Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (188)Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (1626)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДПОВІДЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 191
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Радченко О.М. 
Адаптаційні реакції, їх значення у клініці внутрішніх хвороб: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.М. Радченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Доведено цілісність й універсальність загального адаптаційного синдрому, який складається з певної послідовності адаптаційних реакцій на різних рівнях реактивності, забезпечує гомеостаз і життєдіяльність організму людини та тварин, в яких достатньо розвинені нервова, ендокринна, імунна системи (ссавці). Відзначено, що адаптаційні реакції розвиваються як відповідь організму на сукупність факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ. Експериментально доведено, що імунокомпетентні органи змінюються за різних адаптаційних реакцій. Уперше вивчено вплив нестероїдних протизапальних, сульфаніламідного та пірамідинового препаратів на розвиток реакцій. Установлено, що ці препарати у здорових тварин частіше, ніж інші медикаменти викликають адаптаційні реакції несприятливих типів, відповідно яким змінюються показники функції зовнішнього дихання, гемодинаміки, запалення, параметри гемостазу, діяльності нервової, ендокринної та імунної систем, ліпідного обміну. Виявлено та описано сезонні та добові ритми загальних адаптаційних реакцій. Установлено, що частота їх утворення залежить від віку та наявної патології. Обгрунтовано існування окремого типу загальної неспецифічної адаптаційної реакції - реакції неповноцінної адаптації, яка є фоном для будь-якої патології та має відмінні від інших реакцій характеристики нервової, ендокринної, імунної систем, параметри гемостазу та запалення. Уперше з'ясовано прогностичне значення сприятливого чи несприятливого типів адаптаційних реакцій для перебігу хвороб внутрішніх органів. Виявлено, що сприятливими є реакції спокійної та підвищеної активації, а несприятливими - стрес, переактивація та неповноцінна адаптація. Визначено критерії повної, часткової та неповноцінної ремісії з урахуванням типу адаптаційної реакції. Обгрунтовано можливість використання адаптаційних реакцій для медичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-3 +
Шифр НБУВ: РА329267

Рубрики:

      
2.

Бездольна І.С. 
Адаптаційно-пристосувальна діяльність та механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму під впливом електромагнітних полів при їх нормуванні у довкіллі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / І.С. Бездольна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено структурно-функціональні основи формування адаптаційно-пристосувальної діяльності у процесі впливу електромагнітних полів (ЕМП) частотою 24МГц, 14МГц, 4 МГц, 50 Гц + цезій-137. Розроблено концепцію формування адаптаційно-пристосувальної діяльності, яка у сукупності з методичними рішеннями розвиває принципи системного підходу у галузі гігієнічного нормування електромагнітних випромінювань та є спільною методологічною основою для регламентування електромагнітних факторів у довкіллі. Зазначено, що дана діяльність організму під впливом ЕМП формується на різних рівнях організації - від клітинного до системного. Доведено, що механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму характеризуються активною перебудовою метаболічних, імунологічних процесів, а також функції репродукції, що обумовлює зміну аферентного потоку від екстеро- та інтерорецепторів до ЦНС і викликає формування специфічних реакцій коркових нейронів і реорганізацію корково-вісцеральних зв'язків. Виявлено, що архітектура функціональної системи залежно специфічна від фізичних параметрів ЕМП - більш високим інтенсивностям фактору відповідає більша кількість структур, залучених у реакцію-відповідь. Досліджено, що вплив ЕМП високих частот характеризується наявністю частотних і амплітудних вікон, які мають "високу" та "низьку" біологічну активність, що підтверджує можливість резонансної (інформаційної) взаємодії ЕМП з біологічними системами та демонструє необхідність розробки диференційованих за частотою гігієнічних нормативів ЕМП у довкіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 +
Шифр НБУВ: РА324314

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Боднар О.І. 
Адаптивні властивості водоростей за дії іонів металів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.І. Боднар ; НАН України, Ін-т гідробіології. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості азотного й енергетичного обміну у представників прісноводних водоростей (Cyanophyta, Chlorophyta, Bacillariophyta) у нормі та за дії іонів цинку та свинцю у концентраціях, які відповідають 1,2 та 5 ГДК, проаналізовано їх комплексну фізіолого-біохімічну відповідь на вплив даних металів. Встановлено, що у досліджених видів водоростей ферментні системи енергетичного обміну (сукцинатдегідрогеназа та цитохромоксидаза) більш чутливі до впливу підвищених концентрацій цинку та свинцю, ніж ферменти азотного обміну (глутаматдегідрогеназа та глутамінсинтетаза, яка виявилася визначальною в асиміляції амонійного азоту). Доведено, що цинк зумовлює менший негативний вплив на водорості, ніж свинець, даний ефект підтверджено змінами інтенсивності функціональних систем клітин та їх фізіологічним станом. Встановлено, що найбільш чутливими до дії іонів цинку та свинцю є представники зелених водоростей, найстійкішими - діатомових, синьозелені займають проміжне положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*820*723-641.1 + Е521.2*723*711.2 +
Шифр НБУВ: РА362690

Рубрики:

      
4.

Курченко А.І. 
Атопічний дерматит: характеристика змін системного та локального імунітету: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / А.І. Курченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі результатів зіставлення імунологічних показників периферичної крові та запаленої шкіри у 160-ти хворих на різні форми атопічного дерматиту (АД) з'ясовано, що для гострого періоду IgE-незалежної форми АД на відміну від IgE-залежної форми був характерний малий ступінь активації імунітету на системному рівні. На локальному рівні, в ураженій шкірі відмінності між формами АД виявилися у зменшенні вмісту в запальних інфільтратах IgE-незалежного АД CD80+, CD86, HLA-DR+ і CD25+ клітин. З'ясовано, що виділені лімфоцити запаленої шкіри хворих на IgE-залежну форму АД за умов in vitro здійснювали прояв значно більшого рівня проліферативної активності у відповідь на дію стафілококового токсину-1. Під час дослідження антигістамінних препаратів з'ясовано, що ефект препарату "Цитиризин" виявився у стимуляції продукції клітинами периферичної крові хворих IgE-залежним АД IFN-gamma та IL-10, а також у зниженні запальної реакції, взаємопов'язаної зі зменшенням в епідермісі кількості кератиноцитів, що експресують міжклітинну молекулу адгезії-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-2 +
Шифр НБУВ: РА355064

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Шликов С.Г. 
Біохімічні механізми дії окситоцину на трансмембранний обмін іонів Ca в міометрії: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / С.Г. Шликов ; НАН України; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Вперше доведено, що окситоцин і тапсигаргін викликають вхід іонів Ca до клітин міометрія через hTrpC канали. Показано, що зміни в експресії hTrpC білків призводять до зміни параметрів кальцієвих сигналів у клітинах ГМ. Вперше проаналізовано характер внутрішньоклітинних осциляцій концентрації іонів Ca, що виникають у відповідь на дію синтетичного аналогу діацилгліцеролу в клітинах культури міометрії жінок та в клітинній лінії PHM1-41. Встановлено, що синтетичний аналог діацилгліцеролу викликає осциляції концентрації іонів Sr у клітинах культури міометрія жінок і в клітинній лінії PHM1-41. Вперше проведено аналіз впливу зміни концентрації ембріальної сироватки теляти на експресію деяких hTrpC білків та їх здатність регулювати вхід іонів кальцію до клітин міометрія. Показано, що за умов хронічного споживання етанолу самками щурів відбувається зменшення акумуляції іонів Ca як у мітохондріях, так і у саркоплазматичного ретикулума міометрія та гальмування початкової швидкості цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*551.7*715.7 + Е60*736.322*715.7 + Е70*736.322*715.7 +
Шифр НБУВ: РА368553

Рубрики:

      
6.

Паніна Л.В. 
Варіабельність серцевого ритму і функціонально-метаболічна активність різних органів при експериментальній гемічній гіпоксії та попередньому застосуванні коригуючих середників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Л.В. Паніна ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено механізми впливу нітриту натрію на функціонально-метаболічну активність мітохондрій печінки, серця, мозку та крові, параметри варіабельності серцевого ритму високо- та низькорезистентних до дії гіпоксії щурів за умов попереднього застосування олії амаранту й інтервального гіпоксичного тренування. Встановлено, що нітритна інтоксикація у тварин з різною резистентністю до гіпоксії проявляється різним типом реакцій системи пероксидне окиснення ліпідів - антиоксидантна активність у всіх аналізованих середовищах. У відповідь на дію нітриту натрію у високорезистентних щурів у порівнянні з низькорезистентними виявлено вищий рівень спектральних коливань варіабельності серцевого ритму, пов'язаних із симпатичним модулюючим впливом на кардіоваскулярну систему. У всіх тварин виявлено формування нерегулярного ритму у разі наявності тахікардії. З'ясовано, що попереднє застосування коригуючих засобів у високорезистентних щурів згідно аналізу змін параметрів функціональної активності регуляторних систем організму й вільнорадикального гомеостазу забезпечує високий рівень та ефективність пристосувальних реакцій у всіх досліджуваних органах у порівнянні з введенням нітриту натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА354296

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Мудра А.Є. 
Вивчення біохімічних процесів у гепатоцитах коропа і рака за дії пошкоджуючих чинників середовища: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.Є. Мудра ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

У порівняльному аспекті досліджено стан системи гепатотоксичності та гострофазної відповіді в гепатоцитах коропа та рака за дії на організм іонів Cu, Zn, Mn, Pb, їх суміші та фенолу в екологічно реальних (0,1 ГДК) і (в коропа) двох сублетальних концентраціях (2 ГДК і 5 ГДК) протягом 14-ти діб. На підставі окремих характеристик та їх інтегрального аналізу (індексу антиоксидантного стану, принципового Компонентного аналізу, ANOVA) показано, що дія 0,1 ГДК чинників спричиняють помітні й однотипні зміни антистресорних систем, СК - специфічні до природи чинника зміни, а 5 ГДК - найменші відмінності від контролю. Антистресорні системи гепатоцитів рака чутливіші до дії іонів металів, ніж коропа, але більш толерантні до дії фенолу. 0,1 ГДК спричиняє зменшення активності супероксиддисмутази, ЗЗЗ і збільшення вмісту глутатіону у більшості груп. Гострофазна відповідь має прояв у гепатоцитах за дії екологічно реальних концентрацій токсикантів, вищі концентрації її не спричиняють.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*669.13*72 + Е623.33*827.512.3 +
Шифр НБУВ: РА359303

Рубрики:

      
8.

Годовський О.В. 
Вивчення імунобіологічних властивостей збудника та розробка інактивованої вакцини проти вірусної діареї великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Годовський ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію у світі та розроблено вакцину проти вірусної діареї великої рогатої худоби (ВРХ). Вивчено біологічні властивості різних штамів вірусу діареї та їх антигенну спорідненість. Оптимізовано умови і режими культивування та інактивації штаму ВК-I вірусу діареї. Досліджено імуногормональну відповідь на щеплення живим та інактивованим вірусом діареї, підібрано ад'ювант. Досліджено гематологічні та біохімічні показники крові тварин, щеплених зразками вакцини. Визначено оптимальну імунізувальну дозу, тривалість напруженого імунітету та рівень антитіл до вірусу діареї у молозиві та молоці щеплених тварин. Удосконалено метод титрування цього вірусу та постановки реакції нейтралізації для визначення антитіл до вірусу діареї. Визначено термін придатності вакцини, її профілактичну ефективність. Розроблено нормативну документацію на вакцину та проведено її комісійні випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.311.9 + П873.311.9-3 +
Шифр НБУВ: РА354033

Рубрики:

      
9.

Ситюк М.П. 
Визначення оптимальних строків вакцинації поросят проти класичної чуми свиней, одержаних від імунних свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.П. Ситюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Встановлено оптимальні строки вакцинації поросят проти класичної чуми свиней (КЧС), що народжені імунними свиноматками. Визначено вплив материнських антитіл на формування активного поствакцинального імунітету проти КЧС з застосуванням живих вірусвакцин: АСВ та ЛК-М, вивчено імунологічну відповідь на їх введення. Наявність антитіл до вірусу КЧС у сироватках крові, молозива, молока визначено імунопероксидазним тестом у реакції нейтралізації на перещеплюваній культурі клітин SK-6. Виявлено корелятивну залежність передачі пасивних антитіл свиноматками народженому молодняку. Визначено період перебування материнських антитіл у сироватках молока свиноматок та крові їх поросят. Показано вплив материнських антитіл на формування активного поствакцинального імунітету проти КЧС у строки щеплень поросят 45-, 60- та 90-денного віку. Для виявлення антигену вірусу КЧС у патологічному матеріалі запропоновано прискорений спосіб діагностики КЧС з використанням кролячого антисвинячого імуноглобуліну G, міченого пероксидазою хріну. Доведено ефективність застосування в особливих випадках десятикратних доз згаданих вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.6-8 +
Шифр НБУВ: РА330894

Рубрики:

      
10.

Логачов В.К. 
Відновлення безперервності кишечника при його спонтанних і артифіціальних дефектах. (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.К. Логачов ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2004. — 36 с. — укp.

Запропоновано новий напрямок у розв'язанні проблеми відновлення безперервності кишкового тракту у разі спонтанного й артифіціального порушення його безперервності. За результатами експериметальних і клінічних досліджень установлено реакції деяких систем життєзабезпечення організму у відповідь на порушення безперервності кишечнику на різних рівнях. Вивчено особливості загоєння тонкокишкових анастомозів у випадку перитоніту, а також за умов загрози його розвитку. Визначено закономірності ультраструктурних змін у клітинах тонкої кишки та печінки залежно від способів профілактики неспроможності накладених кишкових швів у разі інфікування очеревинної порожнини. Уперше досліджено взаємодію обтуруючих пристроїв зі стінкою кишки у разі наявності нориць, розташованих на евентрованих петлях кишечнику. На базі одержаних експериментальних даних розроблено патогенетично обгрунтовані конструкції для тимчасового відновлення безперервності кишечнику у разі його спонтанних порушень - несформованих нориць. Доведено залежність зміни стану хворих за спонтанних й артифіціальних дефектів кишечника залежно від рівня порушення та кількості втрат кишкового вмісту. Наведено таблицю визначення ризику накладення первинного тонкокишкового анастомозу у разі наявності невідкладного показання до резекції тонкої кишки. Патогенетично обгрунтовано тактику обструкційної резекції тонкої кишки за умов перитоніту. Розроблено технічні прийоми тимчасового відновлення її безперервності у разі перетину кишки у проксимальному відділі. Визначено алгоритми лікувальних заходів у разі спонтанного й артифіціального порушень безперервності тонкої кишки, а також показання щодо термінів і методу відновлення безперервності тонкої кишки з урахуванням стану хворих і профілактичних заходів. Виявлено закономірності загоєння ран навколо кишкових нориць, на підставі яких обгрунтовано показання до ранніх оперативних позаочеревинних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА332833

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Кузьменко О. В. 
Відновлення добового ритму деяких показників кровотворення й імунітету після радіаційного впливу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / О. В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито питання післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету залежно від індивідуальної реакції організму у відповідь на іммобілізаційний стрес. Виявлено розбіжності показників гемопоезу у тварин залежно від типу їх реакції на іммобілізаційний стрес, що розділяє їх на групи. Визначено добові ритми різних за реактивністю тварин, а також динаміку післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету експериментальних тварин для визначення їх ролі в груповій та індивідуальній радіочутливості. Висвітлено вплив типу реагування даних показників гемопоезу експериментальних тварин на тривалість пострадіаційного відновлення добових ритмів системи кровотворення. Показано, що дія іонізуючої радіації в сублетальній дозі (4,0 Гр) по-різному впливає на зміну добових ритмів показників системи гемопоезу залежно від часу доби опромінення та реактивності тварин. Встановлено залежність радіочутливості щурів в експерименті від типу їх реакції на психоемоційний стресовий вплив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.3-638.23 + Е60*743-638.23 + Р361-29
Шифр НБУВ: РА376139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Асанов Е.О. 
Вікові особливості реакції організму на гіпоксичний стрес: механізми та шляхи підвищення стійкості до гіпоксії: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / Е.О. Асанов ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Розглянуто механізми зниження та розроблено методи підвищення стійкості до дії гіпоксії в людей похилого віку. Вперше комплексно досліджено вентиляторну та гемодинамічну відповіді на гіпоксію, реакцію на гіпоксичний стрес дифузійної спроможності та рівномірності вентиляції легень, кисневотранспортної функції крові, мікроциркуляції, обміну кисню в тканинах, симпатоадреналової та про-антиоксидантної систем, вегетативної активності в людей похилого віку. Вперше виявлено, що зниження стійкості організму до гіпоксичного стресу під час старіння проявляється зменшенням порога переносимості гіпоксичного навантаження, що супроводжується розвитком більш вираженої артеріальної гіпоксемії, тканинної гіпоксії та нагромадженням лактату. З'ясовано, що основними чинниками, які визначають зниження стійкості до гіпоксії в процесі старіння є зниження ефективності легеневого газообміну внаслідок зменшення дифузійної спроможності та рівномірності вентиляції легень; недостатня вентиляторна та гемодинамічна відповіді на гіпоксію, обумовлені зниженням ефективності хеморефлексу та чутливості синусового вузла серця до вегетативних впливів; недостатня реакція на гіпоксію кисневотранспортної функції крові; зниження ефективності обміну кисню в тканинах внаслідок вікових порушень мікроциркуляції та розвитку дисфункції ендотелію. Вперше встановлено, що у відповідь на гіпоксію у людей похилого віку розвивається надмірна реакція симпатоадреналової системи та порушується про-антиоксидантний баланс організму. Вперше обгрунтовано доцільність застосування інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань і триметилгідразінію пропіонату з метою підвищення стійкості до гіпоксії людей похилого віку. Встановлено позитивний вплив даних засобів на підвищення стійкості до гіпоксичного стресу та фізичний стан даної категорії хворих. Виявлено більш виражений вплив на організм людей похилого віку інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА356040

Рубрики:

      
13.

Савустьяненко А.В. 
Вплив вегетативної регуляції на перебіг системної запальної відповіді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Савустьяненко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено, що стосовно відтворення моделі системної запальної відповіді високостійким тваринам притаманний виражений приріст активності парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи у відповідь на фармакологічну стимуляцію alpha-адренорецепторів. Описано особливості перебудови вегетативної регуляції в щурів у разі розвитку синдрому системної запальної відповіді. У високостійких щурів у перші години експерименту відбувається зростання потужності обох ланок вегетативної регуляції. Виявлено характер змін біохімічних процесів у внутрішніх органах щурів у перші години розвитку синдрому системної запальної відповіді. Зростає внутрішньотканинна активність атепсину Д. За цього найбільш рання та виражена активація даного ферменту має місце в печінці та нирках. Активність лактатдегідрогенази збільшується пропорційно давності патологічного процесу, приріст активності даного ферменту у групі високостійких тварин менш виражений, а у тканині легень і нирок він відсутній. Підвищення вмісту малонового діальдегіду відбувається водночас зі зростанням активності каталази. У групі низькостійких тварин виснажуються запаси ендогенного alpha-токоферолу в печінці. Виявлено, що підвищення активності катепсину Д та лактатдегірогенази, вмісту малонового діальдегіду й alpha-токоферолу, активності каталази у внутрішніх органах після моделювання синдрому системної запальної відповіді зворотньо корелює з активністю парасимпатичної нервової системи. Показано, що селективна фармакологічна стимуляція N-холінорецепторів за умов синдрому системної запальної відповіді гальмує активацію лактатдегідрогенази та катепсину Д у всіх внутрішніх органах, частково запобігає інтенсифікації перекисного окиснювання ліпідів і активізації антиоксидантної системи, поліпшує показники виживаності щурів за умов моделі синдрому системної запальної відповіді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 +
Шифр НБУВ: РА355763

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Шкрабак О.А. 
Вплив каліксаренів на АТР-гідролазні системи плазматичної мембрани міометрія та на неензиматичний гідроліз АТР: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О.А. Шкрабак ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322*72-641:Г252 + Е60*725.112.711.3-641:Г252
Шифр НБУВ: РА372091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Салтовський О.В. 
Вплив медикаментозних і фізичних факторів на стан організму вагітних при штучних абортах пізніх строків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Салтовський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив медикаментозних і фізичних факторів на стан організму жінок у випадку переривання вагітності пізних термінів. Розроблено новий ефективний метод штучного аборту за умов використання факторів охолодження. Установлено, що традиційні методи за допомою медикаментозних речовин, мають ряд серйозних недоліків. Доведено, що використання локального охолодження гіпогастральної ділянки (ЛОГД) для переривання вагітності в пізні терміни є найбільш фізіологічним методом, який добре переноситься жінками, практично не має побічних ефектів, не змінює імунологічний стан вагітної, не викликає порушень у згортувальній системі крові. Показано, що механізм дії ЛОГД є рефлекторною реакцією матки у відповідь на подразнення механо- та терморецепторів передньої черевної стінки за участю гіпоталамо-гіпофізарної системи, наднирників, яєчників та фетоплацентарного комплексу з утягненням клітинних та гуморальних ланок імунорегуляції, змінами маткового кровотоку. З'ясовано, що запропонований метод дозволить з мінімальними негативними наслідками для організму жінок переривати вагітність пізніх термінів за медичними або соціальними показаннями, тим самим знизивши материнську захворюваність та смертність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.5 + Р716.218.11-5 +
Шифр НБУВ: РА344225

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Гарбузенко О.Б. 
Вплив механічного навантаження на синтез колагену, еластину та в'язко-пружні властивості сполучної тканини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04. / О.Б. Гарбузенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.32-62,022

Рубрики:

      
17.

Куценко Н.Л. 
Вплив монтелукасту та дезлоратадину на імунну відповідь на ало- та гетероантигени: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.Л. Куценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив монтелукасту та дезлоратадину на первинну та вторинну імунну відповідь на ало- та гетероантигени та на апоптоз Т регуляторних клітин в експерименті та за клінічних спостережень з метою обгрунтування механізму регуляції фунціонального стану імунної відповіді. Встановлено, що імунізація тварин алоспленоцитами та одночасний прийом монтелукасту або дезлоратадину сприяє підсиленню алогенної реакції (проявом якої є збільшення маси регіональних лімфатичних вузлів), що свідчить про стимулювальний вплив препаратів в процесі реалізації імунної відповіді, обумовленої алоантигенами. Виявлено, що введення монтелукасту або дезлоратадину за імунізації тварин еритроцитами барана підсилює синтез гемолізинів та гемаглютинінів переважно за умов вторинної відповіді, що обумовлено індукцією імунної відповіді на гетероантигени в експерименті. З'ясовано, що CD4+CD25+ Т регуляторні клітини хворих на атопічну бронхіальну астму сенсибілізованих алергенами домашнього пилу, збагаченого дерматофагоїдними кліщами, піддаються алергенспецифічному апоптозу, що є одним з патогенетичних механізмів розвитку алергічного запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА342479

Рубрики:

      
18.

Звір Г.І. 
Вплив плазмафотоферезу на імунологічні та клініко-біохімічні показники у хворих на Т-клітинні лімфоми шкіри: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / Г.І. Звір ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що розвиток Т-клітинної лімфоми шкіри (ТКЛШ) супроводжується характерними, залежно від стадії, імунологічними змінами: зниженням експресії антигенів загальних Т-клітин, супресорів, зростанням експресії гесперних клітин, зниженням проліферативної та фагоцитарної активності лейкоцитів периферичної крові. Застосування плазмофотоферезу (ПФФ) призвело до зниження експресії CD4, CD5, CD16, CD22 та зростання експресії CD7, CD8 та HLA-Dr антигенів, а також відмічено зростання проліферативної активності лімфоцитів периферичної крові у відповідь на мітогени фітогемаглютиніну та туберкулін. У хворих після ПФФ виявлено зростання фагоцитарної активності нейтрофільних лейкоцитів і зниження вмісту циркулюючих імунних комплексів. Зазначено, що ПФФ призводив до нормалізації біохімічних показників сироватки крові, які характеризують білковий, електролітний, азотний, ліпідний склад крові та функцію печінки у хворих на Т-клітинні лімфоми шкіри. Визначено, що нормалізація досліджуваних параметрів корелювала зі стадією та тяжкістю захворювання. Найбільш інформативним біохімічним показником протікання злоякісного процесу є рівень сироваткової лактатдегідрогенази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413-3
Шифр НБУВ: РА317158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Мельничук О.М. 
Вплив рутину, кверцетину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення скелетного м'яза жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.М. Мельничук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментального вивчення впливу флавоноїдів, зокрема, кверцетину, рутину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення пучків волок скелетного м'яза m tibialas anterior жаби Rana temporaria з використанням методу тензометрії. У процесі проведення експерименту визначалися сила скорочення, зміна довжини м'язових волокон, температура омиваючого розчину, а також параметри стимулювального сигналу. Досліджено зміни динамічних параметрів м'язового скорочення впродовж фаз тетанічного утримання стаціонарного стану та на до- і післятетанічних ділянках. Установлено, що досліджувані речовини впливають на розвиток силової відповіді та зміну довжини м'язових волокон. Показано нерівномірний вплив розчинів флавоноїдів, хлориду алюмінію та їх комплексів на силову відповідь і вкорочення м'язових волокон. Виявлено, що кверцетин є більш активним інгібітором ізотонічних скорочень скелетних м'язів у порівнянні з рутином. Внаслідок дії розчинів кверцетину та рутину пригнічується зміна довжини м'язових волокон протягом всього скоротливого процесу, а зміни сили скорочення значною мірою відрізнялися впродовж досліджених фаз скорочення. Найменший вплив на генерацію силової відповіді м'язових волокон спостережено впродовж фаз дотетанічного скорочення. Максимальні зміни силової відповіді відбувались за тетанічних і післятетанічних фаз скорочення. Виявлено концентраційну залежність синергетичної інгібувальної дії досліджених флавоноїдів у комплексі з алюмінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-64 +
Шифр НБУВ: РА341723

Рубрики:

      
20.

Климчук С.В. 
Вплив системи оподаткування на економіку сільськогосподарських підприємств АПК Криму та шляхи її удосконалювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Климчук ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

При обгрунтуванні нововведених податків необхідно мати відповідь на питання: який повинен бути показник ваги податкового тягаря, щоб підприємства могли функціонувати та вести розширене відтворення. Запропоновані в роботі економіко-математичні моделі важливі для прийняття рішень по розмірах податкових ставок. З огляду на те, що в сільськогосподарському виробництві головним засобом і предметом праці є земля, використана диференціальна рента для встановлення єдиного сільськогосподарського податку. На основі уточненої методики розрахована загальна рента по кожному виробничо-господарському типу. Через те, що загальна рента визначається з урахуванням тієї нормативної рентабельності, яка повинна бути у підприємства для нормального функціонування, то її можна вважати податково-обкладеним полем. Ця рента є диференціальним підходом до розрахунку податкоємності по кожному виробничо-господарському типу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кры)261.41345

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського