Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Якуба$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Якуба 
Мовні засоби відображення ситуації зміна матримоніального стану в англійській художній прозі XX століття (лінгвокогнітивний та комунікативно- прагматичний аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Валентина Володимирівна Якуба ; Київський національний лінгвістичний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-72 + Ш5(4ВЕЛ)-357
Шифр НБУВ: РА346387

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Якуба К.І. 
Соціально-економічні проблеми формування і використання жіночих трудових ресурсів аграрної сфери: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / К.І. Якуба ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Викладено основні результати комплексного дослідження проблеми відтворення жіночих трудових ресурсів аграрної сфери України. Розкрито методологічні, методичні та практичні засади дослідження проблем використання трудових ресурсів жінок-аграріїв у виробничій і сімейно-побутовій сферах. Визначено їх сукупне навантаження, здійснено аналіз динаміки жіночих трудових ресурсів села. Дано оцінку демографічної ситуації в сільській місцевості та ролі селянки у відтворенні трудових ресурсів села і аграрної сфери. Розроблено концепцію поліпшення соціально-економічних умов праці і побуту жінок, зайнятих у сільському господарстві, регіональні баланси трудових ресурсів села на період до 2005 року. Обгрунтовано пропозиції щодо поліпшення соціального становища жінок аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)249.202.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Якуба І.П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування оптимізації марганцевого живлення сільськогосподарських культур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / І.П. Якуба ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено фізіологічні засади оптимізації марганцевого живлення сільгоспкультур на південному чорноземі Одещини. Досліджено вплив позакореневої та предпосівної обробки сульфатом марганцю різних культур на біометричні показники, вміст фотосинтетичних пігментів і співвідношення хлорофілів у листках за умов теплиці, відкритого грунту та польових умов агропромислового виробництва протягом онтогенезу. Установлено ефективність передпосівної обробки насіння як засобу оптимізації марганцевого живлення сільгоспкультур на південному чорноземі за показниками пігментної системи листків, врожаєм та біохімічними показниками його якості. Установлено, що марганцеве підживлення подовжує термін фаз цвітіння та плодоносіння. За несприятливих умов вирощування позитивний вплив марганцю є більш наочним. Показано вплив рівня забезпеченості сільгоспкультур марганцем на ізоферментний спектр і активність малатдегідрогеназ у листках рослин, яка знижується за дефіциту мікроелемента та підвищується за некореневого підживлення. З'ясовано вплив системи добрив і сорту на накопичення марганцю польовими культурами. Визначено взаємозалежність між вмістом марганцю у листках під час цвітіння та його кількістю у врожаї. Доведено, що на південному чорноземі м'яка пшениця більшою мірою накопичує марганець і перерозподіляє його у колос. Рекомендовано певні сорти для подальшого вивчення марганцевої ефективності культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.35-6 +
Шифр НБУВ: РА353523

Рубрики:

      
4.

Рожков Ю. Г. 
Вербалізація хвороб тварин засобами англійської мови: лінгвокогнітивний і структурно-семантичний аспекти / Ю. Г. Рожков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню термінів на позначення хвороб тварин у лінгвокогнітивному і структурно-семантичному аспектах.Актуальність теми дослідження зумовлена загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на вивчення галузевих термінологій з огляду на бурхливий розвиток міжнародного співробітництва; лінгвокогнітивною спрямованістю філологічних досліджень термінів на позначення хвороб тварин в англійський мові і необхідністю аналізу мовних та позамовних чинників його становлення, формування та розвитку.Мета роботи полягає у виявленні лексико-семантичних, структурних і системних параметрів англомовної терміносистеми хвороб тварин на основі комплексного аналізу та багатоаспектного опису термінологічної лексики в межах когнітивного підходу, що дає системну характеристику її особливостей.Матеріалом дослідження слугували словники й глосарії, які містять термінологічні одиниці на позначення хвороб тварин. Обсяг укладеної картотеки склав 1050 термінів, відібраних із лексикографічних джерел та англомовної довідкової літератури з ветеринарної медицини. На основі опрацьованого матеріалу було укладено англо-український глосарій термінів на позначення хвороб тварин.^UThe dissertation paper is dedicated to the study of the English terminology for animal diseases in linguocognitive and structural-semantic aspects. The relevance of the research arises from the general focus of modern linguistic studies towards studies in specialized terminologies in view of rapid international cooperation development; also, lack of systemic linguistic insights intothe English terminological system for animal diseases calls for clear linguistic and extralinguistic causes of its formation and development. The purpose of the paper is to identify lexical, semantic, structural and syntactic parameters of the English terminological system for animal diseases through complex analysis of multi-faceted description of terminological lexis within the scope of cognitive approach, which enables detailed characterization of the terminological system under study. The research material yeiled 1050 terminological units belonging to the English terminological system for animal diseases, selected from different sources of English veterinary and medicine sources. Following the findings an EnglishUkrainian dictionary of animal diseases was compiled.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського