Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (22)Наукова електронна бібліотека (270)Реферативна база даних (4299)Книжкові видання та компакт-диски (1288)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОДАЖ$<.>+<.>K=МОЛОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 636
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лошак Т.В. 
Автоматизоване управління виробництвом багатоасортиментної продукції молокозаводу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Лошак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методів та способів автоматизованого управління технологічним комплексом (ТК) молочного заводу на підставі інтелектуальних підсистем прийняття рішень та забезпечення надійності. Розроблено систему управління для вирішення організаційно-економічних завдань оптимізації та координації роботи підсистем. Проведено параметричну оптимізацію математичних моделей на підставі експериментальних даних. Створено алгоритмічне та програмне забезпечення інтелектуальних підсистем прийняття рішень, розглянуто функціональну структуру комп'ютерно-інтегрованої системи управління ТК молочного заводу. Запропоновану систему управління реалізовано за допомогою розподіленої мікропроцесорної мережі на базі контролерів і ПЕОМ, об'єднаних у мережі для створення комп'ютерно-інтегрованого виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.353-210.302 + Л95-6
Шифр НБУВ: РА318397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Федорук Р.С. 
Адаптація корів до умов утримання і доїння та її корекція біологічно активними речовинами і фармакологічними препаратами: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / Р.С. Федорук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 40 с. — укp.

Наведено результати вивчення дії екологічних і технологічних чинників на адаптаційні процеси в організмі корів різного віку та продуктивності, впливу на них розроблених кормових домішок, кватерину, целотерину, аміназину та феназепаму. На підставі даних дослідження крові, молока, тканин окремих органів корів з'ясовано фізіолого-біохімічні механізми адаптаційних реакцій в організмі за дії ряду екологічних і технологічних чинників у різні періоди репродуктивно-продуктивного циклу. Установлено вплив ентерального введення аміназину та феназепаму на рівень основних метаболітів і гормонів у крові та ступінь сорбції й адсорбції їх молочною залозою корів після доїння, а також на концентрацію у крові корів-первісток основних лактогенних гормонів у період лактогенезу й адаптації до машинного доїння. Розроблено схеми та дози застосування вказаних кормових домішок і препаратів, виявлено стимулювальний вплив їх на інтенсивність обмінних процесів, адаптаційну та репродуктивну здатність, функціональну активність молочної залози з вираженою продуктивною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 +
Шифр НБУВ: РА338423

Рубрики:

      
3.

Косіор Л.Т. 
Адаптація корів української чорно-рябої молочної та голштинської порід до умов інтенсивної технології виробництва молока : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / Л.Т. Косіор ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між процесом адаптації високопродуктивних корів української чорно-рябої молочної (УЧРМ) і голштинської до безприв'язно-боксового утримання та доїння в доїльному залі та динамікою відновлення їх надоїв до рівня, досягнутого в родильному відділенні, і роздоювання до максимуму. Доведено, що пристосувальна здатність у корів УЧРМП з двома отеленнями менш виражена, ніж у голштинів, а з трьома отеленнями і більше міжпородна різниця в адаптаційній здатності корів дещо нівелюється, хоча за цього також превалюють тварини голштинської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 + П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 голштинська
Шифр НБУВ: РА374217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Цюпко І.В. 
Адаптація методів нечіткого моделювання до умов функціонування сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.В. Цюпко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено економіко-математичні моделі процесів відтворення у сільському господарстві умов нечіткої вхідної інформації. Досліджено питання формалізації задач аграрної сфери економіки України, зокрема Львівщини. Удосконалено концепцію економіко-математичного моделювання виробничо-фінансових програм сільськогосподарського підприємства, класифікацію невизначених чинників сільськогосподарського виробництва. Створено інтелектуалізовану інформаційну систему "FUZZY EXPERT" продуктивності агросистем. На засадах нечітких відносин розв'язано задачі про перспективне поєднання галузей даного виробництва, а також вибір місця та моделі агроформування. Розроблено методику застосування математичних методів і моделей нечіткого моделювання для ефективного використання кормів, розвитку молоковиробництва, розробки оптимальної структури сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 в611 +
Шифр НБУВ: РА349063

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Невоструєва І. В. 
Азотовий обмін у рубці та синтез компонентів молока у корів за різної розщеплюваності протеїну корму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / І. В. Невоструєва ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Зазначено, що збільшення в раціоні лактуючих корів частки нерозщеплюваного в рубці протеїну від 29,7 до 41,2 % за екструзії ріпакового шроту, від 31,7 до 43,9 % за екструзії соєвого шроту та від 28,5 до 39,5 % за екструзії соняшникової макухи зумовлює зростання концентрації білкових і зменшення концентрації вільних амінокислот у вмісті рубця та надходження більшої кількості протеїну у дванадцятипалу кишку. Встановлено, що у корів, яким згодовували екструдовані корми, зменшувалися втрати азоту з калом і сечею та збільшувалось використання його в організмі. За використання в годівлі корів екструдованих високопротеїнових кормів у плазмі артеріальної крові підвищується концентрація метаболітів білкового обміну та посилюється їх використання молочною залозою у синтезі компонентів молока. Збільшення споживання коровами нерозщеплюваного в рубці протеїну екструдованих ріпакового шроту, соєвого шроту та соняшникової макухи підвищує надої корів на 8,9; 15,2 і 13,8 %. Витрати кормового протеїну на синтез молока зменшувались на 10,8-11,3 %, покращувалась репродуктивна функція корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21 + П60-273.90
Шифр НБУВ: РА379294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Крейдич І.М. 
Активізація інвестиційної діяльності підприємств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.М. Крейдич ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено схему управління інвестиційною діяльністю у промисловості регіону з метою її стимулювання. Розглянуто методику ефективності регіональних інвестиційних проектів і програм, що базується на оптимізації за коефіцієнтом прибутковості. Визначено структуру інвестиційного капіталу на підставі аналітичних підходів, що включає корпоративні цінні папери. Враховано зміни амортизаційної політики, що передбачає лібералізацію формування та використання амортизаційного фонду, створення на підставі пільг інвестиційних ресурсів, моніторинг і контроль за ефективним використанням коштів відтворення загального капіталу. У сфері приватизації запропоновано розширити продаж акцій інвестиційними забов'язаннями, збільшити кошти на інвестування, погашення заборгованості підприємств. Проведено оцінку інвестиційної привабливості регіонів України на базі інтегральних показників привабливості. Наведено напрями удосконалення економіко-соціального механізму регулювання інвестиційної діяльності у промисловості Кримського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)301.0-56 +
Шифр НБУВ: РА322098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кузьмінська О.В. 
Аліментарні чинники ризику виникнення залізодефіцитних станів у молодих жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Кузьмінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив аліментарних чинників на виникнення і розвиток залізодефіцитних станів у молодих жінок і запропоновано засоби їх аліментарної профілактики. З'ясовано, що найпотужніший позитивний вплив на показники червоної крові та обміну заліза справляють: м'ясо, ковбаса, печінка, риба, фрукти і ягоди. Негативно впливають на основні показники дефіциту заліза: чай, кава, молоко, яйця. Статистично значимого впливу овочів, хлібобулочних та круп'яних виробів на показники забезпечення організму жінок залізом не виявлено. Розроблено математичні моделі між параметрами аліментарного чинника та рівнем залізодефіциту, що дозволяє прогнозувати значення показників червоної крові у разі споживання певних продуктів харчування, нутрієнтів - за змішаного харчового раціону. Встановлено, що оптимальна величина загального заліза за змішаного раціону харчування молодих жінок повинна знаходитись на рівні 20 мг за добу, у тому числі кількість гемового заліза - 3,35 мг. Науково обгрунтовано продуктовий набір та раціон харчування для молодих жінок з метою первинної та вторинної профілактики залізодефіцитних станів (ЗДС) аліментарного походження. Доведено позитивний вплив біологічно активної добавки "Есеншіал Айрон" на показники червоної крові у молодих жінок, що дозволяє використовувати її як добавку в первинній та вторинній профілактиці аліментарно обумовлених ЗДС у молодих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-51
Шифр НБУВ: РА320093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Нетудихата С.Л. 
Антидемпінгове регулювання в системі зовнішньоекономічних зв'язків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Л. Нетудихата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні концептуальні підходи щодо визначення демпінгу в системі міжнародних економічних відносин, антидемпінгове регулювання в системі ГАТТ/СОТ, економічні наслідки запровадження антидемпінгового мита. Визначено поняття та мотиви демпінгу. Системно розглянуто поведінку окремої фірми, яка намагається одержати перевагу на ринку іншої країни шляхом дискримінаційних цінових домовленностей, використовуючи при цьому лише власні фінансові ресурси. З'ясовано відмінності демпінгу від цінової дискримінації, що базується на субсидіях. Визначено форми реалізації та види демпінгу. Проаналізовано практику антидемпінгового регулювання в межах ГАТТ/СОТ. Розглянуто економічні наслідки застосування антидемпінгових санкцій: споживацький, виробничий та торговельний ефект, ефект доходу державного бюджету, ефект перерозподілу. Запропоновано методику обчислення ефективної ставки захисного мита з доданої вартості у складі середньої ціни продажу в країні-експортері товару й розрахунок ефективної ставки мита з доданої вартості у складі середньої ціни, що декларується під час імпорту товару в Україну. Розглянуто чинники та специфічні умови демпінгу в країнах з перехідною економікою, формування механізму антидемпінгового регулювання в Україні, інституційні засади національної системи антидемпінгових процедур. Запропоновано механізм визначення нормальної ціни за умов антидемпінгових розслідувань. Систематизовано справи з антидемпінгу в Україні. Проаналізовано передумови й характер антидемпінгового переслідування українських товарів за кордоном, форми захисту українських товаровиробників на зовнішніх ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА325458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гложик І.З. 
Антиоксидантна система та метаболічний профіль крові корів залежно від фізіологічного стану та вмісту цинку в раціоні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.З. Гложик ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження інтенсивності перекисного окиснення ліпідів, активності неферментної та ферментної ланок антиоксидантної системи та метаболічного профілю крові корів на різних стадіях тільності та лактації, встановлено вплив підвищення рівня цинку в раціоні годівлі на вказані біохімічні показники в крові тварин. Встановлено, що вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів (їх гідроперекисів, малонового діальдегіду) у плазмі крові корів значно підвищується після отелення, залишається на такому рівні протягом перших тижнів лактації, а з 2-го до 9-го місяця лактації поступово знижується. Зазначено, що зміни вмісту вітаміну А у плазмі крові та активності супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази в еритроцитах крові тварин протягом лактації протилежні до зміни вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів. З'ясовано, що підвищення рівня цинку в раціоні корів призводить до дозозалежного збільшення його вмісту в плазмі крові та молозиві, підвищення жирності молока, зниження рівня гідроперекисів ліпідів у плазмі кров та збільшення вмісту вітамінів А та Е, а також активності супероксиддисмутази та глутатіонпероксидази в еритроцитах. Зазначено, що телята, одержані від корів, яким згодовували раціон з високим вмістом цинку, у порівнянні з одержаними від корів контрольної групи, характеризуються більш інтенсивним ростом і вищою активністю антиоксидантної системи в їх організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.5 + П60-273 +
Шифр НБУВ: РА332118

Рубрики:

      
10.

Кіт Ю.Я. 
Антитіла молока і сироватки крові людини: характеристика каталітичної активності та вплив на ріст і виживання клітин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.11 / Ю.Я. Кіт ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2008. — 37 с. — укp.

Проведено дослідження антигенної специфічності та каталітичної активності антитіл сироватки крові та молозива людини в нормі та у разі аутоімунних захворювань. Встановлено вплив антитіл на ріст і виживання клітин ссавців. З'ясовано, що препарати імуноглобулінів сироватки крові частини хворих на розсіяний склероз і молозива здорових жіноко-породіль можуть індукувати апоптоз або стимулювати проліферацію різних клітин-мішеней in vitro. Зроблено висновок про обумовленість функціональної активності антитіл щодо клітин їх антигенною специфічністю та каталітичною дією. Із молозива породіль очищено анти-ДНК, sIgA, що відзначаються топоізомеразною, ендонуклеазною, РНКазною та протеїнкіназною активністю. Виявлено, що антитіла реактивноздатні (АТР), dАТР інгібують нуклеазну активність анти-ДНК sIgA, а олигодезоксирибонуклеотиди стимулюють протеїнкіназну активність цих антитіл. Встановлено, що анти-ДНК sIgA молозива породіль з різною ефективністю індукують загибель клітин ліній Namalwa, Jurkat, L1210 та L929. У молоці клінічно здорових жінок-породіль і сироватці крові хворих на розсіяний склероз виявлено антигістонові sIgA- та IgG-антитіла, які каталізують гідроліз лінкерного гістону Hl. З'ясовано, що антигістонові IgG сироватки крові хворих на розсіяний склероз можуть інтерналізуватися у клітини ліній Jurkat і L929, а також стимулювати проліферацію T-лімфоцитів лінії Jurkat. У молоці клінічно здорових жінок-породіль і сироватці крові хворих на системний червоний вовчак виявлено sIgA- та IgG-антитіла, що відзначаються ліпідкіназною та протеїнкіназною активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.5 + Р265.534 + Е70*736.71 + Р712.16 +
Шифр НБУВ: РА358393

Рубрики:

      
11.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Прус О.М. 
Бенчмаркінг у підвищенні конкурентоспроможності молокопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості застосування бенчмаркінгу для вдосконалення діяльності підприємств на ринку молочної продукції, зокрема підвищення їх конкурентоспроможності. Розкрито зміст і розглянуто еволюцію поняття "бенчмаркінг", а також принципи та методи його здійснення та взаємозв'язок з іншими інструментами вдосконалення діяльності. Визначено структуру процесу бенчмаркінгу. Здійснено детальний аналіз кон'юнктури ринку молочної продукції України. Проведено бенчмаркінгове оцінювання конкурентоспроможності певних підприємств. Визначено основні тенденції розвитку світового ринку даної продукції. Наведено досвід Польщі щодо реформування молочного сектору у контексті її приєднання до ЄС. Удосконалено методичні підходи до здійснення бенчмаркінгу. Запропоновано використання DEA-моделі та методу побудови радару конкурентоспроможності з метою визначення підприємств-партнерів з бенчмаркінгу. Розроблено концептуальну модель організації процесу бенчмаркінгу на молокопереробних підприємствах. Визначено й обгрунтовано стратегічні напрямки подальшого розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу. Запропоновано використання інтегрованих систем управління якістю та безпечністю молочної продукції з включенням до їх складу процесу бенчмаркінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА360637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Юкало В.Г. 
Білки казеїнового комплексу коров'ячого молока та продукти їх протеолізу за дії ферментів молочнокислих бактерій: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / В.Г. Юкало ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено білки казеїнового комплексу коров'ячого молока та продукти їх протеолізу, які утворюються за умов дії ферментів молочнокислих бактерій. Запропоновано ефективну методику для електрофорезу білків казеїнового комплексу, яка забезпечує ідентифікацію казеїнових фракцій відповідно до сучасної класифікації. Охарактеризовано протеолітичну активність та інші основні біохімічні показники 50-ти штамів різновидностей Lactococcus lactis та 2-х штамів Str. salivarius subsp. termophilus. На підставі результатів дослідження закономірностей протеолізу казеїнів лактококами введено критерій для характеристики відношення активності приклітинних і внутрішньоклітинних протеаз. Даний критерій запропоновано використовувати для відбору штамів, здатних продукувати гіркі на смак пептиди. Встановлено, що здатність утворювати казокініни серед штамів лактококів зустрічається рідко. Запропоновано модельну систему для тестування протеолітичних ферментів на здатність утворювати біологічно активні пептиди під час протеолізу казеїнів. Виділено хроматографічно низькомолекулярні пептиди після протеолізу казеїнових фракцій <$Ealpha sub S 1 - roman CN> і <$Ebeta - roman CN>, що вірогідно знижують артеріальний тиск у щурів зі штучною реноваскулярною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.71 + П527.397.2 +
Шифр НБУВ: РА349390

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Бойко С.М. 
Біологічні особливості штамів IIrpex lacteus/I Fr. - продуцентів протеїназ молокозсідальної дії: Автореф. дис... канд. біол. наук / С.М. Бойко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.233*725.3
Шифр НБУВ: РА318818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Санжара Р. А. 
Біологічно-господарські особливості корів різних типів стресостійкості української чорно-рябої молочної породи в степовій зоні України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Р. А. Санжара ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше на основі результатів комплексних досліджень продуктивних і технологічних якостей та морфофізіологічних ознак, експериментально доведено доцільність відбору за стресостійкістю з метою більш ефективного розведення корів української чорно-рябої молочної породи за умов степової зони України. Одержано нові дані щодо морфофункціонального статусу та життєздатності новонароджених телят залежно від стресостійкості їх матерів. Вперше досліджено глобуліновий склад молозива та показники безпеки молока корів різних типів стресостійкості за сезонами року (включаючи радіоактивні елементи). Вперше проведено біоенергетичне оцінювання корів різних типів стресостійкості залежно від калорійності молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1-2
Шифр НБУВ: РА380017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ривак Г.П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.П. Ривак ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму аптиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4
Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Грищенко В.А. 
Біохімічне та клінічне обгрунтування застосування засобів репаративної терапії на основі фосфоліпідів молока при ентеропатології телят: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.А. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Наведено результати комплесних молекулярно-біологічних, біохімічних, електронно-мікроскопічних і клінічних досліджень (in vivo та in vitro) біологічної та клінічної ефективності фосфоліпідів молока та можливості їх застосування для лікування неонатальної ентеропатології новонароджених телят. Встановлено проліферативний (репаративний) ефект фосфоліпідів молока. Показано їх вплив на ультраструктуру та функціональну активність епітеліоцитів кишечнику, печінки та нирок, прискорення відновлення обміну ліпідів, білків, вуглеводів, жиророзчинних вітамінів A та E, мінеральних речовин, нормалізацію кислотно-лужного стану й електролітного балансу, а також антиоксидантний, протизапальний, протиатерогенний, жовчогінний, протианемічний і стимулювальний ефекти за наявності неонатальної ентеропатології телят. Розроблено біологічно активну домішку (БАД) репаративної дії на основі фосфоліпідів молока, застосування якої сприяє зменшенню тяжкості та тривалості перебігу захворювання, запобігає виникненню ускладень та рецидивів і значно підвищує ефективність реабілітаційних заходів. На підставі одержаних експериментальних результатів фосфоліпідовмісну БАД FLP-MD репаративної дії, розроблену на основі природної, екологічно безпечної сировини, рекомендовано використовувати для проведення ендоекологічної реабілітації організму новонароджених телят. Показано, що використання запропонованої БАД сприяє продовженню репаративного ефекту в наступних поколіннях реабілітованих тварин, а також збереженню поголів'я молодняка великої рогатої худоби та покращанню його продуктивних якостей, що в кінцевому результаті забезпечує споживчий ринок якісною продукцією тваринного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-911 + П60-44-451.291 + П60-44-272.539 +
Шифр НБУВ: РА345844

Рубрики:

      
18.

Майданевич Ю.П. 
Бухгалтерський облік і контроль процесу виробництва продукції молочної промисловості: організація і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ю.П. Майданевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення організації та методики бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю процесу виробництва на базі вивчення та вирішення проблемних питань, пов'язаних з обліком і контролем витрат і виходу продукції на підприємствах молочної промисловості. Визначено вплив організаційних і технологічних особливостей функціонування підприємств молочної промисловості на побудову системи обліку процесу виробництва. З урахуванням одержаних результатів розроблено рекомендації щодо оптимізації управління господарською діяльністю підприємств молочної промисловості. Удосконалено систему управління та обліку процесу виробництва шляхом поділу підприємств молочної промисловості на центри відповідальності. Запропоновано класифікацію витрат для практичного застосування підприємствами молочної промисловості. Наведено рекомендації щодо удосконалення методики обліку з урахуванням переваг і недоліків сучасних вітчизняних і зарубіжних методів обліку витрат і калькулювання. Запропоновано здійснювати розподіл непрямих витрат пропорційно кількості одержаної продукції (напівфабрикатів), перерахованих в однопроцентне молоко, для більш точного їх розподілу. Розроблено алгоритм вибору методу розрахунку трансферних цін з метою удосконалення системи калькулювання собівартості молокопродукції. Запропоновано методику обліку витрат на виробництво молочної продукції. Створено систему контролю процесу виробництва шляхом розробки схеми організації внутрішньогосподарського контролю процесу виробництва молочної продукції та форм звітних зведених документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3 + У052.9(4УКР)230.675.135.3-218 +
Шифр НБУВ: РА355265

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Матеуш В. Л. 
Вдосконалена технологія вирощування ремонтних телиць з використанням регіональних кормових сумішок різних способів приготування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. Л. Матеуш ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено технологію спрямованого вирощування ремонтних телиць, яка сприяє досягненню відповідних стандартів живої маси даної породи. Вивчено особливості інтенсивного росту ремонтних телиць у разі споживання об'ємистих кормів за умов регіону. З'ясовано, що корови-первістки мають добре розвинений шлунково-кишковий тракт, краще поїдають зелені корми пасовища, силос, сінаж, сіно - корми, багаті органічними та біологічно активними речовинами з високою їх перетравністю. З метою кращого поїдання об'ємистих кормів ремонтними телицями проведено підготовку кормів з використанням сучасних машин та устаткування: силосозбирального комбайна "John Deere" для подрібнення стебел силосних культур до часток в 2 см і кормороздавача "Mono Feeder" з додатковим подрібненням і змішуванням об'ємистих кормів. Уперше встановлено, що на ремонт стада слід вибирати телиць весняних отелів (березень - квітень), які б до шестимісячного віку споживали високоякісне молоко корів, що випасаються на поживних травосумішках, та екструдовані концентрати (горох, пшениця, ріпак), а після цього терміну одержували об'ємисті корми стійлового періоду (нові варіанти комбінованого силосу) для розвитку травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455
Шифр НБУВ: РА383328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Дадак 
Вдосконалення економічних взаємовідносин та їх організаційних форм між підприємствами молокопродуктивного підкомплексу АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Оксана Орестівна Дадак ; Житомирський національний агроекологічний ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51
Шифр НБУВ: РА365946

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського