Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (19)Наукова електронна бібліотека (356)Реферативна база даних (7551)Книжкові видання та компакт-диски (1193)Журнали та продовжувані видання (200)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лихота К.М. 
Адгезивна техніка герметизації кореневого каналу при штифтовому протезуванні зубів композитними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.М. Лихота ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено методику підготовки кореневого каналу адгезивними системами для штифтового протезування зубів з використанням композитних матеріалів і волоконних структур. Вивчено склад мікрофлори кореневого каналу, що є наявним під час ендодонтичної підготовки та герметизації його адгезивними системами. Визначено ефективність з'єднання "fiber"-вкладки з тканинами зуба. Упроваджено до практики методику виготовлення штифтів і штифтових конструкцій з використанням вітчизняних матеріалів - адгезивних і композиційних систем і волоконних структур. Здійснено порівняльну оцінку сталевих і волоконних конструкцій для протезування зубів штифтами і штифтовими конструкціями. Вивчено поводження штифтових конструкцій у ротовій порожнині за жувального навантаження. Розглянуто питання стосовно показань для застосування металево-куксових вкладок з одночасним зниженням кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335935

Рубрики:

      
3.

Садекова А.М. 
Аудиторська оцінка ефективності бухгалтерського контролю (на матеріалі підприємств з виробництва машин та устаткування Донецького регіону): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / А.М. Садекова ; Держ. вищ. навч. закл. "Одес. держ. екон. ун-т". — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему організаційного та методичного забезпечення оцінки ефективності бухгалтерського контролю. Проведено критичний аналіз існуючих визначень категорій "якість", "ефективність" і "оцінка". Розкрито суть понять "ефективність бухгалтерського контролю" та "оцінка ефективності бухгалтерського контролю". Теоретично обгрунтовано критерії та розроблено концептуальні положення щодо оцінки ефективності внутрішнього бухгалтерського контролю на базі системного підходу. Розглянуто методичні підходи до розробки внутрішньофірмових стандартів аудиту. Розроблено технологію оцінки бухгалтерського контролю, на базі якої сформовано внутрішньофірмовий стандарт "Оцінка ефективності бухгалтерського контролю". З урахуванням основних положень конструювання моделей розроблено модель методики даного оцінювання, складовими якої є: об'єкт оцінки, джерела інформації для проведення оцінки, мета та зміст даних процедур, способи та прийоми оцінки, техніка оцінювання. Запропоновано варіанти оптимального напрямку оцінки з урахуванням мінімізації трудових витрат аудиторів і аудиторського ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ДОН)230.585.1-218 +
Шифр НБУВ: РА353383

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Стаховський В.Ф. 
Біотехнологічні способи підвищення рівня відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Ф. Стаховський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, 2004. — 17 с. — укp.

Доведено переваги маршрутно-кільцевої форми організації штучного осіменіння корів і телиць за умов господарств з різними формами власності. Проведено порівняльне вивчення залежності заплідненості корів від місця введення сперми у статеві органи корів та кваліфікації техніка штучного осіменіння. Розроблено способи підвищення рівня відтворювальної здатності корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-34 +
Шифр НБУВ: РА331205

Рубрики:

      
5.

Ян Цзінь Тянь 
Вдосконалення техніки виконання стрибків у довжину на основі моделі "подвійного відштовхування": Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ян Цзінь Тянь ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано біокінематичні принципи побудови стрибків у довжину з розбігу. Наведено характеристику трьох моделей техніки стрибків: бігової, силової, подвійного відштовхування. Висвітлено взаємозв'язок між біокінематичними параметрами руху спортсменів і змагальним результатом. Побудовано математичну модель стрибка в довжину та на її основі розроблено спеціальні номограми, що відтворюють зв'язок між кутом руху, швидкістю розбігу та дальністю стрибка. Виокремлено кореляційні залежності між дальністю стрибка та біокінематичними параметрами, що є визначальними для заключної частини розбігу. Доведено, що техніка виконання стрибків у довжину у чоловіків і жінок, з урахуванням подібності біомеханіки побудови змагальної вправи, грунтується на різних системоутворювальних чинниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.117.615-12
Шифр НБУВ: РА318605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Верхоляк Т.М. 
Вплив безладу та взаємодій різних типів на термодинамічні та динамічні властивості модельних спінових ситем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Верхоляк ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022

Рубрики:

      
7.

Стиркіна Ю.С. 
Дидактичні засади підготовки майбутніх учителів іноземної мови до викладання інтегрованих курсів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.С. Стиркіна ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено методологічні, історико-теоретичні та методичні аспекти проблеми професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів іноземної мови до викладання інтегрованих курсів. Визначено умови ефективної підготовки: набуття достатнього рівня педагогічної компетентності; засвоєння необхідних лінгво-мистецьких знань, умінь і навичок; оволодіння елементарними художніми, музичними, драматичними техніками і відповідною іншомовною лексикою, а також операційним умінням інтегрувати іноземну мову з предметами мистецького циклу. Теоретично обгрунтовано необхідність внесення змін у програмовий зміст професійної підготовки майбутніх учетелів іноземної мови до викладання інтегрованих курсів. Розроблено модель підготовки майбутніх вчителів іноземної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА317185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Івашків Т.С. 
Економічна ефективність використання сільськогосподарської техніки в аграрних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.С. Івашків ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні положення та практичні рекомендації щодо оцінювання та підвищення експлуатаційних можливостей використання сільськогосподарської техніки в аграрних підприємствах. Розроблено алгоритм визначення економічної ефективності сільськогосподарських машин за принципами беззбитковості, сутність якого полягає у формуванні виробником для існуючих умов оптимальних показників продуктивності, витрат на годину роботи та ціни базової машини, з якою буде порівнюватися наявна техніка. Проаналізовано сучасний стан забезпечення агротехнікою сільськогосподарських підприємств Тернопільщини. Встановлено зв'язок між забезпеченістю виробників агрегатами та витратами на 1 га посівів в аграрних підпрємствах. Визначено межі ефективного використання сільськогосподарських машин у різних за розміром підприємствах й обгрунтовано шляхи підвищення можливостей їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571.18-07 +
Шифр НБУВ: РА358155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Федоров Л.А. 
Ефективність модернізованої мікрохірургічної техніки в формуванні додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини при лікуванні відкритокутової глаукоми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.А. Федоров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено мікрохірургічний спосіб непроникаючого типу лікування відкритокутової глаукоми, який забезпечує стійке функціонування додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини. Проведено порівняння функціональних результатаів та гідродинамічних показників модернізованої антиглаукоматозної операції та синусотрабекулектомії. З'ясовано, що запропонована мікрохірургуічна техніка стабілізує гідродинамічні показники в 97,3 % випадків. Проведено ультразвукову біомікроскопію фільтраційної подушки. Показано, що оптимальною за структурою є дифузно-розлита фільтраційна подушка. Описано клінічні особливості тенонової капсули, а також її патоморфологічні та гістохімічні зміни. Проведено аналіз хемілюмінесцентних критеріїв у хворих на відкритокутову глаукому, який дозволяє прогнозувати стабільність гіпотензивного ефекту антиглаукоматозної операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА344050

Рубрики:

      
10.

Іванова А.Ю. 
Законодавчий процес і законодавча техніка у період Центральної Ради, Гетьманату та Директорії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Ю. Іванова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний історико-правовий аналіз становлення та розвитку законодавчого процесу й елементів законодавчої техніки у період Центральної Ради, Гетьманату П.Скоропадського та Директорії. Запропоновано визначення терміна "законодавчий процес". Висвітлено особливості здійснення та тенденції розвитку законодавчої процедури, зв'язки між законодавством, правила підготовки проектів законодавчих актів. Визначено характерні спільні риси законотворення для всіх досліджених державних утворень. Значну увагу приділено питанням запровадження української мови у нормотворчість, а також роботи стосовно систематизації законодавства 1917 - 1920 рр. Зроблено висновок, що характерною рисою законодавчого процесу у трьох державах, що існували на території України у 1917 - 1920 рр., була його наступність, а також постійний розвиток й удосконалення. Зазначено, що кожне нове державне утворення у межах запровадженої форми державної влади сприймало здобутки попереднього. Водночас залежність від форми державної влади, від політики, яку проводило нове державне утворення, гальмувало втілення у життя прогресивних ідей, їх розвиток, підвищення якісних характеристик законодавчого процесу, законодавчих механізмів у досліджений період та нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523 +
Шифр НБУВ: РА338234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чиж М.О. 
Застосування низьких температур для гепатодеструкції і денервації печінкової артерії при цирозі печінки (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / М.О. Чиж ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив комплексного використання периартеріальної кріоденервації печінкової артерії та кріогепатодеструкції на характер і динаміку відновних процесів у печінці за умов експериментального цирозу. Розроблено способи периартеріальної денервації печінкової артерії щурів шляхом механічного та низькотемпературного пошкодження адвентиції судини. Показано перевагу кріохірургічного варіанта денервації a. hepatica, за якого техніка оперативного втручання є більш простою, а його виконання більш прискореним за меншої травматичної маніпуляції у порівнянні з механічним способом. Установлено, що застосування периартеріальної кріоденервації печінкової артерії та кріогепатодеструкції найбільш активно стимулює відновлення гістологічної будови та функціональної активності пошкодженої печінки, за цього відбувається нормалізація всіх досліджених гепатозалежних метаболічних маркерів на 7 - 14 діб раніше, ніж після окремого використання зазначених хірургічних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.3-29 +
Шифр НБУВ: РА366350

Рубрики:

      
12.

Мазурик Д.В. 
Інноваційні процеси в лексиці сучасної української літературної мови (90-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Д.В. Мазурик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

На базі картотеки, укладеної за матеріалами україномовної періодики 1991 - 2001 рр., проаналізовано неологізми інноваційних процесів у сучасній українській мові у межах тематичних груп: "Політика", "Право", "Економіка", "Наука і техніка", "Культура і мистецтво", "Спорт". Виявлено дієві екстралінгвальні чинники змін у складі сучасної української лексики. Висвітлено провідні тенденції творення нових слів. Описано способи деривації неологізмів (морфологічний та семантичний). Розглянуто пласт нового в лексиці сучасної української мови, який ілюструє міграційні процеси всередині системи (внутрішні входження), а також появу нових елементів ззовні через пряме та опосередковане позичання (зовнішні входження - етранжизми). Охарактеризовано зародження й розвиток української неології як окремого напряму лінгвістичних досліджень. Проаналізовано практику лексикографічного опрацювання нових слів на тлі здобутків провідних дослідницьких центрів Європи. Узагальнено принципи оцінювання нової лексики з погляду літературної норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-321
Шифр НБУВ: РА319635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Паюк Н.О. 
Історія становлення та розвитку наукових основ обробітку грунту в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Н.О. Паюк ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Визначено основні закономірності та тенденції формування теорії та практики обробітку грунту. Розроблено періодизацію її історичного розвитку, охарактеризовано ранній, підготовчий, класичний та сучасний етапи. Запропоновано математичну модель системи грунт + грунтообробна техніка. Досліджено особливості формування та розвитку теорії та практики обробітку грунту у світовому контексті, зокрема на початковому етапі зародження землеробства, а також в античний період і добу середньовіччя. Висвітлено погляди провідних учених-агрономів щодо обробітку грунту, проведено дослідження основних етапів розвитку механічних засобів його агротехнічної обробки. Розглянуто сучасні наукові уявлення щодо мінімізації обробітку грунту та його подрібнення, а також підвищення ефективності добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342864

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Полуектов Ю.М. 
Квантово-польовий опис багаточастинкових систем з порушеними симетріями на основі моделі самоузгодженого поля: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.М. Полуектов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2004. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с. 27-28. — укp.

Розроблено квантово-польовий підхід щодо опису на мікроскопічному рівні багаточастинкових систем з різною симетрією. Встановлено, що симетрія систем може збігатися з симетрією їх гамільтоніана або бути нижчою за умови спонтанного порушення симетрії. Визначено, що головним наближенням, на базі якого будується квантово-польова теорія збурень та діаграмна техніка для систем з порушеними симетріями, є узагальнена модель самоузгодженого поля, що сформульована для просторово однорідних та просторово неоднорідних Ферми- та Бозе-систем, які знаходяться за скінченних температур. Досліджено роль порушення симетрії у виникненні надплинних потоків та їх стійкості у багаточастинкових системах. З використанням мікроскопічного та феноменологічного підходів охарактеризовано вплив кристалічної структури та симетрії на властивості надпровідників. Для надпровідників із зонами провідності, що перекриваються, знайдено залежність критичної температури від ступеня заповнення зон, а також враховано вплив кулонівської взаємодії на температуру переходу в даних надпровідниках. Вивчено взаємний вплив надпровідних та структурних властивостей у кристалічних надпровідниках. Одержано рівняння Гінзбурга - Ландау та досліджено надпровідні властивості кристалів, група симетрії яких не містить просторової інверсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315,022 +
Шифр НБУВ: РА330375

Рубрики:

      
15.

Лобузіна К.В. 
Класифікаційні схеми в лінгвістичному забезпеченні електронних бібліотек: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.В. Лобузіна ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості формування, організації та функціонування бібліотечних класифікацій у структурі лінгвістичного забезпечення електронних бібліотек. Досліджено проблему використання традиційних універсальних бібліотечних класифікацій у сучасних інформаційних сервісах. Здійснено розробку й актуалізацію розділів рубрикатора наукової бібліотеки "Кібернетика", "Інформаційна й обчислювальна техніка". Створено авторитетний файл для підтримки рубрикатора наукової бібліотеки, який реалізує механізм семантичної мережі. Розроблено програмні засоби для гіпертекстового представлення бібліотечної класифікації. Запропоновано модель Internet/Internet технології підтримки рубрикатора електронної бібліотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.21 + Ш111 +
Шифр НБУВ: РА351375

Рубрики:

      
16.

Туманова О.В. 
Клініко-експериментальне дослідження імплантації трьохопорної моделі ІОЛ з внутрішньокапсульною фіксацією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Туманова ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням інтраокулярної корекції афакії, удосконаленню хірургічної техніки екстракапсулярної екстракції катаракти. Представлені результати експериментальних досліджень 50 енуклейованих очей людини, клінічних досліджень 344 очей пацієнтів після імплантації різних моделей інтраокулярних лінз (ІОЛ), спрямованих на підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на катаракту. Встановлено, що трьохопорна модель ІОЛ розміром 10.5 мм займає стабільне положення в капсульному мішку та не викликає його деформації. Показано, що наближення діаметра ІОЛ до діаметра капсульного мішка, дало можливість знизити кількість інтраопераційних та післяопераційних ускладнень, таких як децентрація оптичної частини ІОЛ, увеїт, вторинна катаракта, що дозволило підвищити динаміку відновлення гостроти зору в 1 міс. після операції. Розроблена хірургічна техніка за допомогою запропонованого хірургічного інструментарія, дозволяє атравматично імплантувати трьохопорну модель ІОЛ в капсульний міхур та добитися ефективної реабілітації хворих на катаракту в 93% випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.215

Рубрики:

      
17.

Федорук С.О. 
Коваріантне квантування частинки зі спіном та суперчастинки у просторі-часі звичайної вимірності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.О. Федорук ; НАН України.Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена квантуванню моделей спінової (супер)частинки з бозевськими спіновими змінними. Проведені коваріантні первинне і вторинне квантування безмасової суперчастинки з введенням суто калібровочних спінорних лоренцевих гармонік. Обчисленням перестановочної функції показано, що умові мікропричинності задовільняють лише гармонічні поля з правильним зв'язком спіну зі статистикою. Техніка індексного спінора застосована для опису нескінченнокомпонентних полів скінченного спіну, одержано рівняння руху таких полів і на них узагальнено теорему Вайнберга. Запропоновано модель спінової частинки з комутуючим індексним спінором, яка після квантування описує масивну (безмасову) частинку з довільним фіксованим скінченним спіном (спіральністю). Для масивної частинки довільного спіну знайдено амплітуду переходу шляхом обчислення континуального інтегралу в BFV-BRST підході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.4,022 + В382.142,022

Рубрики:

      
18.

Гетьман Є.А. 
Кодифікація законодавства України: поняття, особливості, види: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Є.А. Гетьман ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "кодифікація законодавства", "принципи кодифікації", "кодифікаційна техніка", запропоновано розуміння конструкції "декодифікація законодавства". Проведено класифікацію особливостей кодифікації на дві групи, які притаманні кодифікаційній діяльності як різновиду нормотворчості та які характеризують кодифікацію як одну з форм систематизації законодавства. Проаналізовано правову природу кодифікаційних актів, визначено місце кодексу в ієрархії нормативно-правових актів. Розглянуто сучасний стан кодифікаційної діяльності в Україні, визначено найбільш перспективні галузі й інститути права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА371155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Костюк Н.О. 
Малоінвазивні операції "тунельна трабекулопунктура" та "тунельний синусосклероклейзис" при первинній глаукомі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.О. Костюк ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що розроблена техніка хірургічного лікування відкритокутової та змішаної глаукоми дозволяє нормалізувати внутрішньо основний тиск (ВОТ) без додаткового виконання лазерної трабекулопунктури. Зазначено, що стійку нормалізацію ВОТ через 12 місяців спостереження досягнуто в 95,4 % випадків під час виконання тунельної трабекулопунктури (ТТП) і в 96,9 % випадків під час виконання операції тунельного синусосклероклейзису (ТССК). У всіх пацієнтів, яким проводились нові операції, відзначено збереження зорових функцій і гостроти зору. Зазначено, що запропонований спосіб хірургічного лікування відкритокутової глаукоми - ТПП має відносно низький відсоток інтра- та післяопераційних ускладень, зокрема, гіфема спостерігалась у 1,5 % випадків, циліохоріоідальне відшарування (ЦХВ) - у 3,1 % випадків. Визначено, що запропонований спосіб хірургічного лікування змішаної глаукоми - ТССК має також низький відсоток ускладнень, а саме: гіфема спостерігалась у 9,4 % випадків і ЦХВ - у 6,3 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-59 +
Шифр НБУВ: РА368608

Рубрики:

      
20.

Вовковінський М.І. 
Методика формування педагогічної техніки майбутнього вчителя трудового навчання засобами тренінгу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.І. Вовковінський ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні проблеми формування педагогічної техніки у майбутніх учителів трудового навчання як основи педагогічної майстерності. Розкрито сутність таких понять, як "педагогічна техніка", "техніко-тактична підготовка", "тернінг", "тренінговий механізм", "закономірності педагогічної техніки", "логічна конструкція", "вихідні уміння", "прояви-діагностика вихідних умінь". Запропоновано структурно-функціональну схему педагогічної техніки у контексті педагогічної майстерності. Обгрунтовано закономірності педагогічної техніки та створено тренінгові механізми, впровадження яких сприяє формуванню у студентів даного професійного уміння. З метою визначення рівня його сформованості розроблено діагностичну модель оволодіння педагогічною технікою. Обгрунтовано, що тренінгову підготовку студентів у процесі дослідно-експериментальної роботи доцільно проводити на базі таких навчальних предметів, як педагогічна майстерність і методика трудового навчання. Експериментально перевірено сформованість педагогічної техніки майбутніх учителів трудового навчання, проаналізовано їх особисте ставлення до обраного фаху. Зроблено висоновок, що оволодіння студентами зовнішньою та внутрішньою технікою забезпечує такий рівень педагогічної майстерності, який створює можливості для реалізації особистісно-орієнтованого підходу у процесі навчання та виховання учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА361948

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського