Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (138)Книжкові видання та компакт-диски (147)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайличенко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Михайличенко 
Діабетична енцефалопатія: фактори ризику, механізми формування, діагностика, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / Тетяна Євгенівна Михайличенко ; Державна установа "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України". — Х., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р627.7
Шифр НБУВ: РА365757

Рубрики:

      
2.

Михайличенко С. С. 
Методичні засади дослідницької діяльності старшокласників з історії України в процесі взаємодії школи та музею: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / С. С. Михайличенко ; НАПН, УкраїниІн-т педагогіки. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено методичні засади дослідницької діяльності учнів старшої школи з історії України в процесі взаємодії школи та музею. Розкрито особливості співпраці загальноосвітніх навчальних закладів і музеїв на різних історичних етапах. Обгрунтовано систему використання учнями музейної експозиції в процесі дослідницької діяльності. Доведено, що рівень сформованості дослідницьких умінь учнів підвищується за умов дотримання низки принципів ефективного розвитку дослідницьких умінь. Розроблено методичні засади дослідницької діяльності старшокласників з історії України, які передбачають комплексну, поетапну, та систематичну реалізацію педагогічних заходів, експериментально перевірено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.268
Шифр НБУВ: РА381782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михайличенко О.В. 
Музично-естетичне виховання дітей та молоді в Україні в другій половині XIX - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.В. Михайличенко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему впливу музики та музичного мистецтва на музично-естетичне виховання дітей і молоді в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст. Вивчено особливості теорії та практики музично-освітніх процесів в Україні, які сприяли формуванню прогресивного характеру розвитку української національної культури у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено основні історичні передумови та напрями процесу музично-естетичного виховання, які у соціальній взаємодії набули системних ознак і реалізовувалися у суспільному житті українського народу як освітній (у роботі загальноосвітніх і професійних навчальних закладів), громадсько-просвітницький (у діяльності громадських і культурно-освітніх організацій), композиторсько-виконавський (як музично-педагогічна діяльність видатних професійних виконавців), аматорський (у діяльності аматорських музичних колективів народно-виконавської творчості), фольклорний (як кобзарське мистецтво та побутове народно-інструментальне музикування). Обгрунтовано теоретичні засади музичного навчання та виховання у закладах освіти та позашкільних установах. Уточнено понятійно-термінологічний апарат музичної дидактики й теорії музично-естетичного виховання. Розкрито зміст музичного навчання й виховання, визначено його мету, закономірності, принципи, рушійні сили, методи та форми організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч311.255.23 +
Шифр НБУВ: РА350572

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Михайличенко С.С. 
Перфторокетендитіоацеталі і перфторокетен-N,S-ацеталі в синтезі фторовмісних ациклічних та гетероциклічних сполук: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.С. Михайличенко ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

На основі перфторокетендитіоацеталів розроблено нові зручні методи синтезу фторовмісних похідних alpha, beta-ненасичених gamma-лактамів і піридазин-3-онів з фенілсульфонільною групами та різними замісниками біля атома азоту. Встановлено, що у випадку взаємодії gamma з гідразинами реалізуються два напрямки гетероциклізації: утворення alpha, beta-ненасичених gamma-лактамів і піридазин-3-онів. Охарактеризовано вплив природи поліфтороалкільного замісника та замісника біля атомаазоту на перебіг реакцій N-монозаміщених амідів поліфтороалкатіонкарбонових кислот з літійорганічними реагентами та встановлено, що N-монозаміщені перфтороалкантіоаміди, які містять атоми водню в alpha-положенні до аміногрупи, дають alpha, beta-ненасичені фторовмісні тіоаміди, трифторотіоацетаміди - літієві солі. Виявлено вплив природи окисника на напрямок реакцій окиснення перфторокен-N-S-ацеталів. За використання м-хлоронадбензойної кислоти утворюється відповідна сульфонільна похідна, тоді як взаємодія з пероксидом водню або трет.-бутилгідропероксидом дає аміди alpha-гідрополіфтороалканкарбонових кислот. Встановлено, що хлорування перфторокетен-N-S-ацеталів сульфурилхлоридом проходить з утворенням амідів alpha-хлорополіфтороалканкарбонових кислот. Зазначено, що реакція хірального перфторокен-N-S-ацеталів з сульфурилхлоридом призводить до утворення оптично активних alpha-хлоропохідних поліфтороалканкарбонових кислот внаслідок реалізації асиметричної індукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г245.150,0 + Г246.315,0 +
Шифр НБУВ: РА367423

Рубрики:

      
5.

Михайличенко Д.Ю. 
Політика "воєнного комунізму" і українське селянство, 1919 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.Ю. Михайличенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив політики "воєнного комунізму", яку здійснював радянський уряд України в 1919 р., на соціально-політичне становище в українському селі та на розвиток селянського руху. Розглянуто його базу, ідеологію, динаміку, соціально-психологічні аспекти формування та розвитку, запропоновано наукову періодизацію. Показано, що політика "воєнного комунізму" не була адекватною відповіддю на погіршання економічної ситуації, а визначалась ідеологічними чинниками. Приділено увагу силовим методам її впровадження. Зазначено, що здійснення політики "воєнного комунізму" призводило до зростання антидемократизму, нееефективності адміністрування, занепаду державної влади. Показано, що селянський рух охоплював широке коло форм боротьби та був генетично пов'язаним з розвитком селянського руху в 1917 - 1918 рр. Влітку 1919 р. він досяг розмаху загальнонародної селянської війни, що, однак, поєднувалося з локалізмом, відсутністю ефективної політичної організації повстанства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612.9-2,2 +
Шифр НБУВ: РА322445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Михайличенко А.О. 
Соціально-економічний розвиток регіону та його ресурсне забезпечення (на матеріалах Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.О. Михайличенко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні засади й обгрунтовано основні напрямки підвищення ефективності соціально-економічного розвитку регіону на підставі раціоналізації використання його ресурсного потенціалу. Удосконалено понятійний апарат, що стосується особливостей регіонального розвитку та територіальної організації виробничих сил у перехідний період, зокрема, розкрито сутність понять "регіон", "потенціал", "регіональний розвиток", "область-район", "система", "територія", "територіальна система", "фінансові ресурси регіону". Визначено тенденції розвитку економіки регіону на підставі впровадження державних регуляторних заходів. Здійснено оцінку масштабів і структури виробничого потенціалу регіону, визначено напрями структурно-динамічних змін на підставі активізації інноваційно-інвестиційної та підприємницької діяльності. Обгрунтовано організаційно-економічні важелі забезпечення дієвого механізму розвитку Чернігівщини шляхом удосконалення її ресурсного забезпечення. Визначено стратегічні орієнтири та розроблено прогноз соціально-економічного розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У049(4УКР-4ЧЕР)60 + У9(4УКР-4ЧЕР)0 +
Шифр НБУВ: РА342606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Михайличенко Н. Є. 
Структурно-семантичні типи українських ойконімів із формантами -ець, -иця: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Н. Є. Михайличенко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено ойконіми на -ець, -иця, а також проаналізовано лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості назв поселень із формантами -ець, -иця. Встановлено відносний час появи та простежено історію формування онімів на -ець, -иця протягом століть. Визначено географію ойконімів з формантами -ець, -иця на досліджуваній території, розроблено картосхеми, що відображають продуктивність, статистику й ареали ойконімів протягом X - початку XXI ст. Укладено словник українських ойконімів на -ець, -иця зазначеного періоду. Удосконалено диференціацію онімного матеріалу за лінгвістичним критерієм. Розглянуто особливості етимології твірних основ ойконімів з формантами -ець, -иця протягом X - початку XXI ст., надано визначення продуктивності певних семантико-словотвірних моделей ойконімів на -ець, -иця від найдавніших часів до сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.1
Шифр НБУВ: РА380800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського