Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (352)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРОВ$<.>+<.>A=ЕЛЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Горовенко М. О. 
В. Г. Короленко - літературний критик: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / М. О. Горовенко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано аналітичний розгляд та оцінку роботи істориків і літературознавців щодо даної проблеми. Досліджено відображення естетичних поглядів В. Г. Короленка в аналізі художньої творчості письменника, охарактеризовано своєрідність сприйняття доробку класиків російської літератури та проаналізовано його оцінки творчості автор-сучасників. Здійснено першу спробу дослідження ролі та місця, яке належить літературно-критичній спадщині В. Г. Короленка. Розширено коло критичних матеріалів. Розглянуто рукописи В. Г. Короленка, які містять важливий матеріал для об'єктивного аналізу його поглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Короленко В. Г. 33
Шифр НБУВ: РА381160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Горовенко Н.Г. 
Діагностика і лікування хворих на муковісцидоз в амбулаторних умовах та реадаптація їх сімей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Н.Г. Горовенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностики і лікування муковісцидозу. Розроблено новий напрямок у комплексній допомозі хворим на муковісцидоз дітям , підліткам та їх сім'ям, який грунтується на технології діагностики і лікуванні хворих на муковісцидоз за амбулаторних умовах та реадаптації їх сімей. Науково обгрунтовано та створено нову клініко-патогенетичну класифікацію муковісцидозу. Доведено, що вроджена білатеральна аплазія сім'явиносних протоків є неповною (генітальною) формою муковісцидозу. Проаналізовано основні причини неправильного встановлення діагнозу та неефективності лікування муковісцидозу, науково обгрунтовано та створено нові алгоритми діагностики, лікування та реабілітації хворих на муковісцидоз відповідно до форми, тяжкості захворювання та віку хворих. Розроблено систему формування груп диспансерного нагляду в зв'язку з муковісцидозом. Встановлено етапність процесу реадаптації членів сімей, в яких є хвора на муковісцидоз дитина, та розроблено концепцію досягнення внутрішньосімейної адаптивності та емоційної стабільності у цих сім'ях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.9-3
Шифр НБУВ: РА309185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Горова Н.А. 
Закономірності розповсюдження токсичних елементів, оцінка та прогноз токсичності продуктів видобутку та відходів переробки антрацитів Донбасу: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.16 / Н.А. Горова ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто склад, кількість, розповсюдженість, вміст та походження токсичних елементів у гірській масі, вугілля та золі вугілля 265 гірничих виробок 84 шахтопластів 36 шахтних полів державних холдингових компаній "Свердловантрацит", "Ровенькиантрацит", "Антрацит" та "Донбасантрацит" (Должансько-Ровенецький та Боково-Хрустальний вугленосні райони), встановлено існування горизонтальної зональності у субширотному напрямку. Наведено методику кількісної оцінки токсичності, яку засновано на визначенні таких показників, як загальна кількість токсичних елементів, загальна та середня суми питомих частот розповсюдженості та кратностей перевищення гранично допустимих концентрацій, вміст та роль найбільш розповсюдженого токсичного елемента, хімічного складу (тип, клас та підклас) токсичності. Встановлено типоморфічні показники, складено кадастр та побудовано прогнозні карти токсичності гірської маси, вугілля, золи вугілля, продуктів видобутку та відходів вугілля шахтопластів, пластів, шахтних полів і холдингових компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1
Шифр НБУВ: РА308728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Горова О.Б. 
Конституційні громадянські права людини в Україні і їх забезпечення міліцією (роль міжнародно-правових норм в цьому процесі): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Горова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам забезпечення реалізації громадянських прав і свобод, ролі міліції в цій діяльності та її відповідності міжнародно-правовим нормам. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури з визначеної проблеми, міжнародних та внурішньодержавних нормативно-правових актів, проведеного дослідження розглянуто питання становлення, еволюції, змісту, системи громадянських прав і свобод. Розкрито значення діяльності міліції щодо забезпечення реалізації громадянських прав і свобод людини. Визначено особливості такої діяльності, основні форми і методи, а також подано конкретні пропозиції та рекомендації з питань удосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.313-383.1(4УКР) + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА307933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Горова А.О. 
Регулювання регіонального ринку праці в системі соціально-економічних відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / А.О. Горова ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів аналізу системи соціально-трудових та фінансово-економічних відносин, які формуються між його суб'єктами визначено проблемні питання організації ринку праці. Висвітлено особливості інституціонального середовища ринку праці та надано оцінку її впливу на організацію системи соціально-економічних відносин. Зазначено, що значну увагу приділено інституту державного регулювання зайнятості та розвитку соціального партнерства. Здійснено оцінку ефективності функціонування служби зайнятості та наведено рекомендації щодо розширення методичних підходів до її проведення. Удосконалено організаційний механізм регулювання регіонального ринку праці. Розроблено практичні рекомендації щодо вирішення проблем зайнятості населення регіону з урахуванням стратегічних пріоритетів розвитку його господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА323848

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Горовий О.М. 
Течія Стокса навколо системи прямокутних пластинок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / О.М. Горовий ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено просторові задачі Стокса про обтікання прямокутної пластинки та системи прямокутних пластинок стаціонарним потоком в'язкої рідини за малих чисел Рейнольдса. На підставі теорії гідродинамічних потенціалів та методу суперпозиції запропоновано та реалізовано ефективну числову аналітичну методику, яка враховує особливості поведінки потоку в околі межі області. Одержані розв'язки використано для аналізу основних характеристик потоку. Залежно від геометричних параметрів задач та граничних умов побудовані лінії течії, лінії завихреності, лінії постійного тиску та постійної завихреності. Обчислено сили опору прямокутних пластинок залежно від швидкості потоку та геометричних розмірів пластинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.56,022 +
Шифр НБУВ: РА330344

Рубрики:

      
7.

Горова Е.В. 
Ультраструктура альвеолярних макрофагів плодів і новонароджених в нормі і при дії внутрішньоутробної гіпоксії в експерименті та у людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Е.В. Горова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2001. — 14 с. — укp.

Встановлено, що час появи альвеолярних макрофагів у легенях плодів людини та тварин збігається з початком диференціювання клітин альвеолярного епітелію на альвеолоцити I та II типів і з початком їх активного функціонування. Зі збільшенням термінів гестації число альвеолярних макрофагів зростає, їх клітинний пул стає гетерогенним, тобто містить клітини різного ступеня функціональної активності. У ході дослідження використано гістологічні, електронно-мікроскопічні, фізико-хімічні, біохімічні та математичні методи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3-29 + Р716.212.22-29
Шифр НБУВ: РА313698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Горова С. В. 
Розвиток особи в процесі суспільної інформатизації і трансформації соціокомунікаційних функцій бібліотек / С. В. Горова. — Б.м., 2021 — укp.

Суспільна інформатизація, що активізувалася з розвитком інформаційного суспільства, обумовила суттєве оновлення завдань сучасної бібліотечної сфери. Важливим фактором зростаючих обсягів нової інформації в обігу стали наслідки інформатизації, пов'язані із створенням технологічних можливостей, що забезпечують не лише доступ до наявних інформаційних ресурсів практично всім категоріям громадян, але й створюють умови для індивідуального інформаційного виробництва. Даний процес обумовив різке зростання обсягів продукованої інформації, інтенсифікацію інформаційних обмінів, що створює зростаюче навантаження на свідомість людини, сучасного користувача електронними ресурсами. Перспективними шляхами вдосконалення управління інформаційними ресурсами сучасності, зниження інформаційного тиску на свідомість особи є комп'ютеризація, розвиток електронних інформаційних технологій та вдосконалення сучасної бібліотечної діяльності. З одного боку, при цьому бібліотеки мають виконувати властиву їм функцію збереження і організації використання суспільно значущої частини продукованої нині інформації, з іншого – ці установи мають стати інформаційними центрами надання ефективної допомоги користувачам у продуктивному використанні потрібної інформації у всіх сферах суспільного життя. Бібліотечна сфера діяльності має прискорити та розширити свою інформаційно-аналітичну функцію діяльність нашої країни може мати серйозні та розвивати перспективи в галузі управління інформаційними процесами суспільства в межах своєї компетенції при системному розвитку суспільства, при тому, коли йому стане потрібною інформація розвитку. Працівники бібліотек ф мають стати ефективними інформаційними операторами, які вивчають інформаційні потоки і управляють організацією використання суспільно значущого інформаційного ресурсу. У недалекому майбутньому вони мають стати посередниками між гігантськими і всезростаючими обсягами інформації глобального інформаційного простору і конкретним користувачем. Бібліотеки постіндустріального суспільства мають також стати центрами нейтралізації негативних інформаційних впливів у національній інфосфері.^USocial informatization, which intensified with the development of the information society, led to a significant update of the tasks of the modern library sphere. An important factor in the growing volume of new information in circulation was the effects of informatization, associated with the creation of technological opportunities that not only provide access to available information resources to almost all categories of citizens, but also create conditions for individual information production. This process has led to a sharp increase in the amount of information produced, the intensification of information exchanges, which creates an increasing burden on the human mind, the modern user of electronic resources. Promising ways to improve the management of modern information resources, reduce information pressure on the consciousness of the individual are computerization, the development of electronic information technology and the improvement of modern library activities. On the one hand, libraries should perform their inherent function of preserving and organizing the use of socially significant part of currently produced information, on the other - these institutions should become information centers to effectively assist users in productive use of relevant information in all spheres of public life. The library sphere of activity should accelerate and expand its information-analytical function. The activity of our country can have serious and develop prospects in the field of information processes management of society within its competence in systemic development of society, when it needs development information. Librarians should become effective information operators who study information flows and manage the organization of the use of socially significant information resources. In the near future, they should become intermediaries between the gigantic and growing volumes of information in the global information space and the specific user. Libraries of post-industrial society should also become centers of neutralization of negative information influences in the national infosphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Чжан М. .. 
Логістичне управління розвитком інтегрованих ланцюжків постачань: автореферат дис. ... д.філософ : 073 / М. .. Чжан. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню питань теоретичного обґрунтування та розробки методичних положень щодо організації логістичного управління розвитком інтегрованих ланцюжків постачань (ІЛП). Об’єкт дослідження: процеси логістичного управління ІЛП.Предмет дослідження: теоретичні положення, методичні підходи та прикладні аспекти організації логістичного управління ІЛП.Мета дисертаційної роботи – теоретичне обґрунтування та розробка науково-методичних положень щодо організації логістичного управління розвитком ІЛП.Відповідно до поставленої мети в дисертаційній роботі поставлено та вирішено такі завдання:– розвинути теоретичні основи логістичного управління розвитком ІЛП;– визначити проблеми та перспективи інтеграції підприємств до глобальних мереж логістичної взаємодії;– розробити методичний підхід щодо оцінювання організаційного рівня логістичного управління ІЛП;– сформувати процедуру організації управління логістичною взаємодією суб’єктів господарювання;– обґрунтувати методичний підхід щодо інформаційно-структурної та організаційно-інституціональної регламентації економічного простору формування та розвитку логістичної інтеграції;– розвинути мотиваційне забезпечення персоналу, зайнятого в сфері логістичного управління та логістичної діяльності підприємств.Наукова новизна проведеного дослідження полягає в розвитку теоретичних положень та розробці науково-методичних рекомендацій щодо організації логістичного управління ІЛП. Основні наукові досягнення здобувача полягають у наступному:удосконалено:– теоретичні положення щодо розбудови механізму логістичного управління ІЛП через формування окремого функціоналу управлінських завдань, пов’язаних із здійсненням логістичного нагляду над ланцюгом постачань, що на відміну від існуючих підходів, передбачає інституціональне закріплення форм та способів регулювання логістичних операцій для забезпечення стандартизації та уніфікації практик регулювання потоково-процесної взаємодії учасників партнерських відносин в рамках ІЛП;– процедуру організації управління розвитком ІЛП, відмінність якої полягає в співвіднесенні процесів розвитку з інституціоналізацію результатів логістичного інжинірингу, сполученні суб’єктного та потоково-процесного підходів щодо забезпечення появи заданої результатами стратегічного вибору емерджентності для відповідного рівня та функціональної сфери логістики, проведенні рекурентного оцінювання зрілості логістичного нагляду з застосуванням обґрунтованої системи нечітких індикаторів, зіставлення яких дозволяє виробляти сценарії коригування параметрів простору взаємодії учасників ланцюга постачань;набули подальшого розвитку:– методичний підхід щодо оцінювання організаційного рівня логістичного управління ІЛП, що на відміну від існуючих, дозволяє обґрунтувати доцільність перегляду параметрів логістичного нагляду на основі узагальнення оцінок взаємного впливу характеристик потокових процесів та їх відповідності організації логістичного управління, стабільності логістичних потокових процесів, структурного конфігурування та функціонального оформлення ланцюгу постачань;– методичний підхід щодо інформаційно-структурної та організаційно-інституціональної регламентації взаємодії учасників ІЛП, який на відміну від відомих базується на розгляді інтегрованого ланцюга постачань як мультиагентської системи, регламентації перемовин економічних агентів залежно від введеного типу ланцюга постачань та ієрархічного рівня логістичної системи, диференціації інструментів фіксування результатів перегляду параметрів логістичного нагляду, моделюванні реакції учасників ланцюга постачань на зміну бізнес-правил у складі логістичного нагляду, зіставленні організаційно-рольової та процесно-структурної моделей ланцюга постачань за для узгодження ключових архітектурних рішень щодо розбудови інтегрованої логістичної системи;– методичні положення щодо розвитку мотиваційного забезпечення логістичного управління ланцюгом постачань, відмінність якої полягає у реалізації положень концепту розподіленого менеджменту при розбудові системи логістичного нагляду над ланцюгом постачань через впровадження диференційованих підходів щодо урахування особливостей трудової активності персоналу, зайнятого в сфері логістичного управління ланцюгами постачань при впровадженні системи ранжування мотивації та стимулювання працівників.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що розроблені теоретико-методичні положення доведені до рівня конкретних рекомендацій та впроваджені в діяльність підприємств: АТ «Харківський машинобудівний завод «Світло Шахтаря» (довідка № 614 від 18.10.23), ТОВ «Науково-виробнича компанія «Інноваційні нафтогазові технології» (довідка від 26.10.23), та у навчальний процес Національного технічного університету «ХПІ» (акт від 17.10.23), де розробки здобувача використані для покращення методичного забезпечення навчального процесу при підготовці фахівців за дисциплінами «Логістичний менеджмент» та «Стратегічне управління".^UThe thesis is devoted to solving the issues of theoretical substantiation and developing methodological provisions for the logistics management organization of the development of integrated supply chains (ISC).The object of research is the ISC's logistics management processes.The subject of the study is theoretical provisions, methodological approaches, and applied aspects of organizing logistics management of the ISC.The purpose of the thesis is to theoretically substantiate and develop scientific and methodological provisions for organizing logistics management of the development of ISC.The realization of this purpose necessitated the following tasks:– develop the theoretical foundations of logistics management for the development of ISC;– identify problems and prospects of the enterprise’s integration into global logistics networks;– develop a methodological approach to assess the organizational level of logistics management of ISC;– form a procedure for organizing the logistics interaction management between business entities;– substantiate a methodological approach to the information-structural and organizational-institutional regulation of the economic space for logistics integration;– develop motivational support for personnel engaged in logistics management and enterprise’s logistics activities.The scientific novelty of the study lies in the development of theoretical provisions and elaboration of scientific and methodological recommendations on the organization of logistics management of the ISC.The main scientific achievements of the applicant are as follows:improved:– theoretical provisions on the development of a mechanism for logistics management of the ISC through the formation of a separate functionality of management tasks related to the implementation of logistics supervision over the supply chain (SC), which, unlike existing approaches, provides for the institutionalization of forms and methods of regulation of logistics operations to ensure standardization and unification of practices for regulating the flow-process interaction of participants in partnership relations within the framework of the ISC;– a procedure for organizing the management of the development of the ISC, the difference of which lies in the correlation of development processes with the institutionalization of the results of logistics engineering, the combination of subjective and flow-process approaches to ensure the emergence of emergency specified by the results of the strategic choice for the appropriate level and functional area of logistics, recurrent assessment of the maturity of logistics governance using a reasonable system of fuzzy indicators, the comparison of which allows to develop scenarios for adjusting the parameters of the interaction space of SC participants;have been further developed:– a methodical approach to assessing the organizational level of logistics management of ISC, which, unlike the existing ones, allows to substantiate the expediency of revising the parameters of logistics governance based on a generalization of assessments of mutual influence of characteristics of flow processes and their compliance with the organization of logistics management, stability of logistics flow processes, structural configuration and functional design of the SC;– methodical approach to the information-structural and organizational institutional regulation of interaction of participants in the ISC, which, unlike the known ones, is based on consideration of the ISC as a multi-agent system, regulation of negotiations of economic agents depending on the type of SC and hierarchical level of the logistics system, differentiation of tools for recording the results of revision of the parameters of logistics governance, modeling the reaction of SC participants to changes in business rules as part of logistics supervision, comparing organizational and role models and process and structural models of the SC to agree on key architectural decisions for the development of an integrated logistics system;– methodological provisions for the development of motivational support for logistics management of the SC, the difference of which lies in the implementation of the provisions of the concept of distributed management in the development of a system of logistics supervision over the SC through the introduction of differentiated approaches to consider the peculiarities of labor activity of personnel engaged in the field of logistics management of SC when implementing a system of ranking motivation and incentives for employees.The practical significance of the results is demonstrated through their implementation in the activities of: JSC "Kharkiv Machine-Building Plant "Svitlo Shakhtaria" (cert. 614 dated 18.10.23), LLC "Research and Production Company "Innovative Oil and Gas Technologies" (cert. dated 26.10.2023), and in the educational process of the NTU "KhPI" (act dated 17.10.23).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського