Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (254)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРГЄЄВ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергєєва Г.А. 
Англомовні запозичення в українській правничій термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.А. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено англомовні запозичення в українській правничій термінології, їх роль у розвитку терміносистеми права. На основі структурно-типологічного підходу та принципу системності мови висвітлено особливості освоєння та функціонування англомовних термінів-запозичень на всіх системних рівнях української мови - фонологічному, граматичному, словотвірному та лексико-семантичному. Встановлено, що англіцизми зазнають формальних змін - у графічному відтворенні, фонемному складі, морфемній структурі та граматичній формі, а також функціональні зміни на рівні словотворення та семантики. Відзначено, що англомовні правничі терміни, в основному, пристосувалися до системи української мови, проте певна частина запозичень залишається не повністю освоєною. Виявлено фонетичні, морфологічні та семантичні варіанти запозичених з англійської мови термінів та визначено шляхи їх подолання. Запропоновано практичні рекомендації щодо освоєння англомовних запозичень відповідно до норм української мови. Проаналізовано причини запозичення англіцизмів та розглянуто проблеми їх уніфікації в українській правничій термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Х.в4
Шифр НБУВ: РА320293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сергєєв А.Г. 
Вищі симетрії та парасуперсиметрії еволюційних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / А.Г. Сергєєв ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.631,022
Шифр НБУВ: РА309648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сергєєва М.Ю. 
Вікові особливості клініки церебрального атеросклерозу та їх комплексна корекція із застосуванням біогенних стимуляторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.Ю. Сергєєва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі вивчення суб'єктивних і об'єктивних даних, результатів нейропсихологічних і електрофізіологічних досліджень, вегетативного статусу, термотопографії виявлено особливості клінічних проявів церебрального атеросклерозу у хворих різних вікових груп. Запропоновано спосіб лікування церебрального атеросклерозу з застосуванням біогенного стимулятора мареполімієлу. Отримані дані свідчать про позитивний вплив мареполімієлу на стан нервово-психічних функцій у хворих на церебральний атеросклероз різного віку. Встановлено, що застосування мареполімієлу чинить нормалізуючу дію на основні показники ліпідного обміну, показники активності ферментів антиоксидантного захисту - глутатіонредуктази і глутатіонпероксидази. Визначено, що застосування мареполімієлу в комплексному лікуванні супроводжується зниженням кінцевого продукту перекисного окиснення ліпідів - малонового діальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.704.1-3
Шифр НБУВ: РА314419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сергєєва Ю.А. 
Вплив строків поливів на продуктивність та якість буряку цукрового на півдні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Ю.А. Сергєєва ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено водоощадні режими зрошення та сорти й гібриди цукрового буряку, залежно від району зони південного Степу України. Виявлено вплив даних факторів на фенологічні та морфологічні показники рослин, динаміку накопичення сирої та сухої маси, фотосинтетичний потенціал і чисту продуктивність фотосинтезу, на ступінь поширення й розвиток хвороб буряку цукрового, поживний режим грунту, поливний режим та інтенсивність споживання вологи рослиною протягом вегетаційного періоду, окупність витрат зрошувальної води прибутком з урожаю, рівень урожайності та якості коренеплодів і вихід цукру. Оцінено економіко-енергетичні витрати щодо вирощування цукрового буряку залежно від сортового складу за водоощадних режимів зрошування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-408(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сергєєва О. Ю. 
Державна мовна політика в Україні: європейський контекст: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Ю. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні підходи до адаптації європейського досвіду вирішення мовних питань на регіональному рівні України, зокрема принципу додатковості, відповідно до якого рішення про застосування мови приймаються на рівні місцевого самоврядування в межах чинного законодавства. Обгрунтовано статутність додаткової мови, сутність якої полягає в державній підтримці розвитку мови як засобу комунікації у разі задоволення специфічних етнонаціональних потреб, коли вона не є мовою державних установ, у т.ч. в державних навчальних закладах і засобах масової інформації. Удосконалено підходи до утвердження української мови на державному та регіональному рівнях як інституту державності та засобу міжнаціонального спілкування. Запропоновано форми розширення сфери застосування української мови в регіонах шляхом запровадження сучасних технологій і механізмів реалізації державної мовної політики та вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4) + Ф51(4УКР) в2:Ш + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сергєєва Л.М. 
Державна політика протидії торгівлі жінками: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби, методи та механізми запобігання торгівлі жінками на державному та міждержавному рівнях, розглянуто питання їх удосконалення. Розкрито зміст понять "торгівля жінками", "механізм державного управління процесом запобігання торгівлі жінками". Запропоновано нові підходи щодо визначення сутності феномену торгівлі жінками. Проведено дослідження процесу запобігання торгівлі жінками як об'єкта державного управління. Розглянуто основні управлінські функції - планування, прогнозування, організацію, координацію та контроль у процесі протидії торгівлі жінками. Проаналізовано вітчизняний досвід протидії торгівлі жінками. Визначено мету, цілі та завдання органів державного управління у даній сфері. Класифіковано складові елементи механізму державного управління процесом запобігання торгівлі жінками, якими є система органів державної влади, міжнародні неурядові організації, науково-дослідні інститути, правові норми, що регламентують державне управління у даній сфері, цілі, принципи та методи. Розглянуто можливості використання у процесі формування та реалізації державної політики протидії торгівлі жінками таких управлінських підходів: системного, комплексного, функціонального, ситуаційно-адміністративного, програмно-цільового на основі принципів об'єктивності, законності, демократизму, оптимальності, прозорості. Узагальнено досвід роботи державних органів, громадських і міжнародних неурядових орагнізацій щодо запобігання торгівлі жінками в Україні та за кордоном, запропоновано механізми їх співробітництва. Проаналізовано нормативно-правову базу протидії торгівлі людьми. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму державного управління відповідними соціальними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 +
Шифр НБУВ: РА346209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сергєєва І.С. 
Драматургія І.Д.Сургучова: проблематика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.С. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено драматургічну спадщину І. Сургучова, репрезетовану етапними для його художньої еволюції п'єсами "Торговельний дім" (1913), "Осінні скрипки" (1915) та "Ріки вавилонські" (1921). На підставі вивчення поетики та семантики цих творів з'ясовано, що І.Сургучов-драматург у своїх новаціях орієнтується на традиції І. Тургенєва, Л. Толстого, А. Чехова, М. Горького, а також концепції вітчизняного та європейського літературного модернізму. Зроблено інтерпретацію п'єс І. Сургучова з урахуванням символізації художньої картини світу, зверенення до біблійних і літературних претекстів, суб'єктивації драматургічних колізій і визначено основні принципи синкретичного типу мислення письменника. Зроблено висновок, що художня свідомість І. Сургучова характеризується відкритістю як до суспільно-історичної реальності, так і до буттєвих проблем існування світу та людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.2)6-4 Сургучов І.Д. 536 +
Шифр НБУВ: РА370933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сергєєв В.В. 
Економічне обгрунтування розвитку виробництва труб в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / В.В. Сергєєв ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 39 с. — укp.

Досліджено принципи та розроблено методи стратегічного планування розвитку виробництва труб в Україні з економічним обгрунтуванням реструктуризації підприємств. Висвітлено методологію формування економічної стратегії діяльності підприємств та принципи інвестування. Створено інформаційну базу системи моніторингу ринку труб. Практично впроваджено нову методологію порівняння економічної ефективності технологій та встановлено межі їх використання. Обгрунтовано шляхи беззбиткового виробництва труб на агрегатах та інвестиційні проекти для впровадження на підприємствах. Досліджено банк нововведень, розроблено нову політику інновацій. Запропоновано основні напрямки реструктуризації підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.52
Шифр НБУВ: РА312917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сергєєв Р. С. 
Засоби забезпечення раціонального використання і збереження електричної енергії в Україні (адміністративно-правовий аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. С. Сергєєв ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття засобів забезпечення раціонального використання та збереження електричної енергії, проведено їх класифікацію, основним критерієм якої є поділ даних заходів залежно від характеру функцій, які вони виконують на засоби переконання, засоби заохочування або стимулювання та засоби адміністративного примусу. Висвітлено пріоритетні напрямки стимулювання збереження електричної енергії, розкрито їх зміст і визначено порядок впровадження. Встановлено, що адміністративно-примусові засоби забезпечення раціонального використання та збереження електричної енергії застосовуються з метою запобігання порушенням правил, норм і стандартів щодо вироблення, використання та збереження електричної енергії, припинення порушень в електроенергетичній сфері, покарання осіб, які вчинили такі правопорушення. Запропоновано внести доповнення до Закону України "Про енергозбереження", Закону України "Про електроенергетику", Правил користування електричною енергією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1
Шифр НБУВ: РА376337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Сергєєв М.Є. 
Земляні блішки (Coleoptera, Chrysomelidae, Alticinae) Південного сходу України (фауна та екологія): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.24 / М.Є. Сергєєв ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено Acticinae південного сходу України, а саме: їх видовий склад, подібність фаун, ареали, біотопічний розподіл, трофічну спеціалізацію. Фауна блішок південного сходу України нараховує 166 видів та 190 родів. Уперше для фауни регіону зареєстровано 49 видів і 5 родів, з них уперше для фауни України - 5 видів (Altica deserticola Wse., Aphthona kuntzei Roubal., Longitarsus nebulosus (All.), L. brisouti Hktg., L. kushera deserticola Wse., Aphtona kuntzei Roubal., Longitarsus nebulosus (All.), L. brisouti Hktg., L. kutshera (Rye.)), для степової зони України - 7 і для лівобережної України - 10 видів. На підставі аналізу розподілу Alticinae за ботаніко-географічними округами виділено 6 фауністичних угруповань. Проаналізовано Alticinae південного сходу України з чотирма регіональними фаунами у межах східноєвропейської рівнини. Встановлено закономірність зростання кількості видів у степовій зоні з півдня на північ. На підставі результатів проведеного зоогеографічного аналізу виділено 11 ареалів. З'ясовано відсутність ендеміків і вузько ареальних видів, що доводить про відносну молодість регіональної фауни. Основу фауни складають представники мезофільної групи, серед яких переважають мезогігрофіли та мезоксерофіли. Проаналізовано розподіл блішок у біотопах за основними типами рослинних формацій, а також сезонну динаміку видів і виділено п'яти фенологічних груп. Розглянуто трофічні зв'язки Alticinae південного сходу України. Встановлено механізми, які допомагають уникнути імаго блошек трофічної конкуренції, за умов розвитку на загальній кормовій рослині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Chr +
Шифр НБУВ: РА365452

Рубрики:

      
12.

Сергєєв С.Г. 
Змінність широких емісійних ліній в активних ядрах галактик: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.Г. Сергєєв ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677,022

Рубрики:

      
13.

Сергєєва Д.Б. 
Зняття інформації з каналів зв'язку: кримінально-процесуальні і криміналістичні засади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Б. Сергєєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне кримінально-процесуальне та криміналістичне дослідження наявних проблем зняття інформації з каналів зв'язку як слідчої дії. На підставі аналізу норм кримінально-процесуального законодавства, теоретичного матеріалу, даних анкетування слідчих, проведено дослідження кримінально-процесуального, криміналістичного, організаційно-тактичного, морально-етичного аспектів даної слідчої дії. Визначено та розкрито суть поняття, мету та завдання стосовно зняття інформації з каналів зв'язку як слідчої дії. Проаналізовано правове підгрунтя, а також фактичні й юридичні підстави її проведення. Установлено етапи у структурі технології проведення даної слідчої дії, елементи підготовчого етапу, положення щодо доцільності проведення зняття інформації в автоматичному режимі безперервно шляхом функціонування спеціального пристрою. Визначено й обгрунтовано процесуальні та криміналістичні заходи, дотримання та подальша розробка який має сприяти забезпеченню прав особи під час зняття інформації з каналів зв'язку. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції з метою вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регламентує проведення зазначеної слідчої дї. Сформульовано практичні рекомендації щодо ефективного провадження зняття інформації з каналів зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х893.9(4УКР)41 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА358327

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сергєєв Л.Є. 
Методи та моделі інтегрованої компонентно-орієнтованої технології створення програмного забезпечення автоматизованих систем управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л.Є. Сергєєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 17 с.: іл. — укp.

Уперше одержано інтегровану модель розробки програмного забезпечення автоматизованих систем управління (ПЗ АСУ) з застосуванням прогресивної компонентно-орієнтованої технології створення програмних продуктів (ПП) на базі високорівневої моделі виробництва ПЗ. Удосконалено комбінаторні методи теорії перелічення для аналізу множини можливих варіантів побудови архітектури ПЗ. Запропоновано метод багатокритеріальної оптимізації для вибору структурних рішень ПЗ АСУ. Наведено метод розбивки множин для урахування повторного використання програмних компонент і обгрунтування рівнів архітектури ПЗ. Розвинуто системне проектування ПЗ АСУ, що базується на багаторівневому представленні зазначеної архітектури та компонентно-орієнтованій технології створення ПП і програмних систем. Запропоновано метод імовірнісної оцінки впевненості у виборі альтернативних варіантів ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-018.1 +
Шифр НБУВ: РА329945

Рубрики:

      
15.

Сергєєва С.М. 
Нормативно-правове регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Сергєєва ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано джерела міжнародного приватного права у галузі регулювання міжнародних трудових відносин. Проаналізовано взаємодію та взаємовплив міжнародного приватного та трудового права. Проведено комплексне дослідження протиріч у законах і правових нормах регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом. Розглянуто підстави виникнення та способи розв'язання зазначених колізій. Визначено особливості матеріально-правового регулювання трудових відносин за участю іноземців в Україні. Досліджено співвідношення нормотворчості міжнародних організацій і національного законодавства щодо регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом. З'ясовано значення механізмів міжнародного захисту прав та інтересів трудящих-мігрантів. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства України у сфері регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х937 + Х911.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334420

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Сергєєв А.В. 
Організаційно-правові засади діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Сергєєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, суть та перспективи місцевого самоврядування в Україні, проблеми реалізації функції охорони громадського порядку відповідними органами. Проаналізовано досвід інших держав щодо здійснення зазначеної функції муніципальною (місцевою) поліцією та можливості його використання в Україні. Значну увагу приділено вивченню пріоритетних й оптимальних моделей місцевих органів, а також організаційної та правової основи діяльності місцевої міліції й організації проходження служби в її підрозділах. Досліджено основні форми та методи діяльності даних підрозділів щодо охорони громадського порядку. Проаналізовано засади взаємодії підрозділів місцевої міліції з населенням, державними органами та органами місцевого самоврядування щодо зазначеної проблеми та основних засобів забезпечення законності в діяльності даних підрозділів. Запропоновано основні напрямки удосконалення чинного законодавства щодо організаційно-правових засад діяльності підрозділів місцевої міліції з охорони громадського порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019-9 + Х819(4УКР)112.011.019-9
Шифр НБУВ: РА328683

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сергєєва 
Особливості емоційної регуляції професійної діяльності вчителя в напружених ситуаціях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Інасса Вікторівна Сергєєва ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ю935.21-52
Шифр НБУВ: РА327035

Рубрики:

      
18.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сергєєв О.О. 
Підвищення вірогідності телевізійних засобів контролю м'ясопродуктів на трихінельоз: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.11.13 / О.О. Сергєєв ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель оцінки вірогідності телевізійних приладів контролю м'ясопродуктів на трихінельоз, що враховує характерні властивості телевізійних зображень проб: контраст зображення, розмір личинок, співвідношення яскравостей об'єкта та фона, співвідношення сигнал/шум зображення, час спостереження. На основі дослідження процесу формування цифрового спектрозонального збраження визначено, що найбільший вплив на вірогідність контролю мають нерівномірність освітленості, функція передачі модуляції передавальної телевізійної камери (ПТК) і мікроструктура об'єкта. Експериментально встановлено оптимальну комбінацію оптичних спектральних фільтрів, що дозволить збільшити значення коефіцієнта передачі ПТК у порівнянні з роботою на інших спектральних інтервалах. Запропоновано метод підвищення вірогідності телевізійних засобів контролю м'ясопродуктів на трихінельоз, який базується на результатах дослідження математичної моделі та коефіцієнта передачі модуляції ПТК і передбачає обробку локальними операторами цифрових зображень фрагментів проб, сформованих в спектральному діапазоні 580 - 630 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116 +
Шифр НБУВ: РА327914

Рубрики:

      
20.

Сергєєв В. С. 
Політичні мережі як форма взаємодії держави та громадянського суспільства (теоретико-методологічний аналіз): автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / В. С. Сергєєв ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 32 с. — укp.

Вивчено особливості взаємодії держави та громадянського суспільства як учасників політичних мереж. З'ясовано, що політичні мережі виступають як найважливіший інститут формування горизонтальних зв'язків і рівноправних відносин у соціумі, а також відображають реальні процеси відносин між політичними та громадянськими структурами. Концепції політичних мереж розглянуто як уніфікуючий та інтегруючий методологічний підхід, що дозволяє ясно та доступно систематизувати емпіричні постановки питань і дослідницьких намірів, а також забезпечує синтез різних політологічних підходів. Визначено, що політичні мережі є сукупністю стабільних неієрархічних відносин, що зв'язують різноманітних акторів, які поділяють спільні політичні інтереси та здійснюють обмін ресурсами для їх просування. Виокремлено дві типологічні форми політичних мереж: громадсько-політичні та мережі державної політики. Показано, що через мережі громадянське суспільство одержує можливість контактувати з урядом, що перетворюється на стимул до громадської самоорганізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф036 + Ф037.3
Шифр НБУВ: РА386179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського