Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (582)Книжкові видання та компакт-диски (517)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛЯД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Коляда В.О. 
Автоматизована діагностика геометричних параметрів залізничних рейок за допомогою засобів технічного зору: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.10 / В.О. Коляда ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено систему автоматизованої діагностики геометричних параметрів залізничних рейок, що базується на використанні засобів технічного зору. Проаналізовано актуальні проблеми застосування лазерно-телевізійних сенсорних систем для вимірювання геометричних параметрів залізничних рейок. Оптимізовано співвідношення сигнал - шум у процесі реєстрації відеосигналу, що містить початкові дані про геометричні параметри рейки. Розроблено швидкі алгоритми обробки зображень для виявлення контуру світлового сліду, що повторює рельєф поверхні рейок. Запропоновано методику ідентифікації парамтерів сенсорної системи, яка дозволяє виконувати калібрування оптичних блоків за умов організації, що експлуатує систему. Автоматизовано процес порівняння виміряних профілів рейок з еталоном за умов дії випадкових перешкод, які впливають на взаємне положення оптичних блоків і рейок. Розроблено апаратні та програмні засоби двоканальної лазерно-телевізійної сенсорної системи, призначеної для автоматичної реєстрації геометричних параметрів залізничних рейок. Досліджено характеристики точності та надійності сенсорної системи за умов магістральних залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О211-082.51
Шифр НБУВ: РА371098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коляденко С.В. 
Вміст мелатоніну, ІЛ-8 та ІЛ-10 в плазмі крові хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / С.В. Коляденко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено рівні мелатоніну (МТ), прозапального інтерлейкіну-8 (ІЛ-8) та протизапального ІЛ-10. Вивчено взаємозв'язки між біохімічними показниками та клініко-психологічними проявам у хворих на фіброміалгію, а також вплив МТ, флуоксетину та їх комбінації на основні клінічні та психологічні прояви фібрміалгії (ФМ). Установлено, що у хворих на ФМ має місце порушення циркадності продукції МТ зі значним зниженням його пікових концентрацій у плазмі крові хворих о 4-й годині ранку, зростання вмісту у плазмі крові ІЛ-8 та зниження на рівні тенденції ІЛ-10 з суттєвим зсувом співвідношення між ними у бік переважання прозапального ІЛ-8. У пацієнтів з низькими піковими концентраціями МТ установлено порушення сну та поглиблення депресивних психологічних рис характеру. Доведено, що за умов застосування флуоксетину у хворих з ФМ покращуються показники психологічного статусу, зменшуються синдроми болю та втоми, за цього посилюються окремі прояви інсомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20 +
Шифр НБУВ: РА350417

Рубрики:

      
3.

Коляденко К.В. 
Імунозалежність клінічного перебігу псоріазу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.В. Коляденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше проведено інтегральний аналіз стану імунних механізмів розвитку псоріазу. Доведено обумовленість недостатності Т-клітинної ланки резистентності пригніченням регуляторного фактора та інтактністю цитотоксичного чинника. Вперше встановлено різновекторність змін цитокінового профілю, глибина яких залежить від клінічного перебігу псоріазу. Виявлено дискоординацію зрушень нейтрофільного та моноцитарного фагоцитозу. Показано неоднорідність імунокомплексних змін за даного захворювання. Вперше визначено асоційованість гетерогенних патогенетичних чинників. Запропоновано "умовні" маркери імунопатогенезу псоріазу. Встановлено вплив особливостей виникаючих патогенетичних порушень на клінічний перебіг дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-3 +
Шифр НБУВ: РА331265

Рубрики:

      
4.

Колядич О.І. 
Інститути соціально-трудових відносин в розвитку ринкової економіки другої половини ХХ ст.: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.І. Колядич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності й особливості становлення та розвитку системи соціально-трудових відносин у структурі ринкової економічної системи, інституціональний зміст і структура соціально-трудових відносин і таких її інститутів як соціальне партнерство та трипартизм, зайнятість, найм. Розглянуто такі основні категорії інституціонального аналізу як інститут, інституція, організація, трансакція та рутинізація й висвітлено методологічні можливості їх інструментального застосування в аналізі інститутів соціально-трудових відносин. Визначено взаємодію таких суб'єктів соціально-трудової сфери як роботодавець, найманий працівник і держава, а також особливості проведення ними соціальної місії. Розглянуто особливості соціально-трудових відносин планово-директивної системи господарства, а також обгрунтовано необхідність ринкової трансформації інститутів соціально-трудових відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 +
Шифр НБУВ: РА368752

Рубрики:

      
5.

Коляденко В.А. 
Інфокомунікаційні технології як чинник політичної модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Коляденко ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено, що сучасні інфокомунікаційні технології (ІТ) відкривають можливості в практиці організаційного, партійного будівництва, самоорганізації громадянського суспільства. Обгрунтовано розвиток Інтернету відповідно до демократичної спрямованості громадянського розвитку. Наголошено, що людину з пасивного об'єкта за допомогою мас-медіа перетворено в активного, самостійного суб'єкта добору плюралізованої маси інформації. Визначено, що за умов переходу до нових ІТ видозмінюються функції влади в суспільстві. Досліджено особливості інформаційного суспільства в контексті політичних процесів. Виявлено, що ІТ розширюють права громадян шляхом надання доступу до різноманітної інформації, збільшують ступінь їх політичної участі та контролю за діяльністю державної влади, дають можливість активно виробляти інформацію. Доведено, що метою включення в політичне життя технологій є створення відкритої для діалогу з громадянами прозорої вертикалі влади. Аргументовано, що за умов входження України в Глобальну інформаційну систему досягнуто підвищення правової грамотності населення, посилення процесів демократизації держави, розширення можливостей реалізації прав на свободу слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА321260

Рубрики:

      
6.

Коляда О.В. 
Міфопоетика драматургії абсурду (на матеріалі драматичних творів Семюеля Беккета): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.В. Коляда ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу драматургічних творів С.Беккета досліджено поняття "міфопоетика". Висвітлено положення, які дозволяють визначити понятійний апарат міфопоетики. На базі побудованої термінологічної системи міфопоетики обгрунтовано провідні концепти беккетівської драматургії та встановлено її інтертекстуальні зв'язки з поетикою європейських представників "драматургії абсурду". Концептуальність беккетівської міфопоетичної системи знаходить свій органічний прояв у доробку багатьох її представників. Проаналізовано драматургічний доробок "абсурдистів" у контексті міфопоетики, що закріплюється у системі концептів і екзистенціалів. Розкрито взаємний вплив беккетівської поетики на міфопоетичну спрямованість абсурдістського театру у цілому й унверсалізовано його концептуальні засади у аспекті міфопоетичних складових. Це уможливлює подальший розвиток концепції міфопоетики і певним чином взаємопов'язується з розробкою герменевтичних проблем інтерпретації у літературознавстві. Поняття міфопоетики розглянуто у контексті постмодерністських засад на рівні інтертекстуальності (довільного комбінування різних міфем і міфологем в одному творі), що дозволяє інтерпретувати текст та безлічі позицій, а також висвітлює проблему міфопоетики як питання про власне постмодерністичний напрямок у літературі у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-336 + Ш5(4ФРА)-4 Беккет, С. 536 +
Шифр НБУВ: РА355354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коляденко Н.В. 
Обгрунтування та розробка системи медико-соціальної реабілітації дітей із порушеннями психічного здоров'я: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Н.В. Коляденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Вивчено фактори, які впливають на формування психічного здоров'я дітей. Обгрунтовано та розроблено якісно нову систему медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я. Установлено роль факторів фізичного, соціального та духовного здоров'я та розвитку психічних захворювань у дитячому віці. З урахуванням параметрів функціонального діагнозу визначено фактори, що відіграють провідну роль у формуванні порушень психічного здоров'я дітей. Розроблено та впроваджено способи лікування, реабілітації, психотерапії як елементи системи медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я. Підтверджено його покращання завдяки впровадженню запропонованих результатів лікування зазначених захворювань. Обгрунтовано та розроблено якісно нову систему медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я на базі цілісного трихотомічного розуміння людської особистості, комплексного мультидисциплінарного підходу з урахуванням параметрів функціонального діагнозу та вікових психофізіологічних особливостей дитини, що забезпечує позитивний вплив на показники якості лікувально-реабілітаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.861 +
Шифр НБУВ: РА362709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коляда О.Ю. 
Організація системи моніторингу фінансової діяльності на металургійних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Ю. Коляда ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено концептуальну схему взаємозв'язку механізмів моніторингу фінансової діяльності, яка дає змогу здійснювати оцінку, аналіз та прогнозування з метою підвищення якості прийнятих рішень в управлінні цією діяльністю. Удосконалено методику організації системи її моніторингу, яка з включенням методів попереджуючого керування дає змогу враховувати вплив внутрішнього та зовнішнього середовищ підприємства. Запропоновано процедури формування інформаційного простору ознак, які характеризують стан фінансової діяльності підприємства з використанням методу головних компонент. Наведено схему підтримки прийняття рішень на підставі визначення причинно-наслідкових зв'язків фінансової ситуації та факторів зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-93 +
Шифр НБУВ: РА327639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Коляда 
Особливості клінічного перебігу та прогнозування наслідків первинних і вторинних гнійних менінгоенцефалітів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Олена Леонідівна Коляда ; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.62-3
Шифр НБУВ: РА359155

Рубрики:

      
10.

Колядич Ю.В. 
Особливості поетики малої прози Романа Іваничука: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ю.В. Колядич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено іманентні риси поетики малої прози Р. Іваничука на рівнях художнього часу та простору, характеротворення, композиції, сюжетики, конфлікту, художньої деталі, оповіді, художнього мовлення. Уточнено місце новелістики Р. Іваничука в його літературному доробку та в історії української прози другої половини XX ст. Досліджено історію рецепції малої прози митця, виокремлено запропоновані рецензентами та дослідниками конструктивні положення, актуальні для сучасного наукового погляду на аналізований літературний феномен. Розкрито роль традиційних художніх засобів і стратегії їх переосмислення у поетиці й ідіостилі письменника. Вивчено особливості художнього ритму, часу та простору новелістики митця. Розкрито специфіку новелістичних образів-характерів через дослідження їх поетики й авторської концепції людини та світу. Охарактеризовано тенденції динаміки композиційних форм малої прози Р. Іваничука, типологію конфлікту у його новелістиці, обгрунтовано естетичні принципи розгортання сюжету, з'ясовано місце і роль у текстах позасюжетних компонентів. Досліджено форми нарації в аналізованому новелістичному доробку. З'ясовано особливості художнього мовлення малої прози Р. Іваничука на рівнях поетичного синтаксису, тропіки, лексики, фоніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Іваничук, Р.І. 534 +
Шифр НБУВ: РА361995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коляда О. П. 
Портфельне планування у процесі реалізації стратегії розвитку вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / О. П. Коляда ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено проблему інтеграції методологічних положень управління проектами та стратегічного управління розвитком ВНЗ. Вдосконалено модель стратегічного управління проектно-орієнтованим ВНЗ. Уточнено базові поняття дослідження: "проектно-орієнтоване управління", "проектно-орієнтований ВНЗ", "портфельне планування", "показник стратегічної мети", "стратегічний портфель проектів ВНЗ". Запропоновано модель діяльності ВНЗ, яка базується на концепції стратегічної єдності та взаємопов'язує в межах проектної діяльності функціональну компоненту зі стратегічною, тактичною й операційною. Розроблено модель формування портфелю проектів реалізації стратегії розвитку ВНЗ, яка відображає взаємозв'язок оцінювання внеску портфелю у планові та прогнозні значення показників стратегічної мети зі зниженням цінності внеску в часовому аспекті. Реалізовано пілотну апробацію методики формування стратегічного портфелю проектів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА380969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Коляда Ю.Є. 
Потужні мікросекундні пучки заряджених частинок і їх взаємодія з плазмою і конденсованими середовищами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.20 / Ю.Є. Коляда ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Експериментально показано, що збільшення параметрів іонних пучків можливе у ході формування та прискорення їх у плазмі індукційними електричними полями з використанням магнітного поля гострокутної геометрії - магнітного "каспу". Доведено, що в електронних прискорювачах прямої дії важливим є питання узгодження розряду генератора імпульсних напруг на нелінійне навантаження - вакуумний діод з холодним вибухово-емісійним катодом. Показано, що існує вузький діапазон параметрів джерела живлення та вакуумного діода, за яких можлива ефективна передача енергії від джерела в енергію пучка. Встановлено ряд нових ефектів і закономірностей у процесі взаємодії даних пучків з плазмою, твердим тілом і рідиною. Зазначено, що позитивно заряджені краплі можуть сприяти збудженню нових ектонів у сильнострумовому вакуумному розряді. Зареєстровано формування сильнострумового електронного мікросекундного пучка у каналі потужного дугового розряду атмосферного тиску у результаті впливу додаткового імпульсу високої напруги. Експериментально підтверджено основні положення теорії тривимірної релаксації електронних та іонних пучків у плазмі. Ідентифіковано типи коливань, які призводять до тривимірної релаксації - косі плазмові коливання. Здійснено збудження акустичних структур - резонаторів і хвилеводів пучками заряджених частинок, встановлено механізми їх збудження. Запропоновано новий спосіб генерування інтенсивних низькочастотних гідроакустичних імпульсів, які грунтуються на інжекції потужних потоків заряджених частинок у рідину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022 + В372.7,022 + В381.105.1,022 +
Шифр НБУВ: РА324135

Рубрики:

      
13.

Коляденко Ю.Ю. 
Просторово-часова обробка сигналів за умов нелінійності радіоприймального тракту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Ю.Ю. Коляденко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано типові нелінійності радіоприймального тракту й обрано математичні моделі цих нелінійностей. Розглянуто питання ефективності використання лінійних алгоритмів просторово-часової обробки сигналів за наявності типових нелінійностей. Синтезовано нелінійні алгоритми управління адаптивними антенними гратками, які реалізують чотири різні методи обробки сигналів. Показано, що за умов стаціонарної сигнально-завадової обстановки можна використовувати методи реконструкції кореляційної матриці вхідних впливів. Для сигнально-завадової змінної обстановки запропоновано метод компенсацій та попередніх спотворень сигналів. Наведено досить універсальний алгоритм, який реалізує метод з використанням рядів Вольтерра, та адаптивний алгоритм з використанням рядів Вольтерра. Розроблено методику аналізу нелінійних систем з адаптивними антенними гратками, проаналізовано ефективність та стійкість запропонованих алгоритмів. Надано рекомендації щодо практичного використання розроблених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА313820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Коляденко Ю.Ю. 
Просторово-часові методи забезпечення електромагнітної сумісності в угрупуваннях радіоелектронних засобів систем рухомого зв'язку: Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.12.02 / Ю.Ю. Коляденко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 31 с. — укp.

Удосконалено теорію завадозахисності систем рухомого зв'язку (СРЗ) із використанням просторово-часової обробки сигналів (ПЧОС) за умов впливу динамічних множинних електромагнітних взаємодій. Розроблено методи забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) угрупувань радіолектронних засобів (РЕЗ) СРЗ. Сформульовано теоретичні та практичні положення, на базі яких розроблено методи, що дають можливість у складній електромагнітній обстановці надавати послуги зв'язку на рівні вимог часу у разі успішного вирішення актуальної проблеми ЕМС і дефіциту частот, що виділяються. Обгрунтовано необхідність розробки нових методів забезпечення просторово-часового доступу з метою вирішення проблеми ЕМС СРЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА352738

Рубрики:

      
15.

Коляда Н.М. 
Розвиток недільних шкіл в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.М. Коляда ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Висвітлено діяльність недільних шкіл України другої половини XIX - початку XX ст. як закономірний об'єктивно зумовлений цілісний процес, встановлено його значний вплив на розвиток вітчизняного шкільництва. Досліджено історію, визначено етапи діяльності, розроблено і обгрунтовано типологію недільних шкіл. Проаналізовано освітнє законодавство, особливості громадсько-просвітницького подвижництва на користь недільних шкіл України та їх роль у залученні учнів до надбань національної культури. Розглянуто роботу недільних шкіл як нетрадиційних освітніх закладів: розкрито, систематизовано й узагальнено організаційні засади, принципи, завдання, зміст, форми та систему методичної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч444(4УКР)761.1 г +
Шифр НБУВ: РА329609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Коляда О. В. 
Середній клас у трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Коляда ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію категорії "середній клас", вдосконалено критерії визначення середнього класу, розглянуто його роль у трансформаційній економіці й особливості формування в Україні на етапі ринкових трансформацій, визначено мале підприємництво основним фактором формування та розвитку середнього класу. Розглянуто інституціональні особливості розвитку малого підприємництва в Україні, проведено соціально-економічну оцінку його потенціалу та визначено основні проблеми розвитку. Запропоновано шляхи покращання умов розвитку малого підприємництва у контексті становлення середнього класу, зокрема, визначено, що державна політика підтримки малого підприємництва повинна реалізуватись шляхом єдиної стратегії. Надано напрями вдосконалення податкової політики, подано пропозиції щодо вдосконалення системи освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131.1 + С5*422.4
Шифр НБУВ: РА382367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Колядін В.Л. 
Синтез непараметричних процедур вторинної обробки даних в радіотехнічних системах на основі некласичних методів статистики: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / В.Л. Колядін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Розроблено основи теорії та практичної методології оперативного синтезу непараметричних процедур вторинної обробки даних в радіотехнічних системах, що функціонують за умов високої апріорної невизначеності щодо статистичних характеристик перешкод, сигналів і параметрів зондованих об'єктів. Висвітлено основні результати, що базуються на залученні бутстреп-методів - некласичних методів числового непараметричного статистичного виводу, алгоритмізовано процес синтезу нових непараметричних процедур і розширено множину статистик, що потенційно використовуються. Досліджено методи синтезу непараметричних вирішальних процедур для вирішення задач робастного оцінювання параметрів, перевірки гіпотез, фільтрації і відновлення сигналів і зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01 +
Шифр НБУВ: РА342499

Рубрики:

      
18.

Коляда І. А. 
Суспільно-політична діяльність української інтелігенції в Російській імперії у другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / І. А. Коляда ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 43 с. — укp.

Проаналізовано процеси становлення української інтелігенції в середині XIX ст., а також основні напрями еволюції її суспільно-політичної діяльності. Визначено соціально-майновий статус інтелігенції в останні десятиліття XIX ст. і на початку XX ст. за умов переходу до капіталізму, з урахуванням впливу революції 1905 - 1907 рр. та Першої світової війни. Показано основні сфери діяльності інтелігенції як на ниві відродження національної культури та формування національної самосвідомості української нації, так і в сфері політичної боротьби. Розглянуто діяльність інтелігентських партій і рухів, зокрема, "Громад", народницьких рухів: "народолюбців", "хлопоманів" тощо; основних політичних партій: РУП, УСДРП, УДРП та інших. Визначено здобутки, прорахунки та суспільну значущість діяльності інтелігенції на межі ХІХ - ХХ ст. Наголошено, що суспільно-політична діяльність української інтелігенції на межі XIX - XX ст. має величезне значення для становлення та розвитку всієї української нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-293
Шифр НБУВ: РА377594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коляденко С.В. 
Територіальна організація агропромислового комплексу України: методологія, практика та механізм регулювання: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / С.В. Коляденко ; НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше розроблено й обгрунтовано наукові засади розміщення продуктивних сил сільськогосподарського комплексу адміністративної області із застосуванням інформаційно-аналітичних моделей, а також територіальних балансів матеріальних, трудових, природних і фінансових ресурсів. Визначено сутність територіальної організації агропромислового комплексу та сучасні проблеми його регулювання. Виявлено закономірності та принципи розширеного відтворення агропромислового виробництва. Досліджено сучасний стан агропромислового комплексу України, узагальнено та систематизовано організаційно-економічний механізм управління регіональним АПК за умов інституціональних перетворень. Систематизовано узагальнюючі показники, що визначають ступінь впливу соціально-економічних та екологічних факторів на інтенсифікацію розвитку АПК регіону. Запропоновано прогноз розвитку їх просторової організації на рівні регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У9(4УКР)320-434 +
Шифр НБУВ: РА364649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Коляда С.Ф. 
Топологічна динаміка: мінімальність, ентропія та хаос: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.Ф. Коляда ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2004. — 33 с. — укp.

Досліджено властивості топологічно транзитивних і мінімальних відображень на компактних хаусдорфових (метричних) просторах. Показано, що мінімальне відображення є майже відкритим, яким воно може бути лише коли є гомеоморфізмом. Доведено існування компактних хаусдорфових просторів, які припускають існування мінімальних необернених неперервних відображень, але не допускають мінімальних геоморфізмів. Для довільних динамічних систем на метричних компактних просторах, досліджено концепцію хаосу Лі-Йорка, яку було вивчено раніше в основному тільки для одновимірної динаміки. Показано, що система з додатною топологічною ентропією є хаотичними в сенсі Лі - Йорка. Запропоновано нову концепцію хаотичних систем, що поєднує ідеї чутливості та хаосу в сенсі Лі - Йорка - чутливість Лі-Йорка. Доведено, що для довільної слабко змішаної динамічної системи проксимальна клітка будь-якої точки фазового простору скрізь щільна (резидуальна) у ньому. Розроблено засади теорії трикутних неперервних відображень та топологічної ентропії неавтономних динамічних систем. Знайдено та досліджено аксіоматичні означення топологічної ентропії та топологічного хаосу для неперервних відображень відрізка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.1,0 +
Шифр НБУВ: РА334971

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського