Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (787)Книжкові видання та компакт-диски (538)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАТАР$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Татаров Р.М. 
Взаємовідношення трансцендентальної антропології і онтології в феноменологічній традиції: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Р.М. Татаров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему взаємовідношення трансцендентальної антропології та феноменологічної онтології. Висвітлено особливості розуміння людського буття в екзистенціальній, трансцендентально- та структурно-орієнтованій філософії. Під час визначення предмету та методу вчення про буття та людину з'ясовано єдність і розбіжність антропології та онтології передусім стосовно феномену людського буття, спільного для обох вчень. Розробка цієї вихідної реальності призводить до ототожнення кола значень двох теорій. Акцентування різних сторін синкретичного світу людського буття виявляє певні розбіжності обох теорій людського буття. З'ясування способів і підстав такої акцентуації для визначення буття та сутності людини надає особливої актуальності даного дослідження. Наведено смислово-життєву оцінку результатам порівняльного аналізу. З'ясовано, що тема людини не може взагалі підкорятися проблематиці існування, тому наголошено на небезпеці недалекоглядного розуміння субординації двох близьких теорій. Таке розуміння призводить до звуженого бачення людини, її цінності та продуктів її діяльності, апелює до "буттєвих", об'єктивних обставин людських вчинків, а, отже, породжує безвідповідальність і пасивність. З'ясування особливого місця та ролі знання про людину серед інших онтологічних вчень дає змогу по-новому осмислити причини і характер сучасної кризи людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216 + Ю3(0)6-661
Шифр НБУВ: РА313671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Татаров О.Ю. 
Відновлення провадження та проведення розслідування у справі за нововиявленими обставинами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Ю. Татаров ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та правові проблеми застосування інституту перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. На підставі результатів аналізу наукових праць юристів та інших фахівців українського й зарубіжного законодавства, матеріалів слідчо-прокурорської практики розкрито сутність і значення перегляду судових рішень, що набрали законної сили, розглянуто юридичні та практичні аспекти проблем застосування даного виду перегляду. Обгрунтовано концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на удосконалення процесу перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. Запропоновано зміни до кримінально-процесуального законодавства й інших нормативних актів щодо безпосереднього розслідування даних про нововиявлені обставини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)783.1 +
Шифр НБУВ: РА349876

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Татарінова В.І. 
Динаміка та напрямки деструкції гербіцидів з класу сульфонілсечовин в рослинах та грунті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.І. Татарінова ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено практичні засади використання плазмово-десорбційної мас-спектрометрії як фізико-хімічного методу для ідентифікації та визначення діючих речовин гербіцідів з групи сульфонілсечовин у рослинних тканинах та грунтах. Запропоновано модельні системи для прогнозування кінетичних параметрів деструкції сульфонілсечовин у тканинах культурних рослин та бур'янів, а також різних типів грунтів, характерних для північно-східного Лісостепу України. На підставі дослідження динаміки метаболізму та деструкції сульфонілсечовин встановлено екологічну придатність гербіцидів даної групи до використання в технологіях вирощування сільськогосподарських культур і одержання якісної продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752 в73 +
Шифр НБУВ: РА321164

Рубрики:

      
4.

Татаренко Г.В. 
Договірне регулювання пенсійного забезпечення в Україні: автореф. дис...канд. юрид. наук : 12.00.05 / Г.В. Татаренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми правового регулювання договірних відносин у сфері пенсійного забезпечення в Україні за умов ринкової економіки, різноманіття форм власності й організаційно-правових форм господарювання. Розкрито поняття договору у сфері пенсійного забезпечення, наведено пропозиції щодо формування істотних умов договорів у сфері пенсійного забезпечення, що укладаються в межах солідарної та накопичувальної систем пенсійного забезпечення. Запропоновано класифікацію договорів у сфері пенсійного забезпечення. Удосконалено в межах права соціального забезпечення правові категорії: пенсійний договір, шедула, бенефіціар, учасник, суб'єкти пенсійного права, суб'єкти пенсійних правовідносин. Наведено пропозиції щодо вдосконалення пенсійного законодавства щодо регулювання договірних страхових відносин із недержавними суб'єктами, що здійснюють накопичення, інвестування та провадять пенсійні виплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.2 + Х879(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА367256

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Татарінцева К.В. 
Експертна оцінка художніх різьблених виробів із коштовного каміння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / К.В. Татарінцева ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено технологічну послідовність та правила експертного оцінювання художніх різьблених виробів з коштовного каміння з використанням товарознавчих підходів. Побудовано класифікацію даних виробів за функціональним призначенням, що забезпечує ефективність порівняння об'єктів оцінки в асортиментному, типологічному аспекті. Доведено, що найбільш вагомими споживними властивостями художніх різьблених виробів з коштовного каміння, що характеризують їх відповідну цінність, є соціальні властивості, які набуваються протягом життєвого циклу товару та є необхідними та достатніми для практичного експертного оцінювання та прогнозування оціночної вартості. Здійснено комплексну експертну оцінку даних виробів. Удосконалено критерії та показники їх експертного оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М771.3 + Щ101.12 + Щ125.708.04 +
Шифр НБУВ: РА336625

Рубрики:

      
6.

Татарчук О.М. 
Імунологічна реактивність у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки під впливом вихрового імпульсного магнітного поля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.М. Татарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено імунологічну реактивність у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки до і після впливу вихрового імпульсного магнітного поля. Під час проведення дослідження показників фагоцитарної ланки імунної системи, клітинного та гуморального імунітету у даної категорії хворих встановлено зниження фагоцитарної активності нейтрофілів і показників клітинної ланки, підвищення показників гуморальної ланки імунітету. В дослідах in vitro встановлено ефекти дії вихрового імпульсного магнітного поля в залежності від напряму обертання на функціональну активність фагоцитів. З'ясовано, що таку ефективну дію має правоспрямоване обертання цього поля, розроблено критерії індивідуального добору його впливу. Доведено доцільність використання вихрового імпульсного магнітного поля з діагностичною метою. Показано його коригувальний вплив в комплексній терапії хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки з порушеннями функції імунної системи. Обгрунтовано оптимальні методи лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА350656

Рубрики:

      
7.

Татаринов С.Й. 
Історія гірничої справи, металургії та металообробки доби бронзи Східної України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Й. Татаринов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 23 с. — укp.

Проведено археологічне дослідження пам'яток доби бронзи Східної України. Виділено Бахмутські мідні копальні та розташовані поряд чітко датовані стоянки гірників-металургів зрубної культури. Вперше у Східній Європі досліджено різні типи мідеплавильних печей, виявлено й охарактеризовано гірничі та металообробні знаряддя праці, зливки, вироби з металу, ливарні форми. Встановлено існування у Донбасі у XV - XI ст. до н.е. центру металургії та металообробки. Встановлено господарський зв'язок мідних копалень з довготривалими спеціалізованими та звичайними поселеннями зрубної культурно-історичної спільноти на Сіверському Донці та у Подонні. Визначено клановий характер гірничої справи, металургії та металообробки. Виділено ареали розповсюдження металу Донецького гірничо-металургійного центру у Північному Приазов'ї та доведено існування мінової торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)26-24 + Т4(237УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА346281

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Татарчук Д.Д. 
Комбіновані структури НВЧ з діелектричним резонансом Е-типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Д.Д. Татарчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки електродинамічних моделей комбінованих структур НВЧ з Е-типом коливань і розробки на їх основі нових елементів керованих селективних приладів НВЧ. Розроблено принципи керування параметрами комбінованих структур з діелектричним резонансом Е-типом, електродинамічні моделі, що дозволяють обирати оптимальні конструкції комбінованих структур з Е-типом (ТМ-типом) коливань і пристроїв на їх базі, конструкції даних структур, що можуть перестроюватись у широкому діапазоні частот. Досліджено напівпровідникові структури такого типу для інтеграції активних та пасивних пристроїв. Наведено методи вимірювання НВЧ параметрів діелектричних матеріалів на основі комбінованих структур такого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.74
Шифр НБУВ: РА312020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Татарченко Г. О. 
Корозія та захист металів і сплавів в озонових синтезах кисневмісних сполук: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.14 / Г. О. Татарченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 40 с. — укp.

Встановлено, що дія озону базується не тільки на деполяризації катодного процесу, але й на специфічному впливі його на анодне розчинення металів за рахунок відновлення через активні форми кисню за участю водню. Вплив озону може бути як захисним, пасивуючим, так і активуючим із переводом металів у транспасивний стан. Визначено існування двох областей потенціалів з різними механізмами відновлення озону. Висока початкова теплота адсорбції кисню на поверхні перехідних металів, відповідна малим покриттям, сприяє розкладанню озону, у разі збільшення покриття теплота адсорбції кисню зменшується та створюються умови для стабілізації молекулярного озону. Продукти, які утворюються в озонових синтезах кисневмісних сполук стимулюють корозію за рахунок відновлення їх на металах. Для зварних з'єднань у середовищах, що озонуються, характерне збільшення густини анодних струмів у всьому діапазоні потенціалів, сформульовано умови використання зварних з'єднань. Практично реалізовано використання озонування як способу захисту нержавіючих сталей, титану й його сплавів від корозії. Розроблено газову витратовимірювальну установку для подачі та вимірювання зразкової кількості газу, експериментально-аналітичну методику визначення концентрації озону у водних розчинах кислот. Запропоновано спосіб захисту нержавіючої сталі в сірчаній кислоті, що озонується, шляхом збагачення її поверхні хромом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-141 + Л612.3/6
Шифр НБУВ: РА384047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Татарчук П.О. 
Лікування ран із застосуванням пристроїв для закриття ран та паравульнарної біоелектростимуляції (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / П.О. Татарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено пристрої для закриття ран, технологію та методику паравульнарної біоелектростимуляції. Вперше вивчено вплив на рановий процес постійного струму малої сили за умов розташування активних електродів у паравульнарних (навколоранових) тканинах. Експериментально доведено ефективність наведеної методики для закриття ран після видалення епітеліального куприкового ходу, абсцесів і флегмон м'яких тканин, післяопераційних лігатурних нориць, тимчасового закриття ран у хворих на гнійний перитоніт за умов лікування методом лапаростомії. Показано, що використання пристроїв з паравульнарною біоелектростимуляцією призводить до зменшення післяопераційних ранових ускладнень, скорочення терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10
Шифр НБУВ: РА317784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Татарінцева І.О. 
Ліричне в концерті-сімфонії 80 - 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.О. Татарінцева ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему функціонування ліричного в сучасному музичному мистецтві, зокрема, в жанрі концерту-симфонії, особливо поширеному в останню третину ХХ ст. Досліджено нові типи ліризму (контемпоральний та модельований), форми їх композиційного функціонування (концентровану та розосереджену) в компаративному поєднанні з іманентними, постійними, "класичними" ознаками ліричного. Виявлено ліричну природу жанрової сфери камерної симфонії. Визначено особливості ліричної змістовності камерної симфонії-концерту 1990-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.040(0)63 + Щ315.042(4Укр)63
Шифр НБУВ: РА317404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Татарнікова Н. І. 
Математичні методи в управлінні адаптацією виробничого потенціалу підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н. І. Татарнікова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження теоретичних та прикладних аспектів управління адаптацією виробничого потенціалу підприємства. За допомогою методів теорії нечітких множин побудовано економіко-математичні моделі вирішення завдань оптимізації управління адаптацією основних виробничих фондів, промислово-виробничого персоналу та матеріальних ресурсів підприємства. Запропоновано систему комплексного управління адаптацією його виробничого потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.3 +
Шифр НБУВ: РА342851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Татарінов І. Є. 
Матеріально-побутові умови життя працівників важкої промисловості УРСР у 1944 - 1956 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Є. Татарінов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему матеріально-побутових умов життя працівників важкої промисловості УРСР в 1944 - 1956 pp. Проаналізовано основні аспекти повоєнної повсякденності й особливості формування матеріально-побутових умов життя трудящих. Розглянуто стан житлового забезпечення, комунально-побутового та медичного обслуговування, санітарно-епідеміологічну ситуацію. Вивчено умови праці на підприємствах важкої промисловості, стан охорони праці та техніки безпеки на виробництві. Визначено рівень споживання, матеріальне становище, висвітлено загальний рівень життя робітників і службовців. Охарактеризовано основні соціально-економічні заходи влади, які впливають на рівень життя, простежено зміни в добробуті працівників важкої промисловості України. Розглянуто соціокультурні аспекти робітничого побуту та взаємозв'язок матеріального становища з організацією та формами дозвілля. Встановлено, що важкі матеріально-побутові умови та низький рівень життя українських робітників і службовців УРСР сприймаються переважною більшістю як тимчасові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-2
Шифр НБУВ: РА376680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Татарчук Т.Р. 
Механізм синтезу літійвмісних феритів, реакційна здатність та прогнозування властивостей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Т.Р. Татарчук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень механізмів твердофазного синтезу літій-натрієвих та літій-цинкових феритів, що супроводжуються утворенням дефектних фаз з залученням антиструктури. На підставі даних рентгенівських досліджень та хімічного фазового аналізу встановлено кристалоквазіхімічний склад літій-цинкових феритів та одержано нову інформацію стосовно фізико-хімічних властивостей (електричних, магнітних, реакційної здатності, каталітичної активності). З'ясовано, що іони літію (за вмісту від 4,43 до 7,14 ат. %) стабілізують обернену структуру шпінелей, а іони цинку (за вмісту від 5,43 до 14,29 ат.%) посилюють її нормалізацію. Показано вплив катіонного розподілу в шпінельній решітці на реакційну здатність та каталітичну активність феритів. Уперше встановлено взаємозв'язок магнітних і хімічних властивостей. Виявлено, що механізм каталізу, відповідно до кристалоквазіхімічної моделі, містить утворення та анігіляцію антиструктури й електронно-діркових пар. Зазначено, що утворення вакансій експериментально спостережено у процесі відновлення феритів в атмосфері карбон (II) оксиду. Відзначено щодо необхідності теоретичного прогнозування фізико-хімічних властивостей у разі використання нових функціональних матеріалів. За цього воно не є можливим без точного кількісного врахування впливу дефектів кристалічної будови та домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113,0 + Г563,0 +
Шифр НБУВ: РА337986

Рубрики:

      
15.

Татарчук С.І. 
Оптимізація структури та засобів телекомунікацій при проектуванні та в процесі експлуатації регіональної системи зв'язку: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.12.13 / С.І. Татарчук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан телекомунікацій у Харківській дирекції, проведено порівняння з досягненнями передових країн світу. Розроблено концепції та плани розвитку дирекції, наведено методи та методики, спрямовані на аналіз якості використання будь-яких рішень щодо перебудови регіональної системи зв'язку, пошуку та знаходження оптимальних шляхів удосконалення та розвитку засобів зв'язку з метою впровадження сучасних телекомунікаційних технологій. Використані методи аналізу та синтезу є модернізованими, адаптованими до регіону та структури мережі, за їх допомогою вибрано конфігурацію транспортного кільця. Запропоновано використання у ньому перехресних перетинок, а також оптимізовано розташування низки елементів мережі. Особливу увагу приділено технології xDSL. Обгрунтовано технології маршрутизації, наведено приклади практичного використання даних методів і методик щодо підвищення якісних показників регіональної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88(4УКР-4ХАР)-4
Шифр НБУВ: РА321067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Татарець А.Л. 
Органічні люмінофори на основі похідних квадратної кислоти: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Л. Татарець ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено систематичне дослідження та з'ясовано закономірності перебігу реакцій дибутилскварату та 3-бутокси-4-(2,3-дигідрогетариліденметил)-3-циклобутен-1,2-діонів (моносквараїнів) з CH-кислотами, азотвмісними гетероциклічними метиленовими основами, ціанамідом і тіонуючими агентами. Розроблено препаративні методи синтезу й одержано нові моносквараїни і сквараїни симетричної та несиметричної будови, в яких атом кисню циклобутенового фрагменту заміщено диціанометиленовою, ціаноцтовою, нітрооцтовою, 1,3-індандіоновою, барбітуровою, тіобарбітуровою, ціанамідною групами або атомом сірки. Встановлено більш високу реакційну здатність похідних моно-сквараїнів у порівнянні з квадратною кислотою та дибутилскваратом, що дозволило вперше синтезувати сквараїнові барвники з бензоксазольним, 5-арил-1,3-оксазольним і 5-арил-1,3,4-оксадіазольним фрагментами. Вивчено зв'язок спектрально-люмінесцентних та інших фотофізичних властивостей сквараїнів і моносквараїнів з їх молекулярною будовою. Вперше знайдено реакцію фотоіндукованого гідролізу тіосквараїнів, яка дозволила розробити флуоресцентні матеріали з підвищеною стабільністю спектральних характеристик до дії світла. Створено нові перспективні флуоресцентні зонди та мітчики з поліпшеними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г214.244,0 + Г214.244,0 + Г214.244,0
Шифр НБУВ: РА360134

      
17.

Татаріна Т.В. 
Перестрахування: становлення та шляхи розвитку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т.В. Татаріна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність перестрахування, організацію його здійснення за сучасних умов становлення вітчизняного страхового ринку. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо подальшого розвитку перестрахування в Україні та його законодавчого забезпечення. Розроблено моделі типового генерального договору факультативного перестрахування з метою уніфікації перестраховувальних угод, використовуваних вітчизняними страховиками. Сформульовано пропозиції щодо включення до Цивільного Кодексу України сформованого проекту "Параграфу про договір перестрахування". Запропоновано оптимальну програму захисту страховика з урахуванням особливостей його страхового портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7 +
Шифр НБУВ: РА325139

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Татарчук В.О. 
Підвищення ефективності технологічних процесів очищення газів для енергозберігаючих технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.О. Татарчук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено інформацію щодо розробки, дослідження й експлуатації газоочисних апаратів промисловості. Встановлено шляхи та методи їх вдосконалення з урахуванням сучасних вимог щодо економії енергії та захисту довкілля, шляхом математичного моделювання течії димових газів в електрофільтрах (ЕФ) пиловугільних енергоблоків ТЕС встановлено аеродинамічні та конструктивні чинники, які впливають на перевитрати енергії на регенерацію електродів. Обгрунтовано як ступінь рівномірності розподілу швидкості газів по перетину апарата впливає на протяжність неактивних зон ЕФ і відповідну витрату енергії. Встановлено аеродинамічні та конструктивні чинники, які впливають на конфігурацію неактивних зон апарата й є причиною перевитрати енергії. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень розроблено режимну карту ЕФ, яка забезпечує оптимальні режими роботи апарату та системи золовидалення. Запропоновано методику розрахунку еколого-економічних показників системи газоочищення та встановлено ефективність використання енергоресурсів на ТЕС. Встановлено, що реалізація енергозберігаючих заходів на всіх пиловугільних енергоблоках Криворізької ТЕС дозволяє одержати річний дохід 296 250 Є від продажу квот на шкідливі викиди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-526 +
Шифр НБУВ: РА369073

Рубрики:

      
19.

Татаринцева А.С. 
Планування і регулювання партнерських відносин у сфері туризму: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.С. Татаринцева ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль сфери туризму в системі національного господарства України. Висвітлено теоретичні, методичні та практичні аспекти розвитку даної сфери за рахунок планування та регулювання партнерських відносин. Розкрито їх суть і зміст, співвідношення понять "партнерство", "співробітництво". Розроблено технологію планування та регулювання партнерських відносин у процесі формування та реалізації туристичних продуктів. Грунтовно досліджено структуру туристичного ринку. Виявлено основних учасників, напрями їх взаємодії у процесі формування турпродуктів. Проведено типізацію партнерських відносин. Визначено позитивні та негативні тенденції розвитку сфери туризму України. Доведено доцільність формування відносин партнерства. Ідентифіковано практичні аспекти налагодження даних відносин і здійснено їх оцінювання. Визначено вплив партнерських відносин на ефективність процесів формування туристичних продуктів, встановлення ціни та розподіл вигод і прибутків між учасникам партнерства. Запропоновано комплексні моделі вибору доцільного партнера й оцінювання ефективності партнерства, заходи щодо оптимізації процесів планування партнерських відносин, концепцію їх державного регулювання у сфері туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358 +
Шифр НБУВ: РА364709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Татаренко А. Л. 
Поетика форми в прозі постмодернізму (на матеріалі сербської літератури): автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06,10.01.03 / А. Л. Татаренко ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено поетику форми як однієї з дистинктивних рис постмодернізму. Висвітлено широкий спектр формотворчих стратегій та досліджено їх зміну на різних етапах розвитку постмодерністської парадигми. Проаналізовано текстуальні експерименти постмодернізму, пов'язані з формальними пошуками (від зміни жанрового статусу твору у традиційній системі жанрів до його позажанрового функціонування). Проаналізовано гіпертекстуальні формальні стратегії й ергодичні практики у прозі постмодернізму. Обгрунтовано розмежування між термінами "гіпертекст" і "гіпертекстуальний твір". Розроблено періодизацію постмодерністського етапу в історії сербської літератури з визначенням хронологічних рамок, домінантних концептів, а також векторів формальних пошуків. Визначено імплікації постмодерністських формальних стратегій у літературі постпостмодерністського періоду. Досліджено формальний аспект створення постмодерністського авторського метатексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.14 + Ш5(4СЕР)6-334
Шифр НБУВ: РА381283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського