Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (129)Книжкові видання та компакт-диски (171)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=Шинкарук$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Шинкарук Л.В. 
Іноземні інвестиції та їх роль у становленні і розвитку економіки (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.В. Шинкарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито та досліджено економічну природу іноземних інвестицій та їх місце в системі суспільного відтворення, розглянуто економічний механізм залучення іноземних інвестицій. Сформульовано новий підхід до іноземного інвестування як додаткового джерела інвестиційних ресурсів регіону з метою подолання відмінностей в економічному розвитку регіонів та подолання існуючої невідповідності між виробництвом та споживанням. Обгрунтовано доцільність пріоритетного інвестування транспортної сфери Чернівецької області в рамках транспортного коридору Балтика - Чорне море з метою ефективної структурної перебудови економіки регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА308031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шинкарук А.Л. 
Інформаційні виміри політичного простору країн Європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Л. Шинкарук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Установлено 5 типів політичних процесів залежно від їх ресурсної бази та місця у соціальному просторі: динамічна стабільність, режим з загостренням за нестійкої стабільності, нестійка циклічність, локалізація та динамічна нестійкість. Проаналізовано суспільствознавчі і політологічні концепції світової науки, що відбивають системоутворююче значення інформації для поведінки суспільних систем. З'ясовано залежності типів політичного процесу та інформаційної системи. Установлено корелятивний зв'язок між динамікою політичних акторів та рівнем використання інститутів інформаційного суспільства (ЗМІ, Інтернет, технології політичного менеджменту). Розкрито суть поняття інформаційного суспільства у контексті політичної системи (з урахуванням її ресурсної бази та інших характеристик). Досліджено залежність поведінки політичних акторів (у Німеччині, Франції, Португалії, Чеській Республіці, Україні) відповідно до конкретного інформаційного середовища. Системно проаналізовано політичні процеси в Україні та елементи інформаційного чинника. Установлено, що нестабільність політичного середовища не обов'язково є прямим наслідком перехідних процесів, а зумовлена ставленням політичних лідерів до інформаційних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4)64 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА333853

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Шинкарук С.П. 
Лінгвопоетика ронделевого вірша (на матеріалі творчості українських авторів XX - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / С.П. Шинкарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретичні засади лінгвопоетики як особливої філологічної дисципліни. Систематизовано знання про рондель як канонічну строфічну побудову віршового тексту. Виявлено ключові образи у ронделевій творчості українських поетів XX - поч. XXI ст., зокрема архетипних стихій, розглянуто їх мовну організацію, специфіку функціонування у ронделевому повторі. Визначено структурно-синтаксичні функції, образотворчий потенціал ронделевого повтору - обов'язкового компонента текстової структури ронделя. Досліджено структурно-синтаксичну організацію ронделевого повтору та функціонування синтаксичних одиниць у ронделевому тексті. Виявлено закономірності організації та розгортання поетичного тексту з канонічними повторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-35
Шифр НБУВ: РА371755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шинкарук В.Д. 
Модус і диктум у структурі речення: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / В.Д. Шинкарук ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Досліджено модус та диктум як два основні рівні у змістовній організації речення: модусний, що відображає ставлення мовця до повідомленого, тобто як він сприймає, оцінює чи кваліфікує певну мікроситуацію, відображену реченням; диктумний, що репрезентує реальну дійсність. Визначено критерії розмежування модусу й диктуму та їх співвідношення в семантико-синтаксичній структурі речення, а також установлено їх категорії та засоби вираження. Обгрунтовано взаємозв'язок лексичних, морфологічних та синтаксичних виразників модусних і диктумних значень у структурі речення. До наукового обігу введено поняття модусно-диктумної синтаксичної структури, установлено типові в сучасній українській літературній мові, серед яких - складнопідрядні речення зі з'ясовуваними та перехідними з'ясувально-причиновими й з'ясувально-умовними відношеннями, а також складнопідрядні речення займенниково-співвідносного типу несиметричної та зрідка - симетричної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22 +
Шифр НБУВ: РА327166

      
5.

Шинкарук 
Нагромадження основного капіталу та тенденції його відтворення в економіці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Лідія Василівна Шинкарук ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 (4УКР)
Шифр НБУВ: РА352468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шинкарук Я.І. 
Правові засади організації та діяльність Міністерства внутрішніх справ Української Народної Республіки доби Директорії (листопад 1919 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Я.І. Шинкарук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення нормативно-правових джерел, архівних документів і матеріалів здійснено комплексний історико-правовий аналіз правових засад організації та діяльності МВС УНР доби Директорії. Досліджено правові підстави створення, реорганізації та діяльності МВС, його організаційну структуру, нормотворчу діяльність, особливості функціонування за конкретно-історичних умов, а також керівництва органами внутрішніх справ і громадськими формуваннями охорони порядку та виконання інших видів діяльності. Представлено результати правового аналізу розроблених МВС законопроектів та інших нормативно-правових актів з регламентації діяльності народної міліції та інших державних і громадських органів охорони правопорядку. Особливу увагу приділено правовій характеристиці Статусу МВС 1921 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)612-621.163 + Т3(4УКР)611-33 +
Шифр НБУВ: РА343482

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Геращенко В. О. 
Мікроекономічні детермінанти розвитку малого і середнього бізнесу / В. О. Геращенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню актуального науково-прикладного завдання щодо впливу мікроекономічних детермінант на розвиток малого і середнього бізнесу в Україні. З цією метою досліджено та систематизовано науково-методичні засади, проведено оцінку, аналіз та виокремлено вплив мікроекономічних детермінант на розвиток малого і середнього бізнесу в Україні та розроблено практичні рекомендацій щодо його активізації. Визначено, що важливими мікроекономічними детермінантами і загалом основним капіталом малого і середнього бізнесу є володіння інформацією, спеціальними знаннями і здібностями, тобто бізнес має бути інформаційним адже інформація виступає каталізатором економічного розвитку, тому витрати на інформатизацію повинні постійно зростати. Також інформатизації відводиться важлива роль у формуванні бізнес-середовища, тому він охоплює не тільки встановлення сучасної обчислювальної техніки та програмного забезпечення, але і нові інструменти, які мають на меті значно полегшити ведення бізнесу такі як електронний документообіг, електронний підпис, електронні платежі, електронний банк тощо. Важливим інструментом розвитку малого і середнього бізнесу в Україні є розвиток інструментів саморегулювання, який залишається новим, але важливим напрямком дії мікроекономічних детермінант через механізм саморегулювання бізнесу. Підприємці своїми спільними зусиллями можутьвпливати на розвиток демократії, економічні можливості і соціальну справедливість, що найчастіше проявляється через самостійні і добровільні об'єднання суб'єктів підприємницької діяльності – бізнес-асоціації. Будь-які позитивні зміни в сфері розвитку бізнесу неможливі без ініціативи підприємців і саме важливою відмінною рисою бізнес-асоціацій є те, що їх діяльність здійснюється заради захисту прав підприємців і суспільства, а не виключно.^UThe thesis is devoted to the study of a topical scientific and applied issue of microeconomic determinants influence on the development of small and medium businesses in Ukraine. For this purpose, the scientific and methodological foundations have been studied and systematized, the assessment, analysis and the impact of microeconomic determinants on the development of small and medium businesses in Ukraine have been evaluated and practical recommendations have been advanced for its activation. It is determined that important microeconomic determinants and in general the main capital of small and medium business is the possession of information, special knowledge and skills, i. e. business should be informational because information is a catalyst for economic development, so the cost of informatization should continue to grow. Informatization also plays an important role in shaping the business environment, so it covers not only the installation of modern computer hardware and software, but also new tools that aim to greatly facilitate doing business such as electronic document management, electronic signature, electronic payments, electronic banking, etc. An important tool for the development of small and medium business in Ukraine is promoting self-regulatory instruments, which remain a new but important area of microeconomic determinants action through the mechanism of business selfregulation. Entrepreneurs can work together to influence the advancement of democracy, economic opportunities and social justice, which is most often manifested through independent and voluntary associations of business entities – business associations. Any positive changes in the field of business development are impossible without the initiative of entrepreneurs and the most important feature of business associations is that their activities are carried out to protect the rights of entrepreneurs and society.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Шинкарук Л. М. 
Урожайність кукурудзи залежно від елементів системи удобрення, фунгіцидів і десикації в умовах Лісостепу Західного / Л. М. Шинкарук. — Б.м., 2022 — укp.

Шинкарук Л. М. Урожайність кукурудзи залежно від елементів системи удобрення, фунгіцидів і десикації в умовах Лісостепу Західного. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 – Агрономія (20 Аграрні науки і продовольство). – Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН, Оброшине, 2022. У дисертаційній роботі наведено результати досліджень з вивчення особливостей росту, розвитку рослин кукурудзи звичайної (Zea Mays), фотосинтетичної та зернової продуктивності залежно від удобрення, захисту від хвороб та передзбиральної вологості зерна залежно від застосування десикантів. У вступі відображено актуальність теми, зв’язок роботи з науковими програмами, темами, мету і завдання досліджень, об’єкт, предмет, методи досліджень. Висвітлено наукову новизну та практичне значення отриманих результатів які були досягнуті завдяки вивченню вливу удобрення, захисту рослин, передзбиральної обробки посівів гібриду кукурудзи LG 3258 десикантами в умовах Лісостепу Західного. У першому розділі кваліфікаційної праці «Формування врожайності кукурудзи залежно від впливу добрив, фунгіцидів та десикантів» (огляд наукової літератури) обґрунтовано роль удобрення в формуванні врожаю кукурудзи, використання фунгіцидів для захисту від хвороб та десикації посіву. Визначено недостатньо вивчені питання які заслуговують на увагу в досліджуваній грунтово-кліматичній зоні Лісостепу Західного. Другий розділ «Умови, матеріал та методика проведення досліджень» містить інформацію про умови досліджень, схеми дослідів, а також основні методики, які були використані в процесі наукових досліджень. Третій розділ висвітлює «Ріст і розвиток рослин кукурудзи залежно від рівня удобрення і позакореневого підживлення». Встановлено, що застосування добрив збільшувало висоту рослин та висоту прикріплення нижнього качана. Внесення мінеральних добрив в нормі N160P80K140 та проведення позакореневих підживлень мікродобривами (Рексолін АВС + Maize boost), карбамідом з сульфатом магнію у фазі 10 листків кукурудзи підвищувало висоту рослин на 16 см порівняно з нормою N80P40K60 та без підживлень, що становило 256 см. Висота прикріплення нижнього качана у цьому варіанті теж була найбільшою – 128 см, що на 13 см більше від норми N80P40K60 (без підживлень). Внесення мінеральних добрив збільшувало площу листкової поверхні кукурудзи. Максимальні показники отримали в фазі молочної стиглості при нормі N160P80K140 та проведенні позакореневих підживлень мікродобривами (Рексолін АВС + Maize boost), карбамідом та сульфатом магнію у фазі 10 листків, що становить 49,9 тис. м2 /га. У фазі цвітіння даний показник був меншим на 12,9 тис. м 2 /га порівняно з удобренням в нормі N80P40K60 (без підживлень). Під впливом добрив збільшувалася суха маса рослин кукурудзи. Найбільшу кількість сухих речовин 26,22 т/га отримали в варіанті удобрення N160P80K140 та проведенні позакореневого підживлення мікродобривами, карбамідом та сульфатом магнію у фазі 10 листків кукурудзи. У четвертому розділі «Формування рівня урожайності зерна кукурудзи» наведено результати досліджень з вивчення удобрення, фунгіцидного захисту та десикації кукурудзи на врожайність та вологість зерна. Встановлено, що застосування десикантів позитивно впливало на вміст вологи в зерні кукурудзи. Вагомий вплив на динаміку вологості мали погодні умови. Найбільше зниження вологості – 7,6 % отримали у варіанті застосування Раундап Макс 3,2 л/га при обприскуванні зерна вологістю 40 %. Найвищу врожайність – 13,24 т/га забезпечила норма внесення мінеральних добрив N160P80K140 та позакореневі підживлення мікродобривами: карбамідом і сульфатом магнію у фазі 10 листків, що більше на 3,24 т/га або 32,7 % порівняно з контролем на фоні N80P40K60. П’ятий розділ «Якісні показники зерна кукурудзи» містить дані досліджень впливу удобрення на вміст протеїну, крохмалю та жиру в зерні кукурудзи, масу 1000 зерен та вміст мікотоксинів залежно від застосування фунгіцидів. Встановлено, що маса 1000 зерен зростала зі збільшенням норми добрив та проведення позакореневих підживлень. Найвищий показник 346 г отримали за норми внесення N160P80K140 та підживленні мікродобривами, карбамідом і сульфатом магнію після цвітіння, що на 68 г більше від контролю (N80P40K60). Під впливом добрив змінювалися якісні показники. У шостому розділі «Економічна та енергетична ефективність вирощування кукурудзи на зерно» наведені розрахунки економічнї та енергетичної ефективності досліджуваних елементів у технології вирощування кукурудзи. Найвищий прибуток 56871 грн/га отримали у варіанті удобрення в нормі N160P80K140 та проведенні підживлень мікродобривами, карбамідом та сульфатом магнію у фазі 10 листків кукурудзи.^UShinkaruk L. M. Corn yield depending on the elements of the fertilizer system, fungicides and desiccation in the conditions of the Western Forest-Steppe. – Qualifying scientific work as a manuscript.Thesis for the degree of Doctor of Philosophy in the specialty 201 - Agronomy (20 Agrarian Sciences and Food). – Institute of Agriculture of the Carpathian Region of the National Academy of Agricultural Sciences, Obroshino, 2022.The dissertation presents the results of research on the study of growth characteristics, plant development of common corn (Zea Mays), photosynthetic and grain productivity depending on fertilization, protection against diseases and pre-harvest grain moisture depending on the use of desiccants.The introduction reflects the relevance of the topic, the connection of work with scientific programs, topics, goals and objectives of research, object, subject, research methods. The scientific novelty and practical significance of the results obtained, which were achieved through the study of the injection of fertilizer, plant protection, pre-harvest treatment of crops of the LG 3258 corn hybrid with desiccants in the conditions of the Western Forest-Steppe, are highlighted.In the first section of the qualifying work "Formation of corn yield depending on the effect of fertilizers, fungicides and desiccants" (review of scientific literature), the role of fertilizer in the formation of corn yield, the use of fungicides to protect against diseases and dessication of crops is substantiated. Insufficiently studied issues that deserve attention in the studied soil-climatic zone of the Western Forest-Steppe are identified.The second section "Conditions, material and methods of research" contains information about the conditions of research, experimental schemes, as well as the main methods that were used in the process of scientific research.The third section covers "Growth and development of corn plants depending on the level of fertilizer and foliar feeding".It was found that the use of fertilizers increased the height of plants and the height of attachment of the lower head. The application of mineral fertilizers at the rate of N160P80K140 and foliar top dressing with micronutrient fertilizers (Rexolin ABC + Maize boost), urea with magnesium sulfate in the phase of 10 corn leaves increased the height of plants by 16 cm compared to the rate of N50 and N40, the cob in this variant was also the largest - 128, which is 13 cm more than the norm N80P40K60 (without top dressing). The application of mineral fertilizers increased the leaf surface area of corn. The maximum indicators were obtained in the phase of milky ripeness at the rate of N160P80K140 and foliar fertilizing with microfertilizers (Rexolin АВС + Maize boost), urea and magnesium sulfate in the 10-leaf phase, which is 49.9 thousand m2/ha. In the flowering phase, this indicator was less by 12.9 thousand m2/ha compared to the norm N80P40K60 fertilizer (without top dressing). Under the influence of fertilizers, the dry weight of corn plants increased.The fourth section "Formation of the yield level of corn grain" presents the results of studies on the study of fertilizer, fungicidal protection and desiccation of corn on the yield and moisture content of grain.It was found that the use of desiccants had a positive effect on the moisture content in corn grain. Weather conditions had a great influence on the dynamics of humidity. The greatest decrease in moisture - 7.6% was obtained in the variant of application of Rаundup Max 3.2 l/ha when spraying the grain with a moisture content of 40%. The highest yield - 13.24 t/ha was provided by the application rate of mineral fertilizers N160P80K140 and foliar top dressing with microfertilizers: carbamide and magnesium sulfate in the 10-leaf phase, which is more by 3.24 t/ha or 32.7% compared to the control against the background of N80P40K60.The treatment of corn with fungicides in the 10-leaf phase, throwing out the panicle after flowering and filling the grain contributed to obtaining the highest yield - 12.01 t/ha, which is 2.82 t/ha more before the control (without treatment).The fifth chapter "Qualitative indicators of corn grain" contains research data on the effect of fertilizer on the content of protein, starch and fat in corn grain, the weight of 1000 grains and the content of mycotoxins, depending on the use of fungicides. It was found that the mass of 1000 grains grew with an increase in the rate of fertilizers and foliar top dressing. The sixth section "Economic and energy efficiency of growing corn for grain" presents calculations of the economic and energy efficiency of the studied elements in the technology of growing corn. The highest profit of 56,871 UAH/ha was obtained in the fertilizer variant at the rate of N160P80K140 and fertilizing with microfertilizers, urea and magnesium sulfate in the phase of 10 corn leaves.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Анохін Е. В. 
Організаційно-методичні умови проведення кіберспортивних змагань: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Е. В. Анохін. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню чинників, що впливають на систему змагань та обґрунтуванню організаційно-методичних умов проведення змагань з кіберспорту з урахуванням сучасних тенденцій. Мета роботи – дослідити чинники, що впливають на систему змагань та обґрунтувати організаційно-методичні умови проведення змагань з кіберспорту з урахуванням сучасних тенденцій та міжнародного досвіду.Об’єкт дослідження: система змагань в кіберспорті.У процесі виконання дисертаційної роботи були використані такі методи: теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та мережі Інтернет; аналіз нормативних документів, правил та формату змагань; аналіз протоколів змагань та відеоаналіз; опитування; методи систематизації та узагальнення, метод експертних оцінок; методи статистичної обробки отриманих даних. Наукова новизна роботи: обґрунтовано чинники, що впливають на проведення змагань з кіберспорту, серед яких ігровий формат, ігрова платформа, організатори змагань, місце проведення змагань, трансляція змагань, призовий фонд, правила та регулювання змагань, глядацька аудиторія; визначено зовнішні (соціальна підтримка, культурні особливості та зовнішнє середовище змагань) та внутрішні (психологічний стан гравця, спосіб життя, вік, харчування та фізична підготовленість) чинники, що впливають результативність та успішність гравців в змаганнях з кіберспортивних дисциплінах; обґрунтовано організаційні (нормативно-правові основи, інфраструктура та логістика змагань, управління командами та гравцями, спонсори та фінансування, заходи безпеки та антидопінгу) та методичні (розробка правил гри, технічних вимог, форматів змагань, системи оцінювання та кваліфікації) умови проведення змагань та перспективні шляхи розвитку кіберспорту в Україні, серед яких структурування змагань, освітня інтеграція, підтримко та розвиток кіберспорту, ефективне маркетингове просування; визначено, що система проведення змагань у кіберспорті має відмінності від змагань в спорті загалом, де елементами цієї системи є різноманітність форматів змагань, структура проведення турнірів, наявність стабільного інтернет-з'єднання, взаємодія гравців із віртуальним середовищем, неперервна участь у змаганні, і відсутність фізичного контакту між учасниками; виявлено спільні характеристики кіберспорту з видами спорту загалом, що підкреслює його правомірність як форми спортивної діяльності та відкриває перспективи для подальшого розвитку та інтеграції в загальновизнані спортивні системи; визначено світові тенденції розвитку системи змагань в кіберспорті: динамічне збільшення ринку кіберспорту, професіоналізація учасників, глобалізація аудиторії, інновації у форматах турнірів, активна взаємодія з інвесторами та брендами, ЗМІ; отримано нові знання щодо розвитку кіберспорту як виду спорту в світі та системи проведення змагань, доведено значущість кіберспорту як соціального явища в міжнародному спортивному русі.Розвиток системи кіберспортивних змагань в Україні передбачає комплексне впровадження стратегій, що охоплюють структурування змагань, освітню інтеграцію, підтримку та розвиток кіберспорту, ефективне маркетингове просування. Першочерговим завданням є створення структурованих ліг, які забезпечать послідовний розвиток талантів на всіх рівнях. Реалізація цих стратегій дозволить Україні створити стійку та конкурентоспроможну кіберспортивну екосистему, яка відповідає національним і міжнародним стандартам.^UThe dissertation is devoted to studying factors affecting the system of competitions and the justification of the organizational and methodological conditions for holding eSports competitions, considering modern trends.The aim of the work is to investigate the factors influencing the system of competitions and to justify the organizational and methodological conditions for conducting eSports competitions considering modern trends and international experience.The object of research is the system of competitions in e-sports.In the process of completing the dissertation, the following methods were used: theoretical analysis and generalization of data from scientific and methodological literature and the Internet; analysis of normative documents, rules, and competition format; analysis of competition protocols and video analysis; surveys; methods of systematization and generalization; method of expert evaluations; methods of mathematical statistics.The scientific novelty of the work: the factors affecting the conduct of eSports competitions are substantiated, including game format, game platform, competition organizers, competition venue, competition broadcast, prize fund, competition rules and regulation, audience; external (social support, cultural features and the external environment of competitions) and internal (player's psychological state, lifestyle, age, nutrition and physical fitness) factors affecting the performance and success of players in competitions in e-sports disciplines are determined; justified organizational (legal and legal foundations, infrastructure and logistics of competitions, management of teams and players, sponsors and financing, security and anti-doping measures) and methodical (development of rules of the game, technical requirements, formats of competitions, evaluation and qualification systems) conditions of competitions and prospective ways of developing e-sports in Ukraine, including competition structuring, educational integration, support and development of e-sports, effective marketing promotion; it is determined that the system of holding competitions in eSports has differences from competitions in sports in general, where the elements of this system are a variety of competition formats, the structure of holding tournaments, the presence of a stable Internet connection, the interaction of players with the virtual environment, continuous participation in the competition, and the absence physical contact between participants; the common characteristics of eSports with sports in general were revealed, which emphasizes its legitimacy as a form of sports activity and opens prospects for further development and integration into generally recognized sports systems; global trends in the development of the eSports competition system have been identified: dynamic growth of the eSports market, professionalization of participants, globalization of the audience, innovations in tournament formats, active interaction with investors and brands, mass media; new knowledge was gained regarding the development of eSports as a sport in the world and the system of conducting competitions, the significance of eSports as a social phenomenon in the international sports movement was proven.The development of the system of e-sports competitions in Ukraine involves the comprehensive implementation of strategies covering the structuring of competitions, educational integration, support and development of e-sports, and effective marketing promotion. The priority is to create structured leagues that will ensure the consistent development of talent at all levels. Implementing these strategies will allow Ukraine to create a sustainable and competitive e-sports ecosystem that meets national and international standards.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Чижевська Н. В. 
Формування здібностей дітей 4–6 років до занять інтелектуальними видами спорту (на матеріалі шашок): автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Н. В. Чижевська. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню когнітивних здібностей дітей 4–6 років та впливу занять інтелектуальними видами спорту на матеріалі шашок на розумовий та фізичний розвиток дитини, розробці програми навчання гри в шашки дітей дошкільного віку, яка впливає на покращення навичок та сприяє ефективному виявленню перспективних дітей до занять інтелектуальними видами спорту, зокрема шашками. Мета роботи – обґрунтування та розробка програми навчання гри в шашки дітей 4–6 років для розвитку їх когнітивних здібностей.Об’єкт дослідження – педагогічні умови навчання дітей 4–6 років грі в шашки на засадах гурткової роботи та розвиток їх когнітивних здібностей.У процесі виконання дисертаційної роботи були використані такі методи: аналіз науково-методичної та спеціальної літератури, нормативних документів та даних мережі Інтернет; аналіз навчальних програм з інтелектуальних видів спорту; опитування; педагогічне спостереження та тестування дітей 4–6 років; педагогічний експеримент; метод експертних оцінок; методи математичної статистики. Наукова новизна роботи: обґрунтовано підхід до навчання гри в шашки дітей 4–6 років в дошкільних закладах освіти для покращення когнітивних здібностей дітей та розроблено алгоритм, що містить 15 складових; розроблено програму навчання гри в шашки дітей 4–6 років, що містить 4 етапи і спрямована на розвиток загальних та спеціальних здібностей, серед яких інтелектуальні, комунікаційні і творчі, когнітивні характеристики (логічне мислення, увага та уява), вміння планувати свої дії та їх наслідки, діяти в межах правил; доведено сприятливий вік дітей 4–6 років для початку занять інтелектуальними видами спорту, зокрема шашками, в якому активно розвиваються сприйняття, пам’ять, увага, логічне мислення, уміння приймати рішення, які є значущими для шашкіста; обґрунтовано педагогічні умови навчання гри в шашки дітей 4-6 років в закладах дошкільної освіти при проведенні гурткової роботи; визначено значущі якості та здібності шашкіста-початківця для формування спортивної майстерності та високого рівня гри у дорослому віці, серед яких мотивація грати, наполегливість в досягненні мети, здатність запам'ятовувати правила, позицію на дошці або гру, здібності до навчання гри в шашки, здібності до тривалої концентрації уваги; визначено значущість складових розвитку дитини 4–6 років для подальших занять інтелектуальними видами спорту: когнітивної, соціально-емоційної, мовленнєвої та фізичного розвитку.Розроблена програма навчання гри в шашки для дітей 4–6 років спрямована на розвиток інтелектуальних і комунікаційних здібностей, логічного мислення та творчих здібностей, уваги та уяви, вміння планувати свої дії та розуміти їх наслідки, діяти в межах правил і вирішувати конфліктні ситуації адекватним шляхом. Експериментальна перевірка підтвердила вплив гри в шашки на когнітивний розвиток дітей та довела позитивну динаміку.^UThe dissertation work is devoted to the study of cognitive abilities in children aged 4–6 years and the impact of engaging in intellectual types of sports, specifically checkers, on the mental and physical development of children. It includes the development of a checkers learning program for preschool children that improves skills and facilitates the effective identification of promising children for intellectual sports, particularly checkers.The aim of the work is to substantiate and develop a program for teaching checkers to children aged 4–6 years for the development of their cognitive abilities.The object of research is the pedagogical conditions for teaching 4–6-year-old children the game of checkers based on club work and the development of their cognitive abilities.In the process of completing the dissertation, the following methods were used: analysis of scientific-methodological and specialized literature, normative documents, and Internet data; analysis of educational programs in intellectual sports; surveys; pedagogical observation and testing of children aged 4–6 years; a pedagogical experiment; the method of expert assessments; methods of mathematical statistics.The scientific novelty of the work: a substantiated approach to teaching the game of checkers to children aged 4–6 years in preschool educational institutions to improve children's cognitive abilities and developed an algorithm containing 15 components; a checkers learning program for children aged 4–6 years has been developed, which consists of 4 stages and is aimed at developing general and special abilities, including intellectual, communicative, and creative, cognitive characteristics (logical thinking, attention, and imagination), the ability to plan actions and their consequences, and to act within the rules; the favorable age of children 4–6 years for the start of engaging in intellectual sports, particularly checkers, in which perception, memory, attention, logical thinking, decision-making ability significant for a checkers player, are actively developing, is proven; substantiated pedagogical conditions for teaching the game of checkers to children aged 4-6 years in preschool education institutions during club work; identified significant qualities and abilities of a beginner checkers player for forming sports mastery and a high level of play in adulthood, among which are the motivation to play, perseverance in achieving the goal, the ability to remember the rules, the position on the board or the game, abilities to learn the game of checkers, abilities to prolonged concentration of attention; identified the significance of the components of the development of a child aged 4–6 years for further engagement in intellectual sports: cognitive, social-emotional, speech, and physical development.The developed program for teaching the game of checkers for children aged 4–6 years is aimed at developing intellectual and communicative abilities, logical thinking and creative abilities, attention and imagination, the ability to plan their actions and understand their consequences, to act within the rules and to resolve conflict situations in an adequate way. Experimental verification confirmed the impact of playing checkers on the cognitive development of children and demonstrated positive dynamics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Блажко Н. А. 
Моделювання фізичної підготовленості кваліфікованих спортсменок у черліденгу: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / Н. А. Блажко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено оптимізації тренувального процесу спортсменок у дисципліні чер­данс­джаз команда шляхом визначення особливостей підготовки в черліденгу, тестів та показників, що дозволяють здійснювати моніторинг їх стану протягом тренувальної і змагальної діяльності. Здійснено розробку програми фізичної підготовки, модельних характеристик підготовленості з урахуванням специфіки роботи в команді та складності змагальної композиції.У процесі тренування спортсменів­черлідерів формується широкий арсенал рухових навичок, які відрізняються координаційною точністю і складністю. Іншою відмінною рисою цього виду спорту є розвиток силових можливостей у всіх їх найважливіших проявах: динамічна, статична і вибухова сила, швидкісно­силова витривалість. Черліденг органічно поєднує в собі видовищні надскладні елементи та шоу, містить координаційно складні та інтенсивні рухи, що включають елементи акробатики, спортивної та художньої гімнастики, спортивних танців. Складна побудова змагальної композиції потребує програмування тренувальних занять та моделювання підготовленості спортсменів протягом року. На жаль сформованої системи знань щодо управління підготовкою спортсменів у черліденгу, пріоритетності розвитку фізичних якостей, виведення спортсменів на пік готовності на головних змаганнях на сучасному етапі розвитку спортивної науки недостатньо.Мета дослідження – розробити програму фізичної підготовки кваліфікованих спортсменок у черліденгу для оптимізації тренувального процесу з акцентом на розвиток силових якостей та модельні характеристики фізичної підготовленості в дисципліні чер­данс­джаз команда з урахуванням особливостей змагальної діяльності.Завдання дослідження.1.?Виявити сучасні погляди щодо особливостей змагальної діяльності і фізичної підготовки спортсменів, моделювання у складно­координаційних видах спорту та черліденгу за даними літератури, мережі Інтернет та практичного досвіду.2.?Здійснити аналіз змагальної діяльності кваліфікованих спортсменок, що спеціалізуються у черліденгу в різних дисциплінах та визначити технічний арсенал дій, провідні фізичні якості та їх компоненти.3.?Обґрунтувати підхід до моделювання та розробити модельні характеристики фізичної підготовленості спортсменок у дисципліні чер­данс­ джаз команда з урахуванням специфіки змагальної діяльності.4.?Розробити програму занять з фізичної підготовки силового спрямування спортсменок у дисципліні чер­данс­джаз команда та перевірити її ефективність.Об’єкт дослідження: змагальна діяльність та фізична підготовка спортсменок у дисциплінах черліденгу.Предмет дослідження: програма тренувальних занять та модельні характеристики фізичної підготовленості спортсменок у дисципліні чер­данс­ джаз команда.Для вирішення поставлених завдань і отримання об’єктивних даних у роботі використовувалися такі методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення даних науково­методичної літератури та даних мережі Інтернет; опитування; аналіз нормативних документів, протоколів змагальної діяльності, даних спортсменів, відеоаналіз; педагогічне спостереження, педагогічний експеримент та тестування спортсменок; метод моделювання; метод експертних оцінок; методи математичної статистики.Наукова новизна роботи полягала в тому, що вперше:—?обґрунтовано підхід до моделювання та розроблено модельні характеристики фізичної, технічної, хореографічної та акробатичної підготовленості спортсменок у дисципліні чер­данс­джаз команда з урахуванням специфіки змагальної діяльності виду спорту;—?визначено значущість видів підготовки, характерні особливості фізичної підготовленості спортсменок у командній дисципліні чер­данс­джаз команда.—?систематизовано технічні дії та елементи виконавської майстерності й хореографії, які демонструють спортсменки в змагальній діяльності в черліденгу;—?розроблено та визначено ефективність тренувальних занять з фізичної підготовки спортсменок в дисципліні чер­данс­джаз команда на основі використання елементів спортивної акробатики, хореографії і з урахуванням їх взаємодії в команді та індивідуальних особливостей;—?вивчено та доповнено дані щодо змагальної діяльності в різних дисциплінах черліденгу та в дисципліні чер­данс­джаз команда, особливостей підготовки в складно­координаційних видах спорту;—?дістали подальшого розвитку дані щодо моделювання підготовленості спортсменів в складно­координаційних видах спорту та черліденгу;—?підтверджено значущість силової підготовки в командних дисциплінах черліденгу.Визначено, що у складно­координаційних видах спорту змагальна діяльність обумовлена правилами та містить спеціальні вправи з елементами технічної складності, хореографію і композицію. Підтверджується думка про комплексний підхід до технічної підготовки, підґрунтям якої є поєднання координаційної і музично­ритмічної підготовленості в складно­ координаційних видах видах спорту з музичним супроводженням.^UThe dissertation is devoted to the optimization of the training process of female athletes in the cheerdance and jazz team discipline by determining the peculiarities of training in cheerleading, tests and indicators that allow monitoring their condition during training and competitive activities. The development of the physical training program, model characteristics of preparedness, taking into account the specifics of team work and the complexity of the competitive composition, was carried out.In the process of training sportsmen and cheerleaders, a wide arsenal of motor skills is formed, which differ in coordination accuracy and complexity. Another distinctive feature of this sport is the development of strength capabilities in all their most important manifestations: dynamic, static and explosive strength, speed-power endurance. Cheerleading organically combines spectacular, highly complex elements and shows, contains coordinated complex and intense movements that include elements of acrobatics, sports and artistic gymnastics, sports dances. The complex construction of a competitive composition requires programming of training sessions and modeling of the athletes' preparedness throughout the year. Unfortunately, the formed system of knowledge on managing the training of athletes in cheerleading, prioritizing the development of physical qualities, bringing athletes to the peak of readiness for the main competitions is not enough at the current stage of the development of sports science.The purpose of the research is to develop a program of physical training of qualified cheerleading athletes to optimize the training process with an emphasis on the development of strength qualities and model characteristics of physical fitness in the cheerdance and jazz team discipline, taking into account the specifics of competitive activity.Objectives of the study.1. Identify modern views on the specifics of competitive activity and physical training of athletes, modeling in complex coordination sports and cheerleading based on literature, the Internet, and practical experience.2. To analyze the competitive activity of qualified sportswomen specializing in cheerleading in various disciplines and to determine the technical arsenal of actions, leading physical qualities and their components.3. To substantiate the approach to modeling and develop model characteristics of physical fitness of female athletes in the discipline of dance jazz team, taking into account the specifics of competitive activity.4. To develop a program of classes on physical training of female athletes in the discipline of dance-jazz team and check its effectiveness.The object of the study: competitive activity and physical training of sportswomen in the disciplines of cheerleading.The subject of the study: the program of training sessions and model characteristics of the physical fitness of female athletes in the discipline of dance jazz team.To solve the tasks and obtain objective data, the following research methods were used in the work: theoretical analysis and generalization of data from scientific and methodological literature and data from the Internet; poll; analysis of normative documents, protocols of competitive activity, data of athletes, video analysis; pedagogical observation, pedagogical experiment and testing of sportswomen; modeling method; method of expert evaluations; methods of mathematical statistics.The scientific novelty of the work was that for the first time:— the approach to modeling was substantiated and model characteristics of physical, technical, choreographic and acrobatic preparation of female athletes in the discipline of dance jazz team were developed, taking into account the specifics of the competitive activity of the sport;— the significance of the types of training, the characteristic features of the physical fitness of female athletes in the team discipline cherdansjazz team are determined.— technical actions and elements of performance skills and choreography demonstrated by female athletes in competitive cheerleading are systematized;— the effectiveness of training classes for physical training of female athletes in the discipline of team dance and jazz was developed and determined based on the use of elements of sports acrobatics, choreography and taking into account their interaction in the team and individual characteristics;— data on competitive activities in various disciplines of cheerleading and in the discipline of team dance and jazz, features of training in complex coordination sports were studied and supplemented;— received further development of data on modeling the readiness of athletes in complex coordination sports and cheerleading;— the importance of strength training in cheerleading team disciplines was confirmed.It was determined that in complex coordination sports, competitive activity is determined by rules and contains special exercises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського