Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю932.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Мошенська Л.В. 
Діагностичні можливості комплексу тематичних психомалюнків у дослідженні глибинних аспектів психіки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.В. Мошенська ; Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1с23

      
2.

Кокун О.М. 
Оптимізація адаптаційних можливостей людини у психофізіологічному забезпеченні діяльності: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.02 / О.М. Кокун ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Уперше запропоновано під час здійснення психофізіологічного забезпечення діяльності використовувати загальний для різних її видів алгоритм, а також враховувати адаптаційні можливості людини як суб'єкта діяльності. Досліджено питання щодо застосування методу самооцінки для діагностики та оптимізації психофізіологічного стану людини. Розроблено новий підхід до визначення адаптаційних типів з урахуванням стабільності та величини діагностичних показників, що характеризують психофізіологічний стан, а також індивідуального рівня адаптаційних можливостей людини в аспекті співвідношення між індивідуально сприйнятливими та дезадаптаційними факторами. Проаналізовано соціально-психологічні та психофізіологічні особливості діяльності, визначено адаптаційно вагомі фактори для учнів, студентів і вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1-214 + Ю932.1-213.1 +
Шифр НБУВ: РА334448

Рубрики:

      
3.

Говта М.В. 
Оцінка впливу екологічних факторів на психофізіологічну діяльність людини: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.В. Говта ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Оцінено вплив несприятливих факторів довкілля на психофізіологічну діяльність людини. Виявлено взаємозв'язок комплексу психофізіологічних показників (уваги, пам'яті, прийняття рішень, психофізіологічної надійності, адаптивності, генеральної та поточної домінуючої мотивації) від умов життєдіяльності людини. Розроблено спосіб "Оцінка впливу екологічних умов на людину за психофізіологічним станом органіму". Встановленно зміни функціонування психофізіологічної діяльності людини за хронічного (більше 10-ти років) впливу несприятливих екологічних умов, що має прояв у стиску інтегральних психофізіологічних показників і відповідних інформативних комплексів, а також у зрушеннях і оберті динамічного психофізіологічного показника. Виявлено 4 комплексні фактори психофізіологічної діяльності людини (мотиваційний, інформаційно-адаптивний, сприйняття інформації та розумових здібностей), які є стрижнем процесу навчання для трансформованих промисловістю умов. Виявлено механізми психофізіологічної діяльності людини, які характеризують ступінь сприйняття суб'єкта до негативної сугестивності. З використанням розробленого способу тренувань знижених психофізіологічних функцій для зміцнення психофізіологічного стану людини та її адаптивності на несприятливих техногенно-трансформованих територіях перевірено адекватність застосування векторних, тензорних і спінорних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.51-61 + Ю932.1-214с + Е70*739.177.54-6 +
Шифр НБУВ: РА364104

Рубрики:

      
4.

Литвиненко О.Д. 
Психологічні особливості ритмічної структури психіки індивіда: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О.Д. Литвиненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему пошуку структурних одиниць ритмічного аналізу та поєднання поглядів щодо цілісної природи психічного. Проаналізовано поняття "ритмічна структура психіки" та виділено основні її підструктури. З'ясовано основні психологічні особливості ритмічної структури психіки індивіда. Емпірично показано специфіку локалізації темпу та ритму в психіці індивіда. Визначено систему практичного застосування результатів теоретико-емпіричного дослідження ритмічної структури психіки, яка поділяється на первинну, вторинну та третинну превентивно-корекційні діагностичні процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1-223
Шифр НБУВ: РА374974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Найдьонова Г.О. 
Суб'єктивні чинники тілесного розвитку осіб із різним соціальним статусом: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Г.О. Найдьонова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження проблеми визначення суб'єктивних чинників тілесного розвитку людини. На підставі аналізу існуючих підходів щодо вивчення загальносоматичного розвитку та його взаємодії з життєвим шляхом виокремлено напрями їх взаємовпливу. Запропоновано модель взаємодії життєвого шляху та загальносоматичного розвитку, в якій поряд з традиційними групами детермінант враховано вплив суб'єктивних чинників життєвого шляху (таких як внутрішня, особистісна, життєва позиція) на загальносоматичний розвиток. Емпірично досліджено позицію особистості відносно свого становища (статусу) в соціальній струтурі як детермінанти образу тіла та тілесного розвитку. Наведено характеристику тілесного розвитку як феномену соматичного розвитку. Визначено детермінанти, структуру та функції образу тіла як чинника тілесного розвитку людини. Встановлено значення образу тіла для регуляції тілесного розвитку людини за умов його детермінації такими внутрішніми чининками як позиція щодо соціального статусу, цілісність або ушкодженість тіла. З'ясовано, що у разі наявності активно-перетворювальної позиції щодо соціального статусу вплив образу тіла на дії відносно тіла залежить від ушкодженості тіла. Доведено, що для пасивно-пристосувальної позиції уявлення, переживання та оцінювання тіла пов'язані з пристосуванням до соціальних вимог, настановлення та дії щодо тіла спрямовані на уникнення фізичних навантажень у праці. Визначено особливості функціонування образу тіла в структурі самосвідомості осіб з фізичною інвалідністю у порівнянні зі здоровими особами. Розроблено оригінальну методику "тілесний" семантичний диференціал для вивчення структурних компонентів образу тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю932.1-214 +
Шифр НБУВ: РА358518

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського