Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (813)Книжкові видання та компакт-диски (714)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧАЙКОВСЬК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ФЕДОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Чайковський І.Б. 
Аналіз методів і алгоритмів обробки радіосигналів зондування шаруватих середовищ за критерієм точності оцінки їх товщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / І.Б. Чайковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано методи і алгоритми обробки відбитих радіолокаційних сигналів під час зондування шаруватих середовищ з метою визначення їх товщини. Головним критерієм оцінки якості обробки прийнято точність вимірювання. За допомогою розробленої імітаційної моделі радіолокаційної станції прониклого зондування (РЛСПЗ) проведено дослідження прямого цифрового, різницевого, інверсного, кепстрального, авторегресійного методів інтерпретації відбитих сигналів. Наведено характеристики точності контактного способу вимірювання товщини середовища та дистанційного способу з особливостями орбітального варіанта РЛСПЗ. Доведено адекватність імітаційної моделі на підставі порівняльного аналізу обробки реальних сигналів, відбитих від морських льодів, отриманих під час польотних випробувань в Арктиці промислового вимірювача "Аквамарин", діапазон вимірюваних товщин якого встановлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28
Шифр НБУВ: РА319905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чайковський О.А. 
Виробництво виливків з ЧКГ методом модифікування у формі за моделями, що газифікуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.А. Чайковський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу сфероїдизуючого модифікування чавуну у ливарній формі при литті по моделям, що газифікуються. Проведено дослідження кінетики взаємодії сфероїдизуючого модифікатора з рідким чавуном у реакційній камері ливарної форми. Розкрито механізм цієї взаємодії, визначено основні напрямки руху металу та просування фронту ефективної взаємодії в залежності від конструкції ливникової системи, температури заливання чавуну, масової швидкості заливання та фракційного складу модифікатора. Досліджено кінетику та встановлено закономірності розчинення сфероїдизуючого модифікатора в потоці рідкого чавуну. Вивчено вплив та визначено оптимальні параметри технологічних факторів, які забезпечують максимально можливу та рівномірну сфероїдизацію графіту в чавуні під час заливання форми. На основі даних досліджень розроблено технологію сфероїдизуючого модифікування в ливарній формі при литті по моделям, що газифікуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К61,23

Рубрики:

      
4.

Федорович А.О. 
Діагностична та прогностична цінність системи оксиду азоту при хірургічному лікуванні різних форм гострого панкреатиту (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.О. Федорович ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено прогностичну та діагностичну значущість системи оксиду азоту під час хірургічного лікування різних форм гострого панкреатиту (ГП). Уперше визначено рівень кореляції між показником стану системи NO і ступенем морфологічних змін у тканині підшлункової залози (ПЗ) експериментальних тварин, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів і факторів антиоксидантної системи. Досліджено особливості впливу інгібітора синтази NO на вираженість морфологічних змін у тканині ПЗ і стан прооксидантно-антиоксидантної взаємодії у щурів. Проаналізовано динаміку експресії системи NO у хворих на гострий панкреатит (ГП) залежно від його фази та тяжкості перебігу. Розроблено критерії застосування у хірургічній практиці показника стану системи NO для діагностики та прогнозування перебігу ГП. Проаналізовано результати його використання у разі хірургічного лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 +
Шифр НБУВ: РА343356

Рубрики:

      
5.

Чайковська В.В. 
Методи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності: господарсько-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Чайковська ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання застосування методів державного нетарифного впливу у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). На підставі господарсько правового підходу проаналізовано найважливіші фактори економічного, політичного та міжнародного характеру, що визначають особливість державного регулювання ЗЕД за умов економічної глобалізації й інтеграційних процесів. Розглянуто методи нетарифного регулювання ЗЕД, наведено рекомендації щодо впровадження у законодавче поле України стандартів СОТ, ЄС та ЄЕП, які пов'язані з обмеженнями у сфері ЗЕД. Обгрунтовано необхідність трансформації принципу захисту національного товаровиробника у принцип національного економічного протекціонізму. На підставі норм СОТ обгрунтовано засоби недискримінаційного національного протекціонізму. Визначено критерії кількісних обмежень та інших нетарифних заходів впливу у сфері ЗЕД, які необхідно враховувати у господарському законодавстві з метою його узгодження із міжнародно-правовими зобов'язаннями України та максимального стимулювання економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24 +
Шифр НБУВ: РА370093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чайковський Д.Ю. 
Методи та засоби розподіленого агентного діагностування комп'ютерних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.Ю. Чайковський ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено недоліки застосування відомих методів і засобів діагностування комп'ютерних систем (КС). Запропоновано інформаційну та поведінкову моделі мультиагентної системи діагностування КС, які дозволяють локалізувати причини зміни режимів функціонування компонентів КС з можливістю їх подальшого усунення комплексним шляхом. Розроблено розподілений агентний метод діагностування спеціалізованих КС, що дозволив підвищити ефективність діагностування за рахунок децентралізованого перерозподілу функцій, розподілу агентів між хостами, автономності функціонування агентів. Розроблено програмно-апаратну реалізацію системи діагностування, що дозволяє проводити контроль поточного стану об'єкта діагностування, виявлення, локалізацію й усунення комплексним шляхом неоптимальних режимів функціонування компонентів КС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7-07 +
Шифр НБУВ: РА368642

Рубрики:

      
7.

Чайковська В.В. 
Мікроорганізми ризосфери пшениці озимої за біооргано-мінеральної системи удобрення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / В.В. Чайковська ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі результатів комплексних досліджень установлено, щ найхарактерніші зміни мікробіологічних процесів під впливом інокуляції насіння мікробними препаратами й удобрення пшениці озимої різними видами органічних добрив відбуваються у фазу кущення, а саме: підвищується загальний вміст мікробної маси у грунті, збільшується кількість мікроорганізмів, що здійснюють кругообіг азоту, зростає целюлозоруйнівна й антифунгальна активність грунту, знижується різноманітність мікроміцетів, що сприяє зниженню розвитку кореневих гнилей на 15,2 - 20,0 %. Внаслідок цього підвищується врожайність пшениці озимої на 16,8 - 25,1 % за врожаю на контролі 4,68 т/га і вміст клейковини у зерні - на 1,2 - 4,7 % залежно від виду застосованих органічних добрив. Розроблено метод визначення антимікробної активності грунту, який дав змогу встановити набування фунгістатичної або антибактеріальної активності грунтом кореневої зони пшениці озимої за різних систем удобрення та захисту рослин. Виділено нові штами бактерій, які є антагоністами широкого спектра фітопатогенних мікроміцетів. Найактивніший штам Pseudomonas sp. 118 знижує розвиток кореневих гнилей на 18,9 % за спонтанного ураження рослин, на 27,5 % - на штучно створеному фоні гельмінтоспоріозної та на 13 % - фузаріозної гнилей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273.162.3 + П212.103-43 +
Шифр НБУВ: РА357152

Рубрики:

      
8.

Чайковський А.В. 
Обмежені розв'язки диференціальних рівнянь зі зсувами аргументу в банаховому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / А.В. Чайковський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено необхідні та достатні умови існування та єдиності обмеженого на осі розв'язку лінійного диференціального рівняння зі зсувами аргументу в банаховому просторі за умови обмеженості правої частини рівняння. Розглянуто й узагальнено деякі факти теорії узагальнених функцій повільного зростання на випадок операторно значних основних функцій. Запропоновано конструкцію регулярних узагальнених функцій зі значеннями у банаховому просторі. Отримані результати застосовано для опису повільно зростаючих розв'язків лінійного диференціального рівняння з одним зсувом аргументу та обмеженим операторним коефіцієнтом у випадку невиконання необхідних і достатніх умов існування і єдиності обмеженого розв'язку. Одержано достатні умови існування обмеженого розв'язку нелінійного диференціального рівняння зі зсувами аргументу у випадках обмеженого та необмеженого операторного коефіцієнта за умови обмеженості правої частини рівняння. Розглянуто функціональну область розв'язку. Наведено умови, за яких існує кілька різних обмежених розв'язків рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.13,022 + В162.631,022
Шифр НБУВ: РА316349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федорович І. В. 
Організаційно-економічне забезпечення процесу відтворення лінійної частини магістральних газопроводів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Федорович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні положення щодо сутності поняття "відтворення", досліджено вплив чинників на процес відтворення лінійної частини магістральних газопроводів (ЛЧ МГ) і виникнення відмов та аварій на газопроводах, вдосконалено методичний підхід щодо оцінювання готовності ЛЧ МГ до транспортування природного газу. Розроблено методичний підхід до розрахунку фінансових втрат, які несуть газотранспортні підприємства в результаті виникнення аварійних ситуацій на газопроводах. Запропоновано алгоритм оптимізації процесу планування капітальних ремонтів на газопроводах. Проведено оцінювання ефективності застосування інноваційно-модифікованого протикорозійного покриття для захисту газопроводів. Реструктуризовано функції управління процесом відтворення ЛЧ МГ на рівні управлінь магістральних газопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.6-571.1-96
Шифр НБУВ: РА382730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Федорович П.П. 
Організаційно-економічний механізм розвитку венчурного бізнесу в промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / П.П. Федорович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено організаційні й економічні передумови розвитку й активізації венчурної інноваційної діяльності у промисловості України. Досліджено організаційні форми венчурної діяльності й основні підходи до організації діяльності підприємств інноваційного типу. Проаналізовано світовий досвід фінансування венчурної інноваційної діяльності та встановлено перспективи його використання в Україні. Розроблено методику та практичні рекомендації щодо створення венчурних фондів як джерела фінансування інноваційної діяльності. Запропоновано модель аналізу інвестиційною компанією інноваційних проектів. Здійснено аналіз ризиків венчурного бізнесу та запропоновано методи формування збалансованого інвестиційного портфелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)293.3 + У9(4УКР)301-55-96 +
Шифр НБУВ: РА346661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чайковська О.Е. 
Особливості клінічного стану та показників системи інтерферону у новонароджених з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією та гострою інтранатальною асфіксією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.Е. Чайковська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації медичної допомоги новонародженим з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією та гострою інтранатальною асфіксією на підставі результатів вивчення особливостей клінічного перебігу неонатального періоду та показників інтерферонового статусу. Визначено прогностичну значущість 11-ти чинників перинатального ризику поєднаних з хронічною внутрішньоутробною гіпоксією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345449

Рубрики:

      
12.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федорович А.В. 
Підготовка вчителів праці у вищих педагогічних навчальних закладах України (друга половина XX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А.В. Федорович ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз проблеми підготовки вчителів праці у педагогічних ВНЗ України впродовж другої половини XX ст. Виокремлено етапи та тенденції їх діяльності стосовно підготовки такого вчителя. Відзначено поступовий еволюційний розвиток її змісту, форм і методів у досліджений період. Розглянуто питання стосовно організації начально-виховного процесу підготовки учителів праці. Визначено можливості творчої реалізації ідей історичного досвіду стосовно такої підготовки вчителів праці у контексті європейського освітнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч421.266 +
Шифр НБУВ: РА357125

Рубрики:

      
14.

Федорович Л.О. 
Підготовка дітей до школи в умовах навчально-виховного комплексу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.О. Федорович ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано дидактичне забезпечення підготовки дітей до школи за умов навчально-виховного комплексу на основі історико-педагогічного аналізу проблеми у науці та практиці. Підготовку дітей до школи за умов даного комплексу розглянуто як цілісну систему становлення особистості у процесі функціонування поетапної педагогічної взаємодії сім'ї, дошкільної установи та школи. Спираючись на сучасне розуміння самоцінності дитини, її дошкільного періоду життя, розроблено та доведено до практичної реалізації організаційно-функціональну модель підготовки дітей до школи на основі взаємодії суб'єктів навчально-виховного комплексу. Виявлено основні педагогічні умови науково-методичного забезпечення її ефективності, а саме: функціонування суб'єкт-суб'єктної взаємодії, наступності у змісті педагогічної взаємодії, педагогічне діагностування. Ефективність запропонованої моделі доведено на основі узагальнення результатів експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.389 +
Шифр НБУВ: РА324258

Рубрики:

      
15.

Чайковський Я. Р. 
Політичне відчуження людини в сучасних теоріях політичного лібералізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Я. Р. Чайковський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні основи, форми практичного відображення та функціонування, суспільного впливу та особливостей видозмін політичного відчуження людини в сучасних теоріях лібералізму. З'ясовано основні ідеологічні та ціннісні ознаки сучасного лібералізму, що безпосередньо впливають на формування відчуження людини. За допомогою дискурс-аналізу виділено три рівні виявлення відчуження людини в сучасному лібералізмі: на рівні "суспільного грунту", ідеології та в політичному домені. Показано, що основним проявом об'єктивного відчуження людини на рівні політичного домену виступають політичні інститути і на рівні держав, і на наддержавному рівні. Визначено, що на рівні ідеології об'єктивне відчуження людини виявляється в розвитку надалі спільних цінностей, зокрема, толерантності, що мали б об'єднати максимально велику кількість людей. Показано, що на рівні "суспільного грунту" в ліберальних теоріях пропагується відчуження від науки, зокрема й політичної, і на основі відчуженої форми науки - прагнення створити Нового бога, спільного для всіх жителів планети Земля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251
Шифр НБУВ: РА381692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Чайковська І. В. 
Порушення систем гомеостазу та шляхи його корекції на етапах комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / І. В. Чайковська ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено концепцію ролі систем гомеостазу в патогенезі генералізованого пародонтиту (ГП) з визначенням дизбіотичних і дизрегуляторних порушень в тканинах пародонта та розробкою методів коригувального лікування. Визначено видовий склад мікробних асоціацій пародонтальних кишень та встановлено його вплив на клінічний перебіг ГП. Виявлено взаємозв'язок змін видового складу мікрофлори пародонтальних кишень із системою цитокинів, що в цілому визначає інтенсивність дистрофічно-запального процесу в тканинах пародонта. За результатами комплексної оцінки мікробних факторів і систем регуляції імунної системи (цитокінів, простагландинів і системи NО) визначено наявність дизбіотичних явищ, порушення метаболізму та регуляції специфічної та неспецифічної імунної відповіді у порожнині рота, що вказує на їх роль в патогенезі ГП. Визначено дінаміку перебудови кісткового дефекту щелепи під впливом різних остеопластичних матеріалів. Встановлено, що матеріал Easy-Graft сприяє більш швидкому утворенню нової кісткової тканини, ніж матеріал Bio-Oss з біорезорбуємою мембраною Bio-Gide. Патогенетично обгрунтовано схему комплексного лікування хворих на ГП з індивідуальним застосуванням цитокінкоригувальних препаратів, інгібіторів продуктів метаболізму арахідонової кислоти і коригувальних NO-медикаментозних засобів. Доведено високу терапевтичну ефективність розробленої схеми комплексного індивідуального лікування хворих, що підтверджено тривалою стабілізацією патологічного процесу в тканинах пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р252.711
Шифр НБУВ: РА377572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Чайковський В. А. 
Психологічне забезпечення діяльності підрозділів кримінальної міліції органів внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / В. А. Чайковський ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено психологічні особливості професійної діяльності працівників підрозділів кримінальної міліції (ПКМ) органів внутрішніх справ. Визначено зміст, принципи, етапи, завдання, функції, методи та напрями психологічного забезпечення діяльності ПКМ органів внутрішніх справ України. Встановлено організаційно-правові можливості оптимізації таких основних етапів психологічного забезпечення оперативно-службової діяльності працівників ПКМ, як психологічний відбір кандидатів на навчання в навчальних закладах МВС і на службу до ПКМ. Розглянуто критерії ефективності засобів психологічного забезпечення діяльності ПКМ органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29 + Х819(4УКР)112.011.013.3
Шифр НБУВ: РА374688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Чайковська В.П. 
Ресурсозабезпечення в системі управління життєвого циклу підприємств в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.П. Чайковська ; Європ. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретико-методологічних досліджень, методичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу ресурсозабезпечення у системі управління життєвого циклу підприємств в Україні. Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування його ресурсного забезпечення. Досліджено життєвий цикл і процес ресурсозабезпечення промислових підприємств машинобудівної галузі регіону. Оцінено сучасну систему ресурсозабезпечення та ресурсовикористання промислових підприємств. Удосконалено методику визначення стану життєвого циклу підприємства з урахуванням процесу ресурсного забезпечення. Розроблено модель цього процесу відповідно до об'єктивних вимог збереження та завершення всіх етапів і життєвого циклу в цілому. Розроблено положення, висновки та рекомендації, спрямовані на реформування ресурсозабезпечення промислових підприємств, зокрема процесу їх забезпечення матеріальними ресурсами у системі управління життєвого циклу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-55 +
Шифр НБУВ: РА358112

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Чайковський Р.Е. 
Розрахунок нерозрізних залізобетонних балок та рам на динамічні впливи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Р.Е. Чайковський ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено розрахункові моделі, реалізовані за допомогою числово-аналітичного варіанта методу межових елементів, для визначення частот і форм власних коливань нерозрізних залізобетонних балок і одноповерхових залізобетонних П-подібних рам, а також напружено-деформованого стану (НДС) нерозрізних залізобетонних балок за умов вимушених коливань. Використання створених методик дозволяє визначати НДС досліджених залізобетонних конструкцій за умов динамічних впливів з урахуванням процесів тріщиноутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028.6 + Н539.22-028.6 +
Шифр НБУВ: РА365045

Рубрики:

      
20.

Федорович В.О. 
Розробка наукових основ та способів практичної реалізації управління пристосовуваністю при алмазному шліфуванні надтвердих матеріалів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.О. Федорович ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 33 с. — укp.

Наведено методологію та розроблено систематику складового процесу пристосовуваності за умов алмазного шліфування надтвердих матеріалів. На базі комплексного теоретико-експериментального вивчення 3D топографії оброблюваної поверхні та робочої поверхні шліфувального круга з використанням методу лазерного сканування, моделювання 3D напружено-деформованого стану єдиної системи оброблюваний матеріал - робоча поверхня абразивно-алмазного круга і динаміки зносу її елементів розроблено експертну систему процесу шліфування, що дозволяє прогнозувати й оптимізувати процес бездефектної обробки існуючих і створюваних надтвердих матеріалів. Запропоновано технічні рішення та рекомендації для практичного застосування, що дозволяє на їх основі створювати високоефективні робочі процеси виготовлення прецизійних ріжучих інструментів з надтвердих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-1 + Л463.063.6
Шифр НБУВ: РА320660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського