи створення, функціонування та подальшого розвитку інноваційних фондів, що дозволяє концентрувати необхідні ресурси для інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності та координувати дії її суб'єктів. Визначено елементний склад системи інноваційно-інвестиційних фондів та обгрунтовано необхідність її формування відповідно до фазової побудови інноваційних процесів. Розкрито сутність організаційної та економічної складових системи управління діяльністю даних фондів в Україні, спрямованих на реалізацію методів залучення та розподілу необхідних для інноваційних процесів інвестиційних та інтелектуальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55-56-21
Шифр НБУВ: РА317512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пасічник І.В. 
Фінансово-кредитне забезпечення інноваційної діяльності (на прикладі промислових підприємств Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.В. Пасічник ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та методичні підходи до вдосконалення механізму фінансово-кредитного забезпечення інноваційної діяльності. Досліджено теоретичну сутність інновацій та визначено особливості впливу ринкового середовища на інноваційну діяльність. Детально проаналізовано сучасний стан реалізації інноваційних проектів та структуру фінансового забезпечення інновацій. Запропоновано і теоретично обгрунтовано підходи до активації діяльності комерційних банків шляхом кредитування інноваційних проектів, рекомендації щодо управління інноваційним портфелем банківських ресурсів та оцінки ефективності інноваційних проектів. Розроблено методичний підхід до визначення ставки дисконтування з урахуванням факторів інфляції та оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 + У9(4УКР-4ХАР)300-55-56
Шифр НБУВ: РА308056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського