Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)261.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Колот О.А. 
Борговий портфель держави: управління ризиками та оптимізація структури: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.А. Колот ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження проблематики управління ризиками, пов'язаними із сферою боргових запозичень держави. Розкрито питання економічної сутності боргового портфеля держави, проаналізовано об'єктивний вплив ризиків макроекономічного, макрофінансового та ринкового характеру на його вартісні характеристики. Висвітлено особливості прояву взаємозв'язку основних видів ризику та запропоновано їх класифікацію. Доведено, що за сучасних реалій борговий ризик-менеджмент стає дедалі актуальнішим і практично необхідним інструментом ефективного управління борговим портфелем держави. Охарактеризовано вирішальну роль боргового ризик-менеджменту для проведення зваженої боргової політики, націленої на зменшення залежності від впливу зовнішніх і внутрішніх факторів, обмеження зростання обсягів боргових платежів. Визначено суттєвий вплив валютної компоненти ринкового ризику на борговий портфель уряду України та запропоновано оптимізаційну модель для мінімізації потенційно негативних наслідків. Надано загальні пропозиції щодо першочергових заходів для розбудови в Україні якісної та повноцінної системи управління ризиками в сфері боргових запозичень держави. Доведено потребу комплексної реалізації боргового менеджменту способом оптимізації структури боргового портфеля та через збалансування характеристик грошових потоків на рівні держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61-99-21 +
Шифр НБУВ: РА352516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Онищук Я.В. 
Державний борг України в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Я.В. Онищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування державного боргу і використання залучених ресурсів, розроблено практичні рекомендації і заходи щодо вдосконалення методів управління державним боргом. Теоретично обгрунтовано економічну природу і суть державного боргу, доведено його об'єктивну необхідність, яка зумовлена розвитком економічних процесів у суспільстві. Висвітлено тенденції та фактори внутрішнього та зовнішнього боргів, що впливають на його формування. Обгрунтовано необхідність використання зарубіжного досвіду у ході розробки тактики та стратегії державних запозичень на внутрішньому та зовнішньому ринку капіталів. Запропоновано економіко-математичні моделі оперативного управління державним боргом для визначення основних параметрів позики, адекватних ринковим умовам. Описано основні принципи моделювання боргової стратегії, що базуються на принципах фінансової безпеки країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61
Шифр НБУВ: РА319970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бондарук Т.Г. 
Державний борг України: механізм управління та обслуговування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т.Г. Бондарук ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено об'єктивну необхідність виникнення державного боргу як складової державних фінансів України на сучасному етапі, а також фактори, які вплинули на зростання державного боргу в Україні, зокрема, існування бюджетного дефіциту в 1992 - 1999 рр., недосконалий механізм залучення та використання коштів на внутрішньому та міжнародному ринках, кризові явища в економіці. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму регулювання державного боргу - стримування нагромадження та оптимізацію обсягів внутрішнього та зовнішнього боргу, вдосконалення системи управління даним боргом, впровадження законодавчої норми щодо відповідності обсягу дефіциту державного боргу й обсягу державних інвестицій. Періодизовано етапи формування внутрішнього державного боргу України - залучення прямих кредитів Національного банку України, випуск та розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Визначено основні етапи формування державного зовнішнього боргу: надання урядових гарантій за іноземними кредитами, залучення кредитів міжнародних фінансових організацій. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення механізму управління державним внутрішнім боргом - законодавче забезпечення гарантій державних цінних паперів, встановлення оптимальних обсягів залучення державою коштів та їх повернення, використання запозичених коштів в інвестиційних цілях, збільшення строків обігу облігацій та забезпечення їх доходності, узгодження розміру внутрішнього боргу з темпами економічного росту. З'ясовано роль і місце заборгованості з заробітної плати та інших соціальних виплат у структурі державного боргу, яка існувала в 1994 - 1999 рр. в Україні. Сформульовно пропозиції щодо запобігання в майбутньому цьому виду заборгованості: збільшення надходжень грошових коштів до бюджетів усіх рівнів за рахунок удосконалення податкової системи, зміцнення загальної фінансової дисципліни, спрямування коштів від грошової приватизації на погашення заборгованості з заробітної плати в бюджетній сфері та інвестицій. Наведено рекомендації щодо використання в Україні зарубіжного досвіду стосовно управління та обслуговування державного боргу: конверсій боргів, обміну облігацій старого боргу на нові фінансові активи, підвищення відповідальності позичальників за зовнішні кредити під гарантію уряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА316508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лісовенко В.В. 
Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.В. Лісовенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні сучасні теорії державного боргу, розвинуто деякі гіпотези у цій сфері, а також виконано емпіричний аналіз основних тенденцій формування та розвитку зовнішніх державних запозичень України. Аналіз формування зовнішнього боргу України та його моніторинг дозволили підсумувати показники, які характеризують борговий тягар України, та вплив на ці показники трансформації гарантованої урядом заборгованості суб'єктів господарювання в прямий державний борг. На підставі цього зроблено висновки щодо стану кредитного рейтингу держави, запропоновано шляхи його поліпшення. Надано пропозиції щодо оптимізації організації та вдосконалення інструментарію управління боргом. Розроблено нові концептуальні підходи до реструктуризації боргу та методів обліку державних зобов'язань, моделювання та прогнозування сценаріїв розвитку показників державної заборгованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА314210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Василишин Р.Н. 
Економічна політика в управлінні державним боргом України: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / Р.Н. Василишин ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні підстави управління державним боргом України. Акцентовано увагу на важливому методологічному положенні, за яким до основи класифікації внутрішнього та зовнішнього боргу покладено різні принципи. Внутрішній державний борг класифіковано за інструментальними та інституційними ознаками, зовнішній борг - за історією виникнення та типу кредиторів. Критично проаналізовано дослідження, відзначені трьома ключовими чинниками: високою часткою державних видатків у структурі валового внутрішнього продукту, неточним обрахунком бюджетного дефіциту завдяки розходженням у методиках обрахунку, високою дохідністю цінних паперів. Висвітлено непослідовність у проведенні політики внутрішніх і зовнішніх запозичень, що підірвало механізм відтворювання державного боргу. Основною помилкою прийнятої тактики визначено розгляд зовнішнього боргу у відриві від інших складових державного боргу та зневага "інерційності" відтворювання державних боргів - відставання реальних процентних ставок від швидкості зниження прибутковості розміщених позик. Розглянуто принципи та основи боргової стратегії, відповідно до яких довгострокова мета управління державним боргом полягає в утриманні зростання боргових зобов'язань країни у межах її спроможності обслуговувати свій борг. Реалізація даної мети потребує ефективного використання позичених ресурсів. Особливу увагу приділено механізму управління державним боргом України. Простежено взаємозв'язок бюджетного дефіциту та державного боргу, вплив боргової кризи на бюджетну політику України. Визначено шляхи та методи оптимізації бюджетного дефіциту, джерела покриття й обслуговування державного боргу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61
Шифр НБУВ: РА311825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кравчук Н.Я. 
Зовнішня заборгованість держави та її вплив на фінансову безпеку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.Я. Кравчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади зовнішньої заборгованості. Виявлено її сучасні світові тенденції, проаналізовано та розвинуто основні науково-емпіричні гіпотези, класифіковано та охарактеризовано основні концепції, визначено місце та роль даної заборгованості у системі фінансової безпеки держави. Здійснено системний макроекономічний аналіз та моніторинг зовнішнього боргу у вітчизняній економіці перехідного періоду, а також зроблено висновок про низький рівень боргової та фінансової безпеки держави і запропоновано шляхи їх зміцнення. Наведено пропозиції щодо ефективності менеджменту зовнішнього боргу та вдосконалення інструментарію управління ним. Розроблено моделі розрахунку граничнодопустимого обсягу зовнішнього державного боргу та прогнозування сценаріїв розвитку зовнішньої державної заборгованості за будь-яких макроекономічних параметрів. Визначено стратегічні цілі та концептуальні засади управління зазначеним боргом у трансформаційній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61
Шифр НБУВ: РА320172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Черепенко В.Г. 
Інноваційні аспекти боргової стратегії держави: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Г. Черепенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну сутність зовнішніх державних боргових зобов'язань, їх вплив на макроекономічні параметри розвитку країни в контексті поглиблення світових глобалізаційних процесів, інформатизаційно-інноваційних тенденцій, необхідності впровадження програмно-цільових підходів регулювання. Проаналізовано обумовлені світовою фінансовою кризою об'єктивні фактори, що визначають сучасну структуру, принципи організації та головні функції національних та наднаціональних систем управління зовнішніми борговими зобов'язаннями. Проведено моніторинг боргової моделі України та динаміки її зовнішніх боргових зобов'язань в період незалежності. Виявлено особливості кредитно-фінансової політики в Україні в контексті задач інноваційного розвитку. Запропоновано конкретні шляхи оптимізації системи управління державним боргом України та її боргової стратегії. Визначено параметри подальшої оптимізації інституційної системи управління в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 + У9(4УКР)826 +
Шифр НБУВ: РА339595

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Смоляр Ю.О. 
Механізм формування державного внутрішнього боргу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ю.О. Смоляр ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 15 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні питання управління урядовими запозиченнями. Визначено теоретичні засади функціонування державних внутрішніх позик, розроблено схему їх класифікації. Проаналізовано основні теоретичні розробки у сфері державного кредиту та його вплив на основні макроекономічні показники. Визначено особливості нормативно-правового регулювання державного внутрішнього боргу України, досліджено процес його формування. Розроблено методичні рекомендації щодо аналізу ризиків портфеля внутрішніх боргових зобов'язань уряду, здійснено оцінку ризиків вітчизняного ринку державних цінних паперів. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення системи управління державним внутрішнім боргом. Досліджено можливості оптимізації структури боргу шляхом залучення коштів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА330119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Заверуха І.Б. 
Проблеми правового регулювання державного боргу України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / І.Б. Заверуха ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Доведено фінансово-правову природу державного боргу та визначено його особливості й основні характеристики. З'ясовано зміст цього боргу як фінансово-правової категорії у контексті аналізу механізму правового регулювання. Сформульовано визначення цієї категорії. Наведено принципи правового регулювання державного боргу. Досліджено загальні та видові характеристики правових норм, що регулюють відносини у даній сфері, а також зміст і особливості цих правовідносин, правовий статус їх учасників, особливості виникнення, зміни та припинення правовідношення у сфері державного боргу, практику їх реалізації, правове регулювання державним боргом та фінансовий контроль за його станом. Обгрунтовано цілісність фінансово-правового інституту державного боргу та його місце у системі права та національного права України. Запропоновано визначення проблем класифікації державного боргу, визначення його структури, базових категорій з цієї проблематики й обгрунтовано доцільність їх введення до фінансово-правового понятійного апарату, а також до чинного законодавства. Здійснено порівняльно-правовий аналіз положень чинного українського законодавства та міжнародних принципів і стандартів у сфері державного (публічного) боргу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення правового регулювання цього боргу, зокрема шляхом прийняття змін і доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)421 + У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА349839

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Омельчук С.В. 
Становлення ринку боргових зобов'язань України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / С.В. Омельчук ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти становлення ринку боргових зобов'язань, визначено сутність даного інституту та розроблено рекомендації щодо удосконалення управління його окремими сегментами в Україні. Розкрито зміст понять боргових зобов'язань, державного та сукупного боргів країни. Наведено класифікації боргових зобов'язань і різновидів державного боргу. Визначено теоретичні засади кредитного фінансування державних потреб і науково-методологічну базу корпоративних запозичень. Визначено сутність та особливості розвитку ринку боргових зобов'язань, систематизовано його функції. Комплексно проаналізовано інституційні особливості становлення вітчизняного ринку боргових зобов'язань і його сучасний стан. Обгрунтовано основні напрями покращання механізму управління борговими зобов'язаннями. Виявлено чинники та запропоновано механізми забезпечення безпеки державних запозичень, а також безпечного рівня муніципального та корпоративного боргів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА362114

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Царук О.В. 
Статистичний аналіз та оцінка державного боргу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.В. Царук ; Київ. Нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито сутність макроекономічних ефектів державного боргу як об'єкта статистичного вивчення, що дозволило обгрунтувати методичні засади комплексного статистичного аналізу державного боргу. Розкрито соціально-економічну сутність поняття "державний борг", його взаємозв'язок із процесами й явищами ринкової економіки. Визначено сутність поняття "макроекономічні ефекти державного боргу". Запропоновано напрями гармонізації статистики державних фінансів України з міжнародними стандартами в частині узгодження підходів до оцінки та консолідації боргових зобов'язань держави. Проведено комплексний аналіз формування державного боргу на базі регресійної та ARIMA моделей. Оцінено циклічну складову варіації державного боргу, обчислено значення та здійснено екстраполяцію коефіцієнта циклічності приросту державного боргу України. Вивчено методологічні й організаційні засади системи статистичного моніторингу державного боргу. Надано комплексну економіко-статистичну оцінку обсягу державного боргу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА363717

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Коба С.С. 
Управління державним боргом України (регулювання діяльності із здійснення запозичень): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.С. Коба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено причини здійснення урядових запозичень, їх функції та переваги, показано необхідність розробки стратегії управління державними запозиченнями, орієнтованої на структурне реформування економіки України. Проаналізовано ситуацію стосовно зовнішніх запозичень, яка склалася в країнах, що розвиваються, визначено схожі помилки, які призвели до оголошення дефолту за їх фінансовими зобов'язаннями. Використано математичну модель як методологічну основу для аналізу спроможності країни-дебітора розраховуватися за своїми забов'язаннями. Розглянуто структуру державного боргу України, з'ясовано тенденції його зростання. Запропоновано механізми зменшення боргового навантаження. Наведено рекомендації стосовно вдосконалення правового, макроекономічного та інституціонального регулювання діяльності в напрямку здійснення державних запозичень з метою запобігання борговій кризі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61-21
Шифр НБУВ: РА317598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кучер Г.В. 
Управління державним боргом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.В. Кучер ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти функціонування системи управління державним боргом через призму теоретичного осмислення цієї категорії. Визначено об'єктивну необхідність, суть, складові та специфіку становлення системи управління державним боргом на прикладі України. Здійснено комплексне дослідження причинно-наслідкових взаємозв'язків економічної та боргової політики країни. Розглянуто причини та динаміку накопичення державного боргу, визначено стан боргового навантаження країни з застосуванням прийнятих у світовій практиці показників, а також проаналізовано причини та динаміку накопичення державного боргу в країнах, що розвиваються. Досліджено роль міжнародних фінансово-кредитних організацій та міжнародних клубів кредиторів щодо врегулювання боргових криз. Визначено особливості, умови та специфіку застосування найбільш поширених у світовій практиці методів урегулювання. Обгрунтовано вплив функціонування системи управління державним боргом на економічну безпеку країни, визначено їх причинно-наслідкові взаємозв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61-21 +
Шифр НБУВ: РА322356

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дудченко В.Ю. 
Фінансово-економічний механізм регулювання державного боргу України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / В.Ю. Дудченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади побудови фінасово-економічного механізму регулювання боргу держави, досліджено його вплив на фінасову систему України. Сформовано постадійну та поелементну структури фінансово-економічного механізму регулювання державного боргу. Розкрито сутність категорії "державний борг" та його придатність до регуляторного впливу. Досліджено зарубіжний досвід регулювання державного боргу. Проаналізовано еволюцію структури та механізму регулювання державного боргу за основними складовими. Обгрунтовано шляхи удосконалення механізму регулювання державного боргу. Розширено можливості щодо застосування базової моделі динаміки державного боргу за рахунок її розгляду за умов профіциту державного бюджету. Оцінено параметри моделі динаміки питомого державного боргу на підставі діючої системи показників в Україні. Визначено базові принципи побудови програми регулювання державного боргу та напрями удосконалення боргового планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 +
Шифр НБУВ: РА357037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Вахненко Т.П. 
Формування, економічна роль і регулювання зовнішнього боргу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Т.П. Вахненко ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено соціально-економічні передумови та наслідки формування зовнішньоборгових зобов'язань. Розвинуто теоретичну концепцію функціонування зовнішньоборгових механізмів у країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Розроблено структурно-функціональну модель взаємозв'язків між ціновими диспансерами на світовому ринку, борговою залежністю та валютними курсами. Визначено фінансово-економічні фактори посилення нестійкості зовнішньоборгової позиції України. Розроблено концептуальні засади управління зовнішнім національним боргом для забезпечення довгострокової фінансової стабільності та розширення інвестиційного птенціалу реального сектора економіки. Запропоновано стратегічні напрями й інструменти вдосконалення національної системи регулювання експорту-імпорту капіталів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.161 + У9(4Укр)261.61 +
Шифр НБУВ: РА351876

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського