Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч234(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Соснін О.В. 
Державна політика в галузі управління інформаційним ресурсом України: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.В. Соснін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей державної політики в галузі формування, ефективного використання та правового регулювання інформаційного ресурсу України. З'ясовано роль держави в регулюванні інформаційної діяльності за умов становлення інформаційного суспільства та докорінних суспільних трансформацій. Розкрито суть поняття "інформаційний суверенітет держави", а також основні завдання щодо забезпечення інформаційного суверенітету Української держави. Здійснено класифікацію національних інтересів у інформаційній сфері за їх суб'єктами. Визначено суть, мету, об'єкти, завдання державної інформаційної політики за сучасних умов, а також принципи, напрями й особливості діяльності органів державної влади щодо ефективного управління інформаційним ресурсом України. Сформульовано основні напрями оптимізації організаційної структури органів влади, які здійснюють керування в інформаційній сфері, їх функції та повноваження. Створено концепцію правового регулювання використання інформаційного ресурсу з метою забезпечення ефективного функціонування інформаційної сфери держави, її інтеграції у світовий інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф018 + Ф3(4УКР) + Ч234(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337514

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Дніпренко Н.К. 
Зміна парадигми в державному управлінні інформаційною сферою: комунікативний аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.К. Дніпренко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено основні теоретико-практичні засади та визначено механізми організації комунікацій у суспільстві, насамперед влади, громадськості та засобів масової інформації. Розроблено та науково обгрунтовано нові філософські підходи до формування державної політики в інформаційній сфері - комунікативної політики України. Запропоновано змінити парадигму, на якій базується державне управління інформаційною сферою. Проаналізовано тенденції щодо становлення комунікацій у суспільстві. Розкрито суть понять, що вживаються у даній сфері. Визначено завдання державного управління щодо сприяння прискоренню процесу становлення засобів масової комунікації (ЗМК), які мають замінити засоби масової інформації. Розглянуто роль ЗМК у процесі становлення громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)03 + Ч234(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА341055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чубукова О.Ю. 
Організаційно-економічний механізм формування та регулювання ринку інформаційних продуктів та послуг України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.Ю. Чубукова ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Досліджено економічну суть категорії інформації, її вплив на удосконалення виробничих відносин, формування та розвиток національного ринку інформаційних продуктів та послуг (ІПП). Доведено, що сучасний напрям суспільного розвитку грунтується на принципово нових засадах інформаційної економіки. Теоретично аргументовано ідею формування в системі економічних наук економіки інформації як нового наукового напряму та підгрунтя для підвищення рівня інтелектуалізації продуктивних сил та організації виробничих відносин, спрямованих на максимальне задоволення потреб людей за обмежених ресурсів. Розроблено організаційно-економічний механім формування ринку ІПП шляхом реалізації консолідованої системно-ситуативної моделі управління економічним об'єктом спрямування у просторі граничних ресурсів і станів розвитку. Запропоновано підходи до об'єднання політики ринкового саморегулювання та державного управління процесами інформатизації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)У9:Ч23 + Ч234(4Укр) к 94
Шифр НБУВ: РА318834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гайсинюк Н.А. 
Педагогічні засади підготовки документознавців в умовах інформатизації суспільства: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.А. Гайсинюк ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Розлянуто місце документознавства як галузі наукового знання та навчальної дисципліни, теоретико-методологічні засади вивчення проблеми професійної підготовки документознавців за умов інформатизації суспільства, визначено зміст і структуру навчально-виховного процесу підготовки кадрів для даної галузі та інформаційної діяльності. Окреслено та уточнено систему термінів і понять, пов'язаних з комплексом документознавство. Проаналізовано оптимальні методи, прийоми виховання та навчання майбутніх документознавців. Розроблено модель класифікації навчального комплексу з урахуванням загальної типології документів, необхідних для підготовки висококваліфікованих фахівців-документознавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч244(4УКР) п/р + Ч234(4УКР) п/р +
Шифр НБУВ: РА323861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Щербініна Ю.С. 
Формування інформаційного ринку в перехідній економічній системі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.С. Щербініна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано двоїстість ролі інформації як виробничого ресурсу за умов формування інформаційного суспільства. Систематизовано переваги діяльності інформаційних підприємств, які забезпечують сталість їх довгострокової економічної динаміки в перехідній економіці. Доведено, що переважними механізмами структурної організації інформаційного ринку є монополістична та олігополістична конкуренція. Виявлено та розкрито дві головні форми соціально-інформаційної нерівності за сучасних умов - зовнішню та внутрішню. Класифіковано головні особливості становлення даного ринку в перехідній економіці. Визначено основні напрямки та запропоновано першочергові заходи щодо створення належних умов для формування сучасного інформаційного ринку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.323 + У9(4УКР)49:Ч23 + Ч234(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324958

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського