Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (60)Реферативна база даних (810)Книжкові видання та компакт-диски (382)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРФОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жулай В.В. 
Порівняльна оцінка способів резекції печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Жулай ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням хірургічного лікування 107 хворих з вогнищевою патологією печінки. В експерименті вивчена морфологія репаративних процесів у печінці після виконання резекції. Досліджені в динаміці показники функціонального резерву печінки після використання різних методів резекції. В результаті проведеного аналізу висвітлені вірогідні прогностичні фактори летального кінця після розширених резекцій печінки. Запропоновано малотравматичний комбінований спосіб резекції печінки, спрямований на зменшення об'єму інтраопераційної крововтрати. Розроблено новий спосіб резекції печінки у хворих з механічною жовтяницею пухлинного генезу. Впровадження малотравматичних способів виконання резекції з урахуванням виявлених факторів ризику дозволило, порівняно з традиційними способами, значно покращити результати хірургічного лікування хворих з вогнищевою патологією печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.51

Рубрики:

      
2.

Димитрова Л.М. 
Філософія історії як світоглядна і методологічна парадигма: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Л.М. Димитрова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 42 с. — укp.

Дається аналіз головних теоретико-методологічних засад і сучасних наукових метапарадигм, на яких базується філософія історії, а також простежується багатовіковий процес формування цих засад, досліджуються етнічний і есхатологічний аспекти філософсько-історичних підходів. Здійснена теоретична реконструкція процесу генези, становлення і розгортання філософської рефлексії стосовно історичних реалій, починаючи з часів Античності і до сьогодення. Проаналізовані найбільш значні концепції філософської інтерпретації історії в ХХ-му столітті, такі, як морфологія історії О.Шпенглера, концепція локальних цивілізацій А.Тойнбі, історіософські погляди П.Сорокіна, теорія етногенезу Л.М.Гумильова як проявів домінантного в нашому столітті історіоциклізму. Значна увага приділяєтья евристичній і прогностичній ролі історіософської інтенціональності в національному філософському спадку для розбудови української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6в

      
3.

Шило О.В. 
Невербальні і вербальні засоби в образотворчій діяльності: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / О.В. Шило ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 35 с. — укp.

Досліджується взаємозв'язок вербальних та іконічних засобів пластичного мислення, які забезпечують подібність зображення, і того, що зображується. У структурі акту образотворчої діяльності виділена спеціальна семіотична конструкція, яка забезпечує конкретність пластичного образу, - так звана знакова морфологія. Досліджені її структура та функції складових елементів - топологічного і типологічного описів і канонічного зразку. Проаналізовано механізм, який включає знакову морфологію до образотворчої діяльності, - так звана ситуація відсторонення. Виявлені її структура і базові процедури - артифікації і оприроднення. Побудована типологія основних форм пластичного відношення художника до натури, за допомогою яких можлива її інтерпретація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Куцевол М.Л. 
Мінералогія каменесамоцвітної сировини групи кварцу з кори вивітрювання ультрабазитів Українського щита (Середнє Побужжя): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / М.Л. Куцевол ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1999. — 17 с. — укp.

Вивчені умови локалізації, морфологія, текстура та мінералогія агатів, яшм та хлоритовміщуючого халцедону (плазми), встановлених в корі вивітрювання серпентинітів Середнього Побужжя. Наведені відмітні особливості вивчених агатів від аналогічних мінеральних агрегатів, що утворюються у вулканічних породах. Досліджена жильна мінералізація кори вивітрювання ультрабазитів (з якою пов'язані самоцвіти), виділені морфогенетичні типи жил. Визначений механізм утворення мінеральних агрегатів, що складають самоцвіти. Розроблена гемологічна класифікація каменесамоцвітної сировини, надані практичні рекомендації щодо її обробки та використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.33(45УКР)-42

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Благодарова О.В. 
Морфологія вилочкової залози людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / О.В. Благодарова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфології вилочкової залози плода людини в різні періоди його внутрішньоутробного розвитку. Виявлені якісно нові морфо-функціональні ознаки гістогематичних структур залози, які дають можливість розробити нові підходи в вирішенні питань, що стосуються її секреторної функції, походження та міграції лімфоцитів, особливостях будови гематоцеллюлярного бар'єру на рівні гемокапіляра, формуванні тимічних тілець та інш. Представлені дані про структурнофункціональну гетерогенність ретикулоепітелію вилочкової залози, описані особливості міжклітинних взаємовідносин, висловлено припущення про значення тимічних тілець в пренатальному періоді онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: E70*333.89*697.5,022

      
6.

Рудницька О.Г. 
Функціональна морфологія мікрогемоциркуляторного русла міокарда при моделюванні хронічної ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.Г. Рудницька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню основних закономірностей морфофункціональної перебудови мікрогемоциркуляторного русла та гістогематичного бар'єра міокарда при гіперхолестеринемії та коронарній недостатності та аналізу їх ролі у патогенезі хронічної ішемічної хвороби серця важливу роль відіграє периферичний бар'єр для міокардіального кровотоку, який має характерні морфофункціональні еквіваленти. Показано, що редукція трофічних мікросудин міокарда, обумовлена інтравазальними, інтрамуральними та позасудинними факторами, тісно поєднується з перебудовою гісто-гематичного бар'єра. Виявлено, що поєднання різних патологічних впливів, використане при моделюванні цього захворювання, створює потенціюючий ефект по мірі зростання ступеня мікроциркуляторних порушень. Виявлені лабільні та стійкі зміни, що, відповідно, підлягають та не підлягають корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-29

Рубрики:

      
7.

Гаргін В.В. 
Функціональна морфологія щитовидних залоз плодів та новонароджених від матерів з окремими видами екстрагенітальної патології, гестозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / В.В. Гаргін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням патоморфологічних особливостей щитовидної залози на ранніх етапах ембріогенезу з позиції системи "мати - плацента - плід" під впливом ускладненого перебігу вагітності у матерів із гестозом, цукровим діабетом, гіпертензією. Виявлено ознаки порушення тканини щитовидної залози. Поряд зі збільшенням розмірів та маси органа, під час комплексного дослідження спостерігались зміни у фолікулярному епітелії, гістохімічних реакціях у колоїді, клітинній цитоплазмі та ядрах, формування імунних комплексів, ознаки активації колагеноутворення. Ознаки гіпофункції органа, що спостерігались, пояснюють деякі клінічні прояви у таких новонароджених. Ступінь морфологічних проявів зумовлена рівнем тяжкості й тривалості патологічного стану матері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213 + Р733.415.12-2
Шифр НБУВ: РА308041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ткаченко С.А. 
Роль морфології фронту кристалізації в процесах вирощування монокристалів корунду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.А. Ткаченко ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено морфологію фронту кристалізації кристалів корунду, вирощених з розплаву з використанням різних методів. Показано, що за умов, коли кристал не може прийняти рівноважну форму, фронт кристалізації завжди має осередкову структуру, утворену елементами рівноважного кристала. У цьому причина постійної осередкової шорсткості фронту кристалізації та нормалізації механізму росту. Виявлено, що під час переохолодження осередковий фронт кристалізації перетворюється на скелетний і далі - на дендритний. Доведено, що скелетна морфологія фронту кристалізації є однією з основних причин утворення газових включень. Для методу Степанова розроблено технологічні рішення і конструкції формоутворювачів, які гарантують одержання якісних кристалів без газових включень і блоків. Побудова рівноважних, осередкових, скелетних та дендритних форм корунду проявляє загальні закономірності, характерні також для інших кристалів, тому результати, отримані під час проведення досліджень процесів росту корунду, можна застосовувати для вирощування інших кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.2
Шифр НБУВ: РА310193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Каменєва О.П. 
Мухи-стрічкокрилки (Diptera, Ulididae) Палеарктики (фауна, морфологія, систематика): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.П. Каменєва ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше проведено спеціальне фауністичне та біотаксонімічне дослідження родини Ulididae Палеарктики, основні положення якого викладено в 9 наукових публікаціях. У складі палеарктичної фауни встановлено 209 видів з 17 родів. Детальне вивчення морфологічних особливостей дозволило виявити нові діагностичні ознаки та застосувати їх з метою вдосконалення класифікації стрічкокрилок. Запропоновано поділ родини на триби: 2 з них, Seiopterini та Myennidini, описано автором, для 5 інших встановлено новий статус і переглянуто межі. Здійснено таксонімічну ревізію найважливіших родів і груп видів улідіїд Палеарктики. Визначено, що 3 родові та 6 видових назв є молодшими синонімами. Описано 8 нових видів і новий підрід. Встановлено 7 нових комбінацій, одну назву відновлено з синонімів та запропоновано замінні назви для двох омонімів. Відзначено, що назва Ulididae - старша валідна назва родини, яку потрібно використовувати замість Otitidae. Проаналізовано географічне поширення стрічкокрилок. Детально висвітлено практичне і господарське значення групи. Розроблено з залученням нових даних таблиці для визначення підродин, триб, усіх родів і видів стрічкокрилок Палеарктики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.262Uli,022
Шифр НБУВ: РА310521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Коренєва Ж.Б. 
Неспецифічна резистентність і морфологія деяких органів імунної системи курей та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Ж.Б. Коренєва ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано захворюваність курей за умов птахівничих господарств. Вперше в Україні вивчено комплексну дію гумату натрію на неспецифічну резистентність і морфологічні зміни в органах імунної системи в онтогенезі в курей породи білий леггорн. Доведено практичну доцільність використання гумату натрію в дозі 10 мг на 1 кг маси тіла як фізіологічно адекватної у разі промислової технології вирощування курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.61-35
Шифр НБУВ: РА316308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Андріїшин О.П. 
Морфологія спинномозкових вузлів при тяжкій термічній травмі та застосуванні антиоксидантів і ентеросорбента: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.П. Андріїшин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості спинномозкових вузлів у випадках тяжкої опікової травми за умов застосування антиоксидантів і ентеросорбентів. Встановлено, що тяжка термічна травма спричиняє виразні зміни всіх структурних компонентів спинномозкових вузлів, характер і ступінь вираженості яких залежить від стадії опікової хвороби. У стадії шоку та ранньої токсемії, на тлі високої активності перекисного окиснення ліпідів та ендогенної інтоксикації, розвиваються виразні зміни у морфофункціональній тріаді спінальних гангліїв: гемокапіляр-нейроглія-нейроцит, які проявляються активацією внутрішньоклітинної репаративної регенерації, гіперплазією та гіпертрофією органел. У більш пізні стадії опікової хвороби, за умов збереження високого рівня токсичних продуктів у плазмі крові, настає зрив пристосувально-компенсаторних процесів і розвиваються глибокі деструктивні зміни у спинномозкових вузлах. У разі застосування антиоксидантів та ентеросорбента знижується рівень ендогенної інтоксикації організму, стабілізується стан усіх структурних компонентів гангліїв, активується внутрішньоклітинна репаративна регенерація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-3
Шифр НБУВ: РА312067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кулемзіна Т.В. 
Морфологія серця людини при повній транспозиції магістральних судин: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Т.В. Кулемзіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему анатомічних і гістологічних особливостей серця людини у випадку повної транспозиції магістральних судин і супутніх пороків, які утворюють сполучення. За допомогою сучасних морфологічних методів досліджено анатомічні особливості будови серця у разі повної транспозиції магістральних судин у пацієнтів різного віку, динаміку змін анатомічної будови стінок порожнин серця та гістологічних змін міокарда. Повна транспозиція магістральних судин у життєздатних дітей поєднується з іншими пороками серця з такою частотою (від загального числа спостережень): відкритий овальний отвір - 61,2 %; дефект міжпередсердної перегородки - 23,9 %; відкрита артеріальна протока - 23,9 %; дефект міжшлуночкової перегородки - 44,8 %; аномалії розвитку магістральних судин - 14,9 %; аномалії розвитку клапанів серця - 9 %. Анатомія серця у разі повної транспозиції магістральних судин визначається формою пороку. Виразність і поширеність гістологічних змін у міокарді (ушкодження кардіоміоцитів і кардіосклероз) залежать від наявності співусть та віку дитини, а співвідношення компенсаторно-пристосувальних та альтернативних процесів у міокарді визначає перебіг пороку та є провідним чинником у розвитку декомпенсації серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501
Шифр НБУВ: РА315140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гичка С.Г. 
Патологічна морфологія легень у гострому періоді інфаркту міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / С.Г. Гичка ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Наведено результати досліджень патологічної морфології легень у гострому періоді інфаркту міокарда у зіставленні з порушеннями ліпідного обміну в легенях та інших досліджених біологічних об'єктах (венозна й артеріальна кров, конденсат видихуваного повітря та піт) за неускладненої та ускладненої форм захворювання. Встановлено, що альтернативним змінам у легенях у випадку інфаркту міокарда притаманний характер жирової дистрофії. Простежено динаміку патоморфологічних змін легень і встановлено їх поєднаність із порушеннями ліпідного обміну в досліджених біологічних об'єктах. Оцінено інформативність отриманих даних для діагностики та прогнозування можливих ускладнень захворювання. Запропоновано схеми патогенезу жирової мікроемболії легень і механізмів акумуляції жиру в них у гострому періоді інфаркту міокарда. Простежено шляхи елімінації акумульованого жиру з легень. Сформульовано концепцію морфогенезу патологічних процесів, що розвиваються у легенях у гострому періоді інфаркту міокарда. Обгрунтовано рекомендації стосовно оптимізації діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів у випадку даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р412.3-37
Шифр НБУВ: РА313045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Моторна М.М. 
Функціональна морфологія судин головного мозку в осіб, що зазнали впливу наслідків Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.М. Моторна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональні зміни у церебральних судинах мешканців районів, забруднених радіонуклідами внаслідок аварії на ЧАЕС 1986р. Проведено гістологічне та гістохімічне дослідження судин речовини головного мозку та черепної м'якої оболонки в осіб, які протягом 11 - 14 років мешкали в районах України з різним ступенем радіоактивного забруднення. Виявлено зміни в капілярах, венулах, артеріолах, артеріях і венах (склероз, гіаліноз, збільшення судинної проникненості), які здатні обмежувати компенсаторно-пристосувальні можливості судинної системи. Зроблено висновок, що мешканців даних територій можна віднести до групи ризику щодо розвитку пошкоджень головного мозку судинного генезу, тому вони потребують проведення відповідних лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р627.703.0-2
Шифр НБУВ: РА317140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Гусляков М.О. 
Діатомові водорості бентосу Чорного моря та суміжних водойм (морфологія, систематика, екологія, біогеографія): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / М.О. Гусляков ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

На підставі вперше проведеного на Україні аналізу багаточисельних електронно-мікроскопічних та інших даних, а також огляду літератури визначено особливості морфології, системного складу, екології та біогеографії цієї групи водоростей. Виділено три періоди у вивченні діатомових водоростей бентосу Чорного моря. Третій період розпочався з моменту широкого впровадження дисертантом (з середини 1970-х рр.) у дослідження чорноморських діатомових трансмісійного та скануючого електронних мікроскопів. З застосуванням електронно-мікроскопічних методів виявлено ряд біологічних закономірностей. Описано незвичайний поділ клітин діатомових, значно доповнено раніше одержані дані про розташування ареол у "рисах" діатомових класу Pennatophyceae. Розроблено принципи класифікації деяких родів, вагомих для екосистем Світового океану. Описано 16 нових для науки видів, 1 різновид, 5 підродів, 2 родини. Синонімізовано 4 види та 4 різновиди. Здійснено комбінації 21-го виду та 7-ми різновидів, доповнено діагнози 198-ми видів. Запропоновано у водоростей порядку Araphales, які мають двогубі вирости - передвісники шва, розрізняти 2 нових підпорядки Labiatoideae і Alabiatoideae. Описано нове екологічне угруповання водоростей, що мешкає у контактній зоні Світового океану берег - вода та локалізується в міжпіщинкових просторах вище урізу води. На підставі поглибленого еколого-флористичного аналізу видового складу діатомових водоростей бентосу Чорного моря та його лиманів вперше визначено сучасний стан пануючих груп у районах, що зазнають антропогенного впливу; у флорі бентосу діатомових Чорного моря виділено 14 зонально-географічних, 6 - генетичних елементів та 4 вікових комплекси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.23(922.8) +
Шифр НБУВ: РА322469

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Арчакова Т.М. 
Морфологія ворсинчастого хоріона жінок віком 35 років і більше та при природжених вадах розвитку центральної нервової системи у плода: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Т.М. Арчакова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено структурні та ультраструктурні критерії ушкодження та особливості апоптозу ворсинчастого хоріона першого та другого триместрів вагітності в жінок віком 35 - 45 років та у випадку природжених вад розвитку центральної нервової системи (ПВР ЦНС) в плода для виділення груп ризику щодо розвитку плацентарної недостатності. На підставі комплексного морфологічного, ультраструктурного, імуногістохімічного та морфометричного аналізу біоптатів плаценти встановлено уповільнення розвитку фетального судинного русла та дистрофічні зміни в епітелії в даних жінок. Визначено характер розвитку компенсаторних реакцій у вигляді достовірного зменшення товщини епітеліального шару, діаметра ворсин та збільшення кількості синцитіальних вузликів. Спостережено, що за умов ПВР ЦНС плода у ворсинчастому хоріоні має місце первинна плацентарна недостатність, морфологічними критеріями якої є затримка дозрівання та диференціювання ворсин хоріона та фетального судинного русла на фоні порушення кровообігу у фетальних судинах і дистрофічних процесів у синцитіотрофобласті, цитотрофобласті, ендотеліоцитах. Проведено кількісний аналіз структур ворсинчастого хоріона в динаміці вагітності в жінок віком 35 - 45 років та у випадку ПВР ЦНС у плода. З використанням загальногістологічних та імуногістохімічних досліджень встановлено збільшення апоптозного індексу у ворсинчастому хоріоні жінок віком 41 - 45 років і зменшення його за умов ПВР ЦНС плода в динаміці вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21-2
Шифр НБУВ: РА321699

Рубрики:

      
17.

Парфентьєва І.О. 
Морфологія та особливості природи epsilon-фази в процесі формування гетерогенної структури зносостійких високомідистих чавунів з кулястим графітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.О. Парфентьєва ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

З використанням результатів досліджень та положень нерівноважної термодинаміки і синергетики розроблено наукові засади синтезу ЛКМ зі значним комплексом функціональних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.8 +
Шифр НБУВ: РА326335

Рубрики:

      
18.

Фененко Л.І. 
Структурні та фізичні властивості полімерних плівок, допованих барвниками, та композитів на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.І. Фененко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено та комплексно досліджено фізичні характеристики полімерних структур з барвниками з метою їх використання як фоточутливих та світловипромінюючих середовищ. Системно досліджено вплив іонності органічних барвників (ОБ) на характеристики полімерних плівок ПЕПК + N % мас. Б. Установлено, що існує межова концентрація ОБ (між 20 та 50 % мас.), яка обумовлює фізичні властивості та структуру плівок. Морфологія поверхні плівок має нанозернистий характер та залежить від іонності та концентрації ОБ у полімері. У досліджуваних структурах уперше виявлено самоорганізацію. Запропоновано моделі досліджуваних структур залежно від ступеня асоціації та агрегації ОБ. Виявлено вплив іонності ОБ на електропровідність плівок. Побудовано енергетичні діаграми структур і проведено аналіз результатів експерименту та теоретичних квантово-механічних розрахунків. На полімерних плівках ПЕПК з внутрішньоіонними барвниками одержано електролюмінесценцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4-106 +
Шифр НБУВ: РА327513

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Лебедєва 
Лисиця звичайна (vulpes vulpes L., 1758) в умовах Нижнього Подніпров'я (морфологія, екологія, практичне значення): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Наталія Іванівна Лебедєва ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*80
Шифр НБУВ: РА323266

Рубрики:

      
20.

Литвиненко О.О. 
Мовні особливості почаївського стародруку "Книжиця для господарства" 1788р.(Фонетика. Морфологія): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Литвиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано графічну, фонетичну та морфологічну системи української мови кінця XVIII ст. на матеріалі "Книжеці для господарства". Розглянуто явища вокалізму та консонантизму, а також особливості іменної та дієслівної словозміни. Простежено співвідношення загальномовних норм і діалектичних явищ, визначено ступінь нормованості фонетичної та морфологічної систем даного періоду. На підставі даних досліджень показано, що фонетичні та морфологічні риси пам'ятки засвідчують високий рівень відповідності нормам сучасної української літературної мови, а наявність живомовних елементів зумовлена її побутовим призначенням. Доведено, що окремі діалектні особливості тексту вказують на вплив волинсько-подільських говорів та польської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-0 +
Шифр НБУВ: РА323379
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського