Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (1351)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕФОРМАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 158
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Аларджан Р.А.Ф. 
Бетон на основі модифікованих композиційних цементів для умов сухого жаркого клімату: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Р.А.Ф. Аларджан ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень з метою розробки бетону для монолітного будівництва за умов сухого жаркого клімату, ефективність якого зумовлена використанням композиційних цементів V типу зі зниженими тепловиділенням і деформаціями усадки, підвищеними рухливістю, корозійною стійкістю та довговічністю. З метою прискорення формування міцності у ранній період тверднення здійснено модифікацію цементів комплексним хімічним додатком, що містить активізатор тверднення та пластифікатор-сповільнювач тужавіння. Вивчено реологічні та фізико-механічні властивості модифікованих цементів і бетонів на їх основі, що тверднули за різних температурних умов. На базі методів механіки руйнування досліджено тріщиностійкість бетонів дорожнього призначення. За промислових умов виготовлено дослідно-промислову партію композиційного цементу та на його основі одержано бетон, використаного під час влаштування монолітного шару доріг за умов дії високих літніх температур. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект впровадження розробленого бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.91 +
Шифр НБУВ: РА354993

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Ісмагілов А.О. 
Вдосконалення оцінки експлуатаційної придатності конструкцій промислових будівель в умовах нерівномірних осідань основи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.О. Ісмагілов ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 24 с. — укp.

Для оцінки експлуатаційної придатності конструкцій промислових будівель за умов нерівномірно просідаючої основи вперше розроблено автоматизовану інформаційно-експертну систему "Каркас". Удосконалено методику виконання розрахунків каркасу будівель на нерівномірні просадні впливи на базі обгрунтування раціональних розрахункових моделей, складених з урахуванням особливостей розподілення осідань, конструктивної схеми каркасу та сумісної пружної роботи каркаса з основою. Розроблено та реалізовано методику натурних випробувань конструкцій для визначення параметрів піддатливості опорних зв'язків каркасу, яка обумовлена пружними деформаціями основи, фундамента і базових елементів колон. Встановлено критерії експлуатаційної придатності конструкцій будівель на базі розробленої методики прогнозування термінів утворення граничних осідань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н720.21-082.051 +
Шифр НБУВ: РА351102

Рубрики:

      
3.

Пилипенко М. О. 
Взаємодія та злиття деформованих, довільно орієнтованих, аксіально-симетричних ядер: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / М. О. Пилипенко ; НАН України, Ін-т ядер. дослідж. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Одержано аналітичний вираз для розрахунку кулонівської енергії взаємодії деформованих ядер з точністю до квадратичних членів за параметрами квадроупольної деформації та лінійних за деформаціями вищих мультипольностей, що враховує всі відносні орієнтації взаємодіючих ядер. Запропоновано метод розрахунку ядерної частини потенціалу взаємодії деформованих ядер з використанням теореми близькості. Досліджено вплив деформації та відносної орієнтації ядер на потенціал ядерно-ядерної взаємодії. Показано можливість врахування гексадекапольної деформації та усереднення за всіма можливими орієнтаціями під час обчислення перерізу захоплення для важких ядерних систем. Теоретичні розрахунки перерізу захоплення/злиття, виконані в рамках запропонованого наближення, добре узгоджуються з наявними експериментальними даними для широкого діапазону ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.2, 022 + В383.5, 022
Шифр НБУВ: РА379027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Бубнова О.А. 
Взаємозв'язок деформацій контуру дільничних виробок з параметрами зсуву надвугільної товщі на шахтах Західного Донбасу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / О.А. Бубнова ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано модель взаємозв'язку зрушення земної поверхні та зсувів контурів виробок у зонах впливу очисних робіт, яка дозволяє встановити горизонтальні зрушення та деформації в мульді зрушення, величину осадки вугільного пласту під час керування покрівлею повним обваленням, горизонтальні та вертикальні зсуви контурів виробок, зони впливу очисних робіт на стан виробок, тривалість активних деформацій контурів виробок. Запропоновано методику розрахунку зсувів контурів дільничних виробок і вибору напрямку ведення очисних робіт щодо простягання пласта. Розроблено модель взаємозв'язку між параметрами зрушення гірського масиву та деформаціями виробок, розташованих у ньому, вірогідність якої доведено на підставі результатів інструментальних спостережень на шахтах "ВАТ "Павлоградвугілля".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1-11 +
Шифр НБУВ: РА356139

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Бабій К.В. 
Взаємозв'язок параметрів процесу зрушення і параметрів очисної виїмки положистих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / К.В. Бабій ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 16 с. — укp.

Установлено аналітичний взаємозв'язок між параметрами процесу зрушення масиву гірських порід і параметрами очисної виїмки. Досліджено залежності параметрів процесу зрушення від глибини розробки. Визначено середню швидкість розвитку деформацій розтягнень за площиною зрушення для порід різного ступеня метаморфізму, а також тривалість розвитку деформацій розтягнень та її зміну деформаціями стиснення, яка залежить від кроку обвалення основної покрівлі та швидкості посування очисного вибою. Розроблено методику розрахунку тривалості процесу зрушення масиву гірських порід і земної поверхні. На її базі складено методичні рекомендації для виконання лабораторної роботи зі спеціальності "Маркшейдерська справа" для студентів. Виведено аналітичну залежність визначення швидкості посування очисного вибою, за якою зона деформацій розтягнення не досягає водоносного горизонту. Розроблено рекомендації для проектних організацій з розрахунку параметрів процесу зрушення у взаємозв'язку зі швидкістю розвитку деформацій у масиві та швидкістю посування очисного вибою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА339625

Рубрики:

      
6.

Шелестовська М.Я. 
Визначення осесиметричних залишкових технологічних напружень у плитах та пластинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / М.Я. Шелестовська ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 1998. — 20 с. — укp.

Розроблено розрахунково-експериментальну методику визначення осесиметричного просторового розподілу залишкових технологічних напружень у плитах і пластинах, яка грунтується на розв'язанні обернених задач для тіл з власними напруженнями і використанні експериментальної інформації, отриманої, зокрема, фізичними методами. З використанням цієї методики та експериментальної інформації, отриманої поляризаційно-оптичним способом, відтворена картина просторового розподілу залишкових термінологічних напружень в скляній пластині. Побудовано розв'язки осесиметричних задач для плоского шару з технологічними деформаціями і з їх використанням досліджено вплив товщини пластини і параметрів, що характеризують поля пластичних деформацій, зумовлених зварними швами, показано, що максимальні значення компонент тензора напружень можуть значно (в декілька разів) відрізнятись від їх усереднених по товщині пластини характеристик, які визначаються фізичними методами. На основі побудованих розв'язків задач про взаємодію жорсткого штампа з пластиною з залишковими напруженнями показано, що попереднім наведенням у ній термопластичних деформацій в кільці певного радіуса та ширини можна змінити розподіл і рівень контактних напружень з метою їх оптимізації. Результати досліджень можуть бути використані при визначенні та контролі неруйнівними способами залишкових напружень в елементах скло- і металоконструкцій для оцінки їх міцності і надійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18

Рубрики:

      
7.

Бондарчук В.І. 
Високотемпературна повзучість титанових сплавів з різною мікроструктурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.І. Бондарчук ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.625

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Ле Мінь Лонг 
Вплив локальних пошкоджень захисного шару бетону в стиснутих залізобетонних елементах на напружено-деформований стан арматури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ле Мінь Лонг ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Сформульовано наукові принципи розрахунку стиснутих залізобетонних елементів, які мають різні пошкодження захисного шару бетону через вплив технологічних, експлуатаційних, аварійних та інших умов. Розглянуто модель стиснутого елементу як умовно складового стрижня з елементами жорсткості в зоні контакту бетон - араматура. Теоретично визначено дотичні напруження в зоні контакту, на базі чого можна знайти деформації та напруження в арматурі з урахуванням рівня напруженого стану, місцерозташування арматури, діаметра арматури, класу бетону та арматури, ступеня оголення арматури. На підставі проведених експериментів встановлено емпіричну залежність між деформаціями арматури та бетону. Встановлено, що деформації арматури не дорівнюють деформаціям бетону, особливо за високих рівнів завантаження. Деформації арматури зменшуються на відміну від деформацій бетону. Запропоновано методику оцінки різних пошкоджень захисного шару бетону (IV категорії пошкоджень), завдяки чому визначається залишкова несуча здатність залізобетонного елементу. З урахуванням залишкової несучої зданості призначаються різні методи підсилення пошкоджених елементів. Розроблено методику визначення напружень і деформацій в арматурі у разі пошкодження захисного шару бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.11-02
Шифр НБУВ: РА314215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Дробишинець С.Я. 
Вплив повторних малоциклових навантажень на механічні характеристики сталефібробетону та роботу згинальних елементів на його основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Я. Дробишинець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив повторних малоциклових навантажень на призмову міцність і модуль пружнопластичності сталефібробетону й обгрунтовано математичні моделі для їх визначення. Вперше досліджено малоциклову втомленість сталефібробетону. Встановлено залежності між напруженнями і деформаціями в сталефібробетоні за одноразового та повторного малоциклового стиснення та розтягання. Одержано нові експериментальні дані про роботу сталефібробетонних і сталефіброзалізобетонних згинальних елементів за повторних малоциклових навантажень. Вперше розроблено методику розрахунку напружено-деформаційного стану та міцності нормальних перерізів сталефібробетонних та сталефіброзалізобетонних згинальних елементів на основі деформаційної моделі з урахуванням повторних малоциклових навантажень, яка має задовільну збіжність з експериментальними даними наукового дослідження. Розроблено рекомендації щодо застосування запропонованої методики під час проведення проектувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.94 + Н53-01-07 +
Шифр НБУВ: РА344563

Рубрики:

      
10.

Ковальчук Я.О. 
Вплив попередньої пластичної деформації на циклічну тріщиностійкість алюмінієвого сплаву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Я.О. Ковальчук ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено виявленню закономірностей поширення втомних тріщин і формування порогової тріщиностійкості в алюмінієвому сплаві АМг6 в первісному стані та після попереднього пластичного деформування одновісним розтягом та стиском. Встановлено, що у всіх випадках попередня пластична деформація (ППД) розтягом та стиском зменшує номінальний розмах порогового коефіцієнту інтенсивності напружень (КІН) сплаву АМг6 в порівнянні з первісним станом. Запропоновано методику оцінки ефективного порогового розмаху КІН сплаву АМг6. Побудовано узагальнені діаграми впливу ППД на розмах порогового КІН і швидкість росту втомних тріщин, які дозволяють оптимізувати технологію обробки матеріалів тиском. Виявлено залежності порогових характеристик циклічної тріщиностійкості від параметрів шорсткості поверхні руйнування в сплаві АМг6 а також методика оцінки ефективних порогів тріщиностійкості можуть бути використані для оцінки зламів деталей з метою відтворення історії їх навантажування при проведенні технічної експертизи. Результати роботи використовуються при випробуваннях відповідальних елементів конструкцій літаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223

Рубрики:

      
11.

Скоробагатько Ю. П. 
Вплив термосилової обробки з використанням електромагнітної дії на структуру та властивості Al-Si сплавів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.04 / Ю. П. Скоробагатько ; НАН України, Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено, що застосування термосилової обробки рідких сплавів системи Al - Si в магнітодинамічних установках (МДУ) сприяє формуванню дисперсної й однорідної структури твердого металу (втричі зменшуються розміри зерна та часток евтектичного кремнію, у 3,5 раза - первинних кристалів кремнію), в результаті чого відносне видовження Al - Si сплавів збільшується в 2 - 3 рази. Протягом кількох годин зберігається ефект фізичного модифікування силумінів, а охолодження приготованого в МДУ доевтектичного Al-Si сплаву за електромагнітного розливання в кокіль через водоохолоджуваний жолоб сприяє додатковому подрібненню його структури. Показано, що подальша інтенсивна пластична деформація - гідроекструзія та гідроекструзія під високим тиском (здійснювалась у ДонФТІ ім. О.О. Галкіна HAH України) забезпечує диспергування структурних складових сплаву: частинок евтектичного кремнію у доевтектичному силуміні - до 0,6 - 0,8 мкм, а у заевтектичному - до 1 мкм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.1-1
Шифр НБУВ: РА380894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Костирко М.Є. 
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbOsub3/sub та NaBi(MoOsub4/sub)sub2/sub при аксіально-тензорних деформаціях: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.05 / М.Є. Костирко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА309812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Стасюк 
Деформація традиційної культури українців в кінці 20-х - на початку 30-х років ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Олеся Олександрівна Стасюк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т52(23=УКР)-7
Шифр НБУВ: РА352375

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Катасонов А. А. 
Динамічна теорія розсіяння сильно вигнутими кристалами з дефектами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. А. Катасонов ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено узагальнення динамічної теорії розсіяння рентгенівських променів для геометрій дифракції за Лауе та за Бреггом в макроскопічно деформованих кристалах з випадково розподіленими мікродефектами на випадок сильної деформації в тороїдально вигнутих кристалах. Одержано аналітичні вирази для бреггівської, квазідифузної та дифузної компонент відбивної здатності тороїдально вигнутого кристала з дефектами. Встановлено, що поява трьох стаціонарних точок замість однієї відповідає виникненню одразу трьох активних точок збудження на одній з двох дисперсійних гілок, номер якої залежить від знаку ефективного радіуса вигину. Показано, що одержаний теоретичний вираз для коефіцієнта відбиття тороїдально вигнутого та сильно деформованого кристала у випадку геометрії дифракції за Бреггом дозволяє проводити адекватну характеризацію складних дефектних структур в реальних монокристалах, які створюються різними типами мікродефектів і макроскопічними деформаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В372.212.1,022
Шифр НБУВ: РА373482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сухонос В.П. 
Дисплазії суглобів кінцівок у собак (етіологія, патогенез, діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / В.П. Сухонос ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання етіології та патогенезу дисплазій суглобів кінцівок собак, удосконалення їх діагностики та лікування. Досліджено дисплазії суглобів кінцівок, зокрема, у плечовому - природжений медіальний вивих голівки плечової кістки, відрив горбка лопатки, розсікаючий остеохондрит; у ліктьовому - природжений латеральний підвивих ліктьової кістки, природжений вивих голівки променевої кістки, підвивихи внаслідок порушень синхронного росту кісток передпліччя, незрощення відростків (медіального вінцевого та ліктьового ліктьової кістки, медіального надвиростка плечової кістки), розсікаючий остеохондрит; у передплічно-зап'ястковому - деформації; у кульшовому - дисплазія; у колінному - природжені вивихи надколінка, кутова деформація, краніальна деформація епіфіза великогомілкової кістки, відрив гребеня великогомілкової кістки, розсікаючий остеохондрит; у заплесновому - бокова деформація, розсікаючий остеохондрит. Наведено схему лікування собак у разі дисплазій суглобів, розглянуто методи консервативного лікування та оперативні втручання залежно від особливостей патогенезу клінічних форм дисплазій та будови окремих суглобів. Розроблено методику клінічного обстеження кінцівок собак з метою діагностики дисплазій суглобів. Визначено зміни будови та гістохімічних показників метафізарного хряща собак у постнатальному розвитку та у випадку остеохондропатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-953 +
Шифр НБУВ: РА342681

Рубрики:

      
16.

Тарек Зіяд Абдельазіз Рашед 
Диспластична вальгусна деформація колінного суглоба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Тарек Зіяд Абдельазіз Рашед ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено рентгено-антропометричні особливості вальгусної деформації колінних суглобів, зумовленої спадковою схильністю. Виявлено симптомокомплекс порушень опорно-рухової системи, характерний для цієї патології. Вивчено особливості перебігу захворювання та результати лікування залежно від тяжкості його проявів. Розроблено систему діагностування й оперативного лікування зазначеної патології. На базі математичної моделі колінного суглоба та шляхом кінетостатичних розрахунків проведено біомеханічні дослідження "поведінки" кісткових структур нижньої кінцівки під впливом статичних навантажень за норми та у разі наявності деформацій колінного суглоба. Результати проведених досліджень використано під час проведення клінічного спостереження та планування оперативних втручань. Проведено клінічну апробацію запропонованої системи діагностування та лікування 26-ти хворих з вальгусною деформацією колінного суглоба диспластичного генезу. На підставі даних оцінювання найближчих (протягом одного - трьох років) і віддалених клінічних результатів лікування за бальною оцінковою методикою з використанням запропонованого сумарного оцінкового критерію підтверджено доцільність виокремлення оперативних втручань - профілактичних, лікувально-профілактичних і лікувальних, що дозволяє суттєво покращити стан хворих і запобігти розвитку гонартрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4 +
Шифр НБУВ: РА365049

Рубрики:

      
17.

Зима А.М. 
Діагностика та ортопедичне лікування різних форм прогресуючої м'язової дистрофії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.М. Зима ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2008. — 21 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування хворих на прогресуючу м'язову дистрофію (ПМД) з ортопедичними проявами розроблено та впроваджено діагностичний алгоритм і спеціальну систему її лікування. Досліджено структурно-функціональний стан скелетних м'язів, особливості виникнення та перебігу ортопедичної патології, зроблено її систематизацію. Проаналізовано результати комплексного обстеження 91-го хворого на ПМД, проведеного з використанням клінічних, біохімічних, електроміографічних, статистчних методів дослідження. Встановлено, що деформація стоп діагностується за ПМД Дюшена, Ерба - Рота та Емері - Дрейфуса. За ПМД Дюшена діагностовано найбільше випадків еквінусної деформації стоп (37 %), еквіно-варусної (31 %), порожнистої падаючої стопи (6 %). У осіб, хворих на ПМД Ерба - Рота найбільш поширеними були такі деформації стопи: евінусна - у 36 % обстежених, еквіно-варусна - у 40 %. У пацієнтів з ПМД Емері - Дрейфуса встановлено найбільше випадків еквінусної деформації стоп (у 57 %). З'ясовано, що контрактури у хворих на ПМД є згинальні та симетричні, у більшості випадків формуються у великих суглобах, залежать від стадії захворювання та відзначаються схильністю до постійного прогресування; за ПМД Дюшена діагностуються переважно у плечових (9 %), кульшових (24 %) та колінних (37 %) сгулобах; Ерба - Рота - у кульшових (27 %) та колінних (27 %); Емері - Дрейфуса - у ліктьових (100 %), кульшових (43 %) та колінних (57 %); Ланлузі - Дежеріна - у плечових (100 %). На підставі результатів електроміографічного дослідження встановлено залежність між змінами показників потенціалів рухових одиниць і динамікою патологічного процесу у м'язах. Проведено біохімчне дослідження сироватки крові та м'язової тканини хворих на ПМД. Об'єктивно оцінено активність патологічного процесу та встановлено залежність між активністю ферментів енергетичного обміну у сироватці крові та м'язовій тканині та клініко-ортопедичними проявами ПМД. Виявлено, що дана залежність найбільш виражена у хворих з швидкопрогресуючими формами ПМД, найменше - з повільнопрогресуючими. Експериментально доведено, що впровадження розробленого діагностично-лікувального алгоритму та системи ортопедичного лікування хворих на ПМД сприяє досягненню позитивних результатів лікування у 73 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.0 +
Шифр НБУВ: РА357963

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Учитель І.Л. 
Дослідження просторово-часових залежностей аварійності газопроводів м. Одеси: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.Л. Учитель ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 24 с. — укp.

Розроблено основи районування територій за чинником геодинамічного ризику швидкоперебігаючих деформаційних процесів. З метою визначення параметрів геодинамічних процесів під час дослідження аварій міських газопроводів проведено геодезичний моніторинг з використанням методів дистанційного зондування. Доведено, що за аномальної кількості аварій їх просторовий розподіл складає декілька типів, які відображають деформаційні міжблокові процеси. Встановлено, що просторово-часова послідовність виникнення аварій в аномальні дні пов'язана з максимальними деформаціями приливного генезису, вона відбиває процеси взаємодії складної блокової структури земної кори з виникаючими деформаціями хвильової природи, трасує межі блоків або місця їх перетинання. Досліджено, що періоди росту тектонічних напруг виявляються за допомогою супутникових геодезичних методів і характеризуються різким зниженням рівня аварійності міських газопроводів. Показано, що запропонована методика районування за фактором геодинамічного ризику дозволяє зменшити кількість аварій міських газопроводів. Розроблено перспективні напрямки забезпечення оперативного діагностування територій, схильних до геодинамічного ризику з урахуванням часових змін напружено-деформованого стану земної кори. Досліджено перспективні напрямки забезпечення прогнозу довгострокових змін рівня тензочутливості та хвилепровідних властивостей закартованих тектонічно ослаблених зон різної орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.05-082.03
Шифр НБУВ: РА316546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кисельов О.П. 
Дослідження процесу локальної деформації безперервновилитої затотовки і разробка технологічних основ його реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.П. Кисельов ; Ін-т чорн. металургії НАН України. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення економічної ефективності процесу виробництва та переробки сортових безперервновилитих заготовок. Принцип процесу полягає у деформуванні обсеженої (локальної) ділянки безперервновилитої заготовки в місцях майбутнього різання на відповідні довжини. Деформація має забезпечити ущільнення осьової пористості в зоні різання - це захистить від окиснення поверхні пір атмосферним киснем. Внаслідок локальної деформації зменшується площа перерізу заготовки. У випадку виконання процесу на стадії часткової кристалізації заготовки додатково з'являється можливість одержання заготовок з підвищеною тепломісткістю. Для вивчення формозміни у процесі локальної деформації виконано комплекс досліджень, що включає розробку математичної моделі процесу, дослідження з її допомогою напруженого і деформованого стану. Уточнення результатів математичного моделювання виконано методом фізичного моделювання. Як матеріал моделі використано свинець. Дослідно-промислову реалізацію здійснено на спеціально спроектованій і виготовленій установці. Деформуванню було піддано сталеві зразки на стадії часткової та повної кристалізації. Визначено технологічні основи процесу, розроблено перспективні технологічні схеми реалізації, сформульовано рекомендації з конструктивного виконання устаткування для локальної деформації безперервновилитої заготовки в потоці МБВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К616.33-1
Шифр НБУВ: РА313906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Олійник О. Є. 
Ендопротезування кульшового суглоба при деформаціях та дефектах проксимального відділу стегнової кістки і кульшової западини: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / О. Є. Олійник ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Проаналізовано лікування 239-ти хворих з дефектами та деформаціями проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини. Усіх хворих розподілено на дві групи: хворі з дефектами та деформаціями проксимального відділу стегнової кістки - 88 пацієнтів, з дефектами та деформаціями тазостегнової западини - 151 пацієнт. Усім хворим виконано операції тотального ендопротезування тазостегнового суглоба з використанням власної конструкції безцементного ендопротеза системи "ОРТЭН" за розробленою методикою імплантації за наявності дефектів і деформацій проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини. Ефективність використання даних розробок тотального ендопротезування тазостегнового суглоба у випадку дефектів і деформацій проксимального відділу стегнової кістки та тазостегнової западини підтверджено результатами віддалених спостережень, які показують, що в 98,4 % випадків у разі патології тазостегнової западини та в 90,7 % випадків у разі патології проксимального відділу стегнової кістки одержано добрі та відмінні результати в терміни спостереження від 2-х до 10-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286.5
Шифр НБУВ: РА379363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського