Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Піскун$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Піскун І.І. 
Адміністративно-правові засади встановлення і застосування адміністративного арешту, виправних та громадських робіт: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Піскун ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми встановлення та застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт. Розкрито суть поняття, зміст та соціальне значення цих адміністративно-правових явищ. Визначено критерії відмежування адміністративного арешту від інших заходів правового примусу. Сформульовано поняття адміністративного підсудного проступку як підстави встановлення адміністративного арешту, виправних і громадських робіт, наведено кваліфікацію цих правопорушень. Визначено особливості провадження у справах про адміністративні підсудні проступки, за вчинення яких передбачається адміністративний арешт і виправні роботи. Запропоновано процесуальну стадію - попереднє адміністративне розслідування у справах про адміністративні підсудні проступки, особливості вирішення в суді справ щодо цих та провадження щодо виконання постанов про застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА349541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Піскунова Л.Е. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування пестицидів при вирощуванні зернових культур за різними технологіями в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Л.Е. Піскунова ; УААН. Ін-т агроекол. і біотехнології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Описано методики визначення пестицидів: Гранстару, Базаграну, Рексу, Цикоцелю в грунті та озимих пшениці, житі та тритікале методами тонкошарової хроматографії (ТШХ), за допомогою яких встановлено динаміку вмісту та деградації пестицидів у грунті та рослинах за умов застосування різних технологій вирощування зернових культур. На підставі класифікації пестицидів за полярністю обгрунтовано застосування тонкошарової хроматографії для визначення пестицидів та розроблено методи визначення залишкової кількості пестицидів у системі грунт - рослина на рівнях 0,001 - 0,01 мг/кг, що значно нижче допустимих рівнів пестицидів. Доведено, що інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур сприяють підвищенню швидкості розпаду пестицидів і знижують забруднення довкілля. Відзначено, що ризик застосування пестицидів на варіантах з ресурсоощадною, базовою та енергонасиченою технологіями за агроекологічним індексом оцінюється як мало небезпечний, на контролі - середньо небезпечний. За агроекологічним індексом, який оцінюється як середньо небезпечний, контроль за фактичним вмістом пестицидів у продуктах урожаю та об'єктах агроекосистеми є обов'язковим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
3.

Піскун 
Методи та засоби моделювання когнітивної поведінки користувача в адаптивних комп'ютерних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Олександр Варфоломійович Піскун ; НАН України; Інститут проблем моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.826-01 + з970.810.8 + Ч311.253.11
Шифр НБУВ: РА310623

Рубрики:

      
4.

Піскун О.В. 
Методичні засади використання якісних задач в умовах особистісно-зорієнтованого навчання фізики в загальноосвітній школі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Піскун ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено ефективність використання якісних задач за умов особистісно-орієнтованого навчання фізики в загальноосвітній школі. Розроблено класифікацію якісних задач з фізики, на підставі якої оптимізовано процеси відбору вправ даного типу відповідно до мети та завдань конкретного уроку та планування уроків для учнів VII - IX класів з використанням дидактичної методики розв'язування якісних задач в групах. Обгрунтовано доцільність і необхідність внесення змін у традиційну систему навчання учнів розв'язувати якісні задачі з фізики. Досліджено вплив запропонованої методичної системи на якість засвоєння учнями знань з фізики. Теоретично й експериментально обгрунтовано ефективність системи навчання учнів розв'язувати якісні задачі в групах як одного з етапів особистісно-орієнтованого навчання фізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА354366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Піскун В.І. 
Обгрунтування та розробка ресурсозберігаючих технологій видалення та оброблення стоків при промисловому виробництві продуктів тваринництва: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.І. Піскун ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 31 с. — укp.

Створено нові ресурсозберігальні технології видалення й обробки стоків з одержанням органічних добрив і кормової домішки під час промислового виробництва свинини. Розроблено технологію гноємістких відходів з одержанням органічних добрив і кормових домішок, обгрунтовано теорію створення ресурсозберігальних систем обробки стоків з блоком механічного розділення, визначено напрямки розробки й удосконалення технологій і створено технічні засоби їх реалізації. Визначено ефективні параметри самопливної системи видалення стоків безперервної дії з донним шибером і технології обробки стоків та одержання кормової домішки. Визначено напрями та зміст подальшого розвитку й удосконалення технологій і засобів механізації підготовки стоків до використання під час промислового виробництва свинини, які забезпечують суттєве зниження витрат ресурсів і забруднень довкілля у процесі підготовки стоків до утилізації, розкрито їх економічне та соціальне значення для народного господарства України. Наведено рекомендації щодо використання результатів наукового дослідження для проведення реконструкції діючих і будівництва нових очисних споруд на комплексах і фермах з промисловим виробництвом свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.65 + П040.21 +
Шифр НБУВ: РА357234

Рубрики:

      
6.

Піскунова Н.В. 
Організаційно-економічний механізм формування комплексу управлінських рішень щодо розвитку вуглевидобувних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Піскунова. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі аналітичного огляду літературних джерел уточнено поняття "управлінське рішення", удосконалено їх класифікацію. Встановлено, що методична база прийняття управлінських рішень на вуглевидобувних підприємствах базується на несистемному обліку витрат і результатів, недостатньо структурованій організації робіт із розробки та визначення економічної ефективності рішень. Зазначено, що у методиках відсутні підходи до формування сукупності даних рішень, що забезпечують досягнення цілей функціонування підприємства. З'ясовано, що більшість вуглевидобувних підприємств працюють збитково навіть з урахуванням державної фінансової підтримки. Розроблено організаційно-економічний механізм формування комплексу управлінських рішень щодо розвитку даних підприємств, спрямованих на більш повне та ефективне використання внутрішньовиробничих, ринкових і державних можливостей для досягнення беззбиткової роботи та подальший їх розвиток. Доведено, що використання даного механізму дозволяє підвищити якість управлінської праці, мобілізувати керівників і фахівців на подолання проблемних ситуацій та на цій основі забезпечити розвиток виробництва вугільної продукції та підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-210.11 +
Шифр НБУВ: РА324297

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Піскун О.І. 
Оцінка ефективності використання позикових коштів підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.І. Піскун ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено механізм оцінки та прогнозування використання позикових коштів на підприємствах. Наведено методику комплексної оцінки рівня використання даних коштів для підвищення достовірності результатів оцінки ефективності використання за рахунок формалізації їх якісних характеристик. Розроблено економетричну модель комплексного показника використання позикових коштів для визначення причинно-наслідкових зв'язків цього показника та чинників, що на нього впливають. Побудовано мультиплікативні моделі декомпозиції часових рядів факторних ознак, необхідні для отримання значення цих показників на перспективу з урахуванням їх сезонності та циклічності. Запропоновано процедуру формування стратегії використання позикових коштів, засновану на методах попереджувального управління та кількісно-якісної оцінки, необхідну для організації успішної фінансової діяльності підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-93-07
Шифр НБУВ: РА317641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Піскун Д.М. 
Очна ставка: тактика і психологічні основи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.М. Піскун ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процесуальну та криміналістичну суть очної ставки, її психологічні засади та тактику проведення. Проаналізовано наукові підходи до з'ясування її особливостей як окремої процесуальної (слідчої) дії, яка має специфіку цілей і прийомів проведення, що відрізняє її від інших слідчих дій, спрямованих на одержання доказової інформації. Визначено предмет очної стави - усунення суттєвих суперечностей у показаннях раніше допитаних осіб, систематизовано можливі джерела таких суперечностей, наведено найбільш ефективні тактичні прийоми щодо їх усунення. Розроблено прийоми правомірного та припустимого психологічного впливу, що відповідають нормам демократичного судочинства. Виділено та досліджено типові ситуації, що виникають під час проведення очної ставки, а саме: помилки у сприйнятті й інтерпретації сприйнятого, неправдиві показання одного з учасників, обмову невинуватої особи, самообмову, відмову від дачі показань. Вивчено тактичні прийоми, які розглядаються стосовно певних ситуацій очної ставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)27 + Ю947.211 +
Шифр НБУВ: РА365627

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Піскун О.Ю. 
Психоаналітична інтерпретація прози Т.Осьмачки: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Ю. Піскун ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено психоаналітичне тлумачення творчої особистості Т. Осьмачки у контексті епохи більшовицького загарбання України, проаналізовано психобіографічні проекції творчості письменника. З'ясовано, що більшовизм шляхом придушення націотворчої традиції та насадження модерного космополітичного світу, сформував унікальний психологічний матеріал для розуміння феномену національної творчості за умов тотальних репресій. Виявлено, що для Т. Осьмачки українська соціальна катастрофа стала головною проекцією для творчості як виходу з катастрофічного пригнічення, у творах митця виражено глибинне українське бажання подолати знецінення націотворчого процесу. Встановлено, що проза Т. Осьмачки тісно пов'язала суб'єктивну психіку та соціум, повною мірою виразила ситуацію, в якій соціальна несвобода викликає захисну агресію у формі правдивого слова. Виділено основні мотиви творчості Т. Осьмачки - танатичні та демонічні як засоби відображення людської деструктивності. Доведено, що травматичний більшовицький соціум негативно позначився на психології творчості українського письменника, провідною установкою його прози стала психологія жертви, вербалізована бунтівною образністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)-4 Осьмачка Т. 534 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Осьмачка Т. 534 +
Шифр НБУВ: РА362013

Рубрики:

      
10.

Піскун В.М. 
Українська політична еміграція 20-х років ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Піскун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 43 с. — укp.

Висвітлено причини виникнення української політичної еміграції, особливості збереження за умов еміграції ідентитетів "Україна - батьківщина" та "український громадянин". Розглянуто діяльність урядів УНР і ЗУНР в еміграції. Відзначено, що правовий статус і соціальна адаптація українських політичних емігрантів зумовлювалась їх політичним вибором. Політико-ідеологічні форми вияву громадянської позиції розглянуто на підставі аналізу партійного структурування, вироблення політичних доктрин, зміни політичних орієнтацій, радянофільства галицьких політичних діячів. Доведено, що більшовики у боротьбі з українською еміграцією використовували методи дискредитації українських політичних діячів, фальсифікування джерел, підтасовування фактів, здійснювали провокаторську роботу у їх середовищі з метою ліквідації конкурентів у боротьбі за владу в Україні. Лідери української політичної еміграції, усвідомивши свою належність до української спільноти, продовжували відстоювати політичний вибір - існування незалежної української держави. Їх ціннісні орієнтації були спрямовані на збереження етнокультурної спадкоємності, історичної пам'яті та поширення українськості у світі. Здійснено комплексне дослідження вияву громадянської позиції лідерів української політичної еміграції 1920-х рр., яку охарактеризовано на інституційному, культурно-просвітницькому, доктринальному та поведінково-спонукальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-498 +
Шифр НБУВ: РА352089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Яценко Ю. В. 
Розробка та обґрунтування технології і технічних засобів приготування комбікормів в умовах господарства / Ю. В. Яценко. — Б.м., 2020 — укp.

На основі теорії графів та багатокритеріального аналізу проведено обґрунтування оптимальної стратегії формування технологій механізованого виробництва комбікормів та комплексів машин в умовах господарства. Доцільним методом побудови множини критеріїв ефективності технологічного процесу є згортання часткових критеріїв для кожної операції. Основним способом згортання критеріїв з застосуванням методу визначення відносної відстані до мети. Під час згортання доцільно застосовувати операції нормування, що поліпшує ефективність прийняття рішення про оптимальний варіант технології механізованого виробництва комбікормів та комплексу машин в умовах господарства. Виконано обґрунтування вибору основного обладнання ресурсозберігаючої технології виробництва комбікормів і БВМД. Проведене комп'ютерне моделювання блоку дозування та завантаження змішувача ресурсозберігаючої технології виробництва комбікормів і БВМД в умовах господарства дозволило визначити основні конструктивно-технологічні параметри цих блоків. З'ясовано, що розроблені структурні схеми технологій механізованого виробництва комбікормів з гнучкими зв'язками продуктивністю 2 т/год, 3 т/год та 4 т/год за годину дозволяють зменшити питому металоємність в порівнянні з технологією продуктивністю 1 т у 1,84, 2,56 та 3,12 рази відповідно.^UStructural models of technology of production of compound feeds with flexible connections of different productivity for the conditions of farms are developed. Structural flow diagram determines option № 1 (utility model patent № 38620) – productivity of 2 t / h with the loaded reservation of dispensers and mixers; option № 2 (utility model patent № 43375) - capacity of 2 t / h with the redundant load of mixers. Structural technological scheme provides for option № 3 - productivity of 3 t / h with the loaded reservation of dispensers and mixers and according to option № 4 – productivity of 4 t / h with the loaded reservation of dispensers and mixers. Based on graph theory and multicriteria analysis, the substantiation of the optimal strategy for the formation of technologies for mechanized production of compound feeds and machine complexes in the conditions of economy. An appropriate method of constructing a set of performance criteria is to minimize partial criteria for each operation. The main method of minimizing the criteria using the method of determining the relative distance to the target. During clotting, it is advisable to apply rationing operations, which improves the efficiency of deciding on the optimal option for the technology of mechanized production of compound feeds and complex of machines in the conditions of economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Піскун Н. В. 
Комплекс технологічних процесів індукційної зонної плавки і зварювання в твердій фазі та плавленням жароміцного інтерметаліда системи TiAl / Н. В. Піскун. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-прикладної задачі: оптимізації структури і властивостей конструкційного інтерметалідного сплаву Ti-44Al-5Nb-3Cr-1.5Zr(ат.%) системи титан-алюміній методом індукційної безтигельної зонної плавки для подальшого його використання в авіаційній галузі та розробці технологічних процесів його зварювання – дифузійного в твердій фазі та електронно-променевого зварювання з регульованою швидкістю охолодження зварних швів після ЕПЗ, що дають можливість отримувати бездефектне зварне з'єднання і підвищення механічних властивостей. Задачу вирішено шляхом розроблення технології ІБЗП, яка забезпечує вплив процесів структуроутворення в сплаві на його механічні властивості, а також встановлення залежностей між умовами охолодження і структурними трансформаціями при зварюванні та їх взаємозв'язок з напруженим станом зварного з'єднання.Актуальність роботи обумовлена необхідністю розробки нових наукових підходів при створенні сучасних конструкційних інтерметалідних сплавів, які є перспективними матеріалами для аерокосмічної техніки, автомобільної промисловості та інших галузей техніки, а також необхідністю створення надійних методів їх з'єднання. В роботі проведений детальний аналіз літературних джерел, в яких розглядаються питання структури і властивості конструкційних інтерметалідів системи TiAl та методи їх отримання. Приведені вимоги до властивостей інтерметалідів при промисловому використанні. Розглянуто переваги зонної плавки інтерметалідів для оптимізації структури і властивостей. Досліджено вплив легуючих елементів на структуру та властивості інтерметалідів системи TiAl. Проаналізовані роботи, які присвячені зварюванню інтерметалідів. При створенні технології індукційної безтигельної зонної плавки інтерметалідів визначено теплові умови процесу. Методами термомеханічної обробки сплаву системи TiAl (Nb, Cr, Zr) після ІБЗП були одержані листові напівфабрикати для проведення зварювання. Визначені режими термообробки та проведені дослідження структури і властивостей деформованого матеріалу. Досліджена можливість зварювання інтерметалідного сплаву Ti-44Al-5Nb-3Cr-1.5Zr у твердій фазі. Проведені експерименти по дифузійному зварюванню в вакуумі з використанням різних технологічних прийомів, як без застосування проміжних прошарків, так із прошарками у вигляді фольги. Розроблена технологія електронно-променевого зварювання інтерметаліду системи TiAl (Nb, Cr, Zr). Проведений комплекс чисельно-експериментальних досліджень кінетики температурних полів і напруженого стану сприяв вибору параметрів післязварювальної термообробки. Встановлено вплив параметрів процесу електронно-променевого зварювання і подальшої обробки на формування структури і механічних властивостей зварних з'єднань інтерметаліду системи титан-алюміній. За результатами проведених досліджень створена технологія електронно-променевого зварювання інтерметаліду з подальшою локальною термообробкою, що дозволяє значно знизити схильність зварного з'єднання до утворення холодних тріщин. Показано, що при зварюванні з регульованою швидкістю охолодження на рівні 0,7- 0,9 0С/с відбувається трансформація α-фази в ламельну (γ+α2)-фазу, при цьому в сплаві зберігається β-фаза, яка покращує пластичність і міцність сплаву та блокує зародження і поширення тріщин в α2-фазі.^UThe dissertation is devoted The dissertation is devoted to the solution of the scientific and applied problem: in order to optimize the structure and properties of structural intermetallic alloy Ti-44Al-5Nb-3Cr-1.5Zr (at%) of the titanium-aluminum system of conducting zone recrystallization by the method of induction crucible zone melting for its further use technological process of electron beam welding with adjustable cooling rate, which makes it possible to obtain defective welded joint.The problem is solved by establishing the influence of the processes of structure formation in the alloy during induction crucible zone melting on its mechanical properties, as well as the dependence between the conditions of cooling during electron beam welding and structural processes and their relationship with the stress state of the welded connection.The urgency of the work is due to the need to develop new scientific approaches in the creation of modern structural intermetallic alloys, which are promising materials for aerospace engineering, automotive industry and others. fields of technologyIn the work a detailed analysis of literary sources is considered, in which the questions of structure and properties of structural intermetallics of TiAl system and methods of their production are considered. The requirements for the properties of intermetallics for industrial use are given. The advantages of band melting of intermetallics for optimization of structure and properties are considered. The influence of alloying elements on the structure and properties of the intermetallics of the TiAl system is investigated. The works devoted to the intermetallic welding are analyzed.Methods of thermomechanical treatment of TiAl alloy (Nb, Cr, Zr) alloy after the UPS were obtained sheet semi-finished products for welding. The heat treatment regimes were determined and the structure and properties of the deformed material were investigated.The possibility of welding the intermetallic alloy Ti-44Al-5Nb-3Cr-1.5Zr in the solid phase was studied. Experiments on diffusion welding in vacuum were carried out using various technological methods, both without intermediate layers and with layers in the form of a foil. According to the results of researches the technology of electron beam welding of intermetallide with adjustable cooling is created, which allows to reduce considerably the tendency of welded joint to formation of cold cracks with the use of various technological methods. For the first time, it is found that the cooling rate of the welded compound of intermetallide at the level of 0.7- 0.90C/s and below significantly reduces its tendency to form cold cracks. For the first time, it has been found that the welding with controlled cooling transforms the α-phase into a lamellar (γ + α2) -phase, while the alloy retains some amount of β-phase, which improves the plasticity of the alloy and blocks the origin and propagation of cracks in the α2-phase.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського