Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЕРЕМЧУК$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Веремчук Ю.В. 
П'єса-притча. Генеза. Поетика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ю.В. Веремчук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено процеси виникнення та становлення п'єси-притчі, основні елементи поетики жанру. Джерелом появи п'єси-притчі є сакральні тексти (передусім Біблія), в яких прослідковуються процеси синтезу притчевого компонента та драматичного начала. Визначено ключові етапи розвитку п'єси-притчі: священні книги, середньовічний релігійний театр, притчеподібна драматургія на межі ХІХ - ХХ ст., творчість Б.Брехта. Показано значущість кожного етапу для утвердження п'єси-притчі як жанру епічної драми. Визначено та описано комплекс атрибутивних ознак жанру, специфіку тематичного діапазону та відмінності п'єси-притчі від притчі канонічної. Викладено особливості побудови сюжету п'єси-притчі, типи п'єси-притчі залежно від первинності чи вторинності використання матеріалу. Розглянуто своєрідність дії метафори та алегорії, природу дидактичного компоненту та специфіку впливу п'єси-притчі на реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.462 +
Шифр НБУВ: РА340492

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Веремчук О.А. 
Покращення показників керованості та стійкості автобусів особливо великого класу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / О.А. Веремчук ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано завдання щодо вибору компонувальних, масових параметрів і системи управління тривісних автобусів особливо великого класу. Визначено основні компонувальні параметри та параметри системи повороту автобуса даного класу, що забезпечують задане навантаження на його осі та необхідні показники маневреності. Одержано систему диференціальних рівнянь, що описує рух автобуса як тримасової системи, яка передбачає врахування впливу керуючих колісних модулів перехідних і задніх коліс. Визначено показники стійкості руху автобуса та проаналізовано вплив параметрів керуючого колісного модуля на їх числове значення. Показано, що застосування переднього та заднього колісного керуючого модуля зумовлює покращання показників стійкості руху автобуса за перехідних режимів руху. Встановлено закон управління колесами заднього керуючого модуля, за якого покращуються показники маневреності та стійкості руху автобуса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.53-014 +
Шифр НБУВ: РА364620

Рубрики:

      
4.

Веремчук А.М. 
Розвиток професійної рефлексії майбутнього вчителя іноземної мови: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.М. Веремчук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості розвитку професійної рефлексії майбутнього вчителя іноземної мови. Показано, що формування професійної рефлексії - складний організований процес, в якому системотвірним компонентом є особистісна включеність студентів у нього. Обгрунтовано чинники, за яких процес формування професійної рефлексії у майбутніх учителів іноземної мови ефективний, а саме: модель цього процесу має передбачати етапи розвитку особистісної та інтелектуальної рефлексії, а також метарефлексії; у процесі професійного становлення студентів необхіним є створення і реалізація комплексу умов, які передбачають: актуалізацію потреби майбутніх фахівців у професійному самопізнанні та саморозвитку; вихід студентів у рефлексивну позицію; ініціацію та стимулювання рефлексивного досвіду у процесі професійно-освітньої діяльності; сформованість мотиваційного, змістового й операційного компонентів готовності до здійснення професійної діяльності. Відзначено, що даний комплекс умов найбільш ефективно сприятиме формуванню професійної рефлексії студентів у рефлексивно організованій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-1 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА362794

Рубрики:

      
5.

Веремчук І.В. 
Фазові рівноваги та кристалічна структура сполук в системах Er - Ni - B, Yb - {Fe, Co, Ni} - B та в деяких споріднених: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Веремчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено області гомогенності тернарних сполук. Вперше виявлено 27 тернарних боридів, 4 з яких кристалізуються у власних структурних типах. Для 9-ти раніше відомих сполук уточнено координати, спосіб розподілу та теплові параметри атомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1,0 + Г534.43,0 +
Шифр НБУВ: РА344074

Рубрики:

      
6.

Веремчук С. Ф. 
Інтенсивна терапія гострого коронарного синдрому з підйомом сегмента ST при проведенні ендоваскулярної реканалізації міокарда / С. Ф. Веремчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню і прогнозуванню ускладнень у пацієнтів з гострим коронарним синдромом з підйомом сегмента ST при проведенні ендоваскулярної реканалізації міокарда, вдосконаленню методик інтенсивної терапії і вивченню їх ефективності у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда 1-го типу і кардіогенним шоком (істинний КШ, гіподинамічний варіант, III ступінь тяжкості).^UResearch is devoted to the study and prediction of complications in patients with acute coronary syndrome with ST-segment elevation during percutaneous coronary intervention, improving techniques of intensive care and studying their effectiveness in patients with acute coronary syndrome and cardiogenic shock (CS true, hypodynamic option, III severity).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Веремчук Е. О. 
Об’єктивація етичних категорій в англійській мові: лінгвокогнітивні та синергетичні параметри: автореферат дис. ... д. філол. н. : 10.02.04 / Е. О. Веремчук. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дослідження є англомовна лінгвоетична система як фрагмент мовної картини світу, який категоризує та концептуалізує досвід міжособистісних відносин у морально-аксіологічній площині. Предмет дослідження - лінгвокогнітивні та синергетичні параметри англомовної лінгвоетичної системи як фрагменту мовної картини світу. Результати дослідження: запроваджено новий науковий напрям – когнітивно-синергетичну лінгвоетику, який має на меті дослідження особливостей самоорганізації та саморегуляції лінгвоетичного фрагменту англомовної картини світу; окреслено теоретико-понятійний апарат дослідження лінгвоетичної системи; розроблено комплексну методику та алгоритм аналізу когнітивно-синергетичної системи; запропоновано метод етимологічного профілювання й визначено етимологічні профілі конституентів АЛеС; висвітлено ідентифікаційний і акціональний модуси англомовних лінгвоетичних категорій; визначено когнітивний зміст, метафоричний модус і макроструктуру англомовних лінгвоетичних концептів; встановлено параметри системної організації окремих ендосистем АЛеС; схарактеризовано модель самоорганізації та саморегуляції АЛеС у синхронії та діахронії. Сфера використання: у викладанні нормативних курсів загального мовознавства, спецкурсів з лінгвокогнітивістики, лінгвосинергетики й дисциплін за вибором.^UThe object of research is the English-language linguo-ethical system as a fragment of the language world picture, which categorizes and conceptualizes the experience of interpersonal relations in the moral and axiological plane. The subject of the study is the linguo-cognitive and synergistic parameters of the English-language linguo-ethical system as a fragment of the language world picture. Research results: a new scientific direction was introduced - cognitive-synergetic linguoethics, which aims to study the peculiarities of self-organization and self-regulation of the linguoethical fragment of the English-speaking world picture; the theoretical and conceptual apparatus of research of linguo-ethical system is outlined; developed a complex methodology and algorithm for the analysis of the cognitive-synergetic system; the method of etymological profiling is proposed and the etymological profiles of the constituents of English-language ethical system are determined; identification and action modi of English-language ethical categories are highlighted; the cognitive content, metaphorical modus and macrostructure of English-language ethical concepts are determined; the parameters of organization of endosystems of the English-language ethical system are established; the model of self-organization and self-regulation of English language ethical system in synchrony and diachrony is characterized. Scope of use: in the teaching of standard courses in general linguistics, special courses in linguistic-cognitive studies, linguistic synergetics and optional disciplines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського