Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (199)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ФЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Фенцик В.Л. 
Визначення видової належності, статі, краніотипу і зросту за морфологічними та остеометричними ознаками скроневих кісток (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.Л. Фенцик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено критерії діагностики видової, статевої належності, краніотипу та зросту за факторними ознаками нативних і спалених кроневих кісток. Виявлено факторні анатомо-морфологічні та метричні параметри видової належності та статі за цими кістками. Уперше встановлено зміни структурної організації скроневих кісток за дії високої температури та виявлено взаємозв'язок між метричними параметрами скроневих кісток та краніотипом. За результатами проведеного кореляційно-регресійного аналізу кваліфіковано метричні параметри скроневих кісток, які за умов їх врахування у розрахованих рівняннях регресії дозволяють визначати зріст людини та її стать. Відзначено, що розроблена методика відтворення загальних ознак за метричними та морфологічними ознаками скроневих кісток підвищує об'єктивність і результативність судово-медичних експертиз. Зауважено, що сформульована концепція може слугувати теоретичною засадою для обгрунтування інтегративного підходу до розв'язання проблеми ототожнення загальних ознак загиблої людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА340403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Феннич В.П. 
Доказові презумпції в цивільному судочинстві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Феннич ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію доказових презумпцій (ДП), що використовуються у цивільному судочинстві. Визначено місце ДП у системі правових презумпцій, з'ясовано їх характерні ознаки, структурні елементи та причини закріплення ДП в нормах права. За допомогою теорії діяльності розкрито сутність ДП та доведено, що вони виступають процесуальним засобом, який урівноважує інтереси сторін під час доказування презюмованого факту. Охарактеризовано різні підходи щодо класифікації ДП, проаналізовано структурні елементи окремих ДП. Запропоновано механізм дії ДП та визначено його структурні частини. Надано пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного цивільного процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)142 +
Шифр НБУВ: РА367389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Фенько Н.М. 
Естетичні функції картин сновидінь у художніх творах українських письменників другої половини ХІХ-ХХ століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Фенько ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

На великому літературному матеріалі другої половини ХІХ-початку ХХ ст. й творчості В.Шевчука досліджуються функціональні можливості сновидіння в художній системі твору. Дослідження картини сновидіння дає змогу довести, що через феномен сну письменник освоює глибину внутрішньої суті героя. Класифіковано сновидіння за характером впливу на внутрішній світ героїв, за формальними ознаками, за типом мислення автора тощо. Значний естетичний потенціал картин сну виникає на рівні концептуальної основи твору. Розуміння сну як концепції дійсності пов'язано з культурологічним аспектом дослідження. Естетична функція сновидіння розглядається на психологічному, ідейно-композиційному рівнях із врахуванням їхньої взаємодії з усією структурою художнього твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-34 + Ш5(4УКР)6-34

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Фененко Г.С. 
Інструментарій підтримки ефективності природокористування у курортному регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Г.С. Фененко ; Ін-т пробл. ринку та економіко-екологічн. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і зміст, поняття та складові ефективності природокористування в курортному регіоні. Досліджено підходи до оцінювання ефективності природокористування. Запропоновано еколого-соціально-економічний підхід до оцінювання ефективності природокористування в курортному регіоні. Проаналізовано особливості курортних регіонів АР Крим. Визначено кількісні й якісні показники оцінки ефективності природокористування за її складовими. Розроблено процедуру оцінювання ефективності природокористування в курортному регіоні з використанням методу нечіткої логіки. Побудовано модель оцінювання ефективності природокористування в курортному регіоні на підставі методу нечіткої логіки. Висвітлено існуючі способи підтримки ефективності природокористування. Запропоновано напрями та способи підтримки рівня ефективності природокористування в курортному регіоні. Зазначено, що способи підтримки рівня ефективності природокористування в курортному регіоні дуальні, що з одного боку дозволяють забезпечити ефективність природокористування, а з іншого - є інструментом стимулювання ефективного природокористування як для курортних установ, так і для інших організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)281 +
Шифр НБУВ: РА368591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Фенцик О.М. 
Методичні концепти вивчення змісту і форми епічного твору в старших класах загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Фенцик ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади вивчення специфіки змісту та форми епічних творів у старших класах загальноосвітньої школи. Створено й експериментально перевірено методичну систему аналізу епічного твору в єдності змісту та форми. Визначено показники та рівні сформованості умінь старшокласників виявляти специфіку змісту та форми у процесі аналізу епічного твору. Удосконалено методику вивчення епічного твору з урахуванням його жанрової специфіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р20 +
Шифр НБУВ: РА353131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Фененко Л.І. 
Структурні та фізичні властивості полімерних плівок, допованих барвниками, та композитів на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.І. Фененко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено та комплексно досліджено фізичні характеристики полімерних структур з барвниками з метою їх використання як фоточутливих та світловипромінюючих середовищ. Системно досліджено вплив іонності органічних барвників (ОБ) на характеристики полімерних плівок ПЕПК + N % мас. Б. Установлено, що існує межова концентрація ОБ (між 20 та 50 % мас.), яка обумовлює фізичні властивості та структуру плівок. Морфологія поверхні плівок має нанозернистий характер та залежить від іонності та концентрації ОБ у полімері. У досліджуваних структурах уперше виявлено самоорганізацію. Запропоновано моделі досліджуваних структур залежно від ступеня асоціації та агрегації ОБ. Виявлено вплив іонності ОБ на електропровідність плівок. Побудовано енергетичні діаграми структур і проведено аналіз результатів експерименту та теоретичних квантово-механічних розрахунків. На полімерних плівках ПЕПК з внутрішньоіонними барвниками одержано електролюмінесценцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4-106 +
Шифр НБУВ: РА327513

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Фененко В.І. 
Технологічні засади підвищення якості гірничотехнічної рекультивації земель, порушених марганцевими кар'єрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / В.І. Фененко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано досвід вітчизняних гірничовидобувних підприємств стосовно техніки та технології гірничотехнічної рекультивації, а також якості відновлення на кар'єрах Оржонікідзевського ГЗК земель, порушених відкритими розробками, як чинниками впливу на родючість рекультивованих земель та їх вартість. Розроблено метод вибору устаткування та технології рекультиваційних грунтів, за якої є найменшою сума витрат (на 1 га) на рекультиваційні роботи, ремонт відновлених земельних ділянок, відведення непорушених земель під розробку родовища та компенсацію втрат сільськогосподарського виробництва. Запропоновано технологічну схему рекультивації відпрацьованих земель, де фронт відвальних робіт розташований за похилою лінією до торцевих бортів кар'єру, що створює сприятливі умови для гідротехнічної рекультивації. Складено аналітичні вирази прогнозування обсягів відновлених земельних ресурсів за напрямками їх використання за умов доопрацювання горизонтального родовища. Розроблено метод забезпечення родючості техногенних грунтів шляхом управління режимом рекультиваційних робіт, який оцінюється за графіком, який відображає показники родючості грунтів на використаних і відновлених земельних ділянках за періодами просування фронту розкривних робіт. Установлено резерви підвищення ефективності землекористування з використанням оптимальних за екологічними критеріями параметрів відводу земель під технологічні об'єкти кар'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И159 + И159
Шифр НБУВ: РА345118

Рубрики:

      
8.

Фендрікова А.А. 
Управління підприємством на основі бюджетування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.А. Фендрікова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні та практичні рекомендації щодо удосконалення процесів планування на базі впровадження бюджетного методу в систему внутрішнього управління фірмою. Виявлено характерні особливості фінансового планування на базі бюджетного методу, показано його переваги та недоліки, проаналізовано результати апробації на великих промислових підприємствах. Обгрунтовано необхідність постійного удосконалення системи управління підприємством, впровадження сучасних бізнес-технологій та бізнес-процесів, до яких належить і бюджетування. Встановлено, що адекватна ідеологія бюджетування надає змогу визначити відповідні етапи та формати бюджетів. Розроблено пропозиції щодо оптимізації організаційної структури промислового підприємства шляхом виділення центрів відповідальності. Доведено, що якість поточного фінансового планування впливає на фінансовий стан підприємства, фінансову дисципліну, структуру фінансового капіталу. Удосконалено систему мотивації, розроблену на базі інтегрального показника, що розраховується на основі системи оціночних показників і враховує персоніфікований внесок підрозділів під час виконання консолідованого бюджету. Запропоновано механізм обліку ризику в системі бюджетування, створений на базі впровадження системи ризик-менеджменту та безпосередньому врахуванні ризиків недоодержання доходів і збільшення видаткової частини бюджету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-21 +
Шифр НБУВ: РА355393

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фенчак Л.М. 
Формування екологічної культури студентів вищих аграрних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.М. Фенчак ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми формування екологічної культури студентів-аграрників. Вперше на підставі використання системного підходу визначено педагогічні складові та умови формування екологічної культури молодших спеціалістів аграрного профілю. Розроблено й експериментально перевірено методику реалізації педагогічних умов, що сприяють формуванню екологічної культури студентів-аграрників. Уточнено зміст понять "екологічний світогляд", "екологічне мислення", "екологічна культура". Визначено критерії, показники та рівні сформованості екологічної культури майбутніх молодших спеціалістів-аграрників, обгрунтовано модель її розвитку, розроблено відповідні методичні рекомендації для викладачів і керівників вищих аграрних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)2 + Ч481.352.27 +
Шифр НБУВ: РА346530

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Фенко М.Я. 
Функціонально-категорійні параметри прикметника та прислівника в семантико-синтаксичній структурі речення: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.Я. Фенко ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українському мовознавстві проведено комплексний аналіз семантико-синтаксичної категорійної парадигми прикметника та прислівника. Виділено підпарадигму та грамеми як складники нижчого рівня, що формують їх семантико-синтаксичну категорійну парадигму. На противагу традиційному розумінню функцій прикметника та прислівника як лише ознакових залежних компонентів речення доведено можливість їх функціонування у центральних семантико-синтаксичних позиціях. На функціонально-категорійних засадах проаналізовано семантико-синтаксичні функції прикметника та прислівника, визначено особливості формування їх категорійних парадигм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.2 + Ш141.14-212.6 + Ш141.14-221 +
Шифр НБУВ: РА362446

Рубрики:

      
11.

Майороші М. А. 
Мукачівська єпархія та Галицька митрополія: інституційні та особистісні взаємини між греко-католицькими провінціями та їхнім кліром (1919–1991). / М. А. Майороші. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні висвітлено взаємини між двома греко-католицькими провінціями – Галицькою митрополією та Мукачівською єпархією. На основі аналізу неопублікованих та опублікованих джерел, а також декількох праць церковних та світських істориків здійснено комплексне дослідження як інституційних відносин між церковними спільнотами, так і особистісних взаємин між їх кліром. Хронологічні межі дослідження охоплюють 1919‒1991 рр. У роботі проаналізовано основні аспекти взаємин між двома церковними інституціями в контексті проведення реформи ЧСВВ в Мукачівській єпархії галицькими монахами-василіанами, розкрито їх місійну та культурно-просвітницьку діяльність, розглянуто взаємини митрополита А. Шептицького із представниками закарпатської духовної та світської інтелігенції. Досліджено також відносини між Галицькою митрополією та Мукачівською єпархією через призму трагічних подій Другої світової війни та репресивної політики радянської держави, яка була націлена на ліквідацію Греко-Католицької Церкви як інституції. Висвітлено феномен «катакомбної Церкви», а саме співпрацю духовенства обох провінцій в умовах підпілля. Окрему увагу присвячено постаті митрополита Йосифа Сліпого та його відносинам з священиками Мукачівської єпархії в умовах ув'язнення. Прослідковано як особистісні взаємини між кліром «Церкви мовчання» вплинули на подальшу долю ГКЦ і, особливо, процес її легалізації.^UThe problem of relations between two independent Greek Catholic provinces – the Eparchy of Mukachevo and the Metropolitanate of Galicia was raised in the dissertation research. Based on the analysis of unpublished and published archival sources and also on some work of the church and secular historians, the comprehensive research of institutional relations between church communities as well as the personal relations between their clergy was carried out. Chronological boundaries of the study cover 1919-1991.In this research the main aspects of relations between two church institutions in the context of reforming the Order of St. Basil the Great in the Eparchy of Mukachevo by Galician Basilian monks were analyzed, their missionary, cultural and educational activity was revealed and the relationship between Metropolitan Archbishop A. Sheptytsky and the representatives of the Transcarpathian spiritual and secular intelligentsia was considered. The intercourse between Metropolitan of Galicia and the Eparchy of Mukachevo was analyzed through the prism of tragic events of World War II and repressive policy of the Soviet state which was aimed at liquidation of Greek Catholic Church as the institution. The phenomenon of “the catacomb church” was clarified, especially the cooperation of the clergy of both provinces adapted to the conditions of underground life. A special attention was paid to the figure of Metropolitan Josyf Slipyj and his relationships with priests of the Eparchy of Mukachevo in prison. It was traced how the personal relationships between the clergy of the «Church of silence» influenced the future fate of the Greek Catholic Church and especially the legalization process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського