Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Шевченко О.Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Шевченко О.Г. 
Роль цитокінів (інтерлейкіну-6 та інтерлейкіну-12) у прогресуванні хронічного гломерулонефриту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / О.Г. Шевченко ; АМН України. ДУ "Ін-т нефрології АМН України". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи покращання діагностики та прогнозування темпів прогресування хронічного гломерулонефриту (ХГН) на різних стадіях хронічної хвороби нирок (ХХН) з урахуванням результатів дослідження цитокінів (інтерлейкіну-6 й інтерлейкіну-12 (ІЛ-6 та ІЛ-12). Визначено рівні цитокінів ІЛ-6 та ІЛ-12 у крові хворих на ХГН на різних стадіях ХХН. Проведено порівняльне дослідження одержаних показників інтерлейкінів з функціональним станом нирок у хворих на ХГН. На підставі вивчення клініко-лабораторних і морфологічних особливостей гломерулонефриту встановлено цитокінові чинники ризику прогресування ХГН. Доведено, що підвищення рівня ІЛ-12 у крові найбільш виражене за ХХН III, IV, V стадій відповідно до темпів прогресування фібропластичних, склеротичних процесів. Виявлено помірне підвищення рівня ІЛ-6 у крові за ХХН III стадії, який знижується у разі подальшого прогресування хвороби, що свідчить про активність запалення гострої фази за гломерулонефриту. Встановлено найвищий рівень ІЛ-6 та ІЛ-12 у хворих з нефротичним синдромом й артеріальною гіпертензією. Виявлено кореляційну залежність між цитокінами ІЛ-6 та ІЛ-12 й основними чинниками прогресування ХГН - артеріальною гіпертензією, протеїнурією, креатиніном, швидкістю клубочкової фільтрації, а також віком хворих і тривалістю перебігу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3 +
Шифр НБУВ: РА355969

Рубрики:

      
2.

Шевченко О.Г. 
Українська популярна музика: витоки та проблематика (1920 - 1990 рр.): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / О.Г. Шевченко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено джерела української популярної музики, зокрема, джаз, масова пісня й українська естрадна пісня. Зазначено, що витоки та стильова специфіка української популярної музики, що синтезують ознаки інших пластів музичного мистецтва в цілому разом утворюють нову якість як основу формування комплексу художніх прийомів і обумовлюють його подальший розвиток. Проаналізовано, що історія розвитку української популярної музики за умов шоу-бізнесу свідчить про пошуки провідних музикантів в напрямку стилю, стилістики, якості звуку, синтезу різноманітних музичних напрямків, впровадження фольклору в сучасну популярну музику. Встановлено, що використання даного методу в аналізі стану української популярної музики дає змогу окреслити широкий діапазон перспективних напрямків в майбутньому та спрогнозувати динаміку її розвитку, що відбувається за умов переходу України до ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313.(4УКР)6 + Щ318.5(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА371692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського