Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (90)Тематичний інтернет-навігатор (379)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (2175)Книжкові видання та компакт-диски (655)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРОННІ$<.>+<.>K=ДОВІДНИКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 195
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Голота В.І. 
Автоемісійні мікрокатоди з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / В.І. Голота ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Надано результати дослідження кремнієвих автоемісійних мікрокатодів з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі" для застосування у цифровій електронній літографії. Доповнено рівняння Фаулера-Нордгейма з метою розрахунку автоемісії напівпровідників. Удосконалено методи розрахунку електронної оптики мікрокатода, спосіб і схему керування мікрокатодом. Обгрунтовано умови застосування компактних моделей МОН-транзисторів. Розроблено спосіб виготовлення локальних тривимірних КНІ-структур і показано приклади їх застосування. Розроблено та верифіковано топологію схеми керування, інтегрованої з мікрокатодом, наведено приклад її тиражування в матрицю. Показано розрахункові й експериментальні характеристики тестових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 +
Шифр НБУВ: РА363745

Рубрики:

      
2.

Брагинець І.О. 
Адаптивні електронні вимірювальні перетворювачі для високоточних імпульсних та фазових лазерних далекомірів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / І.О. Брагинець ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено високоточні та швидкодіючі електронні вимірювальні перетворювачі для лазерних далекомірів. Запропоновно і розглянуто нову двопорогову схему фіксатора часового положення імпульсного сигналу (ФЧПІ) зі слідкувальним порогом з корекцією похибок, обумовлених зміною амплітуди та форми вимірювального сигналу, оцінено її метрологічні характеристики. Розглянуто методи корекції похибок перетворювача часового інтервалу (ПЧІ) в амплітуду напруги. Запропоновано структурні схеми імпульсних лазерних вимірювачів відстані, оптимальний алгоритм оцінки істинної дальності в фазових далекомірах з урахуванням похибок вимірювання фазових зсувів. Розроблено системи корекції систематичних похибок, обумовлених впливом гармонічної завади, застосування яких практично не збільшує випадкову похибку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.52 +
Шифр НБУВ: РА335388

Рубрики:

      
3.

Прокопенко Л.С. 
Бібліографічна секція Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та закладів як осередок дослідження національної бібліографії (1965 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.С. Прокопенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено діяльність Бібліографічної секції Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і закладів як осередку дослідження національної бібліографії у 1965 - 2002 рр. На підставі залучення великої джерельної бази, значну частину якої становлять вперше введені у науковий обіг джерела іноземними мовами та електронні документи, відтворено цілісну картину становлення та розвитку секції, визначено її місце у структурі федерації, склад, основні напрями діяльності. Розроблено періодизацію її історії, висвітлено кожний з виокремлених етапів. Досліджено результати теоретико-методологічних розробок секції та її внесок у збагачення світової теорії та практики національної бібліографії та у реалізацію програми Універсального бібліотечного обліку і програми MARC (УБОІМ). Здійснено аналіз проектів секції, спрямованих на дослідження стану поточної та ретроспективної національної бібліографії у країнах світу. Обгрунтовано необхідність включення України у процес міжнародного бібліографічного співробітництва шляхом участі у роботі Бібліографічної секції та можливості використання її здобутків для удосконалення вітчизняної національної бібліографічної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0)л5 + Ч755.111г(0)6 +
Шифр НБУВ: РА330113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яковкін І.М. 
Взаємозв'язок електронної і атомної структур адсорбованих шарів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.М. Яковкін ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто зміни в електронній структурі поверхні, що відбуваються під час зміни концентрації адсорбованих атомів лужних і лужноземельних елементів, а також супроводжуються структурними фазовими переходами діелектрик-метал у плівках лужноземельних металів (ЛЗМ) за умови збільшення їх щільності. Запропоновано та розроблено новий напрямок у з'ясуванні можливостей одержання поверхонь з поліпшеними електронними властивостями, такими як підвищена фотоемісійна здатність і краща каталітична активність, за допомогою комплексного теоретико-експериментального дослідження взаємозв'язку електронної та атомної структур адсорбованих плівок. Визначено, що за умови заміни густини вільних електронів шляхом змішування різних ЛЗМ, можна ефективно керувати електронною структурою поверхні та отримувати максимальне підсилення поверхневої фотоемісії у практично важливій частині ультрафіолетової області збуджуючого світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022
Шифр НБУВ: РА308050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пиц М.В. 
Вплив атомних і структурних дефектів на електронні процеси в епітаксійних плівках телуридів олова і свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.В. Пиц ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

інверсного шару (для плівок n-PbTe) або до збагаченого надповерхневого шару (для плівок p-PbTe та p-SnTe). Встановлено, що ізохронний відпал плівок SnTe на повітрі до 670 К вже на початкових етапах призводить до окиснення олова й утворення на поверхні стабільних оксидів. Для плівок PbTe зафіксовано збагачення надповерхневого шару киснем і свинцем за рахунок дифузії останнього з глибини плівки та взаємодії з киснем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К232.402.6 + К232.702.6
Шифр НБУВ: РА314154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Даньків О.О. 
Вплив деформації на електронні та діркові стани в напружених квантових точках InAs/GaAs: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.О. Даньків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично досліджено перебудову локалізованих електронних та діркових рівнів у напружених сферичних і циліндричних квантових точках InAs/GaAs різних розмірів під впливом самоузгодженої деформації матеріалу квантової точки й оточуючої матриці та зовнішнього тиску. Удосконалено метод розрахунку баричного коефіцієнта в квантово-розмірних нульвимірних напіпровідникових структурах. Досліджено вплив пружної взаємодії між квантовими точками, лапласівського тиску на межі квантова точка - матриця, температури росту та домішки в квантовій точці InAs на енергію основного оптичного переходу. Вперше теоретично встановлено залежності ефективних мас електрона та дірки від латерального розміру напруженої циліндричної квантової точки у площині росту та напрямі перпендикулярному до неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА350109

Рубрики:

      
7.

Лоскутов С.В. 
Вплив деформаційних процесів на структуру та енергетичний стан поверхневого шару металів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.В. Лоскутов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 33 с.: рис. — укp.

Вивчено фізичний механізм процесів, що відбуваються на поверхні металевих матеріалів під час пружного та пластичного дефомування. На базі аналізу енергетичного рельєфу поверхні вивчено взаємодію між іонною й електронною підсистемами металів (алюмінію, нікелю) і сплавів (жароміцних сталей) у процесі впливу постійних, знакозмінних і контактних напружень. Одержано координатні залежності щодо зарядового рельєфу металевої поверхні за умов різноманітного деформування. Базуючись на одержаних експериментальних даних розвинуто теоретичні положення про фізичні закономірності змін у електронній підсистемі металів у процесі деформування. Ці зміни пояснено рухом дислокацій, виходом їх на поверхню та утворенням сходинок, що мають електричний заряд. Запропоновано модель розрахунку роботи виходу електронів (РВЕ) для неідеальної поверхні металів, побудовану на базі уявлень про зв'язок РВЕ з електровід'ємністю атомів, а також з урахуванням утворення на поверхні нанодефектів. Уперше доведено, що спосіб виміру значень РВЕ дає можливість раннього прогнозу зародження мікротріщин втомленості. З використанням фізичної моделі втомленості здіснено кількісні оцінки зниження РВЕ, густини сходинок та швидкості розмноження дислокацій. Експериментально доведено, що поверхневий зарядовий рельєф чутливий до тертя та процесів контактної взаємодії та може бути використаний як інформативний параметр під час досліджень процесів тертя та зносу. Визначено, що обробка сплавів потужними імпульсами електричного струму здатна суттєво збільшити опір втомленості. Виміряно структурні параметри поверхні після електроімпульсної обробки. На підставі аналізу розробленої фізичної моделі еволюції пар точкових дефектів у зоні локального нагріву доведено, що електричні імпульси можуть спричинювати локальне виділення теплової енергії на дефектах кристалічної гратки та їх рекомбінацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378,022 + К202.5 +
Шифр НБУВ: РА337857

Рубрики:

      
8.

Баран М.М. 
Вплив електрон-деформаційної взаємодії на електронні стани та перерозподіл електронної густини в широкозонних напівпровідниках з дислокаціями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.М. Баран ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито механізм впливу ступеня заповнення зони провідності на електрон-деформаційний потенціал зарядженої крайової дислокації та на енергію дна зони провідності в околі дислокації. Розраховано ізолінії концентрації електронів навколо крайової дислокації та поверхні електронної густини вздовж стінки дислокацій невідповідності за різних ступенів заповнення зони провідності. Для різного ступеня заповнення зазначеної зони одержано аналітичний вираз енергетичного спектра електрона, локалізованого на крайовій дислокації, та розв'язки рівняння для визначення закону дисперсії носіїв дислокаційної зони. Показано, що у напівпровідниках у крайовій незарядженій дислокації відбувається діодний ефект, спричинений локальним просторовим перерозподілом електронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2 в641,022 +
Шифр НБУВ: РА338329

Рубрики:

      
9.

Рувінський Б.М. 
Вплив технологічних факторів на дефектну підсистему і електронні процеси у плівках халькогенідів свинцю PbTe, PbSe і PbS: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Б.М. Рувінський ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше сформульовано та розроблено модель дефектоутворення тонких плівок халькогенідів свинцю у технології гарячої стінки з одночасним урахуванням складного спектра зарядових станів дефектів, внутрішніх напружень у плівці та роду підкладок, а також кінетики ізотермічного вакуумного відпалу з виникненням двошарової p-n-структури у плівках p-PbS. Розглянуто кристало-хімічний механізм виділення вільної фази свинцю у разі парофазної епітаксії плівок PbTe та PbSe, який пов'язаний з дисоціацією сполук у разі випаровування та нагромадженням міжвузловинних атомів свинцю у конденсаті. На підставі результатів теоретичного та експериментального дослідження кінетики концентрації електронів у разі вакуумного відпалу плівок n-PbTe за участю кисню виявлено суттєву роль дифузійних процесів атомів і вакансій телуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.31,022 +
Шифр НБУВ: РА323191

Рубрики:

      
10.

Воробець М. М. 
Вплив фінішної хімічної обробки на формування і властивості поруватого кремнію та кадмій телуриду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / М. М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.2-1 + Г122.425-1 + Г576.75
Шифр НБУВ: РА385100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Політова О.А. 
Вторинна документальна інформація з історії України в бібліографічних посібниках і архівних довідниках 90-х рр. ХХ ст. - поч. ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Політова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито усталену в Україні систему бібліографічного відображення вторинної документальної інформації, вивчено динаміку та сучасні тенденції в процесі поточного та ретроспективного висвітлення документального потоку з історії України, стан формування системи архівної інформації. На основі самостійно створеної бази даних про бібліографічні посібники та архівні довідники періоду 1990-х рр. - початку ХХІ ст. проаналізовано внесок бібліотек, архівів, музеїв, наукових і науково-дослідних установ історичної галузі у формування жанрово-видового та тематичного спектру вторинної документальної інформації з вітчизняної історії. Визначено сучасні тенденції в удосконаленні вторинної документальної інформації з історії України в бібліографічних посібниках та архівних довідниках, запропоновано модель її функціонування у даному джерельному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)64 + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА368674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Афанасьєв О.Є. 
Географічне дослідження топонімічної системи України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.Є. Афанасьєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади здійснення комплексного географічного вивчення топонімії території України. Встановлено вимоги до збирання топонімічнї інформації, розглянуто особливості зберігання інформації про загальнодержавані топонімічні територіальні системи традиційними методами та засобами ГІС-технологій. Обгрунтовано концепцію хорологічності та просторової континуальності топонімічної системи України, розроблено схему топонімо-географічного дослідження території загальнодержавного та регіонального рівнів. Розроблено концептуальні засади збирання, систематизації, зберігання й оновлення топонімічної інформації й її втілення на топонімічних картах. Виявлено територіальні топонімічні системи, які утворюються у межах природних та антропогенних територіальних комплексів, визначено їх придатність до вивчення методами географічної науки. Удосконалено теорію топонімічного районування, виділено чинники топонімічної диференціації території держави. Створено топонімічні бази та банки даних території України, а також електронні топонімічні інформаційні системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 в4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Цуркан О.І. 
Геоекологічна адаптивність природно-господарських територіальних систем (на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.І. Цуркан ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади оцінки геоекологічної адаптивності (ГА) господарської та природної підсистем у контексті природно-господарських територіальних систем (ПГТС) на прикладі приморської території басейну Григорівського лиману. Розроблено методику напівавтоматизованої системи оцінки геоекологічної адаптивності ПГТС, в основу якої покладено ГА ПГТС за компонентною структурою ландшафту, яка полягає у врахуванні ступеня відповідності властивостей компонентів і структури ландшафту існуючим у даному регіоні видам природокористування. Показано, що на даній території побудовано електронні карти, зокрема, генетико-морфологічної структури ландшафту, господарської підсистеми та природно-господарських територіальних систем. Наведено рекомендації з підвищення ступеня ГА ПГТС за умов різноманіття форм господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0(45УКР7-4ОДЕ) + Б2(45УКР7-4ОДЕ),022 +
Шифр НБУВ: РА342806

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Гайдай С.В. 
Геоекологічна оцінка території 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / С.В. Гайдай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методику геоекологічної оцінки території з використанням ГІС-технологій. На базі ландшафтно-геохімічного підходу визначено зміненість геосистем 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС. Побудовано електронні картографічні моделі зміненості геосистем даної зони. Визначено інтегральні показники геоекологічної оцінки території, що дозволяють оптимізувати економічну оцінку антропогенного навантаження на навколишнє природне середовище у зонах впливу АЕС. За результатами геоекологічної оцінки даної території в економічному аспекті проаналізовано вплив Хмельницької АЕС на грунтово-рослинний покрив. Обгрунтовано мережу геосистемного моніторингу дослідженої 30-кілометрової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР-4ХМЕ)081 + Е0*801.48(4УКР-4ХМЕ) +
Шифр НБУВ: РА345054

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Сіренко В.А. 
Гістерезисні та магнітострикційні явища в гетерогенних сполуках при низьких температурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.А. Сіренко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1999. — 30 с. — укp.

Досліджується вплив гетерогенності впорядкованих твердотільних структур на їх магнітні та пружні властивості в умовах формування низькотемпературної фази та її руйнування магнітним полем з метою виявлення взаємозв'язків процесів впорядкування у кристалічній, електронній та магнітній підсистемах, можливостей їх спільного аналізу та створення фізичних передумов прогнозування операційних характеристик кріогенних приладів на їх основі. Спостережено і детально досліджено розмірні ефекти при спонтанних низькотемпературних перетвореннях, магнітострикційні явища при перетвореннях, індукованих магнітним полем, як то гігантську незворотню магнітострикцію в шаристих сполуках з гігантським магнітоопором та високотемпературною надпровідністю, а також відповідну залишкову магнітну індукцію у зразку. Виділено внески композиційних, деформаційних ефектів та взаємодії магнітної структури з неоднорідностями кристалічної гратки в спостереженні явища. Внаслідок аналізу проведених результатів запропоновано і експериментально перевірено моделі низькотемпературного впорядкування в сполуках з неоднорідним розподілом точкових дефектів та магнітострикції надпровідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022

Рубрики:

      
16.

Ковалюк Б.П. 
Дефектоутворення і електронні властивості матеріалів на основі заліза та кремнію, опромінених лазером в режимі генерації ударних хвиль: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Б.П. Ковалюк ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив лазерних ударних хвиль (ЛУХ) на зміну електронних властивостей і дефектоутворення у матеріалах з різними пластичними властивостями. За методом електронно-позитронної анігіляції доведено, що глибина впливу лазерних ударних хвиль на три порядки перевищує глибину області термічного впливу наносекундного лазерного імпульсу. Зворотній (<$Ealpha ~ symbol О ~ gamma>) мартенситний перехід, який відбувається за ЛУХ обробки сталі Х18Н10Т-ВД є результатом дії двох конкуруючих факторів - великих стискальних напружень (2ГПа) і низького ступеня (0,01) пластичної деформації, а підвищення корозійної стійкості - селективним розсіянням ЛУХ на межах зерен і переважно стискального характеру виникаючих напружень. Показано, що за лазерної ударної обробки можна впливати на електронні властивості приповерхневих шарів твердих тіл не тільки шляхом зміни енергетичних параметрів лазерного імпульсу, але і оптимізацією температурних умов опромінення, що впливають на фононну складову надлишкової сили, яка діє на центри розсіяння, зумовленої лазерною ударною хвилею, а основним механізмом затухання ЛУХ є зародження та міграція дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 +
Шифр НБУВ: РА350646

Рубрики:

      
17.

Черепанов В. В. 
Дослідження надтонких органічних плівок методами зондової мікроскопії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / В. В. Черепанов ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фізики. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено структуру, електронні й електролюмінесцентні властивості надтонких органічних плівок методами сканувальної тунельної мікроскопії й атомно-силової мікроскопії. Розглянуто вплив термічного розпаду нанотрубок на їх фотонну й електронну емісію. Показано, що високовпорядковані хемосорбовані моношари насичених кислот можуть бути одержані на реконструйованій поверхні Au(111). Експериментально підтверджено ефект односпрямованої провідності молекул оксифенілнафталіміду й їх ланцюгів. Запропоновано новий спосіб одержання нанозазорів за допомогою зонда атомно-силового мікроскопа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.15,022 + Ж619
Шифр НБУВ: РА377684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мисакович Т.С. 
Дослідження фазових переходів та комбінаційного розсіяння в локально-ангармонічних системах з сильними електронними кореляціями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.С. Мисакович ; НАН України. Ін-с фізики конденс. систем. — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження термодинаміки та динаміки сильнокорельованих систем з локально-ангармонічними елементами структури, базуючись на псевдоспін-електронній моделі з тунелюванням. Проаналізовано можливість переходу до зарядововпорядкованих станів зі співмірною та неспівмірною модуляцією для випадку слабкого псевдоспін-електронного зв'язку за відсутності електронної одновузлової взаємодії. Установлено, що у разі далекого від половинного заповнення має місце перехід до надпровідного стану. За умов режиму постійної електронної концентрації досліджено нестійкості системи, взаємопов'язані з фазовим розшаруванням. Досліджено вплив тунельного розщеплення рівнів на фазові переходи. Розвинено мікроскопічну схему для опису комбінаційного розсіяння світла у сильнокорельованих системах. Для випадку сильних псевдоспін-електронної й електронної одновузлової взаємодій установлено присутність у спектрі когерентного та некогерентного внесків. У межах узагальненого наближення хаотичних фаз досліджено спектр псевдоспін-хвильових збуджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 +
Шифр НБУВ: РА338139

Рубрики:

      
19.

Афанас'єв В.І. 
Електромагнітне випромінювання і тепловий вплив високопервеансних електронних потоків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.І. Афанас'єв ; Ін-т радіофіз. та електрон. ім. О.Я.Усікова НАН України. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості процесів формування високопервеансних електронних потоків з поздовжньою компресією просторового заряду (ПКПЗ), виконані з використанням числових розрахунків та моделювання електронних гармат. Розроблено електронні гармати потужністью від 0,5 до 150 кВт та макети НВЧ приладів сантиметрового та міліметрового діапазонів. Встановлено, що у високому вакуумі електронні потоки з ПКПЗ мають гаусів розподіл густини току в поперечному розрізі. Керування потоками в динаміці руху та взаємодія з металами дозволило підвищити ефективність ряду технологічних процесів. Досліджено процес генерації гальмівного рентгенівського випромінювання та визначено умови використання даного випромінювання в рентгенівській літографії. Наведено особливості взаємодії електронних потоків з матеріалами мішень. Запропоновано методи реєстрування та подавлювання плазмових коливань в зоні дії електронного променя. Проведено дослідження процесів напилювання, очистки, наплавлення та зварювання металів електронними потоками з великим просторовим зарядом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.5
Шифр НБУВ: РА321326

Рубрики:

      
20.

Логоша О.В. 
Електронна структура гексаборидів перехідних та рідкісноземельних металів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Логоша ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено теоретичні дослідження термодинамічних і спектральних характеристик гексаборидів перехідних і рідкоземельних металів, які мають фундаментальне і прикладне значення. Встановлено особливості і тенденції поведінки пружних властивостей гексаборидів, недостатньо досліджених експериментально. Розраховано електронні енергетичні спектри гексаборидів лужно-земельних, перехідних і рідкісноземельних металів. Проаналізовано роль позиційного параметра в електронній структурі і властивостях основного стану гексаборидів. Виявлено особливості в поведінці локальних характеристик електронної структури міжатомних зв'язків, пружних і магнітних властивостей гексаборидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.71,022 +
Шифр НБУВ: РА366867

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського