Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (333)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИСОЦІАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Марченко Н.Ю. 
Афінно-хроматографічний аналіз шаперонінів у нормі та під впливом іонів кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.Ю. Марченко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод афінної хроматографії шаперонінів на базі денатурованих білків. Запропонований метод використано для дослідження умов формування та дисоціації комплексу GroEL з денатурованими білками, що мають різні фізико-хімічні властивості, для виділення й очищення GroEL, а також для дослідження вмісту шаперонів у клітинах печінки щурів за оксидативного стресу. Установлено можливість швидкого та висококоефективного очищення шаперонінів прокаріотичних і еукаріотичних клітин за допомогою афінної хроматографії на основі денатурованих білків. Показано, що через добу після введення хлориду кадмію у клітинах печінки щурів збільшується кількість Hsp60. Показано суттєвий вплив іонної сили, двовалентних катіонів і лігандів GroEL (Hsp60 клітин Escherichia coli) на його взаємодію з денатурованими білками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3 в743 +
Шифр НБУВ: РА350685

Рубрики:

      
2.

Жданов Л.А. 
Безфтористі матеріали для електродугового відновлення циліндричних деталей малого діаметру та технологія наплавлення в потоці флюсу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Л.А. Жданов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі термодинамічного аналізу процесів дисоціації та взаємодії фаз шляхом наплавлення сформовано безфтористу шлакову систему, що забезпечує високі технологічні властивості у ході відновлення циліндричних деталей малого та середнього діаметра. Внаслідок проведених досліджень окиснювально-відновлювальних процесів під флюсами даної системи доведено визначальну роль у формуванні складу шва реакцій у газовій фазі. Показано можливість відновлення марганцю з оксиду магнієм за рахунок протікання реакцій у газовій фазі. Запропоновано вдосконалену схему взаємодії фаз шляхом зварювання під флюсом, за якою на формування кінцевого хімічного складу металу шва значно впливають реакції у газовій фазі. Експериментально перевірено можливість відновлення з оксидів кремнію, марганцю та титану вуглецем. Розроблено новий спосіб наплавлення циліндричних деталей в потоці флюсу, що передбачає горіння дуги в повітряно-флюсовій суміші, що рухається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.515
Шифр НБУВ: РА315150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Форись С.М. 
Газодинамічний та тепловий режими, що забезпечують економію природного газу при виробництві вапна в шахтних протитокових печах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.М. Форись ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему щодо скорочення питомої витрати природного газу під час виробництва вапна у шахтних протитокових печах. Розроблено та впроваджено режими випалу, а також часткової заміни природного газу доменним. Створено та реалізовано на ЕОМ математичну модель шахтної протитокової вапняно-випалювальної печі з центральним і периферійним підведенням природного газу. Модель передбачає врахування руху газів у щільному шарі кускового матеріалу, конвективне та дифузійне перенесення речовини, горіння палива, зовнішній і внутрішній теплообмін. На підставі результатів проведених експериментальних і розрахунково-теоретичних досліджень показано необхідність урахування турбулентної дифузії під час моделювання роботи шахтних протитокових вапняно-випалювальних печей, що забезпечує суттєве підвищення вірогідності кількісного та якісного опису фізичних процесів за умов випалу вапняку. Розв'язано задачу оптимізації режимних параметрів, а саме: розподілу палива, повітря та рециркуляту між центральною та периферійними пальниками, що забезпечує мінімальні витрати природного газу під час виробництва вапна. Розробено визначення теплотехнічних показників роботи вапняно-випалювальних печей (загальної витрати повітря, об'ємного виходу димових газів і диоксиду вуглецю в результаті дисоціації), що грунтується на результатах газового аналізу. Розроблено режими опалення шахтної протитокової вапняно-випалювальної печі сумішшю природного та доменного газів. Очікувана економія природного газу за цього становить близько 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л454-42 +
Шифр НБУВ: РА365269

Рубрики:

      
4.

Кулініч О.А. 
Дефектоутворення в шаруватих структурах діоксид кремнію-кремній та метал-кремній: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О.А. Кулініч ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано закономірності процесів дефектоутворення в шаруватих структурах (ШС) діоксид кремнію-кремній (ДКК) і метал-кремній (МК) і приладних системах на їх основі. Встановлено механізми впливу дефектів на електрофізичні характеристики, моделювання процесів струмоперенесення в даних структурах і системах. Описано властивості та топологічну модель реальної МОН-структури на основі дослідження механізму утворення пластичної деформації на межі поділу ДКК, що призводить до виникнення перехідної області кремнію. Розроблено фізичні моделі струмоперенесення в контактах МК в межах існуючих наближень і модель струмоперенесення в реальних польових МОН-системах в наближенні плавного каналу за результатами досліджень приповерхневої області кремнію (ПОК) в ШС ДКК і МК. Зазначено, що моделі струмоперенесення побудовані на основі дослідження в ПОК шарів з різною провідністю. Описано механізм формування та властивості макродефектів у вигляді дефектів шаруватої недосконалості (ДШН), дендритів і двійникових ламелей в кремнію. Встановлено, що ДШН виникає внаслідок ШС пластин кремнію у місцях скупчення структурних макродефектів. Вивчено тонку структуру, склад дендритів і двійникових ламелей, визначено температури їх дисоціації. Запропоновано механізм формування фотолюмінесценції в хімічно-модифікованій ПОК в ШС ДКК, накопичення додаткового позитивного заряду під час опромінення польових кремнієвих МОН-систем іонізуючим випромінюванням з присутністю енергетичних станів у ПОК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + З843.312
Шифр НБУВ: РА372553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Волосевич П.Ю. 
Дислокаційні процеси при фазових і структурних перетвореннях в сплавах заліза: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / П.Ю. Волосевич ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Установлено, що втрата механічної стійкості аустеніту має прояв у зменшенні модуля зсуву й енергії дефекту пакування та і у генерації перед початком мартенситних перетворень "свіжих" дислоскацій, які рухаються у напрямку концентраційних зародкових неоднорідностей. За методом електронної просвічувальної мікроскопії in situ показано, що залежно від величини енергії дефекту пакувння такі дислокації сприяють утворенню alpha та epsilon мартенситів. Запропоновано дислокаційні механізми утворення цих фаз. Уперше за умов in situ спостережень за допомогою електронного мікроскопа показано, що за умов швидкісних локальних нагрівань на поодиноких дислокаціях та їх скупченнях утворюються зародки рекристалізації без участі полігонізації. від поступового продавлювання продуктів дисоціації до вибухоподібного їх закидання у ферит. Установлено взаємозв'язок між розміром зерна, шириною та геометрією розташування смуги Чернова - Людерса відносно напрямку докладеного зусилля. Для цього випадку запропоновано розглядати механізм пластичної деформації на макрорівні як колективну форму руху зерен та їх частин, основними елементами якої є проковзування вздовж границь, а як запускаючий механізм на мікрорівні є дислокаційне ковзання всередині зерен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 +
Шифр НБУВ: РА362129

Рубрики:

      
6.

Пустовойт М.М. 
Дисоціація при невротичній істерії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.М. Пустовойт ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження дисоціативних проявів у рамках невротичної істерії за допомогою клініко-психопатологічного методу та експериментально-психологічних методик. Дисоціативні прояви в істеро-невротичних хворих під час клінічного обстеження виявлено в 5,5 % та 7 % випадків з усіх обстежених хворих з істеричним неврозом, за результатами I-го та II-го етапів дослідження відповідно; згідно з експерименально-психологічними методиками виявлено дисоціативні прояви, які складають за методикою DES - 17,6 % "явних" та 24,8 % субклінічних випадків, а за умов DDIS-інтерв'ювання - 24,4 % та 51,2 % випадків відповідно. Відмінність між клініко-психопатологічною кваліфікацією дисоціативних проявів та їх виявленням за допомогою експериментально-психологічних методик пояснюється суб'єктивною індиферентністю, тобто "несимптомністю" проявів дисоціації для істеро-невротичних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.35-3
Шифр НБУВ: РА310385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Семирга О.М. 
Закономірності формування структурно-фазового стану покриттів та приповерхневих шарів сплавів на основі заліза і титану при комбінованій імпульсній обробці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.М. Семирга ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Кількісно визначено фазовий склад електроіскрового покриття (ЕІП) та приповерхневих шарів сталевої підкладки, а також закономірності його зміни залежно від технологічних режимів ЕІО та наступної лазерної обробки. Експериментально показано, що залишкові напруги у різних фазових складових ЕІП формуються за різними закономірностями, відрізняються величиною і знаком та можуть являти собою зміцнюючий та знеміцнюючий чинники. Установлено, що в процесі ЕІО в приповерхневих шарах підкладки формується високовуглецевий аустенітний прошарок, в якому залишкові напруги є зрелаксованими за рахунок зменшення питомого об'єму за умов оберненого <$Ealpha ~-~ gamma>-перетворення. Уперше встановлено, що в ЕІП має місце вторинна карбідізація вольфраму, вивільненого під час дисоціації вихідного карбіду WC в легуючому електроді за умови протікання висхідної дифузії вуглецю з приповерхневих шарів сталевої підкладки. Знайдено можливість інтенсифікації азотування титанових сплавів у разі комбінованої імпульсної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.053.3-1 + К663.06-1 +
Шифр НБУВ: РА329294

Рубрики:

      
8.

Тімій Г.В. 
Кислотно-основні рівноваги в ультрамікрогетерогенних системах на основі катіонних поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Г.В. Тімій ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Спектрофотометрично вивчено кислотно-основні рівноваги індикаторних барвників (сульфофталеїнів, гідроксиксантенів, бетаїну Райхардта) у водних розчинах колоїдних поверхнево-активних речовин (ПАР). У результаті системного та всебічного дослідження міцелярних систем за умов варіювання концентрації та складу фонового електроліту, а також введення неіонних ПАР, виявлено, яким чином поступова зміна режиму міцел на основі катіонних ПАР впливає на їх властивості як середовищ для кислотно-основних реакцій. Виявлено диференціювальну дію поверхонь міцел катіонних ПАР і змішаних іон-неіонних міцел щодо кислотної іонізації солюбілізованих барвників, у тому числі, схильних до таутомерних перетворень. Охарактеризовано вплив природи та концентрації протиіонів на властивості міцел і проведено розрахунок ступеня дисоціації іонної ПАР у змішаних міцелах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.53
Шифр НБУВ: РА319290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Філатов Д. Ю. 
Константи дисоціації електролітів та шкала кислотності в ацетоні у присутності диметилсульфоксиду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Д. Ю. Філатов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено стехіометрію сольватації протона у розчиннику ацетон-диметилсульфоксиду (АЦ-ДМСО) й оцінено константу обміну протоном між двома розчинниками. Одержано значення констант дисоціації солей, кислот та індикаторів у розчиннику АЦ-ДМСО. Надано роль гомо- та гетероспряження у даному розчиннику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187.2 + Г562.36
Шифр НБУВ: РА372273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Любомирський М.В. 
Матеріали, що розширяються, для ремонтних робіт на основі вапняно-залізистих композицій: Автореф. дис...канд. техн. наук : 05.23.05 / М.В. Любомирський ; Крим. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2001. — 17 с. — укp.

Виявлено, що залізомісткі домішки прискорюють дифузійні процеси дисоціації карбонату кальцію та знижують енергію активації процесу декарбонізації. Вапняно-залізисті композиції зі збільшенням в їх складі кількості залізистої домішки набувають нових якостей - знижується вміст вільного CaO та гідраційна активність, підвищується щільність і тиск розширення. Визначено оптимальні технологічні фактори одержання вапняних композицій для матеріалів, що розширяються, з максимальним значенням тиску розширення. Розроблено комплексну домішки поверхнево-активних речовин, що поліпшує реологічні та гідратаційні властивості розширювальних вапняних композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н329 + Н7-083-3
Шифр НБУВ: РА318207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мельник О.О. 
Модерністський феномен Михайла Яцкова: канон та інтерпретація: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Мельник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено творчість М. Яцкова як цілісного модерністського феномену в українському та зарубіжному літературному контексті, синхронному та діахронному. Розкрито два взаємовизначальні фактори в його прозі, що знаходяться у модерністському каноні, зокрема, концепти, образи та мотиви, базові для суб'єктивної онтології письменника (з їі антропологізмом і метафізичністю), і пошуки нової комунікації (вербалізація станів мовчання персонажів і ситуацій тиші, звернення до взаємодії літератури з суміжними мистецтвами: музикою, малярством, скульптурою). Наведено інтерпретацію явища дисоціації складників особистості в художніх текстах М. Яцкова (на душу, дух і тіло), висвітлено особливості зв'язку людини з Трансцендентом і функціонування концепту долі, осмислено трактування феномену смерті, викладено вплив авторської онтології на поетику простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Яцків М.Ю.42 +
Шифр НБУВ: РА369064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Люта М.Я. 
Морфофункціональні та біохімічні особливості системи еритрону за умов цукрового діабету 1-го типу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / М.Я. Люта ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено біохімічні механізм, що опосередковують зміни морфологічного та функціонального стану клітин еритроїдного ряду та способи корекції метаболічних процесів, які призводять до виникнення та розвитку ускладнень за умов цукрового діабету (ЦД) I типу. Розглянуто механізм розвитку анемії за даної патології на клітинному рівні. Виявлено зміни в системі еритрону (посилення еритропоезу, наростання поліморфізму еритроцитарної популяції), що свідчать про порушення структури мембрани та метаболізму червоних кров'яних клітин. З'ясовано, що причиною біохімічних порушень, які обумовлююють зміни структурно-функціонального стану еритроцитів за умов ЦД I типу, є значне зростання продукції оксиду азоту (NO), викликане зміною співвідношення активності конститутивної (eNOS) та індуцибельної (iNOS) ізоформ NO-синтази. Доведено, що зростання активності iNOS за умов інтенсифікації вільнорадикальних процесів є однією з причин розвитку оксидативного стресу та метаболічної інтоксикації та призводить до гальмування фізіологічної регуляторної функції NO та прояву його цитотоксичної дії. Виявлено, що аміногуанідин як селективний інгібітор iNOS впливає на процес утворення та розпаду депо NO, що контролюється швидкістю й інтенсивністю нітрозування та нітрозилювання гемоглобіну, а також на кисеньтранспорту функцію крові та сприяє полегшенню дисоціації оксигемоглобіну, що є позитивним коригувальним фактором за умов гіпоксичного стану, який виникає за даної патології. Запропоновано використання аміногуанідину для розробки нових препаратів з метою запобігання розвитку ЦД і корекції діабетичних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 +
Шифр НБУВ: РА355690

Рубрики:

      
13.

Кожевнікова В.А. 
Особливості особистості та поведінкові зміни у осіб, що пережили екстремальні події: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.А. Кожевнікова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження емоційно-особистісних характеристик, особливостей трансформації та дисоціації ціннісно-смислової сфери та структури механізмів психологічного захисту, вивчення специфіки комунікативної сфери та перцепції якості свого життя у 112-ти осіб (49 пацієнтів зазнали вливу психотравмувальних чинників поза сферою професійної діяльності, 63 особи - представники професії підвищеного ризику). Визначено особливості змін особистості та поведінки, що складають постстресовий патопсихологічний симптомокомплекс в осіб, які пережили різні екстремальні події. Показано, що особистісні порушення значною мірою взаємопов'язані зі ступенем виразності ознак посттравматичного стресового розладу. Визначено основні принципи та підходи психокорекційної роботи з постраждалими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 +
Шифр НБУВ: РА345932

Рубрики:

      
14.

Мартиненко О.Д. 
Підвищення довговічності довгомірих деталей шляхом нанесення покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.Д. Мартиненко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічні параметри відновлення деталей. Визначено ефективні матеріали аноду, які містять хром для відновлення деталей різноманітного призначення. Запропоновано математичну модель, що описує вплив параметрів обробки та вміст основних компонентів аноду на якість покриття, нанесеного методом електроіскрової обробки. Оцінено кінетику зміни хімічного складу під час нарощування шару. Наведено розрахункову схему процесу утворення нерівностей та шорсткості. Проаналізовано залежність впливу струму іскрового розряду на діаметр одиничної лунки. Висвітлено закономірності розподілу хімічних елементів та склад фаз по глибині і периметру покриття. Сформульовано вимоги до нанесення покриттів на довгомірні деталі. Рекомендовано здійснювати попередню термічну обробку деталей, в тому числі підданих хіміко-термічній обробці, для зняття наклепу і дисоціації нітридів з використанням відпалу лазерним променем. Подано математичне обгрунтування параметрів лазерної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.517 +
Шифр НБУВ: РА320082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Іссам Хуссейн Шахін 
Підвищення ефективності процесів та обладнання для теплової обробки вапняку з використанням НВЧ-енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Іссам Хуссейн Шахін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження кінетики й тепломасообміну процесу дисоціації карбоната кальція під час нагріву з використанням НВЧ-енергії. Встановлено особливості процесу нагріву та кінетики дисоціації. Доведено, що НВЧ-нагрів ініціює процес дисоціації у всьому об'ємі матеріалу. З урахуванням даного ефекту розроблено кінетичну модель процесу, яка враховує миттєве об'ємне зародкоутворення. Встановлено, що за умов використання НВЧ-нагріву властивості продукту, що виробляється, різко відрізняються від властиостей CaO, одержаного за традиційною технологією. Доведено, що продукт має значно більшу реакційну спроможність, ніж традиційний. Запропоновано апаратурно-технологічну схему процесу, виконано його техніко-економічну оцінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л454.207.1-51 +
Шифр НБУВ: РА349936

Рубрики:

      
16.

Ванюкова Н.Д. 
Поліпшення металургійних властивостей залізорудних окускованих матеріалів для підвищення ефективності виплавки металу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / Н.Д. Ванюкова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Розвинуто наукові засади управління металургійними властивостями залізорудних окускованих матеріалів шляхом надання котунам й агломерату структурних особливостей, які забезпечують задану міцність у холодному стані та під час відновлювально-теплової обробки за рахунок розроблених складів феритних і залізосилікатних зв'язок, які формуються у процесі обпалу котунів, що вироблені з шихт з домішками вуглецю. Уперше розроблено наукові засади управління складом шихт для одержання залізорудних котунів, що самовідновлюються, які полягають в оптимізації параметрів температурно-газового режиму випалу для різних шихтових умов, у розробці критеріїв для оцінки фізико-хімічних процесів взаємодії вуглецю твердого палива із залізорудними концентратами. Обгрунтовано ефективність використання в доменній плавці нової окускованої залізорудної сировини - котунів, прогнозовано перспективні режими доменної плавки за умов їх використання. Показано можливість зниження витрат коксу та підвищення продуктивності доменних печей за рахунок металізації цих матеріалів у хімічно-резервній зоні доменної печі. Розрахунково-аналітичним шляхом обгрунтовано межі вмісту вуглецю в котунах, що самовідновлюються, після високотемпературної обробки. Розвинуто наукові засади окиснення магнетиту та дисоціації кальциту, що протікають одночасно в шарі з температурою та концентрацією кисню, які змінюються, виконано комплексний аналіз параметрів окиснювального випалу залізорудних офлюсованих котунів. Розроблено наукові засади управління рідкофазним спіканням за рахунок використання критеріїв, що визначають формування феритної зв'язки в структурі спека, яка забезпечує підвищення його міцності у разі відновлювально-теплової обробки, а також наукові засади управління поєднаним процесом металізації та спікання рудовуглецевих котунів у вузькому шарі за умов їх високотемпературної обробки. Для одержання стабільних фізичних і хімічних властивостей губчатого заліза обгрунтовано межі технологічних параметрів, одним з яких є вміст в'яжучої домішки - бентоніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31 +
Шифр НБУВ: РА327243

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Осетров О.О. 
Поліпшення техніко-економічних показників дизеля 4ЧН 12/14, що працює на біопаливах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / О.О. Осетров ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну математичну модель робочого процесу дизеля, що працює на біопаливах, шляхом внесення в математичні моделі процесів згоряння, утворення оксиду азоту та сажі таких уточнень, а саме: у моделі процесу згоряння під час розрахунку періоду спалаху запропоновано залежності, що враховують долю палива, яке випарувалося за період затримки запалювання, та запропоновано схему узгодження періодів спалаху та дифузійного згоряння; у моделі процесу утворення сажі запропоновано залежності, які враховують вплив на цей процес кисню, що входить до складу біопалив; у термічній моделі процесу утворення NO запропоновано схему врахування дисоціації, нерівноважних концентрацій компонентів продуктів згоряння, похибок розрахунку теплоємностей і ентальпій; у кінетичній моделі процесу утворення NO уточнено диференціальні рівняння та запропоновано залежності, які враховують нижчу теплоту згоряння біопалив. Уперше розраховано рівноважні склади, теплоємності й ентальпії продуктів згоряння біопалив. Запропоновано методику порівняльної оцінки ефективності застосування в дизелі різних палив й визначено біопаливо, використання якого в дизелі 4 ЧН 12/14 є найбільш ефективним. Модифіковано рівняння для обчислення комплексного паливно-екологічного критерію та одержано залежності, що взаємозв'язують цей критерій, показники паливної економічності й токсичності відпрацьованих газів даного дизеля зі ступенем стиску, тиском наддування, кутом випередження й тривалістю впорскування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-014.1 +
Шифр НБУВ: РА340064

Рубрики:

      
18.

Клещевнікова Ю.О. 
Протолітичні рівноваги ксантенових барвників у прямій та оберненій мікроемульсіях: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Ю.О. Клещевнікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х, 2010. — 21 с. — укp.

Визначено параметри іонних рівноваг ряду флуоресцеїнових барвників у прямій та оберненій мікроемульсіях. Виявлено сильну диференціюючу дію прямої та оберненої мікроемульсій на кислотну дисоціацію гідроксиксантенових барвників. Визначено константи ступінчастої кислотної дисоціації та мікроконстанти, константи таутомерних рівноваг, максимуми смуг поглинання та флуоресценції. Вивчено таутомерні перетворення фторпохідних флуоресцеїну у воді, водноетанольній суміші (50 % за масою), у прямій мікроемульсії на основі катіонної ПАР за високого значення іонної сили об'ємної фази (1 моль/л KCl), у оберненій мікроемульсії, яка стабілізована аніонною ПАР - Аерозолем ОТ. Виявлено, що нейтральна й аніонна форма флуоресцеїнових індикаторів локалізується у межах центральної області водної каплі та на границі розділу "полярне ядро/молекула Аерозолю ОТ" у оберненій мікроемульсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г662.1,0 + Л623.44
Шифр НБУВ: РА375407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Коровникова Н.І. 
Протолітичні та комплексоутворюючі властивості волокнистих комплекситів у сумішах вода-діоксан: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.І. Коровникова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше для волокнистих комплекситів запропоновано використання методу мікрокалориметрії для виявлення структурних особливостей полімерних матриць, взаємодії між групами у ланцюгу, встановлення механізму кінетики протолітичних рівноваг. Проведено порівняльний аналіз кількісних даних про кислотні властивості груп, стійкість високомолекулярних комплексних сполук (ВМКС) комплекситів різних волокнистих матриць з однаковими функціональними групами та встановлено роль матриці, її специфічні і сольватиційні властивості на протолітичні рівноваги та реакції комплексоутворення. Зазначено, що розчинник різними засобами впливає на властивості полімерних і низькомолекулярних лігандів у даних процесах. Розраховано константи дисоціації груп полімерів, одержано дані про склад, будову, константи стійкості комплексів і термодинамічні характеристики комплексоутворення. Доведено, що дані результати можуть бути підставою для розвитку та формування нового напрямку координаційної хімії полімерів - комплексоутворення з полімерними лігандами волокнистої природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.2 +
Шифр НБУВ: РА323350

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Шафраньош М.І. 
Процеси утворення позитивних і негативних іонів молекул цитозину, тиміну, урацилу електронним ударом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / М.І. Шафраньош ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено абсолютні величини й енергетичні залежності повних перерізів утворення позитивних іонів молекул цитозину, тиміну й урацилу в інтервалі енергій бомбардуючих електронів від порогу процесу до 200 еВ. Вивчено мас-спектри цих молекул, ініційовані електронним ударом. Запропоновано схеми фрагментації молекул за умов пучків молекул та електронів, що перетинаються. Визначено парціальні перерізи утворення іонних фрагментів нуклеотидних основ. Досліджено залежності парціальних перерізів молекул основ від енергій електронів. Визначено абсолютні величини й енергетичні залежності повних перерізів утворення негативних іонів молекул цитозину, тиміну й урацилу. Розраховано фізичні характеристики нейтральних молекул піримідинових азотистих основ та їх аніонів. Визначено домінуючі канали дисоціації негативних іонів молекул цитозину, тиміну й урацилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.712 в733.5 + В383.520.411,022 + В382.904.503.5,022
Шифр НБУВ: РА373877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського