Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (148)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Яцун$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Яцунський І.Р. 
Вплив процеса окислення на дефектоутворення в легованому кремнію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.Р. Яцунський ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 21 с. — укp.

На підставі проведених досліджень з використанням сучасних методів визначено реальну дефектну структуру приповерхневих шарів кремнію в системі Si - SiO2. В результаті появи механічних напруг і деформацій у приповерхневій області кремнію утворюється складна структура, що складається з області сильно розупорядкованого кремнію та області, яка містить дислокаційні сітки. На межі області розупорядкованого кремнію та області дислокаційних сіток установлено стрибок величини механічних напруг, що виникає внаслідок прискореної дифузії кисню вздовж структурних дефектів у процесі окиснення, що призводить до стрибка щільності рівнів захоплення електронів. Визначено, що ширина приповерхневої області кремнію, що містить розупорядкований кремній і дислокаційні сітки, залежить від рівня локалізованих на межі поділу механічних напруг. На базі моделі приповерхневих шарів окисненого кремнію побудовано модель струмопереносу в інверсійному каналі польових метал - оксид - напівпровідник (МОН) приладів. Наведена модель передбачає врахування факту розсіювання носіїв заряду на дислокаційних бар'єрах, присутніх у каналі. Установлено, що глибокі рівні приповерхневого шару кремнію, утворені межами блоків розупорядкованого кремнію, впливають на баланс між радіаційною чутливістю та термопольовою стабільністю параметрів дозиметрів поглинальної дози іонізуючих випромінювань на базі польових МОН-транзистрів, що дозволяє покращити радіаційні та термопольові параметри дозиметрів на основі МОН-структур. У процесі термічного окиснення кремнію та шляхом хімічної обробки поверхні пластин одержано хімічно-наноструктурований кремній, що випромінює у видимій області спектра. Даний метод дозволяє одержувати фотолюмінесцентні структури в єдиному технологічному циклі за умов виробництва мікроелектронних приладів з діоксидною ізоляцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 +
Шифр НБУВ: РА363956

Рубрики:

      
2.

Яцун 
Особливості кримінального покарання неповнолітніх: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Олександр Сергійович Яцун ; Львівський держ. ун-т внутрішніх справ. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА365681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Яцун О. В. 
Особливості провадження по земельним спорам за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Яцун ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано особливості провадження по земельним спорам за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства. Визначено юрисдикційні повноваження судів щодо розгляду адміністративних спорів, пов'язаних з землею. Розроблено класифікацію земельних спорів як предмету розгляду справ у порядку адміністративного судочинства. Розглянуто розвиток законодавства з питань вирішення земельних спорів. Досліджено стадії розгляду земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства, особливості участі суб'єктів владних повноважень у справах адміністративної юрисдикції у ході вирішення земельних спорів, особливості доказу в справах з земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в адміністративному судочинстві. Розглянуто особливості виконання судових рішень у справах з земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в адміністративному судочинстві та порядок розгляду земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації за законодавством зарубіжних країн. Сформульовано висновки та пропозиції щодо вдосконалення законодавства, що регулює порядок розгляду та вирішення спорів, які виникають у сфері земельних правовідносин за участю суб'єктів публічної адміністрації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА385719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яцунь О.М. 
Перспективні напрямки та прогнозування розвитку підприємств індустрії дитячого харчування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Яцунь ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено особливості розвитку підприємств дитячого харчування, досліджено концептуальні засади їх функціонування як невід'ємної складової системи продовольчої безпеки країни. Проведено всебічний аналіз чинників, які впливають на перспективний розвиток даних підприємств, визначено особливості їх маркетингової діяльності. Удосконалено методи державного регулювання функціонування підприємств дитячого харчування та структуру цільової комплексної програми їх розвитку. Здійснено прогнозний розрахунок потреби у продуктах дитячого харчування на період до 2015 р., на підставі якого визначено перспективні напрямки розвитку підприємств даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.75 +
Шифр НБУВ: РА331696

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Яцун В. В. 
Працездатність пасивних автобалансирів при зрівноваженні крильчаток осьових вентиляторів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.02 / В. В. Яцун ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено математичну модель вентиляторної машини, яка складається з ротора, крильчатки, автобалансирів, в'язко-пружних опор. Встановлено, що аеродинамічні сили не заважають існуванню режиму автобалансування, як одного з можливих режимів руху вентиляторної машини, але впливають на умови його настання. Визначено, що у разі осесиметричних опор дві чи три критичні швидкості обертання крильчатки й автобалансування настає за перевищення єдиної критичної швидкості, між першою і другою. З'ясовано, що аеродинамічні сили дещо зменшують діапазони кутових швидкостей обертання крильчатки, на яких настає автобалансування, а розміщення ротора крильчатки у важкому корпусі може призвести до збільшення кількості та зміни величин критичних швидкостей. Знайдено аналітичні вирази для змінених критичних швидкостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З766
Шифр НБУВ: РА371320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Яцунська О.О. 
Світовий досвід місцевого самоврядування та перспективи його інституціонально-системного втілення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Яцунська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив світового досвіду на інституціонально-системне втілення місцевого самоврядування в Україні. Досліджено різні підходи до трактування поняття "місцеве самоврядування". Основну увагу зосереджено на його політологічному аспекті, обгрунтовано доцільність інтерпретації цього поняття через категорію "інтенсивності". Розглянуто вплив двох основних парадигм місцевого самоврядування на практику державного будівництва. Встановлено необхідність інституалізації для розвитку демократичного суспільства й обгрунтовано важливість місцевих органів влади як чинника, який впливає на цей процес. Здійснено порівняльний аналіз різних типів організації влади на місцях і запропоновано комплексну класифікаційну "сітку", яка може бути застосована для моделювання системи місцевого самоврядування в західних і посттоталітарних країнах, визначено основні етапи та складові процесу реформування місцевих органів влади в Україні. На підставі проведеного дослідження сформульовано пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності діяльності системи місцевого самоврядування в нашій країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Яцун Є. В. 
Експериментальне обґрунтування застосування біодеградіруючіх сплавів на основі магнію в динамічному інтрамедулярному остеосинтезі діафізарних переломів великогомілкової кістки: автореферат дис. ... к.мед.н. : 14.01.21 / Є. В. Яцун. — Б.м., 2024 — укp.

Роботу присвячено поліпшенню результатів лікування пацієнтів із діафізарними переломами великогомілкової кістки шляхом експериментального та клінічного обґрунтування методики динамічного блокуючого інтрамедулярного остеосинтезу з використанням біодеградуючого блокуючого гвинта, виготовленого з магнієвого сплаву МС-10. Проведено аналіз існуючих вітчизняних магнієвих сплавів МЛ-5 та МС-10 для виготовлення БДМГ. Показано, що легування даних сплавів Ag і Sc в кількості 0,05-0,1% забезпечує подрібнення структурних складових металу і значне підвищення їх комплексу механічних і фізичних властивостей.Проведені випробування досліджуваних сплавів показали, що сплав МС-10, після 3 місяців витримки в гелофузині зберігає свої механічні властивості на рівні властивостей кісткової тканини, що дозволяє забезпечити стабільність уламків ВГК до початку осьового навантаження на прооперовану кінцівку. Проведено математичне моделювання з урахуванням особливостей анатомічної будови ВГК з метою обґрунтування раціональної методики інтрамедулярної динамічної фіксації уламків з використанням БДМГ. Розроблено блокуючи МБДГ для ДБІОС при лікуванні пацієнтів із переломами ВГК, які забезпечують достатню міцність і жорсткість остеосинтезу на необхідний період консолідації, а потім розчиняються, що дає можливість уникнути етапного оперативного втручання (видалення блокуючого гвинта, для динамізації перелому) (патент України № 123569 від 26.02.2018 р., Бюл. №4). Вдосконалено методику хірургічного лікування пацієнтів із діафізарними переломами ВГК за рахунок використання при БІОС МБДГ, що істотно знижує ризик виникнення ускладнень у післяопераційному періоді та усуває необхідність проведення етапних хірургічних втручань. Визначено показання до застосування та особливості установки цих фіксаторів.^UThe thesis is devoted to improving the results of treatment of patients with diaphyseal fractures of the tibia through experimental and clinical substantiation of the technique of intramedullary osteosynthesis using a biodegradable blocking screw made of magnesium alloy MC-10. The analysis of the existing domestic magnesium alloys ML-5 and MS-10 for the production of BDMS was carried out. It is shown that the alloying of these Ag and Sc alloys in the amount of 0.05-0.1% provides grinding of the structural components of the metal and a significant increase in their complex of mechanical and physical properties. Tests of the investigated alloys showed that the MS-10 alloy, after 3 months of aging in gelofusin, retains its mechanical properties at the level of the properties of bone tissue, which allows to ensure the stability of the tibia fragments before the beginning of the axial load on the operated limb. Mathematical modeling was carried out taking into account the peculiarities of the anatomical structure of the tibia in order to justify the rational method of intramedullary dynamic fixation of fragments using BDMS. It was developed blocking BDMS for intramedular nail for the treatment of patients with tibia fractures, which provide sufficient strength and rigidity of osteosynthesis for the necessary period of consolidation, and then dissolve, which makes it possible to avoid staged surgical intervention (removal of the blocking screw, to dynamize the fracture) (patent of Ukraine No. 123569 dated 02.26.2018, Bul. No. 4). The technique of surgical treatment of patients with diaphyseal fractures of the tibia has been improved due to the use of BDMS in intramedular nail, which significantly reduces the risk of complications in the postoperative period and eliminates the need for staged surgical interventions. Indications for use and installation features of these fasteners are determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського