Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=Гусар$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Гусаров С.М. 
Адміністративно-правові засади управлінської діяльності державної автомобільної інспекції України щодо забезпечення безпеки дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Гусаров ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття державного управління безпекою дорожнього руху, визначено принципи, функції, форми та методи управління. Здійснено аналіз норм чинного законодавства, яке регулює сферу державного управління безпекою дорожнього руху. Визначено коло суб'єктів та об'єкта, досліджено особливості взаємозв'язків між ними та взаємозв'язків усередині кола суб'єктів управління. Досліджено особливості адміністративно-правового статусу Державної автомобільної інспекції України як суб'єкта державного управління безпекою дорожнього руху та висвітлено напрямки вдосконалення її діяльності в організаційно-правовому аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011.013.1 + Х819(4Укр)125.3
Шифр НБУВ: РА321084

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гусаров С.М. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів внутрішніх справ: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Гусаров ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-юрисдикційної діяльності органів внутрішніх справ (ОВС) у сфері забезпечення громадської безпеки й охорони громадського порядку. На підставі аналізу зовнішньої та внутрішньої компетенції ОВС щодо адміністративно-юрисдикційної діяльності запропоновано заходи щодо удосконалення зовнішніх актів юрисдикційного впливу у сфері застосування норм адміністративного права, а також адміністративно-правового механізму реалізації юрисдикційних повноважень. На підставі вивчення позитивного світового досвіду надання адміністративних послуг населенню у процесі здійснення юрисдикційної діяльності розроблено нові теоретичні та практичні підходи щодо структурної будови системи МВС України, які б дозволили забезпечити громадський порядок в Україні на рівні світових стандартів, з урахуванням перспективи проведення на її території чемпіонату з футболу "Євро-2012". Розроблено законопроекти з питань юрисдикційної діяльності ОВС, частина яких прийнята Верховною Радою України та набула чинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-5 +
Шифр НБУВ: РА368000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гусаров О.А. 
Захист низьковольтного асинхронного двигуна на основі моделювання поточного теплового стану з корекцією від термодетектора: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.01 / О.А. Гусаров ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Зазначено, що математична модель асинхронного двигуна (АД), що об'єднала в собі функції термодетектора та температурного реле, дозволяє визначити температуру обмоток статора та ротора за будь-яких нестандартних зовнішіх умов роботи двигуна. Проведено розвиток існуючої математичної моделі, яка включає два елементи: пакет заліза й обмотку статора для визначення температури обмотки статора АД за повільно та швидко наростаючих теплових перенавантаженнях, введенням додатково двох елементів: обмотки ротора та термодетектора в лобовій частині обмотки статора. Встановлено, що витиснення струму в пазу роторної обмотки призводить не тільки до збільшення середнього та локального нагріву стрижнів ротора, але й до переміщення в часі максимальної температури стрижня з верхньої частини паза до його дна. Одержано рішення для розподілу температури стрижня обмотки з урахуванням ефекту витиснення струму. Розроблено температурний захист, який базується на порівнянні температур: тих, які вимірюються термодетектором, і тих, які розраховуються та запропонованою математичною моделлю, завдяки чому є можливість надавати сигнал про розвиток аварійних режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-046.01
Шифр НБУВ: РА372356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гусаров К. В. 
Інстанційний перегляд судових рішень у цивільному судочинстві: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / К. В. Гусаров ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 37 с. — укp.

Досліджено інстанційний перегляд судових рішень у цивільному судочинстві, функцій правосуддя та прояву контрольної функції під час перегляду судових рішень. Визначено аспекти гармонізації міжнародно-правових стандартів здійснення правосуддя та систему факторів, що впливають на стан дотримання законності й обгрунтованості судових рішень. З'ясовано генезис форм перегляду у цивільному судочинстві та розвиток законодавства, що регламентує перегляд судових рішень з точки зору функцій судової влади та правосуддя. Досліджено взаємодію різних форм перегляду судових рішень з урахуванням особливостей національної судової системи й українського досвіду законодавчого регулювання. Одержала доктринальну оцінку ефективність інстанційних форм перегляду з точки зору їх впливу на забезпечення єдності судової практики. Для характеристики інстанційного перегляду судових рішень оцінюються такі властивості судового рішення, як його законна сила, остаточність та виключність з позицій його незмінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)176.1/2
Шифр НБУВ: РА382809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гусар М.В. 
Лінгвокогнітивний і комунікативно-прагматичний аспекти приватних газетних оголошень (на матеріалі сучасної британської періодики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.В. Гусар ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичні, структурні та прагматичні особливості приватних газетних оголошень (ПГО) в сучасній британській періодиці. ПГО розглянуто як складову особливого типу дискурсу - споживацько-інформаційного, що визначається за двома критеріями - функцією тексту (інформуванням) і його адресатом (споживачем інформації). Виявлено основні семантичні структури ПГО, запропоновано класифікацію оголошень. Виокремлено оферативні ПГО, оголошення-запити й оголошення-оповіщення. Встановлено, що ПГО належить до креолізованих текстів, що визначено наявністю у композиційній структурі двох кодових систем: вербальної та невербальної. На підставі дослідження інтенціонального змісту ПГО виявлено дві ілокутивні сили: інформування (реалізується експліцитно) і спонукання (представлено імпліцитно). Визначено основні комунікативні цілі адресантів ПГО: інформування, вплив і досягнення комунікативного успіху. Зазначено, що для їх втілення застосувуються комунікативні стратегії інформування, привернення уваги та основні постулати мовленнєвої комунікації: якості, кількості, відношення, способу та ввічливості. Розглянуто максиму скромності в оферативних і шлюбних оголошеннях. Встановлено, що їх особливістю є фактор бенефактивної спрямованості дій на адресата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА329964

Рубрики:

      
6.

Гусар 
Необхідна оборона: кримінологічні та кримінально-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Леся Віталіївна Гусар ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.1
Шифр НБУВ: РА367222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гусарова А.Ю. 
Особливості порушень деяких факторів місцевого захисту та їх корекція при лікуванні хворих на вперше діагностований туберкульоз легень у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / А.Ю. Гусарова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

Вивчено стан місцевого захисту у хворих на туберкульоз легень з супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Досліджено проблему підвищення ефективності лікування цієї категорії пацієнтів. Виявлено особливості змін показників місцевого імунітету та сурфактантної системи легень у таких хворих. Установлено позитивний вплив препарату "Фенспірид" у разі визначених порушень. Доведено, що застосування цього препарату на фоні комплексної терапії у хворих на туберкульоз легень у поєднанні з ХОЗЛ сприяє вірогідному підвищенню ефективності лікування за рахунок виразної позитивної динаміки стосовно основних клінічних симптомів, бронхоскопічних проявів і даних, одержаних за результатами рентгенографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА356120

Рубрики:

      
8.

Гусар В.А. 
Оцінка різноманіття гаплотипів мітохондріальної ДНК населення України: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / В.А. Гусар ; Укр. ін-т клініч. генетики Харк. держ. мед. ун-ту. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано структуру мітохондріального генофонду населення України за даними поліморфізму нуклеотидних послідовностей гіперваріабельного сегмента (ГВС) I контрольного регіону та кодувальної області мітохондріальної ДНК (мтДНК). Розраховано показники генетичного різноманіття мтДНК. Визначено частоти гаплогруп і філогенетичні відносини гаплотипів мтДНК у популяційній вибірці та вибірці пацієнтів з клінічно встановленою мітохондріальною патологією. Одержано детальну характеристику мітохондріальних маркерів у сучасній українській популяції, висвітлено еволюційні процеси у контексті слов'янських народів і популяцій Європи. Оцінено вплив популяційних поліморфізмів. У вибірці пацієнтів визначено додаткові поліморфізми (генетичний фон) у галогрупах U5, T і X, які на тлі їх основних мотивів можуть відігравати певну роль у прояві мітохондріальних захворювань. Результати дослідження є першими систематизованими даними стосовно етногенезу населення України, одержаними на підставі вивчення поліморфізму ГВС I контрольного регіону та кодувальної області мтДНК, за якими доведено існування генетичних особливостей мтДНК у сучасних українських популяціях і обгрунтовано потребу їх врахування для ефективного прогнозування, діагностування та профілактики моногенної та мультифакторної патології, асоційованої з функціональною недостатністю мітохондрій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА355581

Рубрики:

      
9.

Гусаров К.В. 
Проблеми цивільної процесуальної правосуб'єктності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.В. Гусаров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню інституту цивільної процесуальної правосуб'єктності, який визначено як невід'ємний та специфічний елемент механізму правового регулювання цивільних процесуальних правовідносин, що забезпечує здійснення правосуддя та реалізацію права на судовий захист. Досліджено цивільну процесуальну правосуб'єктність органів судової влади, сторін та третіх осіб, органів державного управління (місцевого самоврядування), осіб, що сприяють здійсненню правосуддя. Обгрунтовано висновок про доцільність прийняття Цивільного процесуального кодексу як єдиного нормативного акта, який мав би передбачати правила судочинства для всіх цивільних судових процедур. Сформульовано конкретні пропозиції з метою вдосконалення чинного цивільного процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4Укр)11
Шифр НБУВ: РА311021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гусар Н.І. 
Структура та функції абсолютної дієприкметникової конструкції у середньоанглійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.І. Гусар ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено основні структурні та функціональні особливості абсолютної дієприкметникової конструкції (АДК) у мові середньоанглійського періоду. Визначено критерії відмежування АДК від інших типів дієприкметникових зворотів та абсолютних конструкцій. Розглянуто історичні умови розвитку АДК у середньоанглійський період з урахуванням даних попереднього етапу розвитку мови. Визначено синтаксичний статус АДК. Доведено предикативність дієприкметника та розкрито структурні та функціональні умови існування дієприкметникової конструкції з урахуванням діалектної взаємодії у середньоанглійський період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022
Шифр НБУВ: РА317594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гусарук Т.С. 
Технологічна оптимізація якості вапняного молока для підвищення ефекту очищення дифузійного соку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / Т.С. Гусарук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив питомої поверхні гідроксиду кальцію вапняного молока на його фізико-хімічні властивості, процес очищення дифузійного соку та якість очищених соків. Показано вплив вихідної кристалічної структури вапняків на питому поверхню вапна та гідроксиду кальцію водно-вапняної суспензії. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень причин погіршення реологічних властивостей вапняного молока. Експериментально встановлено температурні умови випалу вапняків за різної вихідної кристалічної структури з метою одержання вапна з раціональним діапазоном питомої поверхні його твердої фази. Доведено ефективність використання активованої фізичними методами, водно-вапняної суспезії для інтенсифікації процесів вапнування та карбонізації соків бурякоцукрового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4-3 +
Шифр НБУВ: РА355945

Рубрики:

      
12.

Гусарєв С.Д. 
Юридична діяльність: методологічні та теоретичні аспекти: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.Д. Гусарєв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено основні положення теорії юридичної діяльності. Висвітлено методологічну базу досліджень явища даної діяльності, сучасні підходи до визначення поняття "юридична діяльність". Визначено цю діяльність як вид правової діяльності, що здійснюється на відповідному професійному рівні юристами. З'ясовано її структурно-функціональну характеристику, проаналізовано певні складові елементи змісту. Розглянуто сферу практичної діяльності юристів, взаємопов'язаної з вирішенням конкретних юридичних справ. Визначено види юридичної роботи, основні завдання, принципи, функції. Розглянуто юридичну діяльність у прикладному аспекті, зважаючи на стан розвитку правової системи України. Обгрунтовано безпосередність зв'язку типологічних ознак цієї системи з особливостями здіснення дослідженої діяльності. Проаналізовано найважливіші проблеми здійснення певних видів юридичної роботи, а також шляхи їх усунення. Показано можливі перспективи розвитку юридичної професії Україні, базуючись на характері розвитку національної правової системи. Значну увагу приділено особливостям здійснення юридичної діяльності за умов окремих типів національних правових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х8(4УКР)-30 +
Шифр НБУВ: РА348690

Рубрики:

      
13.

Гусарєва О. С. 
Юстиція як складова правових систем сучасних країн світу та України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. С. Гусарєва ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Узагальнено результати аналізу особливостей методології досліджень юстиції, сутності різних підходів до розуміння поняття "юстиція". Запропоновано інтерпретацію поняття "юстиція", під яким розуміється функціональне об'єднання суб'єктів юстиційної діяльності, а також інших спеціалізованих інституцій, призначених для розв'язання конфліктів у сфері права, безпосереднього здійснення правосуддя як втілення справедливості за допомогою правових засобів і процедур. Досліджено проблеми місця юстиції в правовій системі та її роль у здійсненні права, реалізації справедливості у сфері правового регулювання, а також особливості функціонування юстиції в країнах, які належать до різних типів правових систем. Охарактеризовано сучасний стан вітчизняної юстиції на предмет її відповідності європейським і міжнародним стандартам. Обгрунтовано основні напрями її подальшого розвитку з урахуванням національних правових традицій та сучасних тенденцій світового та регіонального правового розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА377211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Гусаріна Н. В. 
Інноваційне забезпечення економічного розвитку підприємств в умовах динамічних змін зовнішнього середовища / Н. В. Гусаріна. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробленню теоретико-методологічних, концептуальних і методико-прикладних основ інноваційного забезпечення економічним розвитком підприємств в умовах динамічних змін зовнішнього середовища. У роботі розкрито експлікацію сутності понять економічного розвитку підприємства. Представлено інноваційне забезпечення підприємств суднобудівній галузі як складової їх економічного розвитку. Розроблено науково-методичний підхід до визначення і систематизації проблем економічного розвитку підприємств суднобудування при динамічних змінах зовнішнього середовища. Систематизовано базові заходи інноваційного забезпечення економічного розвитку підприємства. Обґрунтовано інноваційний, ресурсний та інтелектуальний потенціали, як основу інноваційного забезпечення економічного розвитку підприємства. Розроблено концепцію інноваційного забезпечення економічного розвитку підприємства в умовах динамічних змін зовнішнього середовища. Сформовано складові структури, функції і напрямки бізнес-середовища інноваційного забезпечення підприємства суднобудівної галузі. Визначено закономірності формування інформаційних ресурсів бізнес-середовища економічного розвитку підприємства. Розбудовано інституційне поле бізнес-середовища зовнішньо-економічного ринку. Запропоновано кількісні оцінки інформативності показників економічного розвитку підприємства. Розроблено науково-аналітичні процедури моделювання та прогнозування економічного розвитку підприємства суднобудівної галузі в умовах невизначеності динамічних змін зовнішнього середовища. Обґрунтовано управлінські дії та регулюючі засоби зниження ризику прийняття рішень щодо розвитку підприємств в умовах невизначеності. Розроблено систему підтримки прийняття рішень щодо інноваційного забезпечення економічного розвитку підприємства. Визначено науково-методичні підходи інформаційного забезпечення економічного розвитку підприємства. З'ясовано місце економічної безпеки в інноваційному забезпеченні підприємства суднобудівної галузі. Обґрунтовано вибір доцільних стратегій економічного розвитку підприємства суднобудівної галузі в залежності від адаптаційних можливостей.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical and methodological, conceptual and methodological - applied bases of innovative support to the economic development of enterprises in the conditions of dynamic changes of the environment. The paper presents the scientific explanation of the essence of the concepts of economic development of the enterprise. The innovative provision of the enterprises of the shipbuilding industry as a component of their economic development is presented. The scientific and methodological approach to the definition and systematization of problems of economic development of shipbuilding enterprises in the dynamic changes of the environment is developed. The basic measures of innovative providing of economic development of the enterprise are systematized. Innovative, resource and intellectual potentials as a basis for innovative provision of economic development of the enterprise are substantiated. The concept of innovative providing of economic development of the enterprise in the conditions of dynamic changes of the environment is developed. The constituent structures, functions and directions of the business environment of the innovation support of the shipbuilding enterprise have been formed. The regularities of formation of information resources of business environment of economic development of the enterprise are determined. The institutional field of the business environment of the foreign economic market has been developed. Quantitative estimations of in formativeness of indicators of economic development of the enterprise are offered. The scientific-analytical procedures of modeling and forecasting of economic development of the enterprise of shipbuilding industry in the conditions of uncertainty of dynamic changes of the environment are offered. Management actions and regulatory means of reducing the risk of decision-making on enterprise development under uncertainty are substantiated. The decision support system for innovative provision of economic development of the enterprise has been developed. The scientific and methodological approaches of information support of economic development of the enterprise are defined. The place of economic security in the innovative provision of the shipbuilding industry has been clarified. The choice of reasonable strategies of economic development of the shipbuilding industry enterprise depending on adaptation possibilities is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гусарова О. В. 
Інтенсифікація тепломасопереносу під час одержання чипсів з яблук / О. В. Гусарова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена інтенсифікації тепломасопереносу з метою розроблення енергоефективної теплотехнології одержання чипсів з яблук.У дисертаційній роботі показано, що питома теплота випаровування води з яблук при зневодненні до низької кінцевої вологості перевищує питому теплоту випаровування чистої води з вільної поверхні на 5...15% (в залежності від методу досліджень). Доведено, що попередня теплова обробка сприяє зниженню поточних та загальних значень на випаровування води з бланшованих парою тканин.З метою інтенсифікації тепломасопереносу та розробки енергоефективних режимів зневоднення наведено результати експериментальних досліджень кінетики процесу сушіння свіжих та бланшованих різними способами яблук сортів Ренет Симиренко та Джонатан, динаміку зміни коефіцієнту набухання та відновлюваності чипсів за різних режимів зневоднення та видів обробки. Рекомендований вид попередньої теплової обробки – бланшування парою при температурі яблук t = 85...95 ºС з витримкою 30...40 с. Для запобігання погіршення якісних показників готового продукту рекомендується проводили процес сушіння у режимах стадійного зневоднення при параметрах с. а.: температурі 80...60 ºС чи 100...80...60 ºС, швидкості 1,5…2 м/с та вологовмісті 10 г/кг сухого повітря. Пропоновані режими забезпечують скорочення енерговитрат до 15%, дозволяють отримувати якісний продукт.У роботі також наведено розрахунок тривалості сушіння яблук за методом Краснікова В.В, залежності числа Ребіндера від вологості за різних температур, фізична та математична моделі процесу і результати чисельного моделювання процесу сушіння яблук при одержанні чипсів та їх порівняння з отриманими експериментальними даними.На підставі отриманих результатів та їх узагальнення розроблено енергоефективну теплотехнологію виробництва чипсів з яблук в основу якої покладено метод швидкісного конвективного сушіння. На відміну від світових розробок, технологія передбачає одержання натуральних чипсів без штучних консервантів та наповнювачів з максимальним ступенем збереження природних складових сировини, відновлюваність яких на 20...25% вища за існуючі аналоги, а собівартість нижча.^UThe thesis is devoted to the intensification of heat and mass transfer in order to develop energy efficient heat technology for producing chips from apples.For the first time, the kinetics of adsorption of water vapor during dehydration to low final humidity was investigated for Renet Simirenko apples. Based on the obtained experimental data, the maximum hygroscopic moisture for apples was determined. Based on the analysis of the adsorption isotherm of the water vapor by the apple, the equilibrium state of the material at the given parameters and the conditions of packing and storage of the finished product were determined.For the first time, the derivatographic method for the apples of the Renet Simirenko variety showed that in the scalded samples the redistribution of free and bound water occurred, part of the bound water converted to free water, which is confirmed by the values of the average specific heat of dehydration, which is set at the level of 2630 kJ/kg for fresh apples of the Renet Simirenko variety and 2500 kJ/kg for the blanched ones.The average specific heat for the evaporation of water from apples in the studied range of humidity of the material, for fresh samples is 2550 kJ/kg, for steam-scalded samples – 2450 kJ/kg.In order to determine the energy-efficient dehydration regimes, a study was conducted to determine the influence of the drying agent's thermal parameters on the drying process and the organoleptic characteristics of the chips on a convective drying stand, which is equipped with an automated system of collection and processing information.Studies show that increasing the temperature to intensify the process, for thermolabile raw materials, is only possible until it reaches the maximum permissible temperature.The analysis of the drying kinetics curves showed that, compared to the state low-temperature regime of 60 °C, the duration of the drying process is reduced under state conditions at temperatures of the drying agent 80...60 °C by 18% and at 100...80...60 °C by 21%.For the first time, a study was conducted to determine the effect of different types of pre-treatment of apples on the drying process using the developed stage mode and on the organoleptic characteristics of fresh samples and chips. The kind of pre-heat treatment – scalding by steam at the temperature of apples t = 85...95 °С with holding of 30...40 s is scientifically substantiated.In order to verify the correctness of the developed stage regimes and the quality of the chips, their reproducibility was investigated as one of the criteria for assessing the quality of the dried product. The reproducibility of the chips obtained from scalded by steam apples under the staged mode is the highest for both varieties and is 85...87%.Studies have shown that the combination of steam scalding and the use of developed stage dehydration regimens are successful and economically feasible in obtaining chips.In the thesis the numerical modeling of the process of drying of apples during the production of chips was performed.On the basis of generalization of the results of experimental studies, energy-efficient thermal technology of obtaining chips was developed, which is based on the method of rapid convective drying of scalded by steam apples in the modes of stage dehydration. Unlike the world's developments, the technology involves the production of natural chips without artificial preservatives and fillers with the maximum degree of preservation of natural components of raw materials, the recoverability of which is 20...25% higher than existing analogues.The chemical composition of fresh apples and the resulting chips was determined. The analysis showed that all components of the raw material were stored in the chips. Tasting evaluation, comparison of organoleptic parameters and the reproducibility of chips from different manufacturers, including chips obtained by the Institute's technology, were conducted. The chips developed by the heat technology obtained the preference for all indicators. The estimated cost of the chips made it possible to compare the cost of known analogues and chips obtained by the created heat technology.The cost of chips in the trading network is 800...1100 UAH/kg. The cost of chips obtained by heat technology (taking into account profitability and retail mark-up) is 450...715 UAH/kg depending on the type of energy resources.For the first time, technical specifications of Ukraine 10.3-05417118-053: 2016 “Fruit and vegetable chips” were developed, agreed and approved by Ukrmetrteststandart and technological instructions for production were developed. The innovativeness of the research results is confirmed by 5 patents of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кармазін А. О. 
Національна історія в мистецьких образах як сутність композиторської творчості Михайла Вериківського / А. О. Кармазін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню творчого мислення М. Вериківського (1896-1962) та детермінованості його сутності національно-історичною тематикою. Актуальність теми роботи визначається, по-перше, введенням у науковий обіг поняття «парадигма національно-історичної тематики творчості М. Вериківського» і, по-друге, дослідженням вияву парадигми національно-історичної тематики творчості у мистецькому доробку композитора. Основний напрям дослідження визначено специфікою обраної теми: від періодизації творчого шляху Михайла Вериківського в контексті втілення національно-історичної тематики – до розгляду кантати «Гайдамаки», «Волинських акварелей», аналізу та оркестрування автором дисертації Концерту для фортепіано з оркестром.^UThe dissertation is devoted to the study of creative thinking of M. Verykivsky (1896-1962) and the determinism of its essence by national-historical themes. The relevance of the research topic is determined, firstly, by the introduction into scientific circulation of the concept "paradigm of national-historical themes of M. Verykivsky's work" and, secondly, by studying the manifestation of the paradigm of national-historical themes in the composer's work. The main direction of the research is determined by specifics of the chosen topic: from periodization of Mykhailo Verykivsky's creative path in the context of national-historical themes to orchestration by the author of the dissertation of Piano Concerto with orchestra, which fully allows to objectively assess the artist's work, his significant contribution to the national musical culture.National-historical themes proved to be the core of a holistic synthesis of the composer's worldview and thinking, covering all genre layers of creativity. There was a gradual formation of the paradigm of national-historical themes of M. Verykivsky's work, in which the experience and traditions of predecessors and older contemporaries of the artist (M. Lysenko, M. Mussorgsky and K. Stetsenko) became one of the prerequisites for its creation. Family upbringing and artistic atmosphere of Kremenets were the starting point in the formation of the paradigm of national-historical themes of M. Verykivsky's work. The historical past of the Ukrainian people was for the composer a pervasive direction of creativity. The periodization of M. Verykivsky's creative path allows us to trace the changes in the attitude to the history of Ukraine in general and to its reflection in works of art.The basis of the paradigm of national-historical themes of M. Verykivsky's work is a set of his knowledge, values and beliefs, which determine the semantic concept of the formation of artistic image-thematic sphere. Its features: retrospectiveness of composer's thinking, the predominance of the past over the present and the future; awareness of the need to address national-historical issues in the difficult conditions of a totalitarian society; dominance of national-historical themes in all periods of creativity; embodiment of national-historical themes in all genre spheres, especially choral, opera and instrumental music; reliance on folklore, appeal to its archaic and autochthonous strata; programmatic thinking as a constant principle of full-fledged creative representation.The choral fantasy "Haidamaky", the program cycle of piano pieces "Volyn watercolors" and the Concert for piano and orchestra are considered. These works, given the leading general importance in the artist's work, by their features embody various internal directions of the national-historical themes of the composer: "Volyn's" local lore and ethnography, of the author's musical Shevchenko and musical-instrumental direction in the purest "form".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гусар А. В. 
Мовні засоби втілення давньоскандинавських міфологем у сучасному пісенному дискурсі (на матеріалі шведської та англійської мов) / А. В. Гусар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація пропонує сучасний погляд на мову як знакову систему, функціонування котрої здійснюється за універсальними механізмами. При цьому давньоскандинавські міфологеми (концепти-міфологеми) ідентифікуються як інхоативні утворення, навколо яких розбудовуються картини альтернативних світів у контексті попкультури ХХ-ХХІ ст. Вказані концепти-міфологеми, утілені засобами англійської та шведської мов, окреслюють бажані стани речей у проектованих реальностях і пропонують ціннісні й поведінкові “навігаційні координати” для представника певної субкультури (як музиканта / автора тексту так і адресата –споживача музично-вербального конструкту).^UThis thesis provides the results of integrative analysis of language means of Old Norse mythic concepts in present-day English and Swedish song discourses. The paper exercises the fundamental assumption that a language as a sign system functionsaccording to the universal mechanisms thus turning into a creative tool. Old Norse mythic concepts are identified as inchoative formations, around which alternative worlds and respective worldviews are developed in the context of pop culture of the XX-XXIcenturies. These mythic concepts, embodied by means of English and Swedish languages, outline the desired state of affairs in the projected realities and offer value and behavioural “navigation coordinates” for a representative of a particular subculture (both for musician / lyricist and for addressee–consumer of musical-verbal construct).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гусаревич Н. В. 
Впровадження новітніх цифрових технологій у виборчий процес в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Н. В. Гусаревич. — Б.м., 2024 — укp.

Цифровізація, як глобальний тренд сучасного розвитку суспільства поступово стає основною світовою тенденцією у процесах реформування національних виборчих систем. Цифрові технології стають не тільки частиною матеріально-технічного забезпечення виборчого процесу, а й починають відігравати роль дієвих інструментів забезпечення реалізації загальних принципів демократичної організації виборів.Цифрова трансформація суспільства та публічного управління у поєднанні з успішною реформою децентралізації влади в Україні створила належні умови для удосконалення виборчого процесу, як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях. Світовий досвід показує новітні можливості впровадження цифрових технологій у процес волевиявлення громадян та подолання недоліків традиційних форм політичних виборів та референдумів – від складання списків виборців до підрахунку голосів та підведення результатів голосування. Забезпечення активного та пасивного виборчого права за допомогою цифрових технологій є актуальним завданням подальшого державотворення та підвищення ефективності системи публічного управління в Україні.Актуальність теми визначена тим, що проведення наступних виборів в Україні в післявоєнний період та в умовах потенційної військової агресії можливе саме з широким використанням цифрових технологій у виборчому процесі. Проте на сучасному етапі процедури та механізми цифрових виборів ще до кінця не відпрацьовані, існують правові бар’єри та інституційне перешкоджання подальшому розвитку виборчих технологій.^UThe relevance of the study is related to the need to identify areas and ways to reform the national electoral system in the context of global digital transformation. Digitalisation, as a global trend in the modern development of society, is gradually becoming the main global trend in the processes of reforming national electoral systems. Digital technologies are becoming not only a part of the logistical support of the electoral process, but are also beginning to play the role of effective tools for ensuring the implementation of the general principles of democratic election organisation.The digital transformation of society and public administration, coupled with the successful decentralisation reform in Ukraine, has created the right conditions for improving the electoral process, both at the national and local levels. International experience shows the latest opportunities for introducing digital technologies into the process of expressing citizens' will and overcoming the shortcomings of traditional forms of political elections and referendums - from compiling voter lists to counting votes and tabulating voting results. Ensuring active and passive suffrage with the help of digital technologies is an urgent task for further state-building and improving the efficiency of the public administration system in Ukraine.The relevance of the topic is determined by the fact that holding the next elections in Ukraine in the post-war period and in the context of potential military aggression is possible with the widespread use of digital technologies in the electoral process. However, at the current stage, the procedures and mechanisms for digital elections have not yet been fully developed, and there are legal barriers and institutional obstacles to the further development of electoral technologies.An important aspect of this study is the study and adaptation of the global experience of digital transformation of the electoral process and legal instruments for regulating the procedures for the use of digital technologies in the preparation and conduct of election cycles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського