Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (230)Книжкові видання та компакт-диски (185)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ЮРКЕВИЧ$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ЙОСАФАТІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Юркевич Є.О. 
Агробіологічні основи підвищення ефективності різноротаційних сівозмін та родючості грунту в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Є.О. Юркевич ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано агробіологічні основи підвищення продуктивності системи різноротаційних (4-5-6-пільних) сівозмін і родючості грунту південного степу України. Встановлено, що сівозміни з оптимальним насиченням, співвідношенням і розміщенням зернових та олійних культур (ОК), парів чистих і зайнятих залежно від удобрення, забезпечують стабільність виробництва зерна (пшениці та ячменю озимих, кукурудзи, гороху) насіння ОК (соняшнику, ріпаку озимого) і підвищення якості сільськогосподарської продукції. Проаналізовано вплив різноротаційних сівозмін і добрив на особливості водного та поживного режиму, щільність грунту, баланс гумусу та його трансформацію, активність розкладу льняного полотна у грунті, зменшення забур'яненості посівів сільськогосподарських культур (СГК) та негативного впливу хвороб і шкідників. Обгрунтовано значення рослинних решток та їх якості у формуванні запасів і балансу органічної речовини у грунті. Визначено залежність продуктивності, економічної та енергетичної ефективності різноротаційних сівозмін від різного насичення, співвідношення і розміщення СГК залежно від удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П032.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юркевич О.М. 
Герменевтика культурної форми розуміння: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.01 / О.М. Юркевич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 40 с. — укp.

Наведено результати філософської герменевтичної рефлексії щодо проблем розуміння у постуніверсалістській герменевтичній теорії, здійснено перехід від фундаментально-онтологічної до регіонально-антологічної геменевтики, що наповнюється культурним смислом, внаслідок чого виявляється множинність теоретичних герменевтик, які представляють різні культурно-онтологічні форми розуміння. Запропоновано концепцію герменевтичної культури, що обгрунтовується на підставі східнослов'янської, тобто руської герменевтики, де якісна специфіка розуміння виявляється на логіко-гноселогічному, онтологічному, феноменологічному і культурнофілософському рівнях формування герменевтичного знання. На відміну від раціоналістичної західноєвропейської герменевтики, специфіка руської герменевтики визначається як етична герменевтика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.1 + Ю3(0) + Ю3(45) +
Шифр НБУВ: РА339794

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Юркевич Р.М. 
Опірність сірководневій корозії та корозійному розтріскуванню феритно-аустенітних і феритно-перлітних сталей газовидобувного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Р.М. Юркевич ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження встановлено основні закономірності впливу хімічного складу сталей, виду зварювальних матеріалів, поляризації на корозійні характеристики та опірність корозійному розтріскуванню феритно-аустенітних сталей та їх зварних з'єднань у сірководневих середовищах. Запропоновано ефективний вітчизняний інгібітор для захисту низьколегованих феритно-перлітних сталей від сірководневої корозії, сірководневого корозійного розтріскування під напруженням та розтріскування, ініційованого воднем. Вибрано промислові зварювальні матеріали для ручного аргоно-дугового та автоматичного зварювання двофазних сталей 12Х21Н5Т та О3Ч22Н6АМ3 та виявлено, що у сірководнево-хлоридних середовищах нетермооброблені однорідні та різнорідні (зі сталлю 12Х18Н10Т) зварні з'єднання цих сталей не чутливі до корозійного розстріскування під навантаженням постійною деформацією до межі плинності основного металу. Встановлено, що вітчизняний інгібітор Нафтохім-8 є найефективнішим серед досліджених для захисту трубних сталей від сірководневої корозії та наводнювання. Розроблено та впроваджено технологічний регламент з інгібіторного захисту обладнання Локачинського газового родовища з використанням даного інгібітора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-1 + И362-5-03 +
Шифр НБУВ: РА368094

Рубрики:

      
4.

Юркевич О. В. 
П'єзоелектричні та електрооптичні характеристики кристалів лангаситу і ніобату літію для пристроїв керування лазерним випромінюванням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / О. В. Юркевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Апробовано технологію контролю якості поверхонь кристалів. Практично реалізовано й апробовано поляризаційно-оптичний пристрій для визначення електрооптичних коефіцієнтів з вищою чутливістю та ширшим діапазоном вимірювань. Розроблено технологію оцінювання та покращання експлуатаційних характеристик п'єзоелектричних та електрооптичних пристроїв на базі вивчення анізотропії відповідних ефектів у їх кристалічних матеріалах. Розкрито конкурентноздатні алгоритми та пакети комп'ютерних програм для побудови даних поверхонь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.34,022 + З861 + В379.371.7
Шифр НБУВ: РА375518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Юркевич Ю.М. 
Припинення юридичних осіб з правонаступництвом: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.М. Юркевич ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання припинення діяльності юридичних осіб з правонаступництвом. Розглянуто загальнотеоретичні проблеми такого припинення, охарактеризовано припинення діяльності юридичних осіб з правонаступництвом та з'ясовано його правові наслідки. Проаналізовано суть понять "припинення юридичних осіб з правонаступництвом" і "реорганізація юридичних осіб", проведено їх розмежування. Досліджено правову природу злиття, приєднання, поділу та перетворення як способів припинення даної діяльності. Проаналізовано правове регулювання припинення даних осіб у примусовому порядку. Розглянуто порядок припинення діяльності юридичних осіб з правонаступництвом за рішенням суду. Увагу приділено дослідженню питань щодо рішень уповноважених державних органів як підстав примусового припинення. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України в сфері правового регулювання такого припинення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.3 +
Шифр НБУВ: РА364388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юркевич Г.Й. 
Психологічні детермінанти розвитку особистості менеджера: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Г.Й. Юркевич ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дослідження присвячене вивченню психологічних детермінат розвитку особистості мененджера, умов і факторів, що забезпечують ефективність даного процесу. Обгрунтована детермінованість особистісного розвитку мененджера індивідуальними властивостями та соціально-психологічними умовами життєдіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181-213

Рубрики:

      
7.

Юркевич О.О. 
Селекційні основи підвищення продуктивності соснових насаджень Рівненщини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.О. Юркевич ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 18 с.: табл. — укp.

Узагальнено досвід створення постійної лісонасінної бази сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) та обгрунтовано засади підвищення лісокультурного виробництва насінним матеріалом з покращаними властивостями. Досліджено генетичні резерви, плюсові насадження та дерева сосни звичайної. Вивчено селекційно-лісівничу та морфологічну структуру популяцій сосни. На підставі результатів досліджень росту напівсібсових потомств плюсових дерев виділено їх елітні екземпляри. Вивчено репродуктивні особливості клонів сосни звичайної на лісонасінній плантації. Виявлено кореляційні зв'язки деяких анатомо-морфологічних і цитологічних особливостей будови бруньок клонів та їх потомств з інтенсивністю росту у висоту. На базі результатів проведених досліджень, раціонального використання у лісовому господарстві цінного генетичного фонду соснових насаджень та впровадження у лісогосподарське виробництво найбільш перспективних форм, створено засади сортового насінництва в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-451(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юркевич О.М. 
Фінансове забезпечення інноваційної діяльності в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Юркевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та практичні аспекти фінансового стимулювання інноваційної діяльності за умов забезпечення стабільного макроекономічного зростання в економічній системі України. Розкрито сутність і значення інновацій для соціально-економічного розвитку держави у довгостроковій перспективі. Досліджено процес формування національної інноваційної системи. Визначено особливості та розглянуто основні проблеми функціонування системи фінансового забезпечення інноваційної діяльності суб'єктів господарювання. Обгрунтовано принципи доцільності концентрації фінансових ресурсів і диференціації методів фінансування. Встановлено критерії визначення напрямів пріоритетного фінансування інноваційної діяльності. Проаналізовано сучасний стан забезпеченості фінасовими ресурсами інноваційної діяльності в економіці України. Обгрунтовано доцільність активізації державної політики фінансового стимулювання інноваційних процесів. Систематизовано методи фінансової підтримки державою інноваційної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-93 +
Шифр НБУВ: РА346258

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Крупник Р. В. 
Охорона та захист майнових прав власника (володільця) у разі примусового вилучення земельної ділянки: цивільно-правовий аспект / Р. В. Крупник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблем охорони та захисту майнових прав власника (володільця) у разі примусового вилучення земельної ділянки. В роботі автором пропонується визначення поняття примусового вилучення земельної ділянки та вказується, що таке вилучення виражається у заволодінні або набутті у власність земельної ділянки суб'єкта у котрого з дотриманням встановленої процедури з метою реалізації державних або суспільних інтересів чи захисту порушених прав вилучають земельну ділянку. Крім цього, в роботі класифіковано підстави примусового вилучення земельної ділянки, а також запропоновано дефініції охорони та захисту прав власника (володільця) земельної ділянки у разі її примусового вилучення. Зокрема, зазначено, що у контексті примусового вилучення земельної ділянки охорона прав її власника (володільця) полягає у встановленні підстав, умов та механізму припинення відповідного права з метою недопущення порушень прав та інтересів вказаних суб'єктів у процесі позбавлення права власності чи володіння. Під захистом прав власника (володільця) земельної ділянки у разі примусового її вилучення треба розуміти встановлений правовий механізм, унаслідок якого відбувається відновлення порушених прав та інтересів власника (володільця) під час чи після примусового вилучення земельної ділянки у спосіб, визначений законодавством чи домовленістю заінтересованих осіб.Також в дисертаційній роботі обґрунтовано висновок, що суспільні відносини, пов'язані із припиненням права власності (володіння) на земельну ділянку, є складовою відносин власності, що становить базу майнового обороту, регулювати котрий покликані норми Цивільного кодексу України. Одним із основних принципів цивільного законодавства України є принцип неприпустимості позбавлення права власності поза межами випадків, встановлених Конституцією України та законами України (ст. 3 Цивільного кодексу України). З огляду на це, суспільні відносини щодо примусового вилучення земельної ділянки передусім є цивільними і повинні регулюватися нормами цивільного права.^UThe dissertation is devoted to research of problems property rights protection and defense of the land plot owner (possessor) in case of forced alienation of the land plot. In scientific work the author suggests the definition of the forced alienation of land plot and justifies that such alienation is expressed in the acquisition or procurement of land plot of the person, who is subjected to coercion in accordance with the established procedure in order to pursue state or public interests or protect the violated rights of the subjects of such influence. Also in the dissertation the author designates the grounds for forced alienation of land plot, suggests the definitions of property rights protection and defense of the land plot owner (possessor) in case of forced alienation of the land plot. In the context of forced alienation of land plot, the protection of the rights of its owner (possessor) is to establish the grounds, conditions and mechanism for termination of the right in order to prevent violations of the rights and interests of these persons in the process of deprivation or possession. Under the protection of the rights of the owner (possessor) of the land plot in case of its forced alienation it is necessary to understand the established legal mechanism as a result of which the violated rights and interests of the owner (possessor) during or after forced alienation of the land plot are restored by law or by agreement of the persons concerned.The author also substantiates the conclusion that public relations related to the termination of ownership (possession) of land plot is a component of property relations, which is the basis of property turnover and governed by the rules of the Civil Code of Ukraine. One of the main principles of the civil law of Ukraine is the principle of inadmissibility of property right deprivation except as established by the Constitution of Ukraine and the laws of Ukraine (Article 3 of the Civil Code of Ukraine). In consideration of the abovementioned, the public relations regarding the forced alienation of land plot are primarily civil and should be governed by civil law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Юркевич М. М. 
Становлення та конституційний розвиток Турецької Республіки (ХХ–ХХІ ст.) / М. М. Юркевич. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації на основі історико-правового аналізу історіографічного знання, конституцій, конституційних законів, інших нормативно-правових актів та політико-правових документів, архівних документів, писемних джерел з'ясовано історико-правові закономірності та особливості становлення та конституційного розвитку Турецької Республіки у ХХ – на початку ХХІ ст. Становлення Турецької Республіки на початку ХХ ст. описано як результат низки історико-правових процесів, що ґрунтуються на загальних закономірностях державотворення. Серед таких – трансформація континентальних європейських та азійських імперій у суверенні національні держави, формування державних ідеологій на засадах націоналізму, конституціоналізація та демократизація монархій та формування модерних (сучасних) республік. Визначальною особливістю державності Туреччини є формування державотворчих та правових реформ згори вниз – від нечисленної еліти (найчастіше військових або бюрократії) до численного слабко організованого громадянського суспільства. У дисертації ця особливість обґрунтована за допомогою аналізу державних (найчастіше конституційних) та правових реформ 20-х-30-х, 60–80-х років ХХ ст., а також 20-х років ХХІ ст. Ці реформи розвинули специфічні історико-правові явища – турецький республіканізм та турецький конституціоналізм. Турецький республікалізм проголошує основну мету республіки – загальне благо громадян, а не особисті права окремих осіб. Радикалізація ідеї турецького республікалізму неодноразово приводила до монополізації влади політичними партіями, військовими та бюрократичними елітами. У дисертації розвиток турецького конституціоналізму показано як складову історико-правових процесів вестернізації, модернізації, євроінтеграції, екзогенним чинником яких з середини ХХ ст. стала європейська перспектива Туреччини, зокрема перспектива вступу в Європейський Союз. У дисертації з'ясовано тенденції розвитку Турецької Республіки та турецького конституціоналізму. Для обґрунтування цих тенденцій здійснено порівняльний аналіз юридичної та фактичної конституції Туреччини.^UThe thesis reveals historical and legal peculiarities of the formation and constitutional development of the Republic of Turkey in the 20th and early 21st centuries on the basis of historico-legal analysis of historiographical knowledge of constitutions, constitutional laws, other legal instruments and political documents, archives as well as written sources. The Republic of Turkey formation in the early 20th century is described as a result of a number of historical and legal processes based on general state formation regularities. Abovementioned regularities are the following: transformation of continental European and Asian empires into sovereign states, formation of state ideologies on the nationalism basis, constitutionalization and democratization of monarchies as well as modern republics formation. The determinative peculiarity of Turkish statehood is the formation of state-building and legal reforms “from top to bottom” – from small elite (usually the military or bureaucracy) to numerous poor-organized civil society. In the thesis, such a peculiarity is asserted with the help of state (mainly constitutional) and legal reforms of the 20-30s, 60-80s of the 20th century as well as the 20s of the 21st century. These reforms have developed specific historical and legal phenomena – Turkish republicanism together with Turkish constitutionalism. Turkish republicanism proclaims the common good of citizens, but not the personal rights of individuals, as the main aim of the Republic. The radicalization of Turkish republicanism idea has repeatedly led to the monopolization of power by political parties, military and bureaucratic elites. The thesis demonstrates the development of Turkish constitutionalism as integral part of historical and legal processes of westernization, modernization as well as European integration, the exogenous factor of which, since the middle of the 20th century, have become the European perspective of Turkey, in particular the perspective to join the European Union. The development trends of the Republic of Turkey and Turkish constitutionalism are clarified in the thesis. To substantiate these very trends, a comparative analysis of both legal and factual constitution of Turkey was made. Factual (“political”) Constitution of the Republic of Turkey reflects the differences between written constitutional provisions and political practice in many areas, but mainly such differences appear in real interaction of state interests, society and political Islam.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Юркевич І. І. 
«Адміністративно-правові засади діяльності юридичних клінік в Україні» / І. І. Юркевич. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація є одним із перших в Україні комплексних досліджень адміністративно-правових засад діяльності юридичних клінік в Україні.У дисертації здійснено дослідження адміністративно - правових аспектів функціонування юридичних клінік в Україні з застосуванням сучасних методів наукового дослідження, що дозволило зробити наступні висновки та пропозиції:Визначено основні етапи формування системи юридичних клінік: 1) створення в Україні перших юридичних клінік за ініціативою студентів, за кошти меценатів та грантодавців та на базі благодійних неурядових правозахисник організацій (протягом 1997 - 1999 pp.); 2) відсутність підтримки їх діяльності з боку профільних міністерств та мінімальна підтримка керівництва закладів вищої освіти (протягом 1999-2001 pp.); 3) визнання органами державного управління та освітніми закладами ролі юридичних клінік у системі підготовки високоваліфікованих юристів (з 2001 р. – по серпень 2006 р.); 4) активне створення системи юридичних клінік у структурі закладів вищої освіти України (серпень 2006 р. – червень 2012 р.); 5) обгрунтування юридичним клінічним рухом правового статусу юридичних клінік як суб'єктів надання безоплатної правової допомоги на законодавчому рівні (з червня 2012 р. – до теперішнього часу).^UThe dissertation is one of the first in Ukraine complex researches on administrative and legal bases of activity of legal clinics in Ukraine.In the dissertation research of administrative-legal aspects of the functioning of legal clinics in Ukraine with the application of modern methods of scientific research is carried out that has allowed drawing the following conclusions and offers:The main stages of formation of the system of legal clinics are determined: 1) creation of the first legal clinics in Ukraine on the initiative of students, at the expense of patrons and donors, and based on charitable non-governmental human rights organizations (during 1997 - 1999 pp.); 2) lack of support for their activities by line ministries and minimal support for the management of higher education institutions (during 1999-2001 pp.); 3) recognition by public administration bodies and educational institutions of the role of legal clinics in the system of training highly qualified lawyers (from 2001 to August 2006); 4) active creation of a system of legal clinics in the structure of higher education institutions of Ukraine (August 2006 -June 2012); 5) substantiation by the legal clinical movement o f the legal status of legal clinics as subjects of free legal aid at the legislative level (from June 2012 to the present).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського