Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1978)Книжкові видання та компакт-диски (1215)Журнали та продовжувані видання (83)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЗУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мазур М.В. 
Акти органів судової влади як джерело конституційного права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.В. Мазур ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості юридичної природи актів органів судової влади, що визначають їх місце та роль у системі джерел сучасного конституційного права України. Проаналізовано основні положення концепції джерел конституційного права, здійснено їх класифікацію. Проведено порівняльно-правове дослідження судового прецеденту в країнах англосаксонської та романо-германської правових сімей. З'ясовано правову природу актів Європейського суду з прав людини, Конституційного Суду України та судів загальної юрисдикції та визначено їх місце в правовій системі України. Зроблено висновок про зростання протягом останніх років значення актів органів судової влади в системі джерел вітчизняного конституційного права; надано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України та юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-3 + Х891.9(4УКР)1-383 +
Шифр НБУВ: РА367534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мазур Д.В. 
Акти правотворчості Президента в республіках зі змішаною формою правління (загальнотеоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз юридичної природи актів правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління (Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Литви, Молдови, Монголії, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, України, Франції). Встановлено основні види правотворчої діяльності президента - безпосередня, сумісна й опосередкована. Запропоновано дефініцію акту правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління та розкрито юридичну природу видів акту правотворчості президента - нормативно-правового акту та нормативно-правового договору. Запропоновано їх класифікацію за різними критеріями. Визначено їх ознаки та функції (зокрема, соціальні). Встановлено співвідношення актів правотворчості президента з нормативно-правовими актами інших органів публічної влади. Розкрито правову природу інституту "вето" президента на закони, які приймаються парламентом, відзначено його законотворчий характер. Обгрунтовано, що документальне оформлення "вето" є не законодавчим актом, а факультативною стадією законотворчого процесу. Розвинуто ідею щодо можливості оформлення "вето" у вигляді указу. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.1-328.1 + Х001.31 + Х809(4/8)61 +
Шифр НБУВ: РА348449

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мазур О.Є. 
Активність ферментів енергетичного обміну ембріональних трансплантатів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Є. Мазур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження енергетичного обміну ембріональних тканин і клітин до та післяалотрансплантації зрілому реципієнту. На підставі одержаних даних установлено, що ембріональний обмін речовин залежить від рівня розвитку тканини, характеризується високою активністю енергетичного обміну. Для ембріональних тканин і клітин характерне одночасне існування й активне функціонування ембріонального типу енергообміну й енергообміну, характерного для зрілого організму. Активність ферментів енергетичного обміну трансплантованих ембріональних тканин і клітин не залежить від метаболічних змін оточуючих тканин зрілого реципієнта. Морфологічна трансформація ембріональних трансплантатів зумовлює їх перехід на тип енергообіну, притаманний зрілому організму. За екстремальних, несприятливих умов можливий перехід ембріональних обмінних процесів до більш ранніх філогенетичних форм метаболічної організації. Для клінічного застосування запропоновано спосіб перитонізації кукси дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*336.9*66 + Р251.254 +
Шифр НБУВ: РА358905

Рубрики:

      
4.

Мазур А. П. 
Анестезіологічне забезпечення хірургічного лікування хворих з аневризмою черевного відділу аорти: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.30 / А. П. Мазур ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 32с. с. — укp.

Розроблено та впроваджено диференційовану патогенетично обгрунтовану періопераційну терапію та раціональне знеболювання. Обгрунтовано та впроваджено протокол профілактики серцевих ускладнень з використанням у періопераційному періоді препаратів -адреноблокуючої дії. Надано протокол періопераційного ведення хворих з аневризмою черевної частини аорти. Використання даних методів анестезіологічного забезпечення попереджає виникнення системних ускладнень, зменшує летальність в плановій та невідкладній хірургії хворих з аневризмою черевної частини аорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112.036-59
Шифр НБУВ: РА373055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мазуренко Л.І. 
Асинхронні генератори з вентильним та вентильно-ємнісним збудженням для автономних енергоустановок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / Л.І. Мазуренко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розроблено математичні моделі, методики, алгоритми та комп'ютерні програми методу аналізу електромагнітних процесів і розрахунку робочих характеристик. Досліджено квазістаціонарні та динамічні режими. Наведено схемні розв'язання та рекомендації щодо проектування асинхронних генераторів з вентильним і вентильно-ємнісним збудженням (АГ з ВЗ та ВЄЗ). За допомогою розробленого методу, фізичного моделювання АГ з ВЗ та ВЄЗ (перетворювач АГ виконано за схемою автономного інвертора напруги) проведено дослідження їх режимів. З'ясовано особливості процесів електромеханічного перетворення енергії в АГ. Обгрунтовано можливість одержання в АГ з ВЗ синусоїдної напруги, доцільність використання АГ з широтно-імпульсною модуляцією напруги та АГ зі з'єднанням статорної обмотки у трикутник і несиметричним ВЄЗ. Визначено доцільні фіксовані від'ємні ковзання для проведення збудження АГ з ВЗ. Сформульовано необхідні та достатні умови самозбудження АГ з ВЗ від залишкової ЕРС. Описано умови одержання синусоїдної напруги в АГ з ВЄЗ. Вміщено теоретичні результати дослідження АГ з ВЄЗ на базі компенсаційного випрямляча. Висвітлено базові схемотехнічні рішення АГ з ВЗ і ВЄЗ та джерел живлення, зварювальної дуги на базі АГ. Розвинуто системний підхід до проектування АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.631с116
Шифр НБУВ: РА315035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Мазур Т.П. 
Біоекологічні особливості інтродукованих у захищений грунт видів роду INymphaea/I L. та перспективи їх використання в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук / Т.П. Мазур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 26 с. — укp.

Проаналізовано екобіоморф Nymphaea L. і встановлено їх залежність від екологічних особливостей місцезростань. Наведено морфологічний опис вегетативних та генеративних органів 45 видів, різновидів, гібридів та культиваторів Nymphaea L. Досліджено особливості періодів онтогенезу кореневищного, бульбоподібного, умовно-кореневишного та умовно-столонного Nymphaea L. Вперше (на прикладі Nymphaea caerulea Savign.) виявлено та описано нектарник. Розкрито залежність виживання сіянців і живців від освітлення водойми та трофності субстрату на прикладі Nymphaea alba L. Проведено інтегральну оцінку інтродукції видів, різновидів, гібридів та культиваторів роду Nymphaea L. та визначено напрямки їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мазуренко О. М. 
Бухгалтерський облік та аналіз загальновиробничих витрат: теорія, методика, організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. М. Мазуренко ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему обліку й аналізу загальновиробничих витрат підприємств кондитерської галузі. Розглянуто економічну суть і класифікацію загальновиробничих витрат. Розкрито теоретичні основи бухгалтерського обліку й проведено аналіз загальновиробничих витрат. Вдосконалено існуючі підходи щодо організації та методики бухгалтерського обліку загальновиробничих витрат підприємств кондитерської галузі. Розроблено раціональну організацію та поглиблену методику аналізу загальновиробничих витрат, яка базується на економіко-математичному моделюванні, що підвищує ефективність управління витратами та собівартістю кондитерської продукції в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.17-148.6 + У053.9(4УКР)306.751.7-862
Шифр НБУВ: РА377381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мазур Б.М. 
Господарсько-біологічна характеристика нових та перспективних сортів смородини в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.М. Мазур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень нових сортів смородини селекції Національного аграрного університету за умов Лісостепу України. Проведено їх групування за строками стиглості, надано порівняльну оцінку за складовими продуктивності, швидко- та самоплідності, стійкості до хвороб і шкідників, якості ягід, придатності для механізованого збирання ягід. Виділено сорти-носії цінних господарсько-біологічних ознак. Установлено оптимальні строки посадки живців для збільшення виходу високоякісного садивного матеріалу. Визначено економічну ефективність вирощування нових сортів смородини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мазурок О.О. 
Групи з невеликими комутантами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.О. Мазурок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.30,022
Шифр НБУВ: РА308611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мазуріна В.О. 
Гуманізація взаємин учителів і старшокласників у позаурочній роботі загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.О. Мазуріна ; Ін-т пробл. виховання. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Гуманізація взаємин учителів і старшокласників досліджувалась з позицій особистісно орієнтованого виховання. Технологія особистісно орієнтованого виховання розкрита через модель суб'єкт-суб'єктної взаємодії педагога і вихованця, співпраці, діалогового спілкування. Досліджені педагогічні умови гуманізації взаємин педагогів і старшокласників. Доведено продуктивність клубної організації життєдіяльності суб'єктів виховного процесу стосовно гуманізації їх взаємин. Ключовою умовою гуманізації взаємин учителів і старшокласників є демократизація шкільного життя шляхом розвитку учнівського самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.430

Рубрики:

      
11.

Мазур Г.П. 
Державно-правові погляди І.І.Петрункевича: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.П. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз правової спадщини І.І. Петрункевича. Вперше системно викладено погляди діяча на державу та право, запропоновано періодизацію основних етапів його громадської та політичної діяльності. Визначено методологічні підходи І.І. Петрункевича до проблем держави та права, які грунтуються на природно-правовій теорії в її оновленому варіанті початку XX ст., за яким права людини не є застиглими, а еволюціонують разом із розвитком суспільства. Досліджено його погляди на форму держави, співвідношення деражави та права, держави й особистих прав і свобод, а також погляди на організацію конституційної юстиції. Досліджено модель організації місцевого самоврядування, запропоновану І.І. Петрункевичем, шляхи правового вирішення національного питання. З'ясовано співвідношення державно-правових поглядів діяча з поглядами його сучасників. Встановлено ступінь співзвучності його ідей нашому часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608ПетрункевичІ.І. + Х0в72 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА348450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Мазур І.І. 
Детінізація економіки в трансформаційних суспільствах: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / І.І. Мазур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу досліджено теоретико-методологічні засади тіньової економіки, розроблено концептуальні підходи, а також наведено пропозиції щодо шляхів і способів детінізації економіки у трансформаційних суспільствах. Досліджено наукові теорії вчених різних економічних шкіл щодо проблеми тіньової економіки. Виявлено головні причини поглиблення та розширення тіньової економіки у таких суспільствах, що полягають у порушенні чинного законодавства та більшою мірою - у його невідповідності реаліям. Зазначено, що чинниками поширення тінізації економіки є недосконалість інституційного середовища, зокрема, відсутність відповідних норм виробничої поведінки для підприємців внаслідок лобіювання корпоративних інтересів під час прийняття законів, неефективність регуляторної політики підприємницької діяльності, інституціалізація тіньової економічної діяльності, недосконалість податкової системи, несформованість конкурентного середовища, корупційні відносини між суб'єктами економічної діяльності. Обгрунтовано наявність у структурі тіньової економіки нової складової - комунікаційної тіні, існування якої пояснюється сучасними процесами глобалізації, зокрема, інформаційною та комунікаційною революціями, які зумовили виникнення Інтернету як віртуального спілкування за умов компресії часу та простору, а відтак - для можливості приховування будь-якої економічної діяльності з метою одержання прибутків завдяки ухиленню від оподаткування. Запропоновано визначення категорій "тіньова економіка", "неформальна економіка", "прихована економіка", "підпільна економіка", "детінізація економіки", "легалізація економіки". Обгрунтовано об'єктивний характер тіньової економіки та критеріальну ознаку спонукальних мотивів тінізації економіки. Визначено мотивацію щодо "втечі" капіталу з України за кордон та запропоновано практичні рекомендації щодо шляхів і способів детінізації економіки у трансформаційних суспільствах за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 +
Шифр НБУВ: РА352326

Рубрики:

      
13.

Мазуренко В.В. 
Дискретно-неперервні крайові задачі для узагальнених квазідиференціальних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.В. Мазуренко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено дискретно-неперервні крайові задачі для векторних квазідиференціальних рівнянь довільного скінченного порядку з коефіцієнтами-мірами та правими частинами - узагальненими похідними високих порядків від функцій обмеженої варіації. Використано методику, що базується на зведенні даних задач (за допомогою відомої ідеї введення квазіпохідних) до коректних систем лінійних диференціальних рівнянь першого порядку з мірами. Доведено, що застосування даного підходу дало можливість встановити спектральні властивості задач на власні значення, одержати зображення розв'язків неоднорідних крайових задач в інтегральній формі (за допомогою конструктивно побудованої матриці Гріна) та у формі Шмідта, довести теореми про розвинення вектор-функції у ряд Фур'є за певною ортонормованою системою власних векторів на скінченному проміжку, побудувати формули обернення та рівність Парсеваля, що відповідають теоремі про розклад для напівнескінченного інтервалу. Узагальнено теорію граничних точки та кута Вейля на випадок систем диференціальних рівнянь першого порядку та квазідиференціальних рівнянь довільного скінченного порядку з мірами у коефіцієнтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.611-3 +
Шифр НБУВ: РА323340

Рубрики:

      
14.

Мазур О.В. 
Дослідження протипухлинної ефективності глікопептидних вакцин на експериментальних моделях інтракраніального злоякісного росту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Мазур ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено глікопептидні вакцини, вивчено безпечність їх застосування та протипухлинну ефективність на експериментальних моделях інтракраніального злоякісного росту. За результатами проведених досліджень з пухлинної тканини головного мозку виділено й охарактеризовано глікопептидну фракцію з молекулярною масою 50 кДж. Глікопептидна протипухлинна вакцина (ГПВ) є високоочищеним глікопептидом, одержаним з пухлинної тканини шляхом протеолітичного гідролізу та наступного функціонування за методом іонної хроматографії, що виявляє певну імуномоделювальну та протипухлинну активність. На підставі результатів дослідження протипухлинної дії вакцин, розроблених на основі глікопептидів пухлинних клітин, показано їх ефективність в експериментах in vivo на різних моделях злоякісного росту (гліоми 101.8, меланоми B16, карциносаркоми Уокер і раку Ерліха). Доведено безпечність, показано відсутність загальнотоксичної, місцеподразнювальної, алергізувальної дії ГПВ. Зазначена композиція вітамінів може бути використана для активації систем протипухлинного захисту та стимуляції імунної відповіді. За результатами аналізу імунологічних ефектів, спричинених ГПВ, установлено, що реалізація протипухлинної дії вакцин найвірогідніше відбувається на фоні підвищення рівня цитотоксичних реакцій, опосередкованих клітинами лімфоцитарного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-5 +
Шифр НБУВ: РА364128

Рубрики:

      
15.

Мазуркевич А.О. 
Елементи енергозберігаючої технології вирощування насіння цибулі ріпчастої в умовах південної зони України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / А.О. Мазуркевич ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше за умов півдня України (Криму) на підставі аналізу морфо-біологічних особливостей розвитку та способів вирощування цибулі ріпчастої сорту Ялтинська місцева обгрунтовано, експериментально доведено та впроваджено елементи енергоощадної технології виробництва насіння: мінливості сортових якостей цибулі сорту Ялтинська місцева. Доведено можливість застосування розсадного та безрозсадного способів вирощування. Установлено вплив строків сівби і садіння, густоти рослин на врожайність та якість насіння. Вивчено вихідний матеріал та створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський рубін" зі стабільно високими сортовими ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-4(4УКР) + П241.52-37(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мазур В. М. 
Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділенних від ондатр: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. М. Мазур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено носійство ондатрами внутрішніх водойм України патогенних мікобактерій та вивчено їх біологічні, культурально-морфологічні, тинкторіальні та молекулярно-генетичні властивості. Встановлено, що мікобактерії, виділені від ондатр; високовірулентні та високопатогенні для морських свинок, кролів і курей, а також здатні викликати інфекційний процес у білих щурів, мають тинкторіальні та морфологічні характеристики, наближені до M. bovis і M. tuberculosis, проявляють ознаки росту після першого посіву на щільне яєчне середовище за температури 22, 37 і 45 С на 37-, 28- і 29-ту доби відповідно, а також прискорюють ріст, змінюють деякі морфологічні та культуральні властивості за послідовного пасажування через організм морської свинки та кроля та проявляють стабільність первинних властивостей за пасажування через системи організмів морська свинкаЦморська свинка та морська свинкаЦкурка, посилюють ознаки патогенності до третього пасажу (період досліду) через організм морських свинок, викликають у тварин утворення виразок зі значними некрозами тканин на місці введення мікобактерій, зумовлюють розвиток шкірної, генералізованої та септичної форми туберкульозного процесу, змінюють вміст вільних жирних кислот після пасажування: через організм морських свинок підвищується вміст арахінової, нонадеканової, тетракозанової, ліноленової та знижується Ц тридеканової, генейкозанової, міристинової, лінолевої кислот; через систему організмів морська свинкаЦкріль підвищується вміст арахінової, генейкозанової, бегенової, трикозанової, тетракозанової та знижується - міристинової, тридеканової, лінолевої, маргаринової, пентадеканової кислот, не можуть бути ідентифіковані щодо належності до виду за показниками біопроби у зв'язку з високою патогенністю для лабораторних тварин (морських свинок, кролів і курей), за показниками полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) належать до виду M. bovis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911 + П841.924.16
Шифр НБУВ: РА381901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мазур Ю.П. 
Ефективність функціонування та перспективи розвитку підприємств рибного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.П. Мазур ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено функціонування підприємств рибного господарства, розглянуто перспективи їх подальшого розвитку. Висвітлено теоретико-методичні засади підвищення ефективності використання водного потенціалу з метою оптимізації споживання населенням риби та продукції. Розкрито результати теоретичних і практичних досліджень ефективності функціонування даних підприємств. Вивчено процес виробництва риби у підприємствах різних напрямів діяльності, а також методичні підходи до оцінювання економічної ефективності рибного господарства як складової аквакультури. Удосконалено методику обчислення витрат за умов вирощування товарної риби. Розроблено стратегію розвитку даного господарства Черкащини, з'ясовано шляхи підвищення ефективності вирощування товарної риби з урахуванням сучасного стану виробництва у спеціалізованих рибницьких підприємствах. Розроблено математичну модель розвитку аграрного підприємства - виробника товарної риби. Наведена модель обгрунтовує та показує доцільність одночасного розвитку всіх напрямів діяльності аграрного формування, а саме: рослинництва, тваринництва та рибництва. Обгрунтовано можливості підприємств рибного господарства у забезпеченні продовольчої безпеки та росту рівня споживання населення риби та рибної продукції за рахунок розвитку промислового рибництва, рибальства й оренди водойм комплексного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.1-07 +
Шифр НБУВ: РА355063

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мазур О.С. 
Забезпечення прав та законних інтересів особи, яку затримано за підозрою у вчиненні злочину: Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.09 / О.С. Мазур ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження засобів забезпечення майнових, немайнових та інших прав і законних інтересів особи, затриманої за підозрою у вчиненні злочину. Досліджено сучасні проблеми забезпечення та реалізації прав і законних інтересів особи під час її затримання за такого випадку. На підставі результатів дослідження розроблено класифікацію зазначених прав та систему кримінально-процесуальних гарантій прав і законних інтересів майнового та немайнового характеру особи, затриманої за підозри у вчиненні злочину. Обгрунтовано необхідність щодо посилення охорони прав і зазначених законних інтересів затриманих осіб шляхом внесення змін до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)5 + Х809(4УКР)3:Х893
Шифр НБУВ: РА358997

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Мазур Т.А. 
Забезпечення якості генерування змінного струму постійної частоти на експлуатаційних режимах ближньомагістральних літаків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Т.А. Мазур ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено різновид приводу постійної частоти обертання на базі електродинамічного редуктора з асинхронною муфтою спеціальної конструкції - з феромагнітною гільзою на вторинному роторі. Визначено надійні показники пропонованого приводу у порівнянні з наявними типами приводів. Проаналізовано показники якості електроенергії в перехідних режимах роботи, пов'язаних з польотними режимами літаків. Удосконалено методики розрахунку параметрів, що вносяться в роторний контур асинхронної муфти з феромагнітною гільзою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О562.1 +
Шифр НБУВ: РА366663

Рубрики:

      
20.

Мазур С.В. 
Закономірності взаємодії металу, що деформується, з технологічним інструментом та підвищення ефективності виробництва труб на агрегатах зі станами подовжньої оправочної прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / С.В. Мазур ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено закономірності взаємодії металу, що деформується, з технологічним інструментом, зокрема, оправками (прошивною, короткою та довгою для подовжньої прокатки), круглими калібрами валків, роликами кантувача. Досліджено залежності для розрахунку критичного тиску, що ініціює пластичний плин приконтактних шарів носка оправки. Розроблено критерій визначення граничних умов працездатності оправки. Проаналізовано кінематичну та силову взаємодії труби з роликами кантувача, умови тангенціальної стійкості недокантованої труби під час захоплення та прокатки в круглому калібрі з урахуванням кутових та лінійних зсувів валків, процесу скручування труби у ході прокатки. Описано алгоритм розрахунку товщини мастильного шару між внутрішньою поверхнею труби та оправками (короткою та довгою), який враховує вплив зміни товщини стінки труби в зоні редукування осередку деформації та розкид вхідних факторів. Відзначено, що на підставі одержаних результатів підвищується точність оцінки енергосилових параметрів та витрат енергії в процесі безперервної оправочної прокатки. Доведено ефективність енергоощадних заходів, зокрема, скорочення терміну перебування труби на прокатному полі та зменшення витрат тепла за рахунок тепловідбиваючих поверхонь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.121-1 +
Шифр НБУВ: РА342493

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського