Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=РИЖЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Риженко С.А. 
Гігієнічна оцінка аерококів у мікробіоценозах організму людини в умовах антропогенного забруднення навколишнього середовища: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.А. Риженко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання визначення впливу техногенного навантаження на населення сучасних міст на базі використання показників біомоніторингових спостережень за екологічно небезпечними чинниками та змінами у системі "мікробіоценози - макроорганізм". Вперше наведено комплесну гігієнічну оцінку стану навколишнього середовища та визначено рівень реального техногенного навантаження на мешканців індустріального міста сполук важких металів (ВМ). Показано високу чутливість та інформативність біомоніторингових спостержень, результати яких підтверджують, що навіть за низьких концентрацій ВМ в об'єктах довкілля в організмі людей відбувається їх накопичення на рівнях, що значно перевищують фізіологічні норми. Одержано нові дані про роль мікробіоценозів та їх співчленів у функціонуванні людського організму в нормі та за умов антропогенного забруднення довкілля. Обгрунтовано гігієнічне значення та показано біологічну роль аерококів, що продукують перекис водню у системах "мікробіоценози - макроорганізм" та "фактори довкілля - мікробіоценози". Висвітлено роль перекису водню як чинника стійкості мікробіоценозів до впливу ксенобіотиків. Запропоновано новий метод оцінки дозологічних змін в людському організмі за умов антропогенного забруднення довкілля за вмістом аерококів у мікробіоценозах. Встановлено суттєвий вплив ступеня антропогенного забруднення довкілля на стан мікробіоценозів ротової порожнини та кишечника (за вмістом в них аерококів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.86-8 +
Шифр НБУВ: РА335462

Рубрики:

      
2.

Риженко О. В. 
Діагностика та лікування компресії трахеї при природженій та набутій патології вилочкової залози у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / О. В. Риженко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено клініко-анатомічні особливості компресії трахеї (КТ) за природженої та набутої патології вилочкової залози (ВЗ) у дітей. Розроблено діагностичний алгоритм і диференційовану тактику лікування такого захворювання. Удосконалено спосіб консервативного лікування КТ у дітей з тимомегалією, визначено показання до оперативного лікування за даної патології. Досліджено стан прохідної трахеї та фізичний розвиток пацієнтів у віддалені терміни після лікування стиснення трахеї, обумовленого гіперплазією та новоутвореннями ВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.364.25-5 + Р733.682.65-2
Шифр НБУВ: РА384208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Риженко І.М. 
Дослідження токолітичної активності похідних триптаміну, гетерилпропіонових кислот, фенілалкіламінів і створення на цій основі лікарського засобу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / І.М. Риженко ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2000. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.75-2
Шифр НБУВ: РА309270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Риженко І.М. 
Ефективні цементно-зольні сухі будівельні суміші для мурувальних розчинів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / І.М. Риженко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено модифіковані цементно-зольні сухі будівельні суміші, які використовуються для мурувальних робіт, зокрема, для тонкошарової кладки з використанням каменів з ніздрюватого бетону. Розглянуто цементно-зольні суміші та розчини на їх основі, як містять комплексні домішки-модифікатори трьох типів, а саме: на основі композиції суперпластифікатора та повітрявтягувальної домішки, на основі композиції суперпластифікатора та водоутримувальної полімерної домішки, на основі композиції суперпластифікатора та вапняно-карбонатного наповнювача. Встановлено, що застосування золи-виносу та зазначених модифікаторів дозволяє забезпечити високі нормативні показники розчинових сумішей для мурувальних робіт і розчинів, зокрема, легкоукладальність, міцність зчеплення з основою у разі зменшеної витрати цементу. Відзначено, що розчинові суміші мають підвищену життєздатність. Застосування запропонованих модифікаторів дозволяє виключити зі складу вапно, спростити технології їх виготовлення та використання. З використанням результатів дослідження реалізовано випуск дослідної партії сухих сумішей та показано їх вірогідність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.328 +
Шифр НБУВ: РА363306

Рубрики:

      
5.

Риженко 
Ефективність пробіотиків на тлі аерококів у боротьбі з гнійно- запалювальними захворюваннями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Сергій Анатолійович Риженко ; Дніпропетровська держ. медична академія МОЗ України; Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Д., 2000. — 24 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52
Шифр НБУВ: РА311563

Рубрики:

      
6.

Риженко Є.С. 
Інтегративна ідеологія як чинник консолідації українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Є.С. Риженко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено феномен інтегративної ідеології в суспільному житті. Визначено її роль у процесах консолідації українського суспільства. З використанням діалектичного, структурно-функціонального, системного та синергетичного методів дослідження явищ соціального світу розроблено концепцію інтегративної ідеології. Показано її сутнісні характеристики, а також місце та роль інтегративної ідеології у процесах консолідації сучасного українського суспільства. За методом прогнозування проаналізовано можливі сценарії ідеологічного розвитку України. Визначено шляхи впровадження та поширення інтегративної ідеології. Розроблено рекомендації щодо застосування результатів дослідження в українському суспільно-політичному житті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф054.1 +
Шифр НБУВ: РА357153

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Риженко С.С. 
Мотиваційні і структурні типи назв професій в англійській та українській мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / С.С. Риженко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено зіставний аналіз назв професій (НП) сучасних англійської та української мов з метою виявлення їх спільних і відмінних рис. Виділено мотивувальні бази зазначених одиниць. Установлено особливості їх лексичної та структурної мотивації. Визначено словотвірні типи назв професій у зазначених мовах. З'ясовано специфіку кількісного представлення мотиваційних і структурних типів досліджених одиниць даних мов. Проаналізовано НП української (2 525 одиниць) і англійської (2 463 лексеми) мов у аспекті їх умотивованості, що дозволило виділити в англійській мові шістнадцять, а в українській - вісім лексико-тематичних груп назв професій, в основу найменування яких покладено різні мотивувальні ознаки. Особливістю структурної мотивації таких одиниць є широкий набір формантних частин з додатковим значенням, за допомогою яких утворюються ці назви (в українській мові - ій, ист; в англійській - er, ive). В результаті дослідження основних способів творення НП англійської та української мов виділено певні структурні типи, а саме: афіксальні (суфіксальні, префіксальні, префіксально-суфіксальні); складні (композити, афіксальні складні, складноскорочені); словосполучення; юкстапозити; кореневі, конверсиви. За цього специфічною рисою англійських назв є наявність префіксальних НП, а в українській - НП-юкстапозитів. Найпродуктивнішим способом творення нових НП в обох мовах є афіксація - 1 722 НП української мови та 770 одиниць - англійської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА361892

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Риженкова І. В. 
Нейроно-гліально-капілярні взаємовідношення передцентральної звивини головного мозку людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / І. В. Риженкова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто нейроно-гліально-капілярні взаємовідношення передцентральної звивини в середній її частині залежно від віку, статі та півкуль головного мозку людини. Під час дослідження нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у третьому та п'ятому шарах кори головного мозку людини, а саме: в середній частині передцентральної звивини, в віковому аспекті виявлено такі особливості - з віком простежується тенденція до зменшення середньої кількості нейронів і капілярів і збільшується середня кількість гліальних клітин у полі зору. Під час дослідження статевого диморфізму нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у третьому та п'ятому шарах передцентральної звивини кори головного мозку людини виявлено, що у чоловіків середня кількість нейронів, гліальних клітин і капілярів у полі зору більша, ніж у жінок. Під час дослідження асиметрії нейроно-гліально-капілярних взаємовідношень у півкулях головного мозку людини (третьому та п'ятому шарах кори передцентральної звивини) виявлено, що в лівій півкулі середня кількість нейронів, гліальних клітин і капілярів у полі зору більша, ніж у правій півкулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.5*04 + Е71*699.177
Шифр НБУВ: РА381352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Риженков О.А. 
Оцінка та забезпечення надійності протикорозійного захисту на стадії виготовлення сталевих конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.А. Риженков ; Відкрите акціонер. т-во Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби та методи первинного та вторинного захисту сталевих конструкцій для об'єктів з різним рівнем корозійної небезпеки. На підставі методики межових станів обгрунтовано розрахункові характеристики корозійного стану для формування специфікації показників корозійної стійкості, довговічності та ремонтопридатності у процесі виготовлення сталевих конструкцій. Розроблено методику підтвердження відповідності терміну їх служби заданим показникам надійності протикорозійного захисту. Ефективність заходів захисту від корозії на стадії конструкторської та технологічної підготовки запропоновано оцінювати з використанням математичної моделі коефіцієнта готовності сталевих конструкцій. Виконано прискорені та натурні корозійні випробування, запропоновано розрахункові моделі моніторингу експлуатаційних показників, визначено характеристики коефіцієнта готовності сталевих конструкцій для досліджених варіантів систем захисних покриттів. Розроблено класифікацію рівнів корозійної небезпеки сталевих конструкцій залежно від ступеня агресивності дій і заданих значень коефіцієнта готовності сталевих конструкцій. Встановлено техніко-економічні показники надійності протикорозійного захисту сталевих конструкцій з урахуванням рівня корозійної небезпеки будівельних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К799.08 +
Шифр НБУВ: РА363544

Рубрики:

      
10.

Риженко О. М. 
Управління бюджетуванням акціонерних товариств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Риженко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено поняття "бюджетування діяльності акціонерних товариств" і "потенціал інформаційних систем для потреб бюджетування". Розроблено концепцію управління бюджетуванням акціонерних товариств (АТ) на основі цілеорієнтованої, взаємоузгодженої дії основних підсистем: стратегічного бюджетування, оперативного управління бюджетуванням, інформаційного забезпечення та концепцію стратегічного бюджетування АТ. Визначено методичний підхід щодо системного розвитку фінансово-економічних служб АТ. Розвинуто методичний підхід до розподілу додаткових бюджетних доходів, який, на відміну від існуючих, заснований на застосуванні балансового методу. Розроблено модель синхронізації бюджетів акціонерних товариств, яка враховує існуючі обмеження у ресурсах і сприяє формуванню оптимального загального бюджету АТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93-21
Шифр НБУВ: РА382726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Риженко Л. М. 
Соціально-комунікаційні та жанрові особливостіконсервативного контенту суспільно-політичних мас-медіа / Л. М. Риженко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розглянуто специфіку соціально-комунікаційних та жанровихособливостей консервативного контенту сучасних мас-медіа суспільно-політичного18спрямування. Актуалізовано проблему, яка не була представлена в науці просоціальні комунікації й об'єднує категорії «суспільно-політичні мас-медіа –консервативний контент – жанрові особливості публікацій». Здійснено комплекснухарактеристику консервативного контенту суспільно-політичних мас-медіа України.Виявлено особливості консервативних рамок функціонування мас-медіа та зв'язок зконсервативним політичним маркетингом у контексті організації медійної практикиіз зосередженням уваги, насамперед, на тлумаченні факту чи події без вільнихінтерпретацій та контролю над інформацією в доступі до неї. Запропоновано новітнітехнології подачі контенту, які перебувають поза жанрами та поза медіасистемами,зокрема, «перевернутий контент» – нову модель передачі контенту, яка абстрагованавід загальноприйнятих норм журналістики як майданчика обговорення вагомихсуспільних проблем.Удосконалено науковий підхід до визначення актуальності «чотирьох теорійпреси» в умовах сучасної української журналістики. Запропоновані цією теорією ідеїпро журналістику як четверту владу не мають жодного стосунку до виокремленняпоняття владної легітимності й можуть позначати лише якісь елементи співпраці мас-медіа та влади. Набули подальшого розвитку теоретичні дослідження жанровогорозмаїття сучасних форм передачі журналістського контенту, зокрема технологія«перевернутого контенту»; аналіз моделі комунікаційного комунітаризму в аспектітрактування суспільно-політичними мас-медіа дійсності відповідно до вимог тавикликів часу; дослідження складових елементів функціонування консервативнихрамок суспільно-політичних мас-медіа в Україні.^UThe thesis considers the specifics of social-communicative and genre features ofconservative content of modern mass media of socio-political orientation. The scientificand theoretical principles of the functioning of socio-political mass media are studied, thespecifics of socio-political mass media in the system of communication communitarianismand in the context of post-truth are outlined. Specific examples reveal the features of theconservative framework of socio-political mass media functioning, specify aspects of thegenres development in modern conditions and highlight the latest technologies forpresenting content that are outside the genres and outside the media systems.The content of socio-political mass media in general is based on ideology, which isa quite stable structure. Contacts of representatives of ideological currents and trends withsocio-political mass media can in no way affect both the stable characteristics of theideology itself and the ideological direction of socio-political media.The conflict between the universalism of socio-political mass media content andcommunication communitarianism generated by the mass media focuses on the problem ofcontent normativity, inconsistency of ethical norms, generation of special standards of«their own», local (not on territorial grounds, but on the possibility of understanding thecontent by audience) media structure and – accordingly – «their own», local audience. Thelocality of both content and audience is best justified by the existence of communitariancontent, contempt for universalism, ignoring alternatives.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Риженко А. С. 
Продуктивність соняшнику залежно від норми висіву в умовах Лівобережного Лісостепу України / А. С. Риженко. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження проводилися в Лівобережному Лісостепу України на чорноземах опідзолених легкосуглинкових. Досліджувалася реакція гібридів соняшнику на умови вирощування через встановлення стабільності та пластичності гібридів щодо формування урожайності за зміни морфологічних ознак рослин. Критеріальна оцінка погодних умов дозволяє встановити, що Лівобережний Лісостеп України є зоною, придатною для вирощування гібридів соняшнику та реалізації потенціалу врожайності на високому рівні, що забезпечується стабільно необхідними сумами позитивних, активних, ефективних температур й сумою теплових одиниць, а також достатньою кількістю опадів. Для проходження повного циклу розвитку рослин соняшнику необхідна сума активних температур (tб. м.=10 C), для гібриду ‘Український F1' – 2354,6 С; ‘Р63LL06' – 2306,4; ‘НК Бріо' – 2401,3; ‘НК Ферті' – 2379,7 С; сума ефективних температур, С: ‘Український F1' – 1081,5; ‘Р63LL06' – 1056,9; ‘НК Бріо' – 1104,9; ‘НК Ферті' – 1109,1 С. Суми температур, як за температурою біологічного мінімуму 10 C, так і 5 C, відповідають біологічним потребам рослин соняшнику і не є обмежуючим чинником для вирощування. Встановлено, що віднесення гібридів до різних груп стиглості за даними оригінаторів є умовним і змінюється залежно від географічного розміщення зони вирощування. Довговічність насіння соняшнику визначається властивостями гібридів, умовами вирощування та зберігання і є надзвичайно важливою характеристикою для культур з високим вмістом жирів, яку необхідно постійно контролювати. Господарську довговічність насіння соняшнику за зберігання без регулювання температурного режиму і вологості повітря («ex situ») зберігає впродовж 8 місяців, біологічну – 23 місяців; за температури +10 ºС – 11 та 32 місяці відповідно; за температури +5 ºС – господарська довговічність склала 27 місяців, а через 36 місяців схожість зберігалася на рівні 70 %. За зберігання за стабільно низької температури 0 і −5 ºС схожість насіння не втрачається і не опускається нижче нормативних вимог. Загальні технологічні витрати на вирощування соняшнику складають17,6–19,8 тис. грн/га. Прибуток за вирощування традиційних гібридів складає: ‘Український F1' – 8,44–12,4 тис. грн/га; ‘Р63LL06' – 12,6–15,2; ‘НК Бріо' – 16,8–19,8 тис. грн/га, високоолеїнового соняшнику ‘НК Ферті' – 32,1–37,1 тис. грн/га. Собівартість насіння соняшнику складає 5308–7303 грн/т. Найвища рентабельність за вирощування високоолеїнового гібриду соняшнику ‘НК Ферті' – 169,8–209,6 %. Рентабельність за вирощування традиційних гібридів складає: ‘Український F1' – 47,7–68,9 %; ‘Р63LL06' – 67,0–87,6; ‘НК Бріо' – 88,0–114,1 %.Коефіцієнт енергетичної ефективності за вирощування гібридів соняшнику змінюється від 3,77 до 4,87. Найвищий коефіцієнт енергетичної ефективності був за вирощування гібриду ‘НК Бріо' – 4,50–4,87. Варіація коефіцієнта була значно більшою за вирощування різних гібридів, ніж за зміни норми висіву.^UThe research was conducted in the Left-Bank Forest-Steppe of Ukraine on podzolic light loam chernozems. The reaction of sunflower hybrids to growing conditions was studied by establishing the stability and plasticity of hybrids in relation to the yield formation due to changes in morphological characteristics of plants. Criteria assessment of weather conditions allows us to establish that the Left Bank Forest-Steppe of Ukraine is an area suitable for growing sunflower hybrids and realizing the yield potential at a high level, provided by the stable required amounts of positive, active, effective temperatures and heat units, sufficient rainfall. To go through the full cycle of sunflower plant development, the required amount of active temperatures for hybrid ‘Ukrainskyi F1' - 2354.6℃; ‘P63LL06' - 2306.4; ‘NK Brio' - 2401.3; ‘NK Ferti' - 2379.7℃; sum of effective temperatures,℃: ‘Ukrainskyi F1' - 1081.5; ‘P63LL06' - 1056.9; ‘NK Brio' - 1104.9; ‘NK Ferti' - 1109.1℃. The sum of temperatures, both at a biological minimum temperature of 10℃ and 5℃, corresponds to the biological needs of sunflower plants and is not a limiting factor for cultivation. It is established that the assignment of hybrids to different maturity groups according to the originators is conditional and varies depending on the geographical location of the growing area. The longevity of sunflower seeds is determined by the properties of hybrids, growing and storage conditions, and is an extremely important property for crops with a high content of fat, which should be constantly monitored. The economic longevity of sunflower seeds for storage without regulation of temperature and humidity ("ex situ") is maintained for 8 months, biological - 23 months; at a temperature of + 10 - 11 and 32 months, respectively; at a temperature of + 5℃ - economic longevity was 27 months, and after 36 months the germination remained at 70%. With storing at a stable low temperature - 0℃ and - 5℃ seed germinationis not lost and does not fall below the regulatory requirements. The total technological costs for sunflower growing are 17.6 - 19.8 thousandUAH/ha. Profit for growing of traditional hybrids is: ‘Ukrainskyi F1'- 8.44 - 12.4; ‘P63LL06'- 12.6 - 15.2; ‘NK Brio' - 16.8 - 19.8 thousand UAH/ha, of high-oleic sunflower ‘NK Ferti' - 32.1 - 37.1 thousand UAH/ha. The cost of sunflower seeds is 5308 - 7303 UAH/ton. The highest profitability for growing of high-oleic sunflower hybrid ‘NK Ferti' is 169.8 - 209.6%. Profitability for growing of traditional hybrids is: ‘Ukrainskyi F1'- 47.7 - 68.9; ‘P63LL06' - 67.0 - 87.6; ‘NK Brio' - 88.0 - 114.1%. The energy efficiency ratio for growing sunflower hybrids varies from 3.77 to 4.87. The highest energy efficiency ratio was for the cultivation of hybrid ‘NK Brio' - 4.50 - 4.87. The variation of the coefficient was much higher for the cultivation of different hybrids than for changes in the seeding rate.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського