Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (261)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Гармаш$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Гармашов В.В. 
Адаптивність сортів озимої пшениці й еколого-біологічні основи регуляції їхньої продуктивності в південному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Гармашов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Визначено шляхи оптимізації процесу функціонування агроценозу за рахунок стимуляції препаратами асоціативних азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій, а також мікробіолоічними препаратами, які мають фунгіцидні властивості, що обмежує застосування техногенних засобів. Виявлено вплив факторів навколишнього середовища, хімічних засобів стимуляції агроценозу та їх біологічних налогів на динаміку формування адаптивного потенціалу сортів, зокрема, польову схожість насіння, зимо- і морозостійкість рослин, генотипну специфіку постфлорального фотосинтезу, особливості перерозподілу та надходження азоту в зерно залежно від умов вирощування. Обгрунтовано суть і генетичну природу формування продукційного потенціалу на підставі морфофізіологічного аналізу, визначенні впливу азотфіксаторів на потенційну продуктивність напівкарликових і середньорослих сортів. З'ясовано вплив загальноприйнятих агротехнічних заходів та елементів біологічної технології на формування продуктивності озимої пшениці залежно від агрометереологічних і біологічних факторів, в тому числі, динаміки водного та мікробіологічного режимів грунту та фітосанітарного стану посівів. Визначено умови формування врожайності та якості зерна різних сортів пшениці у разі застосування штамів і препаратів азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій та біологічних препаратів для захисту рослин від хвороб у порівнянні з дією їх хімічних аналогів за роздільного та комплексного застосування, на підставі чого встановлено ряд нових, теоретичних і практичних положень і обгрунтовано доцільність переходу до технології вирощування озимої пшениці з елементами біологізації з урахуванням сортових особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гармаш С.М. 
Біоконверсія рослинних відходів агропромислового комплексу та агроекологічна оцінка застосування біодобрив у північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Гармаш ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше для умов північного Степу України розроблено нову екологічно безпечну біотехнологію утилізації соняшникового лушпиння методом вермикультивування з метою одержання біогумосу. Створено біогумати на базі водної та лужної екстракції копролітів вермикультури E.foetida. Визначено оптимальні дози біогумусу та біогуматів для вирощування овочевих культур (томатів, капусти), які поліпшують продуктивність рослин та відзначаються відсутністю негативного впливу на навколишнє середовище. Показано, що внесення біогумусу у грунт у нормі 56 т/га збільшує врожайність томатів сорту "Персей" на 77 ц/га з достовірним поліпшенням якісних показників плодів (вмісту сухих речовин, вітаміну C, провітаміну A та інших). Виявлено, що вміст нітратів у плодах у разі застосування біогуматів зменшився на 33,9 - 36,8 % у порівнянні з контролем. Виявлено, що дворазова обробка рослин капусти сорту "Лангедейкер Денема" біогуматом (у концентрації 1:100) сприяє збільшенню урожаю на 131 ц/га та поліпшенню його якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + П214.11-264.22 +
Шифр НБУВ: РА351331

Рубрики:

      
3.

Гармаш Н.Г. 
Двовимірний скінченноелементний аналіз контактних задач із врахуванням теплообміну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Г. Гармаш ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку термоконтактних задач у плоских і осесиметричних постановках, яку використовують для проведення аналізу термонапруженого стану конструкцій, що працюють під впливом температурних полів. Запропоновано новий одновимірний "термоконтактний" скінченний елемент, здатний моделювати реальні умови взаємодії тіл. Алгоритм методу реалізовано за допомогою комплексу програм, працездатність якого доведено рядом чисельних експериментів. Досліджено вплив величини та характеру розподілу контактного тиску на термонапружений стан конструкцій. Результати досліджень співставлено з чисельними та аналітичними результатами, відомими в літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.501.4,022
Шифр НБУВ: РА308452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гармаш О. В. 
Дидактичні умови формування просторових уявлень в учнів початкової школи: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. В. Гармаш ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше науково обгрунтовано дидактичні умови формування просторових уявлень учнів початкової школи, що полягають в організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з використанням єдиної уніфікованої термінології й однозначності формування уявлень під час вивчення різних предметів, у збагаченні змісту інтегрованими знаннями, у забезпеченні наступності початкової школи з дошкіллям у цілісній системі формування просторових уявлень, у впровадженні диференційованого управління процесом формування просторових уявлень на основі різнорівневої системи завдань з застосуванням дослідницьких методів навчання під час вивчення всіх предметів у початковій школі. На основі вмінь читати графічні зображення та вмінь їх будувати визначено критерії та рівні сформованості просторових уявлень, їх повноти, осмислення, дієвості. Удосконалено зміст, форми та методи цілеспрямованого формування просторових уявлень та оперування ними у найрізноманітніших змодельованих нестандартних навчальних і життєвих ситуаціях, що попереджує виникнення помилкових уявлень на всіх етапах навчального процесу та забезпечує необхідний розвиток графічної, алгоритмічної грамотності, просторового бачення, мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221
Шифр НБУВ: РА385432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гармаш Н.О. 
Зовнішньоекономічні умови та інструментарій ефективного розвитку морських портів України: автореф. дис...канд. екон. наук : 08.00.04 / Н.О. Гармаш ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання теоретичного, методичного забезпечення конкурентного функціонування морських портів шляхом реалізації механізму управління адекватністю портів відносно параметрів ринку транспортних і портовиг послуг за критеріями ефективної адаптації до зовнішньоекономічних умов у європейській транспортній системі. Обгрунтовано критерії та показники оцінки ефективності адаптаційних процесів. Описано модель реалізації рішень з адаптації морських портів до зовнішніх умов у системі міжнародних транспортних коридорів, що забезпечує економічну стабільність діяльності порту. Запропоновано економічний механізм та інструментарій ефективного розвитку портів за зовнішньоекономічних умов ринка транспортних послуг. Обгрунтовано класифікацію факторів, що визначають завдання адаптації портів до змін зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.461.03 +
Шифр НБУВ: РА367255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гармаш Д.О. 
Кримінальна відповідальність за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.О. Гармаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом. Проаналізовано криміногенну ситуацію, наявну у сфері підприємницької діяльності, пов'язаної зі здійсненням операцій з металобрухтом. Визначено та сформульовано підставу криміналізації дослідженого виду діяння. Досліджено обмежувальні ознаки предмета злочину, показано його особливості. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину, визначено об'єкт злочину та його структуру, механізм заподіяння шкоди об'єкту посягання. З'ясовано види й особливості форм вчинення діяння у досліджуваному злочині, види суб'єктів злочину стосовно кожної з форм вчинення діяння. Відмежовано порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом від інших суміжних злочинів у сфері господарської діяльності та відповідного адміністративного правопорушення. Критично проаналізовано обставини, що обтяжують кримінальну відповідальність за зазначений злочин. Досліджено практику призначення покарання за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом. На підставі аналізу складу злочину та вивчення практики застосування статті 213 КК працівниками правоохоронних органів сформульовано пропозиції щодо вдосконалення відповідної чинної редакції статті Особливої частини КК та практики її застосування. Сформульовано рекомендації щодо розширення переліку обтяжувальних кримінальну відповідальність обставин. Запропоновано нову редакцію статті 213 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА360889

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гармаш Н.С. 
Мас-медіа на демократизаційних процесах перехідного суспільства (на прикладі українських і російських парламентських виборчих кампаній): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.С. Гармаш ; Харк. нац. ун-т. ім.В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Визначено особливості та проблеми процесу демократизації в Україні, запропоновано визначення мас-медіа як соціально-політичних інститутів сучасного суспільства. Доведено, що ЗМІ за тривалий час свого існування виробили велику кількість прийомів і методів маніпулювання громадською свідомістю, які дозволяють впливати на електорат, особливо під час виборів. Виокремлено критерії, за якими можна здійснити порівняльний аналіз виборчих кампаній і рівень застосування маніпуляційних технологій мас-медіа під час парламенських виборчих перегонів в Україні у 2006-2007 рр. і в Росії у 2007 р. Проаналізовано умови та можливості для створення й функціонування громадських медіа в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 + Ф3(4РОС)68 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА364291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Гармаш О.М. 
Механізм формування міжнародного транспортно-логістичного центру: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Гармаш ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні положення та практичні рекомендації щодо формування міжнародного транспортно-логістичного центру (МЛТЦ) на базі великих стратегічних аеропортів. Досліджено науково-методичні засади формування такого центру. Розкрито економічну суть передумов створення логістичних центрів. Показано необхідність їх локалізації у великих термінальних комплексах, в яких взаємодіють різні види транспорту (транспортний вузол). З урахуванням сукупності класифікаційних ознак, а також специфіки діяльності запропоновано визначення міжнародного транспортно-логістичного центру та встановлено чинники успіху у створенні логістичних центрів. Запропоновано запровадження державно-приватного партнерства з метою концентрації ресурсів для змішаного фінансування розвитку транспортно-логістичної інфраструктури України. Висвітлено основні напрями підвищення ефективності функціонування МТЛЦ. Розроблено практичні рекомендації щодо формування МЛТЦ на базі Білоцерківського війського аеропорту. Розроблено збалансовану систему показників діяльності МТЛЦ, а також модель ієрархії критеріїв його оцінювання. Запропоновано алгоритм формування МТЛЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.50-814 +
Шифр НБУВ: РА366068

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гармаш Є.В. 
Організаційно-правові основи підготовки, прийняття та виконання адміністративних рішень в митній службі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є.В. Гармаш ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено основні питання адміністративно-правового регулювання адміністративних відносин і процесу підготовки, прийняття та виконання адміністративних рішень у митній службі України. Проаналізовано теоретичні засади та нормативно-правові акти, що забезпечують процедуру прийняття та виконання адміністративних рішень. Із використанням одержаних результатів розроблено теоретичні та практичні пропозиції щодо підвищення ефективності адміністративної діяльності у Державній митній службі України, зокрема, пов'язаної з розробкою, прийняттям і виконанням адміністративних рішень шляхом впровадження нових законів і внесення змін і доповнень до чинних законів і підзаконних нормативно-правових актів. Визначено роль і значення процесів глобалізацї міжнародної торгівлі й імплементації норм міжнародного законодавства у національне митне законодавство, спрямованих на оптимізацію процесу прийняття та виконання адміністративних рішень у митній службі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.03
Шифр НБУВ: РА370393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гармаш Л.С. 
Психофізіологічне забезпечення адаптації до навчання молодших школярів із зони безумовного відселення: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.02 / Л.С. Гармаш ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

У процесі довготривалого спостереження виявлено негативні зрушення функціонального стану організму дітей, переселених із зони безумовного відселення. Визначено основні тенденції у формуванні стану здоров'я дітей, потерпілих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Обгрунтовано комплекс заходів психофізіологічного забезпечення, що включає неспецифічні загальнооздоровчі засоби та психодіагностику, з метою регулювання психофізіологічних функцій організму та підвищення рівня розумової працездатності. Доведено ефективність системи психофізіологічного забезпечення, на що вказує позитивна динаміка психофізіологічного стану організму школярів і поліпшення фізичного розвитку, а також стану здоров'я дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.3 с + Ю983.402.1
Шифр НБУВ: РА319537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Гармашева І.Л. 
Таксономічне положення і біологічна активність ентерококів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / І.Л. Гармашева ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проведено ідентифікацію відповідно до сучасної систематики штамів ентерококів, що тривалий період зберігались в колекції. Зазначено, що із застосуванням мікробіологічних і молекулярно-генетичних методів штами віднесені до видів Enterococcus faecium, E. durans, E. hirae, E. faecalis. Оцінено ефективність традиційних фенотипових схем диференціації ентерококів у порівнянні з молекулярно-генетичною ідентифікацією. Визначено жирнокислотний склад клітинних ліпідів ентерококів. Досліджено антагоністичні властивості ентерококів щодо референс-штамів умовно патогенних мікроорганізмів людини залежно від складу поживного середовища. Виявлено структурні гени ентероцинів A, B, P у 64 % штамів ентерококів. Визначено адгезивну активність на букальних клітинах людини in vitro та антибіотикорезистентність ентерококів. Виділено три штами E. durans як перспективні для практичного використання в пробіотикотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.249.9*990.31 + Е422.249.9*73*72 +
Шифр НБУВ: РА368044

      
12.

Гармаш Т.П. 
Творчий внесок академіка О.В.Квасницького у розвиток фізіології тварин в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.04.01 / Т.П. Гармаш ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження науково-практичної діяльності академіка О.В.Квасницького щодо вивчення фізіології травлення свиней на основі розроблених оригінальних методів, з застосуванням яких проводились систематичні експерименти. Розглянуто основні положення вчення О.В.Квасницького про адаптиаційні механізми організму тварин та запобігання виникненню стресів у них за умов інтенсифікації виробництва. Показано суттєвий внесок ученого у розвиток фізіології тварин в Україні, зокрема заснування вчення про вищу нервову діяльність свиней, а також про генеративну функцію яєчників і сім'яників тварин. Розглянуто положення про біологічну різноякісність і повноцінність статевих клітин та ембріонів у межах однієї генерації. Досліджено наукові розробки О.В. Квасницького світового рівня: трансплантації ембріонів свиней, внутрішньоматкового осіменіння корів і фракційного методу штучного осіменіння свиней, які є основними складовими сучасної біотехнології. Відзначено, що О.В.Квасницький першим здійснив успішну спробу регулювання фізіологічних процесів в організмі тварин, які сприяють підвищенню показників багатопліддя, великоплідності та інтенсивності росту у свинарстві. Показано, що О.В.Квасницький тісно пов'язував наукову роботу з педагогічною діяльністю, результатом якої стало створення наукової школи з фізіології тварин - однієї з провідних в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П5 д(4УКР) Квасницький, О.В. + Е60*73 д(4УКР) Квасницький, О.В. +
Шифр НБУВ: РА343383

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гармаш О.І. 
Технологічні способи підвищення молочної продуктивності і відтворювальної здатності корів різних конституційних типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.І. Гармаш ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив складових раціону на відтворювальні якості, молочну продуктивність і життєздатність корів голштинської породи різних класів нормованого розподілу за типами конституції. Охарактеризовано вплив акліматизації на виживаність корів. Визначено спрямованість конституціональної мікроеволюції у процесі акліматизації тварин, наведено оцінку їх енергетичного балансу. Доведено, що підвищення концентрації жиру в раціоні корів після отелення сприяє відновленню їх маси тіла. Розроблено технологічні способи моніторингу фізіолого-продуктивного стану, підвищення плодючості, стабілізації енергетичного балансу та нормування енергетичної поживності раціону корів з різною напруженістю біосинтезу молока. Наведено прогностичні рівняння регресії щодо впливу споживання жиру раціону на прирости маси тіла корів. Визначено економічну ефективність виробництва молока і відтворювальної здатності у корів різних класів нормованого розподілу за типами конституції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.8 + П60-269.8 + П60-269.8
Шифр НБУВ: РА350281

Рубрики:

      
14.

Гармаш 
Технологічні способи підвищення молочної продуктивності і відтворювальної здатності корів різних конституційних типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Олена Іванівна Гармаш ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269.8 + П60-269.8
Шифр НБУВ: РА350281

Рубрики:

      
15.

Гармаш Л.В. 
Художня своєрідність симфоній Андрія Бєлого: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.В. Гармаш ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано ранню прозу одного з найбільш яскравих представників літератури "срібного віку - Андрія Бєлого (Б.Н.Бугаєва). Його чотири симфонії розглянуто в контексті естетичних пошуків романтизму та символізму. На підставі аналізу художнього світу творів А.Бєлого визначено головні характерні риси нового жанру - літературної симфонії. Детально розглянуто походження даного жанру, а також принципи музичної та сюжетно-композиційної будови симфоній. Запропоновано опис системи символів у творах А.Бєлого. Симфонії розглянуто як цілісний простір індивідуального авторського міфу. Встановлено ознаки, які дозволяють кваліфікувати їх як цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Бєлий А.534
Шифр НБУВ: РА310318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гармаш О. М. 
Формування тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов у процесі професійної підготовки. / О. М. Гармаш. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт: процес професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов у закладах вищої освіти; мета: науково обґрунтувати й експериментально перевірити педагогічні умови формування тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов у процесі професійної підготовки; методи: теоретичні: аналіз, синтез та узагальнення наукової літератури з метою уточнення сутності основних понять дослідження, вивчення стану розробленості проблеми формування тьюторської компетентності майбутніх учителів у педагогічному дискурсі, з'ясування її структури, компонентів, критеріїв, показників та рівнів сформованості; індукція, дедукція, порівняння й абстрагування для обґрунтування педагогічних умов формування тьюторської компетентності; емпіричні: педагогічне спостереження, анкетування, тестування, інтерв'ювання, бесіда, аналіз продуктів творчої діяльності, метод експертних оцінок для вивчення сучасного стану сформованості тьюторської компетентності в майбутніх педагогів; педагогічний експеримент для перевірки ефективності визначених педагогічних умов формування тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов; математичні методи статистичної обробки: кількісний та якісний аналіз експериментальних даних для опрацювання результатів експериментального дослідження; критерій згоди Пірсона ( ) для оцінки статистичної значущості отриманих результатів; новизна: уперше розроблено структурні компоненти тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов (мотиваційно-ціннісний, когнітивний, діяльнісний, особистісно-рефлексивний), критерії сформованості (мотиваційний, теоретичний, практичний, рефлексивний), відповідні показники й рівні (високий, середній, низький); теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування тьюторської компетентності майбутніх учителів іноземних мов у процесі професійної підготовки (створення в закладі вищої освіти стимулювального освітнього середовища, сприятливого формуванню тьюторської компетентності; відображення в змісті освітніх компонентів (навчальних дисциплін, курсових робіт, педагогічних практик) циклу професійної підготовки вчителів іноземних мов специфіки тьюторської роботи та введення навчальної дисципліни «Основи тьюторства в закладах освіти»; застосування інтерактивних технологій навчання в процесі формування тьюторської компетентності); уточнено понятійно-категоріальний апарат дослідження, а саме: поняття «професійна підготовка вчителя», «тьютор», «тьюторська діяльність», «тьюторський супровід», «індивідуальна освітня програма», «індивідуальна освітня траєкторія», «індивідуальний освітній маршрут», «тьюторська позиція», «тьюторська компетентність»; сутність, зміст, особливості діяльності вчителя-тьютора; подальшого розвитку набули форми, методи й засоби професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов у закладах вищої освіти.^UObject: the process of professional training of future foreign language teachers in higher education institutions; purpose: to scientifically substantiate and experimentally test the pedagogical conditions for the formation of tutoring competence of future foreign language teachers in the process of professional training; methods: theoretical: analysis, synthesis and generalization of scientific literature to clarify the essence of the basic concepts of research, study the state of development of the problem of formation of tutoring competence of future teachers in pedagogical discourse, clarifying its structure, components, criteria, indicators and levels of formation; induction, deduction, comparison and abstraction to substantiate the pedagogical conditions for the formation of tutoring competence; empirical: pedagogical observation, questionnaires, testing, interviews, conversation, analysis of creative products, the method of expert assessments to study the current state of formation of tutoring competence in future teachers; pedagogical experiment to test the effectiveness of certain pedagogical conditions for the formation of tutoring competence of future foreign language teachers; mathematical methods of statistical processing: quantitative and qualitative analysis of experimental data for processing the results of experimental research; Pearson's agreement criterion to assess the statistical significance of the results; the scientific novelty is that, for the first time, it has been developed the structural components of tutor competence of future teachers of foreign languages (motivational-value, cognitive, operative, person-reflexive), criteria of formation (motivational, theoretical, practical, reflexive), the corresponding indicators and levels (high, medium, low); it has been theoretically justified and experimentally examined the pedagogical conditions to form tutor competence of future foreign language teachers in the professional training process (creating stimulating educational environment in institutions of higher education, favorable formation of tutor competence; in the content of educational components (subjects, course papers, pedagogical practice), representation of the professional cycle to train foreign language teachers the specificity of tutor's work and introduction of the subject «Basics of tutoring in educational institutions»; using interactive technologies of education in the process to form tutor competence); we have specified the conceptual-category apparatus of the research, namely “professional teacher's training”, “tutor”, “tutor activity”, “tutor assistance”, “individual educational programme”, “individual educational trajectory”, “individual educational route”, “tutor's position”, “competence”, “tutor's competence”; the matter, content of the specificity of teacher-tutor's activity; we have further developed forms, methods and means of professional training of future foreign language teachers in institutions of higher education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гармаш О. М. 
Удосконалення технології виробництва м'ясних виробів з використанням біотехнологічних прийомів / О. М. Гармаш. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню технології м'ясних виробів з використанням біотехнологічних прийомів з метою отримання продукції з покращеними фізико-хімічними, функціонально-технологічнимита структурно-механічними властивостями. У роботі науково обґрунтовано рецептурний склад і вдосконалено технологію м'ясних виробів (варених ковбас, цільном'язової шинки), що дає змогу раціонально використати пшеничний білок глютен і фермент трансглютаміназу та створити комбіновані продукти з підвищеною біологічною цінністю, токсикологічну безпечність яких доведено в умовах іn vіvo на лабораторних тваринах – мишах. Експериментальним шляхом досліджено вплив активованих водних середовищ на зростаючу здатність білка утворювати гідромодуль, впливати на мікробіологічне середовище готового продукту та підсилювати дію трансглютамінази. Підтверджено здатність ферменту впливати на реологічні показники фаршів і готових м'ясних виробів. Доведено покращення реологічних показників, структури, мікробіологічних показників м'ясних виробів завдяки внесенню обраних компонентів. На основі отриманих результатів розроблено удосконалену технологію сосисок і цільном'язової шинки з використанням пшеничного білка глютену та ферментного препарату трансглютамінази. Ефективність запропонованої технології підтверджено економічними розрахунками. Розроблено і затверджено нормативну документацію на ковбаси варені з використанням рослинної сировини. Здійснено впровадження удосконаленої технології на м'ясопереробному підприємстві ТОВ «Титан» та в освітній процес.^UThe dissertation is devoted to the improvement of technologies of meat products using biotechnological techniques in order to obtain products with improved physical and chemical, functional-technological and structural and mechanical properties. Study scientifically substantiate recipe composition and improved technology of meat products (boiled sausages, whole muscle ham), allowing rational usage of wheat gluten protein and transglutaminase enzyme, and develop new combined products with high biological value, whose toxicological safety is proved in conditions in vivo on laboratory animals – mice. Influence of activated aqueous media on increasing protein ability to form a hydromodule, influencing the microbial environment of the finished product and to enhance the transglutaminase action has been experimentally studied. The ability of the enzyme to influence rheological indicators of minced and finished meat products has been confirmed. Improvement of rheological indicators, structures, microbiological indicators of meat products has been proved due to the introduction of selected components. Based on the results obtained, the improved technology of sausages and whole muscle ham with the use of a wheat gluten protein and an enzyme preparation – transglutaminase, has been developed. The efficiency of the proposed technology is confirmed by economical calculations. Normative documentation for boiled sausages using vegetable raw materials has been developed and approved. Improved technology has been implemented on the meat processing enterprise LLC «Tytan», and introduced into the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гармаш В. П. 
Поліпшення маневреності колісних машин шляхом використання роздільного приводу коліс поворотного мосту: автореферат дис. ... д.філософ : 274 / В. П. Гармаш. — Б.м., 2023 — укp.

Гармаш В.П. Поліпшення маневреності колісних машин шляхомвикористання роздільного приводу коліс поворотного мосту. – Кваліфікаційнанаукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії заспеціальністю 274 – “Автомобільний транспорт”. Харківський національнийавтомобільно дорожній університет, Харків, 2023.Маневреність є однією з найбільш важливих експлуатаційнихвластивостей колісних машин, у тому числі і автомобілів. Ця властивістьвпливає не тільки на безпеку руху, але також і на продуктивністьавтомобільного транспорту. Розвиток конструкцій електромобілів і гібриднихавтомобілів дозволяє забезпечити роздільне керування лівими та правимиколесами. Це дає можливість полегшити керування автомобілем та зменшитикеруюче зусилля за рахунок створення різних крутних моментів на колесах іпояви додаткового поворотного моменту.В такому випадку виникає протиріччя, коли існуюча ускладнена системаздійснення повороту не забезпечує потрібних показників ефективності, аповернення до спрощеної системи дозволяє підвищити показникиманевреності. Зазначене свідчить про актуальність теми дисертаційної роботи ізумовлює необхідність вирішення наукового завдання, яке полягає в створеннінових методів і системи рульового керування, які дозволяють спроститиконструкції ходової частини та рульового керування колісних машин, в яких єдостатній будівельний об`єм над ведучими мостами.Мета дослідження – підвищення безпеки дорожнього руху шляхомпідвищення маневреності колісних машин за рахунок використання ведучихповоротних мостів з роздільним приводом лівого та правого коліс.Об’єкт дослідження – колісна машина з поворотними мостами іроздільним приводом на колеса різних бортів.Предмет дослідження – визначення раціональних характеристикроздільного управління колесами різних бортів поворотних мостів, щозабезпечує поліпшення показників маневреності колісних машин.Наукова новизна отриманих результатів полягає в створенні науковометодичної бази проектування колісних машин з поворотними мостами, прицьому вперше:– отримано вплив різниці дотичних реакцій дороги на колесах надинаміку руху переднього моста при здійсненні його повороту;– визначено умови, за якими керування поворотом мостів і поворотнихплатформ потрібно здійснювати за рахунок створення різниці крутнихмоментів на колесах, чи загальмування коліс одного з бортів.Отримала подальший розвиток:– теорія повороту колісних машин динамічним способом у напрямідинаміки поворотних мостів колісних машин з незалежним приводом окремихколіс;– метод оцінки маневреності колісних машин за кількістю ступеніврухливості ходової частини в напрямку багатовісних автомобілів з двовіснимиповоротними платформами.В результаті дослідження запропоновано два способу керуванняповоротом і оригінальна конструкція переднього поворотного мосту.Побудована математична модель кругового руху переднього поворотногомосту та отримані залежності для автомобілів з незалежним приводом кожногоз передніх коліс. Крім того, запропоновані способи повороту багатовіснихавтомобілів за рахунок використання двовісних поворотних платформ, щодозволяє підвищити маневреність цих машин і зменшити опір повороту.Практичне значення одержаних результатів роботи полягає в створеннінових способів керування поворотом колісних машин і оригінальнихконструкцій елементів ходової частини, що дозволяє підвищити маневреністьколісних машин.^UV. Garmash. Improving the maneuverability of wheeled venicles through theuse of a separate wheel drive of the swing axle. – Qualification scientific work withthe manuscript copyright \ Qualification scholarly paper: a manuscript.Dissertation for obtaining the Doctor of Philosophy scientific degree inspecialty 274 “Automobile Transport” \ The dissertation for the Doctor of Philosophyscientific degree in specialty 274 “Automobile Transport”. – Kharkov NationalAutomobile and Highway University, Kharkov, 2023.Maneuverability is one of the most important operational properties of wheeledvehicles, including cars. This feature affects not only traffic safety, but also theproductivity of road transport. The development of the designs of electric cars andhybrid cars allows for separate control of the left and right wheels. This makes iteasier to drive the car and reduce the steering effort due to the creation of differenttorques on the wheels and the appearance of an additional turning moment.In this case, a contradiction arises, when the existing complicated system ofturning does not provide the necessary efficiency indicators, and returning to asimplified system allows to increase the maneuverability indicators. The abovetestifies to the relevance of the topic of the dissertation and makes it necessary tosolve the scientific task, which consists in creating a steering system that allows tosimplify the construction of the chassis and steering of wheeled vehicles, which havea sufficient construction volume above the leading bridges.The purpose of the study is to increase road safety by increasing themaneuverability of wheeled vehicles due to the use of leading rotary bridges withseparate drive of the left and right wheels.The object of the study is a wheeled vehicle with rotary axles and a separatedrive for the wheels of different sides.The subject of the study is the determination of the rational characteristics ofthe separate control of the wheels of different sides of the swing bridges, whichensures the improvement of the maneuverability of wheeled vehicles.The scientific novelty of the obtained results lies in the creation of a scientificmethodical basis for the design of wheeled vehicles with rotary bridges, while for thefirst time:– the influence of the difference in the tangential reactions of the road on thewheels on the dynamics of the front axle movement during its turn was obtained;– the conditions under which control of the rotation of bridges and turntablesmust be carried out by creating a difference in torques on the wheels, or by brakingthe wheels of one of the sides.Received further development:– the theory of turning wheeled machines in a dynamic way in the direction ofdynamics of rotary bridges of wheeled machines with independent drive of individual wheels;– the method of evaluating the maneuverability of wheeled vehicles by thenumber of degrees of mobility of the chassis in the direction of multi axle vehicles withtwo axle rotary platforms.As a result of the study, two methods of turning control and an original designof the front swing bridge were proposed. A mathematical model of the circularmovement of the front swing axle was built and dependencies were obtained for carswith independent drive of each of the front wheels. In addition, the proposed methodsof turning multi axle cars due to the use of two axis turning platforms, which allowsto increase the maneuverability of these cars and reduce the turning resistance.The practical significance of the obtained work results lies in the creation ofnew ways of controlling the rotation of wheeled vehicles and original designs ofundercarriage elements, which makes it possible to increase the maneuverability ofwheeled vehicles


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського