Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (279)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=БОГАТИРЬОВ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Богатирьова Г.В. 
Властивості голограм Юнга: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.В. Богатирьова ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розвитку наслідків юнгівської моделі дифракційних явищ у голографії та кореляційно-оптичній обробці інформації. Обгрунтовано оригінальний голографічний спосіб формування контурних зображень. Виявлено зображаючі та асоціативні властивості безопорного запису картин дифракції ближнього та дальнього полів - голограм Юнга, а також лінійних та нелінійних позавісевих юнгівських голограм, зареєстрованих із простими або комбінованими опорними хвилями. Передбачено та реалізовано ефект оконтурювання фазоспряженого асоціативного відгуку, відновлюваного за статичною нелінійною голограмою Юнга у режимах самообертання хвильового фронту та подвійного фазового спряження. Запропоновано оптимальний алгоритм реалізації оптичного вейвлет-перетворення за умов детектування краю на основі нелінійної юнгівської голограми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022
Шифр НБУВ: РА308874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Богатирьова Т.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування фізичних чинників в реабілітації хворих на артроз: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Т.В. Богатирьова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 33 с. — укp.

Опрацьовано нові диференційовані комплекси реабілітації хворих на артроз із затосуванням пелоїдотерапії, різних видів пунктурної мікрофізіотерапії (зі застосуваням пелоїду, біоактивних компонентів грязі, лікарських препаратів), рефлексотерапії. Встановлено, що призначення рефлексотерапії, пунктурної мікрофізіотерапії, грязелікування є патогенетично обгрунтованим щодо лікування хворих на артроз, як засвідчено позитивними результатами клініко-інструментальної динаміки, імунологічними дослідженнями та станом активності локального регулятора хондрогенезу, та більш придатні у разі незначних змін у суглобах і хребті. Доведено виражену перевагу комплексного призначення рефлексотерапії та грязелікування, пунктурної мікрофізіотерапії та пелоїдотерапії у хворих на артроз як за даними безпосередніх, так і віддалених результатів лікування, особливо разі прогресування захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-54
Шифр НБУВ: РА313881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Богатирьов І.Г. 
Кримінальні покарання, не пов'язані з позбавленням волі (теорія і практика їх виконання кримінально-виконавчою інспекцією): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / І.Г. Богатирьов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проаналізовано організаційні та правові проблеми виконання кримінально-виконавчою інспекцією покарань, не взаємопов'язаних з позбавленням волі, у вигляді виправних і громадських робіт, позбавлення права обіймати певну посаду або займатися певною діяльністю. Досліджено періоди їх виникнення, поняття, суть, сучасні теоретично-правові та кримінологічні засади, практику їх виконання у країнах Європейської спільноти. Узагальнено практику виконання кримінально-виконавчою інспекцією покарань, не взаємопов'язаних з позбавленням волі. Розглянуто шляхи їх удосконалення (законодавче забезпечення, покращення діяльності кримінально-виконавчої інспекції, впровадження профілактично-виховного впливу та підготовку кадрів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.9 + Х884.9(4УКР)19 +
Шифр НБУВ: РА343190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Богатирьова О.І. 
Кримінально-виконавча інспекція як суб'єкт виконання покарань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Богатирьова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття, завдання, функції та повноваження кримінально-виконавчої інспекції. Вивчено правовий статус персоналу даної інспекції. Узагальнено кримінально-виконавчу характеристику покарань, які виконує кримінально-виконавча інспекція. На підставі аналізу законодавства зарубіжних країн стосовно діяльності служб пробації обгрунтовано необхідність упровадження в діяльність кримінально-виконавчої інспекції пробаційних форм роботи з засудженими. Проаналізовано взаємодію кримінально-виконавчої інспекції з державними та недержавними органами й організаціями щодо виконання покарань. Розглянуто законодавчу та галузеву нормативно-правову базу щодо контролю кримінально-виконавчої інспекції за особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання. Наведено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення виконання даною інспекцією покарань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)190.1 +
Шифр НБУВ: РА363897

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Богатирьова І.М. 
Методика розробки й упровадження системи розвивальних завдань у навчанні математики учнів 5 - 6 класів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.М. Богатирьова ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано методику створення системи розвивальних завдань з математики, що сприяють цілеспрямованому розвитку в учнів 5 - 6 класів математичного мислення з урахуванням його семіотичного аспекту. З'ясовано змістові та семіотичні особливості розвивальних завдань, їх функцій у шкільному курсі математики 5 - 6 класів, установлено види таких завдань та специфіку їх поєднання в систему. Розроблено прийоми посилення розвивальної функції математичних задач. Побудовано математичну модель упровадження системи розвивальних знань у викладання математики в V - VI класах. Подано методичні рекомендації для вчителів ЗНЗ щодо розробки й упровадження в навчальний процес V - VI класів системи розвивальних завдань з математики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1р21-352 +
Шифр НБУВ: РА366290

      
6.

Богатирьов Д.В. 
Обгрунтування параметрів пневмоімпульсної машини для сепарації насіння за густиною: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Д.В. Богатирьов ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2005. — 19 с. — укp.

На базі розробленої детермінованої математичної моделі процесу з використанням прикладних програм для ПЕОМ описано кінематику руху частки у псевдорозрідженому шарі насіння. Установлено взаємозв'язок властивостей даного шару й окремої частки з конструктивними, кінематичними й аеродинамічними параметрами машини за наявності факторів: випадкової дії сили лобового тиску; наявності пульсації повітряного потоку; ексцесу й асиметрії епюр тисків, відповідно у поперечному та поздовжньому перетині пневматичного каналу; висот установлення дільників шару. Обгрунтовано межові режими роботи пневмоімпульсної машини та верхню межу її продуктивності за умови досягнення максимального технологічного ефекту сепарації. Виявлено експериментальні закономірності впливу основних геометричних і кінематичних параметрів запропонованої пневмоімпульсної установки на технологічні показники її роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.12-9 +
Шифр НБУВ: РА338662

Рубрики:

      
7.

Богатирьова Р.В. 
Роль природженої та спадкової патології у репродуктивних втратах сім'ї: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01; 03.00.15 / Р.В. Богатирьова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 35 с. — укp.

Вперше для розробки адекватних засобів профілактики генетично обумовлених репродуктивних втрат враховано демографічні особливості субпопуляції. Встановлено закономірність динаміки генетично обумовлених репродуктивних втрат хромосомної та моногенної природи відповідно до періоду індивідуального онтогенезу. Створено концепцію первинної та вторинної профілактики на підставі генетичних особливостей сімей з репродуктивними втратами у регіоні, який вивчався, та проведено її апробацію у окремих регіонах України за допомогою програми "Реплікація". Вперше на рівні субпопуляції вивчено напрямки подальшого розвитку інтеграції генетики та медицини в Україні, запропановано до поширення кількості встановлених нозологічних форм спадкової патології за рахунок точного етіологічного діагнозу та впровадження диференційної діагностики генетично обумовлених репродуктивних втрат. Вперше досліджено та впроваджено у перинатологію зворотний скринінг "пробанд - батьки" на підставі ефекту антиципації спадкової патології. Проаналізовано динаміку та спектр природженої та спадкової патології у регіоні дослідження. Вперше розроблено індивідуальні схеми обстеження сімей з генетично обумовленими репродуктивними втратами, на підставі особливостей показань для генетичного консультування. Розроблено оригінальну експертну комп'ютерну програму для диференційної діагностики природженої та спадкової патології у супроводі каталогів на паперових носіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215
Шифр НБУВ: РА309293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Богатирьов І.І. 
Соціальний компонент інтеграції України в глобальну економічну систему: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.І. Богатирьов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено позитивні та негативні наслідки глобалізації в контексті соціального розвитку країн. Досліджено параметри соціального розвитку світової економічної системи з урахуванням рівня, структури та перспектив залучення національних економік до міжнародного економічного поля. Проаналізовано механізми формування соціально-економічної моделі розвитку України з урахуванням державного регулювання в сфері соціального захисту. Розглянуто взаємозв'язки між станом розвитку економіки, зовнішньої торгівлі, механізмом міжнародноекономічного співробітництва та соціальною сферою країни. Визначено пріоритетні напрями підвищення ефективності соціально-економічної політики з урахуванням потенціалу моделі інноваційного розвитку України та розвитку соціальної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА327380

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Богатирьова Ю. О. 
Теорія мультимножин та її застосування: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Ю. О. Богатирьова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Побудовано решітку мультимножин, яку вкладено у дві повні решітки мультимножин. За цього друга повна решітка, одержана узагальненням поняття мультимножини (припускається нескінченна кратність елементів), використовується за заданні денотаційної семантики рекурсивних запитів SQL-подібних мов. Розглянуто проблему повноти для мультимножинної примітивної програмної алгебри, уточнено обчислюваність на мультимножинах. Висвітлено можливості застосування теорії мультимножин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611-01
Шифр НБУВ: РА379698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Богатирьов І.О. 
Управління розвитком підприємства (за матеріалами малих підприємств меблевої промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.О. Богатирьов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано результати наукових досліджень категорії "розвиток підприємства", створено систему принципів оцінки та управління розвитком, сформовано чотиривимірну матрицю, розроблено модель рейтингової оцінки ефективності розвитку й алгоритм управління розвитком підприємств. На базі вивчення еволюції категорій "підприємництво", "мале підприємництво", "малий бізнес", аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду виявлення суб'єктів господарювання за категорією малих, з'ясування національних особливостей функціонування малих підприємств зроблено висновки щодо їх найбільш змістовних ознак і специфічних характеристик розвитку. Наведено теоретичні висновки, обгрунтовані на базі емпіричної інформації щодо розвитку малих підприємств меблевої промисловості України, висвітлено сучасні тенденції їх змін, розроблено конкретні заходи для підвищення ефективності їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.155.1-21 +
Шифр НБУВ: РА328921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Марчук В. Т. 
Кримінально-виконавчі засади виконання і відбування покарання у виді довічного позбавлення волі / В. Т. Марчук. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження кримінально-виконавчих засад виконання і відбування покарання у виді довічного позбавлення волі. Розкрито та обґрунтовано стан наукового дослідження цього виду покарання та сформульовано її методологічний інструментарій. Виокремлено два періоди становлення та розвитку покарання у виді довічного позбавлення волі: перший період оновлено-трансформаційний та сучасний період. Визначено та обґрунтовано поняття та зміст покарання у виді довічного позбавлення волі. Сформульовано авторське визначення покарання у виді довічного позбавлення волі. Надано кримінально-правову характеристику покарання у виді довічного позбавлення волі. Розкрито значення кримінально-виконавчої установи закритого типу як суб'єкта виконання покарання у виді довічного позбавлення волі. Визначено порядок і умови виконання покарання у виді довічного позбавлення волі. Вивчено практику Європейського суду з прав людини стосовно порушення прав засуджених при виконанні та відбуванні ними покарання у виді довічного позбавлення волі. Досліджено іноземний досвід виконання та відбування покарання у виді довічного позбавлення волі. Проаналізовано соціально-демографічну та кримінально-виконавчу характеристику осіб, засуджених до покарання у виді довічного позбавлення волі. Запропоновано шляхи удосконалення нормативно-правового забезпечення виконання і відбування покарання у виді довічного позбавлення волі.^UIn the dissertation the complex and systematic research of criminal-executive bases of execution and serving of punishment in the form of life imprisonment is carried out. The scientific research of this punishment is revealed and substantiated and its methodological tools are formulated. There are two periods of formation and development of punishment in the form of life imprisonment: the first period is updated transformational and modern period. The concept and content of punishment in the form of life imprisonment are defined and substantiated. The author's definition of punishment in the form of life imprisonment is formulated. The criminal-legal characteristic of punishment in the form of life imprisonment is given.The significance of a closed criminal-executive institution as a subject of execution of a sentence in the form of life imprisonment is revealed. The order and conditions of execution of punishment in the form of life imprisonment are defined. The case law of the European Court of Human Rights regarding the violation of the rights of inmate while serving a sentence of life imprisonment has been studied. The foreign experience of execution and serving a sentence in the form of life imprisonment is studied. The socio-demographic and criminal-executive characteristics of persons sentenced to life imprisonment are analyzed. The ways of improvement of normative-legal maintenance of execution and serving of punishment in the form of life imprisonment are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Богатирьова Д. І. 
Клініко-лабораторне обґрунтування конструкцій повних знімних протезів у пацієнтів cтаречого віку з складними анатомо-фізіологічними умовами: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / Д. І. Богатирьова. — Б.м., 2023 — укp.

Протягом життя людина поступово втрачає зуби. Причиною цього є такі патологічні захворювання, як карієс, парадонтит, соматичні хвороби, незадовільна гігієна порожнини рота, травми щелепно-лицевої ділянки. З віком відбуваються інволютивні процеси щелепно-лицевої ділянки, які різко прогресують при повній втраті зубів. Втрата жувального навантаження на ділянку обличчя, відсутність зубів антагоністів веде до зниження висоти прикусу, перепрограмуванню жувальних м’язів, появі значних змін в скронево-нижньощепних суглобах. Наслідком повної втрати зубів є значна атрофія кістки верхньої та нижньої щелеп, яка витончується, втрачається її об’єм, що значно зменшує ретенційні можливості для ПЗП. В першу чергу це відбувається з альвеолярною кісткою, яка має автономний розвиток і зберігає форму при наявності постійних зубів. Такі анатомо-топографічні зміни щелепно-лицевої ділянки негативно впливають на фіксацію ПЗП і можливість мати повноцінну функцію мовлення, жування, ковтання та інше. В зв’язку з цим порушується стан людини в соціальному середовищі. Ці процеси стають особливо вираженими у пацієнтів з віком, які значно раніше втратили постійні зуби і неодноразово виготовляли ПЗП. Відновлення функції порожнини рота вимагає сучасної діагностики, яку практично провести людям в старечому (75 та більше років) віці досить складно через неможливість виконати умови їх проведення. В зв’язку з цим запланована наукова робота для визначення особливостей діагностики, клініки повної відсутності зубів, ускладнень, які супроводжують таких пацієнтів і надання їм ортопедичної допомоги. На основі проведених досліджень у дисертацій роботі встановлені нові теоретичні та практичні результати по обґрунтуванню конструкцій повних знімних протезів у пацієнтів старечого віку з складними анатомо-топографічними умовами. Визначені та розроблені нові критерії діагностики та особливості тактики лікування. Мета - підвищити ефективність діагностики, лікування пацієнтів старечого віку, які користуються ПЗП, за рахунок вивчення анатомо-топографічних особливостей щелеп, стану жувальних м’язів та СНЩС. Об’єкт дослідження - клінічні, лабораторні, функціональні дослідження жувального апарату пацієнтів старечого віку з повною втратою зубів. Предмет дослідження - ефективність діагностики, лікування пацієнтів старечого віку з складними анатомо-топографічними умовами. Згідно поставленої мети та завдань було досліджено та визначено стан ретенційних умов фіксації ПЗП при повній втраті зубів на верхній та нижній щелепах у пацієнтів старечого віку. Крім того, вивчено функціональні особливості жувальної мускулатури та визначено вікові особливості стану СНЩС та їх вплив на рухи нижньої щелепи при функції жуванні, мовленні, ковтанні. Оптимізовано жувальну функцію за рахунок удосконалення клініко-лабораторних етапів виговлення ПЗП та запропонованих оклюзійних схем у відповідності до результатів досліджень. Для виконання поставлених задач використовували: клінічні методи, електроміографію скроневих, власне жувальних, мімічних - колового м’яза рота, підіймач верхньої губи та підіймач кута рота, ортопантомографію, КТ, ТРГ у прямій та бічній проекціях, JVA, функціографію, статистичний аналіз, дослідження моделей в середньоанатомічному артикуляторі. Аналіз результатів проводився в пакеті ЕZR v. 1.54. Проводили перевірку розподілу на нормальність за критерієм Шапіро-Уілка. Для представлення кількісних показників у випадку нормального закону розподілу розраховувалось середнє значення (Х) та стандартне відхилення (±SD), у випадку закону розподілу, відмінного від нормального розраховувалось медіанне значення (Ме) та міжквартильний інтервал (QI -QIII). Для представлення якісних показників розраховувалась частота (%) та вірогідний інтервал (95% ВІ). При проведенні порівняння зміни кількісних ознак у випадку нормального закону розподілу використано критерій Стьюдента для пов’язаних вибірок, у випадку закону розподілу відмінного від нормального використовувався критерій Т-Вілкоксона для пов'язаних вибірок. Для проведення статистичного порівняння у всіх випадках були використані критерії з двосторонньої критичною областю, критичний рівень значимості прийнятий рівним 0,05. Для аналізу зв’язку між кількісними ознаками використовували метод кореляційного аналізу, розраховували показник рангової кореляції Спірмена.^UPathological conditions including caries, periodontitis, somatic diseases, inadequate oral hygiene, and injuries to the maxillofacial region contribute to this. Over time, permanent teeth wear down and are subsequently removed. Age-related involutive processes occur and progress quickly with complete tooth loss. As a result, the pressure of chewing, which stimulates elastic deformations and microcirculation, no longer maintains the contour of the face. The absence of antagonist teeth leads to a loss of the occlusal vertical dimension, resulting in the reprogramming of the masticatory muscles and significant changes in the temporomandibular joints. Partial and particularly complete tooth loss causes maxillary and mandibular bone atrophy, which is characterized by bone deterioration. The alveolar bone is primarily affected as it has autonomous development and retains its shape in the presence of permanent teeth. All these factors prevent adequate fixation of complete removable dentures (CRDs) and interfere with speaking, chewing, swallowing, etc. In this context, a person starts to encounter some social challenges. These processes become particularly pronounced in elderly patients, who usually lose their permanent teeth much earlier and are repeatedly provided with CRDs. Oral cavity reconstruction requires modern diagnostic procedures, which are quite difficult to carry out for people of gerontological age (75 years and older), as it is almost impossible to fulfill the conditions for their implementation due to patient age characteristics. In this regard, the dissertation presents original research on the diagnostic peculiarities, clinical pattern, and complications of complete tooth loss and orthopedic care for edentulous patients. On the basis of the conducted research, new theoretical and practical results have been obtained. The findings demonstrate the efficiency of our complete removable denture construction in elderly patients with complicated anatomical and topographic conditions. New diagnostic criteria and treatment strategies have been identified and developed. The purpose of the research is to improve the effectiveness of treatment in edentulous elderly patients who use complete removable dentures by studying the anatomical and topographic characteristics of their jaws, the state of their masticatory muscles, and their TMJ. The object of the research is clinical, laboratory, and functional investigations of the masticatory apparatus of edentulous patients of gerontological. The subject of the research is effectiveness of diagnosis and treatment in patients of gerontological age with complex anatomical and physiological conditions . According to the established objectives and tasks, we identified the retention conditions of CRD fixation in elderly patients with edentulous upper and lower jaws. In addition, we studied the functional peculiarities of the masticatory musculature and determined the age-related features of the TMJ and their influence on the mandibular movements during chewing. According to the research findings, the masticatory function was enhanced due to improved clinical and laboratory stages of CRD production and suggested occlusal schemes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського