Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (175)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Бондарєв$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Бондарєва В. О. 
Діагностика та прогноз перебігу раку молочної залози: імуноморфологічні аспекти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. О. Бондарєва ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено діагностичне значення маркерів і чітко встановлено основні та додаткові критерії під час проведення диференційної діагностики пухлинних, і пухлиноподібних процесів у молочній залозі. Уточнено імунофенотипи за за типів патології. Проаналізовано кореляційні зв'язки у групі передбачувальних маркерів. Доведено та статистично підтверджено, що всі використані маркері (ER, PgR, pS2, Her-2/neu, VEGF, Ki-67, p-53, bcl-2) можуть бути застосовані з високим ступенем вірогідності як прогностичні за захворювання раку молочної залози. Одержані дані дозволяють на підставі імуноморфологічного профілю новоутворень молочної залози чітко визначитися з гістологічним діагнозом, біологічними властивостями патологічного процесу, передбачити можливий клінічний плин і оптимізувати вибір терапевтичних заходів та хірургічного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4
Шифр НБУВ: РА382457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бондарєв Є.В. 
Експериментальне обгрунтування використання нового препарату-гранул цеоліту як ентеросорбенту при патології шлунково-кишкового тракту: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Є.В. Бондарєв ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення нового природнього ентеросорбенту гранул цеоліту, одержаних з природнього глинистого мінералу - цеоліту. Установлено, що гранули цеоліту у дозі 500 мг/кг мають широкий спектр фармакологічної активності, а саме: сорбційну, протизапальну, антиоксидантну, за якими вони перевищують препарат ентеросгель. За результатами вивчення фармакологічної активності гранул цеоліту на модельних патологіях виразок шлунка різної етіології, панкреатиту, проктиту, тетрахлорметанового та тетрацеклінового гепатитів, холестазу печінки виявлено переваги нового препарату у порівнянні з ентеросгелем за всіма дослідженими показниками. Відзначено, що гранули, цеоліту є "відносно нешкідливими", не чинять токсичної дії на органи та системи тварин під час вивчення хронічної та специфічної токсичності. Гранули цеоліту рекомендовано для застосування як нового ентеросорбенту природного походження для патогенетичного лікування різних патологій шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 цеоліт + Р413-29 +
Шифр НБУВ: РА341272

Рубрики:

      
3.

Бондарєв Р.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування місцевих та загальних методик детоксикації в лікуванні розлитого перитоніту: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Р.В. Бондарєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Визначено показання до відеолапароскопічних, відеоасистувань і застосування відкритих методів оперативних втручань у випадку гострого розлитого перитоніту (ГРП). Розроблено нові способи відеолапароскопічних операцій. Показано, що для об'єктивної оцінки тяжкості стану хворих на ГРП, окрім даних, одержаних за методами лабораторних та інструментальних досліджень, необхідно застосовувати прогностичну шкалу SAPS, а також морфометричні показники парієтальної очеревини, які дозволяють оцінити динаміку загального процесу у черевній порожнині та ефективність проведеного комплексного лікування. Установлено основні морфометричні параметри, що характеризують альтернативно-ексудативні компоненти запалення очеревини, які впливають на прогноз лікування хворих на ГРП. Базуючись на результатах вивчення патогенезу цієї хвороби, з'ясовано показання та розглянуто аспект оцінювання ефективності способів хірургічної детоксикації в післяопераційний період. Розроблено методи етапних релапаротомій з санаціями черевної порожнини, відеолапароскопічної санації 0,8 % ЕХА розчином хлориду калію, корекції ентеральної дисфункції, а також принципи антибактеріальної терапії. Проведення комплексного лікування хворим на ГРП, з використанням розроблених методів оперативних втручань, способів післяопераційної детоксикації, здійсненням корекції ентеральних дисфункцій, етіотропної антибактеріальної терапії з комплексною консервативною терапією дозволило знизити кількість післяопераційних гнійно-септичних ускладнень у 2,2 раза та загальну летальність у цієї категорії хворих в 1,9 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-5 +
Шифр НБУВ: РА354462

Рубрики:

      
4.

Бондарєв 
Магнітно-резонансна томографія та спектроскопія в діагностиці раку передміхурової залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Олександр Васильович Бондарєв ; Державна установа "Інститут урології АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-43
Шифр НБУВ: РА358481

Рубрики:

      
5.

Бондарєва Л.І. 
Навчальний тренінг як засіб професійної підготовки майбутніх менеджерів організацій в економічних університетах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.І. Бондарєва ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему використання навчального тренінгу у професійній підготовці майбутніх менеджерів організацій в економічних університетах. Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні засади використання навчального тренінгу у їх професійній підготовці, складовими яких є практична модель навчального тренінгу, педагогічні етапи розробки програми та методика проведення навчального тренінгу; критерії ефективності використання навчального тренінгу у професійній підготовці майбутніх менеджерів організацій; вимоги до особистості викладача-тренера та його методичної підготовки. Розвинуто положення щодо змісту професійних знань, умінь і навичок майбутніх менеджерів організацій відповідно до сучасних вимог ринку праці. Удосконалено форми та методи професійної підготовки студентів в економічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.1 р +
Шифр НБУВ: РА348324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бондарєва І. В. 
Науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / І. В. Бондарєва ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні підходи до адаптивного управління фармацевтичними організаціями з використанням методів анкетування, статистичного аналізу та моделювання. Розроблено методику кількісного оцінювання впливу факторів зовнішнього макросередовища на діяльність аптечних підприємств, яка дозволяє визначати ступінь успіху функціонування аптеки під впливом факторів зовнішнього макросередовища. Розроблено та побудовано дискримінанті моделі для діагностування рівня розвитку аптечних підприємств за оцінками факторів мікросередовища, запропоновано сучасні заходи адаптації. Проведено моделювання процесу адаптації ФП до змін зовнішнього середовища на прикладі ВАТ "ХФЗ "Червона Зірка": визначено та досліджено ступінь впливу основних складових факторів макро- та мікросередовища для ФП, опрацьовано стохастичну модель для адаптації ФП до змін зовнішнього середовища та методики оцінювання ефективності адаптаційних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21
Шифр НБУВ: РА379697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бондарєв С.І. 
Обгрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.І. Бондарєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності роботи культиваторів з полільними лапами запропоновано шляхи оптимізації їх міжремонтного наробітку. На підставі теоретичних та експериментальних досліджень встановлено вплив наробітку на ступінь спрацювання лез лап, а також вплив радіуса леза на тяговий опір та якісні показники. Аналітично визначено допустимий радіус спрацьованого леза залежно від твердості грунту та руйнівного напруження в процесі різання коренів бур'янів. Виявлено, що за даного радіуса леза лапи якісні показники не перевищують величини, встановлені агротехнічними вимогами. Доведено, що у разі дотримання оптимального наробітку між відновленнями у порівнянні з прийнятими у господарствах (80 - 100 км) економічна ефективність від застосування нового методу оптимізації міжремонтного наробітку (для культиватора КПС-4 за річного наробітку 400 га) становить у середньому 276 грн. на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248 +
Шифр НБУВ: РА353004

Рубрики:

      
8.

Бондарєва Т.Г. 
Організація оплати праці працівників підприємств АПК (на прикладі підприємств Рівненської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.Г. Бондарєва ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено теоретичні та методологічні засади матеріального стимулювання працівників сільськогосподарських підприємств на підставі узагальнення зарубіжного досвіду організації оплати праці країн з розвинутою ринковою економікою. Визначено шляхи підвищення рівня заробітної плати працівників АПК на підставі дослідження соціальних та економічних факторів, які є пріоритетними у процесі взаємодії держави та сільськогосподарських товаровиробників. Проведено критичний аналіз діючих систем оплати праці у сільськогосподарських підприємствах Рівненської області, обгрунтовано їх переваги та недоліки. Розроблено пропозиції щодо впровадження системи оплати праці від валового доходу у сільськогосподарських підприємствах області та розроблено алгоритм нарахування заробітної плати. Удосконалено принципи формування матеріальних інтересів фермерів та оплати праці найманих робітників. Запропоновано систему безтарифної оплати праці на основі кінцевих результатів роботи малого переробного підприємства у разі застосування погодинної оплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4РІВ)320-645 +
Шифр НБУВ: РА331574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бондарєва Л.М. 
Популяції ценозоутворюючих видів злакових рослин на заплавних луках р.Сули в її верхній та середній течії (Сумська область): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.М. Бондарєва ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено популяційну структуру семи ценозотвірних видів лучних злаків: Dactylis glomerata L., Festuca pratensis Huds., Phleum pratense L., Deschampsia cespitosa L. P. Beauv., Alopecurus pratensis L., Elytrigia repens (L.) Nevski., Bromopsis inermis (Leyss.) Holub. за умов пасовищної, фенісиціальної та рекреаційної дигресії. Дослідження здійснено у регіоні р. Сули на Сумщині. Виявлено 286 видів трав'янистих судинних рослин 50-ти родин, з 15-ти - мають статус рідкісних і тих, що потребують охорони. На підставі результатів фенологічних спостережень показано, що у досліджених видів злаків за градієнтами антропогенної трансформації лучних фітоценозів відбувалось зміщення термінів проходження фенофаз. На фоні пасквального та фенісиціального градієнтів описано закономірності сезонної динаміки надземної зеленої фітомаси, загальної кущистості та площі листкової поверхні. З'ясовано, що досліджені злаки певною мірою змінювали вікову структуру популяцій за пасквальних та меншою - фенісиціальних навантажень, за цього їх вікові спектри стійко зберігали свої особливості. Установлено, що віталітетна структура популяцій статистично достовірно змінювалась за пасквальним, фенісиціальним і рекреаційним градієнтами. Визначено, що стосовно всіх досліджених рослин, крім D. cespitosa, категорії популяцій змінювалися, зокрема процвітаючих - на рівноважні і депресивні, з відповідним зниженням індексу якості Q. Відзначено, що в цілому реакція різних видів злаків (у межах їх дослідженої групи) на різні форми користування лучними угрупованнями була суто індивідуальною. Розроблено пропозиції щодо охорони заплавних лук р. Сули та оптимізації системи їх господарського використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221.81(4УКР-4СУМ) + Е50*805.6*803.122 +
Шифр НБУВ: РА336246

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бондарєва Т.І. 
Структурні моделі та методи оцінки ризиків при плануванні проекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Т.І. Бондарєва ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи забезпечення планування проекту, спрямованого на зниження негативного впливу ризиків проекту на основі структурування та оцінки простих ризиків. На підставі регулярних схем системних моделей розроблено моделі ризиків перевищення тривалості, вартості та низької якості виконання робіт проекту, що дає можливість формувати план його виконання з урахуванням заходів, спрямованих на зниження впливу несприятливих подій. Розроблено метод комплексування характеристик проектних ризиків за рівнями декомпозиції моделей RiskBS, що дозволяє визначати ризики проекту, для яких необхідно розробити заходи реагування. Розроблено метод оцінки проектних ризиків для нижнього рівня декомпозиції моделей RiskBS, за допомогою якого можна одержати кількісні характеристики ризиків перевищення вартості, тривалості та низької якості виконання робіт проекту. Проведено ідентифікацію основних проектних ризиків перевищення вартості, тривалості та низької якості виконання робіт проекту, визначено джерела їх виникнення, можливі причини та наслідки у випадку виникнення несприятливих подій у процесі реалізації проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99 в611 +
Шифр НБУВ: РА344251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бондарєва Н.О. 
Структурно-семантичні і комунікативно-прагматичні особливості висловлювань із концептом "порада": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.О. Бондарєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз висловлювань з концептом "порада" у сучасній українській мові на матеріалі художніх текстів останніх десятиріч XX - початку XXI ст. Установлено специфіку висловлювання-поради як некатегоричного мовленнєвого акту, спрямованого на спонукання адресата до виконання конкретної корисної для нього дії у майбутньому. Проаналізовано граматичну структуру речень та розглянуто інвентар мовних засобів (спеціалізованих і неспеціалізованих висловлювань, що вживаються комунікантами для вираження волевиявлення поради. Установлено закономірності їх вибору відповідно до комунікативної мети. Визначено іллокутивний потенціал висловлювань-порад. Виявлено причини виникнення додаткових семантичних і прагматичних характеристик, які накладаються у процесі спілкування на основне значення висловлювання і з'ясовано основні функціональні види поради. Описано комунікативну структуру мовленнєвого акту поради та встановлено іллокутивні характеристики кожної з його частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-310 + Ш100.0 +
Шифр НБУВ: РА341131

Рубрики:

      
12.

Бондарєв А.П. 
Теоретичні засади та методи забезпечення завадостійкості пристроїв фазової синхронізації на етапі проектування: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / А.П. Бондарєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено вплив завад на процеси синхронізації у пристроях фазового автопідстроювання частоти різного призначення. Створено математичні моделі процесу синхронізації за наявності випадкових і детермінованих збурень. На базі нових моделей розроблено ефективні методи підвищення завадостійкості пристроїв синхронізації. Удосконалено теорію випадкових процесів у динамічних системах, зокрема, запропоновано нові способи виявлення стохастичних біфуркацій. Досліджено якісні особливості статистичної динаміки пристроїв синхронізації. Визначено межові значення параметрів пристрою та завад, за яких зберігається його працездатність. Здійснено параметричний синтез класичного пристрою автопідстроювання частоти за критерієм максимального допуску на відхилення параметрів сигналу і завад від апріорно заданих. Виявлено, що ефективність за завадостійкістю та діапазоном стеження становить від декількох відсотків до декількох разів. Доведено, що викокористання запропонованого модифікованого пристрою фазової синхронізації підвищує завадостійкість приймання радіосигналів зі збереженням динамічних властивостей. На прикладах типових задач радіолокації, супутникової навігації та детектування сигналів з кутовою модуляцією визначено параметри модифікованого пристрою, що забезпечують зниження шумового порогу на 8 - 10 децибел з одночасним розширенням смуги схоплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3-055 +
Шифр НБУВ: РА356617

Рубрики:

      
13.

Бондарєва І.О. 
Управління виробничими запасами на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.О. Бондарєва ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості формування виробничих запасів за умов нестійкого попиту на продукцію. Розроблено класифікацію факторів, які впливають на характер споживання запасів. Запропоновано методичні основи обліку та оцінки ризиків у системі матеріального забезпечення виробництва, що впливають на виникнення додаткових матеріальних витрат. Виявлено наявність негативних тенденцій у формуванні та використанні оборотних коштів, що полягають у нераціональних співвідношеннях їх структурних складових за відсутності необхідних фінансових ресурсів. Розглянуто наукові принципи управління виробничими запасами машинобудівних підприємств одиничного та дрібносерійного типу виробництва. Удосконалено систему управління виробничими запасами, застосування якої дозволить забезпечити необхідну ефективність процесів формування та використання ресурсів підприємства. Розроблено методичні рекомендації щодо планування матеріального забезпечення виробництва, включаючи визначення показника сукупних матеріальних витрат та обгрунтування способу постачання окремих видів матеріалів. Надано економічну оцінку результативності застосування методики управління даними запасами підприємства на основі критерію ефективності виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-571-21 +
Шифр НБУВ: РА324296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бондарєва К.О. 
Фазові та структурні перетворення при синтезі титанових сплавів із порошкових сумішей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / К.О. Бондарєва ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади синтезу порошкових титанових сплавів, що мають густину, близьку до теоретичної, та комплекс високих механічних властивостей за технологічно найпростішою схемою "пресування - спікання" без використання гарячої деформації. Запропонований метод передбачає використання порошку гідриду титану замість традиційного титанового, що має визначальний вплив на кінцеву густину сплавів (залишкова пористість не перевищує 1 %) і, відповідно, досягнення високого рівня фізико-механічних властивостей. Показано, що позитивний ефект від використання гідриду титану досягається завдяки: подрібненню крихких гідридних частинок на стадіях пресування, що суттєво зменшує розмір початкових пор; дисоціації гідриду під час спікання, що супроводжується утворенням активованої титанової матриці та забезпечує прискорення дифузійного масопереносу; відновлювальній дії атомарного водню, який виходить з кристалічної гратки титану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 + К391 +
Шифр НБУВ: РА338130

Рубрики:

      
15.

Нестор Н. І. 
Статистичне моделювання технологічних процесів виробництва радіоапаратури методом характеристичних функцій. / Н. І. Нестор. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню важливого науково-технічного завдання - розробленню економного за витратами часу методу аналізу технологічних процесів виготовлення радіоелектронних пристроїв на основі ймовірнісно-статистичних моделей із використанням характеристичних функцій.У роботі було проведено аналіз реального стану забезпечення якості широкого спектру РЕП при їх серійному виробництві і визначені основні причини виникнення дефектів при виготовлення РЕП і їх відмов при експлуатації. На основі цього аналізу запропоновано методи моделювання реальних процесів формування якості виробів із використанням інформації, якою володіє підприємство. Такий підхід забезпечує отримання математичних моделей, які максимально точно відображають процеси, що є характерними для підприємства. Запропоновано методи визначення оптимальних вимог до якості матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів та інших ресурсів, при яких забезпечується необхідний рівень якості РЕП при мінімальних виробничих витратах. Розроблено методи визначення оптимальної глибини контролю і раціонального розміщення контрольних операцій у структурі процесу, при яких забезпечується необхідний рівень якості виробів при мінімальних виробничих витратах.На основі запропонованих методів і моделей розроблено прототип пакету процедур для аналізу технологічних процесів виробництва РЕП, за допомогою якого отримано прогнозовані показники якості готових виробів, що підтверджують адекватність запропонованих моделей і методів.Запропоновані моделі та методи оптимізації процесів формування і контролю якості характеризуються гнучкістю і можуть бути використані для оптимізації виробництва широкого спектру РЕП, що випускаються серійно.^UThe dissertation is devoted to the solution of an important scientific and technical task - the development of economy time-consuming method of analysis of technological processes for the manufacture of radio-electronic devices based on probabilistic-statistical models using characteristic functions.In the work the analysis of the real state of quality assurance of a wide range of radio-electronic devices (RED) was conducted in their serial production field and the main causes of defects in the manufacture of RED and their failure during operation were determined. Based on this analysis, methods were contributed for modelling real processes of forming product quality using the information that the enterprise owns. This approach provides the obtaining of mathematical models that accurately reflect the processes that are typical for the enterprise. The methods of determining the optimal requirements for the quality of materials, semi-finished products, component parts and other resources, which provide the required level of quality of RED with minimum production costs, are offered. The methods of determining the optimum depth of control and rational placement of control operations in the structure of the process, in which the required level of quality of products at the minimum production costs is ensured.On the basis of the proposed methods and models a prototype of a package of procedures for the analysis of technological processes of RED production was developed, with the help of which predicted quality indicators of finished products were obtained, which confirm the adequacy of the proposed models and methods.The contributed models and methods of quality formation and quality controlling processes optimization are characterized by flexibility and can be used to optimize the production of a wide range of RED, which are produced serially.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Алтунін С. І. 
Підвищення завадостійкості програмно керованих пристроїв синхронізації. / С. І. Алтунін. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язано актуальне наукове завдання підвищення завадостійкості пристроїв фазової синхронізації та створення програмно-апаратної реалізації цифрового пристрою фазової синхронізації, який володіє кращою граничною завадостійкістю. Для цього було використано метод цифрового синхронного детектування, який дав змогу понизити шумовий поріг пристрою фазового автопідлаштування частоти (ФАПЧ) та водночас зберегти його динамічні характеристики.Модифіковане фазове детектування відрізняється від класичного детектування наявністю додаткової фільтрації корисного сигналу від випадкових завад шляхом придушення частини його спектральних складових із подальшим їх відновленням. Це уможливило пониження шумового порогу пристрою на 1-2,5 дБ, залежно від параметрів пристрою.При виконанні дисертаційної роботи був уперше запропонований метод оптимізації параметрів цифрового фільтра у програмно-апаратному пристрої ФАПЧ. Він відрізняється від відомих апріорних методів узгодженням амплітудно-частотної характеристики пристрою ФАПЧ зі спектром вхідного сигналу. Це дає змогу забезпечити працездатність пристрою за меншого відношення сигнал/шум і підвищити граничну завадостійкість пристрою та місткість системи зв'язку, у якій він буде використовуватися.^UThe thesis presents the contribution to the solution of the scientific task of development of methods for noise immunity improvement of software-controlled synchronization devices, and creation of firmware implementation of digital phase-locked loop (PLL) which possesses better marginal noise immunity. The method of digital synchronous detection was used to achieve this task, which allowed to reduce the noise threshold of the PLL and at the same time to maintain its dynamic characteristics.From the analysis of the references it was discovered that the available ways of noise immunity improvement are controversial because decreasing of the noise threshold is achieved by worsening of dynamic properties of the device. Some scientific works present solution to this problem, but the results of their research apply to analog PLLs and their research methods are limited by simulation and does not include experimental studies.The thesis presents a block diagram and mathematic model of a digital PLL with a modified phase detector (PD) containing a narrow-band filter (NBF) to maximize the filtering of noise and reduce the peak values of these interferences in order to provide the PD operation within the range of detector characteristics. High-pass filter (HPF) at the output of the detector compensates the suppression of the dynamic change of the useful signal.Simulation of the of classical and modified PLLs marginal noise immunity was carried out according to two criteria for determining the loss of synchronization. In both cases the use of modified phase detection allowed to decrease noise threshold by 2.5 dB without changing the static characteristic of the device.The results of the experiments qualitatively repeat the simulation and show the noise immunity improvement of the modified PD up to 2.5 dB in comparison with the classical device. Duration of transient processes in the modified device was reduced by approximately 1.5 times, indicating an improvement of dynamic properties compared to the classical device.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бондарєв Е. М. 
Акціонерний договір як форма саморегулювання корпоративних відносин в акціонерних товариствах / Е. М. Бондарєв. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено аналізу акціонерного договору як форми саморегулювання корпоративних відносин в акціонерних товариствах. Визначено правову природу акціонерного договору та його місце у системі договірного права України. Обґрунтовано доцільність розмежування категорій «акціонерний договір» з поняттями «корпоративний договір» та «договір між акціонерами». Запропоновано акціонерний договір тлумачити як цивільно-правовий договір, за яким, з метою покращення корпоративного управління у товаристві, акціонери встановлюють порядок (зобов'язуються) здійснення (утримання від здійснення) належних їм корпоративних прав, а також особливості застосування відповідальності сторін такого договору у разі його невиконання (неналежного виконання).^UThe dissertation is focused on the analysis of the shareholders' agreement as a form of self-regulation of corporate relations in joint-stock companies. The author has determined the legal nature of the shareholders' agreement and its place in the system of treaty-made law of Ukraine. The expediency of distinguishing the categories of «shareholders' agreement» with the concepts of «corporate agreement» and «agreement between shareholders» has been substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Бондарєв Є. В. 
Експериментальне обґрунтування оптимізації профілактики та лікування холодової травми засобами метаболітотропної та протизапальної дії / Є. В. Бондарєв. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація репрезентує результати теоретичного та експериментального обґрунтування доцільності використання препаратів глюкозаміну при різних видах ХТ. Серед 13 потенційних фригопротекторів природного та синтетичного походження 8 препаратів та субстанцій: Г г/х, «Глюкозамін-С БХФЗ», АСК, «Корвітин», «Ліпофлавон», «Ліпін», аскорбінова кислота, екстракт родіоли рідкий – достовірно збільшують час життя тварин в умовах ГЗО (фригопротекторна активність від 16,7 до 76,4%). Найбільш ефективні Г г/х у дозі 50 мг/кг (фригопротекторна активність 76,4%), «Глюкозамін-С БХФЗ» у дозі 82,5 мг/кг (33%), АСК у дозі 50 мг/кг (73,5%). Глюкозаміну сульфат не має фригопротекторних властивостей. Вперше виявлено фригопротекторну активність у препаратів кверцетину «Ліпофлавону» (57,8%) та «Корвітину» (16,7%), а також «Ліпіну» (59,2%), етилтіобензімідазолу (20,9%), які є перспективними фригопротекторами. Доведено позитивний вплив Г г/х та «Глюкозаміну-С БХФЗ» на стан ЦНС тварин після ХТ, зменшення гіпотермії, нормалізацію функції нирок та стану серцево-судинної системи, поліпшення морфофункціонального стану наднирників і шкіри. Г г/х поліпшує гемореологічні властивості, чинить виразну протизапальну, антиагрегантну, протиалкогольну дію. Виявлено механізми фригопротекторної дії Г г/х: нормалізацію рівня N-ацГА в печінці, нирках та сироватці крові (може бути маркером ефективності лікування), позитивний вплив на вуглеводний обмін та його залежність від температури. «Глюкозамін-С БХФЗ» та особливо Г г/х виявляють стреспротекторні властивості, сприяють нормалізації балансу ПОЛ/АОС при ХТ. М-холінореактивні та α1-адренореактивні системи залучені до механізмів фригопротекторного ефекту Г г/х. АСК поступається Г г/х за якістю фригопротекторної дії. Дієтична добавка «Глюкозамін-С БХФЗ» позитивно впливає на стійкість до холоду у курсантів під час зимових польових навчань: достовірно знижує ризик виникнення гострих респіраторних захворювань, покращує адаптацію організму до холоду, підвищує концентрацію уваги та розумову працездатність. Отже, препарати Г г/х є перспективними фригопротекторами.^UThe thesis represents the results of theoretical and experimental substantiation of the expediency of glucosamine preparations use in different types of cold injury (CI). The screening of potential frigoprotectors was performed on the model of acute general cooling (AGC) at –18 °C in mice. Among 13 potential frigoprotectors of natural or synthetic origin, 8 drugs or substances, namely glucosamine hydrochloride (G h/chl), "Glucosamine-C BHFZ," acetylsalicylic acid (ASA), "Corvitin", "Lipoflavon", "Lipin", ascorbic acid, Rhodiola liquid extract statistically significantly increased the survival time of animals on the model of AGC that is the evidence of frigoprotective activity. T The positive influence of G h/chl and "Glucosamine-C BHFZ" on the CNS state after AGC and acute local CI has been proven. It was shown that they cause the decrease in hypothermia severity, normalization of the excretory renal function and cardiovascular system state, positive influence on the adrenal cortex and skin structure and functioning. Glucosamine preparations improve blood rheological properties, exert significant anti-inflammatory and antiaggregant properties, reveal a pronounced anti-alcohol action. The study of the mechanisms of action allowed to clarify the influence of the leaders among the promising frigoprotectors on the proinflammatory and inflammatory interleukins (IL-1ß and IL-10 respectively) blood content after AGC in rats. In acute CI, IL-1ß blood level is significantly increased while IL-10 level is reduced, thus indicating the development of the inflammatory process. ASA, "Glucosamine-C BHFZ" and especially G h/chl exerted clear anti-inflammatory properties, as evidenced by a statistically significant decrease in IL-1ß level and an increment in the anti-inflammatory IL-10 content vs. the UC group indices. The level of cortisol in the blood after acute local CI was investigated in rats. G h/chl, "Glucosamine-C BHFZ" and, to a lesser extent, ASA, significantly lowered serum cortisol, confirming the aforementioned pronounced stress-protective properties of glucosamine preparations. G h/chl, "Glucosamine-C BHFZ" and, to a lesser extent, ASA under the conditions of both AGC and local CI (frostbite) contributed to the reliable normalization of lipid peroxidation and the antioxidant defense system markers in relation to the UC data. Notably that G h/chl exhibited more significant antioxidative properties that are involved into the mechanism of frigoprotective action. Blockade of different types of adrenoceptors (β1-, β2-, α1-) increased the sensitivity of the organism to AGC. Therefore, M-cholinoreactive and α1-adrenoreactive structures are involved into the mechanisms of G h/chl frigoprotective effect, which could act as a modulator of the functional state of the mentioned receptors. The influence of "Glucosamine-C BHFZ" on the resistance to cold in cadets was studied at the National Academy of the National Guard of Ukraine (NANGU) during winter field exercises. The dietary supplement "Glucosamine-C BHFZ" under the conditions of two-week exposure to low ambient temperatures during winter field exercises in cadets significantly reduced the risk of acute respiratory diseases, improved the adaptation of the body to long-term exposure to cold, and increased attention to given tasks and mental performance. Thus, the results of in-depth study of glucosamine preparations pharmacological properties substantiate consideration of G h/chl and "Glucosamine-C BHFZ" as promising frigoprotectors with a multi-vector mechanism of action and the ability to influence on the most of the main links of CI pathogenesis. By the criteria of the complex frigoprotective action and safety level glucosamine preparations statistically significantly exceed the standard modern frigoprotective drug ASA. The findings provide new opportunities for the use of glucosamine drugs in the treatment and prevention of CI of different etiologies and allow to extend the indications for G h/chl medical use, which to date has been mainly limited to chondroprotection. The results of the pharmacological research were implemented in the scientific-pedagogical process of 10 higher education institutions of Ukraine, 1 foreign higher educational institution and Rivne Regional Scientific Medical Library. On the basis of the dissertation materials, 54 scientific papers have been published


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бондарєв Д. Л. 
Екологічні детермінанти фенології нересту риб водоймприродного заповідника «Дніпровсько-Орільський» / Д. Л. Бондарєв. — Б.м., 2021 — укp.

Метою роботи є встановити закoнoмірнocті впливу температурного режиму та режиму опадів на події нересту найбільш поширених видів риб водойм природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» за умов глобальних змін клімату. Для досягнення пocтавленoї мети в роботі вирішені такі завдання: встановлені закoнoмірнocті динаміки температурного режиму модельних водойм природного заповідника «Дніпровсько-Орільський»; визначені особливості річної динаміки ходу температур і випадіння опадів, розроблені підходи для застосування патернів температури та опадів як предикторів фенології нересту риб; оцінені тенденції змін або їх відсутність фенології нересту риб протягом значного періоду часу; визначені найважливіші предиктори подій нересту риб; оцінена роль глобального тренду змін клімату в мінливості термінів нересту досліджених видів риб; встановлені закономірності варіювання температури води на момент початку нересту риб; оцінено значення коливальних процесів кліматичних умов у перебігу подій нересту риб; визначена біотопічна складова у варіюванні фенології нересту риб; розроблені підходи для виокремлення значення температурного режиму, режиму випадіння опадів та типу біотопу в їх впливі на фенологію нересту риб; виявлені закономірності міжвидових взаємодій у динаміці нересту риб.Об'єктом дослідження є фенологія нересту найбільш поширених видів риб (Esox lucius Linnaeus, 1758, Perca fluviatilis Linnaeus, 1758, Carassius gibelio (Bloch, 1782), Blicca bjoerkna (Linnaeus, 1758), Abramis brama (Linnaeus, 1758), Scardinius erythrophthalmus (Linnaeus, 1758), Rutilus rutilus (Linnaeus, 1758)) природного заповідника «Дніпровсько-Орільський». Предметом вивчення є закoнoмірнocті впливу температурного режиму, режиму випадіння опадів, типу біотопу та міжвидових взаємодій в угрупованні риб на фенологію їх нересту. Матеріали, що склали основу роботи, були зібрані на акваторії заповідника в 1997–2018 рр. з урахуванням типології водойм. Достовірність та порівнюваність отриманих результатів забезпечена застосуванням для фіксації подій нересту стандартних методик та протоколів. Додатково фіксувались погодні явища, коливання рівня води та визначалася температура води у момент початку нересту. Для визначення біотопічних особливостей водойми заповідника розподілені на чотири групи: водойми системи Миколаївського уступу, водойми системи Таромський уступу, водойми руслової частини р. Дніпро та водойми системи р. Проточ разом з водоймами Обухівської заплави. У роботі використані дані метеорологічної обсерваторії у м. Дніпро. Для аналізу даних застосовані методи описової статистики та багатовимірного аналізу даних. Аналіз карт власних векторів, заснованих на симетричній дистанції Морана (symmetric distance-based Moran'seigen vector maps analyses – MEM) був виконаний для одержання набору ортогональних часових змінних (dbMEM-змінних), які походять з вектора часу, що складається з 360 часових кроків від 1 липня попереднього року до 31 червня поточного року. dbMEM-змінні є лінійними комбінаціями у моделях RDA, що дозволяє витягувати часові структури з температурних часових рядів даних. Статистичну значимість RDA-осей було перевірено за допомогою пермутаційного тесту. Перекривання екологічних ніш в угрупованні було оцінено за допомогою розрахунку попарних індексів Піанка для всіх видів протягом одного року для кожного водоймища з використанням дат діапазону нересту від початку до кінця як маркерів використання часової екологічної ніші кожним видом. У роботі вперше встановлені характеристики нересту (терміни початку, кінця, тривалість, температура води на момент початку нересту) для домінантних видів риб природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» за тривалий (1997–2018 рр.) період часу; визначені типологічні особливості термічного режиму водойм природного заповідника «Дніпровсько-Орільський»; запропоновано як детермінанти подій нересту розглядати коливальні складові температурного режиму та режиму випадіння опадів; встановлені частотні особливості впливу факторів середовища на події нересту видів риб; доведено вплив міжвидових взаємодій на фенологію нересту риб. Удocкoналенo процедуру встановлення взаємозв'язку між температурою повітря та температурою води у водоймах. Набула подальшого розвитку концепція перекривання екoлoгічних ніш Піанка. Встановлені залежності між температурою води та температурою повітря використовуються у практиці моніторингу екологічних режимів водойм природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» для інтерполяції результатів точкових вимірювань. Одержані відомості про фенологію нересту домінантних видів риб заповідника є основою для порівняння результатів моніторингу репродукції риб Запорізьського водосховища. Методичні розробки можуть стати основою для розробки практичних протоколів оновленої Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків.^UThe aim of the investigation is to find the regularities of the influence of the temperature regime and precipitation regime for the events of spawning of the dominant fish species of the Natural Reservoir «Dnipro-Orilsky» in the conditions of global climate change. The purpose of the work is resolved by a special task: the regularities of dynamics of the temperature of model reservoirs of the Natural Reservoir «Dnipro-Orilsky» were found; the specific features of annual dynamics of the tempranature and precipitation were revealed and approaches for the application of temperature patterns and precipitation as predictors of the phenology of fish were developed; the trends of change or the absence of phenology of spawning fish during a significant period of time were estimated; the most important predictors of fish spawning events were selected; the role of the global trend of climate change in variability of the teines of spawning species of fish was assessed; he patterns of the varying temperature of water at time of onset of spawning fish were detected; the value of oscillatory processes of climatic conditions is evaluated in the course of events of spawning fish was found; the biotopic component in the variation of the phenology of fish was determined; the approaches for the separation of temperature, precipitation and type of biotop in their effect on spawning of the fishes were developed; the regularities of interspecies interactions in spawning fish dynamics were identified.The object of the research is spawning phenology of dominant species (Esox lucius Linnaeus, 1758, Perca fluviatilis Linnaeus, 1758, Carassius gibelio (Bloch, 1782), Blicca bjoerkna (Linnaeus, 1758), Abramis brama (Linnaeus, 1758), Scardinius erythrophthalmus (Linnaeus, 1758), Rutilus rutilus (Linnaeus, 1758) of Natural Reservoir «Dnipro-Orilsky». The subject of the study is the regularities of the influence of temperature, rainfall regime, the type of habitat and interspecific interactions in the community on phenology spawning fish. The materials that formed the basis of the work were gathered in the waters of the reserve in the 1997-2018 biennium based typology water. The reliability of the results obtained and comparative ability provided for fixing using standard techniques spawning events and protocols. Additionally, recorded, weather events, fluctuations in water level and water temperature was determined at the start of spawning. To determine biotopic features reserve reservoir divided into four groups: water systems Nicholas ledge, the ledge Taromske reservoir system, the reservoir of Sediment Transport Dnipro River and reservoir system was. Protoch with ponds Obukhov floodplain. For data analysis methods of the descriptive statistics and multivariate analysis were used. Analysis of the symmetric distance-based Moran's eigenvector maps analyses – MEM was performed to obtain a set of orthogonal time-variable originating from vector time, consisting of 360 time steps of 1 in July last year to 31 June this year. dbMEM-variables are linear combinations of models RDA, which allows you to extract temporal structure temperature time series data. Statistical significance RDA-axes were tested using permutation test. Overlap ecological niches in the community was estimated by calculating pairwise Pianka index for all species. In work the first established characteristics of spawning (timing of the beginning, end, duration, water temperature at the start of spawning) for dominant fish species of the Natural Reservoir «Dnipro-Orilsky» for long (1997–2018) the period of time. The typological properties of the thermal regime of reservoirs of the Natural Reservoir «Dnipro-Orilsky» were defined. It is proposed as determinants of events of spawning to consider vibrant components of the temperature and precipitation regime. The frequency features of influence of environment factors on spawning events of fish species are set. The influence of interspecies interactions on phenology of spawning fish is proved. The approach for establishing the relationship between air temperature and temperature of water in reservoirs was proposed. It has become a tear with the overlap of the overlapping of ecolical niches Pìanka. The established dependencies between the temperature of the water and air temperature are used in the practice of monitoring of environmental regimes of the Natural Reservoir «Dnipro-Orilsky» for interpolation of point measurement results. Obtained information about the phenology of spawning of the dominant species of fish in the reserve is the basis for comparison of the results of the monitoring of fish reproduction of Zaporizhzhya reservoir. Methodological developments can become the basis for the development of practical protocols for updated Chronicle program for Nature Reserves and national parks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бондарєва О. О. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу гострого коронарного синдрому на тлі цукрового діабету 2 типу: оптимізація прогнозмодифікуючої терапії.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. О. Бондарєва. — Б.м., 2024 — укp.

Для досягнення мети використовувалися методи дослідження: загальноклінічне обстеження (скарги, анамнез, фізикальне обстеження), лабораторні, інструментальні та методи статистичного аналізу. Робота виконувалась із урахуванням положень Гельсінської декларації щодо етичних принципів у дослідженнях за участю людей. Науково-дослідна робота проводилася як відкрите, контрольоване, порівняльне дослідження у паралельних групах. З усіма учасниками дослідження були підписані інформовані згоди. Дизайн дослідження був затверджений комісією з питань етики Івано-Франківського національного медичного університету. Обстежені пацієнти були розподілені наступним чином: перша група – 31 хворий на ГКС без ЦД 2 типу; друга група – 93 пацієнти із ГКС та супутнім ЦД 2 типу. Остання, у свою чергу, була розділена на три підгрупи залежно від призначеної фармакологічної стратегії: із використанням терапії, відповідної настановам (ТВН); ТВН та емпагліфлозину в дозі 10 мг раз на добу; поєднання ТВН із емпагліфлозином та триметазидином у дозі по 35 мг двічі в день. Відмічено, що перебіг ГКС на тлі ЦД 2 типу характеризується високою ймовірністю дебюту без типового больового синдрому (φ=+0,25); більшою частотою виявлення багатосудинного пошкодження (у 3,86 раза), розвитком важчого класу гострої серцевої недостатності (ГСН) за Killip (φ=+0,27), вищим ризиком небажаних серцево-судинних подій за шкалою GRACE (на 18,8%); виразними порушеннями вуглеводного та ліпідного обмінів, видільної функції нирок; частою ідентифікацією супутньої ХХН (у 3,47 раза); нижчою якістю життя (у 1,34 раза). Установлено, що супутній ЦД 2 типу в хворих на ГКС характеризується більш виразними проявами хронічного низькоінтенсивного запального процесу, що проявляється, порівняно з хворими без діабету, вищою кількістю в крові лейкоцитів (у 1,25 раза) за рахунок нейтрофілів (у 1,32 раза); зростанням ряду лейкоцитарних індексів: ІСНЛ (у 1,37 раза), ІСН/ЛМ (у 1,39 раза); підвищеним вмістом високочутливого С-реактивного протеїну (у 1,23 раза) та матричної металопротеїнази-9 (у 1,32 раза). Досліджена провідна роль системи макрофагів у розвитку низькоінтенсивного запалення в атерогенезі; показано, що моноцити/макрофаги в хворих на ГКС за умови наявності супутнього ЦД перебувають у стані хронічної активації, проявами якої є дисбаланс продукції цитокінів в умовах in vitro у бік збільшення секреції прозапальних молекул – інтерлейкіну-1β (у 1,5 раза) та фактору некрозу пухлин - α (у 1,4 раза), на тлі зниження продукції протизапального інтерлейкіну-10. Уперше показана залежність ризику багатосудинного пошкодження вінцевих артерій у хворих на ГКС та ЦД 2 типу від вмісту в крові холестерину ліпопротеїдів низької густини (ХСЛПНГ) (φ=+0,35), загального числа лейкоцитів (φ=+0,34), рівня NTproBNP (φ=+0,27), показника триацилгліцерол-глюкозного індексу (φ=+0,39). Відмічено, що супутній ЦД 2 типу обумовлює структурно-функціональні особливості ремоделювання міокарда при ГКС, які проявляються вищими значеннями кінцевого діастолічного розміру (у 1,1 раза) та кінцевого систолічного розміру (у 1,13 раза), нижчою фракцією викиду лівого шлуночка (у 1,14 раза) за даними трансторакальної ЕхоКГ; вищим вмістом у крові тропоніну І (у 1,16 раза), NTproBNP (у 1,14 раза). Уперше встановлена залежність між рівнями галектину-3 у крові хворих на ГКС із ЦД 2 типу та числом лейкоцитів, рівнями hsCRP, NT-proBNP, креатиніну, глюкози, глікозильованого гемоглобіну та ступенем виразності пошкодження вінцевого русла за шкалою Gensini. Доведено, що додаткове призначення емпагліфлозину до фармакологічної терапії, відповідної настановам, хворих на ГКС на тлі ЦД 2 типу призводить до швидшої редукції проявів загальної слабкості; зниження рівнів у крові HbA1c, hs-СРП, ММП-9, NT-proBNP; поліпшення структурних параметрів серця за даними ЕхоКГ: зменшення діаметру лівого передсердя, кінцевого систолічного та кінцево діастолічного розмірів, індексу маси міокарда лівого шлуночка. Показано, що поєднана фармакологічна терапія з використанням емпагліфлозину та триметазидину в хворих на ГКС та ЦД 2 типу обумовлює виразнішу редукцію больового синдрому, зменшення потреби в короткодіючих нітратах; потенціює зниження рівнів у крові ХС ЛПНГ; поліпшує якість життя пацієнтів; зменшує прояви запального синдрому (зниження числа лейкоцитів, головним чином – за рахунок нейтрофілів, та окремих лейкоцитарних індексів - ІСНЛ, ІСН/ЛМ та явищ фіброзу (зменшення вмісту в крові галектину-3). Ключові слова: ішемічна хвороба серця, гострий коронарний синдром, інфаркт міокарда, цукровий діабет, фіброзоутворення, ремоделювання міокарду, запалення, моноцити, триметазидин, емпагліфлозин. Галузь-Медицина.^UThe following research methods were used to achieve the goal: clinical, laboratory, instrumental and special research methods, as well as statistical analysis. The research work was carried out taking into account of ethical principles for research with the participation of people (Helsinki Declaration) and was conducted as an open, controlled, comparative study in parallel groups. Informed consent was signed with all participants of the study. The design of the study was approved by the Ivano-Frankivsk National Medical University Ethics Commission. 124 patients with ACS were examined, whose diagnosis was established on the basis of complaints, anamnesis, objective physical examination data and results of general clinical, laboratory, biochemical and instrumental methods of examination in accordance with the guidelines of the European Cardiological Society. Diagnosis of diabetes was made on the basis of the American Diabetological Association "Classification and Diagranosis of Diabetes: Standards of Medical Care in Diabetes-2021". The examined patients were randomized into following groups: the first group - 31 patients with ACS without type 2 diabetes; the second group is 93 patients with ACS and DM. The latter, in turn, was divided into three subgroups depending on the prescribed pharmacological strategy: using guideline directed medical therapy (GDMT); GDMT and Empagliflozin at a dose of 10 mg once a day; he combination of GDMT with empagliflozin and trimetazidine at a dose of 35 mg twice a day. Established that the course of ACS on the background of type 2 DM is characterized by a high probability of debut without a typical pain syndrome (φ =+0.25); greater frequency of detection of multi-vascular damage (3.86 times), the development of a severe class of AHF by Killip (φ =+0.27), higher risk of undesirable cardiovascular events on the Grace scale (18.8%); severe disorders of glucose and lipid metabolism, excretory function of the kidneys; frequent identification of concomitant CKD (3.47 times); lower quality of life (1.34 times). It was established that concomitant type 2 diabetes in patients with ACS is characterized by more pronounced manifestations of a chronic low-intensity inflammatory process, which is manifested, compared to patients without diabetes, by a higher of leukocytes count in the blood (by 1.25 times) due to neutrophils (by 1.32 times); the growth of a number of leukocyte indices: NLR (by 1.37 times), N/LMR (by 1.39 times); increased levels of highly sensitive C-reactive protein (by 1.23 times) and matrix metalloproteinase-9 (by 1.32 times). The leading role of the macrophage system in the development of low -grade inflammation in atherogenesis was investigated. Monocytes/macrophages in patients with ACS and DM are in a state of chronic activation, the manifestations of which are the imbalance of cytokine production in vitro towards increasing the secretion of proinflammatory molecules: interleukin-1β, Tumor necrosis factor - α (1.4 times), and decreased production of anti -inflammatory interleukin -10. The relationship between the risk of multivascular damage of the coronary arteries in patients with ACS and type 2 diabetes and blood content of LDL-C (φ =+0,35), the total count of leukocytes (φ =+0.34), NT-proBNP (φ =+0 0.27), and triacylglycerol-glucose index (φ =+0.39) was established. It is noted that the concomitant DM determines the structural and functional features of myocardial remodeling in ACS, which are manifested by higher LVEDD values (1.1 times) and LVESD (1.13 times), lower LVEF (1.14 times); higher levels in the blood of troponin and (1.16 times), NT-proBNP (1.14 times). It has been proven that the additional appointment of empagliflozin to GDMT in patients with ACS and type 2 DM leads to a faster reduction of manifestations of general weakness; decrease in blood levels of HbA1c, hs-CRP, MMP-9, NT-proBNP; improvement of the structural parameters of the heart according to echocardiography: a decrease in the diameter of the left atrium, the end-systolic and end-diastolic dimensions, the mass index of the myocardium of the left ventricle. It has been shown that the combined pharmacological therapy using empagliflozin and trimetazidine in patients with ACS and DM causes a more pronounced reduction of pain syndrome, a decrease in the need for short-acting nitrates; potentiates the decrease in blood levels of LDL-C; improves the quality of life of patients; reduces the manifestations of the inflammatory syndrome (decrease in the number of leukocytes, mainly due to neutrophils, and individual leukocyte indices - NLR, LMR and fibrosis phenomena (decrease in the content of galectin-3 in the blood). Key words: coronary artery disease, acute coronary syndrome, myocardial infarction, diabetes, fibrosis, myocardial remodeling, inflammation, monocytes, trimetazidine, empagliflozin. Branch-Medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського