Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)010$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Олефіренко Е.О. 
Адміністративно-правові гарантії реалізації прав і свобод громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Е.О. Олефіренко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми теорії та організаційно-правових умов щодо адміністративно-правових гарантій реалізації прав і свобод громадян. Розроблено категоріальний апарат з питань, обумовлених темою дослідження. З'ясовано природу та зміст конституційних прав і свобод людини. Проаналізовано законодавство, що регламентує діяльність органів державного управління у даній сфері, висвітлено питання ефективності їх правотворчої, правозастосовчої та організаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х819(4УКР)010 +
Шифр НБУВ: РА343387

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Глущенко Я. Б. 
Адміністративно-правові засади реформування органів виконавчої влади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. Б. Глущенко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Набули подальшого розвитку поняття, мета, завдання й основні напрями здійснення адміністративної реформи в Україні. З'ясовано сутність та особливості органів виконавчої влади як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Сформульовано поняття органу виконавчої влади та виокремлено його характерні ознаки та риси. Розглянуто особливості впровадження зарубіжного досвіду з організації та функціонування органів виконавчої влади, а також можливості його використання в Україні. Запропоновано ряд адміністративно-правових заходів з удосконалення системи органів виконавчої влади в Україні та їх організаційно-штатної структури. Визначено поняття державної служби й особливості адміністративно-правового регулювання здійснення державної служби в державі. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад організації та функціонування державної служби та системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА385665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Друк Ю.Я. 
Модернізація державного управління в контексті реформування політичної системи: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.Я. Друк ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено модернізацію системи державного управління у контексті системно-структурної трансформації перехідного суспільства та вплив на ці процеси політичної реформи. Визначено зміст і сутнісні характеристики концепту "політико-адміністративна модернізація" щодо держави перехідного типу на основі системної та інституціональної методології. Систематизовано чинники, загальні тенденції модернізації політичної системи перехідного суспільства, а також різні фактори впливу на модернізацію політико-управлінських відносин в Україні у контексті неоднозначного ставлення провідних політико-адміністративних еліт до реалізації конституційної реформи. На основі компаративного методу проведено порівняльний аналіз різних периферійних проявів і моделей наздоганяючої політико-адміністративної модернізації, реформування державного управління у пострадянських країнах. Досліджено основні етапи й особливості трансформації системи державного управління за роки незалежності України. За нових політичних реалій і зростання ролі інститутів громадянського суспільства, передусім політичних партій в управлінні державою, доведено необхідність подальшого зміцнення конституційно-правових демократичних засад функціонування центральних органів влади у контексті формування ефективної політичної моделі управління суспільством і державою; оптимізації політичних механізмів регулювання політико-управлінських відносин; забезпечення реальної участі суспільства у процесах розробки та реалізації державно-управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)010 +
Шифр НБУВ: РА361694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лахижа М. І. 
Модернізація публічної адміністрації в Україні в умовах євроінтеграції: теоретичні та практичні аспекти: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / М. І. Лахижа ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано оригінальні джерела та наукові публікації з проблеми модернізації публічної адміністрації в країнах Центральної та Східної Європи. Розкрито зміст посткомуністичної трансформації, визначено вузлові поняття та фактори перетворень. Вдосконалено категорійний апарат дослідження шляхом аналізу основних понять у їх динаміці та виявлення специфіки вживання у окремих країнах. Визначено спільні риси й особливості посткомуністичної трансформації та модернізації публічної адміністрації, виділено вузлові принципи європейського адміністративного простору як основи для модернізації публічної адміністрації. Систематизовано функції, принципи, форми та методи діяльності публічної адміністрації та сучасні технології управління. Проаналізовано закономірності й особливості розвитку цивільної служби у посткомуністичних державах. Розкрито роль і завдання цивільної служби на етапі перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010 + Х819(4УКР)012.1 р + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА376004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Пухкал О. Г. 
Модернізація системи державного управління в контексті розвитку громадянського суспільства в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Г. Пухкал ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Наведено комплексний аналіз особливостей інституціоналізації нових підходів до реформування державного управління в контексті взаємообумовленого розвитку демократичної держави та громадянського суспільства, розкрито їх сутність, передумови, зміст та особливості, детерміновані національною специфікою. Розглянуто сутність, сучасний стан та особливості розвитку громадянського суспільства в Україні, динаміку його взаємодії з державою за умов соціально-політичної трансформації. Розроблено концепцію модернізації державного управління з урахуванням національних особливостей розвитку громадянського суспільства, запропоновано теоретичне бачення власної, української моделі державного управління, яка б відповідала світовим демократичним стандартам і вітчизняним реаліям. Вдосконалено дослідження проблем виборчої системи, інноваційного потенціалу державного управління, національної ідеї, української ментальності, публічної політики й управління, взаємовідносин влади та бізнесу, правлячої еліти та політичної опозиції, політико-адміністративної реформи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010 + Х809(4УКР)23 + Ф3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ониськів М.М. 
Організаційно-правове забезпечення адміністративної реформи в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Ониськів ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено загальнотеоретичні та прикладні аспекти адміністративної реформи, визначено її місце та роль у сучасній Україні. Досліджено проблеми правової природи цієї реформи, її основні компоненти та напрями. Запропоновано трактування основних передумов і результатів її проведення, відзначено основні недоліки здійснення адміністративної реформи та розроблено алгоритми їх усунення правовими засобами. Наведено пропозиції щодо формування організаційно-правового механізму забезпечення адміністративної реформи, визначено його складові та місце в системі заходів щодо проведення адміністративної реформи. Сформульовано пропозиції з метою вдосконалення юридичних засад проведення цієї реформи. Розкрито зміст закону про центральні органи виконавчої влади. Наведено пропозиції щодо коригування положень Закону України "Про Кабінет Міністрів України", а також кодифікації адміністративного законодавства шляхом поетапного створення Адміністративного кодексу України, інших законодавчих актів зі сфери адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010 +
Шифр НБУВ: РА362201

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Матвієнко А.С. 
Політико-правові засади децентралізації влади в контексті адміністративної реформи в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А.С. Матвієнко ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес децентралізації влади у контексті адміністративної реформи в Україні. На основі системного методу визначено основні підходи до розуміння децентралізації, розглянуто її типи (вертикальна, горизонтальна, децентралізація (деконцентрація), адміністративна, деволюція тощо). Вивчено чинники, що мають вирішальний вплив на здійснення адміністративної реформи в Україні, та запропоновано комплексний підхід до її реалізації за сучасних умов. Визначено особливості здійснення децентралізаційних реформ у різних державах світу, зокрема, розвинених (деволюція у Великобританії, децентралізація у Франції) та перехідних (країнах Східної Європи). Проаналізовано стратегії їх втілення, встановлено взаємозв'язок між децентралізацією державної влади та процесами демократизації у постсоціалістичних державах. На підставі аналізу досвіду зарубіжних країн виявлено можливі негативні наслідки децентралізації та сформульовано застереження щодо запозичення цього досвіду під час здійснення адміністративної реформи в Україні. Досліджено вітчизняну нормативно-правову базу децентралізаційних перетворень. Наведено пропозиції щодо її вдосконалення з метою реформування й ефективної діяльності органів місцевого самоврядування. Обгрунтовано необхідність застосування громадівського підходу під час реалізації реформи місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА372216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Клименко М. М. 
Сутність та зміст адміністративно-правової реформи в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. М. Клименко ; Класич. приватний ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію народного суверенітету, яка створює основу для ефективної реалізації адміністративної реформи в Україні. Визначено, що адміністративна реформа потребує оптимізації та прискорення, інакше є небезпека її призупинення. Розглянуто передумови вдосконалення правової бази щодо регулювання адміністративної відповідальності, шляхом правового супроводження адміністративної реформи. Проаналізовано причини суспільно-політичного та соціально-економічного характеру. Визначено основні тенденції проведення адміністративно-правової реформи. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання діяльності органів виконавчої влади. Доведено доцільність прийняття Закону України „Про адміністративно-територіальний устрій України''.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА369852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Решота О. А. 
Тенденції розвитку державного управління: теоретичний аспект: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. А. Решота ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Львів. регіон. ін-т держ. упр. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено стан даної проблеми та доведено необхідність її подальшого вивчення. Проаналізовано розвиток теорії державного управління у США, Канаді, Великобританії, Франції та ФРН. Визначено спільні та відмінні риси американської й європейської шкіл державного управління. Досліджено та проаналізовано розвиток теорії державного управління в контексті цивілізаційного розвитку суспільства й основних тенденцій державного управління в Україні. Запропоновано етапи розвитку теорії, практичні рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення та формування теорії державного управління в Україні з використанням досвіду зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010 в
Шифр НБУВ: РА372851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кравченко С.О. 
Теоретико-методологічні засади здійснення державно-управлінських реформ: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.О. Кравченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію проведення державно-управлінських реформ і новий методологічний інструментарій їх планування. Удосконалено методологічні засади організації державно-управлінських реформ, запропоновано концептуальне бачення їх політичного забезпечення та систематизовано базові методологічні підходи щодо взаємодії органів державної влади з громадськістю в процесі реформування. Визначено напрями удосконалення планування державно-управлінських реформ в Україні, розроблено модель організаційної структури їх забезпечення й узагальнено основні політичні чинники успішної реалізації змін вітчизняної державно-управлінської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА374215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Радзієвський І.А. 
Трансформація системних характеристик державного управління в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / І.А. Радзієвський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади дослідження державного управління за умов глобалізації. Ідентифіковано глобалізаційні фактори впливу на систему державного управління. Досліджено зміни ролі та функцій держави на сучасному етапі розвитку суспільства, актуалізовано для України міжнародний досвід адміністративних реформ. Розглянуто феномен глобалізації як ключову детермінанту трансформації системних характеристик державного управління. Визначено інституційні чинники, умови та перспективні шляхи підвищення ефективності адміністративного реформування в Україні. Розроблено концепцію публічного кредитування як інноваційну базу удосконалення вітчизняної системи державного управління, її адаптації до якісно нового стану світосистеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010 +
Шифр НБУВ: РА354212

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського