Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш741$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Свиридюк Т. В. 
Ідіоматика англомовного публічного виступу в епоху глобалізації: лінгвориторичний аспект (на матеріалі промов британських прем'єр-міністрів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Свиридюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено функції сталих виразів у промовах британських прем'єр-міністрів в епоху глобалізації. Доведено, що розвиток засобів масової інформації та спрямованість виступів на міжнародну аудиторію зумовлюють збіднення їх ідіоматичного наповнення. Урахування риторичних етапів текстопобудови дозволило виявити нові функції сталих виразів. Тематичні ідіоми поділяються на інвенційно-елокуційні, які у різних ракурсах зображають практичну діяльність і міжособистісні стосунки, й інвенційно-диспозиційні, призначені для введення мікротем різного обсягу. Диспозиційні ідіоми поділяються на комунікативні, призначені для відображення авторської взаємодії зі слухачем, і структуруючі, які впорядковують зміст. Елокуційні функції ідіом, які забезпечують орнаментацію мовлення, включають апелятивну, спрямовну на активацію пізнавальної активності адресата, та референтну, призначену для опису ситуації у топологічному, темпоральному та характеристичному ракурсах, а також оцінну, за якої автор висловлює своє ставлення до змісту, й емотивну, що відображає почуття мовця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 + Ш741
Шифр НБУВ: РА384868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гулей М.Д. 
Лексико-граматичні особливості та композиційна структура французької політичної промови (на матеріалі виступів Шарля де Голля і Жака Ширака): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / М.Д. Гулей ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий комплексний підхід до вивчення лексико-граматичних особливостей та композиційної структури французької президентської політичної промови. На підставі останніх досягнень лінгвістики тексту, загальної теорії дискурсу, теорії комунікативних відносин, прагматики й теорії аргументації політичну промову визначено як тип політичної комунікації. На базі методу прагматичної інтерпретації текстів та дослідження лексичних дефініцій здійснено лінгвостилістичний аналіз текстів промов Президентів Франції Шарля де Голля і Жака Ширака, виявлено основні закономірності їх композиційної структури - трихотомічної схеми, яка складається з вступного, основного та заключного комунікативних блоків. В антропоцентричному аспекті детально охарактеризовано аргументацію як чинник комунікативно-прагматичної спрямованості політичної промови та встановлено її значущість для впливу на аудиторію слухачів. За таксономічним принципом класифіковано лексико-граматичні засоби у текстах політичних промов, встановлено їх типологію та роль у створенні моделі комунікативної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-713 + Ш741 +
Шифр НБУВ: РА330095

Рубрики:

      
3.

Коваль Н. О. 
Просодичні іміджеві характеристики політичної ораторської промови (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі британського варіанту англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. О. Коваль ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано просодичні особливості ораторського мовлення з урахуванням іміджевих особливостей мовця та ситуативних контекстів. Зазначено, що просодія актуалізує задум і стратегію мовця щодо створення та підтримання певного іміджу політика, але за цього виявляє й особистісні характеристики лідера. Вперше визначено інваріантний акустичний образ аналізованих політичних діячів у різних ситуаціях спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713 + Ш741
Шифр НБУВ: РА375987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гундаренко О. В. 
Сучасна американська церемоніальна промова в лінгвокультурному та лінгвопрагматичному аспектах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Гундаренко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано характер сучасної американської церемоніальної промови (САЦП) як культурного маркованого тексту, що інкорпортує основні цінності сучасного американського суспільства. Відзначено виокремлення та тлумачення основних одиниць збереження й передачі культурної інформації в текстах церемоніальних промов - культурних концептів і прецедентних феноменів. Вперше встановлено й обгрунтовано ключову роль концепту TOGETHERNESS/ЄДНАННЯ, який експлікує ідею єдності американської національної спільноти. Визначено інвентар культурних концептів концептуальної системи САЦП, які об'єктивують ціннісні домінанти сучасної американської культури. Вперше описано специфіку прагматичної настанови текстів САЦП, яка полягає в реалізації провідних функцій - інтегративної, персуазивної й інспіративної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-21-713 + Ш741
Шифр НБУВ: РА374466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського