Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч494$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Червонецька С.С. 
Виховання в сім'ї моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи у Великій Британії: автореф. дис ... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.С. Червонецька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено й узагальнено досвід виховання моральних якостей дітей молодшого шкільного віку у сім'ї на прикладі Великої Британії. У даній країні наявні значні досягнення й усталені традиції сімейного виховання, прищеплення молодому поколінню перевірених життєвою практикою етико-моральних якостей, побудованих у контексті кращих національних і загальнолюдських цінностей. На підставі вивчення урядових матеріалів і документів, прийнятих урядом Великої Британії, аналізу наукової та педагогічної літератури у аспекті захисту дітей, посилення ролі сім'ї у вихованні підростаючого покоління визначено пріоритети у формуванні моральних цінностей дітей молодшого шкільного віку, прищепленні їм поваги до духовних цінностей свого народу, охарактеризовано педагогічні умови його здійснення. Розкрито психофізіологічні особливості дітей молодшого шкільного віку та показано, яким чином британські батьки використовують природний чинник у вихованні в них моральних якостей. Висвітлено аспект застосування різноманітних форм педагогічної просвіти батьків, яка перманентно розвивається за підтримки уряду країни. Узагальнено досвід конструктивної співпраці батьків і педагогів у вихованні моральних якостей дітей молодшого шкільного віку засобами природи. Виявлено та рекомендовано для використання в сімейному вихованні України найбільш перспективні форми, методи та засоби формування етико-моральних якостей дітей молодшого шкільного віку, які з успіхом застосовуються у Великій Британії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ВЕЛ) + Ч491.352 +
Шифр НБУВ: РА366566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сурженко О.П. 
Виховання щасливої дитини в сучасній німецькій сім'ї: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О.П. Сурженко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан розробки проблеми щастя та щасливої людини у філософській і психолого-педагогічній літературі. Розкрито сутність поняття "щаслива дитина", "сімейне виховання", напрями виховання щасливої дитини в німецькій сім'ї. Висвітлено роль німецької сім'ї у вихованні дитини за сучасних умов, вплив взаємовідносин батьків на психологічне самопочуття дитини й її майбутній духовний розвиток. Визначено зміст, форми та методи виховання щасливої дитини в німецькій сім'ї на підставі поєднання історичного та сучасного досвіду розвитку щасливої особистості, нові підходи до виховання щасливої дитини за сімейних умов. Виявлено, що на практику виховання в сучасній німецькій сім'ї впливають ідеї педагогіки демократії, що характеризуються методами без застосування писхологічного або фізичного насильства над дитиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4НІМ) + Ю956-994-06-734
Шифр НБУВ: РА372607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Москалюк В.Ю. 
Дитячий будинок сімейного типу як форма улаштування дітей, позбавлених батьківського піклування (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Ю. Москалюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито цивільно-правові засади діяльності дитячого будинку сімейного типу та проаналізовано його роль у системі форм улаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Висвітлено майнові та особисті немайнові правовідносини за участю суб'єктів дитячого будинку сімейного типу. Наведено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства проектів норм Сімейного кодексу України та Положення про дитячий будинок сімейного типу, які сприятимуть удосконаленню правового регулювання діяльності дитячого будинку сімейного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211.1 + Ч494(4УКР)719.2 +
Шифр НБУВ: РА329555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Янішевська З.В. 
Педагогічні засади та практика сімейного виховання в сучасній Іспанії: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / З.В. Янішевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено педагогічні засади сімейного виховання в Іспанії. Проаналізовано сучасну систему виховання дітей в іспанській родині у контексті можливості використання досвіду цього виховання в Україні. Здійснено комплексний аналіз джерел іспанської родинної педагогіки та визначено її історико-теоретичні засади. Виявлено концептуальні підходи до проблем сімейного виховання у сучасній Іспанії, узагальнено практичний досвід його здійснення. Досліджено характерні моделі сучасної іспанської сім'ї, її функції та завдання, а також ціннісні орієнтації сімейного виховання. Проаналізовано його законодавчі засади в Іспанії, програми педагогічної освіти батьків. Висвітлено особливості співпраці сім'ї та школи у сучасній Іспанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ІСП) +
Шифр НБУВ: РА356450

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Черновалюк Ю. Ю. 
Реалізація права на сім'ю шляхом створення дитячих будинків сімейного типу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Ю. Черновалюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливості реалізації права фізичної особи на сім'ю шляхом створення та функціонування дитячих будинків сімейного типу, а також механізм його реалізації. Проаналізовано досвід діяльності дитячих будинків сімейного типу, ргозглянуто проблемні питання та можливі шляхи їх розв'язання, а також проведено аналіз показників ефективності існування даної форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)75 + Х839(4УКР)011.211 + Ч494(4УКР)719.2
Шифр НБУВ: РА376149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ченбай І. В. 
Становлення і розвиток в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (40-і роки XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Ченбай ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічний аналіз процесу становлення та розвитку в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з 1940-х р. до початку XXI ст. На підставі теоретичних узагальнень даних архівних та опублікованих джерел, вивчення наукової літератури та статистичних даних вперше цілісно висвітлено історичний шлях становлення та розвитку форм усиновлення, опіка, піклування, патронат, прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу. Висвітлено питання організації соціально-педагогічної роботи з сім'ями, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Охарактеризовано напрями діяльності неурядових організацій різних історичних періодів, які здійснюють реалізацію програм із підтримки сімейних форм виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР)6 + Ч494(4УКР)719.2 + С5*644.123
Шифр НБУВ: РА376194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Демченко О.Й. 
Теорія та практика сімейного виховання у Великій Британії (історико-педагогічний аспект): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Й. Демченко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено джерела британської родинної педагогіки, розвиток теорії та практики сімейного виховання дітей та підлітків упродовж багатовікової історії країни, шляхи піднесення їх ефективності на сучасному етапі. Розкрито найважливіші особливості змісту, принципів, методів і засобів британської системи сімейного виховання, зумовлених етнопсихологічними та культурно-історичними надбаннями нації. Наголошено на доцільності використання британського досвіду в практиці сімейного виховання підростаючого покоління в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(4ВЕЛ)
Шифр НБУВ: РА312173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського