Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (70)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЩУКІН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Щукіна Н.Г. 
Багаторівневі задачі переносу випромінювання та діагностика сонячної і зоряної атмосфер: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н.Г. Щукіна ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Визначено новий механізм заселення рівнів атомів, названий сифонним. Пояснено причини емісії сонячних інфрачервоних ліній декількох хімічних елементів, які виникають у переходах між рідбергівськими рівнями. Для великої сітки моделей холодних зір розраховано НЛТР поправки до вмісту літію. Розглянуто НЛТР утворення ліній Fe I у незбуреній сонячній атмосфері, плямах, гранулах і міжгранулах, а також атмосфері металодефіцитної зірках гало. Проведено температурну діагностику різних сонячних структур. Досліджено проблему вмісту заліза в фотосфері Сонця та в металодефіцитних зірках. Багаторівневу задачу переносу випромінювання в лініях Fe I розв'язано за допомогою розробленого програмного забезпечення NATAJA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 + В632.2,022
Шифр НБУВ: РА316396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Щукін Л.М. 
Банківське кредитування сільськогосподарських підприємств та його ефективність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Щукін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та практичні питання банківського кредитування сільськогоподарських підприємств і підвищення його ефективності. Уточнено перелік суб'єктів кредитування, доповнений гарантійними та страховими компаніями, а також державою. З'ясовано показники ефективності кредиту, якими є рентабельність кредиту, кредитовіддача за валовою та товарною продукцією, а також прибуток, коефіцієнт оборотності кредиту та тривалість його обороту, ефект фінансового важеля, коефіцієнт своєчасного повернення й оптимальності кредиту та термін його окупності. Виявлено тенденції та закономірності впливу кредитування на виробничо-фінансові результати діяльності сільськогосподарських підприємств. Запропоновано використання форвардного кредитування, суть якого полягає у запровадженні строкового фінансового інструменту, в якому об'єктом є грошовий кредит, а також застосування договорів про майбутню процентну ставку як різновиду строкових фінансових інструментів, для кредитування товарного виробництва. Надано пропозиції щодо створення трирівневої кооперативної банківської системи, промислово-фінансових груп і гарантійних установ для кредитування сільськогосподарських товаровиробників, а також щодо здійснення Аграрним фондом гарантійних операцій з кредитами для сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321 +
Шифр НБУВ: РА348400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Щукін Д.В. 
Магнітно-резонансна томографія в диференційній діагностиці нирково-клітинного раку, плануванні органозберігаючих та розширених хірургічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Д.В. Щукін ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено роль магнітно-резонансного дослідження (МРД) у диференціальній діагностиці нирково-клітинного раку, також у плануванні різних видів хірургічних втручань. Наведено результати дослідження 138 пацієнтів і виявлено 166 випадків пухлин нирки (78 % нирково-клітинний рак) і 48 пацієнтів з іншою об'ємною патологією нирки. Точність, специфічність і чутливість методу відносно диференціації нирково-клітинного раку становили 90 %, 89 % та 90 % відповідно. Продемонстровано високу ефективність МРТ у плануванні органоощадних операцій у разі нирково-клітинного раку на підставі визначення дійснх розмірів, локалізації, мультифокальності на стадії пухлини. Найбільшу інформативність МРТ відзначено у діагностиці венозного тромбу НПВ і виявленні його дистального кінця (точність, чутливість і специфічність методу - 100 %). Застосування МРТ доцільне за невизначених результатів інших методів дослідження, а також у пацієнтів, яким планується органоощадна хірургія, венакаватромбектомія, розширена лімфаденектомія та радикальна нефректомія, яка не включає іпсілатеральну адреналектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-5
Шифр НБУВ: РА313660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Щукін О. І. 
Методи проектно-оперативного управління розвитком інвестиційного потенціалу інноваційної діяльності підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / О. І. Щукін ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с.: рис. — укp.

Набули подальшого розвитку теоретичні, методологічні і практичні підходи до методів проектно-оперативного управління розвитком інвестиційного потенціалу інноваційної діяльності (ІПІД) промислових підприємств. Обгрунтовано концепцію проектно-оперативного управління розвитком ІПІД на основі цілеорієнтованого комплексного (сценарного та ситуаційного) підходу багатоканального фінансування інноваційної діяльності. Запропоновано концептуальний підхід до синтезу методів проектного й оперативного управління, формування портфеля інвестицій та інновацій відповідно до визначеного сценарію стратегій інвестиційно-інноваційного розвитку. Визначено понятійний апарат щодо сутності проектно-оперативного управління розвитком ІПІД. Удосконалено метод формування інвестиційного потенціалу інноваційного розвитку, методичний підхід і модель оптимальних варіантів такого розвитку промислового підприємства. Набув подальшого розвитку метод інвестування венчурних проектів у системі проектно-оперативного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55 + У9(4УКР)301-56
Шифр НБУВ: РА383759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Щукін О.І. 
Організаційно-економічний механізм управління підприємствами малого і середнього бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.І. Щукін ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Здійснено узагальнення існуючих теорій підприємництва. Розглянуто концепцію господарської діяльності підприємств малого та середнього бізнесу та визначено роль підприємця та суть підприємництва за умов ринкових відносин. На прикладі діяльності малих підприємств досліджено сучасний стан та тенденції розвитку підприємництва за умов ринкових відносин. Узагальнено зарубіжний досвід розвитку малого та середнього бізнесу. Визначено основні контексти подальшого розвитку напрямків, методів і моделей аналізу діяльності малих підприємств щодо удосконалення систем керування підприємницькою діяльністю та підприємствами даного бізнесу. Визначено напрямки удосконалення організаційно-економічного механізму керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 +
Шифр НБУВ: РА325922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Щукін О.С. 
Правовий статус медичних працівників за трудовим законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.С. Щукін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних питань правового регулювання праці медичних працівників за трудовим законодавством України. Досліджено особливості медичної діяльності як специфічного виду суспільного виробництва та проаналізовано основні критерії галузевої диференціації правового регулювання праці медичних працівників в Україні. Вперше запропоновано визначення понять "медичний працівник", "професійний медичний стандарт", "сертифікат медичного спеціаліста", "технологічна норма праці", "обгрунтований медичний ризик". Уточнено зміст поняття медичного працівника як суб'єкта трудових правовідносин та удосконалено перелік його основних професійних трудових прав та обов'язків. Розглянуто особливості укладання, внесення змін та припинання дії трудового договору з медичним працівником й обгрунтовано необхідність встановлення додаткових підстав для його розірвання за ініціативою роботодавця в зв'язку з одноразовим грубим порушенням професійних трудових обов'язків, вчиненням аморального проступку та розголошенням відомостей, що становлять медичну таємницю. Запропоновано додаткові підстави тимчасового переведення медичного працівника на іншу роботу та залучення до надурочних робіт і професійних чергувань. Проаналізовано специфіку розподілу робочого часу та нормування праці, розрахунку заробітної плати та встановлення відповідальності медичних працівників. Визначено основні напрями удосконалення трудового законодавства України щодо регулювання праці медичних працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)824 + Р11(4УКР) п5 +
Шифр НБУВ: РА339553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Щукін С.І. 
Розробка методів моделювання експериментальної фармакокінетики проліків (пептидамідобензофенону і циназепаму) і ліків - похідних 1,4-бенздіазепіну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.І. Щукін ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи щодо порівняльного моделювання та розробки методів аналізу процесів фармакокінетики в організмі дослідних тварин проліків з різним типом біотрансформації: пептидоамінобензофенону (ПАБФ) і циназепаму та їх активних метаболітів-ліків - сполуки 1 і 3-оксифеназепаму. Розроблено математичний апарат камерного (фазового) варіанта дифузного моделювання кінетики зворотнього масопереміщення лікарських засобів (ЛЗ) між кров'ю, оргнами і тканинами тварин, придатний для оцінки параметрів біокінетики досліджених ліків і проліків. На підставі вивчення фармакокінетики ПАБФ, циназепаму, сполуки 1,3-оксифеназепаму, визначено величину рівноважних констант процесів їх розподілу між кров'ю, "біофазою" дії (головний мозок), екскреторними органами та різними тканинами тварин. Виявлено, що зміна концентрації циназепаму і 3-оксифеназепаму в часі в тканинах здійснюється ідентично - пропорційно, що свідчить про відсутність значного впливу процесу біотрансформації біохімічного попередника в метаболіт на параметри кінетичної схеми розподілу ліків в організмі.за різних схем його введення може бути описана лінійною кінетичною схемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.2 с13 + Р281.7/9-2 бенздіазепін +
Шифр НБУВ: РА345340

Рубрики:

      
8.

Галушка Я. О. 
Конструкційно-теплоізоляційні керамічні матеріали з організованою поровою структурою для енергозберігаючого будівництва / Я. О. Галушка. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт - процеси формування структури поризованої конструкційно-теплоізоляційної кераміки з покращеними експлуатаційними властивостями. Мета - розроблення технології пористо-пустотілої конструкційно-теплоізоляційної будівельної кераміки зниженої пустотності з покращеними теплотехнічними та механічними властивостями на основі недефіцитної полімінеральної глинистої сировини. Методи дослідження: імітаційне 3D-моделювання; хімічний, рентгенофазовий, термічний аналізи, петрографія; гамма-спектроскопія; мікроскопія; методи математичної статистики. Теоретичні і практичні результати. Створені науково-технологічні засади розробки теплоефективної стінової кераміки з використанням 3D-моделювання; розроблена ресурсо- та енергоощадна технологія виготовлення виробів на основі недефіцитних суглинків і промислових відходів зі скороченим циклом випалу. Наукова новизна. Теоретично обґрунтована та експериментально підтверджена можливість отримання конструкційно-теплоізоляційних керамічних матеріалів із заданою пористою структурою збільшеної теплоефективності та міцності на основі недефіцитної глинистої та техногенної сировини.Ступінь упровадження. Розроблена технологія пройшла практичну апробацію на ТОВ «Плінфа» (м. Харків) з позитивним результатом; результати впроваджені в навчальний процес кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ». Сфера використання. Науково-теоретичні розробки призначені для досліджень у сфері керамічного матеріалознавства; науково-технологічні - для удосконалення продукції вітчизняних підприємств з виготовлення стінової будівельної кераміки.^UObject - the processes of structure forming of the porous insulating construction ceramics with improved performance properties. The purpose: The elaboration of technology of porous-hollow heat insulating construction building ceramics with improved thermal and mechanical properties on the basis of cheap polymineral clay raw materials. Research methods: simulation 3D modeling; chemical, X-ray phase, thermal analysis, petrography; gamma spectroscopy; microscopy; methods of mathematical statistics. Theoretical and practical results: Scientific and technological bases of development of heat-efficient wall ceramics with the use of 3D-modeling are created; resource- and energy-saving technology for the manufacture of products based on non-deficient loams and industrial waste with a reduced firing cycle is developed. Scientific novelty of work results. A possibility was theoretically substantiated and experimentally confirmed to produce insulating construction ceramic materials with organized pore structure possessing improved thermal efficiency and mechanical strength on the basis of cheap clay and technogenic raw materials. Implementation degree. The developed technology has passed practical testing at Plinfa Company (Kharkiv) with a positive results; the results of work have been implemented in academic process at Department of Ceramics, Refractories, Glass and Enamels, NTU "KhPI". Scope of use. Scientific and theoretical developments are intended for research in the field of ceramic materials science; scientific and technological - for to improve the products of domestic enterprises for the manufacture of wall building ceramics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Щукіна О. С. 
Покращення ефективності прогнозування клінічних виходів у пацієнтів з гострим коронарним синдромом без елевації сегмента ST на госпітальному та постгоспітальному етапах: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. С. Щукіна. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено покращенню ефективності прогнозування клінічного перебігу гострого коронарного синдрому без елевації сегмента ST (ГКСбеST), шляхом вивчення клінічних та додаткових методів дослідження, зокрема ішемізованого альбуміну (ІА), вільної ДНК (вДНК), кінцевих продуктів глікації (КПГ) та швидкості пульсової хвилі (PWV).Для цього було залучено 121 пацієнта, які відповідали таким критеріям: 1) наявність з ГКС без елевації сегмента ST з типовим ангінозним епізодом, дестабілізацією стану не більше 72 годин, 2) відсутність хронічних захворювань в стадії загострення і декомпенсації, 3) відсутність хронічної застійної серцевої недостатності, 4) згода пацієнта на участь в дослідженні. Було виключено пацієнтів з анемією середнього і важкого ступеня та/або наявністю в анамнезі хронічної ниркової недостатності (4-5 стадій). На госпітальному етапі, окрім збору скарг та анамнестичних даних, об’єктивного огляду пацієнтів, стандартних лабораторно-інструментальних досліджень, було визначено додаткові біомаркери: ІА, вДНК, КПГ на 1й та 6й день перебування у стаціонарі та PWV. 51 хворому (42%), які були набрані суцільним методом, було проведено холтеровське моніторування ЕКГ у 1й та 6й день. При виписці зі стаціонару пацієнтам були дані рекомендації стосовно модифікації способу життя та медикаментозного лікування. У подальшому за допомогою очних візитів, телефонних візитів та моніторінгу електронних карток пацієнтів проводився збір інформації стосовно клінічних виходів. Середній термін спостереження за пацієнтами склав 41,5 [29,4; 49,7] міс.Наукова новизна отриманих результатів. Вперше було проведено проспективне дослідження, яке включало вивчення декількох додаткових маркерів: КПГ, вДНК, ІА та PWV. Одним з аспектів новизни цієї наукової роботи є саме одночасне вивчення вищезгаданих біомаркерів у пацієнтів з ГКСбеST з подальшим збором інформації про клінінічні виходи у постгоспітальному етапі, тому що більшість досліджень проводяться з вивчення тільки одного маркера. Покращено можливості прогнозування у пацієнтів з ГКСбеST як на госпітальному етапі (рівні ішемії, цитолізу), так і після виписки зі стаціонару. Використовуючи показник PWV ≥ 10 м/с можна окреслити групу пацієнтів з більш вираженим цитолізом та тривалою ішемією на госпітальному етапі. Рівень КПГ ≥ 0,154 мг/мл надає інформацію про високий ризик як тривалої загальної ішемії, так і наявності депресії сегмента ST при холтеровському моніторуванні на 6й день. Показано можливість прогнозувати розвиток інфаркту міокарда за допомогою рівня ІА при госпіталізації та динаміки вДНК, порушення серцевого ритму – динаміки КПГ, комбінованої клінічної події – динаміка вДНК. Теоретична та практична цінність роботи. Такі маркери, як вДНК та ІА можуть використовуватись не тільки для прогнозування постгоспітальних подій, а й як проміжні маркери під час госпіталізації для оцінки активності цитолізу та ішемії відповідно. Це допоможе оптимізувати антиішемічну та антитромботичну терапію у пацієнтів з ГКСбеST. Визначення PWV на амбулаторному етапі та/або рівня КПГ у 1й день після поступлення до стаціонару нададуть інформацію щодо ризику ішемії та цитолізу протягом госпіталізації. Визначення рівня ІА у 1й день, динаміки вДНК та КПГ протягом стаціонарного періоду допоможуть спрогнозувати неблагоприємні клінічні події у постгоспітальному періоді.^UThe dissertation is devoted to improving the effectiveness of predicting the clinical course of acute coronary syndrome without ST segment elevation, by studying clinical and additional research methods, in particular, ischemic modified albumin (IA), cell-free DNA (cfDNA), advanced glycation end products (AGES) and pulse wave velocity (PWV).121 patients who met the following criteria were recruited: 1) presence of ACS without ST segment elevation with a typical anginal episode, destabilization of the condition for less than 72 hours, 2) absence of chronic diseases in the stage of exacerbation and decompensation, 3) absence of chronic congestive heart failure deficiencies, 4) the patient's consent to participate in the study. Patients with moderate and severe anemia and/or a history of chronic renal failure (4-5 stages) were excluded. At the hospital stage, in addition to collecting complaints and anamnestic data, objective examination of patients, standard laboratory and instrumental studies, additional biomarkers were determined: IA, cfDNA, AGES on the 1st and 6th day of hospital stay. Also PWV was measured during hospitalisation. 51 patients (42%) underwent Holter ECG monitoring on the 1st and 6th days. Upon discharge from the hospital, the patients were given recommendations regarding lifestyle modification and drug treatment. In the future, with the help of face-to-face visits, telephone visits and monitoring of patients' electronic cards, information on clinical outcomes was collected. The average period of observation of patients was 41.5 [29.4; 49.7] monthes.Scientific novelty of the obtained results. It was a prospective study was conducted, which included the study of several additional markers: AGES, cfDNA, IA and PWV. One of the novel aspects of this scientific work is the simultaneous study of the above-mentioned biomarkers in patients with acute coronary syndrome without ST-segment elevation with the subsequent collection of information about clinical outcomes in the post-hospital stage, because most studies are conducted on the study of only one marker. The prognostic possibilities in patients with acute coronary syndrome without ST-segment elevation both at the hospital stage (levels of ischemia, cytolysis) and after discharge from the hospital have been improved. Using the PWV indicator above 10 m/s, it is possible to delineate a group of patients with more pronounced cytolysis and prolonged ischemia at the hospital stage. AGES level > 0,154 mg/ml provides information about a high risk of both long-term general ischemia and the presence of ST segment depression on Holter monitoring on the 6th day. The possibility of predicting the development of a myocardial infarction using the level of IA during hospitalization and the dynamics of cfDNA, heart rhythm disorders - the dynamics of AGES, and the combined clinical event - the dynamics of cfDNA is shown.Theoretical and practical value of work. Markers such as cfDNA and IA can be used not only to predict post-hospital events, but also as intermediate markers during hospitalization to assess the activity of cytolysis and ischemia, respectively. This will help to optimize anti-ischemic and anti-thrombotic therapy in patients with acute coronary syndrome without ST-segment elevation. Determination of ambulatory PWV and/or AGES level on day 1 after hospital admission will provide information on the risk of ischemia and cytolysis during hospitalization. Determination of the level of IA on the 1st day, the dynamics of cfDNA and AGES during the inpatient period will help to predict adverse clinical events in the post-hospital period.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського