Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (251)Книжкові видання та компакт-диски (222)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИНЕВИЧ$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гриневич Г. С. 
Аналітична визначність: загальні основи та окремі види: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.06 / Г. С. Гриневич ; Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Побудовано методологію узагальненої теорії аналітичної визначності (А-визначності), надано узагальнену дефініцію А-визначності та введено її нові види ("майже" визначність та гранична визначність). Подано оригінальну О-логіку у вузькому розумінні слова на матеріалі перетворень геометричних фігур на площині. Розглянуто окремі види А-визначності в множинах різної природи, в першу чергу чисел, функцій, формул. Виділено основні фактори А-визначності, що дозволило уточнити та доповнити дефініцію А-визначності та дати характеристику об'єктивної й суб'єктивної А-визначності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.1 + Ю426
Шифр НБУВ: РА382515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гриневич Б.Ю. 
Візуальні пірометри з розширеними функціональними можливостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Б.Ю. Гриневич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему створення візуальних пірометрів для промислового застосування та як еталонних засобів, придатних для дистанційного вимірювання температури з високою точністю та перевірки існуючих пірометрів випромінювання на об'єктах. На базі розробленого методу аналізу методичних та інструментальних похибок модернізовано існуючі візуальні пірометри для розширення їх функціональних можливостей та раціонального вибору введення апріорної та апостеорної поправок на випромінювальну здатність. Висвітлено комплексні рішення нової структурної побудови пірометра без використання спеціалізованої пірометричної лампи розжарювання. Розроблено мікропроцесорний варіант візуального пірометра з розширеними функціональними можливостями. Досягнено зменшення інструментальної похибки у порівнянні з існуючими пірометрами до 2C, введення апірорної та апостеорної корекції на випромінювальну здатність. Визначено коефіцієнт випромінювальної здатності матеріалу об'єкта за відомої дійсної температури, розширення функціональних можливостей щодо статистичного опрацювання результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З22-54
Шифр НБУВ: РА312631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гриневич Т. Б. 
Дослідження історії України в польській історіографії міжвоєнного періоду: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Т. Б. Гриневич ; Держ. ком. арх. України, Укр. н.-д. ін-т арх. справи та документознавства. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості історіографічної рефлексії над подіями давньоруського періоду, суспільно-політичним і культурним життям українських земель у складі польсько-литовської держави, історією козацтва, процесом національного відродження українського народу в XIX ст. Проаналізовано основні традиції висвітлення проблем історичної україніки й їх переосмислення у міжвоєнній польській історичній науці. Охарактеризовано значимість історичних міфів і стереотипів в інтерпретації української проблематики польськими науковцями. Обгрунтовано, що на оцінки подій минулого України у працях істориків значною мірою впливали ідеологічні та суспільно-політичні процеси, які відбувалися у польському суспільстві в міжвоєнний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ПОЛ)61-Т1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА380502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Гриневич Є.О. 
Підсилення залізобетонних балок локальним обтисненням додатковою зовнішньою арматурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Є.О. Гриневич ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено принципи підсилення залізобетонних згинальних елементів та нерозрізних балок локальним обтисненням додатковою зовнішньою арматурою. Розроблено конструктивно-технологічні рішення даного процесу та методику визначення сили відтягування додаткової арматури для створення необхідних напружень і відповідного обтиснення балок. Запропоновано новий тип підсилення нерозрізних балок за допомогою локального обтиснення лише в прогонових частинах. На основі експериментальних досліджень підсилених обтисненням одно- та двопрогонових залізобетонних балок доведено, що наявність текучості в зовнішній арматурі є причиною руйнування даних конструкцій. Використовуючи основні положення теорії граничної рівноваги, розроблено методики розрахунку несучої здатності одно- та багатопрогонових нерозрізних балок з урахуванням попереднього локального обтиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.12-09 +
Шифр НБУВ: РА329410

Рубрики:

      
5.

Гриневич Є.Г. 
Психотерапія, психопрофілактика та корекція постраждалих з психічними розладами внаслідок надзвичайних ситуацій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Є.Г. Гриневич ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Визначено суттєві відмінності регіонів України за інтегральним показником небезпеки, який визначається переважно надзвичайними ситуаціями (НС), що свідчить про нерівномірний розподіл несприятливих умов життя на стан психічного здоров'я населення різних частин країни. Виділено епідеміологічні маркери психоемоційної напруги у популяції населення України, а саме: провідні - первинну захворюваність на невротичні, зумовлені стресом і соматичні розлади (НПССР) і додаткові - захворюваність на розлади особистості зрілого віку, на афективні розлади, на алкогольні психози та на шизофренію, а також суїцидальну активність. Доведено, що техногенні НС здійснюють потужний несприятливий вплив на стан психічного здоров'я населення постраждалого регіону, ніж НС природного походження. Показано вплив окремої масштабної техногенної НС на психічне здоров'я населення постраждалого регіону (на прикладі Скнилівської трагедії). Оцінено рівень функціонування психіатричної служби України у зв'язку з наданням спеціалізованої медичної допомоги особам з психічними та поведінковими розладами (ППР) внаслідок НС. Установлено численні фактори ризику-антиризику формування ППР у постраждалих внаслідок НС, а також маркери сприйнятливості-резистентності для підтвердження діагнозу ППР і показники (психологічні, психічні, психофізіологічні) надійності людини під час виконання професійних обов'язків за умов НС. Науково обгрунтовано та застосовано комплексну діагностику ППР у постраждалих внаслідок НС, їх донозологічних форм, яка базується на оцінці вірогідності спонтанних випадків і клінічної значущості ППР внаслідок НС. Наведено кореляйційну структуру реакцій дезадаптації (донозлогічний рівень ППР), а також за результатами кластерного аналізу психологічних проявів установлено їх найбільш поширені та стійкі варіанти. Уперше оцінено інформативність і диференційно-діагностичні властивості методів дослідження для визначення реакцій дезадаптації (психодіагностичного, клініко-психопатологічного, психофізіологічного). Виділено найбільш інформативні окремі психопатологічні симптоми у постраждалих внаслідок НС. Запропоновано скринінг синдромальної діагностики ППР або реакцій дезадаптації. Науково обгрунтовано та розроблено методичні підходи до психотерапії, психопрофілактики та психокорекції психічних і поведінкових розладів у постраждалих внаслідок НС, а також заходи психотерапевтичної та соціально-психологічної допомоги, диференційовані за типами особистості, патологічними ознаками психологічної деформації її структури та порушеннями сфер психіки за групами постраждалих НС. Розроблено систему психотерапії, психопрофілактики та корекції їх психічних розладів, оцінено її ефективність за результатами впровадження в клінічну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА358656

Рубрики:

      
6.

Гриневич Л.В. 
Стратегічне управління інвестиційною діяльністю підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Гриневич ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено зміст поняття "інвестиції", як вкладення капіталу з метою наступного збільшення у розмірі, достатньому для компенсації інвестору відмови від використання коштів на споживання у поточному періоді, а також винагороду за ризикованість та відшкодування втрат від інфляції. Проаналізовано можливості підвищення ефективності діяльності підприємства з урахуванням фінансово-економічного стану на момент інвестування. На підставі досліджень виявлено позитивну тенденцію у діяльності промислових підприємств Харківщини та активізацію інвестиційних процесів по галузях. Розроблено механізм прийняття рішень, що враховує взаємовплив проектів і об'єкту інвестування. Наведено показники якісної та кількісної оцінки привабливості інвестиційних проектів і підприємства. Запропоновано комплексну матричну оцінку взаємоузгоджень проектів і підприємства, що має синергетичний ефект. Наведено порядок формування інвестиційного рішення шляхом побудови ієрархії, що дозволило одержати оптимальне управлінське рішення за умов багатокрітеріальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21 +
Шифр НБУВ: РА322070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гриневич В.А. 
Суспільно-політичні настрої населення України у роки Другої світової війни: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.А. Гриневич ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 31 с. — укp.

З використанням широкого кола джерел і літератури комплексно досліджено суспільно-політичні настрої та моральний стан населення України у роки Другої світової війни. Розглянуто механізми впливу політичних інститутів і процесів на формування суспільно-політичних настроїв. З'ясовано особливості сталінської національної політики та пропаганди воєнної доби у контексті політичних оцінок населення, а також участь партійно-радянської та творчої еліт у формуванні ідеологічної моделі українського радянського патріотизму. Розглянуто причини, масштаб, форми опору українського населення тоталітарному режиму. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вивчення громадської думки та суспільно-політичних настроїв за умов тоталітаризму. Сформульовано перспективні напрями подальшого дослідження цієї наукової проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА355782

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Гриневич Л.М. 
Тенденції децентралізації управління базовою освітою в сучасній Польщі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.М. Гриневич ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз теорії та практики демократизації та децентралізації управління освітою у період трансформаційних суспільних процесів у Польщі та Україні (1989 - 2003 рр.) Виявлено головні передумови перебудови у Польщі системи управління освітою, формування механізмів громадського контролю за діяльністю навчальних закладів, поєднання реформи місцевого самоврядування та передачі владних освітніх компетенцій від центру до місцевих громад. Проаналізовано особливості освітньої діяльності органів місцевого самоврядування, розподілу повноважень між різними щаблями управління, фінансової процедури та контролю у цій сфері, а також засоби та методи педагогічного нагляду. Виявлено основні тенденції децентралізації управління базовою освітою. На підставі історико-порівняльного аналізу виявлено етапи періодизації процесу децентралізації в Польщі. Порівняно процеси демократизації та децентралізації управління освітою у Польщі та Україні. Обгрунтовано висновки та рекомендації щодо творчого використання польського досвіду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4ПОЛ) к +
Шифр НБУВ: РА335952

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гриневич В.Й. 
Формування в майбутніх учителів-словесників умінь аналізувати образи-персонажі літературних творів історичної тематики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Й. Гриневич ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено особливості методики викладання курсу історії української літератури у вищому педагогічному навчальному закладі. Подаено теоретично обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над формуванням у майбутніх вчителів-словесників умінь аналізувати образи-персонажі літературних творів на історичну тематику. На матеріалі творів М.П.Старицького "Молодість Мазепи", "Руїна" та Б.С.Лепкого "Мазепа" запропоновано ефективні форми та методи роботи над історичними художніми образами-персонажами, визначено аспекти їх аналізу, найважливішими з яких є історичний, загальнолюдський, національний та історико-функціональний. Відповідно до виділених аспектів визначено типи та структуру методичних вмінь, систему аудиторних і позааудиторних форм, методів організації навчання майбутніх словесників. Встановлено, що оволодіння студентами вищих навчальних педагогічних закладів літературознавчими поняттями, пов'язаними з історичним романом та його образами-персонажами, вироблення відповідних умінь і навичок роботи з ними сприятимуть підвищенню професійної підготовки майбутніх вчителів-філологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р30
Шифр НБУВ: РА313585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сопова Д. О. 
Академічна чесність як складова професійної підготовки майбутніх фахівців в університетах Європейського Союзу / Д. О. Сопова. — Б.м., 2020 — укp.

Складовою якості вищої освіти, показником ефективності професійної підготовки фахівця є його відповідальне ставлення до навчання та результатів освітньої діяльності. У цьому контексті, академічна чесність є системоутворювальною характеристикою освітнього процесу у вищий школі та здійснює вплив на формування морально-етичних якостей майбутніх фахівців: довіри, справедливості, відповідальності, порядності, сумлінності. Однак розповсюдженість нечесної поведінки серед студентської спільноти, безвідповідальне ставлення до результатів освітньої діяльності знижують якість навчання та приводять до недостатньої сформованості професійних компетентностей майбутніх фахівців. Вивчення європейських практик розвитку академічної чесності у студентів може стати зразком для України стосовно подолання проблем академічної нечесності, а саме списування, плагіату, рерайтингу, нечесного отримання оцінок тощо^UA component of the quality of higher education, an indicator of the effectiveness of professional training is its responsible attitude to learning and educational outcomes. In this context, academic integrity is a system-forming characteristic of the educational process in higher education and influences the formation of moral and ethical qualities of future professionals: trust, justice, responsibility, decency, integrity. However, the prevalence of dishonest behavior among the student community, irresponsible attitude to the results of educational activities reduce the quality of education and lead to insufficient formation of professional competencies of future professionals. The study of European practices for the development of academic integrity among students can become a model for Ukraine in overcoming the problems of academic dishonesty, namely writing off, plagiarism, rewriting, dishonest grades, and so on.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського