Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (322)Книжкові видання та компакт-диски (380)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=Коляда$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Коляда В.О. 
Автоматизована діагностика геометричних параметрів залізничних рейок за допомогою засобів технічного зору: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.10 / В.О. Коляда ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено систему автоматизованої діагностики геометричних параметрів залізничних рейок, що базується на використанні засобів технічного зору. Проаналізовано актуальні проблеми застосування лазерно-телевізійних сенсорних систем для вимірювання геометричних параметрів залізничних рейок. Оптимізовано співвідношення сигнал - шум у процесі реєстрації відеосигналу, що містить початкові дані про геометричні параметри рейки. Розроблено швидкі алгоритми обробки зображень для виявлення контуру світлового сліду, що повторює рельєф поверхні рейок. Запропоновано методику ідентифікації парамтерів сенсорної системи, яка дозволяє виконувати калібрування оптичних блоків за умов організації, що експлуатує систему. Автоматизовано процес порівняння виміряних профілів рейок з еталоном за умов дії випадкових перешкод, які впливають на взаємне положення оптичних блоків і рейок. Розроблено апаратні та програмні засоби двоканальної лазерно-телевізійної сенсорної системи, призначеної для автоматичної реєстрації геометричних параметрів залізничних рейок. Досліджено характеристики точності та надійності сенсорної системи за умов магістральних залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-082.51
Шифр НБУВ: РА371098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коляда О.В. 
Міфопоетика драматургії абсурду (на матеріалі драматичних творів Семюеля Беккета): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.В. Коляда ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу драматургічних творів С.Беккета досліджено поняття "міфопоетика". Висвітлено положення, які дозволяють визначити понятійний апарат міфопоетики. На базі побудованої термінологічної системи міфопоетики обгрунтовано провідні концепти беккетівської драматургії та встановлено її інтертекстуальні зв'язки з поетикою європейських представників "драматургії абсурду". Концептуальність беккетівської міфопоетичної системи знаходить свій органічний прояв у доробку багатьох її представників. Проаналізовано драматургічний доробок "абсурдистів" у контексті міфопоетики, що закріплюється у системі концептів і екзистенціалів. Розкрито взаємний вплив беккетівської поетики на міфопоетичну спрямованість абсурдістського театру у цілому й унверсалізовано його концептуальні засади у аспекті міфопоетичних складових. Це уможливлює подальший розвиток концепції міфопоетики і певним чином взаємопов'язується з розробкою герменевтичних проблем інтерпретації у літературознавстві. Поняття міфопоетики розглянуто у контексті постмодерністських засад на рівні інтертекстуальності (довільного комбінування різних міфем і міфологем в одному творі), що дозволяє інтерпретувати текст та безлічі позицій, а також висвітлює проблему міфопоетики як питання про власне постмодерністичний напрямок у літературі у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-336 + Ш5(4ФРА)-4 Беккет, С. 536 +
Шифр НБУВ: РА355354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коляда О.Ю. 
Організація системи моніторингу фінансової діяльності на металургійних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Ю. Коляда ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено концептуальну схему взаємозв'язку механізмів моніторингу фінансової діяльності, яка дає змогу здійснювати оцінку, аналіз та прогнозування з метою підвищення якості прийнятих рішень в управлінні цією діяльністю. Удосконалено методику організації системи її моніторингу, яка з включенням методів попереджуючого керування дає змогу враховувати вплив внутрішнього та зовнішнього середовищ підприємства. Запропоновано процедури формування інформаційного простору ознак, які характеризують стан фінансової діяльності підприємства з використанням методу головних компонент. Наведено схему підтримки прийняття рішень на підставі визначення причинно-наслідкових зв'язків фінансової ситуації та факторів зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-93 +
Шифр НБУВ: РА327639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коляда 
Особливості клінічного перебігу та прогнозування наслідків первинних і вторинних гнійних менінгоенцефалітів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Олена Леонідівна Коляда ; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.62-3
Шифр НБУВ: РА359155

Рубрики:

      
5.

Коляда О. П. 
Портфельне планування у процесі реалізації стратегії розвитку вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / О. П. Коляда ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено проблему інтеграції методологічних положень управління проектами та стратегічного управління розвитком ВНЗ. Вдосконалено модель стратегічного управління проектно-орієнтованим ВНЗ. Уточнено базові поняття дослідження: "проектно-орієнтоване управління", "проектно-орієнтований ВНЗ", "портфельне планування", "показник стратегічної мети", "стратегічний портфель проектів ВНЗ". Запропоновано модель діяльності ВНЗ, яка базується на концепції стратегічної єдності та взаємопов'язує в межах проектної діяльності функціональну компоненту зі стратегічною, тактичною й операційною. Розроблено модель формування портфелю проектів реалізації стратегії розвитку ВНЗ, яка відображає взаємозв'язок оцінювання внеску портфелю у планові та прогнозні значення показників стратегічної мети зі зниженням цінності внеску в часовому аспекті. Реалізовано пілотну апробацію методики формування стратегічного портфелю проектів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА380969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коляда Ю.Є. 
Потужні мікросекундні пучки заряджених частинок і їх взаємодія з плазмою і конденсованими середовищами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.20 / Ю.Є. Коляда ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Експериментально показано, що збільшення параметрів іонних пучків можливе у ході формування та прискорення їх у плазмі індукційними електричними полями з використанням магнітного поля гострокутної геометрії - магнітного "каспу". Доведено, що в електронних прискорювачах прямої дії важливим є питання узгодження розряду генератора імпульсних напруг на нелінійне навантаження - вакуумний діод з холодним вибухово-емісійним катодом. Показано, що існує вузький діапазон параметрів джерела живлення та вакуумного діода, за яких можлива ефективна передача енергії від джерела в енергію пучка. Встановлено ряд нових ефектів і закономірностей у процесі взаємодії даних пучків з плазмою, твердим тілом і рідиною. Зазначено, що позитивно заряджені краплі можуть сприяти збудженню нових ектонів у сильнострумовому вакуумному розряді. Зареєстровано формування сильнострумового електронного мікросекундного пучка у каналі потужного дугового розряду атмосферного тиску у результаті впливу додаткового імпульсу високої напруги. Експериментально підтверджено основні положення теорії тривимірної релаксації електронних та іонних пучків у плазмі. Ідентифіковано типи коливань, які призводять до тривимірної релаксації - косі плазмові коливання. Здійснено збудження акустичних структур - резонаторів і хвилеводів пучками заряджених частинок, встановлено механізми їх збудження. Запропоновано новий спосіб генерування інтенсивних низькочастотних гідроакустичних імпульсів, які грунтуються на інжекції потужних потоків заряджених частинок у рідину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022 + В372.7,022 + В381.105.1,022 +
Шифр НБУВ: РА324135

Рубрики:

      
7.

Коляда Н.М. 
Розвиток недільних шкіл в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.М. Коляда ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Висвітлено діяльність недільних шкіл України другої половини XIX - початку XX ст. як закономірний об'єктивно зумовлений цілісний процес, встановлено його значний вплив на розвиток вітчизняного шкільництва. Досліджено історію, визначено етапи діяльності, розроблено і обгрунтовано типологію недільних шкіл. Проаналізовано освітнє законодавство, особливості громадсько-просвітницького подвижництва на користь недільних шкіл України та їх роль у залученні учнів до надбань національної культури. Розглянуто роботу недільних шкіл як нетрадиційних освітніх закладів: розкрито, систематизовано й узагальнено організаційні засади, принципи, завдання, зміст, форми та систему методичної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч444(4УКР)761.1 г +
Шифр НБУВ: РА329609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коляда О. В. 
Середній клас у трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Коляда ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію категорії "середній клас", вдосконалено критерії визначення середнього класу, розглянуто його роль у трансформаційній економіці й особливості формування в Україні на етапі ринкових трансформацій, визначено мале підприємництво основним фактором формування та розвитку середнього класу. Розглянуто інституціональні особливості розвитку малого підприємництва в Україні, проведено соціально-економічну оцінку його потенціалу та визначено основні проблеми розвитку. Запропоновано шляхи покращання умов розвитку малого підприємництва у контексті становлення середнього класу, зокрема, визначено, що державна політика підтримки малого підприємництва повинна реалізуватись шляхом єдиної стратегії. Надано напрями вдосконалення податкової політики, подано пропозиції щодо вдосконалення системи освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131.1 + С5*422.4
Шифр НБУВ: РА382367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Коляда І. А. 
Суспільно-політична діяльність української інтелігенції в Російській імперії у другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / І. А. Коляда ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 43 с. — укp.

Проаналізовано процеси становлення української інтелігенції в середині XIX ст., а також основні напрями еволюції її суспільно-політичної діяльності. Визначено соціально-майновий статус інтелігенції в останні десятиліття XIX ст. і на початку XX ст. за умов переходу до капіталізму, з урахуванням впливу революції 1905 - 1907 рр. та Першої світової війни. Показано основні сфери діяльності інтелігенції як на ниві відродження національної культури та формування національної самосвідомості української нації, так і в сфері політичної боротьби. Розглянуто діяльність інтелігентських партій і рухів, зокрема, "Громад", народницьких рухів: "народолюбців", "хлопоманів" тощо; основних політичних партій: РУП, УСДРП, УДРП та інших. Визначено здобутки, прорахунки та суспільну значущість діяльності інтелігенції на межі ХІХ - ХХ ст. Наголошено, що суспільно-політична діяльність української інтелігенції на межі XIX - XX ст. має величезне значення для становлення та розвитку всієї української нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-293
Шифр НБУВ: РА377594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Коляда С.Ф. 
Топологічна динаміка: мінімальність, ентропія та хаос: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.Ф. Коляда ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2004. — 33 с. — укp.

Досліджено властивості топологічно транзитивних і мінімальних відображень на компактних хаусдорфових (метричних) просторах. Показано, що мінімальне відображення є майже відкритим, яким воно може бути лише коли є гомеоморфізмом. Доведено існування компактних хаусдорфових просторів, які припускають існування мінімальних необернених неперервних відображень, але не допускають мінімальних геоморфізмів. Для довільних динамічних систем на метричних компактних просторах, досліджено концепцію хаосу Лі-Йорка, яку було вивчено раніше в основному тільки для одновимірної динаміки. Показано, що система з додатною топологічною ентропією є хаотичними в сенсі Лі - Йорка. Запропоновано нову концепцію хаотичних систем, що поєднує ідеї чутливості та хаосу в сенсі Лі - Йорка - чутливість Лі-Йорка. Доведено, що для довільної слабко змішаної динамічної системи проксимальна клітка будь-якої точки фазового простору скрізь щільна (резидуальна) у ньому. Розроблено засади теорії трикутних неперервних відображень та топологічної ентропії неавтономних динамічних систем. Знайдено та досліджено аксіоматичні означення топологічної ентропії та топологічного хаосу для неперервних відображень відрізка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.1,0 +
Шифр НБУВ: РА334971

Рубрики:

      
11.

Коляда В.В. 
Удосконалення організаційно-правової системи регулювання обігу рецептурних і безрецептурних лікарських засобів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.В. Коляда ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено організаційно-правову систему регулювання обігу рецептурних і безрецептурних лікарських засобів (ЛЗ), установлено об'єктивні критерії віднесення готового лікарського засобу до певної категорії під час проведення процедури державної реєстрації та перереєстрації. На підставі проведеного аналізу існуючої нормативно-правової бази України, що регулює обіг ЛЗ різних класифікаційно-правових груп і бази зареєстрованих ЛЗ розроблено алгоритм віднесення ЛЗ до однієї з номенклатурно-правової групи (рецептурного чи безрецептурного відпуску) на етапи державної реєстрації. Запропоновано об'єктивні (кількісні) критерії, за якими проводиться розподіл ЛЗ відповідно до критеріїв відпуску. Проаналізовано забезпеченість регіонів України рецептурними ЛЗ, які підлягають спеціальному контролю. Запропоновано формулу проведення розрахунку максимальної кількості їх зберігання на території України. Визначено механізм формування "квоти" (за різними етапами обігу). З метою врегулювання одного з етапів державної реєстрації ЛЗ представлено проект наказу МЗ України "Про Порядок внесення незареєстрованих лікарських засобів на територію України з метою проведення доклінічних досліджень, клінічних випробувань і державної реєстрації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 л72-39 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА348575

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Федун В. І. 
Збудження плазмовими утвореннями гідроакустичних хвилеводів / В. І. Федун. — Б.м., 2019 — укp.

Мета дослідження - встановлення механізмів та закономірностей формування і взаємодії потужних імпульсних потоків плазми з рідиною, збудження пружних хвиль плазмовими потоками та їх поширення в хвилеводі, а також впливу цих хвиль на процеси видобутку вуглеводнів.. Об'єкт досліджень - фізичні процеси і явища, які відбуваються при формуванні потужних плазмових потоків і генерації акустичних полів, викликаної взаємодією цих потоків з рідиною. Предмет досліджень - фізичні характеристики плазми і параметри пружних хвиль в гідроакустичному хвилевод, а також результати взаємодії пружних імпульсів з нафтоносними породами. В роботі розроблено нову конструкцію електротермічного імпульсного прискорювача, яка забезпечує максимальну ефективність передачі енергії від ємнісного накопичувача до плазмового утворення. Оптимізація конфігурації структурних елементів прискорювача дозволяє контролювати його амплітудно-часові характеристики. Розроблено спосіб комутації потужнострумових імпульсних схем за допомогою магнітного ключа. Експериментально-аналітичним шляхом встановлено, що розроблений прискорювач генерує плазму з температурою до 1,5 еВ при тиску, що сягає 100 атм. Показано, що генерація плазмоутворюючого газу в прискорювачі відбувається в основному за рахунок абляції матеріалу стінки капіляру. Показано, що існує критичне значення енергії, введеної крізь канал розряду до парогазової порожнини, вище якої у хвилеводі завжди збуджується відокремлений пружний імпульс, а розширення порожнини є поршневим. Розроблено математичну модель роботи прискорювача при генерації пружних імпульсів в середовищі з циліндричної геометрією та досліджено параметри випромінюваних імпульсів. Запропоновано і експериментально підтверджено на хвилеводах складної конфігурації (свердловинах) довжиною до 4200 м метод розрахунку затухання відокремленого пружного імпульсу. Розроблено та успішно апробовано методику і апаратуру для генерації акустичних полів за допомогою плазмового прискорювача. Їх застосування дозволило підвищити продуктивність нафтових свердловин до 50 разів. Результати дисертації можуть бути використані в дослідженнях взаємодії потоків плазми з конденсованими середовищами, розробці імпульсних потужнострумових високовольтних пристроїв, геофізичних дослідженнях, а також для поліпшення фільтраційних властивостей продуктивних пластів.^UThe purpose of the study - establishing mechanisms and patterns of formation and the interaction of high-power pulsed plasma streams with fluid, excitation of elastic waves by plasma streams and their propagation in the waveguide and the influence of these waves on hydrocarbon production processes. The object of the research the physical processes and phenomena that occur during the formation of high-power plasma streams and the generation of acoustic fields caused by the interaction of these f streams with a liquid. The subject of research is the physical characteristics of plasma and the parameters of elastic waves in a hydroacoustic waveguide, as well as the results of the interaction of elastic pulses with oil-bearing rocks. In the work the new design of pulse electrothermic accelerator that maximizes energy transfer from the capacitive storage to the plasma formation. The optimization of configuration of structural elements of accelerator allows to control its amplitude-time characteristics. A method of switching of current-impulse circuits using a magnetic key is developed. It was found by experiment and analytically, that the accelerator generates a plasma having a temperature in the range of 1-1.5 eV at a pressure that reaches a hundred atmospheres. It was shown that the generation of plasma-forming gas in the accelerator is mainly due to ablation of the material of the capillary wall. It is shown that there is a critical value of the energy introduced through the discharge channel to the gas-vapor cavity, above which the solitary elastic pulse is always excited in the waveguide and the cavity expansion is piston-driven. The mathematical model of the plasma accelerator generating hydroacoustic impulses in a fluid medium with cylindrical geometry is developed and the parameters of emitted impulses are investigated. A method for calculating the solitary elastic pulse attenuation in hydroacoustic waveguides (wells up to 4200 meters deep) has been proposed and experimentally tested. The technique and equipment for generation of acoustic fields employing the plasma accelerator are developed. Their use allowed to increase the productivity of oil wells up to 50 times. The results of the dissertation can be used in studies of the interaction of plasma flows with condensed media, the development of pulsed high-current high-voltage devices, geophysical studies, as well as to improve the filtration properties of productive layers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Карпіна О. О. 
Комунікативна поведінка депресивної мовної особистості (на матеріалі англомовних художніх текстів XX–XXI століть) / О. О. Карпіна. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей комунікативної поведінки депресивної мовної особистості в сучасному англомовному прозовому художньому тексті.Депресивна мовна особистість як персонаж художнього твору є суб'єктом внутрішньотекстової комунікації, чию комунікативну поведінку реконструйовано на основі різнорівневих мовних засобів, пов'язаних з її репрезентацією в сучасному англомовному прозовому художньому тексті. Комунікативну поведінку представлено у двох аспектах – вербальному (лексичному й прагматичному) та невербальному, у межах трьох різновидів депресії – депресивної акцентуації, депресивного стану й депресивного симптому, що маніфестують три відмінні типи, схарактеризовані за рівнем комунікативної компетенції.Невербальний аспект комунікативної поведінки депресивної мовної особистості висвітлено з урахуванням функціонально-експресивного й комунікативно-прагматичного параметрів, що уможливило ідентифікацію депресивного стану особистості й декодування його комунікативних намірів.Ключові слова: комунікативна поведінка, депресивна мовна особистість, комунікативна компетенція, комунікативна стратегія, комунікативна тактика, невербальний компонент, комунікативна ознака.^UThe thesis focuses on the peculiarities of communicative behaviour of a depressive linguistic personality. Communicative behaviour is an integral part of the current anthropocentric scientific superparadigm, aimed at the study of various dimensions of human existence. The depressive linguistic personality as a fictional character is the subject of intratextual communication. The communicative behaviour of a depressive linguistic personality is reconstructed on the grounds of multi-level linguistic means related to the representation of a depressive linguistic personality in the English fictional text. Communicative behaviour is represented in two aspects – verbal (lexical and pragmatic) and non-verbal within the framework of the three varieties of depression (depressive accentuation, depressed state, and depressive symptom), which manifest three different types, each determined by the level of communicative competence. The non-verbal aspect of communicative behaviour of a depressive linguistic personality is highlighted with consideration to functional-expressive and communicative-pragmatic parameters, allowing to identify the depressed state of a personality and decode their communicative intentions.Key words: communicative behaviour, depressive linguistic personality, communicative competence, communicative strategy, communicative tactics, non-verbal component, communicative trait.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бережнюк І. І. 
Митне регулювання в системі економічної безпеки національної економки / І. І. Бережнюк. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено нове вирішення наукової проблеми –формування теоретичних, методологічних та прикладних основ забезпечення економічної безпеки національної економіки в сфері ЗЕД на засадах збалансування інтересів держави та бізнесу. Актуалізовано питання необхідності вироблення концептуальних засад, теоретичних положень та практичних рекомендацій щодо запровадження дієвого механізму забезпечення економічної безпеки національної економіки. Систематизовано класифікацію загроз економічній безпеці України, що дозволило сформувати перелік індикаторів економічної безпеки, а саме систему показників за її складовими з метою виявлення вразливих сфер забезпечення економічної безпеки національної економіки та визначення основних напрямів мінімізування загроз внутрішнього та зовнішнього характеру. Обґрунтовано доцільність розроблення концепції забезпечення економічної безпеки в сфері ЗЕД на засадах збалансування економічних інтересів, в основу якої покладено пошук компромісного варіанту співвідношення контрольних заходів органів доходів і зборів щодо забезпечення економічної безпеки в сфері ЗЕД та надання спрощень бізнесу з врахуванням їх економічних інтересів.Розроблено механізм збалансування інтересів в системі забезпечення економічної безпеки в сфері ЗЕД, під яким необхідно розуміти послідовний комплекс відповідних організаційних процедур, організаційно-економічних і правових заходів, економічних інструментів забезпечення економічної безпеки в сфері ЗЕД на засадах збалансування інтересів держави та бізнесу.Ключові слова: митне регулювання, економічна безпека, національна економіка, баланс інтересів.^UIn the dissertation, a new solution to the scientific problem was made - the formation of theoretical, methodological and applied bases for ensuring the economic security of the national economy in the field of foreign economic activity on the basis of balance of interests of the state and business.The issue of the necessity to develop conceptual foundations, theoretical positions and practical recommendations concerning the introduction of an effective mechanism for ensuring the economic security of the national economy has been updated.The classification of threats to economic security of Ukraine was systematized, which allowed to form a list of indicators of economic security, namely, a system of indicators for its components in order to identify vulnerable spheres of ensuring the economic security of the national economy and identify the main directions of minimizing threats of internal and external character.The expediency of developing the concept of providing economic security in the field of foreign economic activity on the basis of balancing economic interests, based on which the compromise variant of the correlation of control measures of the bodies of incomes and charges with regard to providing economic security in the field of foreign economic activity and providing business simplifications taking into account their economic interests, is grounded.The mechanism of balance of interests in the system of ensuring economic security in the field of foreign economic activity is developed, which requires understanding the consistent set of relevant organizational procedures, organizational and economic and legal measures, and economic instruments for securing economic security in the field of foreign economic activity on the basis of balancing the interests of the state and business.Key words: customs regulation, economic security, national economy, balance of interests


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Коляда Ю. В. 
Моделювання адаптивних механізмів і процесів в економіці / Ю. В. Коляда. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена поглибленому вивченню нелінійної економічної динаміки (НЕД) – актуальної науково-практичної проблеми сьогодення у зв'язку з потребою приймати дієві і своєчасні рішення в економіці, котра схильна до гетерархічного стану. На підґрунті ретроспективного аналізу еволюції НЕД відтворено ключові етапи становлення і розвитку економічної динаміки, виокремлено фундаментальні рівняння цього процесу. Запропоновано концепти побудови ММ, котрими адекватно описуються економічні стани, режими функціонування. Створено низку принципово нових ММ динаміки нелінійних економічних явищ і процесів. Досягнута різноманітність методів і прийомів моделювання відповідає закону Ешбі в теорії систем, що дозволило розробити принципологію проблемно-адаптивного моделювання в економіці. Здійснено якісне (математичними засобами) моделювання НЕД, що передує обчислювальному експерименту в економіці (отриманню її кількісних характеристик). До техніки моделювання економіки долучено поняття структурного портрета динамічної ММ. Уточнено поняття адаптивної економіки. Сформульовано означення адаптивної ЕММ, зокрема для динамічного режиму. Розроблено адаптивну методологію моделювання економічної статики і динаміки, адаптивну методику використання наявних засобів моделювання. В цілому дисертацією започатковано наскрізного характеру (на всіх етапах) адаптивне економіко-математичне моделювання НЕД.^UThe thesis is devoted to the deep study of nonlinear economic dynamics (NED) - current scientific and practical problems of today in connection with the need to take effective and timely decisions in the economy, which tends to heterarhical status. On the grounds of retrospective analysis of the evolution of NED played the key stages of formation and development of economic dynamics, specifically mentioned the fundamental equation of this process. Building concepts of MM, which adequately describe economic conditions, modes of operation were proposed. A number of fundamentally new MM of dynamics of non-linear economic phenomena and processes were created. Variety of methods and modeling techniques that was reached, meets the Ashby law of systems theory, which allowed developing the bunch of principles in problem-adaptive modeling in economics. Qualitative (with mathematical tools) simulation of NED, witch precedes the computational experiments in economics (receiving its quantitative characteristics), was done. A structural dynamic portrait of MM was added to the modeling technology of economics. The concept of adaptive economy was specified. The definition of adaptive EMM, especially for dynamic mode, was formulated. A methodology for adaptive modeling of economic statics and dynamics, adaptive methodology using existing modeling tools was devised. On the whole thesis launched cross-cutting issues (at all stages) adaptive economic-mathematical modeling of NED.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Коляда М. К. 
Створення комплексних екологічно безпечних технологічних процесів переробки колагенвмісних відходів / М. К. Коляда. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню існуючих, створенню нових комплексних екологічно безпечних технологічних процесів переробки колагенвмісних відходів шкіряної і рибопереробної промисловості для отримання біоматеріалів із прогнозованими властивостями, що забезпечує зменшення шкідливих викидів у навколишнє середовище. Визначені пріоритетні напрямки використання відходів та побічних продуктів шкіряної і рибопереробної промисловості для отримання колагенвмісних матеріалів різного призначення. Показані особливості переробки та утилізації колагенвмісних відходів шкіряної і рибопереробної промисловості для одержання похідних колагену. Проведені фізико-хімічні дослідження одержаних колагенвмісних матеріалів за допомогою рідинної колонкової хроматографії, ІЧ-спектроскопії, термогравіметричного і рентгенфлуоресцентного аналізу. Розроблені технологічні процеси комплексної переробки і модифікації колагенвмісних матеріалів для створення біорозкладних плівкових, волокнистих 24 матеріалів методом електроформування чи застосування у сільському господарстві для захисної обробки насіння. Проведена еколого-економічна оцінка технологій утилізації колагенвмісних відходів рибопереробної промисловості. Ключові слова: переробка відходів, еколого-економічна оцінка, колагенові гідролізати, безхромові відходи, гідроліз, шкіряне виробництво, рибопереробне виробництво.^ULivestock by-products not intended for human consumption (processed animal proteins, fats, animal feed, hides and wool) are an important source of income for the processing industry and agriculture. To ensure effective development in this sector, disposal and recycling rules should be established for the products concerned. Special attention should be paid to the processing and utilization of collagen-containing waste from the leather production, food, and fish processing industries. The dissertation is devoted to the improvement of the existing, creation of new complex ecologically safe technological processes of processing of collagen - containing wastes of leather and fish processing industries to obtain biomaterials with predicted properties, which provides reduction of harmful emissions into the environment. To achieve this goal identified priority areas for the use of waste and by-products of the leather and fish processing industry to obtain collagen-containing materials for various purposes; processing and utilization features of collagen-containing wastes of leather and fish processing industry to obtain collagen derivatives; conducted physicochemical studies of the obtained collagen-containing materials using IR spectroscopy, thermogravimetric and X-ray fluorescence analysis; to determine the priority areas of their application established the amino acid composition of the obtained collagen-containing materials by liquid column chromatography; assessed the risk of environmental pollution by decomposition products of collagen-containing waste; developed technological processes of complex processing and modification of collagencontaining materials for creation of biodegradable film, electrospinned fibrous materials for application in agriculture for protective treatment of seeds; conducted an ecological and economic assessment of technologies for the utilization of collagen-containing waste from the fish processing industry. For the first time conducted comprehensive studies of collagen-containing wastes of fish processing industry (Mackerel offals), chrome-free tanned and non-tanned wastes of leather industry and proposed directions for their reuse to obtain products with high added value. Variation of the methods of obtaining protein hydrolysates allows to obtain products with given properties. Depending on the content of amino acids, can be determined the area of the most efficient use of hydrolysates. Consumption of enzyme preparation ZimeSB 1.2% for the acid-enzymatic hydrolysis of non-tanned leather waste, which was carried out at an acid treatment temperature of 70°C for 6 hours, the highest total nitrogen content of 14.77 g/L. Established the principal possibility of using collagen hydrolyzate as a component of a starch-based mixture modified to obtain biocompatible polymeric nonwovens by electroforming. Biocompatible nonwovens made of polyvinyl acetate and polyvinyl alcohol were obtained using a laboratory installation of capillary electroforming of fibers with an electric field voltage of 30 kV. The optimal distance between the electrodes is 10-12 cm. The diameter of the obtained fibers veries from 0.9 to 6.6 μm. The introduction of collagen hydrolyzate from non-tanned waste into the composition of the polymer composition for pre-sowing seed treatment increases its stimulating effect due to an additional source of nitrogen. Conducted the assessment of ecological, economic, and commercial effects from the introduction of technologies for obtaining protein concentrate from food industry collagen-containing waste. Based on the quantitative parameters of the new technology of protein concentrate production, calculated the possible commercial effect of the market sale of the protein mixture, which is obtained as a result of complete processing of fish waste. It is determined that the complete processing of 48.67 thousand tons of low-value fish waste, which is annually generated in the production of fish and fish products of Ukraine, can potentially provide the production of about 33.0 thousand tons of protein mixture, the expected profit is about 363.0 million. UAH The expected commercial effect from the production of protein mixture from low-value fish waste under the above conditions will result in about UAH 244.83 million. Key words: waste processing, ecological and economic assessment, collagen hydrolysates, chromium-free waste, hydrolysis, leather production, fish processing production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Коляда О. К. 
Роль мутацій в генах LRRK2, SNCA та GBA та поліморфних варіантів генів CYP1A1, GSTM1 та APOE, й довжини теломер у ризику розвитку хвороби Паркінсона / О. К. Коляда. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Поліщук О. Р. 
Формування соціально-психологічної готовності старшокласників до вступу до закладів вищої / О. Р. Поліщук. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації вперше обґрунтовано теоретичні засади соціально-психологічної готовності старшокласників до вступу до закладів вищої освіти, на основі чого розроблено авторську структурно-функціональну модель формування в старшокласників соціально-психологічної готовності до вступу до закладів вищої освіти, що включає цільовий, теоретико-методологічний, організаційно-змістовний, оцінювально-результативний блоки, у яких містяться компоненти (особистісно-цільовий, інформаційно-гностичний, рефлексивно-оцінювальний), критерії (мотиваційно-цільовий, інформаційно-пізнавальний, когнітивний), показники та рівні.. Здійснено теоретичний аналіз стану дослідженості проблеми та з'ясовано, що в українському суспільстві існує проблема дисбалансу попиту і пропозиції професійно-кваліфікованого складу на ринку праці та освітніх послуг, що є однією з причин низького рівня результативності системи профорієнтації школярів, яка не дозволяє особистості спрогнозувати успішну кар'єрну траєкторію ще за шкільною партою. Наслідком цього стає незадоволеність індивідів обраною професією, несформована мотивація до праці, непрозорість кар'єрних перспектив і слабка адаптація на ринку праці. Уточнено ключові поняття дослідження. «Готовність» розглянуто як стійку інтегровану якість особистості, в основі якої мотиви, знання, досвід, практичні навички і здібності, необхідні для успішного виконання певної діяльності. Запропоновано визначення поняття «соціально-психологічна готовність старшокласників до професійного вибору»: інтегрована якість особистості, що характеризується наявністю і певним рівнем сформованості особистісно-цільового, інформаційно-гностичного, рефлексивно-оцінювального компонентів у їх єдності, яка виявляється в прагненні та здатності старшокласників до професійного вибору. Обґрунтовано структурно-функціональну модель формування соціально-психологічної готовності старшокласників до вступу до закладів вищої освіти, що включає цільовий, теоретико-методологічний, організаційно-змістовний, оцінювально-результативний блоки, до яких входять особистісно-цільовий, інформаційно-гностичний, рефлексивно-оцінювальний компоненти, критерії: мотиваційно-цільовий, інформаційно-пізнавальний, когнітивний, показники та рівні. Розроблена модель складається із трьох етапів формування соціально-психологічної готовності старшокласників до вступу до закладів вищої освіти: мотиваційно-ціннісні основи профорієнтаційної орієнтації, профорієнтаційно значимі компетенції (soft skills), професійна самосвідомість (професійна Я-концепція).^UFor the first time, the theoretical fundamentals of social and psychological of high school students to enter higher education institutions have been grounded in the thesis. The author developed a structural and functional model of forming high school students' social and psychological readiness to enter higher education institutions. This model included the target, theoretical and methodological, organizational and content, evaluation and effective blocks, including personal and target, information and gnostic, and reflexive and evaluation components. The following criteria have been used: motivational and target, information and cognitive, cognitive, indicators and levels. First, the author conducted a theoretical analysis of the state of the problem's research. It was found out that there is a problem of an imbalance of supply and demand of professionally qualified personnel in the labour market and educational services in Ukrainian society. It is one of the reasons for the low level of effectiveness of the career guidance system for schoolchildren, which does not allow the individual to predict a successful career trajectory even at school. The consequence is the dissatisfaction of individuals with the chosen profession, unformed motivation to work, opacity of career prospects and weak adaptation in the labour market. The fundamental concepts of the study are clarified. The “readiness” is considered a stable integrated quality of the individual, which is based on the motives, knowledge, experience, practical skills and abilities necessary for the successful performance of a particular activity. The author proposed the definition of the concept of “social and psychological readiness of high school students for a profession's choice” as an integrated quality of personality, characterized by the presence and a certain level of formation of personal and target, informational and gnostic, reflexive and evaluative components in their unity, which is seen in the desire and ability of high school students to profession's choice.. The author substantiated the structural and functional model of the formation of social and psychological readiness of high school students to enter higher education institutions. It includes target, theoretical and methodological, organizational and content, evaluation and effective blocks. The blocks include personal and target, information and gnostic, reflexive and evaluation components, and the following criteria: motivational and target, information and cognitive, cognitive, indicators and levels. The developed model consists of three stages of high school students' social and psychological readiness to enter higher education institutions. They are as follows: motivational and value bases of career guidance, career guidance-significant competencies (soft skills), professional self-awareness (professional self-concept)


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Лантух К. О. 
Бюджетне фінансування соціальних функцій держави в Україні / К. О. Лантух. — Б.м., 2022 — укp.

У межах дослідження теоретичних засад бюджетного фінансування соціальних функцій держави розглянуто ґенезу концепції соціальної держави як основи формування поняття «соціальна функція держави», обґрунтовано сутність поняття «бюджетне фінансування соціальних функцій держави», встановлено форми та методи бюджетного фінансування соціальних функцій держави, проведено порівняльну характеристику моделей фінансування соціальних функцій держави. Виокремлено хронологію теоретичних підходів до розкриття змісту та сутності соціальної держави. Проаналізовано підходи вітчизняних та іноземних науковців до трактування сутності даної категорії, у результаті чого надано авторське трактування поняття «соціальна держава». Обґрунтовано сутність поняття «бюджетне фінансування соціальних функцій держави», встановлено форми бюджетного фінансування соціального захисту та соціального забезпечення, освіти, охорони здоров'я, духовного та фізичного розвитку, а також запропоновано ознаки їх класифікації, визначено методи бюджетного фінансування соціальних функцій держави та на основі досвіду ЄС виявлено метод, який доцільно використовувати в Україні. Проведено порівняльну характеристику нордичної, англосаксонської, континентальної та південноєвропейської моделей фінансування соціальних функцій держави на основі дослідження специфіки країн, які в них входять, а саме: за рівнем ВВП на душу населення, рівнем податкових надходжень у розрахунку на одну особу, кількістю населення, особливістю фінансування соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров'я, освіти, духовного та фізичного розвитку, а також заходами подолання соціальних дисбалансів в умовах пандемії коронавірусу. Удосконалено переваги та недоліки нордичної, англосаксонської, континентальної та південноєвропейської моделей фінансування соціальних функцій держави у контексті використання в Україні. Ключові слова: безумовний базовий дохід, бюджетне фінансування, соціальні функції держави, видатки державного бюджету, фінансове забезпечення, освіта, охорона здоров'я, соціальний захист і соціальне забезпечення, духовний та фізичний розвиток.^UThe dissertation deepens the theoretical and methodological principles and develops scientific and practical recommendations for improving the mechanism of budget financing of social functions of the state.Within the research of theoretical bases of budgetary financing of social functions of the state state the genesis of the welfare state concept as base of «state social function» concept formation is investigated, the essence of the «budget financing of social functions of the state» is substantiated, the forms and methods of budget financing of social functions of the state are established, the comparative characteristic of state social functions financing models of the is carried out. The chronology of theoretical approaches to the disclosure of the content and essence of the welfare state is highlighted. The approaches of domestic and foreign scholars to the interpretation of the essence of the category are analyzed, as a result of which the author's interpretation of the concept of «welfare state» is given. The essence of the budget financing of social functions of the state concept is substantiated, the forms of budget financing of social protection and social security, education, health care, spiritual and physical development are established, classification features for them are offered, budget financing methods of state social functions are defined and on the basis of the EU experience the method which is expedient to use in Ukraine is revealed. A comparative description of the Nordic, Anglo-Saxon, continental and Southern European models of financing the social functions of the state based on a study of the specifics of their member states is carried out, namely: GDP per capita, tax revenue per capita, population, features of financing social protection and social security, health care, education, spiritual and physical development, as well as measures to overcome social imbalances in the context of the coronavirus pandemic. The advantages and disadvantages of Nordic, Anglo-Saxon, Continental and Southern European models of financing the social functions of the state in the context of use in Ukraine have been improved.Key words: the universal basic income, budget financing, state social functions, government budget expenditures, financial support, education, health care, social protection and social security, spiritual and physical development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Стеценко В. І. 
Діяльність цензурних органів в українських губерніях (1905-1917 рр.). / В. І. Стеценко. — Б.м., 2022 — укp.

У Російській імперії цензура була засобом формування громадської думки, утвердження єдиної ідеології й захисту імперських інтересів. З огляду на різні суспільно-політичні, соціокультурні особливості українських земель у складі імперії цензурна політика та діяльність відповідних інституцій мала свої специфічні риси, особливі функціональні завдання. Серед них центральним було вплинути на розвиток національної культури, загальмувати розгортання українського національно-визвольного руху, контролювати робітничий рух, охороняти суспільну мораль. Перша Російська революція 1905-1907 рр. обумовила значні зміни у правовій базі та механізмах функціонування цензури, дещо трансформувала політичний лад у державі, послабила антиукраїнський репресивний тиск. Вивчення роботи органів царської цензури в українських губерніях протягом 1905−1917 рр., проведене у запропонованому дисертаційному дослідженні, дозволило з'ясувати сутність інформаційної політики імперського уряду у складні і переломні періоди в історії Російської імперії (в умовах Першої російської революції, післяреволюційної реакції та Першої світової війни), істотно розширити наукові знання щодо діяльності поліційно-охоронних установ самодержавства в українських губерніях, доповнити загальну картину розвитку національного руху, його видавничих зусиль, з'ясувати вплив спеціальних обмежувальних заходів в інформаційний сфері на суспільно-політичну ситуацію в регіонах підросійської України. У першому розділі роботи з'ясований стан наукового вивчення обраної тематики, охарактеризовано джерельну базу і методологію дослідження. У відповідному підрозділі було виділено та охарактеризовано три групи робіт: методологічні, контекстуальні та спеціальні історичні. Аналіз праць, присвячених проблемі цензури, інформаційній політиці в Російській імперії, засвідчив, що в дорадянський та радянський періоди розвитку історичної науки в силу різних обставин не було здійснено комплексного висвітлення роботи цензурних органів в українських губерніях Російської імперії. Українські історики дорадянського періоду (Б. Грінченко, М. Грушевський, С. Єфремов, С. Петлюра) були зосереджені на висвітленні проявів антиукраїнської цензурної політики, російські історики (К. Асреньєв, М. Лемке, В. Дерюжинський, М. Ольминський, Е. Валле-де-Барр) хоч і висвітлювали загальні аспекти функціонування цензури, аналізували зміни відповідного законодавства, не брали до уваги практику його виконання на місцях і, зокрема, на території сучасної України. Попри те, що в радянський період не було створено узагальнюючого дослідження з історії цензури, а сама вона вивчалася як частина історії літератури та журналістики з відповідними ідеологічними засудженнями, ми все ж виділили ряд важливих наукових досягнень, внесених у загальний науковий дискурс радянськими істориками: детальна характеристика бюрократичного апарату, визначення загальних рис цензурного режиму після 1905 року, виявлення взаємозалежності друкарської активності та послаблення цензурного тиску. Відповідно до мети і предмету сучасних студій з історії цензури ми виділили сім груп праць, у яких досліджуються: 1) загальна історія діяльності цензурних установ та цензурна політика імперської влади; 2) діяльність цензурних установ в окремих регіонах Російської імперії, у т.ч. у національних окраїнах; 3) становлення та розвиток цензурного законодавства; 4) джерелознавчі аспекти діяльності цензурних органів; 5) повсякдення цензурної діяльності, взаємини цензурних органів з окремими літераторами та публіцистами; 6) персона цензора, його соціально-правове становище; 7) історія журналістики та видавничої справи. Аналіз праць зарубіжних та вітчизняних істориків дав підстави стверджувати, що наразі відсутні комплексні дослідження по діяльності цензурних органів в українських губерніях у добу революційних трансформацій (1905–1907 рр.) та післяреволюційного реформування (1907–1917 рр.) самодержавної моделі влади у Російській імперії.При виконанні дослідження в якості джерел використано: 1) законодавчі та підзаконні акти; 2) ділову документацію відповідних державних установ; 3) матеріали тогочасних періодичних видань; 4) джерела особистого походження (епістолярій, мемуари та спогади); 5) опубліковану статистичну, довідково-біографічну, бібліографічну інформацію. Основний масив неопублікованих актових документів було взято у фондах Центрального державного історичного архіву України м. Києва (ф. 295, 442, 1680), Державного архіву м. Києва (155, 287), Державного архіву Одеської області (ф. 10-13).^UIn the Russian Empire, censorship was a means of forming public opinion, promoting a unified ideology and defending imperial interests. Given the different socio-political and socio-cultural features of the Ukrainian lands within the empire, the censorship policy and activities of the respective institutions had their own specific features, special functional tasks. Among them, the central was to influence the development of national culture, to slow down the deployment of the Ukrainian national liberation movement, to control the labor movement, to protect public morals. The first Russian Revolution of 1905-1907 led to significant changes in the legal framework and mechanisms of censorship, somewhat transformed the political order in the country, eased anti-Ukrainian repressive pressure. The study of the work of tsarist censorship in Ukrainian provinces during 1905–1917 conducted in the proposed dissertation made it possible to find out the essence of the information policy of the imperial government during the difficult and turning periods in the history of the Russian Empire (in the conditions of the First Russian Revolution, the post-revolutionary reaction ), significantly expand the scientific knowledge of the activities of police-security institutions of the autocracy in Ukrainian provinces, to supplement the overall picture of the development of the national movement, th publishing efforts to clarify the impact of the special restrictive measures in the information area on the socio-political situation in the regions of the Russian Ukraine.The first chapter of the paper explains the state of the scientific study of the selected subject, describes the source base and methodology of the study. In the relevant chapter, three groups of works were identified and characterized: methodological, contextual and special historical works. Analysis of the works devoted to the problem of censorship, information policy in the Russian Empire, showed that in the pre-Soviet and Soviet periods of the development of historical science, due to various circumstances, there was no comprehensive coverage of the work of censorship bodies in the Ukrainian provinces of the Russian Empire. Ukrainian historians of the pre-Soviet period (B. Grinchenko, M. Hrushevskyi, S. Efremov, S. Petliura) focused on the coverage of manifestations of anti-Ukrainian censorship policy, Russian historians (K. Arsenyev, M. Lemke, V. Deriuzhynskyi, M. Olmynskyi, E. Valle-de-Barr), although covering the general aspects of the functioning of censorship, analyzing changes in the relevant legislation, did not take into account the practice of its implementation on the ground and, in particular, in the territory of modern Ukraine. Despite the fact that no generalized study on the history of censorship was created during the Soviet period, but itself studied as part of the history of literature and journalism with relevant ideological judgments, we have nevertheless identified a number of important scientific advances made in the general scientific discourse by Soviet historians: bureaucratic apparatus, determining the general features of the censorship regime after 1905, revealing the interdependence of printing activity and easing the censorship pressure. According to the purpose and the subject of modern studies on the history of censorship, we have identified seven groups of works, which study: 1) the general history of the activities of censorship institutions and the censorship policy of imperial power; 2) the activity of censorship institutions in certain regions of the Russian Empire, including in the national outskirts; 3) formation and development of censorship legislation; 4) source-related aspects of the activities of censorship bodies; 5) daily censorship activities, relations of censorship bodies with individual writers and publicists; 6) the person of the censor, his social and legal status; 7) history of journalism and publishing. An analysis of the works of foreign and national historians has led to the claim that there is no comprehensive research on the activities of censorship bodies in Ukrainian provinces during the revolutionary transformations (1905–1907) and post-revolutionary reform (1907–1917) of the autocratic model of power in Russia.In carrying out the research, the following sources were used as sources: 1) legislative and regulatory acts; 2) business documentation of relevant state institutions; 3) materials of periodicals of that time; 4) sources of personal origin (epistolary, memoirs and memoirs); 5) published statistical, reference and biographical information. The main array of unpublished act documents was taken from the funds of the Central State Historical Archives of Ukraine (f. 295, 442, 1680), the State Archives of Kyiv (155, 287), and the State Archives of Odesa Region (f. 10-13).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського