Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (76)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(4УКР) р30$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Халін В.В. 
Розвиток художнього сприймання епічного твору студентами філологічного факультету в процесі вивчення української літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Халін ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження особливостей формування художнього сприймання епічного твору студентами філологічного факультету у процесі вивчення української літератури, розкрито його специфіку, характер і структуру. Обгрунтовано й експериментально апробовано методичну систему формування художнього сприймання епічного твору студентами філологічного факультету під час вивчення української літератури. Виявлено, що рівень сформованості даної якості обумовлюється загальним розвитком особистості студента, розумінням сутності художньої літератури як мистецтва слова, її художньо-естетичної специфіки та набутою системою знань з теорії літератури в цілому. Експериментально доведено ефективність використання запропонованої методики, спрямованої на формування вміння аналізувати художній твір у єдності його змісту та форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.451 р30 + Ш5(4УКР) р30 +
Шифр НБУВ: РА342471

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Семеног О.М. 
Система професійної підготовки майбутніх учителів української мови і літератури (в умовах педагогічного університету): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / О.М. Семеног ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 41 с. — укp.

З урахуванням результатів ретроспективного та зіставного аналізу національного та зарубіжного освітнього досвіду розроблено навчально-методичну систему професійної підготовки майбутніх вчителів української мови та літератури, побудовану з урахуванням компетентнісно-орієнтованого підходу. Визначено основні напрями розвитку цієї системи у структурі вищої педагогічної освіти, яка характеризується наявністю етнокультурознавчих елементів та інформаційних технологій. Обгрунтовано умови поєднання навчально-пізнавальної, науково-дослідної, практичної діяльності з метою формування професійно компетентного вчителя-словесника як дослідника та культуромовної особистості. Розроблено зміст, форми та методи організації навчально-пізнавальної, науково-дослідної діяльності, навчально-пошукової та педагогічної практики на філологічному факультеті педагогічного університету, створено навчальні програми та посібники для викладачів і студентів вищих педагогічних навчальних закладів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р30 +
Шифр НБУВ: РА341713

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Куцевол 
Теоретико-методичні основи розвитку креативності майбутніх учителів літератури: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Ольга Миколаївна Куцевол ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р30
Шифр НБУВ: РА349438

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гриневич В.Й. 
Формування в майбутніх учителів-словесників умінь аналізувати образи-персонажі літературних творів історичної тематики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Й. Гриневич ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено особливості методики викладання курсу історії української літератури у вищому педагогічному навчальному закладі. Подаено теоретично обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над формуванням у майбутніх вчителів-словесників умінь аналізувати образи-персонажі літературних творів на історичну тематику. На матеріалі творів М.П.Старицького "Молодість Мазепи", "Руїна" та Б.С.Лепкого "Мазепа" запропоновано ефективні форми та методи роботи над історичними художніми образами-персонажами, визначено аспекти їх аналізу, найважливішими з яких є історичний, загальнолюдський, національний та історико-функціональний. Відповідно до виділених аспектів визначено типи та структуру методичних вмінь, систему аудиторних і позааудиторних форм, методів організації навчання майбутніх словесників. Встановлено, що оволодіння студентами вищих навчальних педагогічних закладів літературознавчими поняттями, пов'язаними з історичним романом та його образами-персонажами, вироблення відповідних умінь і навичок роботи з ними сприятимуть підвищенню професійної підготовки майбутніх вчителів-філологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р30
Шифр НБУВ: РА313585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дорогань С.О. 
Формування світоглядної культури майбутнього вчителя засобами української літератури: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.О. Дорогань ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження світоглядної культури сучасної студентської молоді. Визначено особливості та чинники її формування у майбутніх педагогічних працівників. З'ясовано світоглядно-формуюче навантаження учбових дисциплін у вищих педагогічних навчальних закладах й обгрунтовано значення та роль української літератури у формуванні світоглядної культури майбутніх вчителів. Запропоновано визначення світоглядної культури як нового якісного утворення, що поєднує зміст понять світогляду та культури та відображає світ в його "людському вимірі" й обумовлює "діяльне освоєння" навколишнього середовища. Розглянуто особливості реалізації світоглядної культури на всіх рівнях організації та самовияву соціального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ш5(4УКР) р30 + Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА336538

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського