Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=БОБУХ$<.>+<.>A=ВСЕВОЛОД$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бобух Н.М. 
Антоніми в українській поетичній мові ХХ ст.: структурно-семантичний, функціонально-стилістичний і лексикографічний аспекти: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Н.М. Бобух ; НАН України, Ін-т укр. мови. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше в українській лінгвістиці зроблено комплексний структурно-семантичний і функціонально-стилістичний аналіз антонімічного слововживання в поезії XX ст. Обгрунтовано теоретичні засади антонімії, запропоновано визначення поетичних антонімів, антонімічних біномів, антонімічно-синонімічних парадигм. Виявлено ключові опозиції в поетичному дискурсі з урахуванням позитивної та негативної маркованості їх конституентів. Розглянуто симетричні й асиметричні антонімічні пари, запропоновно структурну, морфологічну та функціонально-семантичну класифікації опозицій. Проаналізовано зв'язок антонімії з полісемією та синонімією. Встановлено парадигматичні та синтагматичні властивості лексем із протилежними значеннями. Досліджено функції антонімів у семантичній організації речення, виділено синтаксичні моделі, в яких функціонують лексичні опозиції у мові української поезії XX ст. Визначено особливості структурно-семантичної організації оксиморонних синтагм. Запропоновано функціонально-семантичну класифікацію оксиморонів. Проаналізовано стилістичні функції художніх засобів, утворених на базі антонімічних пар. Обгрунтовано принципи укладання "Словника антонімів поетичної мови" як одного з можливих підходів до лексикографічного опрацювання мови української поезії. Уперше укладено словник антонімів української поетичної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА362688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бобух І. М. 
Національне багатство України як потенціал економічного розвитку: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / І. М. Бобух ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2011. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні підходи до оцінювання нального багатства України, а також напрями підвищення ефективності його формування як потенціалу економічного розвитку. Висвітлено напрями удосконалення статистики національного багатства в межах системи національних рахунків. Дефініцію національного багатства уточнено на підставі двоаспектного підходу, за яким його складовими є капітал і незадіяні (некапіталізовані) ресурси. Обгрунтовано, що в процесі удосконалення пропорцій формування національного багатства України необхідно модернізувати структуру основного капіталу, мінімізувати рівень диференціації населення, що спричиняє вагомий вплив на розвиток людського потенціалу, а також оптимізувати використання природно-ресурсного потенціалу та фінансового капіталу. Визначено напрями удосконалення статистичних підходів до обліку національного багатства за Системою національних рахунків, прийнятою у міжнародному рахівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-95
Шифр НБУВ: РА385105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бобух В.А. 
Синтез обчислювальних структур для обробки відеоінформації у реальному часі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.А. Бобух ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання обробки відеоінформації у реальному часі, а саме: виконання кольорової корекції, мікшування, стиснення та фільтрації, а також щодо засобів підвищення надійності захисту відеоінформації від несанкціонованого доступу. Запропоновано методи виконання зазначених операцій обробки зображень, застосування яких дозволило зменшити кількість параметрів, що зберігають або передаються, у порівнянні з табличними засобами, за збереження гнучкості й універсальності. Дані методи використано в інфрачервоній системі спостереження за станом трубчастих печей, що обертаються на феронікелевому виробництві та у експериментальних зразках систем обробки відеоінформації. Запропоновано методики ідвищення швидкодії та покращання статистичних характеристик генератора випадкових послідовностей на базі фізичного датчика як елемента системи обробки відеоінформації, що визначає її стійкість до несанкціонованого доступу, що дозволило з необхідною швидкістю одержувати випадкові послідовності, що відповідають міжнародному стандарту A1S-31. Дані методи використано у програмно-апаратних акредитованих центрах генерації та сертифікації ключів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632,5 +
Шифр НБУВ: РА350830

Рубрики:

      
4.

Бобух І.М. 
Становлення і функціонування спеціальних економічних зон в Україні: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.10.01 / І.М. Бобух ; НАН України. Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади організації спеціальних економічних зон (СЕЗ), визначено основні принципи, з'ясовано соціально-економічні передумови їх створення та фактори розміщення і розвитку. Розроблено оригінальні методичні підходи щодо проведення оцінки ефективності діяльності СЕЗ у контексті регіонального розвитку, розраховано інтегровану питому вагу впливу діяльності СЕЗ на соціально-економічний розвиток регіонів та України в цілому, на основі чого визначено напрями підвищення ефективності їх функціонування. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення економіко-правових засад функціонування СЕЗ, зокрема, уніфікації порядку проведення моніторингу вільних економічних зон, територій пріоритетного розвитку і технологічних парків. Розроблено наукові рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування СЕЗ і активізації їх впливу на соціально-економічний розвиток регіонів (організація системи сучасного сервісного обслуговування потенційних інвесторів, удосконалення кадрового забезпечення та налагодження маркетингової діяльності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА328084

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського