Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДПОЧИНОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Ганикіна С.О. 
Гігієнічна оцінка ефективності оздоровлення дітей і підлітків на морському узбережжі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Ганикіна ; Держ. установа "Ін-т гігієни і мед. екології ім. О.М.Марзєєва". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив природних і антропогенних компонентів навколишнього середовища на узбережжі Чорного моря на стан здоров'я дітей. Установлено закономірності впливу комплексу чинників морського узбережжя та функціональні резерви організму дітей, що відпочивають. Обгрунтовано та розроблено методичні підходи до оцінювання ефективності оздоровлення дітей і підлітків за умов кліматичного курорту. Надано позитивну оцінку рекреаційних ресурсів узбережжя північно-західної частини Одеської затоки. Установлено, що стан здоров'я дітей, що прибули на відпочинок, характеризується помірним зниженням адаптаційних резервів, який більш виражений у дітей, що постійно мешкають за екологічно несприятливих умов. Після оздоровлення в дітей відбувається нормалізація адаптаційних можливостей, що має прояв у гармонізації показників фізичного розвиту, якісного складу мікробіоценозів шкіри та слизових, зростанні адаптаційного потенціалу. На підставі результатів дослідження рекомендовано схему оцінювання ефективності оздоровлення дітей і підлітків, елементами якої є тести, регламентовані чинними санітарними нормами і правилами, а також додаткові неінвазивні методи дослідження (лазерно-кореляційна спектроскопія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7 +
Шифр НБУВ: РА358104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романенко Т.Д. 
Зоогігієнічне обгрунтування умов утримання надремонтного молодняку молочної породи в стійловий період на малих фермах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / Т.Д. Романенко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено експериментальні дослідження ефективності використання трьох групових типів кліток для вирощування, дорощування та відгодівлі надремонтного молодняку української червоно-рябої молочної породи. Під час визначення параметрів розмірів основних елементів кліток враховано доповнення до норм технологічного проектування. Встановлено, що у групових клітках на 10 голів у 5-, 10- та 14-місячному віці оцінка повітряного середовища відповідає рівню оптимального проектно-технологічного режиму, за прив'язного утримання у 5- та 14-місячному віці - рівню гранично-допустимого експлуатаційного режиму, а у 10-місячному - рівню граничних добових коливань. Вперше виявлено суттєву різницю у поведінці тварин протягом двох годин після початку споживання корму за утримання на прив'язі та безприв'язно. Доведено, що більше часу бички, які утримувалися на прив'язі витрачали на відпочинок, а безприв'язні - на ходіння. Одержано практично однакові прирости живої маси від бичків до 8-місячного віку, але з невеликою перевагою прив'язного над безприв'язним утриманням, а в 12 та 16 місяців - перевага безприв'язного способу за високого рівня годівлі бичків. Встановлено позитивний вплив покращення умов безприв'язного способу утримання надремонтного молодняку в післямолочний період до реалізації на підвищення рентабельності виробництва яловичини на малих фермах до 40 %, а за прив'язного - всього до 10 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54 + П603.9-44 Українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА336367

Рубрики:

      
3.

Опанасюк Н.А. 
Конституційно-правові основи туризму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.А. Опанасюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційно-правові засади туризму в Україні як гарантії реалізації людиною прав і свобод під час здійснення туристичних подорожей (право на свободу пересування, відпочинок, охорону здоров'я, безпечне для життя та здоров'я довкілля, задоволення духовних потреб, участі у культурному житті, а також право на доступ до культурних цінностей), теоретичні та практичні проблеми його становлення й розвитку. Розкрито поняття туризму, надано його дефінітивну характеристику за формою, суттю та змістом. Сформульовано право на туризм, а також з'ясовано його юридичну природу. Визначено та проаналізовано основні елементи конституційно-правових засад туризму в Україні, виокремлено систему законодавства України про туризм і здійснено аналіз його норм щодо відповідності Конституції України, чинному законодавству, новітнім світовим тенденціям законотворчості у даній сфері та практики застосування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про туризм і механізму його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)135 +
Шифр НБУВ: РА337148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Огієнко І.В. 
Особливості реалізації права на працю в органах внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І.В. Огієнко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання становлення та розвитку права на працю як одного з провідних прав людини у демократичній, соціальній, правовій державі з гарантіями його забезпечення. Описано механізм реалізації даного права працівниками ОВС України. Встановлено загальний правовий статус працівника ОВС на комплексній основі норм трудового, конституційного, адміністративного й інших галузей права. Як характерну особливість правового статусу працівника ОВС України виділено його дуалістичність, тобто поєднання адміністративно-правового та трудо-правового. З'ясовано, що основу трудо-правового статусу визначають норми трудового права, основне завдання якого - захист працівника з метою збереження розповсюдження загальних гарантій з урахуванням об'єктивно необхідних обмежень, заборон, додаткових пільг, обумовлених виконанням службової діяльності працівниками ОВС. Описано процедури проведення професійної орієнтації та відбору на службу. Обгрунтовано необхідність винесення початкової підготовки за межі професійної, скасування стажування для визначення категорій працівників з одночасним підвищенням ролі наставництва. Доведено доцільність існування не тільки контрактної форми прийому на роботу в ОВС, а й такої підстави виникнення службово-трудових відносин, як трудовий договір. Розкрито особливості змісту службово-трудових правовідносин щодо їх виникнення, зміни та припинення, реалізації права на відпочинок, оплату праці, обов'язку дотримання режиму робочого дня, нормування праці. Визначено напрямки удосконалення чинних і прийняття нових нормативно-правових актів з питань реалізації права на працю у системі ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.2 п
Шифр НБУВ: РА370403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Когут І.О. 
Руховий режим і фізичний стан дітей 6 - 7 років, які навчаються у школах різного типу: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.О. Когут ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше визначено руховий режим учнів віком 6 - 7 років за різних організаційно-методичних умов шкільної освіти, що має свої специфічні особливості, які характеризуються співвідношенням компонентів рівнів добової рухової активності. Встановлено залежність між різними організаційно-методичними умовами навчального процесу у молодшій школі та фізичним станом дітей віком 6 - 7 років, яка проявляється у змінах функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем, фізичної підготовленості, стану опорно-рухового апарату та рівні захворюваності. Доповнено дані щодо існування взаємозв'язку між базовим, середнім і високим рівнями добової рухової активності та показниками фізичного стану дітей віком 6 - 7 років, які свідчать про позитивний вплив на організм молодших школярів не лише середнього та високого рівнів рухової активності, але й тривалості відпочинку на базовому рівні (відпочинок лежачи, сон вночі та удень). Обгрунтовано модель раціонального рухового режиму дітей віком 6 - 7 років за умов навчання у школі, що характеризується доцільним співвідношенням рівнів рухової активності та засобів фізичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354 +
Шифр НБУВ: РА344268

Рубрики:

      
6.

Лаврів О.Я. 
Система принципів трудового права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.Я. Лаврів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем удосконалення системи принципів трудового права України. Проаналізовано основні загальнотеоретичні підходи до розуміння принципів права, виділено основні ознаки цих принципів. Наведено визначення поняття принципів трудового права. Обгрунтовано положення, що принципи права та норми права є основоположні, базові, структротвірні та самостійні елементи у системі права. Досліджено особливості прояву загальноправових, міжгалузевих принципів у системі принципів трудового права України. Проаналізовано зміст основних галузевих принципів трудового права. Обгрунтовано необхідність законодавчого закріплення основних принципів трудового права у новому Трудовому кодексі України. Визначено основні види інституційних принципів трудового права України. Проаналізовано особливості змісту принципів: визначеності трудової функції працівника, забезпечення належної винагороди за працю, забезпечення права на відпочинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА349275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кашуба Я.М. 
Формування системи дитячого оздоровлення і туризму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Я.М. Кашуба ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади розвитку та функціонування системи дитячого оздоровлення та туризму як цілісної системи. Здійснено її структурування та визначено функціональні призначення окремих елементів системи (підсистем). Удосконалено класифікацію дитячих оздоровчих закладів. Наведено рекомендації стосовно методичних підходів і здійснено оцінку природно-рекреаційного потенціалу регіонів України. Визначено мотиваційні чинники розвитку системи дитячого оздоровлення та туризму, запропоновано здійснювати оцінку дітей шкільного віку та їх батьків. Запропоновано пропозиції до проекту Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей". Розроблено організаційно-економічні механізми формування та стимулювання розвитку системи дитячого оздоровлення та туризму, а також критерії, показники та процедури оцінювання ефективності функціонування даної системи. Удосконалено організаційну структуру управління нею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)271.298 +
Шифр НБУВ: РА342236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ситницька О.А. 
Юридичні гарантії права на працю та права на відпочинок за трудовим законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.А. Ситницька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний системний аналіз теоретичних і практичних проблем забезпечення юридичних гарантій права на працю та права на відпочинок у трудовому законодавстві України. Розглянуто проблеми визначення поняття й ознак юридичних гарантій у трудовому праві, розроблено їх класифікацію. Проаналізовано норми трудового законодавства України, які закріплюють юридичні гарантії права на працю та права на відпочинок. Обгрунтовано пропозиції щодо посилення цих юридичних гарантій у чинному Кодексі законів про працю України та у проекті Трудового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА362448

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гапоненко С. О. 
Маркетингові стратегії підприємств готельного бізнесу. / С. О. Гапоненко. — Б.м., 2021 — укp.

Визначено сутність та значення стратегії для розвитку підприємства, виявлено місце маркетингової стратегії серед інших функціональних стратегій. Обґрунтовано новий напрям стратегічного планування та введено економічну категорію «глобалізаційна стратегія». Доповнено концепції глобалізації новим вектором – «глобалізаційний маркетинг». Розкрито сутність поняття «готель». Доведено, що діяльність готелів пов'язана із розвитком індустрії гостинності. Сформульовано визначення поняття «гостинність» та його основні концептуальні вектори (ресурсний, управлінський, трудовий, маркетинговий, фінансово-економічний, соціальний, морально-етичний, глобалізаційний).Доповнено класичний маркетинговий комплекс «4 P» складовою «1 G (Globalization)». Визначено, що життєвий цикл розвитку готельного бізнесу є глобальним лагом, обґрунтовано, що у 2008 р. готельний бізнес виходить на новий етап розвитку – «бінарний самобутністно-глобалізаційний».Виявлено, що на ринку готельних послуг в Україні функціонують такі основні організаційні типи підприємств: міжнародні готельні мережі, національні готельні мережі, садиби (колиби), Wellness- та SPA- комплекси, незалежні готелі середнього сегменту. Проведено діагностику маркетингового середовища, визначено переваги та недоліки розвитку міжнародних мереж для різних стейкхолдерів. На основі анкетного опитування виявлено споживчі пріоритети при виборі готелів та побудовано відповідні функції для готелів, орієнтованих на бізнес-сегмент та дозвілля і відпочинок. За допомогою кластерного аналізу сформовано відповідні групи за регіональним принципом та обґрунтовано маркетингові стратегії для підприємств готельного бізнесу різних організаційних типів.Запропоновано підхід щодо побудови глобалізаційного стратегічного маркетингового профілю підприємств готельного бізнесу (УГСМПГ), який у поєднанні із показниками маркетингового потенціалу регіонів (МПР) дозволяє побудувати матрицю «Маркетинговий профіль – потенціал». Визначено положення підприємств готельного бізнесу та сформовано відповідні стратегії. Обґрунтовано стратегії диджиталізації для різних типів готельних підприємств. Ключові слова: маркетингова стратегія, готель, готельний бізнес, глобалізація, маркетинговий профіль, стратегія диджиталізації^UClassical and modern approaches to understanding the nature and importance of strategy for enterprise development have been generalized. A new approach to understanding the essence and supplement of the category «strategy» content has been suggested. The main accents in scientific concepts on the category «strategy» have been considered: plan, action, process, model, means, tool, principle, position, perspective, approach, reception, program, view, concept, template, standard, direction, course, decision. These accents have been supplemented by the following: vector, landmark, path, leadership, pattern, mechanism, catalyst, means of association, managerial influence, means of control, postulate, basis, basis, and determinant. The conceptual model of enterprise strategy, which is the basis for marketing strategy, has been built.The new direction of strategic planning has been substantiated. It has been proposed to introduce the category «globalization strategy». The globalization is revealed in such areas as international integration, development of information and communication systems, internationalization, the activities of TNCs and international organizations. It has been substantiated that these areas need to be supplemented with a new vector of «globalization marketing». This is the newest direction of marketing, and is based on the principles of consumers values unification formed in the world, and involves the promotion of goods and services regardless of level (local, regional, national, international, global) taking into account the unified globalized needs of consumers through marketing.It is substantiated that the hotel is a commercial enterprise, which, on the one hand, is a subject of hotel business, and on the other hand, is an element of socio-economic infrastructure of the city and state, and is designed primarily for temporary accommodation in accordance with national and international standards, also providing additional services (recreation, beauty, SPA, Wellness, sports, business and other events). The hotel acts as a carrier of the brand of the city (state), cultural, informational, tourism and advertising center. The category «hospitality» definition and its main conceptual vectors have been formulated. The expediency of supplementing the classic marketing complex «4 P» with the component «1 G (Globalization)» has been justified.Trends in the development of the hotel business have been studied. The number of hotels in 2020 was 728 units, which is 252 establishments, or 25.7 %, less than in 2016. The market of hotel services in Ukraine has the following main organizational types of enterprises: international hotel chains, national hotel chains, estates (huts), Wellness and SPA complexes, independent hotels of the middle segment. The diagnosis of the marketing environment has been carried out. It has been identified the advantages and disadvantages of developing international chains for different stakeholders. On the basis of the questionnaire, consumer priorities of choosing hotels have been identified. With the help of cluster analysis, the relevant groups have been formed according to the regional principle and the marketing strategies for the hotel business enterprises of different organizational types have been substantiated.It has been found that the star classification of hotels is the most popular in Ukraine and in the world. However, the client's choice of the appropriate hotel is based on many criteria. It is advisable to divide the classification features of hotel enterprises into two groups (organizational and economic, consumer and functional). This allowed forming a generalized globalized strategic marketing profile of hotel business enterprises (GGSMPG) to identify and develop a marketing strategy. The combination of methodological approaches to the creation of GGSMPG and the marketing potential of the regions (MPR) allowed building a matrix «Marketing profile – potential». The position of hotel business enterprises has been determined and appropriate strategies have been formed. The digitalization strategy of hotel enterprises has been offered. For all types of hotels, a digital marketing strategy is appropriate. In addition, each type of hotel business requires a unique direction of digital strategy, which will accentuate the uniqueness of the enterprise and form the consumer's value of receiving an exceptional hotel service.Keywords: marketing strategy, hotel, hotel business, globalization, marketing profile, digitalization strategy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Жеребко І. А. 
Організаційно-змістові засади надання соціальних послуг людям з інвалідністю засобами інклюзивного туризму / І. А. Жеребко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше на основі теоретичного обґрунтування проблеми дослідження визначено поняття «інклюзивний туризм» як інноваційну комплексну соціальну послугу для людей з інвалідністю, спрямовану на надання допомоги для відновлення оптимального фізичного, інтелектуального й соціального рівня життєдіяльності, компенсації порушених або втрачених функцій організму, профілактику, подолання або мінімізацію складних життєвих обставин людям з інвалідністю, з метою сприяння їхньої інтеграції в суспільство, соціальної адаптації, забезпечення всіма необхідними засобами реабілітації на основі медичних, психологічних, педагогічних, фізичних, професійних, трудових, фізкультурно-спортивних та соціально-побутових заходів, адаптованих до інклюзивного туризму людей з інвалідністю. Проаналізовано основні нормативно-правові документи, що регулюють надання соціальних послуг людям з інвалідністю засобами інклюзивного туризму за чотирма напрямами: соціальній захист (Конвенція про права осіб з інвалідністю, Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»), соціальне обслуговування (Закон України «Про соціальні послуги», Закон України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»), реабілітація (Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Концепція ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів), туризм (Закон України «Про туризм», Закон України «Про курорти»). Відповідно до Класифікатора соціальних послуг вивчено можливість адаптації до впровадження інклюзивного туризму 16 соціальних послуг: інформування, консультування, посередництво, надання притулку, соціальна профілактика, догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних, соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальна адаптація, соціальна інтеграція та реінтеграція, денний догляд дітей з інвалідністю, персональне асистентування, соціальна реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями, соціально-психологічна реабілітація, тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на візках, з інтелектуальними, сенсорними, фізичними, моторними, психічними та поведінковими порушеннями, переклад жестовою мовою, транспортні послуги та ін. З'ясовано організаційно-змістові засади надання соціальних послуг людям з інвалідністю засобами інклюзивного туризму: організаційні (наявність нормативно-правових актів та їх дотримання; використання накопиченого досвіду впровадження інноваційних заходів з розвитку надання соціальних послуг людям з інвалідністю засобами інклюзивного туризму; залучення до надання соціальних послуг недержавного сектору соціального обслуговування, а саме громадських об'єднань); змістові (підготовка майбутніх фахівців до надання соціальних послуг інклюзивного туризму; створення спеціалізованих відділень інклюзивного туризму в закладах соціальної сфери на місцевому рівні; розробка і затвердження Державного стандарту соціальної послуги з інклюзивного туризму; активне залучення людей з інвалідністю до туристично-інклюзивних маршрутів).^UThe dissertation for the first time on the basis of theoretical substantiation of the research problem defines the concept of inclusive tourism as an innovative comprehensive social service for people with disabilities, aimed at helping to restore optimal physical, intellectual and social standard of living, compensation for impaired or lost body functions, or minimization of difficult life circumstances for people with disabilities, in order to promote their integration into society, social adaptation, providing all necessary means of rehabilitation on the basis of medical, psychological, pedagogical, physical, professional, labor, physical culture and social activities adapted to inclusive tourism for people with disabilities. The main normative and legal documents regulating the process of providing social services to people with disabilities through inclusive tourism in four areas are analyzed: social protection (Convention on the Rights of Persons with Disabilities, National Strategy for Barrier-Free Space in Ukraine until 2030, Law Of Ukraine «On Fundamentals of Social Protection of Persons with Disabilities in Ukraine»), social services (Law of Ukraine «On Social Services», Law of Ukraine «On State Social Assistance to Persons with Childhood Disabilities and Children with Disabilities»), rehabilitation (Law of Ukraine «On rehabilitation of persons with disabilities in Ukraine», the Concept of early social rehabilitation of children with disabilities), tourism (Law of Ukraine «On Tourism «, Law of Ukraine «On Resorts»); according to the Classifier of Social Services, the possibility of adapting to the introduction of inclusive tourism 16 social services was studied: information, counseling, mediation, asylum, social prevention, care and upbringing of children in close to family conditions, social support for families / people in difficult life circumstances, social adaptation, social integration and reintegration, day care for children with disabilities, personal assistant, social rehabilitation of persons with intellectual and mental disabilities, socio-psychological rehabilitation, temporary leave for parents or substitutes caring for children with disability, physical support of persons with disabilities who have musculoskeletal disorders and move on wheelchairs, with intellectual, sensory, physical, motor, mental and behavioral disorders, sign language translation, transportation services, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Демко В. С. 
Зелений туризм в системі економічного розвитку сільських територій України / В. С. Демко. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі систематизовано основні наукові концепції, висвітлено особливості формування та обґрунтовано методичні основи дослідженнясільського зеленого туризму в системі економічного розвитку сільських територій України. У процесі опрацювання основних наукових концепцій проблематики дослідження уточнено сутність та зміст сільського зеленого туризму, що дозволило обґрунтовано довести його відмінності від екологічного та агротуризму. Узагальнено концептуальне розуміння сільського зеленого туризму з формулюванням його дефініції як виду туризму, сфери підприємницької діяльності, зайнятості (як правило, сільського населення) і гостинності, що передбачає надання туристичних послуг, пов'язаних з задоволенням потреб рекреації, відпочинку, пізнання, розвитку і виховання з відповідністю цілям сталості та відображенням на процесах економічного розвитку сільських територій. Розвиток сільського зеленого туризму забезпечує активізація економічної діяльності його суб'єктів, що передбачає офіційну чи нелегальну комерційну діяльність з пропозицією послуг рекреації, відпочинку, пізнання, розвитку, виховання та супроводжується конкуренцією з іншими суб'єктами туристичного ринку. Систематизовано послуги сільського зеленого туризму з розподілом щодо різних потреб фактичних та потенційних споживачів.Охарактеризовано інфраструктурне забезпечення сфери, яке формують: агро-, екоготелі; пансіонати, санаторії; приватні садиби (оселі); агро-, екоферми; кемпінги, глемпінги, стоянки; наметові табори; скансени; сільськогосподарські і народні музеї. Організаційними способами задоволення потреб у сільському зеленому туризмі можуть бути: індивідуальний відпочинок сім'ї чи особи; семінари, реколекції, злети; толоки; фестивалі; ярмарки, виставки; походи, експедиції, мандрівки, екскурсії, дегустації та ін. Обґрунтовано актуальність екологічного розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Встановлені засадничі принципи та напрямки мотиваціїгосподарювання в сфері екологічного туризму. Доведено, що розвиток екологічного туризму в Україні має здійснюватись на засадах територіальної концентрації, посилення повноважень місцевих органів державної влади та з застосуванням програмно-цільового підходу задля залучення сільського населення до бізнес-проектів екологічного туризму. Обґрунтовано законодавчі ініціативи щодо екологічної спеціалізації сільського зеленого туризму, що охоплюють концептуально-стратегічні, нормотворчі і програмно-цільові положення. Аргументовано доведена необхідність впровадження екосистемного підходу у реалізацію обласних і локальних програм соціальноекономічного розвитку комплексу заходів галузевої політики з стратегічним посиленням екологічного пріоритету господарювання. Запропоновано в стимулюванні екологічного туризму визначати законодавчу вертикаль з безумовністю загальнонаціональних пріоритетів та специфікацією можливостей їх виконання на регіональному і локальному рівнях. Зазначенона необхідності розробки взірцевих проектів екологічного туризму, в зв'язку з чим наведено авторські приклади для Запорізької області.Запропоновано оптимізаційну модель туристичної діяльності в сфері сільського зеленого туризму, апробація якої дає змогу обґрунтуватиефективність реалізації бізнес-ідеї створення сільської зеленої садиби або шляхів розвитку вже існуючої садиби з врахуванням обмежень щодо кількості туристів, екскурсантів, інших відвідувачів, додаткових витрат на залучення кожного додаткового споживача послуг сільської садиби.^UThe paper systematizes the main scientific concepts, highlights the peculiarities of the formation and substantiates the methodological foundations of the study of rural green tourism in the system of economic development of rural areas of Ukraine. In the process of elaboration of the basic scientific concepts of the research problems the essence and content of rural green tourism are specified, which allowed to substantiate its differences from ecological and agritourism. The conceptual understanding of rural green tourism is generalized with the formulation of its definition as a type of tourism, business, employment (usually rural population) and hospitality, which provides tourist services related to meetingthe needs of recreation, recreation, knowledge, development and education in line with sustainability goals and reflected in the processes of economic development of rural areas. The development of rural green tourism is ensured by the intensification of economic activity of its subjects, which involves official or illegal commercial activities with the offer of recreation, recreation, cognition, development, educationand is accompanied by competition with other subjects of the tourism market. Rural green tourism services are systematized with distribution according to different needs of actual and potential consumers. The infrastructural provision of the sphere, which is formed by: agro-, eco-hotels, is characterized; boarding houses, sanatoriums; private estates (houses); agro-, eco-farms; campsites, glampings, parking lots; tent camps; open-air museum; agricultural and folk museums. Organizational ways to meet the needs of rural green tourism can be: individual recreation of a family or individual; seminars, retreats, gatherings; toloki; festivals; fairs, exhibitions; hikes, expeditions, travels, excursions, tastings, etc. The relevance of ecological development of rural green tourism in Ukraine is substantiated. The basic principles and directions of motivation of management in the field of ecological tourism are established. It is proved that the development of ecological tourism in Ukraine should be carried out on the basis of territorial concentration, strengthening the powers of local authorities an d using a programtargeted approach to involve the rural population in business projects of ecological tourism. Legislative initiatives on ecological specialization of rural green tourism, covering conceptual-strategic, normative and program-target provisions, are substantiated. The necessity of introduction of the ecosystem approach in realization of regional and local programs of social and economic development of a complex of measures of branch policy with strategic strengthening of an ecological priority of managing is proved. It is proposed to define the legislative vertical in the stimulation of ecological tourism with the unconditionality of national priorities and the specification of the possibilities of their implementation at the regional and locallevels. The need to develop model projects of ecological tourism is indicated, in connection with which the author's examples for Zaporizhia region are given. An optimization model of tourist activity in the field of rural green tourism is proposed, the approbation of which allows to substantiate the effectiveness of the business idea of creating a rural green estate or ways to develop an existing estate, taking into account restrictions on the number of tourists, excursionists and other visitors. services of a rural estate.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Галай О. Ю. 
Дослідження ефективності використання високопродуктивних доїльних установок в умовах інноваційних технологій / О. Ю. Галай. — Б.м., 2022 — укp.

Метою дисертаційної роботи було обґрунтування та дослідження ефективності використання високопродуктивних доїльних установок типу «Паралель» і «Карусель» в умовах інноваційних технологій.Науково-господарські досліди за темою роботи проводились упродовж 2017-2020 років на базі ТДВ «Терезине» та ТОВ «Острійківське» Білоцерківського району Київської області.Проведений аналітичний огляд досягнень у технології виробництва молока дав змогу обґрунтувати основні принципи ресурсоощадних технологій його виробництва, зокрема забезпечення комфортних умов утримання високопродуктивних тварин створенням нових об'ємно-планувальних і технологічних рішень тваринницьких приміщень. Запропоновано новий стандарт приміщення для утримання корів, параметри якого суттєво відрізняються від традиційних, закладених у наявних проектах. Приміщення мають ширину 32,5 м проти 24 м, висоту 10,5 м проти 5,0 м. Вони обладнуються боковими шторами і світлоаераційним гребенем, що позитивно впливає на умови утримання високопродуктивних корів. У корівнику нового типу змінені системи утримання, годівлі і напування корів. Тому на першому етапі досліджень вивчались умови утримання високопродуктивних корів у приміщеннях з новими об'ємно-планувальними і технологічними рішеннями.Наявність аміаку в легкозбірному приміщенні у 8,07 раза менша порівняно з традиційним корівником, а бактеріальне забруднення повітря складає лише 26,4 тис/м3 проти 493,6 тис/м3 , тобто у 18,7 раза нижче.За результатами етологічних досліджень встановлено, що новий тип приміщення забезпечує і комфортніші умови утримання високопродуктивних корів. Вони перебувають у стані спокою і відпочинку 52,1 % часу доби, а за низької температури 54 % тварини відпочивають, тоді як у традиційному корівнику відпочинок складає 46,34 %, з них 29,98 % часу доби корови стоять бездіяльно. Безприв'язне утримання у нових типах приміщень дає змогу коровам пересуватися, на що вони витрачають 8,6 % часу доби, а наявність кормового столу зменшує час на споживання корму з 22,23 % до 14,7 %.Встановлено, що різна інтенсивність реалізації рефлексу молоковіддачі на досліджуваних установках обумовлена різною технологією підготовки корів до доїння. На установці типу «Карусель» відсутній базовий елемент підготовки – це підмивання вимені теплою водою температурою 40-45 °Сۜ за «Правилами машинного доїння корів». Вим'я обробляють вологими салфетками, загальний час підготовки складає лише 17,4 с проти 43,5 с на установці типу «Паралель», а час від початку підготовки корови до одягання доїльного апарата, відповідно складає 22,5 с та 65 с. Такий термін підготовки корови до доїння на установці типу «Карусель» явно недостатній для повноцінної реалізації рефлексу молоковіддачі у корів, який за фізіологічними нормативами повинен складати 40-69 с.Виявлено, що технологія підготовки корів до доїння на установці типу «Карусель» повністю залежить від кваліфікації оператора та його відношення до роботи і не регулюється конструкцією самої установки та технологією доїння на ній.Дослідження з оцінки різних термінів підготовки корів до доїння на установці типу «Карусель» підтвердили результати, отримані порівняльним оцінюванням реалізації рефлексу молоковіддачі на доїльних установках типу «Паралель» і «Карусель». Після 40-60 с підготовки корів на установці «Карусель» максимальна інтенсивність молоковиведення наступає на першій хвилині доїння і становить 2,98 кг/хв, тоді як за терміну підготовки 10-35 с – 1,93 кг/хв.Оскільки технологія підготовки корів до доїння на установці типу «Карусель» потребує удосконалення, то ми розробили процедуру підготовки корів до доїння і, як наслідок, підготували патент на корисну модель №140558 Спосіб підготовки корів до доїння на установці карусельного типу №u201905477.Доїння корів це складна біотехнічна система «людина-машина-тварина», на якісне функціонування якої має великий вплив сама тварина. Вона згідно зі встановленими фізіологічними нормативами, повинна бути придатна до машинного доїння. Разом з тим через малу кількість поголів'я корів в Україні нові сучасні ферми з ресурсоощадними технологіями комплектуються:- закупівлею нетелей із європейських країн;- наявним в Україні поголів'ям.Інноваційні технології виробництва молока з використанням високопродуктивних доїльних установок типу «Карусель» і «Паралель» забезпечують реалізацію високої продуктивності тварин на рівні 9539-12229 кг молока за лактацію, високої якості. Тому і реалізаційна ціна на молоко, як у ТДВ «Терезине» так і в ТОВ «Острійківське» становить 10,16-10,79 гривень. Застосування інноваційних технологій виробництва забезпечує зниження затрат праці на виробництво 1 ц молока до 1,2-2,15 людино-годин, що відповідає європейському рівню.Ключові слова: інноваційні технології, доїльні установки, процес доїння, молоковіддача, якість молока, захворюваність маститом, продуктивність.^UThe purpose of the dissertation was to substantiate the effectiveness of the use of high-performance milking machines such as «Parallel» and «Merry-go-round» under conditions of innovative technologies.Scientific and economic experiments on the topic of work were conducted during 2017-2020 on the basis of «Terezine» DLC and «Ostriykivske» LLC in Bila Tserkva district of Kyiv region.The analytical review of achievements in milk production technology allowed substantiating the main principles of resource-saving technologies of its production, in particular, providing comfortable conditions for keeping highly productive animals by creating new dimensional planning and technological solutions for livestock facilities, the new standard of the premises for cows keeping has been proposed, parameters of which are distinctly different from the traditional ones in existing projects. The premises have a width of 32.5 m against 24 m, a height of 10.5 m against 5.0. It is equipped with side curtains and light-aeration ridge, which has positively affected the conditions of high-yielding cows keeping. The systems of cows' keeping, feeding and watering have been changed in the cowshed of the new type. Therefore, at the first stage of research the conditions of highly productive cows keeping in premises with new volume-spatial planning and technological solutions were studied.It has been established that different intensity of realization of a milk yield reflex at the investigated installations is caused by various technology of preparation of cows for milking. Thus, on the «Merry- go –round» type installation there is no basic element of preparation - it is washing the udder with warm water at a temperature of 40-45 ° С, in accordance with the «Rules of cows machine milking». Sanitary treatment of the udder is carried out with wet wipes, and the total preparation time is only 17.4 s against 43.5 s at the installation of «Parallel» type, and the time from the beginning of cow preparation to the connection of the milking machine is 22.5 s and 65 s, respectively. This period of preparation of the cow for milking at the installation of «Merry-go-round» type is clearly not enough for the full realization of the milk-giving reflex of cows, which according to physiological standards should be 40-69 s.It has been found that the technology of preparing cows for milking at the installation of «Merry-go-round» type fully depends on the operator's qualification and his attitude to this work and it is not regulated by the design of the installation and milking technology at it.Investigations of the assessment of the different terms of preparing cows for milking at the installation of the «Merry-go-round» type confirmed the results obtained in the comparative assessment of the implementation of the milk reflex at milking units such as «Parallel» and «Merry-go-round». At 40… 60 s of preparing cows at the «Merry-go-round» installation the maximum intensity comes at the first minute of milking and is at the level of 2, 98 kg / min, while at the term of preparation of 10-35 s it is at the level of 1, 93 kg / min.It has been established that the technology of cows' preparing for milking at the «Merry-go-round» type installation needs improvement. A patent has been prepared for resolving this problem.The main indicators of milk quality and safety are the number of somatic cells, which were determined by the electrical conductivity of milk. It was found that the milk obtained using a milking machine of the «Merry-go-round» type has a higher electrical conductivity at the level of 6.41 kgS / cm compared to the normative value (4.6 kgS / cm), which is because of the higher level of mastitis in cows. The ability for making cheese from the milk obtained using the «Parallel» milking parlor is also higher than that of the «Merry-go-round» type milking parlor, but the milk obtained at these milking parlors belongs to the class desired for cheese-making.Innovative production technologies using high-productive milking machines such as «Carousel» and «Parallel» provide the implementation of high productive of animals at the level 9539-12229 kilo of milk for lactation high quality So selling price of milk on the basis of Terezine DLC and Ostriykivske LLC is 10,16-10,79 UAH Using of innovative productive technologies provide a reduction of milk reduction of labor costs for the production of 1 quintal of milk up to 1.2 - 2.15 man-hours, which corresponds to the European level.Key words: innovative technologies, milking parlors, milking process, milk yield, milk quality, mastitis incidences, cow productivity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Розумяк Р. В. 
Адміністративно-правове забезпечення права поліцейських на відпочинок / Р. В. Розумяк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних та практичних проблем адміністративно-правового забезпечення права поліцейських на відпочинок.Встановлено, що право поліцейських на відпочинок, як юридична категорія, є складовим елементом змісту соціальних прав працівників поліції, які виникають, змінюються та припиняються в процесі реалізації внутрішньоорганізаційних адміністративних правовідносин в органах (підрозділах) Національної поліції України. З’ясовано поняття механізму адміністративно-правового регулювання у сфері забезпечення права поліцейських на відпочинок, як системи адміністративно-правових та організаційно-управлінських засобів впливу на учасників службово-трудових відносин в органах Національної поліції, спрямованих на реалізацію, забезпечення та захист права поліцейських на відпочинок. Доведено, що нормативно-правове забезпечення права поліцейських на відпочинок являє собою систему законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів, прийнятих уповноваженими суб’єктами публічного управління в установленому законом порядку, які визначають процедуру та умови реалізації права на відпочинок працівників Національної поліції України.Підготовлено пропозиції щодо: нормативно-правового врегулювання механізму забезпечення гнучкого графіка відпочинку поліцейських; визначення законодавчих передумов для притягнення керівників органів Національної поліції, як роботодавців, поряд із дисциплінарною, до адміністративної відповідальності на загальних підставах за порушення права на відпочинок; визначення поняття «керівник територіального (міжрегіонального) органу поліції», яке наразі відсутнє в Законі України «Про Національну поліцію»; посилення дисциплінарної відповідальності керівників міжрегіональних територіальних органів поліції за порушення права поліцейських на відпочинок; визначених критеріїв «періодичності» та «оплачуваності» під час використання поліцейськими щорічних відпусток; запровадження інституту службово-трудового арбітражу в органах Національної поліції.^UThe dissertation is devoted to the study of theoretical and practical problems of administrative and legal provision of the right of police officers to rest.It has been established that the right of police officers to rest, as a legal category, is a constituent element of the content of the social rights of police officers, which arise, change and terminate in the process of implementing intra-organizational administrative legal relations in the bodies (subdivisions) of the National Police of Ukraine. The concept of the mechanism of administrative and legal regulation in the sphere of ensuring the right of police officers to rest, as a system of administrative and legal and organizational and managerial means of influence on the participants of service and labor relations in the National Police bodies, aimed at the implementation, provision and protection of the right of police officers to rest, has been clarified. It has been proven that the regulatory legal protection of the right of police officers to rest is a system of legislative and sub-legislative legal acts, adopted by authorized subjects of public administration in the procedure established by law, which determine the procedure and conditions for exercising the right to rest for employees of the National Police of Ukraine. It was emphasized that even now the issues regarding the formation of special service legislation, aimed at regulating service-labor relations in the National Police bodies, under the condition that they cannot be regulated by the norms of labor law, remain unresolved.Proposals have been prepared regarding: regulatory and legal regulation of the mechanism for ensuring a flexible rest schedule for police officers; determination of legislative prerequisites for bringing the heads of the National Police bodies, as employers, to administrative liability on general grounds for violation of the right to rest, along with disciplinary liability; definition of the term "head of a territorial (interregional) police body", which is currently absent from the Law of Ukraine "On the National Police"; strengthening the disciplinary responsibility of heads of interregional territorial police bodies for violating the right of police officers to rest; defined criteria of "periodicity" and "payability" during the use of annual leave by police officers; introduction of the institute of service and labor arbitration in the bodies of the National Police, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Журавльов М. В. 
Соціальний захист військовослужбовців Збройних Сил України: історико-правовий аспект (2014-2018): автореферат дис. ... д.філософ : 253 / М. В. Журавльов. — Б.м., 2024 — укp.

Журавльов М. В. Соціальний захист військовослужбовців Збройних Сил України (2014–2018 рр.): історико-правовий аспект. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії, за спеціальністю 253 «Військове управління (за видами збройних сил)» (25 – Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону). – Національний університет оборони України Міністерства оборони України, Київ, 2023.У дисертаційній роботі виконано наукове завдання, що передбачало проведення комплексного воєнно-наукового аналізу процесу формування системи соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України з 2014 по 2018 рік, та дослідження генези підходів до соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України у контексті євроатлантичної інтеграції. З результатами дослідження встановлено, що система юридичних та соціальних гарантій для військовослужбовців Збройних Сил України, ветеранів війни і ветеранів військової служби на початку 2014 року функціонувала, однак вона не гарантувала повного виконання всіх конституційних прав і свобод та задоволення духовних і матеріальних потреб військовослужбовців повною мірою. Цьому сприяла низка причин: від неадаптованої нормативно-правової бази України з питань соціального захисту військовослужбовців до умов особливого періоду, викликаного частковою мобілізацією та проведенням заходів антитерористичної операції, відсутності чіткого алгоритму дій посадових осіб щодо реалізації законів України з питань соціального захисту військовослужбовців, до прорахунків у фінансовій системі під час планування бюджетних програм та їх недофінансування в умовах особливого періоду в Україні. Нормативно-правова база стосовно соціального захисту військовослужбовців та присвоєння їм статусу ветерана війни не була адаптована до умов проведення антитерористичної операції та бойових дій на території України. Відсутність законодавчого положення для осіб, які добровільно об’єдналися в рухи спротиву, утруднювала визначення їх легітимності та військового статусу. Відповідно, добровольці підпадали під статтю 260 Кримінального кодексу України щодо “Утворення незаконних військових формувань» та опинялись за межами правового поля держави.Під час проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей соціальний захист військовослужбовців був організований, але існували юридичні невідповідності, зокрема стосовно статусу осіб, які здійснювали керівні функції від імені держави та були наділені відповідними повноваженнями, що не були юридично врегульовані. Внутрішні чинники, такі як політичні, соціальні, економічні та військові, відігравали негативну роль у розвитку соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей з початку 2014 року. Через стрімку інфляцію протягом 2014–2018 рр. спостерігалось значне погіршення умов життєдіяльності військовослужбовців Збройних Сил України, ветеранів війни та прирівняних до них осіб, ветеранів військової служби, що негативно вплинуло на морально-психологічний стан цих осіб, і вимагало більшої матеріальної та соціальної підтримки з боку держави.Науковим дослідженням встановлено що зміни, внесені до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» протягом 2014–2018 рр. загалом носять позитивний характер, проте були запроваджені з деяким запізненням в часі. Ці зміни дали змогу забезпечити ряд соціальних і правових гарантій військовослужбовців з питань всіх видів відпусток (у тому числі під час дії правового режиму воєнного стану); укладання контрактів; звільнення; кредитування; гарантії виплат грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців; вступ дітей військовослужбовців до навчальних закладів з військово-фізичною підготовкою; збереження житла та виплати грошової компенсації за не отримання його; безоплатну психологічну, медико-психіатричну реабілітацію учасників АТО; відрядження військовослужбовців до органів державної влади; порядок і розміри грошового забезпечення; надбавка до щомісячних додаткових виплат; питання одноразової грошової допомоги (виплати); індексація грошового забезпечення; отримання пільг в умовах кримінально-виконавчих заходів; окремі питання продовольчого і речового забезпечення; визначено соціально-правовий статус деяким категоріям військовослужбовців. Поряд з цим законодавець надав соціально-правовий статус військовослужбовців службовцям Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.У результаті внесених протягом 2014–2018 рр. змін, проте, не вирішеними залишились деякі проблеми щодо забезпечення соціальних гарантій військовослужбовцям з боку держави. Було встановлено, що правова норма службового часу і час на відпочинок військовослужбовців у період проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей законодавчо була невизначена.^UZhuravlev M. V. Social protection of servicemen of the Armed Forces of Ukraine (2014–2018): historical and legal aspect. – Qualifying scientific work on manuscript rights.Dissertation for obtaining the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) in specialty 253 «Military Management (according to Services of the Armed Forces)» (Field of study 25 – Military Sciences, National Security, State Border Security). – National Defense University of Ukraine, the Ministry of Defence of Ukraine, Kyiv, 2023.In the dissertation, a scientific analysis of the process of formation of the system of social protection of servicemen of the Armed Forces of Ukraine (2014–2018) was carried out and, based on the author’s model, the genesis of approaches to social protection of servicemen of the Armed Forces of Ukraine in the context of Euro-Atlantic integration was investigated.Based on the results of the study, it was established that the system of legal and social guarantees for servicemen of the Armed Forces of Ukraine, war veterans and veterans of military service was functioning at the beginning of 2014, but it did not guarantee the full fulfillment of all constitutional rights and freedoms and the satisfaction of spiritual and material needs of servicemen to the full extent. A number of reasons contributed to this: from the unadapted legal framework of Ukraine on the social protection of servicemen to the conditions of a special period caused by partial mobilization and the implementation of anti-terrorist operation measures, the lack of a clear algorithm for the actions of officials regarding the implementation of the laws of Ukraine on the social protection of servicemen, to miscalculations in financial system during the planning of budget programs and their underfunding in the conditions of a special period in Ukraine.The legal framework regarding the social protection of servicemen and granting them the status of a war veteran was not adapted to the conditions of the anti-terrorist operation and hostilities on the territory of Ukraine. The absence of a legal provision for persons who voluntarily joined resistance movements made it difficult to determine their legitimacy and military status. Accordingly, the volunteers fell under Article 260 of the Criminal Code of Ukraine regarding «Formation of illegal military formations» and found themselves outside the legal field of the state.During the anti-terrorist operation on the territory of Donetsk and Luhansk regions, social protection of servicemen was organized, but there were legal inconsistencies, in particular, regarding the status of persons who performed managerial functions on behalf of the state and were endowed with relevant powers, which were not legally regulated.Internal factors, such as political, social, economic and military, have played a negative role in the development of social protection for servicemen of the Armed Forces of Ukraine and their family members since the beginning of 2014. Due to rapid inflation during 2014–2018, there was a significant deterioration in the living conditions of servicemen of the Armed Forces of Ukraine, war veterans and persons equated to them, veterans of military service, which negatively affected the moral and psychological state of these persons, and required greater material and social support from side of the state.Scientific research has established that the changes made to the Law of Ukraine «On Social and Legal Protection of Servicemen and Members of Their Families» during 2014–2018 are generally positive, but were introduced with some delay. These changes made it possible to provide a number of social and legal guarantees for military personnel on all types of leave (including during the legal regime of martial law); conclusion of contracts; release; lending; guarantees of financial support payments to members of military servicemen’s families; admission of children of military personnel to educational institutions with military physical training; preservation of housing and payment of monetary compensation for not receiving it; free psychological, medical and psychiatric rehabilitation of ATO participants; secondment of servicemen to state authorities; procedure and amounts of financial support; allowance for monthly additional payments; issue of one-time cash assistance (payment); indexation of monetary support; receiving benefits under the conditions of criminal enforcement measures; separate issues of food and physical support; the socio-legal status of some categories of servicemen is determined. Along with this, the legislator granted the social and legal status of military personnel to the employees of the State Service for Special Communications and Information Protection of Ukraine.However, as a result of the changes introduced during 2014–2018, some problems regarding the provision of social guarantees to military personnel by the state remained unresolved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського