Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (47)Реферативна база даних (740)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>K=НАЛАШТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Толочко О.І. 
Аналіз та синтез електромеханічних систем зі спостерігачами стану: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / О.І. Толочко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено науково-технічну проблему підвищення якості керування електромеханічними системами за умов неповної інформації про об'єкт регулювання. Розвинуто теоретичні положення аналізу та синтезу систем електропривода зі спостерігачами стану з урахуванням дії на ідентифіковану частину об'єкта регулювання невимірних збурень. Здійснено спрощення структурних схем систем автоматичного керування зі спостерігачами стану (СС) у загальному вигляді, удосконалено теорему розподілу та методику синтезу СС для випадку, коли зворотний зв'язок за оцінкою деякої координати діє на ідентифіковану частину об'єкта регулювання. Розроблено спрощену методику структурного синтезу редукування СС, запропоновано нові розподіли полюсів та нулів, удосконалено методику синтезу систем підпорядкованого регулювання методом характеристичних співвідношень. Запропоновано методику та програмне забезпечення для автоматизації синтезу модальних регуляторів і спостерігачів стану. Розроблено аналогові та цифрові СС, що відновлюють динамічний і статичний моменти двигуна без додаткового інтегратора. Наведено методики синтезу систем керування двомасовими електромеханічними системами та спостерігачів стану, необхідних для їх реалізації. Узагальнено результати експериментальних досліджень і упровадження у промисловість запропонованих систем електроприводу та методик аналізу, синтезу та налаштування цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.32-01 +
Шифр НБУВ: РА334761

Рубрики:

      
2.

Ніколенко О. В. 
Аналіз торговельних валютних операцій банків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Ніколенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення поняття валютного ринку та механізму його функціонування. Розроблено класифікацію факторів, які впливають на ефективність торговельних валютних операцій банків. Надано критичну оцінку методичним підходам щодо аналізу та прогнозування коливань валютних курсів. Розкрито концепції оцінки валютного курсу на базі фундаментального аналізу. Запропоновано процедури фундаментального аналізу валютного ринку для динамічного налаштування на поточну кон'юнктуру. Визначено методику вибору оптимальних параметрів системи генерації сигналів для здійснення банківських операцій з торгівлі іноземною валютою на базі технічного аналізу. Доповнено перелік інформаційних продуктів, які дозволяють враховувати реакцію учасників міжбанківського валютного ринку на новини торговельно-інформаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Опанасенко В.М. 
Архітектурно-структурна організація, розробка і застосування реконфігуровних пристроїв на базі ПЛІС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.М. Опанасенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади побудови та проектування реконфігурованих пристроїв на базі програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Створено нові формалізовані методики побудови та динамічної перебудови архітектури та структури цифрових пристроїв з високим ступенем реконфігурованості з урахуванням властивостей реалізованих алгоритмів, логічних, конструктивних і технологічних особливостей ПЛІС, а також інструментальних засобів їх проектування. Розроблено теорію адаптивних логічних мереж, призначених для розв'язання широкого класу задач шляхом безпосередньої структурної реалізації алгоритмів обробки та прямого відображення вхідних даних у вихідні шляхом функціонального та структурного налаштування універсальних компонентів мережі. Розроблено алгоритми синтезу адаптивних логічних мереж на задані класи задач. Запропоновано методику проектування засобів обчислювальної техніки з використанням стандартизованих САПР ПЛІС, на базі якої розроблено структуру реконфігурованого процесора, що реалізує конвеєрний/паралельний принцип обробки даних, з відкритою бібліотекою файлів конфігурації для базових блоків, зокрема, межового пристрою, суматра Хемінга, пристроїв сортування, медіанних фільтрів, пристроїв множення матриць. Розглянуто питання організації обчислювального процесу в системах зі спеціалізованою та проблемно-орієнтованою конфігурацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.150.2 +
Шифр НБУВ: РА348646

Рубрики:

      
4.

Правик Ю.М. 
Вдосконалення методів управління параметрами та структурою мереж мобільного зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.М. Правик ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено багатовимірну структуру автоматизованої системи управління якісними показниками мобільного зв'язку. Наведено метод встановлення та налаштування антен базових станцій, який враховує особливості забудівлі в мікрорайоні. Запропоновано вирази для оцінки ділянок затінювань, які пропонується використовувати під час поточного моніторингу базових станцій. Обгрунтовано методи локалізації абонентського навантаження за умов введення в експлуатацію нової базової станції під час налаштування систем та оцінювання ефективності роботи системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161 +
Шифр НБУВ: РА343828

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Худий А.М. 
Ефективні методи та алгоритми обробки сигналів і даних в системних та нейронних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.М. Худий ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Львів, 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено інформаційні технології та системи високопродуктивних системних середовищ і нейронних мереж для налаштування, функціонування та розв'язування складних задач в реальному масштабі часу. Вивчено обчислювальні процеси на заданих рівнях розпаралелювання алгоритмів дискретних перетворень і обробки складних зображень на базі системних середовищ. Наведено алгоритм фільтрації зображень на базі мультиконвеєрних системних середовищ. Отримано високоефективний алгоритм для розпізнавання, компресії зображень на базі нейронних мереж. Запропоновано інформаційно-аналітичні системи аналізу, оцінки, прогнозування складних фізичних процесів і зображень на базі нейронних мереж, системних обчислювальних середовищ. Показано високу ефективність результатів застосування нейромережі для визначення параметрів афінних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з810.22 + з970.201
Шифр НБУВ: РА318446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Савчинський Б.Д. 
Контекстно-вільні граматичні конструкції для розпізнавання зображень текстових та графічних документів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Б.Д. Савчинський ; НАН України. М-во освіти і науки України. Міжнар. наук.- навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально доведено доцільність і придатнсть апарату двовимірних контекстно-вільних граматичних конструкцій для розв'язання певних класів практичних задач розпізнавання семанитчно насичених зображень зі складною ієрархічною структурою. Сформульовано основні принципи побудови швидкодіючих програмних комплексів для розпізнавання зображень, які задаються за допомогою двовимірних контекстно-вільних граматичних конструкцій. Вперше сформульовано задачу налаштування (навчання) контекстно-вільних конструкцій як задачу знаходження таких штрафів за використання правил, що забезпечують безпомилкове розпізнавання заданої навчальної множини. Відзначено, що суттєва відмінність сформульованої задачі від загальновідомих задач навчання у розпізнаванні полягає у форматі навчальної множини, кожний приклад з якої є складним зображенням з ієрархічним переліком його складових фрагментів. Задачу налаштування контекстно-вільних конструкцій зведено до розв'язання системи лінійних нерівностей. Незважаючи на експоненційну залежність кількості нерівностей у даній системі від розміру зображень, обгрунтовано можливість її поліноміального розв'язку і запропоновано його ефективний скінченнокроковий алгоритм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4 +
Шифр НБУВ: РА350914

Рубрики:

      
7.

Чанг Шу 
Метод адаптивного формування потоків трафіку обчислювальних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Чанг Шу ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод адаптивного формування потоків мережного трафіку та методику налаштування систем управління з неявним зворотним зв'язком, які керують параметрами та структурою формувача. Проаналізовано математичні моделі обчислювальних мереж, зокрема, процесів управління потоками трафіку. Досліджено характерні властивості процесу формування потоку, які необідно враховувати під час вибору параметрів і структури системи управління формувачем трафіку. Розроблено рекомендації щодо вибору параметрів формувачів і систем управління ними (необхідного порядку системи управління, структури формувачів, вимірювачів параметрів пакетів) залежно від інтенсивності потоків даних, їх статистичних характеристик і структури мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 + З970.31-013.3
Шифр НБУВ: РА369308

Рубрики:

      
8.

Кужій Л.І. 
Методи обчислення сплайнів орієнтовані на реалізацію засобами однорідних обчислювальних середовищ: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.І. Кужій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи паралельного обчислення функцій, наближених поліноміальними та раціональними рівномірними чебишовськими сплайнами, з метою їх реалізації засобами однорідних обчислювальних середовищ. Установлено властивості наближення та створено обчислювальні алгоритми для представлення однієї функції, а також набору функцій зі спільною множиною вузлів, кусковими наближеннями - сплайнами з розбиттям відрізка наближення на нерівні частини з однаковою похибкою на кожній з них. Зменшення об'єму пам'яті для зберігання параметрів наближення досягається за рахунок вирівнювання величин максимальних похибок на кожному з підінтервалів. Розроблено алгоритми та програмні засоби автоматизованого налаштування однорідних обчислювальних середовищ (ООС) на паралельне обчислення арифметичних і умовних виразів. Особливістю реалізації паралельних алгоритмів є використання запропонованого підходу, за яким розпаралелювання здійснюється у межах одного виразу, а також для різних виразів. Запропоновано алгоритм синтезу засобами ООС матричних сплайн-обчислювачів для швидкого обчислення функцій, представлених сплайнами, з нерівним поділом проміжку наближення з використанням паралельних обчислень. За умов побудови паралельних обчислювачів розпаралелювання здійснюється між ланками сплайну та у межах однієї ланки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.142,0 + З970.221-016 +
Шифр НБУВ: РА354992

Рубрики:

      
9.

Дзюба В.Г. 
Методи та засоби для розв'язку прикладних задач комп'ютерного аналізу зображень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.Г. Дзюба ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нові й удосконалено існуючі методи та засоби підвищення ефективності комп'ютерного аналізу зображень. За результатами проведених теоретичних і експериментальних досліджень модифіковано адаптивний метод лінійного контрастування для попередньої обробки зображень. Удосконалено метод екстракції ознак на підставі просторової фільтрації. Розроблено підхід, який передбачає уніфікацію процедур екстракції ознак і класифікацію об'єктів. Установлено, що екстракція ознак на базі просторової фільтрації з використанням асоціативних машин для розв'язання задачі розпізнавання об'єктів дозволяє ефективно розв'язувати комплексну задачу аналізу зображень. Запропоновано структуру комп'ютерної системи аналізу зображень з компонентами для навчання та тестування та зворотнім зв'язком. Розроблено методику визначення залежності між коефіцієнтом розпізнавання системи аналізу зображень і параметрами її налаштування у вигляді рівняння регресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01 +
Шифр НБУВ: РА363773

Рубрики:

      
10.

Чирчик С.В. 
Механізм впливу випромінювання з області власного поглинання монокристалічного Si на його теплове випромінювання в ізотермічних умовах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.В. Чирчик ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Продемонстровано новий принцип використання Si як випромінювача в інфрачервоному (ІЧ) діапазоні спектра, який базується на ефекті модуляції потужності теплового випромінювання напівпровідника у спектральному діапазоні внутрішньозонних електронних переходів за умов збудження зони напівпровідника. Експериментально показано, що температурна залежність потужності збудженого світлом ІЧ випромінювання криталів Si має вигляд кривої з максимумом. Положення максимуму залежить від концентрації та типу домішок, товщини зразків і довжини хвилі ІЧ випромінювання. Немонотонність пояснено зростанням коефіцієнта поглинання ІЧ випромінювання рівноважними носіями за умов збільшення температури. Експериментально показано, що у разі збудження світлом з області фундаментального поглинання потужність теплового ІЧ випромінювання кристала Si у спектральних інтервалах 3 - 5 і 8 - 12 мкм зростає майже до потужності абсолютно чорного тіла у цих інтервалах за наявності на поверхні Si одношарового просвітлювального покриття за незмінної температури кристала. Доведено можливість налаштування спектра збуджувального світлом теплового ІЧ випромінювання Si переважно на один з діапазонів - 3 - 5 або 8 - 12 мкм за рахунок використання спектрально-селективних покриттів.зменшення поверхневої рекомбінації у монокристалічному кремнію шляхом пасивації його поверхні за імпульсного лазерного осадження плівок з кремнієвими квантовими точками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 + З852.6 +
Шифр НБУВ: РА346484

Рубрики:

      
11.

Марценюк В.П. 
Моделі та методи популяційної динаміки в програмному середовищі підтримки системних медичних досліджень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.04 / В.П. Марценюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі системного аналізу патологічних процесів у класі рівнянь популяційної динаміки. Сформульовано алгоритм системного аналізу зазначених процесів. Запропоновано класи моделей для опису їх головних складових. Розв'язано задачі ідентифікації параметрів моделей патологічних процесів, що здебільшого є елементами гільбертових просторів. З метою оцінювання систем з запізненням створено оптимізаційний метод з використанням функції чутливості. Розроблено методи дослідження стійкості в моделях динаміки Гомперца, імунної системи, реконструкції кісткової тканини. З метою здійснення дослідження використано методи лінеаризації та функціоналів Ляпунова. Запропоновано методи розв'язання задач керування для побудови оптимальних схем лікування. На базі аналізу характеристичних рівнянь лінеаризованих систем і числових характеристик вивчено питання нелінійної динаміки та біфуркацій у моделях патологічних процесів. Розроблено концептуальну модель програмного середовища підтримки системних медичних досліджень. Для її реалізації запропоновано модель структури даних у галузі системних медичних досліджень. Створено програмний інтерфейс середовища, який є Web-інтегрованим, орієнтованим на користувача та має можливості налаштування. Реалізовано математичні методи системного аналізу патологічних процесів як ієрархію Java-класів. Розроблено програмні засоби для виконання системних медичних досліджень, підготовки одержаних результатів до представлення в Інтернет та їх візуалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51 +
Шифр НБУВ: РА335975

Рубрики:

      
12.

Юнєєва Н. Т. 
Моделювання електроенергетичних систем з урахуванням мікропроцесорних засобів для забезпечення стійкості ЕЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / Н. Т. Юнєєва ; НАН України, Ін-т електродинаміки. — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод моніторингу поточного запасу статичної стійкості в перетині електроенергетичних систем (ЕЕС) на основі критерію існування режиму з використанням синхронізованих вимірів фаз напруги у віддалених вузлах електричної мережі з візуалізацією траєкторії обваження. Сформовано адаптовану математичну модель теплофізичних процесів АЕС з реакторами типу ВВЕР для використання в розрахунках тривалих перехідних процесах у складних ЕЕС та проведено програмну реалізацію та верифікацію сформованої моделі з використанням натурно зареєстрованих процесів. Розроблено та реалізовано обчислювальну процедуру взаємодії моделі ЕЕС (програма off-line) з моделлю системи мікропроцесорного регулювання турбіни АЕС ХПЗ ім. Т. Г. Шевченка, реалізованої як on-line структура. Розроблено математичну модель мікропроцесорного пристрою АЛАР з прямокутними характеристиками органів опору. Алгоритм реалізовано в промисловому комплексі розрахунку й аналізу стійкості, за допомогою якого виконано налаштування АЛАР на лінії зв'язку Ташлицької ГАЕС з Південноукраїнською АЕС. Розроблено та програмно реалізовано математичну модель динамічного тренажера диспетчерів енергосистеми на основі одночастотної моделі динаміки ЕЕС з урахуванням теплофізичних процесів в устаткуванні АЕС та ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016.4
Шифр НБУВ: РА385436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Орел О.М. 
Обгрунтування параметрів електромагнітного впливу і технічних засобів для поліпшення відновлення кісткової тканини сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / О.М. Орел ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику визначення величини внутрішнього та зовнішнього полів в ушкодженій кінцівці тварини з кінцевим числом радіальних шарів. На підставі проведених розрахунків встановлено, що найбільш прийнятним діапазоном частот електромагнітного опромінювання кінцівок різних сільськогосподарських тварин є 3,6 - 4,0 ГГц. Для розробки помножувачів частоти НВЧ тракту джерел електромагнітного випромінювання з урахуванням вимог щодо їх спектральних характеристик запропоновано методику, яку можна використовувати для широкого класу пристроїв з різними коефіцієнтами множення. Для синтезу кварцевих генераторів у діапазоні 200 - 500 МГц запропоновано методику розрахунку їх основних параметрів з налаштуванням частоти у межах 2 % від основної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-7 +
Шифр НБУВ: РА334683

Рубрики:

      
14.

Гушко С.В. 
Облік і аудит виробничих витрат в умовах функціонування інформаційних систем підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.06.04 / С.В. Гушко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на систему керування витратами виробництва на підприємствах Кривбасу. Розглянуто методику обліку та аудиту виробничих витрат на даних підприємствах за умов використання інформаційних систем. Запропоновано концептуальний підхід щодо методики визначення економічної ефективності промислового виробництва на основі комплексного аналізу результатів. Зазначено, що розроблена інформаційно-аналітична система керування виробничими витратами IACSPC (Information Analytical Control System of Production Cost), на базі програмного забезпечення 1 С: Підприємство 7.7, охоплює набір методичних прийомів ведення та аудиту виробничих витрат. Доведено, що відмінна особливість даної методики аудиту виробничих витрат як складової частини IACSPS полягає у повній відвертості для користувачів з точки зору налаштування та програмування власних розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-148.6 +
Шифр НБУВ: РА324482

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Нгуєн Ван Тхань 
Оптимізація параметрів регуляторів газодизель-генераторних агрегатів суднових електростанцій при різко змінних навантаженнях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / Нгуєн Ван Тхань ; НАН України, Ін-т електродинаміки. — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше на основі досліджень сплесків - провалів напруги за зміни навантажень автономної електромережі - розроблено метод прогнозування та обліку таких змін. Розроблено уточнену динамічну модель газового двигуна, яка враховує вплив турбокомпресора, нелінійні властивості та реальні параметри системи паливоподачі та, за рахунок цього, дозволяє пояснити причини виникнення й усунути низькочастотні коливання обертів двигуна за скидання навантажень. Обгрунтовано та розроблено спрощену динамічну модель синхронного генератора для дослідження сплесків - провалів напруги мережі живлення за різко змінних навантажень, що дозволило вирішити завдання оптимізації параматрів регуляторів системи збудження. Вперше розв'язано задачу оптимізації параметрів регуляторів газового двигуна та системи збудження синхронного генератора щодо мінімізації часу перехідного процесу та встановлено залежності коефіцієнтів регуляторів від навантаження. Розроблено нові програмні засоби для автоматичного налаштування оптимальних параметрів регуляторів та їх реалізації в адаптивному та нечіткому регуляторах з метою ефективного підвищення стабільності обертів газового двигуна та напруги у судовій електромережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.55-052
Шифр НБУВ: РА385059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Лиса Н.В. 
Оптимізація та прогнозування характеристик металургійних процесів адаптивними синергірованими і гібридними моделями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.В. Лиса ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано математичну модель та алгоритм рішення задачі оптимізації складу багатокомпонентної шихти за критерієм мінімальної вартості у нечіткій постановці та за різних видів експертних оцінок початкових параметрів процесу. Удосконалено алгоритми, які використовують багатомодельний підхід до прогнозування поведінки виробничих процесів за рахунок додавання до групи моделей N моделей, налаштування параметрів яких здійснюється синергічно. Вперше запропоновано використання синергічного підходу до процесу навчання нечітких нейромереж, який характеризується підвищеними швидкістю навчання та якістю прогнозу. Запропоновано синергійну гібридну модель для прогнозування характеристик феросплавного та сталеплавильного виробництва. Проведено порівняльне дослідження можливостей використання багатомодельного та нечіткого нейромережного підходів щодо прогнозування показників технологічних процесів і впливу синергування моделей на ефективність передбачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-1 с11 +
Шифр НБУВ: РА334562

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Рибалка Р. В. 
Підвищення ефективності контролю заповнення колій сортувального парку шляхом корекції спектрів тестових сигналів в рейкових лініях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / Р. В. Рибалка ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В.Лазаряна. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності контролю заповнення колій сортувального парку шляхом розробки та застосування методу корекції спектрів тестових сигналів в рейкових лініях. Вперше розроблено та теоретично обгрунтовано метод корекції спектрів тестових і вихідних сигналів, який не порушує співвідношення між входом і виходом аналізованої системи, та дозволяє розширити область застосування ідентифікації за спеціальними тестовими сигналами на вхідні сигнали, які недостатньо точно апроксимують необхідний тестовий сигнал. Розроблено вимоги та рекомендації щодо налаштування автоматизованого апаратно-програмного комплексу контролю заповнення колій сортувального парку шляхом встановлення шунта на колії сортувального парку, заповнення якої контролюватиметься, на вказаній множині відстаней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.35
Шифр НБУВ: РА378660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Іванчук М. М. 
Підвищення ефективності перетворень інформативних сигналів радіоспектрометрів ядерного квадрупольного резонансу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / М. М. Іванчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано методику одержання сигналу відгуку ядерного квадрупольного резонансу, яка базується на використанні ступінчастого сигналу часової розгорки. Розроблено резонансний індуктивно-зв'язаний імітатор сигналів ядерної індукції для налаштування неперервних радіоспектрометрів, який забезпечує налаштування у вузькій смузі робочих частот з роздільною здатністю не гірше 1 Гц. Запропоновано методику збудження досліджуваної речовини радіоімпульсами з маніпуляцією фази ВЧ заповнення та наступним нагромадженням сигналу відгуку, що дозволяє усунути вплив синхронних завад і підвищити ефективність реєстрації сигналу відгуку ядерного квадрупольного резонансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.63,022 + В344.5,022
Шифр НБУВ: РА380349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гура В.І. 
Підвищення якості управління системами телекомунікацій на основі модернізації мережних протоколів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.І. Гура ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання використання електромагнітних коливань для передачі та прийому інформації на відстань, розвитку теорії зв'язку та методики побудови систем управління мережами телекомунікацій. Розроблено методи підвищення пропускної спроможності, завадостійкості, якості передачі та надійності функціонування систем передачі дискретних повідомлень у каналах радіозв'язку з постійними, змінними та випадковими параметрами. Визначено аналітичну модель (АМ) локальної безпроводової мережі (БМ), яка базується на використанні протоколу ІЕЕЕ 802.11. Показано, що модель допомагає оцінити продуктивність мережі за довільного режиму навантаження, враховує всі основні особливості зазначеного протоколу за ідеального каналу. Проведено модифікацію моделі, яка враховує вплив радіозавад і проаналізовано БМ з неоднорідними станціями. Визначено АМ бездротової локальної мережі (БЛМ), що враховує взаємний вплив станцій зазначеної мережі. Проведено порівняльну числову оцінку продуктивності локальної мережі з протоколом ІЕЕЕ 802.11 і проаналізовано ефективність роботи різних механізмів даного протоколу на основі зазначених аналітичних методів та імітаційного моделювання. Визначено основні показники продуктивності БЛМ і ефективність роботи різних механізмів даного протоколу. Описано алгоритми оптимізації основних параметрів протоколу. Показано, що одержані алгоритми - основа для створення автоматичного налаштування параметрів протоколу для досягнення оптимальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА370318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Іщук О.Ю. 
Психологічна підготовка вагітної жінки до перших пологів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Ю. Іщук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості феномену психологічної готовності вагітної жінки до перших пологів і майбутнього материнства. Розкрито сутність поняття материнської ідентичності як психологічного новоутворення розвитку материнської сфери, яка є не лише її ядром, а й одним із ключових аспектів формування особистісної ідентичності жінки. Розглянуто вплив індивідуальних і вікових особливостей вагітної жінки на сприймання нею власної вагітності та рівень її психологічної готовності до майбутніх пологів і материнства. Зроблено експериментальну діагностику залежності між типами сприймання та налаштування до пологів і стилями підготовки до материнства. Розроблено й апробовано програму психологічного супроводу вагітності, в якій одним з основних завдань є підготовка жінки до пологів. Створено експрес-програму психологічної підготовки до пологів. Проаналізовано результати роботи психолога щодо підготовки жінок до пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю949.2 + Р716.116 +
Шифр НБУВ: РА358419

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського