Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (182)Реферативна база даних (393)Книжкові видання та компакт-диски (448)Журнали та продовжувані видання (226)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Руденко Р.Є. 
Вплив відновного масажу на спеціальну працездатність кваліфікованих борців та важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.Є. Руденко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено проблему впливу відновного масажу на рівень показників спеціальної працездатності кваліфікованих борців і важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі. Доповнено дані про вплив відновного масажу на функціональний стан нервово-м'язової системи, термотопографічні показники шкіри, біохімічні показники сечі. Обгрунтовано вплив відновного масажу на рівень спеціальної працездатності кваліфікованих борців і важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі. Впроваджено до тренувального процесу розроблену методику відновного масажу для кваліфікованих борців і важкоатлетів у передзмагальному мезоциклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15.091 + Ч517.120.91 +
Шифр НБУВ: РА345440

      
2.

Ушаков А.В. 
Вплив фізичних навантажень на популяційний склад та метаболічний статус лімфоцитів крові спортсменів, які займаються боротьбою дзюдо: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / А.В. Ушаков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено популяційний склад лімфоцитів периферичної крові спортсменів, які займаються боротьбою дзюдо, у динаміці тренувального макроциклу. Виявлено пригнічувальний вплив фізичних навантажень на кількісний і якісний склад лімфоцитів, який зумовлює формування гіперпригнічувального варіанта імунодефіцитного стану, переважно у змагальному періоді. Вивчено секреторну та цитотоксичну активність, рівень активності процесів перекисного окиснення ліпідів і ферментів системи антиоксидантного захисту у лімфоцитах спортсменів у динаміці тренувального макроциклу. Вивчено енергетичний потенціал субпопуляцій T-лімфоцитів, активність глюкозо-6-фосфат дегідрогенази, лактатдегідрогенази та її фракцій у популяціях лімфоцитів спортсменів у динаміці тренувального макроциклу. Установлено зниження активності даних ферментів під впливом фізичних навантажень, переважно у змагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158 + Ч510.21 +
Шифр НБУВ: РА358618

Рубрики:

      
3.

Яковлєва К.В. 
Вплив фізичних навантажень на структуру, метаболізм і кислотну резистентність еритроцитів спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / К.В. Яковлєва ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано роль тривалих і наростаючих фізичних навантажень у виникненні порушень структури, метаболізму та кислотної резистентності еритроцитів периферійної крові спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою залежно від періоду тренувального макроциклу та сезону року. Розроблено спосіб корекції цих порушень шляхом застосування препарату з антиоксидантною дією. Установлено, що фізичні навантаження у спортсменів спричиняють збільшення кількості передгемолітичних і дегенеративних форм еритроцитів у підготовчому та змагальному періодах тренувального макроциклу, сприяють залежній від пори року та періоду тренувального макроциклу активації процесів окиснення ліпідів у еритроцитів, а також компенсаторному збільшенню активності ферментів антиокислювального захисту, виснаженню енергетичних ресурсів еритроцитів. Показано, що у спортсменів відбувається зниження кислотної резистентності еритроцитів периферійної крові. Доведено, що використання за умов реабілітаційних заходів у спортсменів препарату "Селен актив" має суттєву антиокиснювальну дію, підвищує активність системи антиоксидантного захисту, енергетичний потенціал, покращує показники кислотної резистентності та структурного складу еритроцитів. Запропоновано критерії, у разі зміни значень яких слід вносити корективи до тренувального процесу спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою, незалежно від періоду тренувального макроциклу та пори року. Одержані дані впроваджено до навчального процесу 2-х вузів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21 + Ч517.15 +
Шифр НБУВ: РА352289

Рубрики:

      
4.

Штепа О.П. 
Гігієнічні вимоги до харчування та питного режиму спортсменів-єдиноборців (боксерів, борців): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.П. Штепа ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 17 с. — укp.

Оцінено сучасний стан харчування спортсменів-єдиноборців на тренувальних базах і за домашніх умов, зважаючи на гігієнічні вимоги. Запропоновано експрес-методи вивчення енерговитрат і потреб у білку, обгрунтовано рівні споживання енергії, білка, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин боксерами та борцями, з використанням яких регламентовано добові продуктові набори, структуру харчових раціонів, семіденні меню для окремих вагових категорій спортсменів. Визначено роль у корекції харчового статусу атлетів біологічно активних домішок. Розроблено наукові засади оптимізації біологічної дії їжі за допомогою біологічно активних домішок - нутрицевтиків і раціонального вибору дозо-компонентного складу, режиму прийому питних засобів. Доведено медичну ефективність авторських аліментарних рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.130.811 + Ч517.150.811
Шифр НБУВ: РА319940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Романчук О.П. 
Експрес-оцінка адаптаційних зсувів у спортсменів, що займаються ациклічними видами спорту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / О.П. Романчук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу антропометричних, функціональних, гематологічних та біохімічних показників, а також дослідження плазми крові спортсменів методом лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) встановлено особливості адаптаційних зсувів у організмі спортсменів під час підготовчого періоду річного тренувального циклу відповідно до тривалості тижневого тренувального циклу. За умов одночасного використання семіотичної класифікації результатів ЛКС-метрії плазми крові та визначення загальної фізичної працездатності розроблено критерії експрес-оцінки адаптаційних зсувів у організмі спортсменів, які визначаються рівнем загальної фізичної працездатності та напрямком і виразністю зсувів у організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.130.91 + Ч517.150.91
Шифр НБУВ: РА309383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ступченко С.І. 
Зміни показників антиоксидантної та імунної систем в спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою, та їх корекція з допомогою антиоксидантів та ентеросорбентів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.І. Ступченко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано вплив фізичних навантажень на імунний і метаболічний статус спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою. Розроблено спосіб корекції змін показників антиокиснювальної та імунної систем за допомогою антиоксидантів (Селен актив і Три-Ві-Плюс) й ентеросорбентів (Силлард П і Ентерос-гель). Уперше показано позитивний вплив антиоксидантів і ентеросорбентів на антиокиснювальну й імунну систему спортсменів протягом тренувального макроциклу. Установлено, що використання антиоксидантів і ентеросорбентів протягом тренувального макроциклу у спортсменів сприяє зменшенню імунодефіциту, активності процесів ліпопероксидації та гіперфункції простагландинів, а також покращанню активності ферментативної системи антиокислювального захисту та нормалізації кислотної резистентності еритроцитів. Установлено, що антиоксиданти й ентеросорбенти мають однаковий імунокоригувальний і антиокиснювальний потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15 +
Шифр НБУВ: РА359650

Рубрики:

      
7.

Пятисоцька С.С. 
Індивідуалізація підготовки юних каратистів на початковому етапі з використанням інформаційних технологій: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. вих. і спорту : 24.00.01 / С.С. Пятисоцька ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Визначено індивідуальні особливості, які впливають на успішність тренувальної та змагальної діяльності спортсменів на етапі початкової підготовки у східних єдиноборствах (на прикладі Шотокан карате-до). Створено спеціальну комп'ютерну програму для обліку індивідуальних особливостей юних каратистів і планування навантажень у спортивній підготовці. Визначено факторну структуру загальної та спеціальної фізичної підготовленості юних каратистів на початковому етапі. Удосконалено методику планування учбово-тренувального процесу юних каратистів з використанням засобів інформаційних технологій. Уточнено кількісні характеристики рівня фізичного розвитку та фізичної підготовленості юних каратистів 7 - 10-ти років на етапі початкової підготовки з можливістю здійснення відбору найбільш обдарованих дітей для подальших занять карате. Уточнено дані щодо рухових якостей, які визначають успішність у Шотокан карате. Розроблено тести оцінювання спеціальної фізичної підготовленості у карате у юних спортсменів-каратистів. Визначено психологічні особливості юних спортсменів-єдиноборців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158
Шифр НБУВ: РА370399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Литвиненко А. М. 
Індивідуалізація техніко-тактичної підготовки кваліфікованих каратистів на основі модельних характеристик змагальної діяльності: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / А. М. Литвиненко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

На основі системного підходу до визначення критеріїв ефективності техніко-тактичних дій в спортивному поєдинку розроблено моделі змагальної діяльності кваліфікованих каратистів в періоди різкого загострення спортивної боротьби, які дозволяють визначити індивідуальні особливості застосування спортсменами техніко-тактичного арсеналу карате-до. Розроблено й експериментально перевірено ефективність методики техніко-тактичної підготовки кваліфікованих каратистів до результативних дій в періоди різкого загострення спортивного поєдинку з урахуванням їх індивідуальних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.11
Шифр НБУВ: РА379738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Данько Г.В. 
Індивідуалізація тренувального процесу борців високої кваліфікації у циклах безпосередньої підготовки до змагань: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Г.В. Данько ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Представлені експериментальні дані про зміст засобів і методів організації поточного контролю за станом спеціальної працездатності борців високої кваліфікації у циклах тренування на етапі безпосередньої підготовки до головних змагань. Обгрунтовано комплекс інформативних контрольних тестів, розкрито загальні закономірності у реакціях організму борців на загальноприйняті тренувальні програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.151.51

      
10.

Малинський І.Й. 
Індивідуальні особливості функціональної підготовленості кваліфікованих борців вільного стилю (включаючи вікові відмінності): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / І.Й. Малинський ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичного й експериментального дослідження індивідуальних особливостей рівня розвитку різних компонентів фізичної підготовки та функціональних можливостей кваліфікованих борців (юніорів та дорослих). Показано значну розбіжність у досягненні спеціальної працездатності за показниками силових, анаеробних і аеробних можливостей, рівня розвитку рухливості, стійкості, економічності функціональних і метаболічних процесів, а також у реалізації енергетичних можливостей за умов, які є типовими для спортивної боротьби. Зазначено, що кваліфікованих борців різних вікових категорій характеризує виражений розвиток одного з компонентів функціональної підготовки, а також типове для кожного спортсмена співвідношення рівня розвитку основних компонентів. Визначено їх граничні рівні, відмінності та типовий характер взаємокомпенсації, які визначають індивідуальність функціональної підготовки кваліфікованих борців і можуть використовуватися для індивідуалізації критеріїв етапного контролю процесу підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.155.15
Шифр НБУВ: РА318286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Радченко Ю. А. 
Контроль технічної підготовленості борців греко-римського стилю з урахуванням психофізіологічних особливостей: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Ю. А. Радченко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено ефективність розробленої програми контролю технічної підготовленості з урахуванням психофізіологічних особливостей борців греко-римського стилю. Запропонована програма дозволяє за показниками психофізіологічного стану розраховувати тривалість виконання кидку прогином з партеру та прогнозувати можливість його виконання за умов змагального поєдинку. Визначено часові характеристики виконання кидку прогином з партеру борцями різних вагових категорій за умов тренувальної та змагальної діяльності. Виявлено взаємозв'язок між часовими характеристиками виконання прийому та психофізіологічним станом борців. Встановлено дані, використання яких дозволяє за умов змагань надавати прогностичне оцінювання виконання кидків прогином з партеру та, на основі одержаної інформації розробляти або коригувати стратегію майбутніх змагальних поєдинків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.151.1
Шифр НБУВ: РА380993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Романенко В.В. 
Модельні характеристики технічної і фізичної підготовленості таеквондистів на етапі початкової підготовки: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.В. Романенко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено модельні характеристики (МХ) фізичної та технічної підготовки юних таеквондистів (ЮТ) на етапі початкової підготовки (ЕПП). Обгрунтовано структуру фізичної підготовки, яка відповідає МХ ЮТ на ЕПП на основі кореляційного та регресійного аналізу. Описано біокінематичні моделі ударних рухів (УР) ногами на основі параметрів техніки спортсменів високого класу та ЮТ. Розкрито методики формування УР на основі біомеханічного аналізу та звукових ритмічних структур. Визначено фактори, використання яких допомагає підвищити ефективність тренувального процесу таеквондистів на ЕПП на підставі результатів проведеного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.159
Шифр НБУВ: РА371273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Коленков О.В. 
Моделювання спеціальної фізичної підготовленості борців високої кваліфікації в заключному макроциклі на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Коленков ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальну структуру фізичної підготовки (ФП) борців, структуру її морфометричної та швидкісно-силової складових, їх взаємозв'яки між собою, а також кваліфікацією борців, ваговою категорією, віком і рівнем спеціальної працездатності борців у заключному макроциклі етапу реалізації максимальних можливостей. На підставі результатів дослідження показано, що вдосконалення спеціальної фізичної підготовки борців характеризується збільшенням індексу розвитку мускулатури, частки м'язового компонента, розміру обхвату шиї, грудної клітки, плеча, стегна; зниженням шкірно-жирових складок; зменшенням кількості провідних мофрофункціональних параметрів, які детермінують результат у тексті щодо спеціальної працездатності; збільшенням сили, силової та швидкісно-силової витривалості, вибухових якостей м'язів спортсменів і залежності рівня зазначеної працездатності від його співвідношення у загальній структурі фізичної підготовки. Виявлено розходження у показниках між групами борців, які відрізняються масою та кваліфікацією. Розроблено моделі та диференційований підхід до методів тестування, здійснення оцінки та моделювання і прогнозування ФП спортсменів. Побудовано нормативні шкали за цими класифікаторами. Результати дослідження дозволяють конкретизувати керування ФП спортсменів окремих груп і реалізувати ефективне індивідуальне керування підготовкою спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15 + Ч511.7 +
Шифр НБУВ: РА350603

Рубрики:

      
14.

Загура Ф.І. 
Морфофункціональні та техніко-тактичні модельні характеристики кваліфікованих дзюдоїстів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ф.І. Загура ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено анатомо-фізіологічні особливості та техніко-тактичну підготовку кваліфікованих дзюдоїстів. Визначено манери ведення змагального поєдинку кваліфікованих дзюдоїстів і розроблено модельні характеристики морфофункціональних показників дзюдоїстів силової, темпової та ігрової манер ведення сутичок (довжини тіла, маси тіла, довжини кінцівок, а також тулуба, обводу грудної клітки, життєвої ємності легень, динамометрії). Визначено модельні характеристики техніко-тактичної підготовки дзюдоїстів різних манер ведення сутичок за показниками активності, кількості оцінених дій, за кількісними показниками ефективності, різносторонності технічної підготовки, рухової асиметрії, обсягу технічних дій, результативності та якісними показниками ефективності, з'ясовано їх особливості. Розроблено підходи, методичні прийоми, технологію вдосконалення показників техніко-тактичної підготовки на підставі розподілу борців за манерами ведення змагального поєдинку та визначених індивідуальних морфофункціональних і техніко-тактичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158 +
Шифр НБУВ: РА351134

Рубрики:

      
15.

Лукіна О.В. 
Оптимізація спеціальної фізичної підготовленості юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Лукіна ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та перспективи розвитку теорії загальної та спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки. Вперше розроблено систему тренувальних засобів з вибірковим розвитком спеціальних рухових здібностей шляхом застосування вправ, спрямованих на підвищення рівня спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів, експериментально доведено її ефективність. Вперше виявлено взаємозв'язок показників загальної та спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів. Вперше описано факторну структуру загальної та спеціальної фізичної підготовки юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки. Визначено зміст і структуру змагальної діяльності у спортивних єдиноборствах, а також загальної та спеціальної фізичної підготовки в тхеквондо на етапі попередньої базової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.159.151.1 +
Шифр НБУВ: РА369266

      
16.

Голод Д.І. 
Організаційно-педагогічні аспекти розвитку олімпійських видів спортивної боротьби в Україні у 80-і - 90-і роки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Д.І. Голод ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено, що у характері структурно-функціональних зв'язків організаційної системи спортивної боротьби у 1990-і рр. в Україні відбулися суттєві зміни. Особливу вагу в управлінні олімпійськими видами боротьби сьогодні здобули нові громадські організації: НОК, НСФ, асоціації та різні комерційні структури. Серед первинних організацій (ДЮСШ, ШВСМ та ін.) підвищилась значимість клубної системи. Результати досліджень свідчать, що у всіх видах боротьби за останнє десятиліття рівень реалізації більшості видів забезпечення значно зменшився. Так, фінансування олімпійських видів спорту у колишній радянській системі повністю здійснювалося державою. Сьогодні за ринкових умов держава не може повноцінно вирішувати подібні завдання. Комерційні та громадські організації ще не готові до цього, тому що їх формування ще не завершено. Нові соціально-економічні умови України не тільки вплинули на структуру та характер процесу підготовки спортсменів, але і на динаміку розвитку організаційної системи спортивної боротьби в цілому. Важливим стратегічним кроком, який активізує прогрес спортивної боротьби у нашій країні, варто вважати заходи щодо формування підгрунтя маркетингової політики у практиці спорту, окремих його олімпійських видах, у тому числі в греко-римській і вільній боротьбі, дзюдо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.154(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Саєнко В.Г. 
Побудова тренувального процесу спортсменів різної кваліфікації, які спеціалізуються з кіокушинкай карате: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / В.Г. Саєнко ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2008. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу літературних джерел узагальнено та систематизовано дані щодо проблем і побудови тренувального процесу стосовно різних видах єдиноборств та інших видів спорту. Установлено, що у теоретиків і практиків кіокушинкай карате немає єдиного підходу відносно питань, пов'язаних з характеристиками різних сторін підготовки каратистів і побудовою тренувального процесу в основних структурних утвореннях, а також річному циклі. За результатами досліджень визначено кількісні характеристики фізичної, технічної та психологічної підготовки у спортсменів чотирьох вагових категорій з кваліфікацією від третього розряду до майстра спорту, які спеціалізуються з кіокушинкай карате. Визначено ступінь взаємозв'язку елементів фізичної та технічної підготовки каратистів високої кваліфікації. Виявлено поліпшення показників нервово-психічної стійкості й особистісних якостей зі зростанням кваліфікації спортсменів у кіокушинкай карате. Експериментально обгрунтовано оптимальне співвідношення обсягів різних за спрямованістю тренувальних навантажень у річному циклі підготовки каратистів високої кваліфікації вагової категорії понад 90 кг. Завдяки проведеному дослідженню одержано дані, використання яких дозволяє підвищити ефективність тренувального процесу в кіокушинкай карате спортсменів будь-якої кваліфікації чи вагової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158 +
Шифр НБУВ: РА357999

Рубрики:

      
18.

Курилюк С.І. 
Психологічні особливості тренінгу дзюдоїстів на початковому етапі діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.І. Курилюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто тренінг дзюдоїстів як сукупність групових методів формування саморегуляції. Установлено, що психологічний вплив за допомогою ауторегуляторних шляхів допомагає створенню оптимальних внутрішніх умов, за яких ефективність рухової діяльності є найбільшою. Основним критерієм оптимізації психологічної, технічної, тактичної та фізичної підготовки дзюдоїстів у реалізації найбільш ефективних прийомів є сформованість нейродинамічних процесів у одноборців, а саме: функціональної рухливості, сили нервової системи, латентного періоду простої та складної зорово-моторної реакції. На підставі аналізу психологічного змісту саморегуляції охарактеризовано її як інтегральний психічний механізм, завдяки якому забезпечується свідомо-контрольоване самоспрямування суб'єкта у процесі діяльності. Завдяки апробації психотренінгової програми суттєво підвищено рівень саморегуляції юних дзюдоїстів за умов навчально-тренувальної та змагальної діяльності на початковому етапі їх спортивної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-5 + Ч517.158 +
Шифр НБУВ: РА358892

Рубрики:

      
19.

Пашков І. М. 
Розвиток координаційних здібностей тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / І. М. Пашков ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено стан координаційних здібностей юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки. Вперше визначено залежність координаційних здібностей від рівня кваліфікації спортсменів. На основі одержаних результатів показників координаційних здібностей вперше розроблено моделі координаційної підготовленості юних тхеквондистів на етапі попередньої базової підготовки. Доповнено дані про особливості координаційних характеристик юних спортсменів спеціалізації тхеквондо на етапі попередньої базової підготовки. Визначено структурні компоненти техніки діяльності змагання тхеквондистів об'єм і різноманітність технічних дій, прийомів і їх ефективність. Експериментально доведено ефективність розробленої методики розвитку координаційних здібностей на етапі попередньої базової підготовки, яка підтверджується значним підвищенням рівня розвитку координаційних здібностей і ефективністю застосування техніко-тактичних дій в змагальних поєдинках у спортсменів експериментальної групи після експерименту. Кореляційний аналіз визначив залежність координаційних здібностей спортсменів від рівня сенсорної активності фізичних якостей. Розроблено регресійні моделі залежності показників спеціальної та загальної координаційної підготовленості на етапі попередньої базової підготовки, які дозволили визначити, які прояви координаційних здібностей впливають на частоту виконання технічних прийомів, на час рухової реакції, відчуття точності дозування зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.159
Шифр НБУВ: РА382918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ляпін В.П. 
Роль інтенсивних та регулярних фізичних навантажень у виникненні порушень імунного та метаболічного гомеостазу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.04 / В.П. Ляпін ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2006. — 28 с. — укp.

Визначено роль інтенсивних і регулярних фізичних навантажень у виникненні порушень імунного та метаболічного гомеостазу у юнаків, які займаються греко-римською боротьбою. Встановлено, що на виразність імунних і метаболічних порушень впливають періоди тренувального макроциклу, кваліфікаційна категорія та сезонний фактор. Виявлено, що імунодефіцитний стан більш значний у борців, до складу фенотипу яких входять маркери системи HLA A2, B5, B12, Bw35 та менш виражений за наявності B7 та B8. Вперше досліджено динаміку змін фракційного складу циркулювальних імунних комплексів, простагландинів і лейкотрієнів, циклічних нуклеотидів у сироватці крові, а також енергетичний потенціал еритроцитів. Запропоновано новий спосіб реабілітації борців, що включає фізіотерапевтичний метод, прийом всередину противірусного препарату та індуктора продукції ендогенного інтерферону, збору лікарських трав, полівітамінних препаратів, кисневих коктейлів. Встановлено позитивний вплив нової методики на імунний і метаболічний статуси, а також на рівень захворюваності борців. Основні результати наукового дослідження впроваджено у тренувальний і навчальний процеси ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.156.04 +
Шифр НБУВ: РА345722
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського