Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П415.26$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Захарова Т.В. 
Вибірковість дії інсектицидів в системі комах фітофаг-ентомофаг в агробіоценозах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Т.В. Захарова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вивчена порівняльна токсичність ряду фосфорорганічних, піретроїдних та карбаматних інсектицидів для різних таксономічних груп господарсько важливих комах-фітофагів та їх ентомофагів. На основі системного дослідження вивчені фактори прояву фізіологічної та екологічної вибірковості інсектицидів стосовно фітофагів та ентомофагів. Встановлена видова чутливість комах до інсектицидів і її залежність від характеру проникнення препарату в організм. На прикладі капустяного білана і його паразита апантелеса вивчена дія інсектицидів на ендогенних паразитів в зв'язку з процесом проникнення токсичних сполук через покриви хазяїна. За результатами вивчення фенології капустяного білана і його паразита апантелеса в онтогенезі й особливостей токсичної дії на них базудина й Бі-58 нового з позицій екологічної та фізіологічної вибірковості проведений аналіз особливостей вибіркової дії цих препаратів. На основі вивчення токсичності й вибіркової дії інсектицидів доведена можливість використання ацтеку й піримору в інтегрованому захисті гороху від горохової попелиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.263,022

Рубрики:

      
2.

Карпенко В.В. 
Гігієнічна оцінка гербіцидів - похідних сульфонілсечовини та наукове обгрунтування регламентів їх безпечного застосування на зернових культурах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Карпенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Здійснено токсиколого-гігієнічну оцінку сучасних гербіцидів - похідних сульфонілсечовини: Аккурат 600, Гренч 60, Хелмстар, Лінтур 70 WG, Пік 75 WG, Серто Плюс, обгрунтовано регламенти їх безпечного застосування в інтегрованих системах захисту посівів зернових культур. Встановлено закономірності поведінки гербіцидів в об'єктах навколишнього середовища та розраховано їх екотоксикологічний ризик. Оцінено умови праці та ризик шкідливого впливу досліджуваних пестицидів на здоров'я працюючих. Обгрунтовано допустиму добову дозу для людини та гігієнічні нормативи про- та тритосульфурону у повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, водойм господарсько-питного та культурно-побутового призначення, грунті, зерні хлібних злаків і кукурудзи. Розроблено аналітичні методи визначення просульфурону в об'єктах навколишнього та виробничого середовища, зерні хлібних злаків і кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + П415.269 н6 +
Шифр НБУВ: РА367975

Рубрики:

      
3.

Виповська А.П. 
Гігієнічна оцінка і розробка регламентів безпечного застосування нових пестицидів у комплексній системі захисту садів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / А.П. Виповська ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено гігієнічну класифікацію ципродинілу та люфенурону, й препаратів "Хорус 75 WG в.г." і "Матч 050 ЕС к.е." за ступенем небезпечності та показано, що за токсичними властивостями обидві діючі речовини та препарати на їх основі належать до помірно небезпечних пестицидів. Надано гігієнічну оцінку ризику несприятливого впливу досліджуваних пестицидів на осіб, що застосовують препарати на їх основі, та доведено, що ризик комплексного впливу цих сполук на працюючих не перевищує допустимий. Установлено кількісні закономірності поведінки ципродинілу та люфенурону у рослинах та грунті за умов різних агрокліматичних зон України з різними типами грунтів та показано, що за стабільністю у грунті та стійкістю у рослинах у сільськогосподарській сировині обидві сполуки належать до стійких речовин. Виявлено закономірності впливу досліджуваних сполук на процеси самоочищення водойм від органічного забруднення. Визначено дипольні моменти ципродинілу та люфенурону, здійснено класифікацію цих речовин за полярністю та встановлено, що обидві сполуки належать до малополярних пестицидів, що використано під час розробки методів визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.541.1 + П415.26 н6 +
Шифр НБУВ: РА346497

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Свояк Н.І. 
Гігієнічна оцінка пестицидів на основі мінерально-масляних емульсій та наукове обгрунтування критеріїв їх безпечного використання (на прикладі "Препарату 30-В": Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Н.І. Свояк ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Вперше проведено всебічну токсиколого-гігієнічну оцінку інсекто-акарициду "Препарат 30-В", встановлено його біологічні властивості. Визначено закономірності поведінки легких індустріальних масел (1-8А, 1-20А) в об'єктах агроценозу та продукції садівництва. За результатами досліджень показано, що умови праці під час виробництва та застосування "Препарату 30-В" в сільському господарстві відповідають гігієнічним вимогам щодо робіт з пестицидами. Науково обгрунтовано максимально допустимий рівень індустріальних масел в продукції садівництва, а також гігієнічні регламенти (строки очікування до збирання врожаю, виходу на оброблені ділянки). Апробовано метод контролю залишкових кількостей масел індустріальних в продукції садівництва та розроблено рекомендації щодо безпечного застосування "Препарату 30-В".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ЕО*807*801.4 + П415.263 +
Шифр НБУВ: РА345565

Рубрики:

      
5.

Вавріневич О.П. 
Гігієнічна оцінка системи хімічного захисту посівів цукрового буряка: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.П. Вавріневич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено гігієнічне оцінювання системи хімічного захисту посівів цукрового буряка, що передбачає передпосівну обробку культури, обробку грунту, обробку культури у період вегетації препаратами різноспрямованої дії. Обгрунтовано регламенти безпечного застосування пестицидів форс 200 GS, к.с.; форс 1,5 G, г.; круізер, 35 % т.к.с.; дуал голд 96 %, к.е.; фіозілад 15 %, к.е.; альто супер 33 %, к.е.; базудин 60 %, к.е.; карате зеон, 5 % к.с. у системі хімічного захисту культури та розроблено гігієнічні нормативи нової діючої речовини тефлутрину. Визначено припустиму добову дозу даного препарату для людиин. Встановлено гігієнічні нормативи вмісту тефлутрину у воді водойм господарсько-побутового призначення, повітрі робочої зони й атмосферному повітрі, грунті та цукровому буряку. Проведено вивчення поведінки тефлутрину, тіаметоксаму, S-метолахлору, флуазифоп-П-бутілу, ципроконазолу, пропіконазолу, диазинону та лямбда-цигалотрину у грунті та цукровому буряку у разі їх застосування в системі хімічного захисту культури. Досліджено умови праці осіб, які послідовно застосовували препарати форс 200 GS, к.с.; форс 1,5 G, г.; круізер, 35 % т.к.с.; дуал голд 96 %, к.е.; фіозілад 15 %, к.е.; альто супер 33 %, к.е.; базудин 60 %, к.е.; карате зеон, 5 % к.с. на посівах цукрового буряка, проведено оцінювання потенційного ризику несприятливого впливу діючих речовин даних препаратів на рослини. Розроблено аналітичні методи визначення тефлутрину в повітрі робочої зони й атмосферному повітрі, грунті, воді та цукровому буряку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + П491.152 + П415.26 н6 +
Шифр НБУВ: РА362587

Рубрики:

      
6.

Лисицька С.М. 
Еколого-біологічні особливості використання хімічного методу захисту картоплі від колорадського жука в північному лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Лисицька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

За умов Північного Лісостепу України вперше завдяки екологічному удосконаленню хімічного методу досягнуто високу біологічну ефективність використання нових інсектицидних препаратних форм, до складу яких включено матричну основу (біологічно активні речовини препарату "РАПП" 20 %-вий к.е., розроблений на основі відходів олійно-екстракційних виробництв) та інсектициди (децис, 2,5 % к.е.; актара, 25 % в.г.) зі зниженням удвічі норм витрат інсектицидів проти колорадського жука на картоплі. Запропоновано механізм сумісного застосування компонентів матриці (РАПП) та діючих речовин вказаних інсектицидів, який полягає у посиленні, синергійній дії останніх. Показано, що присутність екологічно безпечних речовин матричної основи протягом трьох тижнів забезпечує більш тривале розкладання дельтаметрину, фоксиму, тіаметоксаму на рослинах картоплі, тобто сприяє проявленню пролонгованого ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.263 + П491.151 +
Шифр НБУВ: РА338116

Рубрики:

      
7.

Чергіна О.Д. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування пестицидів при вирощуванні зернових колосових в Лісостепу та Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Д. Чергіна ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено екотоксикологічне обгрунтування застосування пестицидів в інтегрованій системі захисту зернових колосових культур від шкідливих організмів. Розроблено методику визначення різнополярних пестицидів у рослинах і зерні. Вивчено процеси їх детоксикації за умов Лісостепу та Степу України у разі застосування окремо та з біорегуляторами. Дипольний момент і константа швидкості детоксикації можуть бути використані для екотоксикологічного скринінгу пестицидів в агроценозах. Доведено, що біорегулятор "Емістим С" не впливає на швидкість детоксикації пестицидів у рослинах озимої пшениці. За інтегральною класифікацією, відповідно 7-бальній шкалі, установлено ступінь небезпеки пестицидів сучасного асортименту, що застосовуються для захисту зернових колосових культур. З'ясовано, що показники метаболізму озимої пшениці та ярого ячменю (вміст нітратного азоту, нітратредуктазна активнсть, активність окисних ферментів) кореляційно залежать від полярності пестицидів. Показано, що близький за полярністю з емістимом С інсектицид диметоат впливає на азотний метаболізм озимої пшениці як біорегулятор. Токсикологічного впливу пестицидів на врожай та якість зерна не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-4(4УКР) + П415.26 +
Шифр НБУВ: РА342279

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Піскунова Л.Е. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування пестицидів при вирощуванні зернових культур за різними технологіями в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Л.Е. Піскунова ; УААН. Ін-т агроекол. і біотехнології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Описано методики визначення пестицидів: Гранстару, Базаграну, Рексу, Цикоцелю в грунті та озимих пшениці, житі та тритікале методами тонкошарової хроматографії (ТШХ), за допомогою яких встановлено динаміку вмісту та деградації пестицидів у грунті та рослинах за умов застосування різних технологій вирощування зернових культур. На підставі класифікації пестицидів за полярністю обгрунтовано застосування тонкошарової хроматографії для визначення пестицидів та розроблено методи визначення залишкової кількості пестицидів у системі грунт - рослина на рівнях 0,001 - 0,01 мг/кг, що значно нижче допустимих рівнів пестицидів. Доведено, що інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур сприяють підвищенню швидкості розпаду пестицидів і знижують забруднення довкілля. Відзначено, що ризик застосування пестицидів на варіантах з ресурсоощадною, базовою та енергонасиченою технологіями за агроекологічним індексом оцінюється як мало небезпечний, на контролі - середньо небезпечний. За агроекологічним індексом, який оцінюється як середньо небезпечний, контроль за фактичним вмістом пестицидів у продуктах урожаю та об'єктах агроекосистеми є обов'язковим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Крук Л.С. 
Екотоксична дія пестицидів в агроценозах України як функція фізико-хімічної будови їх молекул: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Л.С. Крук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

З'ясовано кількісно-якісні закономірності дії пестицидів у агроценозах України як функції їх молекулярної будови. Доведено, що фізико-хімічні властивості пестицидів зумовлені їх полярністю. Розроблено алгоритм визначення різнополярних пестицидів і проведено моніторинг пестицидів у сільськогосподарській продукції хроматографічними методами. Визначено, що потенційна небезпека забруднення урожаю пестицидами збільшується обернено їх полярності. Найбільш небезпечним є неполярні пестициди 1 - 3 ступеня небезпечності за інтегральною класифікацією, споріднені з ліпофільними речовинами та накопичені в трофічних ланках. Розроблено комп'ютерні моделі процесу детоксикації та екологічно безпечного навантаження пестицидів у агроценозах різних грунтово-кліматичних зон України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26(4УКР) + Р284.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кісліцина Н.В. 
Ефективність дії фунгіцидів та їх композицій проти коренеїда сходів цукрових буряків у Центральному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Н.В. Кісліцина ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що за умов обробки насіння цукрових буряків композиціями фунгіцидів розширюється спектр їх дії проти збудників хвороби та забезпечується значне зниження ураженості ними сходів. За цього суміші протруйників забезпечують тривалішу захисну дію проти коренеїда, ніж більшість сучасних фунгіцидів у разі застосування кожного з них окремо. Показано, що найвищою є дія (55,5 - 71,2 %) проти коренеїда за умов поєднання тачигарену з сульфокарбатіоном К та тачигарену з превікуром. Визначено, що ця композиція у половинних нормах витрати (4,5 г/п.о. - 3 мл/п.о.) під час обробки насіння цукрових буряків забезпечує більш ефективне обмеження поширеності коренеїда на посівах даної сільськогосподарської культури, ніж сумарний ефект від використання цих препаратів окремо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П415.264 + П491.152 +
Шифр НБУВ: РА327486

Рубрики:

      
11.

Тертична О.В. 
Науково-методичне обгрунтування біодеградації пестицидів грунтовими мікроорганізмами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Тертична ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему мікробіологічного розкладання пестицидів у грунті. Науково обгрунтовано й експериментально доведено можливість пошуку мікроорганізмів - потенційних деструкторів пестицидів серед штамів, нечутливих до токсичної дії пестицидів. Запропоновано модифікований метод дифузії в агар з використанням паперових дисків, просякнутих пестицидами для визначення чутливості мікроорганізмів до їх токсичної дії. Показано, що грунтові мікроорганізми різних родів (Azotobacter, Bacillus, Pseudomonas, Agrobacterium, Flavobacterium, Xantomonas) мають різну чутливість до гербіцидів гезагарду, атразину, дуалу та примекстри. Виявлено нечутливі штами бактерій роду Pseudomonas до зазначених гербіцидів. Установлено, що штами P. aurantiacaУКМ В-83, P. mendocina УКМ В-171, P. fluorescens УКМ В-36, P. auerofaciens УКМ В-109 здатні використовувати гербіцид дуал як джерело біогенних елементів (азоту, вуглецю). Установлено, що штам P. fluorescens УКМ В-36 розкладає гербіцид дуал у рідкому середовищі та чорноземному грунті. Вивчено вплив високих концентрацій хлорорганічних пестицидів і персистентних гербіцидів на формування мікробіоценозу грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26 + П032.518 +
Шифр НБУВ: РА346413

Рубрики:

      
12.

Моклячук Л.І. 
Науково-методичні основи екотоксикологічного моніторингу і ремедіації забруднених органічними ксенобіотиками грунтів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Л.І. Моклячук ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади екотоксикологічного моніторингу органічних ксенобіотиків як складового компонента системи АЕМ, основне завдання якого є виявлення забрудненних стійкими органічними ксенобіотиками зон і розробка екологічно безпечних методів ремедіації забруднених грунтів. Виявлено, що під впливом тривалого полікомпонентного забрудення грунту залишками пестицидів та їх метаболітів відбувається формування специфічного мікробіоценозу з потенційно здатними до біодеградації стійких органічних забруднювачів мікроорганізмами. На базі результатів експериментальних досліджень теоретично обгрунтовано науково-методичні підходи щодо ремедіації забруднених песитцидами грунтів. Запропоновано методику фітотестування грунтів з метою впровадження фітотехнологій. Визначено зростання небезпечності гербіцидів у разі їх застосування за умов беззмінного вирощування сільськогосподарських культур. Виявлено, що тривале забруднення високими дозами гербіцидів негативно впливає на ріст рослин і становить загрозу забруднення підземних вод в результаті їх вертикальної міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3 + П035.8 + П415.26 +
Шифр НБУВ: РА355444

Рубрики:

      
13.

Веренко О.В. 
Обгрунтування екологічної безпеки застосування біологічного пестициду актофіту: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Веренко ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено екологічні характеристики високоефективного пестициду Актофіту, створеного на основі продуктів життєдіяльності грунтового гриба Streptomyces avermyces, та реакції біоти природних угруповань на зазначений ксенобіотик. За результатами вивчення біологічної активності Актофіту стосовно шкідника виноградної лози гусіні-листовійки Lobesiabotrana Schif. виявлено його високу ефективність за низьких рівнів витрат. Розроблено високочутливу методику на підставі результатів високоефективної рідинної хроматографії для визначення залишкових мікрокількостей актофіту у винограді та виноградному соку. За результатами вивчення процесу розпаду актофіту у грунтах та воді показано, що на ступінь деградації впливають фізико-хімічні фактори, однак через 30 діб після використання актофіт не ідентифікується у зазначених об'єктах. Зроблено висновок, що застосування актофіту дозволяє знизити пестицидне навантаження на об'єкти наколишнього природного середовища, що дає змогу покращити екологічну ситуацію в агроекосистемах й одержувати екологічно безпечну продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26 актофіт +
Шифр НБУВ: РА363849

Рубрики:

      
14.

Лютко Л. М. 
Особливості дії та післядії інсектицидів на комах-фітофагів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / Л. М. Лютко ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості дії інсектицидів у сублетальних дозах на водний, жировий обміни, активність дихальних ферментів, гематологічні показники в організмі комах, що вижили після отруєння. Встановлено дію та післядію хімічних препаратів на біологічні параметри колорадського жука, капустяної й озимої совок: плодючість самиць, життєздатність яєць, виживання личиночної стадії. Визначено структуру популяції колорадського жука Чернігівщини за феноформами та чутливістю її до інсектицидів. Доведено можливість за структурою феноформ визначати рівень резистентності колорадського жука проти інсектицидів різних класів хімічних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.263
Шифр НБУВ: РА374500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мележик О. І. 
Покращення дисперсності розпилення пестицидів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / О. І. Мележик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено методику вибору форми, розрахунку розмірів і гідравлічних характеристик відцентрового розпилювача з оптимальною камерою закручування. Математичним моделюванням визначено вплив вітру, вологості та температури повітря, швидкості обприскувача, тиску та температури робочої рідини на рух і випаровування краплин у факелі й осаджування їх на поверхню зрошення. Доведено, що краплини осаджуються примусово під дією супутнього руху повітря, яке всмоктується у корені факела. Визначено осьові та радіальні швидкості повітря у факелі та їх вплив на формування просторового розподілу краплин. Виконано огляд і порівняння розпилювачів пестицидів і визначено їх вплив на економічні, експлуатаційні й екологічні показники обприскувача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.61 + П415.26
Шифр НБУВ: РА373676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Городиська І.М. 
Ремедіація забрудненого хлорорганічними пестицидами грунту за допомогою лужних агентів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.М. Городиська ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Наведено результати агроекологічної оцінки грунтів санітарних зон колишніх складів агрохімікатів, розташованих у різних грунтово-кліматичних зонах України. Установлено, що такі об'єкти є небезпечним джерелом забруднення довкілля стійкими хлорорганічними пестицидами (ХОП) та потребують чистки. Досліджено процеси накопичення хлорорганічних пестицидів у верхніх шарах різних грунтів і міграції даних ксенобіотиків за генетичними горизонтами. Розроблено спосіб ремедіації забруднених хлорорганічними пестицидами грунтів, який базується на здатності ХОП реагувати з лужними агентами з утворенням нетоксичних сполук. Досліджено вплив забруднення на активність ферментів класу оксидоредуктаз і формування мікробного ценозу грунтів. Вивчено вплив лужних агентів, що використовуються для ремедіації забруднення та кількісний і якісний склад мікроорганізмів грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА346430

Рубрики:

      
17.

Джума Л.М. 
Система підтримки прийняття рішень з хімічного захисту рослин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л.М. Джума ; Наук.-виробнич. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено питання розроблення експертної системи для підтримки прийняття рішень стосовно оптимізації умов вирощування сільськогосподарських рослин на всіх етапах їх розвитку із застосуванням пестицидів, мінеральних добрив та авіації сільськогосподарського призначення. Наведено дворівневу систему прийняття рішень стосовно хімічного захисту рослин та її програмне забезпечення з використанням сучасних технологічних методів і засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26
Шифр НБУВ: РА319089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пащук Ю.Г. 
Токсикологічна та санітарно-гігієнічна характеристика фурадану: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Г. Пащук ; УААН. ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено та валідовано методику визначення карбофурану (фурадану) у кормах та продукції тваринного походження за способом тонкошарової хроматографії з межею визначення 0,02 мг/кг. Установлено, що карбофуран швидко всмоктується, біотрансформується до метаболітів і розподіляється в органах і тканинах тварин. За цих умов у організмі курей виявлено гіпопротеїнемію, гіпоальбумінемію, гіпербілірубінемію, збільшення протромбінового часу, підвищення активності індикаторних ферментів АсАТ і АлАТ, а також лактатдегідрогенази (ЛДГ) і ЛФ і пригнічення активності ХЕ у сироватці крові. У тканині печінки було встановлено пригнічення активності АсАТ, АлАТ, ЛДГ та ХЕ і підвищення активності ЛФ. Після обробки насіння соняшнику, кормового та цукрового буряків протруйниками з діючою речовиною "Карбофуран" у процесі їх вегетації виявлено залишкові кількості пестициду та його метаболітів за всіх строків проведення експерименту, в усіх об'єктах, що досліджували, зокрема, у грунті з-під посівів, навіть після збирання врожаю. Залишкові кількості карбофурану виявлені також у продуктах переробки досліджуваних рослин: у макусі, жомі та патоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.6 + П415.269 фурадан +
Шифр НБУВ: РА345823

Рубрики:

      
19.

Кучеренко О.С. 
Токсиколого-гігієнічна оцінка сучасної технології хімічного захисту посівів рису: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.С. Кучеренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Проведено токсиколого-гігієнічне оцінювання сучасної технології хімічного захисту посівів рису та розроблено гігієнічні нормативи нової діючої речовини біспірибак-натрію. Обгрунтовано регламент безпечного застосування препаратів ураган форте 500 SL, в. р. к., реглон супер 150 SL, в. р. к., карате зеон 050 CS, мк. с., тілт 250 EC, к. е., максим 025 FS, т. к. с., номіні 400, к. с. в системі. Обгрунтовано припустиму добову дозу біспірибак-натрію для людини, гігієнічні нормативи біспірибак-натрію у воді водойм господарсько-побутового призначення, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, грунті та зерні рису. Встановлено закономірності поведінки біспірибак-натрію, гліфосату, лямбда-цигалотрину, пропіконазолу, дикват диброміду та флудіоксонілу в об'єктах навколишнього середовища у разі їх застосування в системі хімічного захисту посівів рису, міграцію біспірибак-натрію в системі грунт - грунтові води та розраховано екотоксикологічний ризик. За результатами проведених натурних досліджень умов праці осіб, які на всіх етапах вегетації культури застосовували препарати ураган форте 500 SL, в. р. к., реглон супер 150 SL, в. р. к., карате зеон 050 CS, мк. с., тілт 250 EC, к. е., максим 025 FS, т. к. с. номіні 400, к. с., оцінено потенційний ризик шкідливого впливу діючих речовин досліджених препаратів на здоров'я працівників за умов комплексного та комбінованого надходження через дихальні шляхи та шкіру. Розроблено аналітичні методи кількісного та якісного визначення біспірибак-натрію у повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, грунті, воді та зерні рису за методом високоефективної рідинної хроматографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26н6 + П491.123-5 + Р124.432.6 +
Шифр НБУВ: РА365246

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського