Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (30)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Х879(4УКР)619$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Барабаш Г. О. 
Особливості правового регулювання праці суддів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Г. О. Барабаш ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що здійснення правосуддя є особливим різновидом соціальної діяльності, що виражається в активних діях суддів і спрямовується на задоволення інтересів осіб, які звертаються до суду, на забезпечення їх прав і свобод. Однією з характерних особливостей правового регулювання праці суддів є поєднання єдності та диференціації. Диференціація виражається у порядку відбору осіб для відправлення правосуддя й у змісті трудової функції суддів, у порядку припинення трудових правовідносин, в регламентуванні їх робочого часу та часу відпочинку, в оплаті праці та в інших формах матеріального заохочення. Основними причинами диференціації правового регулювання праці суддів є особливе суспільне значення трудової функції, що виконується ними; спеціальна трудова правосуб'єктність суддів; підвищені вимоги до професійних знань, моральних якостей та здібностей кандидата на посаду судді тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Х879(4УКР)619
Шифр НБУВ: РА383239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ждан 
Особливості реалізації права на пенсію науковими (науково-педагогічними) працівниками: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Микола Дмитрович Ждан ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619
Шифр НБУВ: РА352445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колєснік-Омельченко Т.В. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення за вислугу років педагогічних працівників: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.В. Колєснік-Омельченко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання пенсійного забезпечення за вислугу років педагогічних працівників. Обгрунтовано підстави диференціації сучасного пенсійного забезпечення. Розкрито місце та роль у пенсійному забезпеченні пенсій за вислугу років. Запропоновано визначення понять "пенсія", "пенсія за вислугу років педагогічних працівників", "правовідносини з пенсійного забезпечення за вислугу років педагогічних працівників". Досліджено історію розвитку законодавства про пенсійне забезпечення за вислугу років педагогічних працівників. Проаналізовано складові елементи правовідносин з пенсійного забезпечення за вислугу років. Розглянуто підстави виникнення, зміни та припинення правовідносин у сфері пенсійного забезпечення за вислугу років. Розкрито особливості функціонування професійних пенсійних систем зарубіжних країн. Описано порядок призначення та виплати пенсій за вислугу років. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері пенсійного забезпечення за вислугу років педагогічних працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) п6 + Х879(4УКР)619:Ч3 +
Шифр НБУВ: РА369271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скоробогатько А.В. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення наукових працівників: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.В. Скоробогатько ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено основні етапи й особливості розвитку законодавства про пенсійне забезпечення наукових працівників. Досліджено правове регулювання пенсійного забезпечення в міжнародно-правових актах, зокрема, в багатосторонніх і двосторонніх угодах. Визначено суть поняття наукової пенсії та наведено класифікацію її видів. З'ясовано специфіку правовідносин з пенсійного забезпечення наукових працівників, охарактеризовано об'єкти та суб'єктивний склад і зміст пенсійних правовідносин, проаналізовано юридичні факти як підстави їх виникнення, зміни та припинення. Досліджено особливості правового регулювання пенсійного забезпечення наукових працівників (зокрема, визначення трудового та страхового стажу, а також використання певних видів заробітку для обчислення наукової пенсії). Уточнено зміст основних понять і категорій та розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері регулювання пенсійних відносин наукових працівників і практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619 +
Шифр НБУВ: РА336945

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дідковська Т.О. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення працівників на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.О. Дідковська ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання пенсійного забезпечення робітників, які працюють на підприємствах зі шкідливими та важкими умовами праці. Розкрито сутність пенсійного забезпечення даної категорії працівників, охарактеризовано його сучасний стан та удосконалено понятійний апарат. Проаналізовано особливості формування правовідносин у даній сфері. Вперше запропоновано розрізняти види пенсійного забезпечення робітників, які працюють на підприємствах зі шкідливими та важкими умовами праці. Виділено початковий етап й обгрунтовано умови виникнення їх пенсійної право- та дієздатності, встановлено підстави виникнення права на пенсію на пільгових умовах, визначено порядок її призначення та проаналізовано проблеми, які виникають в процесі оформлення. Розглянуто міжнародні та національні нормативно-правові акти регулювання пенсійного забезпечення робітників, які працюють на підприємствах зі шкідливими та важкими умовами праці. Обгрунтовано шляхи удосконалення порядку призначення та виплати пенсій на пільгових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619 +
Шифр НБУВ: РА356740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Швець В. О. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. О. Швець ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження актуальних теоретичних і практичних проблем правового регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні. Розглянуто становлення та розвиток правового регулювання матеріального забезпечення суддів загалом і пенсійного забезпечення зокрема, міжнародно-правове регулювання даної сфери. Визначено поняття "соціальний захист судді", "пенсії", "пенсії судді", запропоновано її класифікацію та види, визначено поняття, "спеціальної пенсійної правоздатності судді", "пенсійних правовідносин", розглянуто питання правосуб'єктності, місця та значення спеціального стажу у пенсійних правовідносинах суддів. Увагу приділено правовому аналізу відставки та її наслідків. Розглянуто характеристику відставки як головний юридичний факт для призначення пенсії у відставці. Досліджено місце та вплив злочину на виникнення, зміну та припинення пенсійних правовідносин судді. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення суддів, що дозволить удосконалити чинну систему пенсійного забезпечення суддів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619 + Х891.9(4УКР)1-7
Шифр НБУВ: РА377166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дробот Ж. А. 
Правове регулювання пенсійного страхування у разі втрати годувальника: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Ж. А. Дробот ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття, принципи та види пенсійного страхування, становлення та розвиток законодавства щодо пенсійного страхування у разі втрати годувальника, джерела його фінансування. Сформульовано поняття пенсії у зв'язку з втратою годувальника, розглянуто умови її призначення. Проаналізовано юридичні факти, які є підставою виникнення правовідносин із загальнообов'язкового пенсійного страхування у разі втрати годувальника, досліджено їх суб'єктний склад. Висвітлено ряд нових концептуальних у теоретичному плані та практично важливих положень. Визначено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання пенсійного страхування у разі втрати годувальника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619
Шифр НБУВ: РА373582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Колотік А. С. 
Правове регулювання спеціального пенсійного забезпечення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / А. С. Колотік ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто право на пенсійне забезпечення в сучасній державі. Визначено місце спеціального пенсійного забезпечення у пенсійній системі України. З'ясовано сучасний стан правового регулювання спеціального пенсійного забезпечення. Визначено поняття "правовідносини зі спеціального пенсійного забезпечення", "пенсія", "пенсійна система". Розглянуто суб'єкти, об'єкти та зміст правовідносин зі спеціального пенсійного забезпечення. Досліджено підстави виникнення, зміни та припинення правовідносин зі спеціального пенсійного забезпечення. Вивчено види спеціального пенсійного забезпечення. Сформульовано рекомендації, спрямовані на вдосконалення національного законодавства та правозастосовної практики у сфері спеціального пенсійного забезпечення, зокрема, щодо створення консолідованого законодавчого акту Ч Закону України "Про спеціальне пенсійне забезпечення", в який повинні увійти всі законодавчі акти або їх частини, які встановлюють правила в сфері спеціального пенсійного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619
Шифр НБУВ: РА381068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського