Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (107)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (952)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (112)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕСТРАДН$<.>+<.>K=НОМЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мохер Ю.В. 
Дослідження та вдосконалення прийомів технологічного аналізу соломи льону і конопель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Ю.В. Мохер ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню методик технологічної оцінки соломи льону та конопель. В дисертації наведені теоретичні та експериментальні дослідження впливу способу приготування трести (тепловодне та росяне мочіння) на результати технологічної оцінки соломи льону-довгунця. Розроблено алгоритми обчислення довірчих інтервалів комплексних показників якості волокна льону та конопель. Виведено нові емпіричні формули для визначення розрахункового відносного розривного навантаження та номера тіпаного волокна, одержаного при виконанні технологічної оцінки соломи льону. Створено наукову базу для вдосконалення та розробки методик технологічної оцінки соломи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.2

Рубрики:

      
2.

Защепкіна Н.М. 
Котонізація короткого волокна льону на обладнанні бавовнянопрядильних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Защепкіна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто один із напрямків розвитку ресурсозберігаючих технологій - використання власної сировинної бази України для потреб текстильної промисловості. Згідно з "Державною програмою розвитку легкої промисловості на період до 2000 року", де підкреслено, що одним із найважливіших напрямків розвитку легкої промисловості є зміцнення сировинної бази галузі та модернізація необхідного обладнання для переробки місцевих сировинних ресурсів. Розглянуто необхідні технологічні операції, які передують прядінню волокна з короткого волокна льону низьких номерів. Надано визначення цим технологічним операціям, а також - поняттям "котонін", види котонування, глибина котонування. У дисертації приводяться результати комплексних та математичних досліджень параметрів механічного котоніну, який було вироблено на різних технологічних ланцюжках різних підприємств України на бавовняному обладнанні, досліджено залежність параметрів механічного котоніну від заправочних параметрів чесальної машини, вибран оптимальний технологічний ланцюжок та вказано на залежність і зв'язок параметрів пряжі від параметрів котонованого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М31-31

Рубрики:

      
3.

Уханьов О.Л. 
FD-метод для задач Штурма-Ліувілля. Експоненційна швидкість збіжності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / О.Л. Уханьов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 17 с. — укp.

В дисертації досліджується функціонально-дискретний метод для розв'язування задачі Штурма-Ліувілля з крайовими умовами третього роду, періодичними та антиперіодичними умовами. Знайдені достатні умови, що гарантують швидкість збіжності методу не повільніше ніж геометричної прогресії із знаменником, який прямо пропорційно залежить від параметра дискретизації та обернено пропорційно від порядкового номера відповідного власного значення. Одержано узагальнення класичних асимптотичних розвинень для власних значень і власних функцій задачі Штурма-Ліувілля з негладким коефіцієнтом у диференціальному рівнянні, взятому у формі Ліувілля. Робота складається з вступу та трьох розподілів. В розділів. В розділі першому подані огляд літератури та основні положення дисертації. В розділі другому викладено теорію FD-методу для задачі Штурма-Ліувілля з крайовими умовами Діріхле та умовами третього роду. Знайдені достатні умови збіжності FD-методу із швидкістю не меншою ніж геометричної прогресії. Одержані явні апріорно-апостеріорні оцінки точності, з яких випливають строгі та нижні межи для власних значень. Приведена алгоритмічна реалізація методу. В третьому розподілі викладено обгрунтування FD-методу для задачі Штурма-Ліувілля з періодичними та антиперіодичними крайовими умовами. Показано, що ряди, які одержуються за допомогою FD-методу для власних значень і власних функцій є узагальненням класичних асимптотичних рядів. Знайдені достатні умови їх збіжності із швидкістю не повільніше ніж геометричної прогресії. Знайдено явні апріорні оцінки точності, за допомогою яких можна одразу так вибрати ранг методу (глибину рекурсії) та параметр дискретизації(кількість сходинок у кусково сталої функції, якою апроксимується коефіцієнт диференціального рівняння), щоб гарантовано досягти потрібної точності. Приведена алгоритмічна реалізація методу. Теоретичний матеріал ілюструється результатми чисельних експериментів, при проведенні яких використовувались засоби комп'ютерної алгебри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.164,022

Рубрики:

      
4.

Кислун О.А. 
Автоматизація розпізнавання тварин в технологічних процесах ферм великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Кислун ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розпізнавання тварин при комплексній автоматизації технологічних процесів тваринницьких ферм. Розроблено спосіб автоматичного розпізнавання коду номера тварин, який грунтується на виявленні коливальних контурів певних резонансних частот, розміщених на тварині під час знаходження останньої в зоні розпізнавання. Встановлено, що використання слідкуючого порога для інформативного параметра при виявленні контуру підвищує ймовірність правильного розпізнавання тварини. Запропоновано схемні рішення та конструкція системи автоматичного розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.999,022

Рубрики:

      
5.

Барсукова В.Є. 
Мінливість біохімічних компонентів коренеплодів моркви та буряку столового і використання її в селекції на якісні показники: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Є. Барсукова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Виявлено сортові відмінності біохімічного складу видів Моркви м'ясистої - Daucus carota L. та Буряку звичайного коренеплідного - Beta vulgaris L., а також особливості екологічної мінливості біохімічних компонентів коренеплодів та джерела для селекції з високим вмістом сухої речовини, цукрів, моносахаридів, дисахаридів, вітаміну C, beta-каротину, бетаніну та низьким вмістом нітратів. Встановлено взаємозв'язки між компонентами біохімічного складу коренеплодів та урожайністю, продуктивністю погодними умовами (відносна вологість повітря, сума середньодобових температур, опади) та грунтовими факторами (живлення рослин азотом, калієм і фосфором). Проаналізовано мінливості біохімічних компонентів та з'ясовано джерела адаптивності, стабільності пластичності, селекційної цінності генотипів та гомеостатичності моркви. Удосконалено прискорені методи оцінки хімічного складу коренеплодів, які дозволили відібрати вихідні джерела висококаротинових форм моркви та високобетонінові - буряку столового. На їх основі створено сорти моркви Яскрава та буряку Бордо харківський, а також внесено до Державного реєстру сортів рослин України на 2000 р. У Національному центрі генетичних ресурсів рослин України їм присвоєно номери відповідно IU025398 і UL5200009, а новому сорту моркви Барс у генофонді ВІР (Росія) - к-2469. Даний сорт готується до передачі у Державну комісію України з випробування та охорони сортів рослин (ДСВ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-317.3,022 + П241.32-317.3,022
Шифр НБУВ: РА309681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кушнір В.П. 
Створення вихідного селекційного матеріалу гречки на основі старших поколінь мутантів та нових мутагенів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.П. Кушнір ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно створення вихідного матеріалу для селекції гречки методом індукованого мутагенезу. Визначено вплив різних мутагенів та їх комбінацій, а також насичуючого гамма-опромінювання на мутаційний процес у гречки. Визначено групи мутагенів, які найбільше впливають на мінливість деяких кількісних та якісних ознак у гречки. Надано характеристику форм, відібраних у мутантних популяціях гречки за певними ознаками (обмежене гілкування, детермінантність, вкороченість міжвузлів) та за перспективними номерами, створеними за допомогою різних методів штучного мутагенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-315,022
Шифр НБУВ: РА310463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Анікаєва А.А. 
Підвищення якості безперервнолитого металу за рахунок рафінування і додаткового розкислення сталі в промковші: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.А. Анікаєва ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2000. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження поля швидкостей та структури потоків у промковшах (ПК) з використанням водяної моделі. Встановлено кратність циркуляції та числа Пекле для ПК різних конструкцій. Розроблено математичну модель коагуляції та видалення неметалічних включень у промковші, результати моделювання підтверджено промисловими експериментами. На основі дослідження вторинного окислення в ПК встановлено залежність зниження концентрації алюмінію в сталі під час розливки методом "плавка на плавку" від її номера в серії. Запропоновано та випробувано методику розрахунку коректуючої домішки алюмінію, введеної до промковша на початку розливки плавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-1
Шифр НБУВ: РА310519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Івахів О.В. 
Структурно-алгоритмічні методи підвищення інформаційної ефективності засобів вимірювання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / О.В. Івахів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 40 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення інформаційної ефективності засобів вимірювання електричних і магнітних величин шляхом оптимізування їх структур і нові алгоритми опрацювання вимірювальної інформації. Запропоновано узагальнену числову оцінку інформаційного стану об'єкта вимірювання та сформовано оцінку кількості інформації, яку одержує багатоканальний засіб вимірювання електричних і магнітних величин від об'єкта вимірювання. Розроблено методику формування номера послідовності за умов апріорно відомої та невідомої статистики активності джерела. Досліджено теоретично та за допомогою імітаційного моделювання нові структури різницево-адаптивних, комбінованих, програмованих, а також інтелектуалізованих багатоканальних засобів вимірювання, що у разі зменшення вимог до швидкодії та потужності вимірювальних сигналів підвищують інформаційну ефективність багатоканальних засобів вимірювання електричних і магнітних величин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 + З222-5
Шифр НБУВ: РА318900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сапожнік О.В. 
Музично-естетичне виховання старшокласників (на матеріалі сучасної популярної естрадної музики): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Сапожнік ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано сутність, зміст, а також визначено структурні компоненти (когнітивно-пізнавальний, емоційно-почуттєвий, ціннісно-орієнтаційний, оцінювально-інтерпретаційний, творчо-синтезуючий) музично-естетичного виховання учнівської молоді в системі середніх загальноосвітніх навчальних закладів різного типу. Висвітлено історико-теоретичні аспекти розвитку української популярної естрадної музики з урахуванням мистецьких традицій і новацій, науково окреслено термінологічне поле дефініції "сучасна популярна естрадна музика". Експериментально підтверджено ефективність методики музично-естетичного виховання старшокласників за умов впровадження до навчально-виховного процесу програми "Сучасна популярна естрадна музика", а також комплексу інноваційних, модифікаційних та варіативних методів і організаційних форм педагогічного впливу, що сприяє розвитку естетосфери старшокласників (естетичної свідомості, емоційно-почуттєвої складової та художньо-творчої діяльності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ364.1
Шифр НБУВ: РА316784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чешневська Л.В. 
Використання генофонду гречки як вихідного матеріалу при створенні сортів для літніх посівів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.В. Чешневська ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено питання створення сортів гречки для літніх посівів (страхового, післяукісного та медоносного напрямків) шляхом використання колекції світового генофонду гречки як вихідного матеріалу для селекції. Встановлено генотип-середовищні залежність між селекційним матеріалом різного походження та специфічними кліматичними умовами. Ідентифіковано генотипи з високою адаптивною здатністю до вирощування в післяукісних і страхових посівах і визначено їх нектаропродуктивність і пилкоутворювальну здатність. Оригінальні селекційні номери 134/95, 135/95, 137/95, 140/95, 143/95 передано до колекції світового генофонду гречки. Перспективні номери 41/93, 598/93, 3/95 , яким притаманний комплекс господарсько цінних показників, використано у селекційному процесі. Селекційний номер 29/92 (Єлена) передано для Державного сортовипробування як сорт для літніх післяукісних посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31-36
Шифр НБУВ: РА314176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ткач О.О. 
Багатохвильове аномальне проходження рентгенівських променів в одновимірнодеформованих кристалах сполук Аsup3/supВsup5/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Ткач ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням числового розв'язку системи диференційних рівнянь Такагі встановлено, що одновимірні деформації у вигляді схованого під поверхнею шару в кристалах з граткою сфалерату призводять до суттєвих змін розподілу інтенсивності в багатохвильових областях розсіяння та осциляційної залежності інтегральних коефіцієнтів проходження від величини деформації. Встановлено, що найбільші зміни в розподілах інтенсивності багатохвильового розсіяння спостерігаються у разі локалізації деформованого шару на 1/2 екстинкційної товщини та орієнтації вектора зміщень атомних площин паралельно до об'єднувального вектора дифракції трихвильового відбивання. Визначено, що чутливішою до такої деформації є сполука з більшою різницею атомних номерів. Значне посилення ефекту багатохвильового аномального проходження для ряду три-, чотири-, шестихвильових дифракцій перебувають у взаємозв'язку з відповідними перерізами дисперсійної поверхні, степенями збудження хвильових мод і асиметрією розподілу коефіцієнтів поглинання. Точки збудження, які мігрують за дисперсійною поверхнею, залежно від її кривизни проходять багатохвильові області з різною швидкістю, перемішують хвильові моди з різними фазовими співвідношеннями, що призводить до трансформацій багатохвильових областей розсіяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Калюга Є.В. 
Реформування економічного контролю в Україні (теорія і практика): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Є.В. Калюга ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Визначено економічний контроль як сукупність спостережень та перевірок контролюючими органами дотримання вимог чинного законодавства з метою ефективного використання ринкових принципів у суспільстві. Розроблено методику оцінки помилок і ризику економічного контролю та особливості його впровадження у комп'ютерному середовищі. Розглянуто організаційні аспекти реформування економічного контролю (визнання найвищим органом державного фінансового контролю Рахункову палату, створення на базі ГоловКРУ та семи відокремлених державних контролюючих структур департаментів міністерства державного фінансового контролю). Визначено напрями реформування чинної системи податкового контролю (розширення сфери інформаційної взаємодії контролюючих органів та ідентифікаційного номера платника податку для юридичних (фізичних осіб) та порядку їх реєстрації). Запропоновано підвищити ефективність попереднього та поточного внутрішньогосподарського контролю шляхом застосування роз'яснювальних, прогностичних моделей, нейтралізації впливу інфляцій методом натуральних показників і введення регулярних коригувань вартісних величин, впровадження контролю за місцями формування витрат на підставі принципу подвійного запису на взаємопов'язаних рахунках та використання спеціальних узагальнюючих регістрів. Доведено доцільність проведення ревізій та перевірок (тематичних,камеральних, рахункових, рахунково-аналітичних, аудиторських), як форм економічного контролю. Удосконалено методи проведення комплексної ревізії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8-212.116.1 +
Шифр НБУВ: РА321943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Жмурко О.В. 
Особливості фенотипового прояву реакції сої на фотоперіод та їх використання в селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Жмурко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано вплив строків сівби, тривалості дня та їх взаємодії, а також агроекологічних умов вирощування у двох географічних пунктах на зміну тривалості фази "сходи - цвітіння", періоду вегетації та основних елементів продуктивності у 60 колекційних сортозразків та 27 селекційних номерів сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31
Шифр НБУВ: РА319313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Божуха Л.М. 
Нерівності типу Джексона: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Л.М. Божуха ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2002. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.47,022
Шифр НБУВ: РА320162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лихогруд М.Г. 
Методи і моделі створення та інтелектуалізації автоматизованих систем земельного кадастру: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.04 / М.Г. Лихогруд ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Висвітлено концепцію, методи, моделі та принципи створення автоматизованих систем земельного кадастру (АСЗК), які базуються на сучасних інформаційних та геоінформаційних технологіях. Описано структуру реляційної бази даних АСЗК, яка включає реєстри: земельних ділянок та територіальних зон; об'єктів нерухомості; власників та користувачів; правовстановлювальних документів; прав (власності, користування, іпотеки, земельних сервітутів, обмежень та обтяжень). Наведена структура бази даних допомагає засобами АСЗК здійснювати реєстрацію прав на земельні ділянки та об'єкти нерухомості. Удосконалено систему кадастрових номерів земельних ділянок та об'єктів нерухомості. Розроблено класифікатори земельних ділянок. З метою комплексного моделювання об'єктів та процесів земельного кадастру викладено концепцію інформаційно-логічної моделі предметної області. Запропоновано здійснювати інтелектуалізацію АСЗК шляхом інтеграції в їх складі експертних систем, лінгвістичних процесів та інших підсистем з базами знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-517ф12
Шифр НБУВ: РА319624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гірка І.О. 
Поширення, конверсія та поглинання об'ємних і поверхневих електромагнітних хвиль у плазмі з неодновимірною неоднорідністю: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / І.О. Гірка ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Аналітично вивчено вплив багатомодовості магнітогідродинамічних хвиль (МГДХ) на їх дисперсійні властивості та тонку структуру альфвенівського резонансу (АР) у випадку, коли зв'язок просторових гармонік обумовлений періодичною неоднорідністю сталого магнітного поля в термоядерних пастках типу токамак і стелларатор. Уперше установлено, що періодична неоднорідність магнітного поля може мати вирішальний вплив (замість інших слабких ефектів, зокрема інерції електронів і скінченності ларморівського радіуса іонів) на тонку структуру локальних АР у периферійній плазмі, де ріпли магнітного поля є більшими і плазма - холоднішою, ніж у глибині плазми. Доведено можливість додаткового нагрівання термоядерної плазми поблизу системи автоматичного регулювання. Під час дослідження дисперсійних властивостей дрібномасштабних АХ, локалізованих поблизу цього збурення, ураховано скінченність збурення радіального профілю густини. Уперше дисперсійні властивості хвиль поверхневого типу (ХПТ) з малими аксіальними хвильовими числами в ізотропних хвилеводах з діелектричним прошарком між плазмовим стовпом і металевою стінкою камери досліджено аналітично для довільних номерів азимутального номера моди. З'ясовано умови, за яких є можливою резонансна взаємодія довгохвильових ХПТ незвичайної поляризації з довгохвильовими об'ємними хвилями звичайної поляризації у металевих хвилеводах, повністю заповнених плазмою. Доведено, що поперечні ХПТ можуть поширюватися уздовж межі плазма - метал поперек сталого магнітного поля в тороїдних хвилеводах круглого перерізу і хвилеводах майже прямокутного перерізу, які заповнені двома шарами n-напівпровідників, а також вивчено дисперсійні властивості ХПТ у таких хвилеводах. Показано можливість поширення поперечних поверхневих коливань іонної компоненти плазми в замагнічених циліндричних плазмових хвилеводах. Досліджено уповільнення поперечних ХПТ і розщеплення їх спектрів у плазмових хвилеводах некруглого перерізу без магнітного поля, доведено можливість їх використання для підтримання газових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.263,022 +
Шифр НБУВ: РА328413

Рубрики:

      
17.

Ларін В.Ю. 
Інформаційно-вимірювальна система контролю параметрів життєдіяльності молодняку свиней: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / В.Ю. Ларін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с. — укp.

Знайдено та обгрунтовано інформативні параметри, що характеризують встановлені контрольовані періоди, які забезпечують моніторинг за станом здоров'я молодняку свиней. Запропоновано метод та засоби присвоєння індивідуального гніздового номера (коду) з використанням природної ознаки молодняку свиней шляхом нанесення на кінцівки металізованих міток, що замикають під час перебування його на ідентифікаційній площадці приводні елементи, виконані у вигляді вилучених від вимірювального формувача коду металевих не замкнутих накоротко витків. Розроблено новий спосіб контролю параметрів життєдіяльності молодняку раннього періоду, за якого відсутня зворотна дія вимірювального засобу, а кислотність слини та температура тіла вимірюється в момент натискання носовим дзеркалом на механізм стаціонарних автопоїлок, в які вбудовано швидкодіючі іон-чутливі та напівпровідникові плівкові термоперетворювачі. Реалізовано спосіб визначення інтенсивності росту молодняку, що запобігає стресовим ситуаціям під час зважування за рахунок непомітно вбудованих ваговимірювальних засобів, де використано магнітопружні первинні перетворювачі, що відрізняються від відомих ідентичністю номінальних характеристик перетворення, досягнутих виключенням сукупності компенсованих систематичних складових похибок від збурюючих електромагнітних чинників і конструкції чутливого елемента. Запропоновано метод відновлення сигналів електрокардіограми та одержання аналітичних залежностей типових фрагментів з метою автоматизації аналізу інформації. Розроблено багатоканальну структуру інформаційно-вимірювальної системи контролю параметрів життєдіяльності, що забезпечує контроль вікових груп і вибіркову оцінку процесу життєдіяльності молодняку з метою ліквідації падіжу на всіх контрольованих періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27с1/8 +
Шифр НБУВ: РА323312

Рубрики:

      
18.

Опьонова І.В. 
Організаційно-економічний механізм системи ідентифікації та маркування товарів EAN*UCC на підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Опьонова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено нове тлумачення поняття "система штрихового кодування товарів". Базуючись на загальних принципах ідентифікації торгових одиниць розроблено блок-схему вибору структури глобального номера торгової одиниці. З метою уникнення грубих порушень у процесі маркування виробів штрихкодовими позначками запропоновано алгоритм вибору штрихкодової символіки. За допомогою степеневої, експоненціальної та поліноміальної функції шостого степеня побудовано апроксимацію кількості товарів, маркованих штрих-кодами EAN, і числа підприємств-учасників даної системи. Запропоновано рекомендації щодо забезпечення якості штрихкодового маркування вітчизняних товарів, що дозволить уникнути фальсифікації та недостовірності їх ідентифікації на всіх етапах проходження товару від виробника до споживача. Розроблено структурну модель реалізації стратегії застосування штрихкодових технологій на вітчизняних підприємствах як відкритої системи, в основу якої покладено комплексний підхід щодо впровадження проектів на базі стандартів EAN*UCC. Розглянуто бізнес-модель безперервного постачання товарів із застосуванням стандартів ЕОД, яка дозволить значно скоротити обсяг паперової роботи, організаційні видатки товаровиробника, покращати якість бізнес- і логістичних даних, прискорити обіг капіталів, зменшити обсяг товарних запасів на підприємстві. Наведено проект оптимізації процесів постачання та торгівлі з використанням електронних повідомлень на базі синтаксису UN/EDIFACT.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-44 +
Шифр НБУВ: РА325581

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Давидов В.О. 
Автоматизація технологічного процесу реєстрації номерів при керуванні транспортними потоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.О. Давидов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше запропоновано критерії якості ідентифікації, за якими можна порівнювати автоматизовані системи ідентифікації автотранспортних засобів і розроблено методику їх розрахунку. Уперше для програмного забезпечення даної системи наведено алгоритми бінаризації зображень за умов апріорної невизначеності та фільтрації зображень з використанням методу простежування злитих груп. Уперше для автоматизованої системи контролю та керування автотранспортним потоком з метою виділення на зображеннях текстової інформації запропоновано застосування двовимірного хвильового перетворення Хаара. Доведено, що значення якості ідентифікації автотранспортних засобів для зазначених систем може досягти 95 - 98 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА328433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Димарський Я.М. 
Власні вектори квазілінійних операторів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Я.М. Димарський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Описано структуру множини нормованих власних векторів квазілінійних операторів, зокрема, топологічні властивості многовиду самоспряжених операторів, у яких певні власні значення мають певну кратність, а також многовиду пар (оператор, власний вектор). Введено поняття компактного квазілінійного самоспряженого цілком неперервного зображення квазілінійних операторів. На квазілінійні оператори поширено поняття номера та кратності власного значення та виділено клас типових зображень, що породжують оператори з простими власними значеннями. В термінах індексу перетину многовидів надано гомотопічну класифікацію типових зображень і опис структури множини нормованих власних векторів, що відповідають операторам з цих класів. Запропоновано застосування одержаної класифікації для дослідження малих власних векторів (функцій), нормованих власних векторів і гілок власних векторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.63 +
Шифр НБУВ: РА322596

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського