Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (213)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=МІРОШНИК$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Мірошник Н. В. 
Біологічні особливості лісових екосистем Правобережжя середнього Дніпра в умовах антропогенного впливу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. В. Мірошник ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто стійкість видів, показники продуктивності деревостанів і структури фітоценозів. Описано особливості розподілу ефектів деградації у структурі лісової екосистеми залежно від її характеристики, віддаленості від міста та промислової зони, взаємовпливу структурно-функціональних компонентів екосистеми. Узагальнено результати щодо розвитку рослинності регіону залежно від структури й інтенсивності впливу негативних чинників. Виділено просторові зони за ступенем антропогенної порушеності лісових насаджень та розроблено асортимент деревних порід для озеленення та лісовідновлення за умов забруднення атмосфери. Запропоновано напрями та методи удосконалення фітоіндикації аерозабруднення довкілля, підвищення стійкості лісових екосистем і збереження їх біорізноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*806(4УКР) + П342.5(4УКР) + Е50*801.48(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Мірошник І. О. 
Діяльність Аманда Струве (1835 - 1898) в контексті розвитку залізничного транспорту і комунального господарства: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / І. О. Мірошник ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено життя та діяльність видатного вітчизняного інженера-залізничника, підприємця, мостобудівника та спеціаліста з комунального господарства А. Є. Струве. Проведено періодизацію творчого шляху вченого, виявлено основні етапи його становлення, досліджено наукові праці та проаналізовано багатогранну організаційну діяльність. Зроблено висновок про вагомий внесок вченого-інженера в розвиток залізничного мостобудування та комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.232 д(4УКР) Струве, А. С. + О2 г/д (4УКР) Струве, А. С.
Шифр НБУВ: РА385776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мірошник А.М. 
Науково-організаційні основи розвитку корпоративного сектору економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.М. Мірошник ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення організаційного механізму розвитку корпоративного сектору економіки. Відзначено, що необхідність обгрунтування засобів удосконалення організаційного механізму управління корпоративними правами обумовлена його вирішальним значенням в успішному функціонуванні держави за умов ринкових трансформацій. Розкрито економічну сутність корпоративних відносин, приватизаційні засади та принципи утворення різних типів корпоративних товариств. Проаналізовано динаміку корпоративних утворень в Україні, структуру та ефективність діяльності корпорацій. Запропоновано модель підтримки балансу інтересів у системі держава - кооперація - акціонер. Розроблено концепцію управління державними корпоративними правами в Україні. Удосконалено концепцію корпоративно-дивідендної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21 +
Шифр НБУВ: РА348959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мірошников Я.О. 
Особливості розладів ерекції судинного генезу: методи їх діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Я.О. Мірошников ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено еректильну дисфункцію (ЕД) судинного (зокрема, венозного) генезу. Під спостереженнями протягом 4-х років знаходились 445 пацієнтів з еректильною дисфункцією судинного генезу. З метою вивчення специфічних патогенетичних факторів і клінічних аспектів, притаманних різним типам розладів кавернозної гемодинаміки, пацієнтів було поділено на 2 клінічні групи: з артеріогенною ЕД (180 чоловік) та ЕД з венозним компонентом. Створено робочу класифікацію корпоральної веноокклюзивної дисфункції (КВОД). Описано новий клінічний синдром - синдром венозної дефіцитарності (СВД). Сформовано новий погляд на КВОД як окремий прояв СВД. Розроблено дві патогенетичні методики корекції ЕД (Патент України та Заявка на винахід). Ефективність розробленої трикомпонентної суміші становить 77 %, системної корекції метаболізму NO - 85 %. Проведено порівняльний аналіз ефективності різних методів лікування ЕД судинного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-3
Шифр НБУВ: РА311592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мірошник О.О. 
Підвищення ефективності моніторингу втрат електроенергії в розподільчих мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / О.О. Мірошник ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності моніторингу втрат електроенергії у розподільчих мережах (РМ) з урахуванням впливу температури навколишнього середовища та величини струму на опір елементів мережі для оптимального вибору заходу зі зниження технічних втрат електроенергії. Вдосконалено розрахункову модель параметрів усталеного режиму РМ для моніторингу втрат електричної енергії з урахуванням вливу температури навколишнього середовища та величини струму на опір елементів мережі у реальному часі, що дозволяє більш об'єктивно нормувати у них втрати електроенергії. Вдоконалено модель регулювання напруги у центрі живлення, що забезпечує оптимізацію режиму за умов мінімізації втрат електричної енергії у розподільчих мережах і передбачає врахування інформації про режим на шинах центру живлення та у характерних точках лінії, зокрема, про зміну значення втрат електроенергії в лініях у разі переключення регульованих відгалуджень трансформаторів. Розроблено імітаційну модель розрахунку втрат електричної енергії, що дозволяє на базі багатокритеріального підходу вибрати найбільш ефективний захід зі зниження втрат в РМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-082-69 +
Шифр НБУВ: РА364685

Рубрики:

      
6.

Мірошник Н.С. 
Православні монастирські комплекси України (Принципи функціональної і естетичної реабілітації): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Н.С. Мірошник ; Акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено духовній, архітектурно-естетичній та функціональній реабілітації православних монастирських комплексів в Україні. Виявлено фактори історико-соціального плану, які зумовили еволюцію характеру будівництва монастирських комплексів, містобудівне значення ансамблів у формуванні планувальної структури населених пунктів, композиційні закономірності побудови монастирів, стилістичну своєрідність їхніх основних елементів. Методика дослідження базується на історико-архітектурному аналізі першоджерел, натурному обстеженні збережених пам'яток монастирської архітектури. При цьому застосовано порівняльно-історичний, типологічний методи та метод графічних реконструкцій. Перший розділ - "Аналіз історичного процесу зародження і розвитку монастирських комплексів" - присвячено узагальненню попередніх досліджень з теми дисертації, проаналізовано історичні основи формування монастирських комплексів та їх роль у суспільстві. Виявлено основні етапи розвитку архітектурно-планувальної системи монастирів в історичному контексті. Обстежено основні групи будівель на території комплексів. Проведено аналіз візуального сприйняття об'ємно-просторової та планувальної структури монастирів. На основі цього узагальнено архітектурно-мистецьку роль монастирських комплексів в історичному середовищі. У другому розділі - "Дослідження монастирських комплексів України з метою їх реставрації та реабілітації" - здійснено аналіз технічного стану монастирів, починаючи з 1917 року і до нашого часу. Розглянуто чинники деформацій та руйнацій споруд. Виявлено історико-культурну значущість архітектурних пам'яток у комплексі та визначено прямованість пам'яткоохоронних заходів. Досліджено фактори, що сприяють реабілітації значущості монастирів у системі поселень. Третій розділ - "Методичні заходи реабілітації монастирських комплексів у сучасних умовах" - присвячено виявленню методики реабілітації, регенерації та реставрації монастирів і їх окремих споруд з метою їх функціонування. Виділено основні принципи включення сучасних споруд у монастирський комплекс з метою надання комплексу втраченої містобудівної значущості. Вперше простежено процес формування монастирських комплексів України як просторово-підпорядкованої системи, що винникла внаслідок дії факторів суспільно-економічного і естетико-культурного плану. Монастирі були організаційним чинником "історичного ландшафту" українських міст та поселень, виконували роль своєрідного каталізатора просторового розвитку урбаністичних утворень, надаючи останнім неповторного архітектурного обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)927.166.083 + Щ117.166(4УКР)083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мірошник О.І. 
Проблема ефективного розвитку пасажирського транспорту великого міста і шляхи її розв'язання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.І. Мірошник ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мірошник С.І. 
Розвиток творчої діяльності старшокласників у процесі вивчення української літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.І. Мірошник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальні дослідження процесу розвитку творчої діяльності учнів IX - XI класів загальноосвітніх навчальних закладів на уроках української літератури. Визначено критерії та рівні сформованості вмінь і навичок творчого навчання у школярів у процесі вивчення біографії письменника, аналізу художнього твору або образу-персонажа, дослідження індивідуального літературного стилю митця та виконання відповідних завдань. Обгрунтовано психолого-педагогічні та методичні умови їх формування. Розроблено та експериментально апробовано методичну систему розвитку творчої діяльності старшокласників у процесі вивчення української літератури. Запропоновано використання методу евристичної бесіди, вирішення проблемних питань та завдань критичного та творчого характеру. Обгрунтовано доцільність застосування наступних етапів розвитку творчої діяльності учнів: формування потреби осмисленного вивчення літератури, усвідомлення учнями поняття творчого становлення особистості як процесу її самозростання у відповідній галузі професійної діяльності, підготовку старшокласників до вивчення предмета за розробленою методичною системою, використання навчальних завдань, спрямованих на повноцінний розвиток творчих умінь і навичок школярів. Встановлено високу ефективність запропонованої навчальної методики, яка значно підвищує продуктивність розумової діяльності учнів, рівень їх знань і сприяє особистісному становленню старшокласників, розвитку їх пізнавальної активності, ініціативності, самостійності, творчих здібностей і можливостей школярів, а також формуванню досвіду творчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р20 + Ч421.220 +
Шифр НБУВ: РА333705

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Мірошников І.Ю. 
Судове слідство в апеляційній інстанції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.Ю. Мірошников ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми провадження судового слідства в апеляційній інстанції. Розглянуто процес становлення та розвитку апеляційної концепції в Україні. Досліджено розвиток інституту апеляції у країнах англо-американської та романо-германської правових систем. Встановлено процесуальне положення суду апеляційної інстанції та сторін у судовому слідстві. Розкрито особливості дослідження доказів на судовому слідстві в апеляційному провадженні. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України, що регламентує перегляд судових рішень в апеляційному порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА346552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мірошников О. А. 
Сутність і структура модерної традиції (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. А. Мірошников ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 34 с. — укp.

Доведено, що процес традиції включає минуле, а також сьогодення та впливає на майбутнє. Встановлено, що модерну традицію потрібно розглядати як таку, що складається із трьох частин, які існують одночасно та перебувають у складних взаєминах: традиціоналізму, консерватизму та модернізму. На підставі даних розпочато спробу по-новому осмислити цінність традиції як фактора формування та забезпечення умов стабільності соціального універсуму. Окремі частини традиції через форми свого прояву виявляються залучені в інші ігри: модернізацію, революцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*326.3 + Ю6*328.933*31-725
Шифр НБУВ: РА375234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пахомов Ю. В. 
Моделі та методи тестопридатного проектування критичних систем логічного управління на основі кінцевих автоматів / Ю. В. Пахомов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці моделей та методів автоматизованого проектування та діагностування автоматних систем логічного управління на ПЛІС з використанням мов опису апаратури. Запропоновано розширення вхідного алфавіту кінцевого автомата шляхом введення додаткового стовпця в таблицю переходів-виходів автомата та додаткового входу в схемну реалізацію керуючого автомата. Удосконалено процедури проведення діагностичного експерименту з використанням синхронізуючих послідовностей. Удосконалено методи побудови апаратних пристроїв діагностування, що реалізують стратегію обходу всіх станів або дуг графа переходів керуючого автомата шляхом імітації алгоритму роботи операційного автомату в системі логічного управління. Модифіковано методи розрахунку тестопридатності кінцевих автоматів, керованості, спостережуваності та досяжності вершин (станів) у графах переходів керуючих автоматів. Запропоновано новий підхід при автоматизованому проектуванні тестопридатних кінцевих автоматів за рахунок побудови моделей мовами опису апаратури (HDL-моделей) у яких додаткові переходи реалізуються шляхом додавання умовних операторів у опис функцій переходів і автоматного шаблону мовою опису апаратури VHDL. Розроблені HDL-описи моделюються та синтезуються інструментальними засобами систем автоматизованого проектування цифрових пристроїв на технологічній платформі ПЛІС. Розроблені процедури розрахунку тестопридатності кінцевих керуючих автоматів дозволили оптимізувати створення додаткових переходів в моделях автоматів за рахунок обчислення оцінок по Квайну синтезованих моделей автоматів. Розроблено програмний модуль з візуальним інтерфейсом для введення графа переходів керуючого автомата та автоматизованої побудови тестопридатних HDL-моделей автоматів у формі автоматного шаблону у синтезованій підмножині мови опису апаратури VHDL. Результаты, полученные в ходе исследований, являются достоверными, что подтверждается проведенными экспериментами по проверке предлагаемых моделей и методов мониторинга и управления системами газоснабжения.^UThe PhD thesis is devoted to the development of models and methods of computer-aided design and diagnosis of automaton logic control systems on FPGA using hardware description languages. The extension of the input alphabet of the finite state machine is proposed by introducing an additional column in the table of transitions-outputs of the automaton and an additional input to the circuit implementation of the control automaton. The procedures for performing a diagnostic experiment are improved through the use of synchronization sequences. The methods for developing hardware diagnostics devices have been improved; they implement a strategy for bypassing all the states or arcs of the transition graph of a control automaton by simulating the algorithm of an operational automaton in a logical control system. The methods for calculating the testability of finite state machine, controllability, observability and the reachability of nodes (states) of a transition graph of control automata have been improved. A new approach to computer-aided design of testable finite state machines has been proposed, based on the use of hardware description languages for describing models (HDL models), in which additional transitions are implemented by adding conditional statements to the VHDL description of transition functions and automaton pattern. The developed HDL descriptions are simulated and synthesized by computer-aided design tools based on the FPGA technology platform. The developed procedures for calculating the testability of the control automaton made it possible to optimize of entering additional transitions in automaton models through calculating the Quine estimate of the synthesized automaton models. A software module has been developed; it has visual interface for creating the transition graph of the control automaton and automating the construction of testable HDL models of automata in the form of automaton pattern in a synthesized subset of the VHDL language. The results obtained in the course of the research are reliable, which is confirmed by the experiments carried out to verify the proposed models and methods for monitoring and controlling gas supply systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лисиченко Р. М. 
Підвищення якості електричної енергії в розподільних мережах за рахунок удосконалення перетворювачів енергії. / Р. М. Лисиченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню наукової задачі – покращення якості електричної енергії розподільних мережах з частотно-регульованими електроприводами за рахунок керування спектральними характеристиками перетворювачів енергії.Має місце актуальна наукова задача, пов'язана з недостатньою ефективністю існуючих сьогодні методів забезпечення зменшення рівня гармонійних складових від нелінійних споживачів до яких відносяться інвертори управління асинхронними двигунами змінного струму. Проведений в роботі аналіз виявив необхідність розробки методів по підвищенню якості електричної енергії в розподільних мережах. Система «керуючий інвертор і електричний двигун» є джерелом гармонічних складових і основним джерелом погіршення якості електричної енергії.В роботі запропоновано метод керування спектральними характеристиками інверторів із цільовою функцією якості електричної енергії, що дозволило розробити засади для створення інверторів зі зменшеними показниками спотворення форми напруги і струму. Запропоновано технічні рішення і обґрунтована можливість використання методів спектрального збудження силових перетворювачів енергії, що забезпечують зниження рівнів гармонійних складових електричної енергії, що створюються як нелінійним навантаженням, так і мережею живлення. У порівнянні з пасивними фільтрами і активними фільтрами, методи спектрального збудження силових перетворювачів енергії не потребують спеціальної настройки під параметри конкретної мережі і відрізняються надійністю.Розроблено апаратно інформаційну систему, яка дозволяє зменшити вплив від гармонійних складових на споживачів і систему електропостачання при різних режимах роботи частотного регулювання електричних двигунів. Результати експериментальних досліджень розробленої системи показали її відповідність технічним вимогам та можливість отримання діагностичної інформації при різних режимах роботи електродвигунів. Елементи конструкції та принцип дії розробленої системи для частотного регулювання захищені патентами України.Отримано такі основні наукові результати:– вперше запропоновано метод керування спектральними характеристиками інверторів, який відрізняється від існуючих цільовою функцією параметрів ЯЕЕ, що дозволило розробити засади для створення інверторів зі зменшеними показниками спотворення форми напруги і струму;– отримав подальший розвиток метод визначення походження гармонічних складових в електричному струмі від силових перетворювачів енергії, який, на вдміну від відомих, дозволив визначити спектральні методи збудження, як найбільш збалансовані з економічної і технічної точок зору;– отримала подальший розвиток математична модель спектрального збудження силових перетворювачів енергії, яка відрізняється врахуванням параметрів електричної мережі, що дозволяє отримати математично обґрунтовані спектрально-енергетичні залежності в електричній мережі;– удосконалено метод визначення параметрів спектрального збудження силових перетворювачів енергії і моделювання їх роботи в середовищі Matlab, який відрізняється урахуванням параметрів електричної мережі, що дозволяє отримати параметри перетворювача з підвищеними характеристиками ЯЕЕ.Практичне значення отриманих результатів для електроенергетичної галузі полягає в обґрунтуванні напрямку підвищення ЯЕЕ в розподільних мережах за рахунок удосконалення частотних перетворювачів енергії; обгрунтуванні параметрів пристрою для коригування показників якості електроенергії (патент на винахід №101521); розробці структурної схеми частотного перетворювача з адаптивним керуванням (патент на корисну модель №113090); розробці та побудові стенду для вимірювання вищих гармонік які генеруються частотно-регульованими електроприводами в розподільну мережу; розробці варіанту принципової електричної схеми частотного перетворювача енергії з можливістю адаптивного керування спектральними характеристиками.Результати роботи та розроблений діючий макетний зразок стенду і програмне забезпечення для обробки результатів вимірювання рівня вищих гармонік, які генеруються частотно-регульованим електроприводом в розподільну мережу, використовуютья в ТОВ «Слобода-буделектромонтаж», ТОВ «Харківське спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємство», ТОВ «Промагроінжинірінг». Результати теоретичних та експериментальних досліджень використовуються при викладенні дисциплін «Якість електропостачання», «Інформаційні системи та технології в енергетиці», «Smart Grid технології» на кафедрі електропостачання та енергетичного менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.^UThe dissertation is devoted to the decision of a scientific problem of increase of quality of electric energy by reduction of harmonic components from energy converters.Thus, there is an urgent scientific problem associated with the lack of efficiency of existing methods to reduce the level of harmonic components from nonlinear consumers, which include inverters for controlling induction AC motors. The analysis revealed the need to develop methods to improve the quality of electricity in distribution networks. The widest distribution of various devices and equipment with induction motors, which are controlled by inverters. The control system of the inverter and the motor is a source of harmonic components and the main source of deterioration of electric energy. The solution of the specified problem at the expense of decrease in harmonic components by a method of management of spectral characteristics of inverters is offered.The following main scientific results were obtained:- for the first time the method of control of spectral characteristics of inverters with target function of quality of electric energy is offered that allowed to develop bases for creation of inverters with the reduced indicators of distortion of a form of tension and current;- further developed the theory of the origin of harmonic components in electric current from power energy converters, which, in contrast to the known, allowed to determine the spectral methods of excitation as the most balanced from an economic and technical point of view;- the model of spectral excitation of power energy converters was further developed, which allows to obtain mathematically substantiated spectral-energy dependences in the external network;- technical solutions are offered and the possibility of using methods of spectral excitation of power energy converters is substantiated, which provide reduction of levels of harmonic components of electric energy, created both by nonlinear loading and power supply network. In comparison with passive filters and dynamic filters, methods of spectral excitation of power converters of energy do not demand special adjustment under parameters of a concrete network and differ in reliability;- algorithms for determining the parameters of spectral excitation of power energy converters and methods of modeling their operation in the Matlab environment are developed, which differ taking into account the parameters of a particular network, ensuring their construction and application at existing and projected power facilities.Of practical importance for instrument making are approaches and recommendations for the construction of control systems for the spectral characteristics of inverters, which allows you to create equipment with reduced impact on the quality of electricity.The practical problem of development of methods of control of spectral characteristics of inverters of asynchronous electric motors with the reduced influence on qualitative indicators of electric energy is solved.On the basis of the offered approaches and methods the information technology of reception of commands of spectral excitation of power converters of energy with use of mathematical methods is developed.A hardware information system has been developed, which allows to reduce the impact of harmonic components on consumers and the power supply system at different modes of operation of frequency control of electric motors. The results of experimental studies of the developed system showed its compliance with technical requirements and the ability to obtain diagnostic information in different modes of operation of electric motors. Elements of construction and the principle of operation of the developed system for frequency control are protected by patents of Ukraine (Pat. № 101521, Pat. 113090).The results of the work are implemented in the educational process of the Department of Power Supply and Energy Management of Petro Vasylenko Kharkiv National Technical University of Agriculture when teaching the course "Technologies, problems and prospects of industry development".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мірошник В. О. 
Короткострокове прогнозування електричного навантаження енергосистем з використанням штучних нейронних мереж глибокого навчання. / В. О. Мірошник. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: сумарне електричне навантаження енергосистеми. Мета роботи: удосконалення методів, розроблення моделей та засобів для підвищення точності та надійності результатів короткострокового прогнозування сумарного електричного навантаження енергосистеми з суттєвою часткою енергоємних підприємств та відновлюваних джерел енергії. Методи дослідження: математична статистика, методи чисельної оптимізації, методи аналізу часових рядів, методи машинного навчання, математичне моделювання, комп'ютерне моделювання. Теоретичні та практичні результати і новизна: полягають у розробленні архітектури штучної нейронної мережі глибокого навчання застосування якої підвищує точність та стабільність короткострокового прогнозування сумарного електричного навантаження; рекомендацій щодо врахування графіків споживання електричної енергії великими виробництвами при прогнозуванні сумарного електричного навантаження енергосистеми; рекомендацій щодо підвищення якості виявлення та заміни аномальних даних в часових рядах електричного навантаження; рекомендацій щодо підвищення точності та стабільності короткострокового прогнозування обсягів відпуску електричної енергії електростанціями з ВДЕ з застосуванням розробленої штучної нейронної мережі глибокого навчання. Предмет і ступінь впровадження: результати роботи впроваджено у вигляді аналітичних довідок щодо вдосконалення методів прогнозування обсягів відпуску електричної енергії виробниками з ВДЕ для ДП «Енергоринок» та ДП «Гарантований покупець», а також у вигляді рекомендації щодо вдосконалення методики розрахунку похибки прогнозування обсягів відпуску електричної енергії виробниками з ВДЕ для Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Також результати роботи використано в навчальному процесі під час викладання дисциплін з підготовки магістрів наукового та професійного спрямування за спеціальностями 144 «Теплоенергетика» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського». Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні надійності роботи енергосистеми та зниженні вартості небалансів учасників оптового ринку електричної енергії. Сфера використання: електроенергетичні системи.^UThe оbject of research: total electrical load of the power system. The purpose of research: improvement of methods, development of models and tools to increase the accuracy and reliability of the results of short-term forecasting of the total electrical load of the power system with a significant share of energy-intensive enterprises and renewable energy sources. Methods of research: mathematical statistics, methods of numerical optimization, methods of time series analysis, machine learning methods, mathematical modeling, computer modeling. Theoretical and practical results and innovations: are in the developed architecture of deep learning neural network, the use of which increases the accuracy and stability of short-term forecasting of total electrical load; recommendations for taking into account the schedules of electricity consumption of energy-intensive enterprises in forecasting the total electrical load of the power system; recommendations for improving the quality of detection and replacement of anomalous data in the time series of electrical load; recommendations for improving the accuracy and stability of short-term forecasting of electricity supply by RES power plants using the developed deep learning neural network. A subject degree of introduction: Effectiveness of implantation: obtained a significant technical and economic effect, which is in increasing the reliability of the power system and reducing the cost of imbalances in the wholesale electricity market. Sphere of use: power systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мірошник В. А. 
Керування напружено-деформованим станом вертикальних виробок при застосуванні різних видів кріплення / В. А. Мірошник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці наукової ідеї керування напружено-деформованим станом вертикальної виробки, представленої в роботі шахтним стовбуром метрополітену. Керування концептуально розуміється як можливість прогнозування зміни напружень і деформацій системи «тимчасове кріплення – оправа – оточуючий масив» при зміні видів кріплення. Актуальність досліджень в цій області обумовлена потребою наукового обґрунтування параметрів вертикальних виробок (шахтних стовбурів) при збільшенні обсягів підземного будівництва, зокрема метрополітенів в містах Дніпрі та Києві.Процес керування напружено-деформованого стану вертикальної виробки реалізується шляхом узагальнення результатів чисельного аналізу різних станів в процесі заморожування ґрунтів або створення огородження з буросічних паль та їх подальшої екстраполяції на різні варіанти роботи вертикальної виробки. Основою керування є закономірності напружено-деформованого стану конструкції шахтного стовбуру, а їх пошук є метою дисертаційної роботи.Для її досягнення в дисертаційній роботі проведено аналіз стану досліджень, розглянуто специфіку будівництва метрополітенів в Україні та особливості аналітичного, експериментального та чисельного підходів до пошуку закономірностей напружень та деформацій вертикальних виробок.На основі результатів критичного аналізу обрано чисельний підхід як такий, що найбільш адекватний для пошуку закономірностей напружено-деформованого стану. Створено скінченно-елементні моделі шахтних стовбурів, що споруджуються під час будівництва Дніпровського та Київського метрополітенів, кожна з яких дозволила варіювати види оправи (залізобетонні блоки, тюбінги з сірого чавуну та тюбінги з модифікованого сірого чавуну), діаметр буросічних паль та властивості ґрунту при різних температурах.На основі створених скінченно-елементних моделей проведено чисельний аналіз шахтного стовбуру, закріпленого буросічними палями із варіацією їх діаметру. За результатами аналізу вперше отримано закономірності переміщень та силових факторів із високим рівнем апроксимації (R2=0,992…0,999), які є поліномами другого порядку, окрім закономірності згинальних моментів по осі Х, що є лінійною. Ці закономірності характеризують наукову новизну дисертаційної роботи.В ході геодезичного моніторингу під час будівництва вертикальних виробок Дніпровського метрополітену були виміряні горизонтальні та вертикальні деформації оправи стовбура № 16-біс, значення яких досягали 1…2 мм. Порівняння цих даних свідчить про співпадіння із горизонтальними деформаціями, отриманими в ході чисельного аналізу стовбура № 16-біс, в якому деформації складають 1…2 мм, із максимальним значенням 2,57 мм в області 7-9 залізобетонних поясів оправи шахтного стовбуру.За допомогою створених скінченно-елементних моделей вперше отримано закономірності компонент напруженого стану від модуля пружності замороженого ґрунту та модуля пружності оправи шахтного стовбуру, що є поліномами другого ступеня із високим рівнем апроксимації (R2=0,964…0,999). Отримані закономірності складають наукову новизну дисертаційної роботи. Побудовано просторові поверхні, які, при рішенні прямої або зворотної задач, дозволяють керувати напружено-деформованим станом оправи вертикальної виробки, що складає практичне значення дисертаційної роботи.В ході чисельного аналізу отримано закономірності напруженого стану вертикальної виробки при порушенні технології заморожування ґрунту, які свідчать, що процеси нерівномірного заморожування або розморожування збільшують напруження в оправі в 1,1…1,5 рази, тому їх слід враховувати при проєктуванні вертикальних виробок.^UThe dissertation is devoted to the development of the scientific idea of controlling the stress-strain state of vertical excavation (hoisting shaft). Controlling is conceptually understood as the ability to predict changes in stresses and strains of the system "temporary fastening – lining – the surrounding array" when changing the types of lining. The relevance of research in this area is justified by the need for scientific substantiation of the parameters of construction of vertical excavations (hoisting shaft) with increasing volumes of underground construction, including metro in the Dnipro and Kyiv.The process of controlling the stress-strain state of vertical excavation is realized by generalizing the results of numerical analysis of different states in the process of soil freezing or creating a construction of bored secant piles and their subsequent extrapolation to different variants of vertical excavation. The basis of controlling is the regularities of the stress-strain state of the hoisting shaft structure, and the search for them is the purpose of the dissertation.To achieve this, the dissertation analyzes the state of research, considers the specifics of the construction of metro in Ukraine and the features of analytical, experimental and numerical approaches to finding regularities of stresses and strains of vertical excavations.Based on the results of critical analysis, the numerical approach was chosen as the one that is most adequate for finding the regularities of the stress-strain state. Finite-element models of hoisting shafts being constructed during the construction of the Dnipro and Kyiv metro were created, each allowing to vary the types of linings (reinforced concrete blocks, tubes made of gray cast iron and tubes made of modified gray cast iron), diameter of bored secant piles and different temperature properties.On the basis of the created finite-element models the numerical analysis of the mine shaft fixed by bored secant piles with variation of their diameter was carried out. According to the results of the analysis, for the first time regularities of displacements and force factors with a high level of approximation (R2 = 0.992 … 0.999) are obtained, which are second-order polynomials, except for the regularity of bending moments along the X axis, which is linear. These regularities characterize the scientific novelty of the dissertation.During geodetic monitoring of the vertical excavations construction of the Dnipro metro horizontal and vertical deformations of the lining of hoisting shaft 16-bis were measured, the values of which reached 1 … 2 mm. Comparison of these data indicates a match with the horizontal deformations obtained during the numerical analysis of the hoisting shaft № 16-bis, in which the deformations are 1…2 mm, with a maximum value of 2.57 mm in the area of reinforced concrete belts No 7-9.Using the created finite element models, for the first time the regularities of the stress state components from the modulus of elasticity of frozen soil and the modulus of elasticity of the lining of hoisting shaft were obtained, which are polynomials of the second degree with a high level of approximation (R2 = 0.964 … 0.999). The obtained regularities constitute the scientific novelty of the dissertation. Spatial surfaces are constructed, which, when solving direct or inverse problems, allow to control the stress-strain state of the lining of vertical excavation, which is the practical significance of the dissertation.During numerical analysis, the regularities of the stress state of vertical excavation in violation of soil freezing technology are obtained, which show that the processes of uneven freezing or thawing increase the stress in the lining by 1.1 … 1.5 times, so they should be considered when designing vertical excavations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Давоян Є. Е. 
Психологічні особливості особистості батьків, що виховують дітей з аутизмом / Є. Е. Давоян. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації теоретично узагальнено підходи до розуміння етіології аутизму, розкрито питання психологічних особливостей особистості батьків, що виховують дітей з аутизмом та проаналізовано їх вплив на аутизацію дитини. Описано умови, що мають вплив на виникнення специфічних рис особистості батьків. Вивчено розуміння соціальної та вторинної аутизації, визначено можливі чинники, які впливають на аутизацію й деталізовано поняття «аутизації». Здійснено порівняльній аналіз особистості батьків, які виховують дітей з аутизмом та батьків, які виховують нейротипових дітей. Запропоновано два підходи роботи з батьками, що виховують дітей з розладами аутистичного спектру. Розроблено «Записник мами» як допоміжний засіб при роботі з жінкою під час вагітності та перші місяці після народження дитини.Мета дисертаційної роботи полягає в досліджені психологічних особливостей особистості батьків, які виховують дітей з аутизмом.У дисертаційній роботі запропоновано – два підходи в роботі з батьками. Як додатковий засіб супроводу жінки під час вагітності та перші місяці після народження дитини запропоновано розроблений нами «Записник мами».Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що:- узагальнено й систематизовано психологічну, психофізіологічну психоаналітичну, гуманістичну, системну сімейну теорії, з питань етіології аутизму та впливу особистості батьків на аутизацію дитини; - деталізовано поняття «аутизація»;- визначено психологічні особливості особистості батьків, що виховують дітей з аутизмом; - дістали подальшого розвитку авторська методика «Загальні відомості про родину»; «Анкета зворотного зв'язку для батьків»; засоби виявлення змін у психологічному стані мами та дитини («Записник мами»).Практична значущість полягає у розробленні систематизації рефлексивного методу, спрямованого на вивчення особливостей анамнезу сім'ї; результати дисертаційної роботи можуть виконувати просвітницьку функцію; «Записник мами» може бути корисним як додатковий діагностувальний засіб для фахівців (пренатальні психологи, психологи); результати порівняльного аналізу можуть бути використані у роботі практичних психологів закладів освіти та інших соціальних закладів, корекційних педагогів, педагогів інклюзивно-ресурсних центрів та усіх зацікавлених у розв'язанні проблем щодо аутистичних розладів. Ключові слова: особистість, особистість батьків, етіологія аутизму, аутизм, аутизація, соціальна аутизація, вторинна аутизація, психологічні особливості батьків (особистісна тривожність, депресія, нейротизм, психотизм, аутистичні риси, систематизація).^UThe thesis paper reveals theoretical summarizing of approaches to understanding of autism etiology, it also discovers issues of psychological features of personality of parents bringing up children with autism and analyzes their impact on social withdrawal of a child. There also described conditions that have impact on occurrence of specific features of parents' personalities. The concept of social and derived social withdrawal are studied; possible factors influencing social with drawаl were determined and the concept of «social withdrawal» was detailed. Analysis of parents' personalities bringing up children with autism and parents bringing up neurotypical children was performed. Two approaches to working with parents raising children with autism spectrum disorders have been proposed. The «Mother's Notebook» was developed as an aid during work with a woman across pregnancy and the first months after the birth of a child.The purpose of the thesis paper is to study the psychological features of the personality of parents bringing up children with autism.In the dissertation work two approaches in work with parents are offered. We suggested the «Mother's Notebook» as an additional means of accompanying a woman during pregnancy and the first months after the birth of a child.The scientific novelty of the obtained results consists of:- psychological, psychophysiological psychoanalytical, humanistic, systemic family theory, on the issues of etiology of autism and the influence of parental personality on the child's social withdrawal are generalized and systematized;- the concept of «social withdrawal» was specified;- psychological features of personality of parents bringing up children with autism were defined;- the author's technique «General information about the family» was further developed; «Parent Feedback Questionnaire»; means of detecting changes in the psychological state of mother and child («Mother's Notebook»).Practical importance consists of development and systematization of psychodiagnostic complex aimed to research features of family's anamnesis; the results of the thesis paper may serve educational function; the “Mother's Notebook” may be useful as an additional diagnostic means for specialists (prenatal psychologists, psychologists); the results of comparative analysis may be used in work of practical psychologists of educational institutions and other social institutions, special education teachers, teachers of inclusive and resource centers and all persons interested in solving problems regarding autistic disorders.Key words: personality, parents' personality, etiology of autism, autism, social withdrawal, social autism, derived social withdrawal, psychological features of parents (trait anxiety, depression, neuroticism, psychoticism).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Маєр Ю. В. 
Психологічні особливості рольової позиції сучасної жінки: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / Ю. В. Маєр. — Б.м., 2024 — укp.

У представленому дисертаційному дослідженні здійснений теоретичний аналіз та узагальнення результатів наукових пошуків в галузі психології особистості, а саме в рольовій теорії особистості, як підході до її вивчення. В роботі представлено нове вирішення актуального наукового завдання, яке виявляється у визначенні особливостей рольової позиції сучасної жінки.Метою роботи є визначення особливостей рольової позиції сучасної жінки та взаємозв’язків і взаємозалежностей рольової позиції із психологічними якостями особистості сучасної жінки. Виходячи із поставленої мети було поставлено та вирішено наступні завдання дослідження: вивчення стану проблеми дослідження поняття «роль» та «рольова позиція» особистості; розширення та формулювання власного визначення поняття «рольова позиція особистості» та визначення особливостей рольової позиції сучасної жінки; дослідження взаємозв’язків між рольовою позицією сучасної жінки та її психологічними особливостями; створення та експериментальна перевірка розвивальної програми, яка спрямована на формування рольової позиції сучасної жінки; встановлення змін у рольовій позиції сучасної жінки.Об’єкт дослідження – рольова позиція жінки.Предмет дослідження – психологічні особливості рольової позиції сучасної жінки в її рольовому полі.Для розв’язання дослідницької проблеми в дисертаційному дослідженні використовуються наступні методи дослідження:– теоретичні: аналіз філософської та психологічної літератури для уточнення сутності ключових понять дослідження; порівняння, класифікація й узагальнення теоретичних та емпіричних даних для обґрунтування особливостей рольової позиції сучасної жінки; – емпіричні: психодіагностичний комплекс склали традиційні, стандартизовані психодіагностичні методики та розроблений опитувальник.– експеримент (констатувальний, формувальний та контрольний етапи) для визначення психологічних особливостей рольової позиції сучасної жінки; – статистичні: коефіцієнт лінійної кореляції (r) Пірсона (задля виявлення залежності між показниками); t-критерій Стьюдента (задля перевірки статистичних гіпотез про зрушення показників після впровадження розробленої розвивальної програми), Т-критерій Вілкоксона (задля перевірки напряму зсуву показників після впровадження розвивальної програми).Наукова новизна дослідження: в роботі вперше розширено та узагальнено психологічний зміст поняття «рольова позиція»; виокремлено та проаналізовано особливості рольової позиції особистості; виявлено психологічні особливості рольової позиції сучасної жінки в умовах сьогодення; розроблено опитувальник для визначення особливостей рольової позиції сучасної жінки;поглиблено і уточнено наукові уявлення про феномен поняття «роль»; проаналізовано та узагальнено особливості філософського та психологічного поглядів на ролі жінки в суспільстві та ролі жінок у сьогоденні;набули подальшого розвитку засоби психологічного супроводу сучасних жінок шляхом створення розвивальної програми; проаналізовано психологічні особливості позиції сучасної жінки в її рольовому полі, набули подальшого розвитку трансформації рольової позиції сучасної жінки з урахуванням її психологічних особливостей.Практична значущість полягає у доборі комплексу методик дослідження рольової позиції особистості (включаючи авторську методику визначення особливостей рольової позиції особистості) та створенні розвивальної програми психологічного супроводу, яку можна застосувати у практичній роботі психолога та різних галузях соціально-психологічної служби.^UIn the presented dissertation research theoretical analysis and generalization of science research results in personality psychology were done, to be exact in a role theory of personality as an approach to its studying. In the work a new solution of a topical science task is presented, which is found in the definitions of a modern woman role model features. The aim of the work is the definition of a modern woman role position features and interrelations and interdependency of role position with psychological traits of a modern woman. According to the set aim the following research tasks were set and solved: studying of research problem condition of the notion “role” and personality “role position”; extending and forming of its own definition of the notion “personality role position” and defining a modern woman role position; studying of interrelations between role position of a modern woman and her psychological features; creating and experemental testing of developing program which is focused on forming of a modern woman role position; setting up changes in a modern woman role position.The object of research is the role position of a woman.The subject of the research is the psychological features of the role position of a modern woman in her role field.The following research methods are used to solve the research problem in the dissertation study:– theoretical: analysis of philosophical and psychological literature to clarify the essence of key research concepts; comparison, classification and generalization of theoretical and empirical data to substantiate the peculiarities of the role position of a modern woman;– empirical: the psychodiagnostic complex was made up of traditional, standardized psychodiagnostic methods and a developed questionnaire.– an experiment (diagnostic, formative and control stages) to determine the psychological characteristics of the role position of a modern woman;– statistical: Pearson's linear correlation coefficient (r) (to identify the dependence between indicators); Student's t-test (to check statistical hypotheses about the shift in indicators after the implementation of the developed development program), Wilcoxon's T-test (to check the direction of the shift in indicators after the implementation of the development program).Scientific novelty of the study:the psychological content of the concept of "role position" is expanded and generalized in the work for the first time; the features of the individual's role position are identified and analyzed; the psychological features of the role position of a modern woman in today's conditions are revealed; a questionnaire was developed to determine the characteristics of the role position of a modern woman;scientific ideas about the phenomenon of the concept of "role" were deepened and clarified; the peculiarities of philosophical and psychological views on the role of women in society and the role of women in the present are analyzed and summarized;the means of psychological support of modern women gained further development through the creation of a development program; analyzed the psychological features of the position of a modern woman in her role field, further developed the transformation of the role position of a modern woman taking into account her psychological features.The practical significance lies in the selection of a set of methods for the study of the role position of the individual (including the author's method of determining the characteristics of the role position of the individual) and the creation of a developmental program of psychological support that can be applied in the practical work of a psychologist and in various fields of social and psychological service.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського