Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Харченко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Харченко О.В. 
Застосування S-амідоалкілювання в синтезах функціональних похідних азотистих гетероциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Харченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

      
2.

Харченко О.В. 
Методи вторинної обробки ультразвукових зображень, що забезпечують підвищення точності оцінок діагностичних параметрів захворювань серця: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.В. Харченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Побудовано модель ультразвукових зображень, яка відрізняється від існуючих тим, що параметри, від яких залежить якість зображення, можуть контрольовано змінюватися. Одержано аналітичний вираз для нового показника ефективності виділення контурів та меж тестових зображень, в якому вибір коефіцієнтів визначається особливостями розв'язуваних задач. Створено локально-адаптивний метод виділення контурів розмитих ультразвукових зображень на підставі використання апріорних даних про форму та розміри об'єкта дослідження. Розроблено новий різновид сплайн-інтерполяції, яка є необхідною для реалізації методу. Одержано новий аналітичний вираз, що характеризує точність виділення контуру у разі локально-адаптивної обробки зображення. Запропоновано інтегральну ознаку та показник значущості діагностичних ознак, що дає змогу сформувати простір ознак і кількісно оцінити вірогідність діагностики серцево-судинних захворювань. Розроблено новий спосіб виділення діагностичних ознак, що базується на візуалізації фазової траєкторії переміщення особливих точок серцевих структур у разі комп'ютерної обробки ультразвукових зображень у кардіоциклі, який розширює простір ознак цих захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-433.71 +
Шифр НБУВ: РА328737

Рубрики:

      
3.

Харченко О.В. 
Напівпрезидентська форма правління: становлення і розвиток: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Харченко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему становлення та розвитку у країнах європейського континенту напівпрезидентської форми правління. З'ясовано політико-правові проблеми практики становлення цієї системи в сучасній Україні. Запропоновано твердження, що феномен напівпрезидентської форми правління є складною та водночас перспективною системою у країнах, що стали на шлях демократичного розвитку та потребують проведення політики національної інтеграції. Розкрито еволюцію феномену напівпрезидентської форми правління на європейському континенті, розширення її географічних меж як процесу інституціоналізації персоніфікованих форм здійснення влади у домократичний спосіб відповідних країн у XX - XXI ст. У порівняльному аспекті проаналізовано особливості функціонування напівпрезидентської форми правління в роки сходження незалежної України. Виокремлено етапи розвитку вітчизняного інституту президентства та проаналізовано чинники, що сприяють чи стримують зростання його ефективності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Х001.313 + Х2(4УКР)64-523 +
Шифр НБУВ: РА360590

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Харченко О.В. 
Особливості розвитку сучасної журналістської термінології англійської мови (1960-1990-і роки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Харченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена класифікації журналістських термінів та виявленню семантичних і синтаксичних особливостей розвитку сучасної журналістської термінології англійської мови. Встановлено, що семантичне поле терміну засобів масової інформації (ЗМІ), що побудовано на меронімічних семантичних зв'язках, в основі яких лежать логічні зв'язки координації та ціле - частина, має двомірний характер. При порівнянні синтаксичних структур журналістських термінів 60-х та 80-х років спостерігається процес ускладнення та диференціації синтаксичних конструкцій. Близько 5% журналістських термінів згідно з проведеними статистичними розрахунками свідчать про наявність процесу детериоризації журналістської термінології. Найпродуктивнішими моделями журналістської термінономінації є складні двокомпонентні, трикомпонентні та чотирикомпонентні терміни (40%), словоскладання (16,2%), словостягнення (4,7%), абревіація (9,8%), терміни КВФД (конверсійні варіанти фразових дієслів - 4,4%). Лише 5% журналістських термінів детермінологізовано для широких верств населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Ч62

Рубрики:

      
5.

Харченко О.В. 
Підвищення ефективності використання природних ресурсів у землеробстві при зрошенні та реалізації принципів програмування врожаїв у Лісостепу України (На прикладі території Сумської області): Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.02 / О.В. Харченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності використання водно-земельних ресурсів на зрошувальних системах за умов Лісостепу та визначення кількісного забезпечення сільськогосподарських культур основними факторами росту. Встановлено кількісні залежності величини зрошувальної та поливної норм, як функції умов природного зволоження, цільового використання зрошувальної ділянки та екологічно безпечних гідротермічних умов грунтоутворення. Надано кількісну оцінку резервних об'ємів води на зрошувальні системи та розроблено методику їх раціональнішого використання. Запропоновано методи визначення можливого збільшення урожаю у разі застосування зрошення залежно від умов природного зволоження та рівня агротехніки. Проведено аналіз моделей урожайності культур, розроблених під керівництвом академіка УААН В.О.Ушкаренко, який показав їх досить високу інформативність і можливість адаптації до умов Лісостепу. Розроблено алгоритми для техніко-економічного та енергетичного обгрунтування вирощування сільськогосподарських культур за богарних і зрошувальних умов, що дозволяє використовувати для даних розрахунків комп'ютерні програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.3 + П194(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325144

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Харченко О.В. 
Ресурсне забезпечення та шляхи оптимізації умов вирощування сільськогосподарських культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.02 / О.В. Харченко ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації зовнішніх (екологічних) та внутрішніх (технологічних) факторів росту та розвитку сільськогосподарських культур. Встановлено, що основним засобом оптимізації зовнішніх умов є зрошення. Розглянуто проблему підвищення ефективності використання водно-земельних ресурсів на зрошувальних системах, визначення їх особливостей за умов Лісостепу та кількісного забезпечення сільськогосподарських культур основними факторами росту. Виявлено кількісні залежності величини зрошувальної та поливної норм як складної функції природного зволоження, цільового використання зрошуваної ділянки та екологічно безпечних гідротермічних умов грунтоутворення. Наведено кількісну оцінку резервних об'ємів води та розроблено методику можливого більш повного їх використання. Запропоновано нові методи та способи визначення кількісного впливу основних факторів на продуктивність культури та на процес формування врожаю. Створено алгоритм поведінки культури за конкретних грунтово-кліматичних умов в усьому можливому діапазоні значень екологічних факторів. Розроблено методи визначення можливого збільшення врожаю під дією зрошення залежно від умов природного зволоження та рівня агротехніки. За результатами системного аналізу моделей урожайності сільськогосподарських культур, розроблених для посушливих умов степової зони, виявлено достатню повноту та інформативність використаних методичних підходів, можливості та особливості застосування їх за умов Лісостепу. Розроблено алгоритми техніко-економічного та енергетичного обгрунтування вирощування сільськогосподарських культур за богарних умов та умов зрошення. Показано, що дані алгоритми дозволяють застосовувати комп'ютерні програми для розрахунку варіативності умов вирощування сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.32(4УКР) + П195(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351970

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Харченко О.В. 
Соціальний статус особистості: структура, детермінанти розвитку та форми прояву: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Харченко ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено пізнавальну концепцію аналізу статусу особистості як соціального феномену, який є рушійною силою в соціумі, його функцій та чинників формування та реалізації. Визначено, що соціальний статус особистості є суспільно-усвідомленим легітимним інституціалізованим еталоном поведінки індивіда в сучасному структурованому та ієрархізованому суспільстві, результатом досягнення конкретної позиції та реалізації певної соціальної ролі, водночас він є специфічною формою відображення соціальної структури суспільства та окремих інституцій, а також формою відтворення відповідних очікувань і домагань індивідів. Зазначено, що соціальний статус особистості як один з конститутивних моментів у процесі формування соціальної структури стабільного суспільства в перехідні періоди, постає найбільш ефективним засобом його переструктурування та є чинником динамізації суспільного розвитку. Відмічено, що інституційними механізмами стабільного суспільства, які здійснюють тестування, селекцію та розподіл індивідів у межах системи статусних відносин, забезпечують соціальну мобільність, є сім'я, система освіти, професійні, політичні та громадські організації. Особливістю процесів статусної ієрархізації соціального простору є формування корпоративних спільнот, функціювання яких значною мірою нівелює дію традиційних соціальних інститутів та спричиняє деструктуризацію, маргіналізацію суспільства та виникнення соціальних "мутантів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422 + Ю6*134
Шифр НБУВ: РА317002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського