Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1357)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРОМБОЦИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рябуха В.В. 
Агрегаційні та морфофункціональні властивості тромбоцитів у хворих на ішемічну хворобу серця в динаміці лікування антиагрегантами та статинами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Рябуха ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто диференційований підхід до призначення антиагрегантів у хворих зі стабільною і прогресуючою стенокардією напруги з урахуванням індивідуальної чутливості пацієнтів. Запропоновано експрес-метод визначення чутливості до ацетилсаліцилової кислоти (АСК) та критерії ефективності антитромбоцитарної терапії. Показано доцільність комбінованої антитромбоцитарної терапії у хворих з прогресуючою стенокардією напруги протягом більше трьох місяців та протягом 30-ти діб у хворих з важким перебігом стабільної стенокардії напруги з метою відновлення якісного складу тромбоцитів та зменшення їх функціональної активності. Зазначено, що дисліпідемія призводить до значних порушень морфофункціональних та агрегаційних властивостей тромбоцитів, що сприяє підвищенню активності тромбоцитарного гемостазу. Встановлено, що порушення ліпідного обміну істотно впливають на ефективність антиагрегантної терапії за рахунок зменшення чутливості до АСК, а додаткове призначення симвастатину сприяє зростанню чутливості до АСК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 +
Шифр НБУВ: РА353795

Рубрики:

      
2.

Нетяженко Н. В. 
Аспіринорезистентність у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Нетяженко ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проаналізовано поширеність аспіринорезистентності серед хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST, які систематично приймали аспірин, та показано її асоціацію зі збільшенням рівня госпітальної летальності, частоту нефатального (ре) інфаркту міокарда та сумарної частоти даних подій. Описано фактори, які збільшують ймовірність виникнення резистентності щодо аспірину. Проведено порівняння значень показників агрегації тромбоцитів у пацієнтів із гострим коронарним синдромом і з біохімічною аспіринорезистентністю та без неї. Розглянуто результат додавання клопідогрелю щодо терапії аспірином у резистентних до аспірину хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67
Шифр НБУВ: РА372383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Заічко Н. В. 
Біохімічні аспекти формування тромбофілій, асоційованих з порушеннями обміну гомоцистеїну та цистеїну: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.32 / Н. В. Заічко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 39 с. — укp.

Доведено, що розлади метилування, транссульфування, синтезу гідроген сульфіду, тіол-дисульфідного та нуклеотидного обміну, оксидативний стрес є метаболічним патерном розвитку тромбофілій за гіпергомоцистеїнемії та гіперцистеїнемії. Для цього виду тромбофілій характерна гіперреактивність тромбоцитів, дефіцит антикоагулянтів, збільшення вмісту інгібітору активатора плазміногену. Висвітлено роль гідроген сульфіду (метаболіту гомоцистеїну та цистеїну) як модулятора стану системи гемостазу з антиагрегантною й антикоагулянтною дією. Показано, що комплекс вітамінів В6, В9, В,12 та мікроелементів нормалізує обмін сірковмісних амінокислот, нівелює зміни в інших метаболічних ланках і викликає регрес тромбофілії, в той час як бетаїн активує процеси метилування, покращує стан тромбоцитів, але практично не коригує інші порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411-1 + Р410.2-1
Шифр НБУВ: РА379226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Махневич Т.Р. 
Біохімічні механізми підвищеної чутливості тромбоцитів до дії тромбіну при інсулінзалежному цукровому діабеті: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.Р. Махневич ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Використано ряд сучасних методів біохімії та молекулярної клітинної біології з метою з'ясування причин підвищеної чутливості тромбоцитів до дії природного агоністу - тромбіну внаслідок інсулінзалежного цукрового діабету (ІЗЦД). Виявлено інтенсифікацію процесів фосфорилювання сигнальних білків, зміни у функціонуванні протеїнкінази c-Src, регуляторної субодиниці PI З'-кінази, після стимуляції тромбоцитів тромбіном внаслідок ІЗЦД у людей, що свідчить про активацію внутрішньоклітинних сигнальних шляхів, які регулюють адгезивні властивості та агрегацію кров'яних пластинок. Досліджено зростання інтенсивності процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) у тромбоцитах, ізольованих із крові щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом та хворих на ІЗЦД, що відбувається на фоні зниження активності ферментів антиоксидантного захисту. Доведено, що введення нікотинаміду сприяло зниженню ступеня та швидкості тромбін-індукованої агрегації, інтенсивності процесів ПОЛ та нормалізації активності ферментів антиоксидантного захисту у тромбоцитах хворих на ІЗЦД та щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом. Встановлено доцільність використання нікотинаміду в комплексній терапії з метою попередження розвитку судинних ускладнень у разі цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА309595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Зарицька М.В. 
Біохімічні та структурно-функціональні особливості клітин еритрону та тромбоцитів при інсулінзалежному цукровому діабеті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.В. Зарицька ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень біохімічних процесів, що лежать в основі активації тромбоцитів у разі інсулінзалежного цукрового діабету (ІЗЦД), а саме участі різних ізоформ NO-синтази в утворенні внутрішньоклітинного медіатора - оксиду азоту. Вперше встановлено, що високий рівень продукції оксиду азоту в тромбоцитах внаслідок стрептозотоциновому діабеті забезпечується активацією індуцибельної NO-синтази, значну експресію якої було виявлено імуноцитохімічно з використанням моноклональних антитіл (iNOS II IgG fraction of antiserum, Sigma 7782). Встановлено, що в основі активації тромбоцитів лежать зміни їх ультраструктурної організації та перерозподіл білків цитоскелета. Доведено, що за умов цукрового діабету зміна функціонального стану тромбоцитів узалежнена перерозподілом вмісту фракцій білків цитоскелета кров'яних пластинок. Виявлено зміни вмісту глікозильованого та фетального гемоглобіну в еритроцитах щурів із стрептозотоциновим діабетом та у пацієнтів, хворих на ІЗЦД, що є практично важливим для ранньої діагностики та клінічної оцінки компенсації діабету, відображення динаміки та прогнозу розвитку ускладнень внаслідок цукрового діабету, зокрема, діабетичних ангіопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2
Шифр НБУВ: РА320176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Боштан О.М. 
Взаємозв'язок порушень функціонального стану нирок, коагуляційного гемостазу, системи протеолізу та фібринолізу при гестозах другої половини вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Боштан ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження стану 163 вагітних з пізніми гестозами з розподілом їх на групи: з прегестозом, з прееклампсією легкого ступеня, з прееклампсією середнього ступеня тяжкості в терміні гестації 31 - 40 акушерських тижнів вагітності, а також 39 практично здорових вагітних. Вивчено стан фетоплацентарного комплексу, перебіг вагітності та пологів, стан новонароджених, зміни екскреторної, іонорегулювальної, кислотовидільної та інкреторної (секреція урокінази) функцій нирок та зміни гемостазу, протизгортальної та фібринолітичної систем крові. Досліджено стан необмеженого протеолізу в плазмі крові. Визначено три основні типи порушень агрегатного стану крові у разі прееклампсій: локальну внутрішньосудинну гемокоагуляцію на рівні нирок, системні порушення хронометричного та структурного згортання крові та переважну активацію тромбоцитів внаслідок синдрому ендогенної інтоксикації, яка розвивається через надмірну активацію систем необмеженого плазмового протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3
Шифр НБУВ: РА316144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Левицький А.В. 
Вибір об'єму реконструкції атеросклеротичної оклюзії артерій стегно-підколінно-гомілкового сегмента при критичній ішемії нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.В. Левицький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено залежність кровоплину у магістральному та колагеральному артеріальному руслі нижніх кінцівок від стану центральної гемодинаміки та вегетативної нервової системи. На підставі змін кровоплину артеріальних магістралей та колатерального басейну вперше виділено сегментарне, поширене та поєднане стенотично-оклюзійне ураження стегно-підколінно-гомілкового сегмента. Визначено показання та впроваджено реконструктивні операції з включенням у колатеральне кровопостачання тканин нижніх кінцівок низхідної артерії коліна та артеріальної сітки колінного суглоба й використанням аутовенозної бітібіальної вставки у разі стегно-дистального шунтування. Доведено необхідність виконання за гіперкінетичного типу центральної гемодинаміки стегно-дистального аутовенозного шунтування, а за гіпокінетичного - алошунтування. Розроблено методи впливу зниження активності судинно-тромбоцитарного механізму тромбоутворення під час проведення реконструктивних операцій на артеріях стегно-підколінно-гомілкового сегмента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035
Шифр НБУВ: РА326549

Рубрики:

      
8.

Горицька К.В. 
Використання збагаченої тромбоцитами плазми для оптимізації репараційного остеогенезу при травматичних переломах нижньої щелепи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.В. Горицька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено можливість виготовлення збагаченої тромбоцитами плазми (ЗТП) на лабораторній центрифузі та її застосування як природного резервуару факторів росту для оптимізації процесів репараційного остеогенезу. Експериментально визначено параметри одержання ЗТП з максимальним вмістом життєздатних тромбоцитів і у часовому аспекті доведено її позитивний вплив на проліферацію клітин, що підтверджено на підставі виходу дослідженої культури фібробластів з логарифмічної фази росту на добу раніше, ніж у контролі. За результатами проведених експериментальних, клініко-рентгенологічних, ехоостеометричних і біохімічних досліджень установлено, що введення в місце перелому ЗТП прискорює репарацію кістки, запобігає виникненню пізніх післятравматичних ускладнень, зменшує терміни іммобілізації щелеп і забезпечує ранню функціональну реабілітацію зубо-щелепного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА364490

Рубрики:

      
9.

Комащук А.C. 
Використання плазмафереза в комплексному лікуванні хворих на тромбоз центральної вени сітківки та її гілок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / А.C. Комащук ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903-52
Шифр НБУВ: РА314164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шабалтас Н.Л. 
Вміст нітритів та чутливість тромбоцитів до оксиду азоту у хворих на прогресуючі нефропатії в динаміці лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.Л. Шабалтас ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни показників функції ендотелію у хворих на хронічний гломерулонефрит, діабетичну нефропатію та гіпертонічну хворобу. Показано особливості вираженості ендотеліальної дисфункції у хворих зі збереженою функцією нирок та у разі розвитку хронічної ниркової недостатності. Встановлено зв'язок між ступенем активації системи гемостазу, вираженістю ендотеліальної дисфункції та порушеннями в системі перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ). Визначено особливості змін показників гемостазу та ендотеліальної дисфункції в динаміці лікування з використанням донаторів NO, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), антагоністів кальцію, дезагрегантів. Встановлено доцільність використання під час лікування хворих на прогресуючі нефропатії донаторів NO ("Інфезол", "Небілет").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 +
Шифр НБУВ: РА330585

Рубрики:

      
11.

Задорін Є.М. 
Вплив блокаторів кальцієвих каналів на клінічний перебіг різних варіантів судинної легеневої гіпертензії, стан NO-системи та вільнорадикальні процеси ліпопереокислення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Є.М. Задорін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Вивчено клінічну ефективність і переносимість блокаторів кальцієвих каналів дилтіазему та ніфедипіну у комплексній терапії хворих на ідіопатичну легеневу гіпертензію (ІЛГ) та вроджені вади серця (ВВС) у фазі синдрому Ейзенменгера (СЕ) з різним ступенем тяжкості серцевої недостатності (СН) за умов довготривалого спостереження. Обгрунтовано доцільність використання у лікуванні цих хворих дилтіазему та ніфедипіну на підставі оцінки їх впливу на патогенетичні ланки легеневої гіпертензії (ЛГ) та серцевої недостатності (СН) - зміни стану NO-системи, процесів пероксидації ліпідів, жирнокислотного (ЖК) складу ліпідів, стану антиоксидантної системи крові. Установлено, що в еритроцитах і тромбоцитах крові хворих на ІЛГ з вираженою СН відбуваються зміни стану NO-системи, що можуть свідчити про гальмування синтезу NO з вазодилататорними властивостями. Виявлено, що за умов довготривалого, протягом 6-ти місяців, лікування цих хворих з включенням блокаторів кальцієвих каналів у еритроцитах та тромбоцитах підвищується початкова знижена активність конститутивної NO-синтетази та пул нітрит-аніону в еритроцитах, що може свідчити про нормалізацію синтезу NO з вазодилататорними властивостями. З'ясовано, що у хворих на судинну ЛГ з різним ступенем СН активуються процеси ліпідної пероксидації, знижується активність антиоксидантної системи, відбуваються суттєві зміни у ЖК складі ліпідів еритроцитів та плазми крові, які проявляються збільшенням умісту насичених і зменшенням ненасичених жирних кислот. Відзначено, що вираженість цих змін у хворих на ІЛГ та СЕ є однаковою і збільшується зі зростанням важкості СН за критеріями NYHA. Зазначено, що на тлі лікування блокаторами кальцієвих каналів у хворих на ІЛГ та ВВС у фазі СЕ відбувається однаково виражена позитивна динаміка показників пероксидації ліпідів, антиоксидантної системи та ЖК складу ліпідів плазми й еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 +
Шифр НБУВ: РА339090

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Аламуш 
Вплив граміцидину S на агрегацію тромбоцитів і стійкість мембран еритроцитів до гемолізу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Адіб Халаф Фадел Аламуш ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.24 + Е0*725.311.3
Шифр НБУВ: РА358716

Рубрики:

      
13.

Запровальна О.Є. 
Вплив інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту на гемостаз у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Є. Запровальна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999 — укp.

Дисертація присвячена вивченню стану гемостазу та функції ендотелію при різних клінічних формах ішемічної хвороби серця (ІХС) в динаміці лікування з використанням інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ). Доведено, що ІХС супроводжується розвитком ендотеліальної дисфункції та підвищенням активності гемостазу. Ступінь порушення функції ендотелію та активації гемостазу залежить від важкості перебігу захворювання. Встановлено, що клінічні прояви ІХС корелюють з рівнями ендотеліальних факторів та показниками гемостазу. Застосування інгібіторів АПФ посилює ефективність базисної терапії, нормалізує співвідношення тромбоцитів з судинною стінкою, зменшує активність гемостазу та ендотеліальну дисфункцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52

Рубрики:

      
14.

Жуковський Я.З. 
Вплив ксенобіотиків на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця у осіб молодого і зрілого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Я.З. Жуковський ; Івано-франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив умов професійно-шкідливої праці та асоційованих з нею ксенобіотиків (КС) на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця (ІХС). Встановлено, що гострий інфаркт міокарда (ГІМ) і нестабільна стенокардія (НС) у осіб молодого та зрілого віку виникають переважно внаслідок поєднання чинників професійної шкідливості з іншими загальновідомими факторами ризику ІХС: тютюнопалінням, побутовим і соціальним стресом, гіпертонічною хворобою, спадковою схильністю та цукровим діабетом, зловживанням алкоголю. Виявлено, що ГІМ у осіб, які працюють за професійно-шкідливих умов, частіше протікає з атиповим, помірно вираженим больовим синдромом, супроводжується більш вираженою та тривалою гіперкоагуляцією та пригніченням системи фібринолізу. Встановлено, що чинники професійної шкідливості зумовлюють дисбаланс в імунній системі, який полягає в активації гуморальної ланки імунітету та надмірній продукції циркулюючих імунних комплексів, а також пригнічення Т-клітинного імунітету й активацію кілерного механізму. Експериментально доведено вплив нітрату свинцю на зміни імунокомпетентних клітин крові кісткового мозку, внаслідок яких виникає лізис значної кількості лімфоцитів, частина В-лімфоцитів трансформується у плазматичні клітини, Т-лімфоцити - у цитотоксичні, з'являються моноцити-макрофаги та незрілі форми тромбоцитів. З'ясовано, що під впливом нітрату свинцю у мікроциркуляторному руслі серця виникають реологічні розлади, відбувається порушення мікрогемодинаміки та ураження судинного ендотелію і кардіоміоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА331749

Рубрики:

      
15.

Красівська В.В. 
Вплив на гемостаз паталогічних інгібіторів зсідання крові у гематологічних хворих: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / В.В. Красівська ; ДУ "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження поширеності, впливу на гемостаз, діагностичного, клінічного та прогностичного значення патологічних інгібіторів коагуляції (нейтралізуючих у пацієнтів з вродженим дефіцитом прокоагулянту, вовчакового антикоагулянту та набутих аутоантитіл до плазмових факторів під час імунної коагулопатії) у гематологічних хворих, зокрема, на гемофілію, ідіопатичну тромбоцитопенічну пурпусу, лімфоїдні неоплазії та деякі аутоімунні процеси. Виявлено особливості гемостазу у хворих на гемофілію з двома типами патологічних інгібіторів зсідання крові та опрацьовано коагулочні методи їх ідентифікації та диференціації. Розроблено алгоритм діагностики ефектів вовчакового антикоагулянту у цієї категорії хворих. Встановлено частоту появи вовчакового антикоагулянту у хворих на імунні тромбоцитопенії та лімфоїдні неоплазії. З'ясовано характер нейтралізації інгібітора нормальною плазмою. Встановлено у хворих на імунні тромбоцитопенії зв'язок хірургічного лікування з частотою виявлення вовчакового антикоагулянту. Під час аналізу безподійної тривалості життя визначено, що наявність антифосфоліпідної активності є однією з несприятливих прогностичних ознак у хворих на лімфоїдні неоплазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411-451 +
Шифр НБУВ: РА366289

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Краснобрижа Є.М. 
Вплив стрептокінази на активаційну ланку системи фібринолізу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.М. Краснобрижа ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 22 с. — укp.

З використанням модельних систем in vitro та in vivo проаналізовано вплив стрептокінази на механізми регуляції активності та взаємодії компонентів системи фібринолізу. Досліджено параметри тканниного активатора плазміногена, інгібітора активаторів плазміногена I типу (ПАІ-1) та їх взаємодію. Вивчено наступні компоненти системи зсідання крові: фібриноген, розчинний фібрин, продукти деградації фібрину та тромбін. Встановлено, що активність і концентрація тканинного активатора плазмінногена значно підвищується (майже в 3,5 рази) через 1 год після введення стрептокінази у всіх модельних системах in vitro, а в подальшому даний показник наближається до норми. На підставі одержаних даних виявлено активацію системи фібринолізу, пов'язану зі зростанням концентрації тканинного активатора плазміногена в руслі крові та відповідно компенсаторним підсиленням його інгібування. Показано здатність стрептокінази впливати на судинно-тромбоцитарну ланку системи гемостазу без участі плазміногена, внаслідок якої відбувається значне вивільнення тканинного активатора плазміногена та інгібітора активаторів ПАІ-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223 + Р410.13-52 +
Шифр НБУВ: РА333951

Рубрики:

      
17.

Бурлова-Васильєва Н. К. 
Вплив стрептокінази на тромбоцитарну ланку системи гемостазу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Н. К. Бурлова-Васильєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що застосування стрептокінази та гепарину за гострого інфаркту міокарда (ГІМ) сприяє нормалізації активності інгібітора активаторів плазміногена I типу, проте на наступну добу після припинення введення гепарину ступінь АДФ-залежної агрегації тромбоцитів хворих повертається до початкового високого показника. Через одну добу після проведення тромболітичної терапії активність стрептокінази у кровотоці хворих на ГІМ не виявлено. Показано зростання концентрації плазміногена I типу (ПАІ-1) на фоні падіння активності інгібітору. Доведено, що стрептокіназа викликає вивільнення ПАІ-1 з тромбоцитів у вільній і в комплексних формах. Через тиждень після внутрішньовенного введення стрептокінази вміст інгібітору у фракції відмитих тромбоцитів кроля був значно підвищеним відносно норми. Встановлено, що комплекс стрептокіназа-антитіло специфічно активує клітини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.3
Шифр НБУВ: РА370830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Берест В.П. 
Вплив температури на агрегацію тромбоцитів у нормі та при дії гамма-опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / В.П. Берест ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.221-638.233-636,022

Рубрики:

      
19.

Книш О.В. 
Вплив факторів кріоконсервування на морфофункціональні властивості тромбоцитів людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.В. Книш ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив певних факторів кріоконсервування на структурну цілісність і функціональні властивості тромбоцитів крові людини на етапах низькотемпературного консервування. Досліджено здатність кріопротекторів різних класів хімічних сполук перехоплювати гідроксильні радикали у модельній системі їх генерації та впливати на інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів у системі "тромбоцити - плазма". Показано, що вихідний морфофункціональний стан тромбоцитів, композиційний склад кріозахисного середовища та швидкість охолодження суспензії клітин у температурному інтервалі кристалізації та зоні евтектичних температур мають визначальний вплив на параметри структурної цілісності та функціональні властивості кріоконсервованих тромбоцитів. Експериментально доведено, що застосування комбінації диметилацетаміду з 1,2-пропандіолу підвищує ефективність кріоконсервування тромбоцитів у порівнянні з застосуванням кожного з кріопротекторів окремо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.3 +
Шифр НБУВ: РА355117

Рубрики:

      
20.

Подолян С.К. 
Вплив хлористих сполук важких металів (талію, свинцю, кадмію, ртуті) на систему регуляції агрегатного стану крові і тканинний фібриноліз (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.К. Подолян ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що субхронічна інтоксикація тварин хлористими солями кадмію, талію, свинцю та ртуті викликає порушення в системі регуляції агрегатного стану крові та тканинного фібринолізу з розвитком синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові. Порушення гемостазу при металотоксикозах починається з токсичного впливу на мембрани тромбоцитів, що призводить до збільшення їх адгезивної та агрегаційної активності, звільнення індукторів агрегації і вторинної активації коагуляційного гемостазу. Доведено, що препарат ММ-706, який є стабільним негалогенізованим аналогом простацикліну знижує індекс спонтанної агрегації тромбоцитів та зменшує відсоток адгезивних тромбоцитів за рахунок стабілізації їх мембран. У регіонах з техногенним забрудненням оточуючого середовища важкими металами пропонується проводити у населення щорічне обстеження стану системи гемостазу з метою попередження розвитку дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові. Обгрунтовано можливість використання з метою профілактики порушень гемостазу препаратів простациклінового ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського